Ik ben Lena Adams. Ik ben geboren op 9 maart 2006. Tot juli 2010 had ik een onbezorgd leven. Sinds augustus vul ik mijn dagen met ziekenhuizen, chemotherapie, kinesitherapie en isolatiemaatregelen. Samen met mijn mama hou ik deze blog bij. Ik geniet echt van alle berichtjes die ik hier krijg.
Op 25 augustus organiseer ik samen met papa en mama een benefietdag. Klik door op het logo voor meer informatie hierover.
Op 6 augustus 2010 werd bij Lena een non-Hodgkin T-cel lymfoom (=lymfeklierkanker) ontdekt.
We rollen binnen in een nieuwe wereld, die van een kind met kanker.
Tot maart 2011 kreeg Lena een heel intensieve behandeling met chemotherapie. Vanaf april 2011 tot 1 november 2012 kreeg ze een onderhoudsbehandeling (dagelijks chemopillen + 6 kuren met een hoge dosis methotrexaat).
Sinds 2 november 2012 is ze chemovrij en herwint ze langzaamaan haar gewone kinderleven.
21-03-2013
Mijlpalen
Mijn liefste pakte zijn trap uit en werkte hem af, precies 7 maanden na onze verhuisdatum.
Avonden en avonden rekende en telde hij. Hij tekende en rekende opnieuw en tekende nog eens. Hij puzzelde poutrels in de muur. Hij liet treden snijden. Hij laste, samen met bevriende lashanden (en gelukkig zonder lasogen).
En hij mag terecht fier zijn op het resultaat.
Ondertussen leerde ons meisje zwemmen. Niet op 7 maanden, maar wel op 2 maanden tijd. Na een zwemverbod van meer dan 2,5 jaar. Als dat geen mijlpaal is.
21-03-2013 om 22:44
geschreven door Eva
Die tong-actie
blijft een hit bij onze kids. Overal willen ze hun tong uitsteken. Hoe moet ik hen dat terug afleren?
21-03-2013 om 22:34
geschreven door Eva
11-03-2013
Blazen
Het feestweekend eindigde met taart en kaarsjes voor 2 jarige meisjes. HipHipHoera!
11-03-2013 om 20:08
geschreven door Eva
09-03-2013
7 jaar
Lena is jarig, 7 jaar! Amai, mijn kleine meisje wordt zo groot.
De voorbije 2 verjaardagen vierden we met chemobeperkingen. Vandaag mochten alle remmen los. Lena wilde al heel lang oorringen. Maar door de chemo en de verminderde weerstand mocht dit heel lang niet. Bij het laatste consult bij de oncoloog kreeg ze groen licht. Heel trots en doelbewust koos ze vandaag oorringen. De juwelier wilde voorzichtig proberen uitleggen dat de prik eventjes pijn zou doen. Maar Lena counterde hem met de glimlach. 'Meneer, ik heb al meer dan 100 prikken gekregen sinds ik ziek ben. Ik ben daar niet bang van en ik huil daar ook niet voor.' Met een big smile onderging ze de prik. En op wolkjes kwam ze terug buiten!
Vanmiddag vierde ze haar verjaardag in de scouts en vanavond wilden we de dag rustig afsluiten met een pyama-cinema voor haar vriendjes en vriendinnetjes. Helaas was de cinema niet aan de dames besteed. Ze trokken naar Lena's kamer en hadden dolle pret. Rustig was het feestje niet echt te noemen...
Gelukkig waren de mannen wel geboeid door de film.
De frietjes smaakten, vermoed ik.
En ze staken ook hun tong uit, tegen kanker natuurlijk!
Rest ons morgenvroeg nog de opkuis. Om er dan na de middag terug tegenaan te gaan, voor een feestje met de familie.
09-03-2013 om 23:30
geschreven door Eva
Bedankt gofor5 @leernest
Afgelopen woensdag ging ik langs in het vijfde leerjaar van een school in de buurt. Ik mocht er vertellen over Lena en over de kanjerketting. Het was heel fijn om te doen en de kinderen hadden vele vragen. Kinderen zijn zalig impulsief en oprecht als ze denken en vragen. (Volwassenen zouden beter ook (soms) zo ontwapenend zijn.)
De vijfdeklassers werkten de voorbije maanden hard aan een mini-bedrijf. Ze maakten en verkochten chocolade en chocomelk. De winst van hun klasproject wilden ze schenken aan een goed doel. Ze kozen de Kanjerkralen uit. Ik mocht een prachtige cheque in ontvangst nemen.
Kasper mocht naar een feestje van zijn dikke vriend die 5 jaar werd. Ik zou een zomerbroek maken als geschenkje. Maar mijn zoon vond dat 5-jarige jongens niet blij zijn met nieuwe kleren. Kasper was vastbesloten wat het dan wel moest zijn: een rugzak en een pennenzak, met nieuwe stiften. Die pennenzak, liefst in 2-voud, ook eentje voor Kasper zelf. En zo geschiedde! Kasper koos bovendien zelf het stofje uit de voorraad. Voor 1 keer poseerde hij zelfs met plezier.
04-03-2013 om 19:37
geschreven door Eva
Voor iedereen die hier kracht uit kan putten ... Voor alle bezorgde familie en vrienden ... Voor iedereen die blij is Lena te kennen ... Voor Lena ... xxx