Via Netflix keek ik gisteren binnen in tientallen huizen die er van buiten niet bijzonder uitzien maar eenmaal binnen je van de ene verbazing in de andere doen vallen. Het meest bizar vond ik iemand die 80% van zijn woonoppervlak besteedt aan een skateboard-pipe Een ander maakt catwalks door zijn hele huis om zijn 22 katten een bewegelijk, spannend leven te bieden. Hij voert ze dan ook nog van die kleine luxe eenpersoonshapjes kuipjes .dus meer dan 600 per maand. Op de derde plaats een dame in pink zelfs haar oorspronkelijk witte boomerhondje moet er aan geloven en wordt gewassen met, volgens de dierendokter onschuldig, bietensap. Werkelijk alles, alles tot aan haar eigen haar en toiletpapier toe was een vorm van roze.
Een aantal huizen werd verbouwd gedurende de opnames work in progress ...Opvallend vond ik hoe mensen zichzelf onder stress laten werken door een te krappe deadline te bedenken. Ik herinner me een verbouwing in mijn eigen huis, in een vorig leven, tot Yogastudio. Een maand voor de geplande opening belde ik alle zich reeds aangemeld hebbende leerlingen dat het een weekje later werd en natuurlijk had iedereen daar vrede mee. Er zijn maar weinig dingen stresswaardig.
Het gesprekje dat ik gisteren had met een verkopende mevrouw bij Holland en Barret, voor mij nog steeds De Tuinen, over vitamine C maakte dat zij zei: "als u ooit een baan zoekt bent u bij ons welkom u heeft kennis en bevlogenheid ". Ik antwoordde "voornamelijk over vit C ik zou alleen dat verkopen bij welke klacht op kwaal dan ook".
Bv bij allergie dan minimaal 3000 mg per dag om de hoeveelheid histamine in het bloed te doen dalen met 35% (of dat dan voldoende is om klachtenvrij te raken vertelt het boek niet) bv bij hoge bloeddruk omdat dat altijd samenhangt met stress en vit C een goede antistressor is omdat het een antioxidant is. In een Amsterdams ziekenhuis geven ze nu 10 gram C via een infuus bij iemand die een hartinfarct heeft overleefd maar natuurlijk veel vrije radicalen maakte vanwege de stress die je daarvan krijgt. Ook patiënten met een bepaalde vorm van leukemie krijgen wel vit C per infuus.
Als richtlijn voor mezelf heb ik als ik het idee heb iets onder de leden te hebben dat ik wil bestrijden als ik 'de dunne" krijg heb ik genoeg vit C in het lijf en kan ik ophouden met iedere twee uur te slikken Elk nieuw of herontdekt wondermiddel krijgt dat label omdat het een goede antioxidant is ...
Al twee maanden waren waterpokken rond op het kinderdagverblijf van Saar. Opgelucht stapten we in juni op het vliegtuig want besmettelijk mag je niet vliegen We zijn al weer weken terug en vorige week zei mijn dochter: "er zit wat aan te komen beetje ontstoken oogjes hoestje kuchje onwelriekender luiers " Maandag 1 vlekje en gisteren een overvloed aan vlekjes en plekjes werkelijk overal. Gisteren was Saar hier een uur met de andere oma en ondanks koortsigheid en jeuk klimt en klautert ze op schoot met puzzelstukjes en kleurpotloden. Ze liet zich zelfs verlokken versgeperste jus te drinken Die is natuurlijk zuurder dan appelsap en nog niet zo gewend.
Vanmiddag zit ze tegen haar, eerder uitgewerkte, moeder op de bank geplakt De beste plek waar je als ziek kind kunt zijn tegen de hartklop van je mama.
De bloemenwinkel had superlieve vetplantjes in de opruiming ze mochten alle vier met me mee. Vorige week heb ik supergenoten van cadeau gekregen verse bloemen op tafel, zo zeer dat ik eigenlijk voor een nieuwe bos naar de bloemenwinkel was gegaan. De mevrouw aan de afrekentoonbank vroeg: "wat pak ik in om cadeau te geven?" Ik antwoordde: "allemaal of geen van allen ". Natuurlijk is het heerlijk als iemand anders bloemen voor je meebrengt of slingers voor je ophangt maar ervaring leert dat je daar niet persé op hoeft te wachten. Zelf gemaakte feestjes zijn ook feest. Mijn massagecliënten geven zichzelf het feestje dat mijn handen maken cadeau en daar koop ik dan bloemen van .
De fysio, de schoonheidsspecialiste én mijn dochter vonden dat het beter ware als ik het vlekje op mijn rug, dat af en toe jeukt en bloedt als ik er daarom aan krab, even aan de deskundigheid van de dokter zou laten zien. Hij pakte er een lampje bij keek nog een keer en zei toen: "het is geen moedervlek ik weet niet zo goed hoe ik het zal zeggen maar het is een ouderdomsvlekje en het zal waarschijnlijk nog wel wat groter worden maar als het blijft jeuken en u het vervelend vindt dan kunnen we hem weg laten halen "
De vroedman in Wolvega leerde mij destijds "alles waar je in knipt is zeker stuk" en hij hoefde bijna nooit te hechten. Analoog daaraan denk ik alles waar je aan snijdt wordt zeker een litteken ik leef wel met mijn ouderdomskenmerken.
Ik stopte gedurende de 50 jaren die ik rookte meer dan eens het verschil tussen de laatste keer en alle andere keren is dat ik mezelf en de poging niet geheel mislukt verklaarde als ik af en toe een sigaret rookte en daardoor deze keer NIET in no time weer op het vertrouwde hoge aantal aankwam Het bleef tobben en smokkelen totdat ik dat nieuwe pakje shag niet kocht en dat nu al weer een dikke week volhoud. Daardoor ben ik sinds een dikke week weer helemaal terug op 0 en daar ben ik trots genoeg op om er hier melding van te maken Ook als 'om over na te denken prikkel' voor een ieder die hier leest en het óók wel zou willen proberen. Het is lastig maar dood ga je niet van stoppen.