Foto
Foto
Zoeken in blog

E-mail mij

Druk op onderstaande knop om te e-mailen.

Gastenboek
  • Knap
  • amai...
  • Hallo
  • Aan alles komt spijtig genoeg een einde
  • Stoere binken

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het gastenboek

    Blog als favoriet !
    Barbara & Serge en Mateo & Julie

    Op deze blog vind je 1.) het dagboek van onze reis in Colombia, Guatemala, Costa Rica de Malediven, Sri Lanka, Maleisië, Zuid-Afrika en Namibië (zie rechts: Inhoud blog & Archief per jaar); 2.) het (oude) dagboek van ons jaar werken en reizen in Senegal in 2006 -2007 (zie rechts: Archief per maand); 3.) een link naar een (primitieve) website met de reisverslagen van onze vroegere reizen 1999-2000 en 2001-2002 (zie rechtsonder: oude reisverslagen Barbara & Serge); 4.) een link naar ons fotoalbum van Zuid-Afrika, Namibië, Maleisië, Sri Lanka, de Malediven, Costa Rica, Guatemala en Colombia (zie rechtsonder).
    24-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PROFESSOR ZONNEBLOEM

    We stappen uit de 4X4 die ons met veel moeite tot aan de rand van het Golfo Dulce Nature Reserve heeft gebracht. Na een rit van meer dan een uur over hobbelige wegen, staan we te popelen om onze benen te strekken. We worden verwelkomd door Marcello, een sjoffel geklede man. Hij doet ons wat denken aan professor Zonnebloem, maar dan met een pet achterstevoren op zijn hoofd en met een vuile witte broek tot aan zijn knieën.

     

    We hebben alweer geluk! De jongeman blijkt een expert in het vinden van kikkers en slangen. Met zijn stok peutert hij tussen takken en bladeren en zo toont hij ons de 4 gifkikkers die in de streek te bewonderen vallen. De slangen willen echter niet bijten – gelukkig maar!

     

    Wanneer we op de terugweg zijn, stopt hij echter bruusk. Er ligt een slang vlak naast het pad. Voor we het weten heeft hij het dier vlak achter de kop beetgepakt en zwaait hij er mee voor onze ogen. Mateo en Julie kijken met grote ogen naar de slang en willen ze maar al te graag vasthouden! Dat wordt iets voor later. Marcello heeft recent een aantal gevangen in functie van het onderzoek dat hij voert in opdracht van de universiteit van San Jose. Even later is dus eindelijk zo ver: Mateo en Julie kunnen poseren met een slang! Mateo twijfelt eerst nog even, maar wanneer hij Julie ziet staan blinken met een slang op de arm, wil hij er ook graag een vasthouden.

    24-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    23-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VLEERMUIZENSH**T

    Slapen onder een paraplu... Het roept herinneringen op aan kamperen in Guinée Bissau toen we in een tent lagen die zo lek was als een zeef. Deze keer regent het echter iets anders!

     

    We hadden de vleermuizen al eerder gespot: ‘Kijk, hoe schattig!’ Toen we ‘s avonds met een pillamp in bed kropen, hoorden we ze vrolijk rondfladderen. Barbara was er niet gerust in. Maar wat kon er gebeuren? We lagen veilig onder een muskietennet! Trouwens, dankzij de vleermuizen waren er minder muggen! Ik was nog maar net ingedommeld, toen een kreet van Barbara me wakker schudde: Ik word natgesproeid! Blijkbaar hing er een vleermuis vlak boven Barbara die dringend pipi moest doen. Tja... gezellig is dat niet. Er werd dus wat getoverd met paraplu’s en even later lagen we veilig onder een afdakje.

     

    Een paar dagen later was het mijn toer! Barbara lag deze keer veilig in bed bij Julie in een andere kamer waar de vleermuizen niet rondfladderden. De vorige keer had ik nog plagerig gegniffeld met Barbara haar overdreven reactie. De fameuze constructie met de paraplu was al opgeruimd, omdat we de volgende dag vroeg moesten opstaan en de rugzakken al waren ingepakt. Ik heb geen

    kreet geslaakt, maar moet wel toegeven dat ik op slag wakker was! En het heeft niet lang geduurd of er hing weer een paraplu! Ik ben me trouwens ook eerst even gaan wassen om de viezigheid van me af te spoelen...

     

    De volgende dag zag ik het bewijsmateriaal aan het muggennet hangen: vleermuizens**t!

     

    23-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    22-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUTJE OP ZEE

    https://cf.dropboxstatic.com/static/images/icons/spinner-blue-overlay.gif

    In een van de reviews bij de airbnb in Rincon was sprake van kajakken met dolfijntjes. Klinkt dat niet geweldig!? De alleerste vraag van Mateo en Julie bij aankomst in de cabaña was dan ook waar de kajaks waren!

     

    Zelf zonder dolfijnen was het al geweldig. De zee was zo glad als een spiegel. Het was zalig cruisen langs de mangroves. We genoten van het dobberen op het water. De combinatie mama – zoon ging wel sneller vooruit dan de tandem papa – dochter. Julie vond het namelijk zalig om gewoon wat op de kajak te liggen relaxen. Moet kunnen natuurlijk!

     

    Terwijl ze wat lag te chillen, speurde Mateo rond op zoek naar dolfijntjes. Zijn geduld werd verschillende keren beloond. Tegen dat papa en Julie op de plek waren waar de dolfijntjes waren komen piepen, waren ze natuurlijk telkens weer verdwenen. Niet getreurd: ook van ver is het geweldig om te zien! Julie liet het sowieso niet aan haar hartje komen en is uiteindelijk zelfs even echt ingedommeld boven op de kajak.

     

    Achteraf vertelden Mateo en mama super enthousiast dat ze zelfs een schildpad zijn koppeke boven water hadden zien steken.

    22-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    19-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.INTERNETFRAUDE

    Het gebeurt niet snel, maar deze keer lig ik toch wel wakker te woelen in bed. Het heeft niets te maken met de warmte noch met de brulapen in de boom naast de deur. Ik lig wakker, omdat ik vrees dat we een hoop geld kwijt zijn door via internet iets te boeken.

