Foto's en tekst als dagboek Op 01/012009 ben ik gestart met deze blog van Walter & Co. Deze blog zal foto's en tekst bevatten uit het heden en verleden van de familie Mertens-Pauwels. Bedoeling is dat ik de vele foto's ook eens een keertje toon en de belevenissen met jullie deel.
"Jullie" zijn "familie en vrienden", in die hoedanigheid hebben jullie dit wachtwoord ontvangen. Mochten er ooit foto's verschijnen die je als ongehoord beschouwt, neem dan direct contact op met mij zodat ik ze onmiddellijk kan verwijderen. Daarvoor geen discusie. Dat deze blog met de tijd een Italiaans tintje zal krijgen ligt voor de hand.
Salutini.
30-11-2010
Laatste werkdag Bjorn
Nog een goede 20 meter blijft er nog over van het gebouw oxyden. Een deel geschiedenis verdwijnt weer, oudste plans dateerden van 1927.
Met deze ploeg werd het grootste deel geklaard. ikke, Luc, Bjorn en Dietric. het was de laatste werkdag van Bjorn op deze werf, hij moest een een operatie aan de tenen laten uitvoeren.
Net als verleden jaar hadden we ons ingeschreven in de natuurloop op de Keiheuvel. Dit bij een temp. van - 3 °C. maar er waren toch een heleboel Umicore getrouwen aanwezig.
Marc was ook van de partij, de andere vaste loper zat op Cuba, ciao Raf. Voor de start op de atletiekpiste. Het gaat dan over het vliegveld de bossen in. Zondagsvliegers zijn dat Na het lopen was er voor iedereen lekkere, warme soep.
Het was een run tegen de tijd maar toch op tijd daar geraakt, gelukkig was de trein op tijd. Na het lopen stond er een lekkere menu op het programma. Als voorgerecht een triootje van... iets zeer lekker.
Dan legde J.-P. uit wat er ons allemaal te wachten stond, het klonk zeer lekker en was het ook. Samen met Bea en Michel hadden we een tafeltje gereserveerd. Renilde moest jammer genoeg werken, maar gunde het ons van harte.
Gestoomde zeebaars met pittig accent van Wasbi
Pastinaak en licht gebakken Breydelham
Mousseline van pickles
Hazenrug, gratin van knolselderij en bospaddestoelen
Kastanjekroketjes, wildsaus met airellen
Gepocheerd peer, diplomatenbavarois, sinaasappel galette met roomrijst van speculaas
Daarna hebben we Herentals nog onveilig gemaakt. In de Brigand was Quiz in Thals aan de gang. Hier de ploeg van de Maxisten Joske en Chris waren de entertainers van dienst. ook een blij weerzien met enkel leden van de quizploeg Minerva, Jo en en Koen waren van de partij.
Hannelore studeert voor vroedvrouw en gaf een benefiet voor een geldinzameling voor haar project in Suriname. Wij waren bij de sponosrs.
Er werd ook gedanst, hier door de Salsa afdeling.
Lore met haar presentatie van de avond. Ook was er een optreden van Point Execute. Buiten covers van Nirvana, speciaal voor Nick, speelden ze ook eigen nummers. Toffe muziek.
Veel helpers in de familie. Hier Stijn, Ann, Michiel en Tinne. Terwijl Renilde inspiratie zocht voor het aanwezigheidsboek... heb ik er nog enen gedronken met Frans. Op het einde ook nog een chique optreden van een kleine big band: The Credit Cards
Zaterdag was het verhuisdag. Onze Fons verhuisde naar zijn nieuwe woonst maar de omgeving was er nog niet klaar voor. De oprit werd nog aangelegd maar we hebben elkaar nauwelijks in de weg gelopen. Gelukkig was het droog weer.
De verhuizers van dienst
Schonendonk 74 of was het 76? Ook onze Niel stak een handje toe, goe gedaan. Op de middag waren er frietjes voor iedereen
Dit is het laatste grootoudersfeest voor Nette want dan moet ze naar de grote klas. Eerst moest ze haar verdwenen tand laten zien.
Even poseren voor een universele boodschap In de zaal met enkel grootouders. het thema was Vlaamse schlagers, de juffen gaven alvast het goede voorbeeld. En waar zijn die handjes.... Een mooi ecollectie: de tijd van toen. Ook een bekende Italiaan lag er tussen. Op het podium danste Nette de pannen van 't dak.
