100 jaar ACV werd op een passende wijze gevierd. Na het welkom door voorzitter Dirk Segers, was het de beurt aan Luc Decavele. Hij schetste de geschiedenis van het ACV. Dankzij datgene wat onze voorouders hebben gedaan, is het nu wij die de vruchten ervan plukken en ook de toekomst helpen bepalen. Een prachtige tentoonstelling werd geopend door Luc en schepen Berenice Bogaert. 40 kinderen hadden ook meegedaan aan de kleurwedstrijd en mochten een prijs in ontvangst nemen.
Op vrijdagavond nodigde het ACW = Okra, Ziekenzorg, KWB, KAV, ACV en Pasar alle leden uit. Na een hartelijk welkom door voorzitter Bart Dewitte, volgde een wandeling naar 4 locaties. Telkens kregen de deelnemers een versnapering aangeboden: een glaasje CAVA, een tas lekkere soep, een glaasje wereldwinkelfruitsap en een broodje. Daarenboven trakteerde het WZC O.L.Vrouw Middelares ook nog eens met een drankje. Bedankt !! Op de 4 locaties: de Gemeenteschool, de Chirolokalen, het Woon- en Zorgcentrum en het Dorpshuis zelf mochten de deelnemers eens dromen en neerpennen wat ze in de volgende legislatuur graag zouden verbeterd zien op gebied van verkeer, milieu, sport.... Inhet Dorpshuis werd iedereen nog getrakteerd op een pittige Omer en een zakje heelijke frieten. Met een 90-tal personen waren we en het was een gezellige avond.
Op donderdag, 15 september fietste een bonte bende Neos-leden langs
landelijke wegen naar de zeepfabriek Vandeputte in Moeskroen. Na een uurtje
fietsen in een uitstekend fietsweer werd iedereen hartelijk verwelkomd, maar
ondertussen was de groep aangegroeid met de carpoolers tot meer dan 80
Neos-leden. Na een filmpje over het ontstaat van het bedrijf (in Rekkem op de
Castert !) en de 3 verschillende activiteiten die er plaats vinden (zeepfabriek,
oliefabriek en oleochimicals) kon het bedrijf deels worden bezocht.
Een dagje Blankenberge met het personeel van de school (keukenpersoneel, opvang, onderhoudspersoneel)... Het was echt een leuke dag. Bekijk de meer dan 100 foto's van de Zandsculpturen. Maar daarna was er nog een havenrondvaart in Zeebrugge.
ACR Rekkem nam met een aantal leden deel aan de 4daagse van de Ijzer, met start- en aankomstplaats in Diksmuide. Het zestal legde de 32 km af in net geen 6 uur.
Caroline Olivier en haar vriendin Hilde, Philippe Bauduin, Eric Vanthournout, Michel Six en Johan Van de Walle startten de tocht om 8.40 u. en kwamen om 16 u. Tussendoor werd in totaal slechts 1 uurtje rust genomen om te picknicken, een ijsje te eten en een koffie te drinken. De gps gaf aan dat ze stapten met een gemiddelde van 5,2 km per uur.
Op vrijdag 19 augustus organiseerde Eric met z'n schoolbus een verrassingsreis voor de vrienden schilders 't Paletje uit Harelbeke.
Van Harelbeke ging het naar de Zwarte Berg in Westoutder. Na een koffie in de Cordoba mocht iedereen op de zetellift voor een tocht naar de Rode Berg en terug. Eric reed vervolgens met de groep naar de Catsberg. Er werd een bezoekje gebracht aan de oude kapel enhet winkeltje. Weet je dat ze daar nu ook een echt trappistenbier verkopen? Na de 6 Belgische Trappisten (Achel, Chimay, Orval, Rochefort, Westmalle, Westvleteren) en de Nederlandse (La Trappe), is er nu een echte Franse Trappist (Mont des Cats). Een groot deel stapte ook mee met de 'Wandeling rond de abdij'.
Om 12.15 u. kwam de groep aan in Steenvoorde in de 'Auberge du Noordmeulen' voor een echt stevige maaltijd. Vooral de supergrote aardappelen kregen veel commentaar. Iedereen had had zijn buik meer dan vol met de lekkere soep, de ficelle Picardé, de coq à la bière, de warme geitenkaas, de rabarbertaart. Dat alles werd rijkelijke bespoeld met bier '3 Monts' en wijn.
Daarna was de groep te gast in de 'Steenmeulen'. Het museumpje met de oude gebruiksvoorwerpen kende heel wat succes, maar vooral de uitleg van de molenaar over en in zijn stenen, maalvaardige molen was voor velen een opsteker. Het bezoek werd uiteraard afgesloten met een heerlijk drankje en vooral de picon viel in de smaak.
De dag eindigde in Rekkem in de 'Beau Jardin' met een stevige avondboterham. De vrienden van 't Paletje waren uiterst tevreden met hun dag in Frans-Vlaanderen en dankten Eric voor deze uitzonderlijk mooie dag.
