Foto's en tekst als dagboek Op 01/012009 ben ik gestart met deze blog van Walter & Co. Deze blog zal foto's en tekst bevatten uit het heden en verleden van de familie Mertens-Pauwels. Bedoeling is dat ik de vele foto's ook eens een keertje toon en de belevenissen met jullie deel.
"Jullie" zijn "familie en vrienden", in die hoedanigheid hebben jullie dit wachtwoord ontvangen. Mochten er ooit foto's verschijnen die je als ongehoord beschouwt, neem dan direct contact op met mij zodat ik ze onmiddellijk kan verwijderen. Daarvoor geen discusie. Dat deze blog met de tijd een Italiaans tintje zal krijgen ligt voor de hand.
Salutini.
21-05-2009
Verjaardagsfeest Nand met Buulse pijl
Het was mooi weer in de schoolstraat. En de kaarsjes op de taart waren vlugger uit dan Nand kon blazen.
Moeke en Nette op wacht voor de koers. Want vandaag werd de Buulse Pijl weer georganiseerd, een wielerkoers voor juniors en nieuwelingen. Daar zijn ze dan, Nette op de eerste rij. Dit werd de winnaar bij de juniors, met één minuut voorsprong. Nog supporters langs de kant. Nette en Lena konden het goed met elkaar vinden. Gust en Fons mochten meegenieten van de ijskreemtaart. Nette en Dimp Dezelfde twee al wat later, toen was het al wat frisser. 's avonds was het eten bij de Wok Chinees. Stijn en Nand waren in dezelfde week jarig en werden even in de bloempjes gezet. Op de tonen van Happy Birthday kregen ze nog een geschenk boven op. Veel eten en niet slecht, maar vooral veel.
Vandaag trekken we naar de quiz van de personeelsclub in Hoboken. Stefan had op het laatste moment moeten afzeggen, Werner vervoledige het viertal van de Toffe Choco's. In Herentals in Den Engel eerst een lekker etentje. Michel en zijn onafscheidelijke asperges op Vlaamse wijze. Scampi's in de Wok had ik genomen. Carl had Kip in de wok genomen, maar een mager beestje. Zonder fout recht er op af gereden, dat was verleden jaar anders. Michel en Werner denken na En deze twee weten het ook niet goed. Met een gemiste start, drie thema's niet gevonden, moesten we ons tevreden stellen met een plaats in de tweede helft. Natuurlijk was het ontbreken van Choco Toffen een geldig excuus. De organisatoren hadden een prachtige quiz in elkaar gestoken. Dikke proficiat
Om de examens goed voor te bereiden hadden we afgesproken om te gaan eten in de Pepe en Sale, een Italiaans restaurant in Herentals. Spediaal voor ons open die dag.
Samen met Tie, wel geen derde jaars italaiaans maar altijd er bij als er te feesten valt. Ingrid had haar Patrick meegebracht. Greet en Nicole Sara en Maria Geert en Danny Annemie en Christine Karin en Cristina, la maestra Groepsfoto, ontbreken Patrick, Chris, Robert, Vera en Belinda Hier zijn ze ook supporter van Juve Lekker en mooi eten
Vandaag was het vijf jaar geleden dat de club opgericht werd. Daarom was er taart voor iedereen.
De schepen van cultuur mocht de mooie herdenkingsmedaile in ontvangst nemen. Iets minder volk aan onze tafel want Raf op weekend en Leo op de beurs in Begijnendijk
Vanochtend, bij zeer mooi weer, de start van de 31ste Dennen Run. Chapeau voor al deze motorliefhebbers die deze kinderen de dag van hun leven bezorgen.
Eerste ronde clubkampioenschap heren +40. Zowel voor Tom als voor mij was het al lang geleden dat we een enkel match gespeeld hadden. De ervaring haalde het op de jeugdige inzet. Maar zeer sportieve match en gezellige babbel nadien.
Dat het nog laat geworden was zorgden deze Olense dames. Zij hadden hun interclub tegen de Merel gewonnen en dromen van de finale. Ik gun ze het hen van harte Hoe later hoe plezanter Eén voor allen en allen voor één... fles Cava
Al jaren strijden we voor de onmogelijkste punten, de plezanste spelletjes en de gezelligste momenten. En toch slagen we er nog in om beter te doen. Monique, Jet en Ivo, vaste tennispartners.