    We hadden bewust gekozen om in Costa Rica met het openbaar vervoer te reizen. Het bleek echter niet de beste keuze. De geweldige airbnb’s die we hadden geboekt liggen namelijk zo afgelegen dat we er vaak niet geraakten, tenzij door privé vervoer te organiseren. Het huisje waar we nu overnachtten ligt op een half uur wandelen van de bewoonde wereld. De chauffeur die ons tot hier had gebracht, moest onderweg verschillende keren bellen met Brad, de ‘caretaker’, om de weg te vinden. Brad was nu zelf op pad voor een week. Er was dus echt niemand meer om ons te helpen met het organiseren van transport. Er was ook geen buurman waar we iets aan konden vragen. Er was gewoon niemand. Gelukkig was er wel internet – soms toch.

    Uiteindelijk was het met veel moeite gelukt een shuttle service vanuit een dorp op ongeveer een uur rijden te regelen via chat. En telefonsich hadden we nog een taxi kunnen regelen die ons kon komen oppikken op ongeveer een kwartier stappen van ons huisje en die ons naar de verzamelplaats voor de shuttle service kon brengen – dat zei hij toch. De shuttle service was via paypal betaald, dus alles was in de sjakos. Oef! Tegen 10 uur konden we eindelijk met een relatief gerust gevoel vertrekken naar het strand op een half uur wandelen voor een zorgeloos dagje plonzen in de zee.

    Toen we ettelijke uren later thuis kwamen en -gelukkig- nog eens op internet gingen, was er een chatbericht dat de shuttle niet door ging, omdat er een dubbele boeking was. Het geld zou worden teruggestort: GRAY LINE, THE OPERATOR OF THIS ROUTE IT IS SOLD OUT ALL READY. SORRY, FULL REFUND PROVIDED!

    Dju! Wat nu gedaan? De mensen van de shuttle service waren gelukkig nog bereikbaar. Bellen was geen optie, want ons belkrediet was op. De onderhandelingen begonnen dus terug opnieuw. De enige optie bleek een privé shuttle voor veel geld. Wanneer we vroegen waarom het zo duur is krijgen we als antwoord You are walking about the less visited places in Costa Rica...‘. En dan kwam er plots ‘Just to let you know I am leaving the office in a few minutes.‘ Wat moet je dan doen? Niet boeken wilde zeggen niet meer op onze volgende bestemming geraken. Onze overnachting in Manuel Antonio was echter al betaald.

     

    Ik lag dus wakker in bed... Het geld is betaald – twee keer eigenlijk. Hopelijk staat er morgenvroeg effectief iemand, want anders zijn we veel geld kwijt door internetfraude en ook wel door een beetje veel naief te zijn.

     

    Allemaal zorgen voor niets. De man vindt weliswaar de weg niet -ik moet hem uiteindelijk gaan zoeken op een kwartier wandelen van ons huisje- maar hij is er wel en blijkt een schat van een mens. We geraken goed en wel in Manuel Antonio en kunnen onmiddellijk het stof van de erg lange rit wegspoelen, eerst in een zwembad en daarna in de golven bij een prachtige zonsondergang.

    19-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    18-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SURF DUDE

    https://cf.dropboxstatic.com/static/images/icons/spinner-blue-overlay.gif

    Ryan is de man! Een echte oermens in de stijl van de voetballers van het IJslandse elftal: lange, blonde haren en een gespierd lichaam. 'I'll teach Mateo how to ride a surfboard!’ zegt hij vol trots en het lukt hem nog ook! Hij blijkt een crème van een vent die echt alles doet om Mateo een super dag te bezorgen. 'How cool dude! Learn to surf on your birthday!’ roept hij terwijl hij een stevige schouderklop geeft. Mateo knikt enthousiast.

     

    Terwijl Serge vooral specialiseert in het van de plank totteren, staat Mateo van af de eerste keer stoer met gebogen knieën en armen in de 'Usain Bolt'-houding en drijft hij mee met een woeste golf! 'He’s a natural! zegt Ryan, waarmee hij vooral ook bedoelt dat Serge nog veel moet leren. Mateo straalt!

     

    Omdat we vreesden dat Julie na een paar keer kopje onder zou afhaken, hadden we afgesproken dat zij nog niet zou leren surfen. Na een tijdje komt ze zeggen dat ze toch ook wel eens wil proberen. Serge ziet dus een perfect excuus om even een pauze te nemen en lanceert even later Julie op de eerste de beste golf die passeert. Na een paar keer meedrijven met de buik op de plank, vindt ze het tijd om ook eens te proberen rechtop te staan. En dit lukt dus nog ook!


    Lap! Weer iets waar beide kinderen beter in zijn dan de ouders! Onze kleine kinderen worden groot!

     

    18-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    15-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.QUETZAL

    https://cf.dropboxstatic.com/static/images/icons/spinner-blue-overlay.gif

    Een bezoek aan de krokodillen in de zoo van Antwerpen is elke keer weer een leuke ervaring. Het geluid van een onweer en de geënsceneerde regenbui roepen namelijk telkens herinneringen op aan een tropische bui op reis. Ook de serre in Plankendael weten we altijd te smaken, omdat de zwoele warmte ons terug katapulteert naar een tropisch regenwoud in een exotisch land.

     

    Het verschil met een bezoek aan een echt ‘natural park’ is natuurlijk dat je niet op een kwartiertje tijd weer buiten staat. Een ander verschil is dat je geluk moet hebben dat je efffectief dieren te zien krijgt. De natuur is namelijk adembenemend mooi, maar het is ook een ideale schuilplek voor dieren. Om die reden doen we voor ons eerste bezoek aan een natuurpark beroep op een natuurgids. Manolo is de gastheer van onze airbnb. Hij is een erg gerespecteerd man in zijn dorp en ook als ‘guide’ geniet hij veel aanzien bij de andere gidsen van het Monteverde Natural Park. Hij weet effectief veel te vertellen, maar het spotten van dieren lukt niet zo goed – ook al sleurt hij een kanjer van een telescoop mee. Wij wisselen halverwege ons bezoek dan ook een veelbetekenende blik uit: zonder gids is het toch veel fijner. Het kan zijn dat je dan (nog) minder ziet, maar je kan je eigen tempo bepalen. Op het einde van de uitstap wordt ons geduld echter beloond: we kunnen van vlakbij een quetzal bewonderen, een erg kleurrijke vogel met een prachtige lange staart. We voelen ons even echt in een dierentuin, want het dier blijft geduldig poseren tot we er een goede foto van hebben kunnen nemen.

     

    De uitstap in het Monteverde natural park was zo leuk, dat we beslissen de dag erna opnieuw een natuurreservaat te bezoeken, maar deze keer wel op eigen houtje. Het weer past perfect bij een nevelwoud: het miezert heel de tijd. Veel dieren hebben we dus niet gezien – geen om eerlijk te zijn. We hebben er echter daarom niet minder van genoten.


