Baziel kreeg van zijn dokter de raad om gedurende een maand elke dag een afstand van 10 km te lopen om van zijn overgewicht af te raken. Na dertig dagen was Baziel bijzonder tevreden toen hij merkte dat hij liefst 20 kilo was afgevallen. Hij belde dan ook onmiddellijk zijn dokter op met het heugelijke nieuws. Moh zegt Baziel op t einde van het gesprek Meneer dokteur, oe moenk ik nu were in Heist geroaken vanuut Paries?
Een Belg besluit houthakker te worden. Hij koopt een kettingzaag en meldt zich bij de voorman. De voorman wil hem echter eerst testen. Als je vandaag 60 bomen velt zal ik je aannemen. De Belg gaat ijverig aan de slag maar heeft aan het eind van de dag slechts 50 bomen omgekregen. Da`s veel te weinig zegt de voorman, ik geef je morgen nog een kans, als je het dan niet is gelukt neem ik je niet aan. De Belg denkt slim te zijn en staat een uur eerder op. Aan het eind van de dag heeft hij met pijn en moeite 59 bomen horizontaal weten te krijgen. De voorman besluit om hem niet aan te nemen maar omdat hij zo goed z`n best heeft gedaan, biedt hij hem aan om zijn uitrusting te kopen. Laat me die zaag eens zien. Mmm, de tandjes zijn nog scherp en het motortje doet het ook nog prima. Waarop de Belg antwoordt: Hoezo motortje?
Een boerke op 't autosalon staat een prachtige wagen te bekijken; de verkoper ziet dit en gaat praten met hem : "Dag meneer, op zoek naar een nieuwe wagen ?" "Hoh, neen", zegt da boerke, "Wat zou ik doen met nen auto; ik rijd al gans mijn leven met den traktor en ik zie 't nut nie in van zo 'n masjien." "Wel", zegt diene verkoper, "Wanneer ben je vanmorgen vertrokken thuis om hier tegen 10 uur aan te komen ?" Dat boerke denkt efkes na en zegt : "Om een uur of negen ben 'k vertrokken." "Maar meneer toch", zegt de verkoper "Hebt ge daar serieus een uur op gereden met uwen traktor; wel 'k zal U zeggen had ge dezen auto gehad, dan stond ge hier op 15 minuten !" "Waauw", zegt da boerke "Gaat dat ding zo snel ? Da moe 'k toch thuis eerst ne keer vertellen; morgen kom ik terug !" s' Anderendaags komt dat boerke terug bij diene fabrikant... vraagt die verkoper : "hoe is 't; koopt ge U nu nen auto ?" "Wel", zegt da boerke, "'k heb serieus getwijfeld maar..., 'k heb zo zitten denken, wat moet ik hier om kwart na negen in Brussel lopen doen?"