Inhoud blog
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (20)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (19)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (18)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (17)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (16)
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Geestig Vlissegem

    16-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nonkel pater Medard Vermeire uit Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    E.P. Medard Vermeire (Jezuïet) uit Vlissegem vertrok naar de Missie van Indië om nooit terug te keren. Op zondag 3 oktober 1954 werd een plechtige dankmis gecelebreerd. Maar de Missie in Indië liet hem niet los : zo'n tien jaar later werd hij in 1965 gevierd voor zijn 60 jaar missionering !

     

     




    Vroom   aandenken   aan  PATER   MEDARD   VERMEIRE

     

    Jezuïet-missionaris  in   India gedurende 66 jaar

    geboren  in  Vlissegem   op  26  maart  1879 

    overleden in  Sitagarha (India)  op   19  december   1970

     

    « 91 jaar oud, 69 jaar Jezuïet, 66 jaar missie-
    arbeid en 55 jaar priesterschap : dat zijn de
    cijfers. Wat achter die cijfers schuil gaat kan
    moeilijk uitgedrukt worden : het is gewoonweg
    enorm. »      (Missie)

    « Hier hebben we te doen met een buiten alle
    twijfel groot missionaris, een heilig man, ja
    een godsman. »     (B. Swennen, Rome)

    « Zal ik U zeggen wat ik meest in Medard be­
    wonder en altijd bewonderd heb : dat is zijn
    totale toewijding aan O.-L.-Heer. Heel zijn doen
    en denken is en was altijd tot O.-L.-Heer ge­
    richt en dan heeft hij alle dagen elke minuut aan
    O.-L.-Heer gegeven. En werken dat hij gedaan
    heeft, dat is kolossaal ! Me dunkt dat die levens­
    lange en totale toewijding echt heldhaftig is
    geweest. »> (P. Truyen 1882 - 1970,  India)

     

    « Pater Medard was voor ons altijd zulk een
    schoon voorbeeld. »        (P. Maes, India)

    « Eén van de oudste missionarissen, maar ook één
    van de meest verdienstelijke. » (Regnum Dei)

    God zij dank voor dit verdienstelijk leven.

    Hij ruste in vrede.


    15-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlissegem is rijk aan Nonkel Paters
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vanaf half februari is op Canvas de nieuwe serie ‘Nonkel Pater’ te zien. Daarin blikken 16 oud-missionarissen terug op hun zendingswerk. De makers van de serie vertrokken bij de gedachte dat elke Vlaamse familie in de jaren 1950 en 1960 wel haar ‘nonkel pater’ had die het thuisfront tijdens bezoeken op meeslepende verhalen vergastte. Ze willen de kijker onderdompelen in het collectieve geheugen van de oud-Congomissionarissen.

    "Vlissegem is rijk aan zulke mensen":
    Pater Medard Vermeire in India, Zuster Maria Becu in Burundi, Pater Marcel Bossaer in Japan, Zuster Julia Delanghe in Noord-Transvaal, Pater Wilfried Defevere in Texas, Broeder Albert Delanghe in Kongo, Pater Oscar Delanghe in Canada, Pater Marcel Rotsaert in Guatemala en nadien in Mexico, enz.


    14-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.CKG Kapoentje laureaat voor E-award 2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    CKG Kapoentje vzw had sinds 1987 een onderkomen in De Haan; eerst in de Concessiewijk en in 1996 werd gestart met verfraaiingswerken aan de woning van August Breemersch-Beirens in Vlissegem. Tussen 1997 en 2010 betrokken Patrick Blonde en zijn medewerkers met de kinderen hun nieuwe thuis in de weidse velden van Vlissegem aan de Grotestraat 144 (zie foto).

    Momenteel heeft CKG Kapoentje een vaste stek in Oostende en onlangs lanceerd het volgende oproep :

     

    Beste,

    CKG Kapoentje is met het project Initio een laureaat voor de E-award 2012 omdat wij op een creatieve manier bijdragen aan het dichten van de digitale kloof.

    Mogen wij vragen om via onderstaande link uw stem uit te brengen aan CKG Kapoentje – Initio
    http://www.digitaleweek.be/publieksprijs-eaward-2012

    Uw stem en steun is voor ons zeer belangrijk!