    Ter compensatie zien we de volgende dag vanuit  ons bed een quetzal zitten, vlak voor onze neus! Straf! De dag ervoor hebben we een hele dag lopen zoeken en nu zien we er een terwijl we zelfs nog niet goed wakker zijn! Al een chance dat Barbara een vroege vogel is! Mateo en Julie krijgen de prachtige vogel niet nog eens te zien, want die liggen nog vrolijk te ronken. Wij bewonderen de kleurenpracht daarom extra en bewaren de ervaring voor een verhaal later aan de ontbijttafel.

     

     

     

    15-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    13-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WARM WATER

    https://cf.dropboxstatic.com/static/images/icons/spinner-blue-overlay.gif

    Na een lange en vermoeiende, maar wel super mooie wandeling aan de voet van Vulcán Arenal, laten we onze voeten weken in zalig warm water van een rivier bij een warmwaterbron. Je kan dit doen in super chique spa's waar je veel geld betaalt of je kan gezellig bij de locals (de Tico’s) gaan zitten in een riviertje langs de kant van de weg. Wij vinden het laatste veel toffer.

     

    Mateo maakt dus even later indruk op een paar mannen die vruchteloos visjes proberen te vangen: hij vangt er binnen de kortste keren een paar met de blote hand. En Julie nestelt zich gezellig in de buurt van een leeftijdsgenootje. De taalbarrière maakt dat ze niet met elkaar kunnen communiceren, maar ze amuseren zich eerst met elkaar stiekem vanuit een ooghoek te bestuderen en gaan daarna verder met een spel zonder woorden.

     

    Vooraleer ook wij het zweet van de wandeling kunnen afspoelen, begint het echter te regenen. Tegen dat iedereen afgedroogd is en weer schoenen aan heeft, zijn we nat van de regen die ondertussen bij bakken uit de hemel valt. We proberen ons toch nog wat droog te houden met een paraplu en ploeteren door het zandweggetje dat nu een rivier van modder is naar de weg om een schuilplaats te zoeken.

     

    Wanneer we even later schuilen onder een afdakje, stroomt het water als een kolkende rivier voor onze voeten voorbij. Het gerammel van de regen op het dak van onze schuilplek maakt zo mogelijk nog meer lawaai dan de donderslagen die volgen op de felle bliksemschichten van de onweersbui die voorbij raast. Een mens wordt er stil van. We zien geen hand voor ogen. De regen vormt een gordijn dat het zicht op de overkant van de weg blokkeert. Maar plots zien we door het regengordijn het silhouet van Vulcán Arenal verschijnen. Zo duidelijk hebben we de vulkaan op twee dagen nog niet gezien! Bizar. Sinds ons verblijf in Costa Rica is dit al een tweede magische moment. Mateo en Julie kijken er wel even naar wanneer we er iets over zeggen, maar zijn meer gefascineerd door de kracht van het water dat voorbij stroomt. We moeten hen tegenhouden, want liefst van al zouden ze er in de plensbui midden in willen gaan staan. ‘Het water is toch niet koud, mama!? Het is zalig warm!’ Tja... wat moet je daar op antwoorden?

     

    Annuleren OK

    13-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    10-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ERWTENSOEP

    Het is altijd wat 'risky' om in het regenseizoen een vulkaan te beklimmen. Je weet namelijk nooit zeker of je wel iets zal kunnen zien. Bij Volcán Poás hadden we wreed veel chance. We waren net op tijd op de top om de vulkaan te bewonderen. We zagen als in een soort van time laps de wolken de vulkaan verslinden. De rook van de vulkaan mengde zich langaam met de wolkenslierten. Mensen die even na ons de top bereikten, keerden na een poging om iets te zien onverichterzake terug naar beneden. Er viel niets meer te zien door een muur van wolken. Wij genoten echter nog na van de nevel die ook ons langzaam opslokte. Na een tijdje voelden we ons wat ijl in het hoofd: de rook van de vulkaan was ons naar het hoofd gestegen. ‘Dat is dus waarom ze aanraden niet langer dan een kwartier op de top te blijven staan!’

    Een paar dagen later was het echter aan ons om vruchteloos een glimp van Volcán Irazú te proberen opvangen. Hoe langer we wachtten, hoe hopelozer het werd. De wolken hingen als een dikke erwtensoep boven de krater van de vulkaan. Net op het moment dat we halverwege de wandeling rond de krater waren, begon het ook nog te regenen. Een ijskoude wind maakte ons vulkaan avontuur helemaal af. In het begin konden we het nog een beetje verkopen als een speciale ervaring ‘Zo in de striemende regen op de rand van een vulkaan lopen: dat moet je toch eens meegemaakt hebben!’, maar na een kwartier was de fun er toch wel af. Mateo en Julie waren helemaal verkleumd tegen dat we terug bij de auto van Marcel stonden. De vriendelijke Costaricaan stond zelf te klappertanden van de kou. Hij was hier al een aantal keren geweest tijdens een uitstap met zijn familie, maar dit had hij nog nooit meegemaakt.

    Op de terugweg draaide de verwarming gelukkig op volle kracht, waardoor we het snel weer warm hadden. En na een half uurtje afdalen was het weer tijd om de airco op te zetten, want de temperatuur was weer gestegen tot boven de 30 graden. Toen we uiteindelijk stopten voor een bezoek aan de kerk waar de man elke zondag met zijn gezin naartoe gaat, konden we ons niet meer voorstellen dat we het koud hadden gehad! En toen we weer bij de man thuis waren, kregen we een frisse 'batida' of 'cafe frio' aangeboden om het zweet weg te spoelen!

    10-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    07-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UPSIDE DOWN

    https://cf.dropboxstatic.com/static/images/icons/spinner-blue-overlay.gif

    We zijn nog geen dag in Costa Rica en Julie is er letterlijk ondersteboven van! Na een lange reis van op de kop 24 uur, worden we eindelijk na een laatste rit met een taxi gedropt in een donker hol - we kunnen het niet beter omschrijven. Terwijl we in het licht van de koplampen naar geld zoeken om te betalen (wat nooit simpel is met een munteenheid die nieuw is), horen we plots zeggen 'It’s this way!’ Phil, onze airbnb host, gaat ons voor naar onze slaapplek. We stappen in de richting van het silhouet van een circustent die zweeft in de lucht. De lampen die binnen branden doen het geel-wit tentzeil gloeien in de nacht.

     

    Het is een magisch moment. We klimmen via een ladder naar boven in een soort luchtballon en staan plots in een super gezellig huisje! Mateo en Julie zijn echter te moe om van het speciale moment te kunnen genieten. Terwijl wij nieuwsgierig de tent verkennen, kruipen zij nog hoger naar de tweede verdieping en vallen als een blok in hun bed in slaap. Even later liggen we zelf ook in ons bed te genieten van het getsjirp van krekels terwijl de wind de tent over en weer doet wiegen en de bliksem van een ver onweer de tent nu een dan even overbelicht.

     

    En een 5-tal uren later zijn onze kids wakker. De biologische klok zegt dat het hoog tijd is om op te staan. En blijkbaar hebben ze -ondanks de vermoeidheid- toch onthouden dat Phil ’s morgensvroeg de geiten zou komen melken! In haar enthousiasme om op tijd beneden te staan, mist Julie een trede van de trap en tuimelt naar beneden. We zien haar tot onze grote schrik door het gat verdwijnen. Gelukkig blijft haar voet steken tussen het luik dat achter haar is dichtgevallen. Julie bengelt ondersteboven een 3-tal meter boven de grond. Ze brult de geiten wakker terwijl we haar aan een voet uit het gat vissen, maar het is gelukkig niet erg. Oef! Ze zal nog een paar dagen wat rondhuppelen met een mankepootje, maar het had veel erger kunnen zijn!  

    07-07-2016 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    16-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WALVISHAAI

    Op weg naar Omadhoo island hadden we al kunnen proeven van een wilde zee. Terwijl de locals een dutje deden om niet zeeziek te worden en een Italiaans gezin met kinderen zo mottig als een krab heel de tijd boven een plastiek zakje hing, genoten onze kinderen van de woelige zee die de ferry hevig deed schudden, kraken en piepen. Mateo en Julie hingen heel de tijd met hun hoofd uit het raam. Niet omdat ze moesten overgeven, maar omdat ze vliegende vissen en dolfijntjes wilden tellen. En het waren er wreed veel! Deze 5 uur durende boottocht was echter slechts een voorsmaakje van wat ons een paar dagen later te wachten zou staan op de terugweg van onze jacht op walvishaaien!

    We dobberen rond op een -alweer- woelige zee. De zon schijnt, maar rond ons dreigen pikzwarte wolken. In de verte zien we een regenfront naderen. We kunnen best niet te lang meer wachten. Het ziet er dus naar uit dat we van een kale reis zullen terugkeren. We kunnen gelukkig wél zeggen dat we van op de boot het silhouet van een ‘wale shark' hebben gezien, maar tegen dat we doorhadden dat er een was en uiteindelijk in het water lagen, was het dier al verdwenen. Jammer, maar helaas…

    We willen net ons snorkelgerief uitschieten, wanneer onze kapitein er toch nog één spot vlak naast onze boot! We smijten onze kinderen in het water (echt letterlijk) en duiken er achteraan. En het is ‘wauw’! We drijven met ons vier vlak boven een gust van een walvishaai van zeker 5 meter. Julie past zo in de opengesperde muil. Gelukkig eet een walvishaai enkel plankton. We kunnen de vis gewoon aaien, zo dichtbij zijn we. Ik ben gewoon te dicht om het dier helemaal in beeld te krijgen! Het zonlicht weerkaatst op de rug en doet de typische witte vlekken oplichten zoals sterren aan de hemel. Het is een magisch moment. Barbara en Julie moeten de walvishaai na een tijdje lossen, omdat Julie als enige geen vinnen heeft en door Barbara wordt voortgetrokken. En Serge kan net voldoende volgen om te zien hoe Mateo (lang leve de crawl zwemlessen) er zeker 10 minuten pal boven blijft hangen tot de vis dieper water opzoekt en uit het zicht verdwijnt.

    Wanneer we terug richting boot snorkelen zijn we euforisch over wat we hebben meegemaakt. We voelen koude tintelingen op onze rug terwijl we met onze buik in het warme water liggen. Het is beginnen regenen! De regendruppels prikken zoals naalden in onze rug. De lucht is helemaal grijs. We hijsen ons snel aan boord, drogen Mateo en Julie af, trekken een regenjas aan en vertellen honderduit over wat we hebben gezien.

    De kapitein sjeezt er vandoor. De boot slaat knalhard tegen de golven. Er is geen kans meer om nog over onze ‘close encounter' met de walvishaai na te kaarten. We gaan nu met een kleine speedboot de confrontatie aan met een op hol geslagen zee. De golven lijken de boot bij momenten te zullen opslokken. De regen valt met bakken uit de hemel. Ik houd het zeil vast dat de gutsende regen en het opspattende regenwater moet tegenhouden. Het ene moment voel ik het warme zeewater, het volgende moment de koude regen. Mateo en Julie weten dat ze naar de horizon moeten kijken om niet zeeziek te worden, maar we zien geen hand voor ogen. De kapitein stuurt met zijn iPhone als GPS in de hand. Zijn bootsman plakt met zijn neus tegen de voorruit om extra richtlijnen te geven. Julie en Mateo vinden het allemaal lekker spannend, maar Barbara en ik wisselen een veelbetekende blik uit: dit is net iets té spannend! Terwijl Barbara zich vooral zorgen maakt over wat we moeten doen indien we in het water terecht zouden komen, denkt Serge vooral aan zieke kindjes. Barbara tovert dus de zwemvesten tevoorschijn (beter laat dan nooit) en Serge begint weer een verhaal te vertellen (deze keer niet over de drie biggetjes).

    Een serieus lang uitgesponnen verhaal later klaart het wat op en zien we plots land. Het blijkt zelfs ons eiland te zijn! Hoe de kapitein het heeft gefixt, weten we niet, maar we zijn content wanneer we terug voet aan wal zetten. Mateo en Julie hebben er eigenlijk niets van gemerkt. Ze zitten nog helemaal in de sfeer van het verhaal over een reuzenhaai! En ze kunnen het zich prefect visualiseren met het beeld van de walvishaai die ze hebben gezien voor ogen. En ja! Het was écht spectaculair!

    16-08-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    10-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CHOPSTICKS

    Ik sta aan te schuiven aan de kassa van een supermarkt in Male. Het moet vlug gaan, want buiten wacht een taxi en elke minuut kost geld. En geld is hier voor ons wat meer waard dan ergens anders. Het heeft namelijk veel moeite gekost om aan geld te geraken! We zijn zo gewoon dat we eender waar in de wereld geld kunnen ‘pinnen’, dat we er vanuit gingen dat dit in Male, de hoofdstad van de Malediven, ook zou lukken. Neen, dus.

