10 km : 33 min. 02 sec. 15 km : 51 min. 21,1 km : 1 u 13 min. 26 sec Marathon : 2 u . 43 min. _____________________
steven loopblog
21-03-2010
Westrijd Basècles 20-03-2010 - 11,2 km
Beste loopvrienden,
Normaalgezien was ik van plan om gisteren in Eernegem te gaan lopen, maar vrijdag heb ik mijn plannen gewijzigd en ben naar Basècles getrokken.
Na een vroeg vertrek (wedstrijd al om 14u30 t.g.v. een fietskoers in de buurt) kwam ik omstreeks 13u15 aan in Basècles. Borstnummer gaan afhalen, en al snel kwam ik een supergemotiveeerde Dimi Delombaerde tegen die vast van plan was om mij te kloppen. We hebben samen opgewarmd, een 5tal kilometer.
Om 14u30 werd de start gegeven voor een wedstrijd over 11,2 km op een redelijk vlak parcours. Er stond wel veel wind, maar gelukkig bleven de voorspelde regenbuien uit.
De start ging zeer vlot, ik schrok er zelf een beetje van dat we de eerste kilometer in een tijd van 3min18sec hadden afgelegd.
Een groepje van 3 lopers nam na een kilometer de kop, Gruloos, Descamps en Lelong. Ikzelf en Dimi liepen verder ons tempo tot kilometer 3. Aan kilometer 3 had ik het gevoel dat ik nog vlugger kon, en ik liet Dimi tot mijn eigen verbazing dan ook achter.
De rest van de wedstrijd liep ik alleen, tot ik rond kilometer 8 den Dimi terug zag opduiken. Hij was alleen en kwam rond kilometer 9 bij mij. We liepen samen de wedstrijd verder uit, maar in de laatste kilometer moest ik Dimi dan toch laten gaan. Spijtig, want ik had graag nog eens op het podium gestaan
Maar al bij al ben ik zeer tevreden over mijn wedstrijd. Blijkbaar verkeer ik toch in goede conditie tegenwoordig. Ik doe nochtans dezelfde looptrainingen, maar ik fiets af en toe naar het werk (allez, fietsen, het is dikwijls koersen met mijn werkmakker - hij is in zijn jeugdjaren een zeer goede renner geweest en heeft dat blijkbaar nog niet afgeleerd). En ik ga ook af en toe zwemmen.
Volgende wedstrijd is volgende week zaterdag, een wedstrijd van het Oostends loopcriterium. Hopelijk kunnen we de lijn doortrekken.
Terwijl het buiten aan het stormen is en de wielrenners in Kuurne - Brussel - Kuurne bijna van hun fiets waaien , is het tijd om een verslagske te schrijven over de wedstrijd van gisteren in Bury.
Gelukkig waren de weergoden ons een beetje beter gezind, wel een strakke wind, maar best doenbaar.
Na een opwarming van een 15tal minuutjes met Dimi Delombaerde en Carlo Verleyen werd het startschot gegeven voor een wedstrijd over 10km400 over 1 ronde (volgens mijn garmin was de exacte afstand 10km540meter)
Ik was goed gestart en liep even op kop en kwam door aan de eerste kilometer in een tijd van 3min13sec. Daarna kwam er een versnelling door een groepje van 4 man, die ik wijselijk liet lopen. Ik liep verder alleen in 5e positie. Rond de 5e kilometer kwam Nico Serroen bij mij aansluiten; Ik liep een goede kilometer samen met hem, maar liet hem dan gaan, omdat ik aanvoelde dat het tempo te hoog was voor mij. Ik liep toen helemaal alleen , en achter mij kwam een groepje met 3 achtervolgers opzetten; Op dat ogenblik had ik last van steken en moest ik wat vertragen. Ze haalden mij uiteindelijk in en ik kon bij het groepje aanklampen tot aan de finish. Echter ik ben absoluut geen sprinter, en weet ondertussen wel dat ik aan de eindmeet meestal het onderspit moet delven. Het was deze keer niet anders, zo eindigde ik op de 8e plaats;
Ik ben weer tevreden over mijn wedstrijd , het was misschien niet zo goed als in Velaines, want ik had zeker niet zo'n goede benen als in Velaines. Maar al bij al viel het goed mee.
