Ik ben Evert
Ik ben een man en woon in Angeren gemeente Lingewaard (Nederland) en mijn beroep is altijd in de weer en nog nooit zo druk geweest..
Ik ben geboren op 08/05/1933 en ben nu dus 92 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Schrijven van verhalen, wielrennen, voetbal, schaatsen & natuur, .
Everts-Info-Allerlei met veel informatie ter verrijking van uw kennis en gespreksstof
26-02-2019
DE DADELPALM
Voor zover mij bekend zijn er 17 palmensoorten en al deze bomen of planten houden van een tropische of subtropische omgeving. De mooiste palm vind ik de dadelpalm die we veelal tegenkomen op de Canarische Eilanden, maar ook in Spanje, Marokko en in vele Afrikaanse landen. Hier in Holland vind je al deze palmen als potplant en ook enkele van die echte palmbomen vind je in subtropische binnentuinen en ik ben er ook enkele tegengekomen in sommige tuincentra en zelfs in een dierentuin waar kunstmatig een subtropische temperatuur gecreëerd is. De duurte van zo'n mooie palm wordt bepaald door zijn frisse kleur en grootte en eentje op maat voor bv. op je balkon of terras kost al gauw zo'n 150 euro of nog meer. Bij aankoop bij een tuincentra of plaatselijke bloemist krijg je instructies mee hoe de palm verzorgd dient te worden. Buiten staan kan zo'n palm na de ijsheiligen-zeg maar na 15 mei-en naargelang de weersgesteldheid soms wat langer, maar raadzaam is toch om de palm of palmen op uw terras onder te brengen en te laten verzorgen bij een tuincentra waar ze een speciale winteropslagplaats voor u gereserveerd hebben of thuis gewoon in de huiskamer.
Vanavond en vannacht krijgen we bij niet al te veel bewolking een supersneeuwmaan te zien. Zoals u weet volgt de maan een elliptische beweging om de aarde dat neerkomt op het feit dat de maan met uitgerekte cirkelvormige bewegingen met als het ware 'horten en stoten' om de aarde draait en nu vandaag krijgen we bij volle maan een maan te zien die niet zoals normaal 384.000 km van de aarde afstaat, maar plm. tussen de 354.000 en 357.000 km. Doordat de maan op dat moment zo kort bij de aarde staat lijkt hij stukken groter te zijn en is hij zo wit als een reuzensneeuwbal te bewonderen.
ISRAËL OP WEG NAAR DE MAAN: Na Rusland (1959), Amerika (1964) en China (2013) lanceert in de nacht van donderdag op vrijdag SPACELL uit Israël een voertuig dat de maan gaat verkennen en komt het zover dat de maanlanding lukt, dan wordt er geplaatst de Israëlische vlag, de sonde verkent meteen het magnetisch veld aldaar en ook voert de sonde de Thora mee. De verkenningssonde draagt de naam Beresheet (zie ook bijlage) wat in het Hebreeuws in den beginne betekent. Het is een project dat tot op heden 84 miljoen euro gekost heeft. De lancering vindt plaats vanaf de Amerikaanse lanceerbasis in Cape Carnaveral. Veel technisch vernuft is hierbij geleverd door de welbekende digitale elektrospecialist Musk.
Vandaag heb ik voor u staan twee heel interessante onderwerpen en dat is over de geschiedenis van de Elfstedentocht en de Wereldtentoonstelling in Amsterdam in 1895, welke gehouden werd op het museumplein waar als het ware een klein volledig Holland te bekijken was met zelfs een echte nagebouwde Amsterdamse gracht en grachtenhuizen. Om op de Elfstedentocht terug te komen. Geëvacueerd vanwege oorlogsgeweld zaten we vanaf 2 november 1944 tot bijna eind mei 1945 in Friesland en daar heb ik leren schaatsen en ook meegedaan aan kortebaanwedstrijden. Met die 'klumpkes' reed ik de 100 meter in 7 seconden en dat was in die tijd supersnel en ermee gewonnen had ik een rol pepermunt uit de winkel van Bennie Ensink op de Rijksweg in de Blesse. Altijd heb ik het verlangen gehad ooit de Friese Elfstedentocht te rijden. Je moest om mee te rijden daarvoor lid worden van de Friese Elfstedenvereniging en dat kon ik als jongeling in die tijd allemaal niet betalen. Dus het is nooit iets geworden. Vroeger luisterde ik wel altijd naar het schaatsen dat uitgezonden werd over de radio en sinds 1953 hadden we bij ons thuis TV en nooit heb ik een schaatswedstrijd als kijker overgeslagen. Ik herinner me nog namen als Kees Broekman en meerdere van die oude knarren. Zo herinner ik me nog dat Wim van de Voort het Nederlandse record op de 1500 m verbeterde met een tijd van twee minuten en 15 seconden. Tegenwoordig zijn er al schaatsers die er 21 seconden sneller over doen. Wilt u het een en ander over schaatsen bekijken zie op links onder de foto van Evert rubriek Geschiedenis een verslag van diverse Elfstedentochten uit een ver vervlogen tijd. Echt mooi om te bekijken en ervan te genieten!
14-02-2019 om 00:00
geschreven door Evert Hübbers
Vanmorgen was het code geel op de weg en iedereen heeft er wel rekening mee gehouden, want er waren minder gladheidsongelukken dan gisteren en eergisteren. Door de meeste mensen werd gedacht dat we geen winter meer kregen, maar je ziet het al in het noorden van Amerika waar door een sterke poolstroming en een flinke bries het kwik daar onderhand al op 40 graden Celsius is blijven steken en er al mensen van de kou omgekomen zijn. Voordat de zeespiegel verder stijgt smelten er eerst flinke ijsschotsen en ijslagen op de Noord en Zuidpool. Dit smeltwater komt allemaal weer in de zeeën terecht en door al die roerselen die er dan plaats vinden hierdoor ontstaan er t.z.t. weer flinke stormen en ook overstromingen zijn dan niet uitgesloten. De NASA-sonde Iris Rex zag van de week ook een geweldige asteroïde in de ruimte en deze bewoog zich met een sneltreinvaart op slechts een afstand van 115.870 km van de aarde. Zou deze kolos ooit door de atmosfeer van de aarde komen dan is het over en uit met het allergrootste deel van onze aardkloot. De kracht waarmee hij hier landt en de knal die dan volgt heeft een schokeffect van 80.000 atoombommen. Hier beneden vindt u als weetjes verder twee verhandelingen die gaan over de HANZESTEDEN, kortom over de handel en wandel in Nederland van vroeger. Nog steeds zijn we een echt handelsland en iedereen zou daar meer van moeten profiteren, maar onze regeringen laten die handelslui schat en schatrijk worden, profiteren zelf nog een flink via geopende achterdeuren van de industriëlen en Jan met de Pet krijgt de schrale restjes, waar ook nog hard voor gewerkt en gevochten moet worden. Verder heb ik voor u staan zo'n staat met weetjes allerlei en ik had vandaag als weetje ook nog het geheim van de smid aan u willen vertellen, maar dat doe ik de volgende keer.
01-02-2019 om 21:18
geschreven door Evert Hübbers