Als ik naar het park fiets, kom ik voorbij het schoolgebouw. Dat staat aan de voorkant helemaal in de steigers. Werken aan het dak, naar ik hoorde, en die zullen de nodige tijd in beslag nemen.
In het park is er een populier omgewaaid, vlak bij de sporthal. Die boom moet daar weg en Dré en François zijn daar druk mee bezig. Bovendien ligt er nog een hele hoop hout naast onze bergplaats. Dirk en ikzelf zullen die onder handen nemen, dat wil zeggen: alle takken verzagen tot brandhout en dat brandhout dan stapelen in de bergplaats. Werk genoeg dus. Terwijl blijft Peter, naar goede gewoonte, het gras afrijden. In dit seizoen is dat een werk dat elke week weerkeert.
De resten van de populier worden verhakseld en dan als bodembedekker gebruikt.
Op het einde van deze warme en vermoeiende middag is het grootste deel van het hout verzaagd, de populier weggewerkt en het gras afgereden... Tijd voor een moment van rust!
Daarbij genieten wij van het mooie zicht, de purperen bloemetjes en twee vlinders die mekaar het hof maken.