Volgende wedstrijd is normaalgezien op 20 maart in Eernegem 9 KM.
Ik denk ook dat het de laatste keer zal geweest zijn dat ik Dimi Delombaerde achter mij kon laten. Den Dimi is goed op dreef aan het komen ! Men weze hierbij gewaarschuwd !
Na de wedstrijd van vorige week had ik een dubbel gevoel, enerzijds was ik heel tevreden met mijn prestatie, maar anderzijds twijfelde ik, zou ik nu echt op weg zijn naar de goede conditie of was het puur toeval ?
Gisteren stond de wedstrijd in Velaines op het programma, die de bevestiging zou zijn dat de conditie goed zit, ofwel dat het inderdaad puur toeval was.
Vorige week had ik de ochtendploeg, en dat is meestal geen voordeel. Maar mijn trainingen vorige week verliepen heel vlot, ik voelde me echt fit.
In Velaines warmde ik op met Bjorn Desmet en Nico Gruloos ( die later de winaar zou worden). De benen voelden goed aan en ondertussen zijn we ook al wat gewend aan het koude winterweer.
Na de eerste kilometer kwam ik door in 3min11sec , met een goed gevoel. Rond kilometer 3 volgde een serieuze helling die ik goed doorkwam; daarna kon ik terug het tempo opdrijven en mijn wedstrijd verder op een deftig tempo afwerken. Toen ik in vierde positie liep, liep ik helemaal alleen en zag ik 2 achtervolgers naderen, die serieus tempo maakten om mij in te halen. In de laatste kilometer heeft één van die twee mij nog ingehaald. Dankzij de aanmoedigingen van trainer Johan heb ik nog een tandje bijgestoken zodat de andere mij niet meer ingehaald heeft. Zodoende kwam ik als 5e over de eindstreep in een tijd van 36min38sec.
Na wat loslopen en een koffietje, heel tevreden huiswaarts. Echter na een aantal kilometer gereden te hebben ,besefte ik dat er precies iets verkeerd was. Ik had mijn bril achtergelaten in Velaines !! Ik ben dan samen met trainer Johan teruggereden naar Velaines, ik wist dat ik mijn bril ergens op een schouw gelegd had aan de kleedkamers; dus daarnaartoe, maar de bril lag er niet meer. Daar kwam ik ook nog LudovicVanlede tegen, die ook mijn bril had zien liggen. Dan maar terug naar de zaal waar ik mijn koffie gedronken had. De verantwoordelijke van de kleedkamers had ook geen bril gevonden (want ik heb nogal de gewoonte om soms iets achter te laten in de kleedkamers). Toen ik op weg was om mijn verloren bril te laten omroepen, kwam ik oude bekende Betrand Debaere tegen (notabene de persoon die mij heel lang geleden naar de loopsport gedreven heeft). Hij vroeg me hoe de wedstrijd verlopen was, en uiteraard begon ik ook over mijn bril. Puur toeval, maar Bertrand had mijn bril gevonden en wou die juist laten omroepen !!!
Heel tevreden , en met bril , ben ik dan naar huis vertrokken.
Wedstrijd Corrida van 't Sas - Oostende - 07.02.2010 - 7,4 km
Beste loopvrienden,
Hier ben ik nog eens met een verslagske. Het is weeral een tijdje geleden, maar sedert Lombarsijde heb ik geen wedstrijden gelopen. Ik bleef ondertussen rustig trainen, plaagske in huis gehad,...
Vorige zondagvoormiddag stond dus de wedstrijd Corrida van 't Sas gepland, de eerste wedstrijd van het Oostends Loopcriterium. Over een afstand van 7,4 km (volgens mijn garmin). Ik wist helemaal niet hoe het nog gesteld was met mijn wedstrijdconditie. Op training verliep het vlot, maar wedstrijd is natuurlijk een ander paar mouwen. Aangekomen in Oostende zag ik meteen dat er een sterke bezetting zou zijn, met mannen als Davy Stieperaere, Patrick Van Petegem, Bert Deschodt, Wim Coussement, John Vanneste, enz...