     

    Meer over Initio - CKG Kapoentje vzw:

    CKG Kapoentje vzw is een erkende welzijnsorganisatie binnen het kader van preventieve opvoedingshulp. Hierbij staan mobiele ondersteuning aan huis, dagopvang, crisisopvang enkortdurende residentiële opvang centraal voor kinderen van 0 tot 12 jaar en hun gezin. Vanuit deze werkingen werd de voorbije jaren gewerkt aan het concept Opvoedingshuis Oostende waarbij alle burgers ongeacht hun leeftijd, nationaliteit, cultuur, ... terecht kunnen voor opvoedingsondersteuning. Het Opvoedingshuis is een samenwerking tussen verschillende vzw's waarbij de informatiefunctie (Opvoedingswinkel) fungeert als front-office en een nietproblematiserende invalshoek hanteert. Back-office hebben ze een aantal diensten op vlak van studie- en opvoedingsondersteuning die zich richten naar kwetsbare gezinnen. Vanuit deze werkingen is het concept Initio gegroeid waarbij ze ouders, grootouders, kinderen gezamenlijk de kans bieden om zowel individueel als in groepsverband de digitale kloof te verkleinen. Het unieke is dat via deze digitale weg het item opvoeding en levenslang leren nooit ver weg is. Daarnaast zorgt de samenwerking ervoor dat het digitaal aanbod 52 uur per week vrij en gratis toegankelijk is.

    Via een positieve benadering, zonder stigmatiserende invalshoek, kwetsbare gezinnen met jonge kinderen de kans geven om in contact te komen met de digitale wereld en hen de nodige vaardigheden bijbrengen om de digitale kloof te dichten. Los van de louter inhoudelijke aspecten willen ze de kwetsbare gezinnen op een ontwikkelingsstimulerende en speelse wijze uit hun isolement halen.. Gezien de inplanting van het project in een ruimer geheel, waar opvoedingsondersteuning centraal staat, is eveneens het aspect pedagogisch advies mee vervat als doel van het project. Ze stellen een locatie ter beschikking voor alle inwoners van groot Oostende, waarbij hun speciale aandacht uitgaat naar kwetsbare al dan niet alleenstaande ouders met kinderen. Alle samenwerkende initiatieven, alsook de basisschool die mee trekker zijn van het project, zijn allemaal gelegen in het kwetsbaarste gedeelte van de Oostendse stadskern. Naast het aangenaam ingerichte ontmoetingslokaal, voorzien van alle hedendaagse IT-mogelijkheden is er een voltijds educatief medewerker tewerkgesteld. In de tweede fase willen ze via deze educatieve medewerker op zoek gaan naar vrijwillige ouders die stapsgewijs ook de rol van lesgever kunnen overnemen en dit in de toekomst zelfs op andere locaties. Hiervoor werkten ze een aanbod uit met ECDL Foundation (European Computer Driver License) die volgens het 'train the trainer' principe werkt. Dit zou kunnen resulteren in de verdere toekomst tot het effectief tewerkstellen van doelgroepmedewerkers (personen die zelf tot de doelgroep behoren) en dit via de daarvoor voorziene middelen sociale economie.


    13-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jarige doelman Jorgacevic wint tegen ex-ploeg
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In november 2011 ruilde doelman Bojan Jorgacevic zijn appartement in Wetteren voor een huis in De Haan (nabij Vlissegem), op een steenworp van Brugge.

    Gisteren, op zondag 12 februari, vierde Jorgacevic zijn 30ste verjaardag en mocht de nieuwe doelman van Club Brugge het opnemen tegen zijn ex-team AA Gent. De keeper hield zijn netten bijna helemaal schoon met enkele puike reddingen.

    Club wint topper op AA Gent met 1-3

    Club Brugge behaalde een erg knappe 1-3 overwinning op het veld van AA Gent. Een autoritair Cl. Brugge leidde bij de rust dankzij een vroeg doelpunt van Jordi Figueras. Kort na de pauze beslisten Lior Refaelov en Joseph Akpala de partij definitief. In de slotfase kon Jørgensen de Gentse eer redden via een rake vrije trap.