    Het is een beetje een bizarre situatie. De plaatselijke munteenheid -de ‘rufiyaa'- wordt eigenlijk niet echt gebruikt voor toeristen. Die mogen met cash USD betalen. En die dollars breng je best mee van thuis, want je kan hier geen geld afhalen met  bancontact noch VISA of MasterCard. Op aanraden van iemand van onze airbnb waren we naar de enige ATM gegaan waar je USD kan krijgen. Na een tocht met een bus (20 minuten wachten, 10 minuten rijden), een ferry (15 minuten wachten, 20 minuten varen) en een kwartier stappen, mochten we 20 minuten aanschuiven bij een ellenlange rij. De mannen voor ons bleven maar geld uit de automaat halen! ‘Straks zijn er geen dollars meer en dan hebben we een probleem!’ Toen het dan eindelijk aan ons was, bleek de automaat niet te werken met buitenlandse kaarten! We waren dus anderhalf uur onderweg geweest voor niks! Gelukkig konden we wel rufiyaa afhalen, maar die moesten we wel nog via onze airbnb op de zwarte markt proberen te wisselen in dollars.

    Ik wil dus naar ‘huis’ om het geld nog te kunnen wisselen, maar sta dus aan te schuiven aan de kassa van een supermarkt. De kassierster neemt voor alles haar tijd. Er wordt eerst nog een klant tussendoor geholpen, die blijkbaar niet voldoende geld bij zich had. Daarna wordt het rolletje van de kassa vervangen. Vervolgens moet ze assistentie vragen, want de prijs van een artikel klopt niet. Tussendoor is er nog tijd voor een telefoongesprek. Eindelijk is het aan de Chinese klant voor me. Nu kan het snel gaan, want hij heeft enkel een tiental bundels chopsticks gekocht. Maar neen… blijkbaar moet elk paar stokjes apart worden geteld! Nog een vraag van een collega tussendoor. En lap! Ze moet opnieuw beginnen tellen! Ik sta letterlijk te daveren op mijn benen van ongeduld! Buiten wacht Barbara in de taxi samen met Julie en Mateo die een uur geleden al honger hadden en wreed druk aan het doen waren. Ik ging even snel brood kopen, meer niet. Maar ik heb het gevoel dat ik al uren weg ben. Eindelijk! De chopsticks zijn geteld. Het is bijna aan mij. De Chinees vindt de chopsticks blijkbaar te duur en gebaart dat hij ze niet moet hebben. De kassierster begrijpt het niet. Er ontstaat een discussie… Ik laat het ondertussen over me heengaan. Het komt wel goed. En ja… even later stap ik in de taxi. ‘En? Heb je ook water gekocht?’ vraagt Barbara. Goh. Neen. Daar heb ik niet aan gedacht! ‘Laat ons gewoon doorrijden, onze kinderen eten geven en proberen geld te wisselen. Het duurt nog wel even voor we terug thuis zijn…’

    10-08-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    02-08-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE DRIE BIGGETJES

    In Ella stonden er een paar fikse wandelingen op het programma. We waren er helemaal klaar voor. Eindelijk nog eens een fysieke inspanning na 4 weken luieren op één of ander strand, rondslenteren in één of andere tempel, zitten op één of andere trein of bus en buikje rond eten met één of andere lekkere maaltijd. De stapschoenen werden onderaan uit de rugzak gevist en we vertrokken onmiddellijk op pad.

    We hebben het achteraf geweten. Niet o.w.v. stijve spieren, maar wel omdat de zool van Barbara haar schoenen volledig los hing. En erger, omdat onze kinderen blaren hadden. Die arme voetjes waren niet meer gewoon om schoenen te dragen na een maand sandalen, teenslippers of blote voeten. Vervelend! Want het was enkel een wandeling ter opwarming. Het écht klimwerk moest nog komen met Ella’s Rock en Little Adams Peak!

    Het risico op gezeur was exponentieel gestegen door de ‘pijntjes’. Daarom werd een oeroude truc van stal gehaald: verhalen vertellen tijdens het wandelen. Er zijn er tientallen de revue gepasseerd en het heeft enorm geholpen, want er werd geen seconde geklaagd. En blijkbaar wisten de verhalen ook andere Nederlandstalige klimmers te inspireren, want toen we eenmaal op de top stonden, zei iemand plots ‘Jullie papa kan goed verhalen vertellen, hoor! Het verhaal van de drie biggetjes heeft me ook goed geholpen om boven te geraken!’

    Onze twee kindjes hebben uiteindelijk heel flink gestapt. De blaren waren er echter niet kleiner op geworden. Achteraf gezien hadden we hier ook beter een afleidingsmanoeuvre gebruikt, want onze twee lieverdjes protesteerden als twee varkentjes die (onverdoofd) werden geslacht toen we met een naald afkwamen om de bladeren te doorprikken om het vocht er te laten uitlopen.

    02-08-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    30-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ANTI-MUG
    ‘Het stinkt hier!’ zegt Julie terwijl ze haar neusje optrekt zoals alleen Julie dat kan. Ik wil reageren met ‘Stop met zeuren en geniet van wat je allemaal ziet!’ maar ik kan haar niet echt ongelijk geven. We drijven mee op de stroom van mensen die massaal (écht niet te doen… zoveel volk!) naar aanleiding van de volle maan komen bidden in de tempel van Okanda bij Arugam Bay. Overal brandt er wierook en op verschillende plaatsen branden vuurtjes waar de pelgrims van alles en nog wat in smijten als offergave. Er hangt inderdaad een vreemde geur! Het stinkt eigenlijk gewoon een beetje veel. Maar de beelden zijn te mooi om ons te laten afleiden door vreemde geurtjes. We weten gewoon niet waar eerst kijken. Overal rondom ons gebeurt wel iets speciaals: een vrouw draagt een schaal met brandende bladeren op haar hoofd, ouders zetten een tikka op het voorhoofd bij hun kinderen, kleurrijk geklede vrouwen en in het wit geklede mannen vouwen de handen samen voor het gezicht om een beeld van de olifantengod Ganesh te groeten, flikkerlichtjes flankeren kitcherige posters van de god Vishnu, …