Bij de start was ik rond de 20e positie vertrokken, niet te snel. Ik had een goed gevoel in de benen en heb rustig mijn wedstrijd verder opgebouwd. Zo ben ik beetje bij beetje naar voor geschoven en kwam ik als 11e over de eindstreep in een tijd van 25min30 sec (gemiddelde snelheid van 17,4 km per uur). Ik ben uiteraard supertevreden over deze prestatie
Komende zaterdag loop ik in Velaines, ik hoop om terug een goed resultaat neer te zetten.Ik voel me wel heel fit. De conditie is goed. Ik ben gisteren gaan zwemmen en hoewel ik helemaal geen zwemmer ben, heb ik toch 40 lengtes van 25 meter gezwommen. Het kan alleen maar goed doen aan de conditie hé !
Eerste wedstrijd van 2010 : wedstrijd Lombarsijde (Korte afstand)
Beste loopvrienden,
Dit weekend heb ik mijn eerste wedstrijdje van het jaar 2010 gelopen. Bij deze eerst en vooral mijn beste wensen aan iedereen voor 2010 en veel loopvreugde zonder kwetsuren en een goede gezondheid !!
Gezien de weersvoorspellingen vreesde ik dat mijn geplande loopwedstrijdje terug "in de sneeuw" zou vallen, maar gelukkig viel de sneeuw niet aan zee. De wedstrijd kon dus doorgaan, maar het was berekoud en er stond een stevige wind.
Ikzelf heb gekozen voor de korte afstand. Dit gezien ik Deerlijk niet kon lopen en de laatste weken niet optimaal kon doortrainen door de weersomstandigheden.Bovendien heb ik een tijdje met een pijnlijke keel en hese stem gesukkeld. Vandaar geen risico's.
De bezetting op de korte afstand was vrij goed : Davy Stieperaire, Lieven Vandenbroucke, Elie Hoet,....
Ik liep een vrij goede wedstrijd, wel een beetje geschrokken van de snelle start (ook wel normaal gezien de korte afstand), en in de start kreeg ik ook een duw van een jong lopertje die blijkbaar dacht dat hij niet weg zou geraken .... Na 1 KM liep ik op ongeveer een 15e positie. Daarna heb ik goed mijn tempo kunnen aanhouden , en beetje bij beetje kunnen opschuiven naar voor. Ik eindigde op een 9e plaats in 18min42sec. Gezien de weersomstandigheden ben ik best tevreden met deze uitslag.
Volgende wedstrijd zal vermoedelijk de corrida van het sas slijskens zijn, een wedstrijd van het Oostends loopcriterium over een afstand van 7,2km.
Nu eerst een beetje verder opbouwen aan de conditie, en hopelijk zijn we binnenkort verlost van het winterweer !
Zoals velen had ik enorm uitgekeken naar vandaag, de kerstcorrida in Deerlijk. Ik had de goede vorm en zag het goed zitten. Spijtig genoeg heeft koning winter roet in het eten gegooid...
Ik vind de beslissing van de organisatoren uiteraard terecht. Wel spijtig voor die mensen, die al zo lang bezig zijn met de voorbereiding en er zoveel tijd en energie hebben ingestoken.
Ik heb me vandaag dus beziggehouden, zoals zovelen, met het maken van een sneeuwman en het ruimen van sneeuw. Best leuk voor de kinderen, zoveel sneeuw. Ze hebben zich heel goed geamuseerd.
Wel vervelend als je erdoor moet met de wagen. Ben deze middag een broodje gaan halen bij de bakker op een halve kilometer van mijn woning. En sportman zoals ik ben, heb ik mijn auto meegenomen... Ik was beter te voet gegaan, want na een half uur was ik nog niet thuis. Ik raakte de berg niet meer omhoog met mijn auto ..; Gelukkig heeft een goede ziel mij geholpen en de auto een duwtje gegeven.
Deze namiddag zijn we dan op bezoek geweest in het ziekenhuis bij mijn schoonmoeder. Zij heeft vorige week vrijdagnacht een zwaar hartinfarct gekregen en ligt nu nog in het ziekenhuis. Ze moet binnen een viertal weken ook nog overbruggingen krijgen. Dat is natuurlijk minder goed nieuws. Hopelijk verloopt alles goed zodat ze tegen de lente terug beter is.
