Barbuda
Antigua is mooi en heeft ons zoveel te bieden, maar toch bekijken we al om verder te varen. We plannen Joly Harbor, een andere heel mooie haven hier in Antigua, en daarna willen we heel graag naar Barbuda, Barbuda is een eiland op een 30 mijl ten noorden van Antigua.
Als je de beschrijving leest in de Pilot, onze gids voor zeilers, dan wordt je er zo naar toe gezogen. Ėėn stuk natuurschoon, het eiland is helemaal omgeven door een krans van koraal, dit maakt dat de onderwater wereld van dit eiland een stuk pracht is. Ook aan land is de natuur heel apart, het wordt beschreven als het mooiste eiland van de Caribbean, het kan vergeleken worden de Galapagos eilanden.
Er is wel ėėn probleem, onze Saybia is een zeilboot met goede zeileigenschappen, en dat heeft deels te maken met onze diepstekende kiel, onze boot heeft een diepgang van bijna 3 meter, dit resulteert in een goede stabiliteit op zee, maar eens aan de wal moeten we rekening houden met onze diepte. Heel veel mooie plekjes zijn enkel te bereiken door boten die minder dan 2 meter diep steken, vandaar dat meer dan de helft van de boten hier catamarans zijn, die hebben slechts een diepgang van 1,50 meter of minder.
Zo kunnen we Barbuda niet bezoeken met onze boot, de vele koraalriffen en de ondiepe ankerwaters weerhouden ons.
Toch willen we dit natuurschoon niet missen en gaan we vandaag op zoek naar andere mogelijkheden om Barbuda te bezoeken. Per vliegtuigje of overzet, we zoeken het uit.
|