Hallo, Het is nu tien uur voorbij en alle kids liggen in bed.Onze eerste dag met Yauheni is heel goed meegevallen.Deze middag goed gegeten en vooral heel veel gespeeld met vooral Brent.Geregeld kreeg ik een volledige Russische uitleg waar je dan enkel maar ja of nee op kunt knikken want snappen doe ik het uiteraard niet.Enkel als er echt dingen moeten gevraagd worden neem ik er toch de woordenlijstjes die we gekregen hebben bij .Als hij wil drinken zegt hij gewoon cola en dan snap ik het wel ,ook al drinkt hij dan gewoon water het gaat er om dat ik snap wat hij wil vertellen hé! De computer kent hij blijkbaar goed van thuis en daar wordt geregeld op gespeeld natuurlijk en ook de nintendo ds en de wii is al goed verkend.Maar het meeste wordt er natuurlijk buiten gespeeld want dat is wel het belangrijkste voor hem.Rond half zes is ons Kate dan naar huis gekomen samen met moeke en bompa en hebben we bbq gedaan.Hij mocht zelf kiezen welke groenten hij erbij wou eten en koos uiteindelijk voor tomaat en mais.Niet alle dingen die wij hier eten kennen ze in Rusland dus ik liet hem maar doen.Daarna zijn ook mijn zus Mieke en Wilko nog langs geweest want natuurlijk wilden die ons logééke ook wel ontmoeten.Om acht uur heb ik Brent als eerste naar de douche gestuurd want ik wist dat dit wel eens voor problemen kon zorgen.Tegen Brent had hij al duidelijk gemaakt dat hij niet wilde douchen dus ben ik zelf maar naar boven gegaan en proberen duidelijk maken dat het toch moest. We hadden hem al een nieuwe pyama gekocht want die had hij niet mee en toen ik die klaarnam samen met proper ondergoed bleef het antwoord nee en kwam de vraag of hij nog mocht spelen op de wii.Tuurlijk mocht dat maar eerst toch de badkamer in. Uiteindelijk gaf hij toe en met gebaren en voordoen hoe de kraan werkt en waar de handdoek lag kon ik de deur toe maken en hoorde ik hem gelukkig onder de douche staan.Dat hebben we dus overwonnen.Daarna hebben ze nog een tijdje buiten in de tuin gespeeld met hun slippers aan en rond negen uur was iedereen boven.Hij wou dan graag op een Russissche contact site (iets zoals facebook bij ons) een profiel aanmaken maar ook daar snapte ik natuurlijk weinig van en vermits het ook nog eens allemaal in het Russisch geschreven staat kon ik niet anders doen dan even de tolk bellen om het hem uit te leggen hoe het werkte.Dat mag hij dus morgen doen want het werd echt wel bedtijd en ik zag dat hij best wel moe was. Ondanks dat hij deze nacht wel zou geslapen hebben op de bus,het blijft een heel vermoeiende reis voor die kinderen. Ik ben net nog even boven gaan kijken en hij is gelukkig al in dromenland. Morgen ga ik proberen om enkele foto's te posten maar blijkbaar moet ik ze verkleinen want bestanden zijn te groot dus moet ik nog even uitzoeken hoe dat juist werkt. Ik ga ook maar eens naar bed toe want was een lange maar heel leuke dag. Groetjes en tot morgen
Goedemorgen allemaal, om zes uur deze morgen liep de wekker af.Hoog tijd om iedereen wakker te maken ,snel wassen en weg waren we. We hadden met moeke afgesproken in Puurs om van daaruit samen te vertrekken.Om iets voor half acht kwamen we toe in Lint.De bus was enkele minuten eerder gearriveerd.We werden meteen aan elkaar voorgesteld en het eerste nederlandse woordje werd meteen gezegd.GOEIEDAG.We hebben dan daar nog iets gedronken en toen moeke vertrok samen met Kate snapte hij niet dat hij nog even bij ons moest wachten. Het was echt wel tijd om naar huis te gaan vond hij!! Rond half tien waren we hier thuis.En met thuis bedoel ik echt wel thuis want hij ging meteen op verkenning. De kamer werd snel bekeken,de computer was meteen in gebruik(heeft hij blijkbaar thuis ook),cadeautjes werden uitgepakt. Voor Gerry waren er twee typische bierglazen,voor mij een keukenschort met alle toebehoren en voor de jongens een duikboot om zelf in elkaar te steken en ook nog een popje voor Kate.Er heerste hier meteen een gezellige drukte. De hondjes vindt hij super,de vijver werd gekeurd en de voetbal en fiets werden getest.Blijkbaar heeft hij deze nacht op de bus toch veel geslapen want hij is springlevend .Het taalprobleem blijkt goed mee te vallen,met veel gebaren en soms een woord dat wel verstaan wordt.Hij heeft ook al mogen bellen naar zijn mama.Het mail adres kent hij niet maar zal hij volgende week dan wel vragen aan de telefoon,dan is het iets makkelijker om contact te hebben en ook goedkoper want naar Rusland bellen kost natuurlijk wel veel .Brent en Yauheni zijn nu de duikboot in elkaar aan het steken.Hij heeft nu ook net toch iets willen eten,al was het maar een pruim,toch beter dan niks want het woordje njet hoor ik wel heel vaak.Toch denken we dat het heel goed gaat meevallen. Hij was meteen enthousiast en in tegenstelling tot sommige die deze morgen echt wel hard aan het wenen waren,is hij heel vrolijk .Vanavond vertel ik wel hoe de dag verder verlopen is.
Hallo, Er was voorzien dat de kindjes om acht uur zouden toekomen,volgens de laatste berichten zal het zelfs half acht zijn. Rond half negen hadden ze net hun avondmaal gegeten en waren ze nog even aan het spelen in de speeltuin . We hebben onze eigen kids dan ook vroeg naar bed gestuurd. Bo is dan toch thuis gebleven en Kate is bij de moeke. We vertrekken hier morgen om kwart voor zeven richting Lint. Bompa weet de weg beter dan wij zelf dus dat komt goed uit want de vorige keer stuurde de gps ons niet bepaald juist. Er is daar een deel veranderd in éénrichtingsverkeer en da weet ons gpske nog niet natuurlijk Het is nu elf uur dus ik denk dat ik ook maar eens naar bed ga. Of ik veel ga slapen der vrees ik voor maar ik kan het maar proberen hé hihihi
Hallo, Het laatste stuk van de reis is deze morgen begonnen.Wat ik las heeft iedereen genoten van een lekker ontbijt .Ze zijn dan terug op tijd vertrokken.Rond half elf reden ze Warschau door om dan om half twaalf bij de mac donalds te arriveren.Ze krijgen daar naar gewoontje allemaal een happy meal.Wat de meisjes niet opaten ging er bij de jongens gretig in !! Daarna werd de reis verder gezet. Verwacht wordt dat ze tegen deze avond half negen aankomen in motel paradise om daar hun avondmaal te eten. Na het eten wordt de reis voor de nacht verder gezet. Ondertussen ben ik hier thuis het laatste aan het strijken en wassen,ga ik zo nog even boven alles controleren(was al gepoetst moet ik dus enkel even opfrissen. Gerry is ondertussen hier beneden nog het laatste aan het opruimen zodat we hier straks nog even kunnen dweilen en dan zijn we met alles klaar en hoef ik me de eerste dagen al niet meer druk te maken over kuisen hihihi.
