Ik ben Ellen
Ik ben een vrouw en woon in (België) en mijn beroep is Student.
Ik ben geboren op 16/12/1996 en ben nu dus 28 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Toneel, koken, mode.
Zoeken in blog
Food & Fashion
Dé blog bij uitstek voor iedereen die alles te weten wil komen over mode en koken!
12-09-2011
Fruit van de maand: de Appel
Elke maand laat ik een stuk fruit in de kijker staan. En deze maand is dat: de appel.
De appel is zo'n stuk fruit dat je eigenlijk heel het jaar door kan eten. Maar ik heb ontdekt dat ik de laatste tijd nogal veel appels eet, vandaar. De appel is niet alleen heel erg lekker, hij is ook er gezond. De appel bevat namelijk veel vitamine C en bevat amper 60kcal. per stuk. Hij is lekker uit het vuistje, in een slaatje, op een warme pannenkoek, maar vandaag koos ik voor appelcake! Hieronder staat het recept. Smakelijk!
Ingrediënten
4 appels
250 gr bloem
250 gr suiker
250gr boter
4 eieren
Bereiding
Verwarm de oven voor op 180°C
Meng de helft van de suiker met de 4 eierdooiers in een kom
Meng de overige helft van de suiker en het eiwit in een andere kom
Smelt de boter en laat deze afkoelen. Meng de gesmolten boter onder het mengsel met de eierdooiers
Zeef de bloem en meng deze onder het mengsel met de eierdooiers
Meng het mengsel met het eiwit voorzichtig onder het mengsel met de eierdooiers
Snijd de appels in schijfjes
Giet het deegmengsel in een bakvorm en steek de appelschijfjes erin
Sorry dat het ale bijna 2 weken geleden is, maar ik heb het echt héél druk!
Elke maand laat ik een groente in de kijker staan. En deze maand is dat: de champignon!
Hoewel het officieel nog geen herfst is (hoewel, als ik naar buiten kijk...), laat ik jullie graag kennismaken met dé herfstgroente bij uitstek: de champignon. Hij is echt superveelzijdig. Je kan hem bakken, koken en zelfs frituren. Rauw eten doe je beter niet, want rauw bevat de champignon kankerverwekkende stoffen. Anders is de champignon wél gezond. Vooral onder zijn hoedje bevinden zich de meeste vitamientjes! Hieronder staat het recept van champignonsoep. Erg lekker, heel gezond en supergezellig op regenachtige dagen zoals deze.
- Bak de ui, aardappel en prei in de vetstof - Goed kruiden - Voeg de kleine champignons toe en ook de groentenbouillon - Voeg water toe en laat 45 minuten goed doorkoken - Mix de soep lang en voeg de room toe
Tips
1. Kies OF een velouté OF een groenten-champignonsoep 2. Champignons wassen net voor ze in de pot gaan 3. Gebruik enkel witte groenten 4. Alles supergaar laten koken en lang mixen
Morgen is het zover: dan start het nieuwe schooljaar! Ook ik moet morgen weer vroeg opstaan en daarom wil ik jullie graag een hart onder de riem steken. Héél veel succes voor morgen! Hopelijk tot een volgend bericht!
Naast kleren, verandert ook de make-up met de seizoenen. Dit zijn dé make-up trends van winter 2011-2012:
- Ogen: metaalkleur! De metaalkleurige oogschaduw voelt zich helemaal thuis in de nieuwe wintercollectie. Let wel op! Combineer deze oogschaduw niet met andere felle make-up. En knalrode lippen, én metaalkleurige oogschaduw, zijn echt te veel. Mijn favoriete oogschaduw voor deze winter is MAC. Voor 18.50 zijn je ogen deze winter helemaal in de mode.
(De Big Bounce van Mac is te verkrijgen in 16 tinten. Per potje betaal je 18.50)
- Lippen: knalrood! De perfecte rode lippen: het is niet gemakkelijk. Ten eerste moet je huid perfect zijn. Rode vlekjes en puistjes: het is allemaal not done. Gebruik een lichte foundation om je huid zo te verkrijgen. Investeer ook in een potlood van goede kwaliteit om je lippen eerst keurig af te lijnen. Pas daarna kan je beginnen aan het echte werk. Kies een teint rood die past bij je huidskleur én kies er eentje van een goede kwaliteit. Misschien wat duurder, maar de lippenstift blijft lang zitten én het zorgt voor een mooie kleur de hele avond lang. Mijn favoriet voor deze winter? De nieuwe 'Rouge Allure Velvet' van Chanel.
(De nieuwe Rouge Allure Velvet van Chanel zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren. 30.50)
- Teint: glans! De naturel look is weer helemaal terug. Let wel op! Om er zo naturel uit te zien, heb je veel werk. Om te beginnen moet je investeren in een goede primer én concealer. Pas dan kan je foundation aanbrengen. Ook hier geldt weer: goede kwaliteit. Kies een foundation die niet te fel afwijkt van je normale huidskleur. Dit zorgt voor een onnatuurlijke look. Mijn favouriet voor deze winter is ongetwijfeld 'Healthy Glow Enhancer' van Une.
