Er blijft nog een halve bocht boomstronken over van de gevelde populieren. Het eerste stuk van de bocht is reeds klaar voor verder bewerken maar als je richting Bordink kijkt, dan besef je pas hoeveel hout er nog moet verwerkt worden. Deze taak zal ons nog wel enkele weken bezig houden, hopelijk blijven de weergoden ons goed gezind zodat de piste 'boomvrij' is op het einde van dit trimester (klassenveldlopen lagere school).
De voorgekliefde blokken worden met de kar een kleine 200 meter vervoerd en netjes opgestapeld in de oude brommerloods. Er wordt ook een stapel buiten aangelegd voor mensen die hun bestelde hout snel komen ophalen. Inderdaad: het teveel aan hout kan besteld worden en mits een kleine vergoeding (waarmee de nieuwe bomen zullen betaald worden) vertrek je met een volle kar brandhout.
Wij bekijken heel dat 'kliefproces' eens van dichtbij. Eerst wordt een volledig stuk boomstam (met diameter van 40 tot 70 cm!) onder de kliefbijl geplaatst. De stronk wordt in twee, daarna opnieuw ( 4 delen) en opnieuw (8 delen) en soms nog eens (16 delen) gesplitst en dan opgestapeld naast de kliefmachine. Van hier vertrekken ze naar de brommerloods. Ondergetekende kan je verzekeren dat dit redelijk zwaar werk is.