    Meer info over de doelman van Club Brugge : http://www.bojanjorgacevic.com/


    12-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.100-jarige fanfare Sint-Cecilia kwist op 18 februari in Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    “De Koninklijke Muziekmaatschappij St Cecilia De Haan viert dit jaar haar 100-jarig bestaan”, zo schrijft spelend lid Rita Pockelé. “Eén van de activiteiten die op het jubileumprogramma staat is een heuse quiz op zaterdag 18 februari 2012 in feestzaal Aan de Toren, Warvinge 22, in Vlissegem-dorp. We zorgen dit jaar naast ontspanning  ook voor een beetje  inspanning en iedereen die wil, kan deelnemen. We plaatsen onze harmonie dus niet alleen muzikaal in de kijker. Ook gezelligheid is er troef !”

    Meer info bij leen_dhondt@telenet.be


    11-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winter beginjaren '40 in Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op deze foto zien we wijlen Georges Willems op een ezel met zijn broer landbouwer wijlen Roger in het begin van de jaren ‘40 van vorige eeuw. Locatie is vermoedelijk aan de Grotestraat 128 ter hoogte van hoeve Boneschove/Weidebries. Hoewel het bitterkoud is, staan ezels 's morgens graag te soezen in het winterzonnetje.

     

    Het duidelijkste geluid dat een ezel maakt is het balken, dat over een afstand van enkele kilometers te horen is. Als huisdier balken ezels veel vaker, voornamelijk tijdens de voertijd en in antwoord op balken van andere ezels. Alleen gehuisveste ezels balken voortdurend; zij roepen om gezelschap.

    Een balkende ezel ondersteunt zijn boodschap met de stand van de oren. Een uit boosheid balkende ezel legt zijn oren plat naar achteren. Bij begroetingsgebalk houdt de ezel zijn oren ietsje achteruit (zoals hier ?). Een balkende ezel op vrijerspad richt zijn oren naar voren.


    10-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roger Willems in immense sneeuwvlakte van 1963
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op deze foto trotseert wijlen Roger Willems de ijzige sneeuw op een strandstrook in Vlissegem tijdens de winter van 1963.

     

    Het is nu anno 2012 al een tijdje vrieskoud en het heeft een beetje gesneeuwd maar de winter van 1963 was pas écht stoer.

    De winter van 1962-’63 was de koudste winter in België sinds de revolutiewinter van 1789. Over de maanden december tot en met februari had Ukkel een gemiddelde temperatuur van -2,0 graden. Op veel plaatsen in België zou het bijna drie maanden achtereen elke dag vriezen. De winter van 1963 was dus met voorsprong de koudste winter van de 20ste  eeuw. In februari waren er aan de Noordzeekust zeer bijzondere taferelen te zien. Een groot gedeelte van het zeewater langs de kust was totaal bevroren.

    En Adamo had in dat jaar een enorme hit beet met … “Tombe la neige”.


    09-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Valentijn in restaurant In Den Witten Doorn


    Chef Jan Vandevoorde en sommelier Ina Mazoer 

    serveren aan de Warvinge 33 graag dit


    VALENTIJN MENU



     
     


    Cava “Oliveda joven„ Brut

    met  amusekens

     

    &&&&

     

    Sint-Jacobsnoot, risotto, gefrituurde mosselen

    en lichte curry saus

     

    &&&&

     

    Supréme van duif met Bordelaise saus

    en romige schorseneren

     

    &&&&

     

    Verlorenbrood, gebakken peer,

    Tonkaijs en tuile van rozenmarijn

     

    Menu per persoon 44 €

    Menu met aangepaste wijn en koffie per persoon 59 €

     

     

    Kom genieten van ons Valentijnmenu

    bij kaarslicht wittendoorn@skynet.be

    Een tafel reserveren kan op 059/23.44.52

    Bekijk de filmclips : http://www.wittendoorn.be/NL/videos/


    08-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Valentijn in bistro 't Molenhuys


    Bistro ‘t Molenhuys
    aan de Vijfwegestraat 16a in Vlissegem
    serveert dit menu voor Valentijn
    van 10 tot en met 14 februari 2012 :

     

    Gergratineerde oesters
    of
    Vitello tonato
    ~~~~~

    Gebakken skrei met spinazie, tomaat en mousseline, pommes duchesse
    of

    Stoofpotje van varkenswangetjes, aardappelkroketjes

    ~~~~~

     

    Millefeuille met passie
    ~~~~~

    Koffie

     

    Prijs: 39 €

    Reserveer : Tel 059/43.68.86 - bistro_molenhuys@telenet.be

    Openingsuren:

    Open van donderdag tot maandag vanaf 11u30 tot 14u en vanaf 18u tot …
    Dinsdag en Woensdag rustdag


    07-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gebouw “Hotel Warvinge” 75 jaar oud
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Aan de Warvinge 60 werd 75 jaar geleden dit onroerend goed neergezet.

