Het was op de koppen lopen gisteren in het centrum van Wingene. Niet alleen de Bruegelstoet lokte straten vol volk, de veiligheidsdag die de brandweer organiseerde was een even grote voltreffer. (Het Nieuwsblad)
Met vijf Rekkemse Breughelvrienden namen we deel aan de Bruegelstoet in Wingene: Hans en Eric Vanthournout, Gilbert Accou, Hannes Vandersteene en Piet Gheysen. We waren, zoals gevraagd, tijdig aanwezig. We hadden enkel ons Breughelpak aan te trekken en aangezien de stoet pas om 15.30 u. vertrok hadden we ruim de tijd om nog even tot het centrum te wandelen. We konden de reclamestoet bekijken. Het snoep vloog rond de oren, balpennen, tennisballen,... van alles werd uitgedeeld. De karavaan was zo lang, de laatste wagens waren nog niet vertrokken of daar waren de eerste al terug. Dat zorgde voor de nodige opstropping, maar ook was dat de reden waarom de stoet pas om 15.45 u. op gang schoot. Ondertussen stonden de dames en de kinderen grtig snoep aan het verzamelen. Zakken vol. Jacqueline en Bea mochten plaats nemen op de stoelen. De stoet was heel keurig, de spreuken, schilderijen van Breughel... Rekkem opende het gedeelte: 'Het feest kan beginnen...' Twee deuren met daarop pannenkoeken en rijstpap werden gedragen. Ikzelf mocht het pak folders uitdelen aan de vele, vele kijkers die langsheen het parcours stonden. Het was werkelijk een voltreffer. Met ons bandje om de pols mochten we na de stoet naar het gemeentehuis van Wingene en genieten van (menig) Pilarebijters en lekkere broodjes. Voor de vijf vertegenwoordigers van Rekkem, de dames en de kinderen was het een leuke zondagnamiddag.
KWB Rekkem gaf de aftrap van haar 10de werkjaar. Het werd een heugelijk startmoment dat startte met een verzorgde eucharistieviering in de St.-Niklaaskerk rond het thema 'Het klimaat verandert MIJ ook'. Nadien volgde een receptie in de Gemeentelijke Basisschool en werd, via diverse stands, het nieuw jaarprogramma toegelicht. Een bijpassend hapje en drankje mochten op dit 'tinnen jubileum' niet ontbreken. De KWB-afdeling telt momenteel 46 gezinnen die lid zijn en in de loop van het komende werkjaar hoopt men de kaap van 50 leden te overtreffen. De inhoud van het huidig jaarprogramma werd ondermeer geïnspireerd door een terugblik op de 'topactiviteiten' uit de voorbije 9 werkjaren. De trappistenavond, koken voor mannen, een eco-trip en Paradijsvogels zijn enkele ingrediënten uit dit rijk gevuld programma. Nieuw is ook dat KWB op 3 oktober start met recreatief volleybal, elke vrijdagavond vanaf 20.30 u. in de sporthal. Alle belangstellenden - zowel mannen als vrouwen, maar ook jongeren- zijn van harte welkom. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Tom Planckaert via e-mail: tom.planckaert@skynet.be. Tom treedt tevens toe tot de kerngroep van KWB Rekkem en zorgt mee voor vernieuwing en verjonging.
Tijdens dit startmoment werd Frans Vander Beken in de bloemen gezet daar hij mee aan de basis lag van het heropstarten van KWB Rekkem en reeds 10 jaar lang één van de 'karretrekkers' is in de KWB werking. Ook zijn echtgenote Berenice Bogaert werd in deze hulde betrokken.