    En toch ruikt het raar. Het is geen wierook. Het is niet de geur van olielampjes. Het ruikt naar uitlaatgassen… Als we weer buiten staan in het gekrioel van mensen en tuk tuks tussen de kleurrijke winkeltjes valt op hoe penetrant de geur wel niet is. Een tuk tuk kan stinken, maar het is niet de stank van de ‘three wheelers'. Het is nog iets anders! Plots zien we een man verschijnen in een zwart pak met een gasmasker. ‘Tja, die zal geen last hebben van de stank!’ zeggen we tegen elkaar. Maar voor we het weten blaast hij een grote witte wolk in onze richting. We duiken snel weg achter een vrachtwagen met het opschrift ‘malaria pest program' en beseffen dat we vakkundig worden uitgerookt samen met duizenden muggen en honderden hindoes. Het zorgt voor een speciaal effect in het licht van de ondergaande zon. Maar zonder het extra neveleffect waren we ook wel content geweest! De beelden van in en rond de tempel staan ’s avonds nog op ons netvlies gebrand. Net zoals de geur die in onze neus is blijven hangen…

    30-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (1)
    26-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. DE TREIN IS ALTIJD EEN BEETJE REIZEN
    Onze kinderen zijn ideale ijsbrekers. Het contact met de mensen in Sri Lanka is sowieso al heel sympathiek, maar Mateo en Julie maken het nog leuker. Onderweg in de trein naar Batticaloa wilde Julie echter niet ‘socializen'. Er was een mama met twee meisjes van haar leeftijd opgestapt, maar Julie keurde hen geen blik waardig. Of net wel! Na een tijdje hadden we door wat er mis was! Ze was stikjaloers op de meisjes, omdat ze een mooi kleedje aanhadden! Julie was daarom ostentatief loombandjes aan het maken zo van ‘Dit hebben jullie toch lekker niet en ik wél!’. Toen we voorstelden er eentje voor de meisjes te maken weigerde ze dit te doen. Gelukkig is er dan Mateo die er met plezier wél eentje maakt. Julie was dan ook heel verrast toen het meisje dat van Mateo een bandje had gekregen spontaan de glinsterende armband die ze aanhad aan Julie gaf. 

    En toen waren we vertrokken: binnen de kortste keren droeg iedereen in ons compartiment een loombandje -inclusief de papa's- en werden er lekkere hapjes uitgewisseld, allerlei nieuwsgierige vragen gesteld (er is altijd wel iemand die Engels spreekt) en à volonté foto’s gemaakt (Mateo en Julie zijn hier precies twee BV's)! Het werd echter pas écht gezellig toen iemand een trommeltje tevoorschijn toverde en men vlak naast ons muziek begon te maken! Schitterend! Dikke ambiance! Julie werd door één van de vrouwen op de schoot genomen, maar zocht na een tijdje de veilige armen van mama op, omdat ze het geknijp in haar wangen (dat doen ze hier echt allemaal) beu was. Mateo zat boven op de leuning met grote ogen te kijken. We hoorden hem luidop denken ‘Ik wil ook zo’n trommeltje!’ en om eerlijk te zijn: wij dachten exact hetzelfde!

    Een treinrit hier in Sri Lanka duurt gemiddeld wel wat langer dan bij ons, omdat  er bij elk klein stationnetje wordt gestopt. Maar op deze manier vliegt de tijd voorbij en ben je voor je het weet op je bestemming. Je zou bijna wensen dat het allemaal wat langer duurt! Het is een geweldige manier van reizen!

    26-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    21-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KOUDE DOUCHE
    In Sri Lanka smijten ze bij wijze van spreken met olifanten naar je kop. Je ziet ze te pas en te onpas. Tot hiertoe is het dan ook het enige land waar wij zijn geweest waar ze ook treinbestuurders met verkeersborden waarschuwen voor overstekende olifanten. We hebben er dus echt wel al zalig veel gezien… o.a. vanuit de trein. Toen we in Habarana waren zagen we ze ook rondsleuren met een nest toeristen op hun rug. En hoe graag Julie en Mateo ook wel eens op de rug van een olifant wilden zitten, ze vonden dit toch wel te zielig! 

    Wanneer je wat inventief bent, kan je echter iets veel leuker doen… zoals een ‘mahout’ helpen met het wassen van zijn olifant. Het is een stevige schrobbeurt geworden: met de pel van een kokosnoot alle vuiligheid eraf schuren. Een peeling is er niks tegen! Maar ’t was ook wel wat spannend. Je staat namelijk echt wel vlak naast een gust van een beest dat op zijn zij ligt en met één zwaai van zijn slurf een volledig rugbyteam omver kegelt. Spannender wordt het wanneer het beest rechtkruipt terwijl je er bovenop zit zonder iets om je aan vast te houden. Gelukkig zat de mahout achter onze kindjes anders waten ze in het water getotterd. Te spannend wordt het wanneer het beest plots het equivalent van een paar emmers water over je heen sproeit. Mateo zag er de leut nog van in, maar Julie kon er even niet om lachen! Gelukkig was de boze bui snel over wanneer de buurvrouw olifant, die ook op haar zij lag voor een schoonheidsbehandeling door haar mahout, doodleuk drollen in het water lanceerde… ze dreven vlak voor de neus van papa voorbij die probeerde zonder nat te worden foto’s te nemen. Zo met je voeten in de olifanten’shit’ staan is zo eens iets anders. Mateo en Julie vonden het hilarisch!

    Wanneer we ’s avonds gezellig aan het nakletsen zijn zien we onze mahout passeren op de rug van zijn olifant. Blijkbaar is hij onze buurman en komt hij zijn olifant in de tuin parkeren. Het eerste wat onze kinderen de dag erna gaan doen is dan ook een blik werpen op ‘hun’ olifant. Gezellig: een olifant als buurvrouw!

    21-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    18-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FEESTVREUGDE

    We zijn op jacht naar dolfijntjes langs de kust van Trincomale. We hebben er nog geen enkel gezien, maar de dag kan sowieso niet meer stuk! Mateo zit samen met Stan en Julie vooraan in de boot die wild op en neer gaat op de golven. Het is zijn verjaardag. En we hadden al weken op voorhand beloofd dat we zouden gaan varen op zoek naar dolfijnen en walvissen. Het feit dat de speelkameraden die we eerder onderweg in Eluwankulama hadden leren kennen er bij zijn, maakt het dubbel zo fijn!

    Er is veel wind en we weten uit ervaring dat dolfijnen niet van wind houden. Dus we verschieten niet wanneer we er na een uur nog altijd geen hebben gezien. Plots roept onze kapitein echter enthousiast ‘Dolphins! Two hundred!’ En ja… eindelijk zijn ze er! En vlak naast onze boot! Het zijn er wel geen tweehonderd, misschien eerder dertig. Maar de kinderen tellen er ook honderden, zelfs duizenden: ‘tien honderd duizend!’. Onze kapitein had beloofd dat we honderden dolfijnen zouden zien. Voila! Hij heeft zijn belofte waargemaakt!

