41 jaar en mijn beroep is hard werkende huisvrouw. Ik woon in Tessenderlo samen met mijn man en 2 kids. Mijn hobby's zijn: Lezen, babbelen, op de tablet 'tikken' en sinds kort naaien!
Hier op mijn blog kan je lezen over mijn leven met MS en
de dingen die me bezighouden.
Veel leesplezier en laat af en toe eens een berichtje achter.
gedichtjes
Tijd om de dagen met smaak te beginnen. Tijd om de zon te vermoeden achter vuisten mist. Tijd om een vogel vlakbij te horen zingen. Tijd om te ontdekken wat je reeds altijd wist. Tijd om de wereld heel mooi te verzinnen. Tijd om te puzzelen met stukjes verlangen of randjes moed. Tijd om aandachtig voor duizend en één kleine dingen de tijd te vergeten en verwonderd te zeggen: het leven is goed!
Leg liefde in wat je geeft en warmte in je gulle hand en in je ogen... je glimlach
Het gaat soms om een blik Om een simpel woord een lach zo zacht dat je hem anuwelijks hoort Het is simpel als water Je denkt, is het dat maar... Een beetje aandacht voor mekaar
Een beetje aandacht, een klein gebaar Een beetje aandacht voor mekaar Het hoeft niet steeds serieus te zijn Een lach is geen bezwaar Een beetje aandacht voor mekaar
Een zwaai, een hand Een zucht, een zoen Iemand die vraagt, kan ik iets doen? Iemand die klaar staat die ene zet Een dribbel die een leven redt
Het gaat meer om de intentie Of een beetje goeie wil Een warme blik Of een attentie En de planeet voelt minder kil
Bart Peeters - voor CM
Het potje Ik heb thuis een potje Op het potje staat "verdriet". Ik doe er vaak verdrietjes in, want als ze klein zijn . huil ik niet. Steeds als er iets tegenzit Er iets gebeurt wat ik niet wil Open ik het potje, Gooi het er erin heel stil. Maar gisteren was de laatste Druppel iets te veel Van al die stukjes klein verdriet Kreeg ik een brok in mijn keel. Mijn hand begon te trillen Verdriet vloog met golvenuit de pot Een traan begon te rollen, Ik voelde mij erg rot. Een onbedaarlijk snikken deed me trillen overal, Ik zat echt tot mijn haren In het diepste diepe dal Het was met rood omrande ogen Toen ik mijzelf weer rustig kreeg, Opgelucht keek ik naar mijn potje Het potje .Dat was leeg. Dus zie je iemand lopen, Rode ogen en heel bedeesd Dan vraag je niets meer, Dan weet je, haar potje is pas vol geweest.
Ik leef,’ zei ik, ‘ik leef’
en ik hoorde dat ik het zei,
maar plots’ling dacht ik: ‘neen, niet ik,
maar er leeft ‘iets’ in mij…’
Het is dat wonderlijke iets,
dat zorgt dat ik besta
en ik? Nou ja, ik ben er wel,
maar ach… ik kom en ga.
Want als mijn ‘tikje’ niet meer slaat,
dan staat mijn ‘ikje’ stop,
maar het grote iets, dat blijft en blijft,
het ‘iets’ dat houdt niet op.
En of ik zing of fluit of fiets,
rechtop zit in mijn bed,
ik voel vanbinnen steeds dat ‘iets’
mij in beweging zet.
(T.H.)
Een nieuwe lente en een nieuw geluid: ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit, dat ik vaak hoorde voor een zomernacht in een oud stadje, langs de watergracht - in huis was't donker, maar de stille straat vergaarde schemer, en aan de lucht blonk laat nog licht, er viel een gouden blanke schijn over de gevels in mijn raamkozijn. Dan blies een jongen als een orgelpijp, de klanken schudden in de lucht zo rijp als jonge kersen, wen een lentewind in't bosje opgaat en zijn reis begint;
(uit 'mei' - H. Gorter)
Hij schreef een klein gedichtje, het had niet veel om handen, maar het had iets van een lichtje, dat in het donker brandde.