( De Healthy Glow Enhancer van Une is verkrijgbaar in 6 verschillende teints. Per potje betaal je 16.49)
Vanaf maandag 29 augustus start het nieuwe tv-seizoen. Net zoals 'Thuis' en 'Boer zkt. vrouw', start ook 'Dagelijkse Kost' met een tweede seizoen. Maandag maakt Jeroen Meus mosselen in de wok om 18.15 na het korte journaal op één.
Welke kies jij? De nieuwste variant van de parfum 'Be Delicous' van DKNY voor 39. Of wil jij hetzelfde maar dan in een jasje van goud en diamanten voor één miljoen dollar? Aan jou de keuze!
Het eerste boek van 'Dagelijkse Kost' was al een groot succes en ik denk dat het tweede net zo'n groot succes zal worden! In 'Dagelijkse Kost' toont Jeroen Meus ons makkelijke gerechten, waar je ook niet veel werk aan hebt. Het prgramma op één is al een tijdje afgelopen, maar de boeken draaien nog op volle toeren. Bovendien is het tweede seizoen van 'Dagelijkse Kost' in de maak!
Ik ben nu al bijna een maand bezig met mijn blog. Daarom zou ik jullie willen vragen of jullie tips of advies hebben. Zijn mijn onderwerpen afwisselend genoeg? Is mijn taalgebruik gepast? Kan mijn schrijfstijl jullie bekoren? Kortom: Wat vinden jullie van 'Food & Fashion'? Schrijf een reactie op dit bericht, stuur me een mailtje, schrijf iets in het gastenboek of vul de rating in!
Hallo allemaal! Ik ben terug van Parijs en zoals ik julllie had beloofd, hier zijn dé trends van winter 2011-2012:
- Vergeet strakke truitjes en irritant spannends topjes. Ga voor ruim! Je moet natuurlijk nu niet meteen een tentzeil gaan dragen, maar kies voor ruime t-shirts en truitjes. Let wel op! Geef er een vrouwelijk toets aan, door te combineren met een ceintuur, hoge hakken of een vrouwelijk juweel.
- Hoewel er nog ontwerpers zijn die gaan voor prints, zijn er opvallend veel effen kledingstukken. De assymetrische lijnen zijn ook weer helemaal terug.
- Ga voor kleur! Kies warm rood en mosterdgeel.
- Must have voor deze winter? De blazer. Bij Zara vind je hem in vele kleuren.
- Hét merk voor deze winter? Mijn alltime favorite: Zara!
Ik schrijf dit bericht vanuit Parijs. Ik blijf hier tot maandagavond en ik zal dus nogal weinig berichten kunnen plaatsen. Maar vanaf dinsdag trakteer ik jullie op een portie mode, want ik vertel jullie dé trends voor deze winter. Tot dan, of beter gezegd 'Au revoir'!
Hoewel het weer in België niet echt zomers is, vind ik de nieuwe lippenstiften van Yves Saint Laurent om op te eten. De candy's zijn een balsem in een stick en je kan ze in verschillende zomerkleurtjes verkrijgen.
Elke maand laat ik een stuk groente in de kijker staan. En deze maand is dat: de aubergine.
De aubergine is een echte zomergroente. Let wel op dat je een aubergine koopt die van goede kwaliteit is. De aubergine moet een glanzende kleur hebben, de blaadjes moeten fris groen zijn en als je er lichtjes op drukt, moet hij een beetje meegeven. De aubergine is licht bitter, maar door hem te bestrooien met zout en onder druk te laten staan (bv met een plat bord verzwaard met een vol blik), verdwijnt de bittere smaak. Het bekendste gerecht met aubergine is natuurlijk moussaka. Hier vind je het gerecht. Smakelijk!
Ingrediënten
½ kg lamsgehakt 100 g pittige gemalen kaas 2 aubergines ½ kg aardappelen 2 eetlepels tomatenpuree 1 dl rode wijn 2 sjalotten 1 teentje knoflook olijfolie gedroogde oregano een snuifje kaneelpoeder peper en zout
Voor de bechamelsaus: 50 g boter 55 g bloem 3 dl melk 1 eierdooier
Bereidingswijze
Snijd de aubergine in plakjes en strooi er flink wat zout over. Laat een half uurtje staan om de aubergines minder bitter te maken. Spoel het zout er af en droog de plakjes op keukenpapier. Schil de aardappelen en snijd er plakjes van. Bak de aardappelen goudbruin in hete olijfolie. Kruid met peper en zout. Bak vervolgens ook de aubergines aan in olijfolie, gekruid met peper, zout en oregano. Bak het gehakt los in olijfolie. Doe er de gesnipperde sjalot en look bij. Breng op smaak met peper, zout, kaneel en flink wat oregano. Doe er de tomatenpuree bij en bak nog een tweetal minuutjes door. Blus dan met de rode wijn en laat 20 minuten heel rustig sudderen. Schik een laagje aardappelen en aubergines in een ovenschotel. Bedek met een laagje gehakt. Herhaal dit nog eens. Maak een bechamelsaus en werk die af met de eierdooier. Giet de saus over de bereiding en strooi er de kaas overheen. Bak 20 tot 25 minuten in een oven op 180°C.