    De walvissen zijn nergens te bespeuren, maar dat bederft de feestvreugde niet. De kinderen joelen van enthousiasme. En Mateo straalt van geluk! Hij vindt het duidelijk een fijne verjaardag!

    18-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    16-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VERSE VIS
    ‘Jullie zijn écht wel stoer!’ zegt Nynke, een Nederlandse die stage heeft gelopen in een centrum voor gehandicapten in Colombo, tegen onze kinderen, wanneer ze hoort dat we helemaal naar het noorden van Sri Lanka gaan. Ze zegt dat ze niemand is tegengekomen die dit al heeft gedaan. Blijkbaar schrikt het oorlogsverleden van het land reizigers toch nog af om richting Jaffna te gaan.

    Wij trekken uiteindelijk nóg verder, naar het meest noordelijke punt: Point Pedro – in een recent verleden dé smokkelroute voor wapenhandelaars. Misschien lopen er nog wat Tamil Tijgers rond? Volgens de reisgids moet je er toch nog wel wat voorzichtig zijn, o.a. omdat er nog landmijnen  kunnen liggen… Och ja… we hebben al eerder meegemaakt dat wat wordt gezegd niet strookt met de werkelijkheid. Wat uiteraard niet wil zeggen dat we het advies i.v.m. de mijnen niet au serieux hebben genomen!

    Point Pedro blijkt echter een super gezellige plek! Zo gezellig dat we zelfs niet in Jaffna zijn geraakt. Het dorpscentrum situeert zich rond een authentieke markt waar de koeien en geiten het fruit van de kraampjes komen pikken. Toen we er nieuwsgierig rondliepen en genoten van de prachtige beelden, o.a. kleurrijke vrouwen die hun waren aanprijzen, hoorden we Julie plots lichtjes in paniek ‘Mama, papa… help!’ roepen. Onze dochter had weer prijs! Één van de kleurrijke dames had Julie op haar schoot gepakt en was haar vrolijk in de wangen aan het knijpen! We hebben haar uiteraard zo snel mogelijk bevrijd, maar pas nadat we van het tafereel een foto hadden genomen.

    Die sympathieke aandacht is heel de tijd in Point Pedro zo gebleven. Het is écht een uithoek, dus áls er eens westerlingen rondlopen genieten ze veel oprechte aandacht. En omdat we er vrij lang zijn gebleven, herkenden we vaak mensen en werden we vooral veel herkend!

    Onze laatste dag wilden we uiteraard nog eens genieten van het strand. Locals hadden ons al gewaarschuwd voor de grote golven en ook Barbara was er tegen, maar uiteraard wilde Serge toch eens met Mateo en Julie de wilde zee trotseren! Het ging allemaal goed: ‘Barbara, je moet onze kinderen niet bang maken!’ tot net die ene laatste golf… Mateo wilde op zijn eentje meedrijven op een golf richting strand, toen bleek dat die toch wel wat groter was dan verwacht. Hij werd ondersteboven richting Barbara gekatapulteerd, die eerst machteloos toekeek en daarna Serge naar het diepste van de zee verwenste! ‘Sorry! Even fout ingeschat…’ Het was uiteraard allemaal niet zo erg -gewoon serieus verschoten- maar het geeft wel een idee hoe tijdens de tsunami van 2004 de dorpen volledig werden weggeveegd door de kracht van een reuzegrote golf!

    Even later was Mateo alles gelukkig snel weer vergeten bij het zicht van een super grote haai die door vier mannen met veel moeite aan land werd gedragen en in een vrachtwagen werd gepropt. Het beest paste er gewoon niet helemaal in, zo groot was de vis. We hadden beter ‘neen’ gezegd toen de mannen gebaarden dat we mochten meerijden, want achteraf stonken we uren in de wind! Maar uiteraard was het een geweldige rit zo vlak naast een kanjer van een haai, dus die visgeur namen we er graag bij. We werden gedropt bij de vismarkt waar we al vaker waren gepasseerd. Één van de vissers met wie we al eerder een babbeltje hadden gedaan, sprak over mee gaan vissen ’s nachts. Heel sympathiek, maar heel de nacht ronddobberen op een piepklein bootje met 2 kinderen is net iets te avontuurlijk… we hadden onze portie avontuur al gehad. Het zal voor een volgende keer zijn…

    16-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    15-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MAGISCH ANURADHAPURA
    De man van onze airbnb toert met ons rond in zijn stad Anarudhapura. Hij sleurt ons mee van tempel naar tempel en omzeilt de controleposten op een slinkse manier, waardoor we wel alles zien, maar niet hoeven te betalen voor het dure toegangsticket. Omdat we compleet oververhit zijn, neemt hij ons uiteindelijk mee naar één van de grote meren om samen met zijn twee zoontjes een verfrissende duik te nemen. Barbara blijft wijselijk uit het water wanneer ze ziet dat Jan en alleman zich er komt wassen, maar Julie en Mateo zijn dolenthousiast en sleuren papa mee het water in. Even later verkopen ze veel show voor de twee jongens van onze homestay. En het moet gezegd: het doet deugd om de hitte weg te spoelen!

    Nog geen uur later lopen we alweer te zweten. De zon schijnt haar laatste stralen, maar de stenen van de tempel zinderen nog na van de warmte. De tempel is prachtig verlicht en in combinatie met het gezang van monniken zorgt dit voor een magische sfeer. We zijn er stil van geworden. Normaal gezien beginnen Mateo en Julie na een tijdje zotte kuren te verkopen, waardoor wij hen regelmatig streng moeten vragen rustig te zijn, maar deze keer geven ze geen kik. Ze zijn duidelijk ook bevangen door de betoverende atmosfeer! In het halfduister manoeuvreren we ons tussen de gelovigen die op de grond zitten en met gevouwen handen voor het aangezicht zacht voor en achteruit wiegen. Een klein meisje kijkt stiekem op wanneer we passeren en een oude man knikt goedkeurend zijn hoofd links en rechts bij wijze van begroeting. Een vrouw streelt met de palm van haar hand Julie over haar wang en Mateo krijgt een schouderklopje. Het krioelt van de mensen, maar we vallen op als enige westerlingen. Gelukkig is er het zoontje van onze gastheer die ons rustig maar zelfzeker de weg toont. We zien mensen lotusbloemen offeren voor een boeddhabeeld. Honderden olielampjes en tientallen bundels wierookstokjes kruiden de lucht. Wanneer we de tempel verlaten achtervolgt het gezang van de monniken ons tot in de tuk tuk. Het is pas wanneer we met sputterende motor en in een blauwe wolk van uitlaatgassen vertrekken, dat we ontwaken uit de roes en spontaan in koor zeggen: ‘Dat was écht wel mooi, hé kindjes?’ Julie en Mateo knikken zachtjes ja. 