    Het gebouw werd als woonst opgericht in 1937. Daarna werd het pand verbouwd en uitgebreid naar hotel met 9 kamers in 1989. En in 1998 werd het verbouwd tot een architectenbureau; tot op heden bewoond door architect Wim Vyncke.


    06-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Herbert Seys scoort record tijdens wedstrijd driebanden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vlissegemnaar Herbert Seys schitterde in ontmoeting tegen DOS Roeselare met een fenomenale reeks van 13 punten drieband op match tafel. Op donderdag 25 januari toonde Herbert Seys een staaltje biljartkunst om U tegen te zeggen. In zijn partij van de 13de speeldag nota bene had hij blijkbaar zijn zinnen gezet op een hoge reeks. Bij een achterstand van 14 - 11 in 20 beurten toverde Herbert een geluksbal op tafel die hem zowaar inspireerde om er eens een ferme staart aan te zetten. Met gedisciplineerd positiespel toverde hij het ene punt na het andere op het groene laken om maar liefst te eindigen met een fenomenale reeks van 13 .... Herbert won de partij met 27 punten in 32 beurten. Proficiat Herbert .... Petje af... Respect...

    Nieuwsflash Kon. Brugse Biljartclub vzw


    05-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klooster met dun sneeuwlaagje

    Op vrijdag 3 februari 2012 begon het zowaar te sneeuwen en dit zorgde in Vlaanderen voor een recordfile van meer dan 1200 km. Niets van dat alles te merken in Vlissegem waar de eerste sneeuw zorgde voor poëtische tafereeltjes  in de omgeving van Sint-Blasiuskerk en klooster.



    Firmin Derdeyn, gewezen hoofdredacteur van het gemeentelijk informatieblad, overleed in 2000.
    Hij liet een bundel na waarin hij verklaringen zocht voor de straatnamen in onze gemeente.



    Kloosterstraat

    Achter de Sint-Blasiuskerk van Vlissegem bevindt zich het oude klooster met school, die in 1880 door de Zusters van de Congregatie van Heule werd opgericht en in 1938 door de Zusters van de H.-Kindsheid van Ardooie werd overgeno­men. De zusters zijn al jaren geleden verdwenen, het kloostergebouw wordt bewoond door kunst­schilder Leo Klein, en de school is een onderdak voor de Vrije Basisschool De Haan.


    04-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hartelijke ontmoetingen tijdens Krakhuldiging 2011


    Carnavalist, acteur en muzikant Glenn Dangreau is voor 2011 dé Krak van Bredene
    en ontmoette op de huldiging bibliothecaris, auteur en organisator Ronny Vandaele als Krak van buurgemeente De Haan.  Er werd zelfs al eens gepolst om bij gelegenheid samen te werken.
    Wordt beslist vervolgd !

     

    Sandra Rosseel (midden) zorgde als editieredacteur van De Zeewacht voor een zeer warme en hartelijke ontvangst en ging graag op de foto met Ronny Vandaele, de Krak uit Geestig Vlissegem,
    en zijn echtgenote Christel De Fauw.

     

    Advocaat en huidig West-Vlaamse gedeputeerde Dirk De Fauw trekt bij de gemeenteraadverkiezingen in 2012 de Brugse CD&V-lijst en is kandidaat burgemeester. Hier in een onderonsje met naamgenoot Christel De Fauw, straks 25 jaar gehuwd met Ronny Vandaele, en met Hervé Wouters,
    ook een van de initatiefnemers van Geestig Vlissegem.



    En uiteraard was de Haanse burgemeester Christine Beirens present samen met haar man Hans Vansever om dé Krak van haar gemeente te feliciteren en te huldigen.


    03-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Carl Decaluwe ontvangt meteen geestig pakket uit Vlissegem


    Geestig om het gouverneurschap te starten, zo’n Vlissegems pakket. Kraks Ronny Vandaele en Hervé Wouters bezorgden na een korte toelichting de goed gevulde mand en vroegen om zeker eens ons dorp te komen bezoeken. Waarop spontaan een bevestigend antwoord volgde : “Per fiets wellicht!”.