Elke maand laat ik een stuk fruit in de kijker staan. En deze maand is dat: de kiwi.
De kiwi bevat erg veel vitamine C, vitamine A en vitamine E. Tevens bevat de kiwi ook kalium, ijzer en eiwitten. Kortom, een bron van vitamientjes! Ik eet de kiwi graag uit het vuistje, maar hem verwerken in salades en cake is ook een mogelijkheid. Een blender in huis? Maak een smoothie met kiwi's! Hier vind je het recept.
Ingrediënten
8 ijsblokjes 1,5 l volle yoghurt 250 g aardbeien 250 g kiwi`s 25 muntblaadjes 4 el vloeibare honing
Hulpmiddelen
Blender
Bereidingswijze
Was de aardbeien en haal het kroontje eraf. Schil de kiwi`s. Snijd het fruit eventueel in blokjes.
Doe de ijsblokjes, het fruit, de yoghurt, de meeste blaadjes munt en de honing in een blender, of maal het met een mixer. Maak het goed fijn. Serveer met de achtergehouden muntblaadjes.
De horloges van Swatch zijn niet alleen tijdloos en modieus, ze zijn ook erg efficiënt. De meeste zijn waterproof én ze zijn kwalitatief! Bovendien is er een nieuwe collectie uit: Full-Blooded. Deze uurwerken zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren én je kan ze bestellen via internet.
Geen kookinspiratie? Surf dan naar www.zesta.be ! Dé kooksite bij uitstek. Je kan je zoekopdracht verfijnen door een kok, programma en duurtijd te kiezen. Zelf heb ik al een aantal erg lekkere recepten gevonden via deze website. De meeste recepten bevatten ook een video waar het gerecht gemaakt wordt door een bekende kok, zodat je alles nog eens kan bekijken. Elke dag is er ook een 'Recept van de dag'. Op zoek naar meer informatie over bepaalde producten? Klik dan op 'Producten' en duid het product aan waar je wat meer over wilt weten. Veel surfplezier!
Make-up tijdens het zwemmen, het is nooit echt iets voor mij geweest. Goed vinden of niet, je hebt goede make-up nodig én een goede make-up remover. Wie het sober wil houden, kiest beste voor een lichte foundation, grijze of beige oogschaduw en een bruine mascara. Alle 3 waterproof uiteraard. Om al deze make-up te verwijderen, heb je uiteraard een remover nodig van goede kwaliteit. Kies er daarom één van een bekend merk. Misschien iets duurder, maar waterproof make-up heeft dat echt nodig! (Volgende voorbeelden zijn allemaal van Chanel. Uiteraard moet je het zo duur niet gaan zoeken en kan je kiezen voor een goedkoper alternatief.)
Preppy is deze zomer weer helemaal in. Hier enkele tips om je very preppy-look te lanceren aan zee!
- Ga voluit voor ankertjes, streepjes, ... - Vergeet ouderwetse centuren. Draag vanaf nu enkel gevlechte koordjes om je preppy look helemaal af te maken. - Ook de hemdjurk is weer helemaal terug. Draag hem in het wit of blauw en combineer met een groten rieten hoed. Very preppy! - Geen preppy-inspiratie? Stap dan eens een Tommy Hilfiger-store binnen en laat je onderdompelen in de preppy-sfeer.
Elke maand laat ik een stuk fruit in de kijker staan. En deze keer is dat: de framboos.
Framboosjes zijn niet alleen erg lekker, maar ze zijn ook nog heel erg gezond. Naast vitamine C, bevatten frambozen ook vitamine B2 en B6. Frambozen zijn op hun best in de zomer en de herfst. Je kan ze verwerken in confituur, taart en cake. Maar gewoon een framboos uit het vuistje, is ook erg lekker. Hier is het recept van frambozenconfituur. Lekker op een knapperig stukje stokbrood, maar ook heerlijk op een bolletje vanille-ijs.
Ingredienten
- 3 Kg Frambozen - 2 Kg confituursuiker
Bereidingswijze
Kies rijpe vruchten. Was de frambozen, laat ze uitlekken en verwijder de kroontjes. Doe de frambozen samen met de suiker in een kookpot en zet alles goed onder elkaar. Breng zachtjes aan de kook en laat alles pruttelen onder voortdurend roeren met een houten lepel tot de confituur dik is. Voorzie enkele propere glazen potjes en vul deze met de nog warme confituur. Doe de dekseltjes op de potjes en draai deze om. Laat de confituur zo af koelen.
Zelf ben ik al een hele tijd fan van de Fitflops. Ze staan mooi onder een jeans, ze zitten geweldig goed aan je voeten én ze trainen je beenspieren. Bovendien is er een nieuwe zomercollectie uit met een aantal mooie modelletjes!
Zien ze er niet leuk uit? De prijzen variëren van 59.95 tot 99.95.