Op sportief vlak weet ik nog niet wat mijn volgende wedstrijd zal zijn. Het is nogal moeilijk om te trainen met al die sneeuw. En mijn loopband is buiten dienst. Alweer enkele maanden. Het rotding staat meer in de weg dan dat we het kunnen gebruiken. Telkens als ik er op loop is er een probleem. Ze hebben nu al alles vervangen, maar hetzelfde probleem blijft terugkomen. En tegen dat ze dan kunnen komen voor de herstelling .....
De recuperatie na de Westlaanrun te Roeselare was redelijk goed.
Deze week heb ik goed kunnen doortrainen. De conditie zit goed (op training althans).
Ik hoop dan ook in Deerlijk om een goede prestatie neer ze zetten, naar mijn normen uiteraard.
Hopelijk raken we eens af van dat miezerige weertje van de laatste weken. Geef mij maar wat graadjes minder en een stralend winterzonnetje !
Dit weekend geen wedstrijd gelopen, wel druk bezig geweest. De Sint is langsgeweest voor onze "brave" kindjes Bjarne en Laure .... En er moet dan natuurlijk veel in mekaar gestoken worden door de papa .... En dat moet natuurlijk onmiddellijk gebeuren ! Weet er trouwens iemand hoe een telescoop werkt ? Onzen Bjarne heeft een telescoop gekregen om naar de sterren te kijken. Ik heb het ding in mekaar gestoken, maar veel sterren zien we niet. We krijgen in feite een gewoon normaal beeld...en het is toch de bedoeling om de sterren wat beter te zien ....
Zoals eerder al vooropgesteld, stond vandaag de Westlaanrun in Roeselare op het programma, een wedstrijd over een afstand van 9,3 km (denk ik ongeveer, had mijn garmin niet bij).
De weergoden waren ons nog niet gunstig gezind deze morgen. Maar ja, we zijn dat ondertussen wel gewend hé.
Er was een redelijk goede bezetting met namen als Bart Verkaemer, Andy Ingelbrecht, Karel Moerman, Garry Vandewalle (die terug de oude aan het worden is!) , Pedro Dujardin (terug uit kwetsuur, maar nog niet volledig hersteld).
De start was redelijk snel , met wind in de rug. En ook omdat er een wedstrijdvan 3 km was, die samen met de 9,3 km vertrokken. Ikzelf heb mijn eigen tempo gelopen bij de start. Na een kilometer kwam Pedro Dujardin dan bij mij. Tot kilometer 6 hebben we samen gelopen. Rond kilometer 7 begon ik steken te krijgen (vermoedelijk te wijten aan een kaasavond gisterenavond - er was kaassouper in de school van Bjarne en Laure maar kaas is niet de ideale maaltijd voor een wedstrijd ). Ik heb de laatste kilometers van de wedstrijd het tempo wat moeten minderen , en eindigde uiteindelijk 13e in een tijd van 32min 45 sec. Ik ben heel tevreden over mijn prestatie van vandaag . De conditie wordt beter en beter.
Deze namiddag was er dan sinterklaasfeest van de zwemschool van UZKZ : spelletjesnamiddag met aansluitend bezoek van de sint en zijn pieten en klaaskoekenmaaltijd. Ik was begeleider van een groepje, waarin ook Bjarne en Laure zaten. Het waren leuke, afwisselende spelletjes in het water. De kinderen en ook de grote mensen hebben zich uitstekend geamuseerd. Een mooie organisatie van de trainers van de zwemschool
De komende weken zal ik proberen om verder goed te trainen met het oog op de kerstcorrida in Deerlijk.
Volgende week loop ik zeker niet op de kerstloop in Waregem....
Nee, ik ben niet overgestapt op zwemmen. Ik doe dat niet zo graag , ben daar niet op getraind en kan dan ook met moeite 20 lengtes van 25 meter na elkaar zwemmen....