Op woensdag, 17 augustus waren zon 190
Neos-leden (van de 280 leden) aanwezig op de 1ste barbecue in zaal
Myra met uiterst mooi versierde tafels. De kersverse voorzitter Herve Seys
heette iedereen heel hartelijk welkom op dit bijzonder gebeuren. Er werd ook
afscheid genomen van 6 verdienstelijke bestuursleden. Op de foto v.l.n.r.:
Roland Hermans, Lionel Watteyn, Yvette Lefere, Astrid Poblome, Nicole Vercambre
en Bertrand Kint. Het nieuwe bestuur was bijzonder druk in de weer om iedereen
een frisse sangria, in een mooi met aalbessen versierd glas, aan te bieden. De
barbecue verliep uiterst vlot en het was bijzonder spannend en heel leuk te
weten wanneer je tafel mocht aanschuiven, want dat gebeurde bij lottrekking. Om
het geheel nog een feestelijkere tint te geven werd het feest opgefleurd met
leuke dansmuziek
Het werd opnieuw een fantastische Neos-dag. Een groot vraagteken bij de start, de laatste dagen houdt het niet op met regenen. Wat zal het vandaag worden?? 's Morgens waren de fietsers het eerst op het appel in de Kasteeldreef. Reeds om 6.30 u. werden de fietsen in de trailer van de bus geplaatst. Een hele karwei voor de chauffeur en de helpers van dienst. Precies om 7.10 u. kon de bus met wandelaars en fietsers starten richting Houtave. Daar immers zouden de 31 fietsers hun tocht beginnen door de polders richting Blankenberge. Precies een uur later, om 8.10 u. waren alle fietsen uitgeladen. De bus kon met de 23 wandelaars verder rijden richting Blankenberge. De fietsers startten de tocht doorheen de Polders. (even terzijde: wanneer je de foto's bekijkt zal je zien dat er ook enkele foto's tussen staan met daarop luchtfoto's van het gebied waar we fietsten en daarop onze gevolgde weg aangeduid. Mijn nieuwste snufje, een Garmin wandel- en fietsgps, kan de gehele weg opnemen via satelieten. Wanneer je die dan in de computer inbrengt, wordt de opgenomen weg op de kaart geplaatst. Leuk om zo de gevolgde weg te zien. Alles wordt aangeduid: de snelheid, de hoogteverschillen, fiets- en stoptijd...)
Na 5 km fietsen bereikten we, veel te vroeg, de eerste stopplaats, Het Mortierken, in Meetkerke. Aangezien de afspraak was, 10.00 u. en we er waren om 8.50 u., moesten we nog even geduld oefenen. De lekkere ontbijtkoeken moesten nog gehaald worden naar de bakker en de koffie moest nog worden klaargemaakt. Maar geen probleem, de zon was reeds van de partij en iedereen genoot op het terras van de heerlijke morgenstond.
Precies om 10.00 u. werden de fietsen terug in beweging getrapt. De zon scheen in alle hevigheid en menig jasje werd uitgetrokken. Freddy had zijn uiterste best gedaan om een prachtige weg uit te stippelen doorheen een biljartvlak polderlandschap. Van Meetkerke ging het naar Zuienkerke en dwars doorheen de Uitkerkse Polders bereikten we Blankenberge. Nog voor we onze bestemming, de Duinse Polders bereikten, werden we reeds toegewuifd door enkele van onze Neos-wandelaars.
De middag werd doorgebracht in de Duinse Polders en dat dankzij Paul en Trees Lecompte-Deblaere. Zij waren onze gastheer en -dame. Bedankt !! Na een verfrissend aperitiefje en nadat alle wandelaars ook waren aangekomen van hun eerste verkenning, werden we verwacht in het restaurant. Een heerlijk glaasje kreeftensla als voorgerecht, een malse steak met frietjes en een warme tomaat en een roomcrème als dessert gaven ons weer energie om er weer volop tegenaan te gaan. Precies om 13.30 u. werden we bij de fietsen verwacht voor het vervolg van de tocht. Nu ging het naar de zeedijk. Het was laveren tussen de vele wandelaars door. Ook zij genoten van hun eerste dagje goed weer. Freddy en Trees gaven ons vrije tijd tot 15.15 u. Iedereen was opnieuw present aan het Casino om de terugweg aan te vatten. Nog even door het drukke verkeer in Blankenberge om opnieuw de rust van de Uitkerkse Polders te bereiken. De remmen werden even dichtgetrokken bij een Lourdesgrot in Zuienkerke. Uit volle borst werd gezongen omdat we mochten genieten van het goede weer. En even verder stond het terras van Estaminet Leegland te wachten op ons. Om 17.15 u. startten we opnieuw om de laatste kilometer af te haspelen. Precies om 17.45 u. bereikten we opnieuw het polderdorpje Houtave. De fietsteller stopt op 41 km. De bus met de wandelaars is reeds ter plaatse. Nadat de fietsen opnieuw in de trailer zijn geladen, gaat het richting Lichtervelde. In De Voerman staat een lekkere avondboterham te wachten met kaas, gekookte of gerookte hesp. Het zijn precies een bende uitgelaten schoolkinderen op schoolreis, zo luidruchtig gaat er er aan toe. De dienster van dienst kan er helemaal niet mee lachen en kijkt maar sip. En zo bereiken we opnieuw ons dorpje Rekkem om 20.45 u. Een mooie heerlijke dag zit er op. Voorzitter Herve bedankt nog eens alle medewerkers voor de geleverde inspanningen.
Iedereen wordt nu verwacht op de barbecue opwoensdag, 17 augustusin zaal Myra. Snel inschrijven is de boodschap !!
Willy en Marleen zijn er gastheer en gastvrouw en laten de bezoekers mee genieten van hun rijk gevarieerde tuin en park. Van landbouwbedrijf zijn zij overgeschakeld naar de tabaksteelt. Maar toen Willy op 1 april 2007 op pensioen is gegaan en er geen opvolgers waren om de tabaksteelt verder te zetten beslisten ze om de hoeve zelf en de omliggende grond om te bouwen tot een tuin en een park. Het kippenhok en de varkensstal werden omgetoverd tot een wintertuin waar subtropische planten en bloemen te bewonderen zijn. Rechtover werd een gezellige tuin ingericht. We zien ook een stukje waterpracht waar waterlelies en lis weelderig te bezichtigen zijn. De droogschuren werden omgevormd tot bloemen-, groenten- en kruidentuinen. Ook serres staan vol vaste planten en alle soorten klimrozen, climatis en scampsis loniceras. Het laatste stuk zaaigrond in nu omgevormd in een park. Ook afbraakmateriaal zorgen voor een prachtige omkadering. De naam van de planten is gesneden in hout (hobby van Willy) en Marleen kapt dan teksten in natuursteen. Een mooie tuin is een lust voor het oog, maar een klus voor het leven Dat zullen we lezen op een houten inscriptie. P.S. Marleen en Willy zijn de zus en schoonbroer van Lena en Noël Wyseur.
Met zo'n 40 gemotiveerde fietsers werd onder een stralende zon, maar met nogal wat tegenwind, de tocht naar Dadizele aangevat. Via het jaagpad ging het naar de brug van Lauwe om dan via Wevelgem opnieuw Menen te bereiken. Vandaar ging het dan verder naar Dadizele. Na 1.15 u. rijden hadden we 17.750 m. afgelegd en bereikten we de Kattepithoeve. Ondertussen waren de carpoolers reeds aanwezig en werden ze reeds rondgeleid door Willy. Wij konden nog eerst even op adem komen bij een kop koffie of een fris pintje. Na de groepfoto kon de rondgang doorheen de gewezen tabaksdroogplaatsen aangevat worden. Tientallen soorten kleurige bloemen waren een streling voor het oog. Opvallend veel mooie rozen sieren de tuin. Stiekem werd er een aalbes tussen de afspanning getrokken (Lena, de bewijsfoto vind je straks bij de foto's, maar aangezien het je broer is, mag je wel een besje plukken zeker?) Vandaar ging het naar het park, omzoomd door tal van kersebomen. Hier ging menig Neoser op zoek naar rijpe exemplaren en werden heel wat kersjes gepukt. Ook in de wintertuin was het even heerlijk toeven, vooral wanneer je even in de zetel plaats nam tussen de planten. Velen waren het erover eens, heel, heel mooi... maar je moet het maar allemaal zien te onderhouden. Blijft er nog voldoende tijd over om ervan te genieten? Even na 17.00 u. werd de terugtocht aangevat.
Helaas kan ik over het verdere verloop niets meer vertellen. De plicht riep. Een telefoontje van Het Nieuwsblad nopte me snel terug te keren en... er stond me ook nog een lekker driegangenmenu te wachten in het restaurant Deleu. De pers werd er uitgenodigd naar aanleiding van de wielerwedstrijd Gent-Menen. Je ziet, fotograaf zijn heeft ook nog zijn goede kanten. De foto's kan je bekijken met een klik op deze link:
Voor de 28 kinderen en hun ouders, broers en zusjes, grootouders en familieleden was het een onvergetelijk moment. De stoet met onze Koninklijke Harmonie De Bie, de zon, de vreugdevolle gezichten. In de kerk niets dan Zonnebloemen Het samen bidden, de kinderen die zo mooi hun tekstjes en gebeden hebben gebracht. Alles ter ere van Jezus, hun Vriend, voor God, ons aller Vader en voor de vele mensen met wie ze feest konden vieren in onze kerk. Proficiat aan allen. Wij hopen dat ze allen verder thuis een vreugdevolle dag hebben kunnen beleven Bedankt en steeds welkom in onze kerk.
Chris Deconinck, pastoor
Foto's bekijken? Klik dan even op deze link en je zit meteen midden in de stoet.