Verleden jaar gemist, dit jaar dus niet ondanks drukke agenda. Al maar direct aanduiden waarvoor we gekomen waren. Het lekkere brouwsel Odlo was zeker een succes. Ook Renilde was meegekomen, bedankt voor het Bob zijn. Michel was ook van de parij en droomt nog altijd van de Malheur Brut... En toen kwamen Walter en Aurore met de tombola lootjes. Ja, en die water was ook nog voor mij. Michel had meer geluk, en had zelfs twee prijzen Daar hebben we er dan nog ene op gedronken.
Altijd eens gezellig om daar naartoe te sporen. Een prachtig station verwelkomt je dan.
Op de Meir eens binnen gegaan in de Imperial. Daar zie je de chocolade pralines maken.
De Boerentoren, ooit het hoogste bouwwerk in Europa. De Kuliminator, een waar bierparadijs. Dat bracht me langs de botanique... Even mijmeren op de bank en de avond verwelkomen. Langs de nieuwe schouwburg kwamen we dan... terug in de Imperial terecht. Hier lekker koffie en snoepen van de pralines.
Buiten was het al flink donker en koud. Maar in de Sleghte toch een prachtig boek gekocht: alle werken van Leonardo da Vinci
Daar Renilde atlijd op 27 dec. verjaart, enfin ik wil zeggen dat het dan al feest is wat de klok slaat. Dus nu al een vervroegd verjaardagsdiner. Een speciaal voorgerecht maar de pijnboompitten waren in de kast vergeten Het hoofdgerecht met scampi's en tagliatelli. We konden er allemaal van genieten.
Als dessert een tiramesu met speculaas De wijn begon te werken en deed de kamer kantelen. Toen was het tijd.... om te dansen. Op de meegebrachte Vlaamse hits werd er duchtig meegezongen. Een toost op de gezondheid van allen. Tja dat weet ik niet meer wat dat moest voorstellen. Maar het was zeker aangenaam Ook Ben vond dat. En die Italiaanse likeur was bij deze op. Dit zijn dus design bollen Het voorstel voor een gezamelijk weekend werd direct op het internet nagekeken. De vier zussen
Eén van de dingen te doen was zeker het organiseren van een muziekquiz. Door al lang op voorhand een boel vrienden in te lichten en aan te zetten om mee te doen, verplichtte ik mezelf om er iets van te maken. Van de 12 aangeschreven ploegen waren er 10 paraat. De Plattentuub, the place to be, zat mooi vol en was klaar voor het gebeuren. Met deze alvast de uitslag
Ronde 1
Ronde 2
Ronde 3
Ronde 4
Ronde 5
Half
Ronde 6
Ronde 7
Ronde 8
Ronde 9
Ronde 10
Einde
Thema
Foto's
Beestig
Religie
Voornamen
Steden
Foto's
Getallen
A
Groen
Bob
Zorro y el Lucios
16
15
17
13
15
76
16
17
14,5
10
15
148,5
Toffe Choco's
16
15
17
17
15
80
18,5
11
14
16
19
158,5
Lutte Babes
12
11
8
7
11
49
13,5
9
7
6
7
91,5
El Greco
20
15
13
14
18
80
18
14
14
9
10
145
Din Don
16
8
7
5
5
41
10,5
10
7
9
13
90,5
Rap Zat
4
8
8
4
7
31
13
4
4
3
2
57
Platte Miekes
4
10
5
6
6
31
18
9
8
6
4
76
R.A.F.C.
20
19
20
15
18
92
19
17
17,5
15
16
176,5
Patatjes
10
9
9
6
10
44
16
11
9
11
7
98
Altijd dorst
16
13
14
15
12
70
18
14
8
9
13
132
De organisator met... onze Fons en ons Liesbeth in de jury. Renilde zorgde voor het uitdelen en ophalen Ere wie ere toekomt. Zorro y el Lucios waren eerst aanwezig en stonden mooi mee op het podium. De Patatjes, vriendinnen van ons Liesbeth, hebben zich kostelijk geamuseerd. Altijd dorst, vrienden van onze Fons, altijd dorsten naar kennis. De Toffe Choco's in een verjongde versie. Na een zwakke start eindigden ze sterk en snoepten, dat mag je met die toffe choco toffen letterlijk nemen, Zoro y el Lucios de tweede plaats af. RAFC: de vrienden van de vriendinnen van ons Liesbeth, wilden niet onderdoen voor die vriendinnen maar... schrik om toch maar eens na die dames te finischen, hadden ze beroep gedaan op ene semi professional. Het resultaat laat zich raden maar dit was wel een Olympiade en geen WK als je begrijpt wat ik bedoel. De mooie gelegeheid zat goed vol, eigenlijk was tien ploegen het ideale quotum. Je beleeft zoiets als een rit op een roller coaster. Je begint en er is geen stoppen meer aan.Kleine foutjes of haperingen zijn niet van machte dit tegen te houden. En Renilde had het soms knap lastig om de papieren in hande te krijgen, denk er aan: het eerste gedacht is vaak het goede. De Lutte Babes moesten het stellen zonder hun wing leadster. Maar we hebben haar een mooie kaart gestuurd en Hilde was zeker een waardige vervangster. Din Don in een uitgegeven opstelling. Zeer chique dat ze er bij waren. Rap Zat kampte met een numeriek verschil. Aan de rekening was het wel niet te zien. Toch hebben deze zeker ook genoten op hun manier. De Platte Miekes waren zeker in hun nopjes door hun jongensploeg achter zich te laten. El Greco, een constante in plezante quizen. Dat muziek niet hun sterkste kant is kwamen ze hier wat bijschaven. De winnaars, voor iedere ploeg was er een pakket krasloten. Zo te zien scoorden ze hier ook goed.