    Carl Decaluwe (°1960, Kortrijk) is dus de nieuwe West-Vlaamse gouverneur vanaf 1 februari 2012 in opvolging van Paul Breyne. Als Vlaams politicus is hij net zoals zijn voorganger lid van de CD&V.

    Na een licentie economische aardrijkskunde aan de Univ van Gent werd hij coördinator bij de dienst Landbouw en Volksgezondheid van de stad Kortrijk en vervolgens medewerker in het Europees parlement. Van 1986 tot 1995 werkte hij op de studiedienst van de christelijke arbeidersbeweging ACW.

    In juli 1995 werd Decaluwe verkozen als vertegenwoordiger voor het arrondissement Kortrijk in het eerste rechtstreeks verkozen Vlaams parlement. Hij volgde er dossiers rond sociale huisvesting. Hij was bestuurder bij Domus Flandria, een inhaalprogramma rond sociale woningen begin de jaren 90. Voor zijn partij CD&V was hij woordvoerder Media en Energie. In de aanloop tot de wetgevende verkiezingen van juni 2009 kreeg hij sterke quoteringen in alle kranten voor zijn gepresteerde parlementaire werk van de voorbije vijf jaar. Decaluwe was Eerste Ondervoorzitter van het Vlaams parlement. Carl Decaluwe zetelde tevens in de gemeenteraad van Kortrijk sinds 2001.


    02-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afscheidsgeschenkje uit Geestig Vlissegem voor Paul Breyne

     

    Paul Breyne werd dus dé Krak van West-Vlaanderen 2011 en was vol lof voor de 67 andere Kraks uit zijn provincie tijdens een emotionele slotspeech, meteen zijn laatste als gouverneur.

    Het afscheidsgeschenkje uit Geestig Vlissegem kon gouverneur Paul Breyne ten zeerste waarderen en hij liet zich ontvallen nog wel eens langs te willen komen omwille van de goeie herinneringen aan ons dorpje.





    Paul Breyne was gouverneur van de provincie West-Vlaanderen van 1 juni 1997 tot 1 februari 2012.

    Hij groeide op in een slagersgezin in Ieper en huwde met Anne Bulcke.
    Het koppel ging wonen in de voormalige pastorie van Voormezele en kreeg vijf kinderen.

    Van 1977 tot 1982 was hij schepen van Ieper en vervolgens volksvertegenwoordiger in de Kamer. In 1988 werd hij minister van huisvesting in de Vlaamse regering en daarna burgemeester van Ieper. Hij bleef dit tot aan zijn benoeming als gouverneur.

    Op 1 juni 1997 werd Breyne gouverneur van West-Vlaanderen en Leterme volgde hem in de Kamer op. Toen Breyne op 10 januari 2012 de pensioenleeftijd bereikte, werd hij 1 februari 2012 opgevolgd door volksvertegenwoordiger Carl Decaluwé.

    Breyne werd door de federale  regering benoemd tot commissaris-generaal voor de herdenking van de Eerste Wereldoorlog. In een eerste verklaring zei hij de juiste toon voor de herdenkingen te zoeken:Geen triomfalisme, niet te commercieel, geen wapengekletter. Op 15 oktober 2014 wordt een nationale herdenkingsceremonie georganiseerd in aanwezigheid van de staats- en regeringsleiders van betrokken landen. Evenementen zullen plaatsvinden in Brussel, Ieper en Luik. Tussen 2014 en 2018 zullen culturele, artistieke, historische en wetenschappelijke projecten uitgewerkt worden volgens een meerjarig programma op federaal niveau, samen met de gewesten, de gemeenschappen en de buurlanden.


    01-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paul Breyne nam afscheid als gouverneur op Krak-evenement met Geestig Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Op bijgaande foto zie je een lachende gouverneur Breyne tijdens zijn bezoek aan Vlissegem in juni 2008. Hij zette toen samen met minister Bourgeois en schepen Wilfried Vandaele de 65-jarige zangeres Marva in de bloemetjes.