(Toon Hermans)
Het is onzin, zegt het verstand. Het is wat het is, zegt de liefde. Het is tegenslag, zegt de berekening. Het is alleen maar pijn, zegt de angst. Het is uitzichtloos, zegt het inzicht. Het is wat het is, zegt de liefde. Het is belachelijk, zegt de trots. Het is lichtzinnig, zegt de voorzichtigheid. Het is onmogelijk, zegt de ervaring. Het is wat het is, zegt de liefde. (Erich Fried)
Bé's Blog
mijn eigen leuke webstek dagbedenkingen van een optimist met MS
07-06-2008
paardrijden
WE ZIJN GAAN PAARDRIJDEN!!!!!
Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad (en geloof me, in zo'n manegepiste ligt heel wa aarde), maar vorige week zaterdag was het een feit: mamas paardrijles.
Sinds afgelopen september gaan onze dochters(Marian, Christel en mijn) paardrijden. Ze doen dit in manege Den Dries in Kwaadmechelen en sinds ze geleerd hebben dat juf Hilde meer blaft dan bijt, doen ze het ook nog graag.
Ze zijn ondertussen ook al behoorlijk bedreven in de edele sport van het paardrijden. De helft van ons dochterskwartet rijdt ondertussen (bijna vlot) in galop. De andere 2 hebben de draf ook al ferm onder de knie en moeten nauwelijks onderdoen.
Het leek ons als mamas wel leuk om ook eens een keertje te ervaren wat onze meiden elke zondagvoormiddag daar deden in Den Dries en zo kwam het idee van de mamas rijles. De afspraak was dat we zelf een groepje zouden samenstellen met minstens 5 mama-amazones en dan wou Hilde ons wel een uurtje les geven.
Wie mijn vriendinnekes Marian en Christel kent, weet dat deze ladys voor geen kleintje vervaard zijn en het was voor hen dan ook piece-of-cake om zon groepje bij elkaar te krijgen.
Uiteindelijk werd alles vastgelegd op zaterdag 31 mei om 20u en waren we zelfs met zn 9en : ikke, Marian, Christel, Greet, An, Nancy, Tilly, Greta en ? Vooraf kregen we via mail al enkele instructies mee van ons Christel. Over goei BHs en olifantenvel J. En dus waren we er helemaal klaar voor.
t Was nét echt. Briefing vooraf, paard van stal halen en ermee door de piste stappen, opstijgen, oefenen op sturen en daarna draf.
En het lukte ook helemaal. Ik had enorm veel schrik om op te stijgen, want geloofde nooit dat me dat zou lukken. t Viel best mee. De rest was ik blijkbaar nog niet helemaal verleerd van mijn eerdere paardrijdavontuur van ongeveer 22 jaar geleden. En Klaartje was natuurlijk ook een schat van een paard dat het mij niet al te moeilijk maakte.
Het lukte zo goed, dat ik er zelfs in slaagde breeduit te smilen, telkens we voorbij onze mannen en kinderen in de kantine reden J.
Achteraf bekeken was het moeilijkste van heel de onderneming, met de teugels in de hand rondstappen. Dàt ging namelijk véél te snel voor mij. Tegen zon tempo ben ik niet meer gewoon van te stappen en tegen de tijd dat ik op mijn paard zat, was mijn eerste kaarske al uit. Gelukkig heb ik er tegenwoordig redelijk wat op reserve en zodoende konden we na de rijles nog mee voor een mini-hamburgerfestijn met gans de kliek.
Ik heb GENOTEN!!!
En daarom ga ik, bij leven en welzijn, op 5 juli wéér paardrijden!
Want het is óók nog eens goed voor mijn bekkenbodemspieren!!!
* ik stel vast dat mijn leven er behoorlijk anders uitziet dan toen ik hier de laatste keer iets neerschreef. *ik tik dit nu in op mijn tablet, want dat is mijn nieuwste hebbedingetje waar ik heel blij mee ben :)