Een zondagmorgen om vroeg voor op te staan. Met een boel Umicore-sporters aan de start van 10 km prachtige natuurjogging. Dit maal geen foto's van onderweg, die kun je zien op een jaar hiervoor.
Misschien is het een verkeerde gewoonte op op dezer dagen je overleden familie en vrienden te gaan groeten. Maar nog meer jammer is dat je ze moet missen. Het graf van Ludovicus Jacobus Mertens en Maria Theresia Vercammen. Dit waren de ouders van mijn grootmoeder.
Mijn moeder werd 81 jaar, het graf van vader, die op 49 jarige leeftijd overleed, is jammer genoeg al verdwenen.
We hadden het bijna opgegeven maar we hebben toch nog een datum gevonden. Historisch want voor de laatste maal in de Veldstraat. Fons verhuist volgende maand naar zijn nieuw huis. Proficiat
Samen met Gust Baelus zijn we foto's gaan trekken in de te slopen centrale. Erik Peeters was onze gids.
Dit is toch een prachtig stukje apparatuur Dus twee antieke stukken naast elkaar Machtige machines moesten zorgen voor de stoom en stroom. De comaandozaal, hier was een permanentie en kon alles gevolgd worden
Wel een hele hoogte in die centrale. Een binnenzicht Er staat nog één schouw van 100 meter Een zicht naar het westen, in de verte ligt Herentals Aan de andere kant ligt in de verte Geel. Als je de lijn doortrekt van de hoogspanningskabels kom je in Doel terecht. Bij helder weer te zien Nog een monument uit het verleden, maar nog steeds operationeel. Ook prachtig zulke wijzerplaat. Hier kon de stoomdruk afgelezen worden. Ovens van 1927 In een oude kast nog een telefoonboek, waar is de tijd.
En Anneke was er ook, ciao... Prachtige geëamileerd plaat. Bij de portier hebben we dan afscheid genomen, tot een volgende Gust.
Ook dit jaar op de afspraak. Het bal, zie voorgaande was van dien aard dat er niet veel geslapen was. Om 4u in 't bed. Om 9.30u de discobar mee afbreken en om 10.30u aan de start van de 10 km. Ook Marc was van de partij. Maar er was toch aardig wat Umicore volk Samen met Dirk de 10 km in iets meer dan een uurtje, goed gelopen vond we al waren er weer geen achterons. En we hebben weer goed kunnen bijpraten, dat was de les van Mieke Boeckx: blijven praten
De derde zaterdag van oktober nog steeds TCO bal. Dit jaar de nieuwe formule doorgetrokken. Ik, en ben zeker niet alleen, vond het zeer geslaagd. Hier de aanwezige leden van het feestcomité.
Dat noemen ze pas ballekes met soep. In de namiddag hadden we de zaal al klaar gezet en versierd. De soep en het brood waren zeer lekker Natuurlijk hebben we ook gedanst.
De Toffe Choco's wederom versterkt met enkele Luttebabes hadden zich ingeschreven in de plaatselijke schoolquiz, ja wadde... Als teambuilding gingen we eerst een hapje eten in de Trentasette. Een Italiaans restaurant in het centrum van Olen
Onze tafel was al mooi gereserveerd. Ook een prachtige decoratie, al had ik hier eerder ROMA verwacht. Anneleen, Liesbet, ikke, Michel en Carl. Natalie kon enkel later komen. Een lekkere spaghetti frutti di mare, al had de spaghetti iets meer al dente mogen zijn. De volledige quizploeg. Met een score van 65 % een plaats van 20 op de 30 konden we niet echt tevreden zijn maar het was met momenten zeer moeilijk, al was het maar om te weten waar je het antwoord moest schrijven (als je het tenminste wist. Zeker te onthouden brunoise, lovehandels, Chemical Brothers en zeker het grondgebied Mol. Dit dan voor insiders.