Ik ben Ellen
Ik ben een vrouw en woon in (België) en mijn beroep is Student.
Ik ben geboren op 16/12/1996 en ben nu dus 28 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Toneel, koken, mode.
Zoeken in blog
Food & Fashion
Dé blog bij uitstek voor iedereen die alles te weten wil komen over mode en koken!
08-08-2012
Dressings Didden
Sla zonder dressing smaakt naar niets! Het maken van een lekker vinaigrette is dus erg belangrijk. Maar vanaf nu kan je ze ook kant-en-klaar kopen! Dressings Didden heeft 3 frisse dressings gemaakt: ééntje op basis van sinaasappel en rozemarijn (lekker bij kip), ééntje op basis van pesto (heerlijk bij een pastasalade) en ook nog ééntje op basis van balsamico (lekker bij vis en zeevruchten). Bovendien bevatten ze geen kleurstoffen en bewaarmiddelen. Bestel ze voor 2.25 op de website: www.diddenfood.com
Koken met Ellen: Soep van aardappel en prei - Aflevering 10
Ook al is het zomer, soep is altijd lekker! Dit is een gewone soep, maar de room en het bieslook tillen deze soep naar een hoger niveau. Dit in combinatie met lekkere balletjes vormen de basis voor een heerlijk en gezond avondmaal!
Koken met Ellen: Kipspiesjes met pitabroodjes - Aflevering 9
Njam njam, deze kip is zo sappig en smaakvol dat ik er kilo's zou kunnen van eten! Door het toevoegen van heel wat kruiden en smaken zijn deze spiesjes echt héérlijk. Je kan er elke soort groente bij geven, maar deze boontjes en champignons passen heel goed bij de kip. Ik serveer deze dampende ovenschotel met pitabroodjes, een misschien niet zo evidente keuze maar wel heel lekker! Bovendien heb je er bijna geen werk aan!
Wat hou ik van dit gerechtje! Fris, gezond en snel klaar. Zorg ervoor dat je werkt met verse tomaten en verse basilicum. Samen met olijfolie van een goeie kwaliteit tillen ze dit voorgerechtje naar een hoger niveau. Als ik dit eet, waan ik me op een zonnig terras in Italië tussen de olijfbomen.
Koken met Ellen: Aardbeienmilkshake met frambozen - Aflevering 7
Aaah, wat hou ik van smoothies en milkshakes: snel, (redelijk) gezond en leuk om te maken. Ik vind het elke keer weer spannend om ingrediënten in de blender te gooien en die dan op volle toeren te laten draaien. Deze milkshake is zo gemakkelijk en zo lekker. Een gezond alternatief? Vervang het ijs door yoghurt met wat ijsblokjes, nog gezonder en minstens even lekker!
Het is je deze zomer misschien wel al opgevallen: we gaan voor kleur! Niet alleen in onze kledij, maar ook onze make-up kleurt fel. Ik ben niet zo'n fan van kleurrijke oogmake-up, maar nagels en lippen in een felle, rode kleur vind ik erg mooi. Voor beiden is het belangrijk dat het perfect gedaan is. Afschilferende nagellak of een lipstick die al afgaat na 5 minuten zijn uit den boze! Neem dus je tijd om deze make-up aan te brengen en kies voor een degelijk merk. Zo heb jij binnenkort ook een onberispelijke zomerlook!
(Alle lipsticken en de nagellak zijn van het merk Chanel.)
Koken met Ellen: Appelconfituur met kaneel - Aflevering 6
Ik weet het, wéér een confituurgerechtje. Maar ik had appels die voor mij te zacht waren (ik eet graag héle harde appels!) en een tante die zaterdag verjaart. Match made in heaven! Deze appelconfituur is perfect om iemand cadeau te geven. Bovendien versier ik de potjes graag zodat echt een feestelijk geschenkje wordt. De kaneel geeft deze gewone appelconfituur toch net dat tikkeltje meer!
Koken met Ellen: Rozemarijnaardappeltjes - Aflevering 5
Ik hou van aardappelen in alle vormen: frietjes, puree, gratin, gewoon gekookt, ... Maar gebakken in de oven met rozemarijn is toch mijn favoriet. Bovendien is deze bereiding erg gezond: geen boter, geen room, enkel een beetje olijfolie. Door wat zuiderse smaken toe te voegen waan je je onmiddellijk in het buitenland op vakantie! Dus ga naar je keuken en maak deze rozemarijnaardappeltjes! Ze zijn zo lekker en lukken elke keer!
Koken met Ellen: Snelle pasta met tomatensaus - Aflevering 4
Deze saus is zo gemakkelijk, maar zo lekker! Ik gebruik het in erg veel bereidingen: pasta, lasagne, kip, scampi, balletjes gehakt, ... Maak veel saus en vries dan in voor wanneer je het nodig hebt. In dit recept gebruik ik linguine, voor mij de perfecte pasta! Maar jij kan elke soort pasta gebruiken die je zelf wil. Ik werk af met véél basilicum voor een frisse toets en véél kaas voor een pittige toets.
In de zomer heb ik vaak last van droge benen. Een olie is dan ook een goede oplossing. Maar de perfecte olie vinden is niet gemakkelijk: niet te vettig en een lekker parfum zijn noodzakelijk. Dit alles zit in de nieuwe olie van Caudalie: Huile Divine. Het Belgische tijdschrift 'Feeling' beschrijft de geur als volgt: Deze olie geurt goddelijk naar rozen, roze peper, ceder en vanille. Kortom, deze fantastische olie staat zéker op mijn verlanglijstje voor deze zomer!
Koken met Ellen: Merguez met gegrilde courgette en pikante cousocus - Aflevering 3
Merguezworstjes passen in dit gerecht heel goed. Je kan uiteraard gewone worst gebruiken, maar merguez geeft toch net dat tikkeltje meer. Bovendien past hun pikante smaak erg goed bij de delicate courgette. Dit smakelijke, harmonieuze koppel combineer ik met een pikante, kruidige couscous, afgewerkt met koriander en lente-ui voor wat frisheid. Een erg lekker gerecht en bovendien snel klaar!
Koken met Ellen: Krokante kip met look en citroen - Aflevering 2
Kip is zeker één van mijn favoriete vleessoorten. Niet alleen de smaak, maar vooral z'n veelzijdigheid trekt me aan. Je kan er werkelijk alles mee doen! Toch draagt kip in een krokant jasje mijn voorkeur. Gedraaid in paneermeel en gebakken in de oven met weinig olijfolie is ook véél gezonder dan frituren. Als je dan nog eens lekkere smaken geeft aan dat paneermeel wordt het echt een culinair feest!
Koken met Ellen: Aardbeienconfituur - Aflevering 1
Aardbeienconfituur maken is zeker één van de leukste dingen om te doen. De geur van warme aardbeien, hun prachtige rode kleur: ik ben er dol op! Bovendien is confituur helemaal niet moeilijk te maken, ik ben ervan overtuigd dat het met dit recept zéker te doen is. Kijk goed op de verpakking van de suiker die je gebruikt, daar staan de juiste verhoudingen op. Want elke suikersoort is anders!
Ik heb een eigen kanaal op YouTube: Koken met Ellen! Op dit kanaal ga ik filmpjes posten waarin ik mijn kijkers uitleg hoe je allerlei dingen kan klaarmaken. Voorlopig heb ik nog maar 1 video gepost, maar er komen nog vele, vele andere! Surf dus naar www.youtube.com en voer 'Koken met Ellen' in!
Is je buikje nog niet helemaal zomerproof, maar heb je geen zin om een gewoon sportbadpak van Speedo te dragen? Adidas biedt jou een oplossing. Ze werkten namelijk samen met Stella Mccartney. Samen ontwierpen ze sportkledij, maar dus ook badpakken. Persoonlijk vind ik onderstaande modelletjes erg mooi én erg origineel!
Vinden jullie deze badpakken ook zou mooi? En wat verkiezen jullie: bikini of badpak?
Jaja, jij kan macarons maken! Ze zijn helemaal niet zo moeilijk als het lijkt. Als je je houdt aan het volgende recept, serveer jij binnenkort zelfgemaakte macarons op je eigen Aternoon Tea!
Ingrediënten:
150 ml eiwit 50 gr witte suiker poedersuiker (135 gr en 110 gr) 135 gr amandelpoeder
Bereiding:
Klop 150 ml eiwit op met 50 gr witte suiker tot een stevig schuim. Meng 270 gr broyage (helft poedersuiker, helft amandelpoeder) met 110 gr poedersuiker en haal door een zeef. Roer in twee keer door het eiwitschuim. Meng de droge massa heel goed tot je een blinkende, gladde massa krijgt, in zon 2 tot 3 min, tot de poedersuiker in het schuim gesmolten is (macaroneren). Voeg kleurstof naar keuze toe en spuit op de bakplaat. Laat rusten tot er en droog velletje op de koekjes komt. Verwarm de oven voor op 150°. Plaats de macarons 15 min in de oven, tot ze hard zijn en laat ze afkoelen.
Dit is het recept voor de koekjes, voor de vulling kan je je helemaal laten gaan! Confituur, botercrème, chocoladeganache, platte kaas, choco, ...
Lekkere fudgy brownies zijn héérlijk! Dit receptje is echt voor chocoholics!
Ingrediënten: - 140 g boter - 200 g donkere chocolade - 1 kop suiker - 2 theelepels vanille-extract - 1/4 theelepel zout - 1 eetlepel cacaopoeder - 2 eetlepels koffie - 2 eieren - 2/3 kop bloem
Bereiding:
1. Smelt de chocolade in de microgolfoven. 2. Meng alle andere ingrediënten kort. 3. Voeg dan de gesmolten chocolade toe. 4. Vet een brownievorm in en bekleed met bakpapier. 5. Giet het deeg in de vorm. 6. Bak de brownies in een voorverwarmde oven op 180 °C gedurende 30 minuten.
Scones vormen de basis voor een Afternoon Tea. Bovendien zijn ze helemaal niet moeilijk te maken! Serveer ze met opgeklopte room en jam.
Ingrediënten voor 4 personen
500 gr bloem, plus extra voor bestrooien van het werkblad 2 theel bicarbonaat of baksoda 2 theel zout 2 theel kristalsuiker 50 gr ongezouten boter 25 plantaardige boter 300 ml karnemelk 1 ei, geklopt
Bereidingswijze
Bekleed een bakplaat* met een stuk bakpapier. Doe de bloem in een schaal met de bicarbonaat of baksoda, zout en suiker. Snijd de boter en de plantaardige boter in stukken en doe ze bij de bloem. Meng met de vingertoppen de bloem door de boter en voeg de karnemelk toe, kneed alles door elkaar tot een deeg ontstaat. Bestrooi de werkplaats licht met bloem. Vorm het deeg tot een ovaal lap van 4cm dik, steek ronde vormen van 6cm doorsnee uit. Leg de scones vrij dicht bij elkaar op het bakpapier, en besmeer de bovenkant met geklopt ei , zodat de scones mooi goudbruin bakken. Bak gedurende 12 minuten, dan zijn de scones droog op de bodem en voelen licht aan. Laat ze afkoelen op een draadrekje en serveer met een flinke klont jam en optioneel room of crème fraiche.
* Je kan een gewone bakplaat gebruiken, maar als je deeg echt heel plakkerig is, gebruik je beter een cupcakevorm. Dan moet je het deeg niet uitrollen en uitsteken, maar kan je het met 2 lepels in de cupcakevorm doen.
De Engelsen staan niet echt bekend om hun culinaire meesterwerken. Toch hebben ze een traditie waar ik gek van ben: Afternoon Tea. Dit is meestal rond 4 uur in de namiddag, waar je dan allerlei zoetigheden eet. I love it! Hier zijn mijn tips voor een echte Tea Time!
- Het eten! Tja, Tea Time zonder eten zou geen echte Tea Time zijn. Scones met room en jam is de klassieker. Maar je kan dat uiteraard uitbreiden met taart, macarons, cupcakes, whoopies, koekjes, ... Dit serveer je allemaal op chique bordjes.
- Drank! Thee is uiteraard een must. Kies voor een ruim assortisement. Traditioneel ga je voor thee met melk én suiker.
- Tuin! Probeer je Afternoon Tea toch in de tuin te organiseren. Kleed je tafel mooi aan met servies, bloemen, servetten, ...
Verwacht je de volgende dagen maar aan masa's receptjes van gerechten die je zeker kan serveren op je eigen Tea Time!
Wat vinden jullie van deze Engelse traditie? En wat mag volgens jullie zeker niet mankeren op een Tea Time?
Chocolademousse wordt beschouwd als één van de moeilijkste desserts ooit. Hiermee ben ik absoluut niet akkoord. Met het receptje hieronder moet het zeker lukken! Toch heb ik nog een aantal tips:
- Voeg de gesmolten chocolade bij de eiwitten als die al is afgekoeld. Hele warme of hele koude ingrediënten gaan de eiwitten ineen doen zakken.
- Voeg de suiker bij de eiwitten toe als je zachte pieken hebt. Als je de suiker er al in het begin bij doet, gaan de eiwitten niet stijf worden. Doe je de suiker er helemaal op het einde bij, dan zal de suiker niet goed oplossen.
- Gebruik je witte of melkchocolade, gebruik dan geen suiker.
Recept: Chocolademousse
INGREDIENTEN: (6 personen)
- 6 eiwitten - 120 g zwarte chocolade - 6 kleine eetlepels suiker
BEREIDING:
- Smelt de chocolade in de microgolfoven en laat afkoelen tot kamertemperatuur. - Klop de eiwitten op tot zachte pieken. Voeg nu de suiker toe en klop verder tot stevige pieken. - Voeg de chocolade bij de eiwitten met een spatel. Meng voorzichtig, anders komt al de lucht weer uit de eiwitten en hebben we geen mooie, opgesteven chocolademousse.