    15-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    10-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KAMPEREN IN SRI LANKA
    Onze overnachtingsplek in Eluwankulama op een boogscheut van het Wilpattu National Park is fantastisch! We hebben ons plekje in een godverlaten gat helemaal voor ons alleen. Soreno, de man des huizes, heeft een zee van tijd en neemt ons gezellig mee op trot. En als we hongerig thuis komen kookt zijn vrouwtje Kurami de heerlijkste maaltijden. Onze kinderen kunnen gezellig plonzen in een rivier. Ze mogen (onder deskundige begeleiding van Soreno en aangemoedigd door Kurami ‘Eat baba, eat!’) met de handen eten. Ze klimmen in bomen. Ze ravotten met de huisdieren. … En wij genieten van geanimeerde gesprekken tot laat in de nacht. Het is een zalig begin van onze reis, omdat we van Soreno nu al leren wat je voor je vertrek in een reisgids leest of al doende onderweg ontdekt.

    Omdat we zo genieten van de exclusieve aandacht, zijn we teleurgesteld wanneer er voor onze laatste nacht nog bezoekers worden verwacht. Wanneer Soreno de man aan de lijn heeft, zegt hij plots ‘I will pass you on to Serge!’ Het blijkt een sympathiek koppel Belgen te zijn met kinderen van dezelfde leeftijd als Julie en Mateo! Onze kindjes tellen dan ook af tot het moment dat ze er zijn! Mateo gaat hen zelfs alleen (d.w.z. samen met Kurami) tegemoet -een half uur rijden- naar het dorpje en entertaint de hele familie op de terugweg met een mix van waar gebeurde en verzonnen gebeurtenissen van wat we tot hiertoe hebben gedaan! Het klikt m.a.w. vanaf de eerste seconde.

    De vraag is alleen: waar gaat iedereen slapen? ‘No worries! I will put up a tent!’ En inderdaad: wanneer de grote mensen ’s avonds onder een sterrenhemel gezellig verhalen uitwisselen, liggen 5 kleine kinderen kris kras door elkaar in een tent te slapen! We hadden veel op voorhand gepland om te doen, maar kamperen in Sri Lanka daar hadden we in de verste verte nog niet aan gedacht.
    Het afscheid de volgende dag is hartelijk, maar ook moeilijk. We zullen Soreno en Kurami missen! Gelukkig zullen we onze Belgen nog een aantal keren tegenkomen!

    10-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)
    06-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. TE VEEL VOOR CORNEEL
    We zijn er: Sri Lanka! Het wachten op de bagage is er net te veel aan. Het is ongeveer 5 uur ’s morgens plaatselijke tijd. Rond 5 uur ’s morgens Belgische tijd -een volledige dag geleden- zijn we vertrokken: eerst met de ‘taxi' (merci, papie!) naar Brussel, dan met de trein naar Frankfurt en dan met het vliegtuig naar Colombo. Ons ritme is wat in de war! Op het moment dat je thuis al lang zou slapen, nog uitgebreid dineren is écht geen goed plan. En dan na een 6-tal uur al wakker gemaakt worden voor een ontbijt: dat trekt op niks. Maar ja… het hoort erbij! Onze kinderen zijn het al een beetje gewoon van de vorige reizen en geven geen kik. Maar toch… als je dan als bijna laatste nog altijd staat te wachten op de bagage, dan werkt dat toch wel een beetje op een mens zijn systeem! We zijn dus moe, maar vooral heel blij wanneer we onze rugzak op onze rug kunnen zwieren!

    Op het moment dat we de luchthaven buiten stappen zitten we in een andere wereld. Super! Dit is waar we naar uit hebben gekeken! De hitte kleeft onmiddellijk als een nat deken aan ons lichaam. Door het open raam van de minibus die ons naar ons huisje brengt waait warme lucht die Julie doet denken aan de haardrogers van het zwembad. Mateo kijkt gefascineerd toe hoe onze chauffeur door het drukke verkeer manoeuvreert en imiteert de stuurbewegingen. Het gaat er wild aan toe!

    Onze airbnb in Ngombo is gelukkig een oase van rust. Ideaal om te bekomen. Maar wat doe je best om een jetlag te vermijden? Het ritme van het land oppikken door de plaatselijke tijd te volgen. En dat wil zeggen: ontbijten! Dat doen was dus niet. Maar we vertrekken wel onmiddellijk op pad om eten te zoeken voor later. En daarna gaan we naar het meer dat op wandelafstand ligt. En daarna gaan we met een tuk tuk naar het strand. En we gaan kijken naar de vismarkt. En we wandelen tot bij de vissers die de vangst binnenhalen. En…

    Julie crasht. Ze kan niet meer stappen. Ze wil niet meer verder. Ze wil zelfs niet gedragen worden. Ze wil naar huis. De vermoeidheid loopt er langs boven en onder uit – letterlijk. Ocharme! Dit was niet de bedoeling! We moeten luisteren naar de signalen van ons lichaam en vooral naar die van onze kindjes!
    We crossen naar huis met een tuk tuk en zorgen voor rust. Alles is snel weer ok, zeker wanneer we na een goede pauze in ons huisje verder afkoelen bij een zwembad van een hotel vlak bij de zee. En wanneer we ’s avonds onder ons muskietennet kruipen, duurt het écht niet lang voor we als één blok in slaap vallen. Het was voor ons alle vier wel wat (te) veel!

    06-07-2015 om 00:00 geschreven door Barbara&Serge  


    >> Reageer (0)


    Inhoud blog
  • HET NOORDEN KWIJT

    Archief per jaar
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2007
  • 2006
  • 2005

  • oude reisverslagen Barbara&Serge
  • fotoalbum Zuid-Afrika
  • fotoalbum Namibië
  • fotoalbum Maleisië
  • fotoalbum Sri Lanka
  • fotoalbum Malediven
  • fotoalbum Costa Rica
  • fotoalbum Senegal
  • fotoalbum Senegal en Gambia
  • fotoalbum Guinee Bissau en Mali


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs