Tijdje geleden ontvingen we een meeting planner in onze mailbox. Op zich niks bijzonder ware het niet dat we even later vernamen dat deze vergadering niet rechtstreeks met onze dagtaak te maken had. Wat had ons diensthoofd met ons te bespreken dat niet direct aanleunde bij onze job. Razend benieuwd waren we hierover.
In de vergaderzaal aangekomen vernamen we dat onze bijeenkomst zou gaan over "het karrenwiel van ene Vroemen". Daar hadden wij nog nooit van gehoord. Blijkbaar was dit het onderwerp geweest van de laatste vormingssessie voor het kader van onze instelling.
Algauw kwamen we er achter dat dit een manier is om in team beter te kunnen samenwerken en uw rendement op te trekken. Deze manier van samenwerken is gebaseerd op een aantal peilers waaronder flexibel zijn, rekening houden met de mogelijkheden van je collega's, geven van feedback en dergelijke meer. In eerste instantie dacht ik dat dit veel theorie was waaraan de practicus weinig heeft.
Tweede luik van onze vergadering werd deze manier van werken echter omgezet in praktische situaties en toen kreeg ik een ander beeld van dit karrenwiel concept. Eigenlijk staan wij met onze dienst al redelijk ver in deze manier van denken en handelen. Volgens ons diensthoofd komen we van een moestuin team en zijn we op weg naar een "Team op vleugels".
In de toekomst is het de bedoeling dat onze gehele instelling naar deze manier van samenwerken evolueert en dat alles goed rond draait net als een echt karrenwiel.
Uiteindelijk vond ik het een boeiende uiteenzetting waaraan ik ook in het dagelijkse leven iets zal hebben. Laat de boel maar lekker draaien dus!
Zo dit was het voor deze keer. Hopelijk hebben jullie er ook wat aan. Graag tot een volgende keeer!
|