    Gouverneur Paul Breyne kreeg op dinsdagavond 31 januari 2012 na zijn laatste speech als gouverneur een minutenlange staande ovatie van de West-Vlaamse ‘Kraks’ en van bijna alle West-Vlaamse burgemeesters in de gotische zaal van het Provinciaal Hof op de Brugse Grote Markt. Kort daarvoor werd hij, na de 67 ‘gemeentelijke kraks’, door algemeen directeur Eddy Brouckaert van Krant van West-Vlaanderen als dé West-Vlaamse Krak gehuldigd
    .

    De lezers van Krant van West-Vlaanderen hebben voor de vierde keer iemand aangeduid die op een opmerkelijke manier hun gemeente op de kaart heeft gezet of die zich voor hun gemeente verdienstelijk heeft ingezet. Het is intussen een traditie dat de Kraks officieel ontvangen worden op het Provinciaal Hof in Brugge. Net als voorgaande edities sloot gouverneur Paul Breyne de hulde af. Maar deze keer was dat meteen zijn laatste officieel optreden als gouverneur van de provincie. Vandaag immers gaat Carl Decaluwé aan de slag als gouverneur. De speech van gouverneur Paul Breyne kreeg dan ook een apart en uitzonderlijk elan, waarbij de gouverneur vooral zijn dankbaarheid uitsprak, tegenover de
    Kraks – die hij loofde om hun onbaatzuchtige inzet voor hun gemeente - , maar ook tegenover de provincie.

    Een uitgebreid verslag van de Krak-hulde vindt u vrijdag 9 feb 2012 in Krant van West-Vlaanderen.

    Ga naar deze link http://kw.knack.be/west-vlaanderen/nieuws/algemeen/paul-breyne-neemt-afscheid-als-gouverneur-op-krak-evenement-van-krant-van-west-vlaanderen/article-4000037619435.htm en op foto 4 zie je alvast het pakket Geestig Vlissegem reeds verschijnen. Het presentje met de onvermijdelijke gele schoen werd aangebracht in een mand door Ronny Vandaele en Hervé Wouters.


    31-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pakket Geestig Vlissegem voor nieuwe gouverneur Decaluwe
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In het Provinciaal Hof te Brugge krijgt de nieuwbakken gouverneur Carl Decaluwé vandaag al meteen een eerste geschenkje uit handen van de Krak(s) van De Haan.

    Het pakket Geestig Vlissegem bevat een compilatieschijfje met beelden van alle ludieke creaties en activiteiten in 2011, het levensverhaal van de Vlissegemse Marva, een fles lekkere cava en een toeristisch plannetje met het parcours van de Geestig Vlissegemroute. Uiteraard mag het handelsmerk bij uitstek niet ontbreken : een met beton gevulde gele schoen zorgt voor nog wat meer gewicht in de mand.


    30-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Krak(s) Geestig Vlissegem uitgenodigd bij gouverneur


    Op dinsdag 31 januari 2012 wordt een delegatie, zeg maar de initiatiefnemers van,
    het Krakproject Geestig Vlissegem bij de gouverneurs Breyne en Decaluwe verwacht.




    29-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dorpsplaats is gapende leegte


    Bij de herinrichting van Vlissegem-dorp omvat het project eveneens vrije fasen, waarvan de aannemer zelf kan kiezen wanneer hij ze inplant. Een ervan is de Dorpsplaats naast de kerk.
    Deze ligt momenteel helemaal open voor de nodige rioleringswerken.

     

    28-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wildstropers in 1912 gevat aan Noord-Ede
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Tijdens een speurtocht naar geestig Vlissegems nieuws
    werd volgend krantenartikel opgemerkt van precies 100 jaar geleden.


    De Zeewacht, januari 1912

    Wildstroopers

    Twee jachtwachters ontwaarden in Vlisseghem twee wildstroopers en verdoken zich onmiddellijk om hen te kunnen knippen. Toen ze genaderd waren herkenden de jachtwachters een der wildstroopers, Sissen Vdb genaamd. Deze ziende dat ze achtervolgd werden, liepen weg, maar gekomen aan de Noord-Ede, sprong een der wildstroopers er in meenende alzoo aan alle vervolgingen te ontsnappen. De man zwom zoo goed hij maar kon, maar hij verloor den zak dien hij op den rug droeg en die twee hazen inhield.

    Met een pak natte kleederen, zijn hazen kwijt en een proces-verbaal op den nek toe mocht Sissen naar huis trekken …



    Archief per week
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 07/02-13/02 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs