Inhoud blog
  • Ik ben er terug & Kerst 2012
  • Jambo jambo
  • Enkele foto'kes
  • Eindelijk
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Laatste commentaren
  • kenia op de belgische televies (de vlaamse oma )
        op Oktoberfest
  • mooi initiatief, dat verdient ondersteuning! (de vlaamse oma )
        op Regen ....
  • kiekeboe (moe)
        op Foto's horend bij "Ode aan de vrouw"
  • Nog eens proberen (lief)
        op Foto's en Referendum
  • kiekeboe (moe)
        op Foto's en Referendum
  • Marc in Kenya

    31-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oktoberfest

    HABARI ZA KWAKO?

    Het Oktoberfest (Duits voor oktoberfeest) is een jaarlijks volksfeest in München. Het begint halverwege september en eindigt op de eerste zondag in oktober. Het geldt als het grootste bierfestival ter wereld en wordt jaarlijks door meer dan zes miljoen mensen bezocht. Het Oktoberfest wordt op de Theresienwiese ("Theresiaweide"), een speciaal daarvoor bestemd terrein, gehouden. Het feest bestaat uit een kermis en veertien grote tenten. Dit zijn kolossale en mooi aangeklede tenten, waarvan de grootste plaats biedt aan zo'n 10.000 personen. Traditiegetrouw wordt het bier alleen per liter geserveerd in een zogenaamde Maß (een grote bierpul van een liter).

    Je zal zeggen, de Marc zit toch in Kenia, waarom begint hij dan over de bierfeesten?
    Welnu, ik ben naar de bierfeesten geweest, niet in Munchen maar in Kenia. Inderdaad, dit weekend was het het hoogtepunt van het Keniaans Oktoberfest.
    Een plaatselijke brouwerij (Big 5 Breweries http://www.thebigfivebreweries.com/) heeft een Oktoberfest in het klein georganiseerd.

    Precies zoals het hierboven beschreven is: tent op een weide, bier in grote pinten (zie foto), muziek en veel leute. (lees: zatte kenianen). Deze brouwerij heeft ook een restaurant, ik denk dat Peter Goossens en Sergio Herman met hun restaurant dicht in de buurt komen, echt culinair. De prijs is dan ook navenant.

    Tijdens hun Oktoberfest serveerden ze naast hun 5 bieren die ze altijd hebben, 2 speciaal gebrouwen bieren voor deze gelegenheid. En Kenianen zijn echte pleziermakers en dat was dan ook te zien, ze beginnen te bewegen en te dansen bij de eerste noot muziek die uit de boxen komt.

    Ik heb echter de consumptie van bier zeer beperkt gehouden aangezien in nog met de auto moest rijden en zeker geen ongelukken wou.
    Want ik zou dan ook voorbije week willen uitroepen tot “ week van de ongelukken”.

    Nee, nee, gene paniek ik heb zelfs niks meegemaakt, het gat in mijne bumper is al meer dan genoeg.
    Echt deze week, was nie te doen qua ongelukken die ik gezien heb.

    Het record was drie op een dag, het eerste was als ik ’s morgens naar het werk reed: zes auto’s en een camion. En ene auto zag er niet uit, dus ik vermoed de inzittenden ook niet. Het tweede was minder erg, enkel wat blikschade. Het derde van de dag was een vrachtwagen op zijn kant dwars over de highway. (vergelijkbaar met de ring bij ons). Kan je denken wat een chaos het was.

    Nu ja, je zal zeggen zolang je er zelf niet bij betrokken bent, geeft het niks. Maar toch als je elke dag een ongeluk (of meerdere) ziet, begin je toch te denken “wanneer is het mijne toer?” Je mag hier nog zo goed opletten, het gevaar ligt komt uit een klein hoekje … (vooral Matatu’s) Ik heb enkele fotookes bijgevoegd van die rijdende gekken.

    Nu iets om jullie jaloers te maken … Ik heb een terrasjes-weekend gehad wat wil zeggen dat ik genoten heb van het mooie weer en de prachtige blauwe hemel, hopelijk blijft dit nog een aantal weken zo want volgende week (vanaf 6.11.2010) heb ik een weekje vakantie.

    Alhoewel, er moet nog wat regen gaan vallen want er moet nog een “regenseizoen van korte regens” komen. Zal het na mijn vakantie wel vertellen hoe het allemaal geweest is, ga nog niet teveel in mijn kaarten laten kijken.:-P

    Voor de rest gaat hier alles zijn gewone gangetje, alhoewel er deze week vanalles te beleven was: zoals gezegd Oktoberfest, grote modebeurs en vandaag zondag was er een marathon in het stadscentrum. Ben er maar wijselijk weggebleven, zal er wel druk genoeg geweest zijn. En heb me maar bezig gehouden met het verfijnen van mijn golf-spel en een beetje niks-doen en uiteraard het schrijven van dit artikel.

    Ik ben nu ook bezig met me te verdiepen in Keniaanse logica want soms zijn die gasten nie te begrijpen. En als je dan een opmerking maakt, kijken ze met een gezicht van “ale, wa zegde gij nu?”
    Om een voorbeeld te geven: onze bureau was aan renovatie en herschikking toe om meer ruimte te krijgen. Ik weet wel dat het niet makkelijk is om een bureau her-in-te-richten als er nog gewerkt moet worden maar je zou verwachten dat men op één plaats begint, deze afwerkt en dan verder doet.

    Nee, men had niet beter gevonden dan overal gelijk te beginnen met veranderingen, verven, breken, …
    Gevolg: heel het bureau vol stof, stinkend van de verf en één grote rommelhoop.
    Kan je weten dat ik daar de kriebels van krijg he.:evil:
     
    Nu ja, er wordt meestal ’s avonds gewerkt dus dan brandt er licht in de gebouwen. Waarschijnlijk omdat de geur van de verf niet te harden was (je wordt er zo high van als iets) hadden de schilders niet beter gevonden dan de ramen open te zetten.

    Moet ik nog vertellen wat er gebeurd is? Kan je het echt niet raden? Alé vooruit dan … wat komt er af op licht? Juist, muggen en ander vliegende wezens die je alleen maar in Afrika ziet. Doordat de verf nog niet gedroogd was, bleven die vliegwezens tegen de muur plakken.
    Ik zag ’s morgens het resultaat en eerst dacht ik dat het kunst was maar bij nader inzien bleken het allemaal vleugels te zijn van de muggen, motten en ander ongedierte dat in de verf was blijven plakken. Het gevolg was dat men opnieuw kon beginnen.
    ‘k hoop dat het snel allemaal achter de rug is zodat we terug een nette bureau hebben.

    Maar voor de rest klaag ik niet. :wink:

    Ook nu weer om af te sluiten een Keniaans gezegde:

    GEBUNDELDE TAKKEN KUN JE NIET BREKEN

    Met als betekenis: We leven in hoogtijdagen van het individualisme. We verkiezen persoonlijke ontwikkeling boven alles, willen niet van anderen afhankelijk zijn en zijn sterk gericht op het verdedigen van onze eigen grenzen. maar collectivisme is er ook nog, de houding van "samen staan we sterk". Het gezegde verwijst naar die laatste houding.

    Ik hoop dat jullie harten open gaan voor Kenia en één van jullie volgende vakanties naar Kenia plannen.
    (en ik ken er al die dat gedaan hebben maar zeg toch niet lekker wie) :lol:

    Kwaheri!!!

    Marc







    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    12-11-2010
    kenia op de belgische televies
    hoi, Marc

    Ik heb even moeten bijlezen want  na jouw weekje Belgie was ik niet meer op je blog geraakt.
    Als ik zo lees is Kenia wel een land met uitdagingen en begin jij er we thuis te zijn.
    Ik weet niet of Leen je het vertel heeft maar sinds maandag loopt er op de vlaamse tv een reeks 'de zusters van mijn dochter' over een weeshuis 'Hope Home' dat bloeit van de steun uit Belgie.
    Kenia is groot dus ik weet niet waar het weeshuis  ergens ligt , ze hebben wel een site www.hopeforkabondo.org.
    Het brengt jouw Kenia ook bij ons in de huiskamer en dat doet me ook terug denken aan jouw weeshuis bezoek waarover je enkele maanden schreef.
    Ik had toen iets laten vallen of wij als belgische familie iets konden doen om te helpen want liever een eigen project steunen waar het geld goed besteed worden dan één van de talloze organistaties.
    helaas heb ik er niets meer van gehoord maar daar kan verandering in komen...
    Trouwens hier is't ook regenseizoen, het regend aanhoudend, beken lopen over en er is gevaar voor wateroverlast , daarbij nog een guur windje en dan zijn we blij dat we droog en warm bij onze stoof kunnen kruipen .
    Groetjes, May

    12-11-2010 om 19:06 geschreven door de vlaamse oma




    Archief per week
  • 07/01-13/01 2013
  • 19/11-25/11 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 06/12-12/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs