Ik heb zonet het verzamelboek van Beatrix Potter besteld. Dit wordt het eerste voorleesboek voor mijn kleinkinderen die in de verste verte nog niet op komst zijn. Dus misschien heb ik het op dit moment een beetje voor mezelf gekocht.
De aanleiding hiervoor is de film Miss Potter die vorige week op TV was. De film is de biografie van Beatrix Potter en ik was er zo door gecharmeerd dat ik het de boekjes moest kopen. Britse films en series kunnen mij meestal wel bekoren, vooral door de mooie, landelijke huizen en de idylische omgeving waarin deze vaak afspelen. De verhalen zal ik nog moeten ontdekken, want ik ken ze niet. Maar de tekeningen op zich zijn zo mooi, dat dit al veel goed maakt.
Het verhaal gaat over een vrouw wiens vriend op sterven ligt en die haar graag wil terugzien. Samen met een andere jeugdvriend blijft ze waken, en terwijl de laatste dagen en uren verstrijken, blikken ze terug op hun ontmoeting en hun jeugdjaren, de jeugdliefdes en deze die niet mochten zijn.
Van bij de eerste zin word je meegetrokken in dit verhaal en het is - zoals de meeste van haar boeken - moeilijk om het niet in één ruk uit te lezen. Vlot en boeiend geschreven in het juiste ritme.
Doorheen het boek werd ik voortdurend teruggekatapulteerd naar mijn eigen jeugdherinneringen en de mensen die ik toen ontmoet heb. Mensen die ik een tijdlang 'vrienden' heb genoemd, maar die (nu bekeken) qua relatie zo voortvluchtig van aard waren dat het nooit echt vrienden hadden kunnen worden.
De soberheid van het verhaal samen met het oprakelen van mijn eigen herinneringen, maakten het voor mij een meer dan geslaagd boek. Eentje om over een tijdje opnieuw te lezen.
Mijn leesplank is weer aangevuld en deze zijn het geworden:
Nicci Gerard - Het weerzien (tot voor kort bleef ik uit de buurt van alles wat Nicci French was omdat hier de categorie 'thriller' op geplakt werd. Na een eerste boek gelezen te hebben, was ik helemaal aan het schrijversduo verknocht. Hun vlotte schrijfstijl, de spanning die ze opbouwen, en de schitterende verhaallijn maken dat ik elk boek dat ik van hen al gelezen heb van het eerste woord tot de laatste letter verslonden heb. Ik ben niet echt thriller-gezind als het op films of boeken aankomt. Daarom dat ik de Nicci French boeken eerder als spannend zou omschrijven.)
Paolo Giordano - De eenzaamheid van de priemgetallen (dit boek werd onlangs bij 1000 Zonnen als een uitzonderlijk boek aanbevolen.)
De weduwen van 11 september (een boek dat ik ooit wel eens wil lezen, maar niet direct hoog in de leeslijst staat. Goed voor noodgevallen.)
Mark Boog - Ik begrijp de moordenaar (een cold case verhaal kan mij altijd wel boeien. Ben ook grote fan van de Britse reeks 'Waking the dead'.)
Patricia Cornwell - Het front (op websites is deze auteur een aanrader en wordt al wel eens vergeleken met Nicci French. Veelbelovend dus.)
Ute Ehrhardt - Braven meisjes komen in de hemel, brutale overal (dit spreekt voor zich, niet?)
Karin Slaughter - Trouweloos / Onaantastbaar / Versplinterd (deze Amerikaanse auteur zou de rij van Nicci French en Patricia Cornwell aanvullen. Heb nog niets van haar gelezen en deze drie boeken stonden aan 10 bij Fnac, dus kon ik ze niet laten liggen.)