Hallo, de bus is inmiddels aangekomen in het hotel te Polen. Rond kwart na vijf waren ze de grens over .Aan de Russische grens hebben ze 50 minuten moeten wachten en ook aan de Poolse grens moesten ze eerst voorbij de controle. Rond kwart voor acht arriveerden ze in het hotel waar ze eerst lekker gegeten hebben en toen allemaal onder de douche mochten(van de meisjes zijn ze zeker dat deze zich wassen maar de jongens durven dat wel eens vergeten .Om kwart voor negen lag iedereen in bed want morgen moeten ze weer vroeg vertrekken.De bedoeling is dat ze rond acht uur terug aan het rijden zijn dus rond zeven uur opstaan .Ze zullen dan enkel nog stoppen om te tanken ,de nodige plasstops en om te eten en voor de rest zullen ze dan normaal doorrijden tot zondagmorgen. Zoals ik, dacht ik,reeds eerder vertelde zijn er drie buschauffeurs mee die regelmatig wisselen . Morgenavond zullen we dan ook ongeveer weten hoe laat de bus zondagmorgen toekomt .Er werd ons gevraagd om geregeld de site in het oog te houden zodat we zeker op tijd in Lint zijn maar langs de andere kant,wanneer er toch onverwachts vertraging zou zijn, we daar ook geen uren moeten wachten. Ons moeke en bompa rijden zondag mee met hun auto want we hebben maar vijf zitplaatsen in de wagen en vanaf zondag zijn we immers met zes.Toch lief van hun dat ze dit willen doen want we moeten al vroeg vertrekken.Omdat we zondag allemaal vroeg moeten opstaan gaat Boke morgen bij de moeke slapen. Als hij alleen is krijgen we hem iets sneller in slaap want normaal moet iederen om zes uur zondag opstaan .Ook als we deze vakantie op uitstap gaan met z'n allen kunnen we rekenen op mijn zus.Gerry moet maandag wel weer beginnen werken maar gaat de dagen verlof die hij nog overheeft opnemen in augustus. Ik ga ook maar eens naar dromeland nu. Morgen nog één dagje met ons vijven en dan is het eindelijk zover!!!!!
Hallo, even al een kort verslagje. Deze morgen om zeven uur (belgische tijd),acht uur Russische tijd zijn de kids vertrokken in Gomel.Ze zijn een kwartier vroeger dan verwacht vertrokken . Een tijdje later zijn dan ook de kids van Rechitsa op de bus gestapt.Vanaf toen zit dus ook Yauheni op de bus.Volgens Marika(die de verslagjes post) zijn alle kinderen rustig en waren ze film aan het kijken of sliepen ze.Rond half vier(ik spreek vanaf nu in Belgische tijd)waren ze aan het tankstation net voor de grens met Polen. Het weer is ginder zeer goed en heel warm.Momenteel verloopt de reis zeer vlot en hopen ze dat dit zo blijft. Enkel aan de grens kan het zijn dat ze weer een tijdje moeten wachten maar dat horen jullie straks wel.
Hallo, Nog drie keer slapen en het is zover,dan is Yauheni eindelijk bij ons. Eigenlijk maar twee dagen niet meer want zondagmorgen moeten we al om acht uur in Lint zijn en als de reis wat meezit komen ze daar rond die tijd aan. De laatste kids zijn gisteren rond half acht van de bus gestapt maar toen was er zeer hevig onweer waardoor de bagage niet kon worden uitgeladen.Pas tegen half elf had iedereen het laatste gerief en waren de buschauffeurs in het hotel. Deze morgen zijn ze dan eerst naar de technische controle geweest met de bus.Dit was in Gomel . Daarna volgde nog een rit naar Rechitsa naar de politie om de laatste documenten in orde te maken.Voor de mensen die mee zijn van de organisatie volgden dan toch enkele uren rust want morgenvroeg vertrekken ze als alles goed gaat weer terug met de augustus-kindjes op weg naar België. Alles is hier zo goed als klaar voor zijn komst,ben deze avond nog aan het strijken,morgen nog een half dagje werken en dan nog alles eens poetsen zodat we er helemaal klaar voor zijn. Onze eigen kids gaan morgen met het speelplein nog op daguitstap. Volgende week is het geen speelplein maar ze zullen genoeg te doen hebben met hun extra speelkameraadje. Groetjes Els
Hallo, Ik was net het verdere reisverslag aan het lezen van de juli-kids.Tjonge wat ben ik toch iets gevoelig,ons eigen logeerkindje is er nog niet en ik zit hier nu al met een krop in de keel toen ik las dat ze bijna thuis zijn en uitgelaten op de bus zaten.Dit was om 18uur dus normaal zijn ze nu allemaal al terug bij hun mama en papa na een volledige maand weg geweest te zijn. Ik vraag me toch af hoe ik ga reageren als Yauheni hier toekomt als ik nu al zo gevoelig blijk te zijn Ondertussen ben ik hier alle spellekes voor de ardennen in elkaar aan het steken want die moet ik immers nog laten vertalen in het Russisch .Ze raden ons dan wel aan om zoveel mogelijk Nederlands te spreken en het zo te proberen uit te leggen maar voor spellekes is het toch iets anders vind ik. We hebben hier contact met nog een gastgezin waar al oudere meisjes logeren en die spreken zo goed als perfect Nederlands en willen met er heel graag mee helpen. Toen ik vandaag in de winkel was kon ik het toch niet laten om voor Yauheni nog enkele t-shirts met lange mouwen mee te nemen.We mogen ze wel maar 20 kg meegeven en in het begin leek me da best veel maar denk dat je er sneller aan zit dan je doorhebt. Zo,veel meer heb ik vandaag niet meer om te schrijven.Vanaf morgen is er meer nieuws want zelfs de dag voor vertrek ginder staat er nog een deel te gebeuren. Groetjes Els
De kindjes die terug vertrokken zijn naar huis zijn sinds deze namiddag aangekomen in Polen.Daar slapen ze nu in een hotel om morgen nog een ganse dag te rijden. Donderdag zal dan de bus gekeurd worden en alle documenten in orde gebracht worden voor de nieuwe reis van onze kids.Gelukkig moet ik deze week nog werken zodat de tijd toch iets sneller gaat. Eind vorige week hebben we de kamer van Brent nog geschilderd want Yauheni zal bij hem slapen in een stapelbed. We hebben hier dus ook een ware verhuis achter de rug...Bed naar de zolder voor ons zus ,haar bed naar Brent om er een stapelbed van te maken. We weten ook al dat Yauheni ginder gevallen is met de fiets en we hier met hem naar de tandarts moeten want er zijn tanden gebroken . Ginder naar de tandarts gaan is voor die kinderen geen pretje . Je moet daar immers zelf de verdoving gaan kopen en wanneer de mensen daar dan geen geld voor hebben moet ik jullie niet vertellen hoe het dan gaat hé.Dan is het dus zonder verdoving.Ook gebruiken ze vaak botte naalden waardoor de nachtmerrie compleet is.Hiervoor gaat er met ons wel een tolk mee om het hem toch zo goed mogelijk uit te leggen en ervoor te zorgen dat hij gerustgesteld is .Ze komen ook nog een bezoekje brengen bij ons thuis om hem toch ook wat wegwijs te maken met onze regels want we kunnen dan wel veel gebaren gebruiken,voor sommige dingen is er toch wat uitleg nodig.En ok we hebben woordenlijsten maar der leg je ook niet alles mee uit natuurlijk.
Vandaag zijn de kindjes van juli opnieuw vertrokken.De rit duurt tot woensdag dus al goed dat het hier niet meer zo warm is,al is het in rusland momenteel 35 tot 40 graden .De kindjes van augustus zullen dus misschien wel blij zijn dat het hier wat minder is met de temperaturen.
Vandaag heb ik al twee verschillende soorten soep gemaakt voor in de diepvries . Vitaminen zijn voor die kids heel belangrijk dus ook vooral verse groenten en fruit . Vermits we hier gewoon zijn van s'avonds te koken ,zorg ik er dus maar voor dat er voor s'middags iedere dag soep is. Ik heb ook samen met een vriendin afgesproken om enkele dagen naar de ardennen te gaan met al de kids;ik met Christine dus en zes kindjes dat moet lukken hé We gaan ook nog een daguitstap maken naar de zoo en voor de rest zien we nog wel .Hij moet immers daarna terug naar zijn eigen land en het is dus niet de bedoeling dat we hen hier te hard gaan verwennen ,maar een beetje mag toch wel hé hihi. Vrijdag vertrekken de augustus kindjes dan in de buurt van Gommel(district in Rusland)aan een hele lange reis met de bus. Vanaf dan kan ik ook hun reisverslag volgen op de site en zal ik hier ook geregeld iets posten .Voor wie zelf een kijkje wil nemen op deze site,rechts staat er een link naar deze vereniging.