Het was zeker 10 jaar geleden dat het St.-Niklaaskoor een daguitstap maakte. Dirigent Hubert had nu voor een reisje gezorgd in en rond Poperinge. De volksspelenroute werd afgewisseld met toeristische weetjes en historische feiten over de Eerste Wereldoorlog, schitterend uiteengezet door gids Ghislain Druant. Er werd ook een bezoek gebracht aan de militaire begraafplaats Lyssenthoek. De groepsfoto werd gemaakt voor het cafeetje waar de tijd bleef stilstaan, de Helleketel. In Watou werd gespeeld op de 'boltra'.
De organisatie van de jaarlijkse Breughelkermis vraagt de medewerking van heel wat vrijwilligers. Het is dan ook passend dat al deze mensen die zich belangeloos inzetten eens in de bloemen worden gezet. Dit jaar werd een bijzonder dankwoord uitgesproken door voorzitter Hubert Cottenie gericht aan ACR en wagenspelspeler Jacques Dufourmont. * ACR organiseerde 40 maal de Breughelloop, eerst op zondagavond tijdens de Breughelkermis zelf. Maar toen die wedstrijd te groot werd en het moeilijk lopen was tussen de massa, verhuisde de loopkoers naar de zaterdag. Dat was de inzet van de Breughelkermis. Na 40 jaar zoekt ACR jonge krachten die de loopkoers verder willen organiseren. * Jacques Dufourmont vertolkte 25 keer een rol in het wagenspel. Hij speelde alle mogelijke rollen op passende wijze van duivel, pastoor, slachter, nar, smid... tot Breughel zelf in 2014. Bekijk ze allemaal.
WAGENSPELEN op BREUGHELKERMIS 1986De duivel te sterksatan 1987Koude pap (eigen creatie)champetter 1990Tijl Uilenspiegel en de keizernar 1991Willen doen is ook gedaanschout 1992De klucht van Pier de knechtverteller 1995De vrekbloodgeboren 1996De twee harten van Quinten Matsijssmid 1997Leentje uit het hemelrijk Desiré 1998Trouwen is voor morgen Felix 1999Fietje Pot kiest een manslachter 2000Hemel op aardevoorzegger en acteur 2001Zomeravondvarkensslachter 2002Kermislievenherbergier 2003In t Vlammekeboer 2004Amor op de Pastoriepastoor 2005Schoenlevenduivel 2006De klucht van de dood van Pierlalagrafmaker 2007Viktor gaat vreemdbrancardier 2008Bakker Bernard bakt ze bruingarde 2009Leentje uit het Hemelrijk (bis) Desiré 2010Jonge Klare stadsmens 2011De wilde boerendochterdierenarts 2012De rooie advekaotadvocaat 2013De Koning van Teuttereweuttereoude verliefde bok 2014Vrienden van het goede levenBreughel
Bezoek aan AVR Roeselare: de groene machines uit de aardappelsector zijn door iedereen gekend; maar hoe worden ze gemaakt?
HertenFinesse: dit Oostends bedrijf kweekt herten, slacht ze en verkoopt en verwerkt het vlees. Hier nemen we ons middagmaal uiteraard op basis van hertenvlees.
Jan Breydel: bij iedereen alom bekend omwille van de geschiedenis of het voetbal. Wij trekke, naar het voetbalstadion voorheen gekend als Olympiastadion, nu het Jan Breydelstadion: een unieke blik achter de schermen zowel voor voetballiefhebbers als anderen.