Op zondag feest in Pros zijn school. Enkele van zijn creaties Een zelfportret in bianconero Eigen impressie van de Guernica Zijn uitstalraam met natuurlijk Magic kaarten
Goe bezig, de kaartavonden volgen elkaar op in een regelmatig tempo. Met deze toch ook mijn excuses aan de kaartcollega's voor mijn soms bedweterige commentaar, met deze. Mooie foto hé. Deze dus met uitgeschakelde backlight, moet ik vaker aan denken. Onze Niel kon heel wat kunstjes met de diabolo En onze Thomas kon dat evenzo
In het zondagblaje stond een optreden gepland van Belle op de Internationale jumping van Grobbendonk. Voor alle zekerheid eens kijken hoe je daar best kunt geraken.
Dankzij de flexibele werktijd kan er onder de middag tijd gevonden worden om een uurtje te joggen. Verleden week voor de eerste maal één uur aan een stuk gelopen, kan me niet herinneren dat ooit gedaan te hebben. Dus nu tijd om andere paadjes te zoeken om het lopen aangenaam te maken. Hier het bos naar Gerhees
Collega Raf is de vaste meeloper, alhoewel ik veel meer de meeloper ben, want Raf kan er een fix tempo op na houden.
Het nieuwe paadje leidt gedeeltelijk langs de spoorweg Herentals - Neerpelt, volgende keer op letten. Onderweg ook een struise vogel die ons aandachtig gadesloeg. Ook een stuk langs het kanaal waar de kleine eendjes zwemles kregen.
Vandaag verzamelen op de petanquepelinen van TCO. De petanquespelers kregen een mooie polo van sponsor Ronny en Chris. Meteen werd ook het buitenpetanqueseizoen opgang geworpen.. Jean-Paul doet de begroeting
Ik met mijn nieuwe ballen; Dus petanqueballen, zijn ze niet mooi? Een groot deel van de Olense petanquers; Hier de foto met sponsor Rony & Chris De eerste match met Michel tegen J-P 1 en J-P 2 werd met 13/12 verloren. voor nieuwe ballen een goed begin. Liesbeth en Wouter kwamen ook nog even goede dag zeggen. Deze flesjes alcoholvrije drank hadden ze nog bij voor mijn verjaardag. Die staan mooi op de kast.
We hadden gisteren avond nog afgesproken om in Herentals te ontbijten. Kelly en Danielle bekijken het krantenartikel. Vanavond gaan ze naar Clouseau luisteren en vandaag in de krant stond er een artikel over in.
Mijn lievelingstas mag niet ontbreken Met zijn allen op de foto.
Een prachtige dag vandaag. De kinderen en kleinkinderen kwamen om 10u. ontbijten. Nette en Ann
Stijn en Nand met de ogen in de zon Heerlijk zonnetje op ons terras. Johan, Pros en Zilke waren er ook. 's Avonds om 20u afspraak in Lichtaart aan de Bekebaan. Het was mooi weer om 's avonds buiten te zitten De Zwitsers waren er ook. Chris, mijn zus. Danielle, vriendin van Kelly en Kelly dus, de dochter van ons Chris.
Samen met Joachim, de zoon van onze Fons. Alle wegen leiden naar Antwerpen. 's avonds nog bezoek van meikevers. Een laatste Duvel met ons Kelly.
Met Umicore had ik me ingeschreven voor de shortrun van 5 km. Een afstand die ik zeker aankon. maar uiteindelijk werden het toch 10 miles. 's morgens met Pros in de trein.
Mijn 10 miles begonnen in 't centraal station. Via de Keizerlei naar de Meir, het was er nog wel rustig Op de Grote Markt de aankomst van de marathon. Het was maar slecht weer. De leden van de snorrenclub deelden de medailes uit. Sponge Bob was ook van de partij. Tot aan de Flanderia had ik er al 2,5 km opzitten. Tijdens de oversteek kwam de zon een eerste keer door de wolken. Toch prachtige constructies die kaaikranen
Van de aanlegplaats aan de jachthaven tot aan de Umicore tent had ik er nog eens 2,5km opzitten. Nog eens 500 m tot aan de startplaats en dan de shortrun gelopen. Nog eens 500 m tot aan de tent. dat waren 6 km. De groep van de shortrun, volgend jaar komen we voor de 10 miles. Deze collega's aan de start van de 10 miles. Een laatste zicht vanop linkerover en dan ... De voetgangerstunel door. Op de muur stond een gedicht:
richting Linkeroever)
Ha ga hier, u jij golle jullie gij, door deze gang van lucht in boomse klei, behaagziek als een brug zijn tunnels niet, de wereld is teruggebracht tot kleine optocht van toevalligheden, een snelle blik in onbekende ogen, een jas waarin hier iemand al eens kwam, hier kunnen zon en wind niet bij, hier bloeit niets, groeit niets, is het heen of weer binnen de lijntjes blijven, en boven gaat het zoveel kanten op, tien hoog en toch nog uitzichtloos of op de grond iets als de hemel, en u jij golle jullie gij, al is Sint-Annadorp vergaan, de put in en verdwenen, er waaien oude liedjes rond tielierelarelom die willen zich bewaren tussen getob en tegenzin en opgeraapte grappen, wat doen de benen hier hun best, er moet weer wat, dat zal wel zijn, iets halen, iets betalen, iets willen, iemand zien misschien, waren de buizen hier als glas, was er dan nu nog wat er was, diep in de grond verzonken huizen, drie potten met verschaalde lijdzaamheid en zoete bonen, de kraag van een matroos met einders in herinnering en veel vuil spel en slappe touwen, de grove buiken van gestorven schepen, daarboven vissen die volharden, daarboven alles, maar toch weeral geen fraai ontvangend comité dat staat te zingen van wees welkomtierelierelom, hoe goed dat u jij golle jullie gij weer boven bent zijn zijt (en dan de grote trom en een refrein).
(richting stad)
Ha ga hier, u jij golle jullie gij, gekomen uit een kromgetrokken droom met overkant, nog zevenhonderd stappen min of meer en daar is 't stad, een plein, een schilderij, een berg vers fruit, een park dat kan bewaard, een menigte die nieuwe kleren wil, een taak die languit ligt te wachten, een nacht met ogen open, de properpoetser voor de glans (de koninklijke poort is moeten lopen naar de gillisplaats, daar staat die poort niet echt een poort te zijn, er is wel meer niet wat het is), terwijl hier u jij jullie golle gij onder de Schelde bent zijn zijt, ligt alles boven als versteend op u jij golle jullie gij te wachten, het wenen op de pauzeknop en niemand raapt nog grappen op, het lachen houdt zich in om dalijk door te gaan, de stad is stil gaan staan bij wat er wringt en al die Antwerpse geschoeide voeten stokken, even vraagt niemand waar vandaan, een schreeuw blijft aan een dakgoot hangen, de auto's wachten voor het rood en even gaat er niemand dood die iemand graag in leven houdt, het brood wordt even niet meer oud, de hoogste bomen weigeren de wind, een val wordt net op tijd gebroken, de prater zwijgt en vraagt zich af wat hij te zeggen denkt, het water blijft verbaasd in buizen aarzelen, de haast weet niet meer waar naartoe, maar dan als u jij golle jullie gij weer boven komen komt, boegeert het, botst het, bloeit het, vloekt het, is het toch weer later.
Joke van Leeuwen
En dan verpozen in de Groote Witte Arend. Nog eens 2,5 km er bij
Dan terug door de straten naar de Meir. Daar suporteren voor de Umicore collega's chique van hen. Een laatste tussenstop op de Wapper. Nadien richting Centraal station, dat alles was nog eens 2,5 km. Alles na te rekenen op afstandmeten.nl. Volgend jaar terug maar dan de echte 10 miles, streeftijd zal om te beginnen zijn binnen de 2 uur binnen aankomen.
Vandaag is het zover. Een lange winter en een pijnlijke arm hebben lang genoeg geduurd. Maandagavond is tennisavond. de eerste match met Gaëtane tegen Michel en Kelly.
Jaarlijks op tweede Paasdag en tweede Kerstdag is er in Herenthout een buers. Al jaren brengen we dar een bezoek, zo ook dit jaar. Eerst even langs Tania en Koen, eigenlijk de reden waarom we even langs komen. Zij verwachten begin deze zomer hun eerste kindje. Dikke proficiat.
Samen met Niel, Fons en Koen op de foto. Goed werk van Tania.
Natuurlijk waren de klokken overgevlogen. Nand en Nette zouden al dat lekkers wel eens snel zoeken. Tussen die witte stenen valt dat wel op.
Nand kon al snel beginnen met zijn mandje vullen Sommige eitjes hadden zelfs de grond nog niet geraakt en waren blijven hangen ; Daar lag er nog een groot.