verslag van (o.m.) onze pogingen tot een, na vele jaren onderbreking, "comeback"; verslag van een gedeelde passie, naast onze allergrootste passie, onze mannen Aron en Tomas! verslag van pijn, ontgoocheling, slaaptekort, ongeduld maar ook (af en toe) kleine succesjes, plezier, gezelligheid, spanning, nieuwe ervaringen, grenzen verleggen, enz. (een soap...)
vroegere berichten op http://www.blogweb.be/kurtheidi
27-07-2011
Eerst Pfalz, dan miserie
De afgelopen 9 dagen hebben we in de Pfalz doorgebracht, in het prachtige Bad Dürkheim, aan de Deutsche Weinstrasse, het hart van de Riesling en de Dornfelder. Magnifiek, ontspannend, geweldig hotel, alles erop en eraan, behalve ... na 1 keer lopen ging het niet meer :cry:. Gedaan, Schluss. Heb dan de rest van deze prachtige vakantie doorgebracht met, behalve heerlijk en veel eten en drinken, met dagelijks zwemmen :-?. Niet echt mijn favoriete bezigheid, maar op het eind bleek dat ik misschien nog nooit zo goed heb gezwommen. Af en toe ging ik zelfs vooruit!
Vandaag maar naar de sportarts getrokken voor een definitieve diagnose: i.p.v. bursitis, wat ik dacht dat het was, blijkt het een hardnekkige peesontsteking te zijn aan de heup én aan de achillespezen. Daarom dat ijs en voltaren geen soelaas brachten, de pezen zitten onder een dikke band spieren. Nutteloos was dat dus, daarom sloeg het ook niet aan. Over dit gedeelte van het verhaal was ik tevreden.
Het ander gedeelte van het verhaal vind ik minder leuk. Maar eigenlijk had ik het ook zien aankomen: in een "best of" scenario is het gedaan met zwaar intervallen, korte wedstrijdjes, al dan niet op de piste. Omdat vooral mijn linker achillespees het heel slecht doet. En cortisone en operaties slechts een noodoplossing zijn, en het altijd een zwakke plek zal blijven. Dus omscholen tot een échte afstandsloper, of er gewoon helemaal mee stoppen. Ook de combinatie met mijn (al dan niet) hartproblemen uit het verleden draagt ertoe bij dat een omscholing zich opdringt, en dat het langere werk (misschien) de enige haalbare optie blijkt. Jammer, omdat vooral de wedstrijden over 5 en 10 km, en misschien nog iets korter, me best blijken te liggen. De komende weken staat me heel wat denkwerk te wachten. Verdomme toch.
Maar misschien is het een geluk bij een ongeluk. In de Pfalz heb ik terug leren genieten, i.p.v. die dwanggedachten die af en toe toch opnieuw kwamen opzetten (ik moetmoetmoet vandaag zoveel km's in die tijd op dat parcours afwerken enz.). Want draai of keer het gelijk je wil, voorop moeten nog altijd het genieten en de gezondheid staan. Maar dat dreigen we af en toe wel eens te vergeten...
Reacties op bericht (3)
30-07-2011
sterkte
Sterkte ermee Kurt, balen dat je niet kunt lopen zoals je wilt.
30-07-2011, 08:45 geschreven door Carin
28-07-2011
tja.....
het wordt er niet beter op hé Kurt,ik ken dat gevoel ook ,wordt het niet stilaan tijd om te genieten van het lopen ipv altijd maar te focussen op tijden en prestaties.Mja ,het is voor een loper moeilijk om te aanvaarden dat we bijna versleten zijn,ik zit in't zelfde schuitje ,jammer toch enfin ,hopelijk komt het toch allemaal nog goed groetjes de békker
28-07-2011, 19:32 geschreven door lenaerts marc
27-07-2011
Sterkte
Hallo, Kurt.
Dit is spijtig om te lezen, hoe ik moet lezen dat een geduchte concurent van mij aan een blesure leid. Ik hoop dat je de rust heb om het herstel zo goed mogelijk te laten plaatsvinden. heel veel sterkte en hoop je snel weer naast me te zien lopen in een wedstrijd.