Maar onzen Bjarne is daar blijkbaar toch beter op getraind. Vorige vrijdag was het zwemmarathon in Zwevegem. Eerst heeft Bjarne in de voormiddag deelgenomen met zijn school en 's avonds nog eens met de zwemclub UZKZ. We dachten dat hij 's avonds niet veel meer zou kunnen zwemmen, maar hij heeft 19 lengtes van 50 meter afgelegd in 40min, schoolslag, en telkens terug uit het water stappen .... Dus bijna 1 km. Het ventje zag zo rood als een tomaat , en tegen dat we thuis waren lag hij te slapen, hij was echt doodop. Maar hij heeft zich goed geamuseerd. We hebben hem nochtans nu en dan gezegd dat hij het wat kalmer moest aandoen, maar daar had hij geen oren naar ! Beetje zoals zijne papa zeker ... Zaterdagmorgen was hij al terug helemaal gerecupereerd en tegen 9u30 stond hij al terug in het zwembad klaar voor de training. Hoedje af voor hem, ik kan in het zwemmen niet mee met hem... En ook ons Laure zwemt beter en beter : zij zit nu ook in de zwemschool bij UZKZ, en in het begin waren er veel traantjes, maar nu lukt het ook al veel beter en voelt ze zich ook als een visje in het water.
Op loopgebied dan : vorige week heb ik goed doorgetraind, met het oog op de kerstcorrida in Deerlijk. Volgende week zondagvoormiddag loop ik de Westlaanrun in Roeselare, om nog een beetje compitieritme op te doen.
Gisterenavond weer eens een wedstrijdje gelopen in de streek, de feesteloop in Avelgem, 1e organisatie van deze wedstrijd.
Vorige week zag ik al op de deelnemerslijst op de site van NLT dat de bezetting goed was.Spijtig dat Dimi door kwetsuur diende af te haken. Alvast een spoedig herstel Dimi ! Hopelijk valt alles een beetje mee.
Ik zag het goed zitten, temeer omdat ik vorige week uitslag gekregen heb van mijn uitgebreid bloedonderzoek (Hypo Ionic Protein Profile). Vorig jaar nog was het resultaat van dit onderzoek barslecht, en diende ik het noodgedwongen een tijdje kalmer aan te doen. Maar dit jaar heb ik een goed rapport gekregen
Rond kwart voor zes gisterenavond kreeg ik telefoontje van mijn broer, dat zijn oudste zoon Ariste ook wou deelnemen aan de 5 KM. Hij had in de namiddag al een match gevoetbald, maar lopen bevalt hem ook heel erg, en hij doet dat goed. Mijn opwarming heb ik dan ook gedeeltelijk met hem afgewerkt, tijdens zijn wedstrijd van de 5 KM. Het ging behoorlijk snel voor een 13-jarige! Hij finishte in een tijd van 20min24sec. Puike prestatie Daarna nog wat opgewarmd met Ignace Bekaert, en dat ging ook behoorlijk snel voor een opwarming ;
Dan de start : ik was van plan om Carlo Verleyen te volgen. We zouden proberen om rustig te starten Maar onzen Carlo kon zich niet bedwingen en vloog er stevig in bij de start , ik moest hem onmiddellijk laten gaan. De start was veel te snel voor mij. Het parcours was aangenaam, en speciaal : na een 200 tal meter ging het richting de donkere Scheldemeersen. Het parcours was langs beide kanten sfeervol verlicht met fakkels, echt eens iets anders. Ik liep mijn wedstrijd helemaal alleen, op mijn tempo en eindigde 8e in een tijd van 35min15sec. Carlo finishte op de 7e plaats, maar wel 1 minuut sneller; chique van Carlo
Ik ben tevreden en niet tevreden, ik vind dat ik wat snelheid ontbreek. Zal daar een beetje moeten aan werken.
Al bij al een geslaagde eerste organisatie van deze wedstrijd , en een talrijke opkomst, zowel op de 5 als de 10 km.
Volgende wedstrijd zal vermoedelijk de Westlaanrun in Roeselare zijn.
Dwars door de Kappaert - Zwevegem - 17.10.2009 - 12,5 KM
Beste loopvrienden,
Na mijn halve marathon in Kuurne ben ik gisteren naar Zwevegem getrokken, voor een wedstrijd van 12,5 KM.
De wedstrijd bestond uit 7 ronden, wat ik persoonlijk wel wat veel vind. Voor de toeschouwers is het natuurlijk aangenamer.
Er stond een stevig windje , vaak wel in ons voordeel, vooral in de Stedestraat. En het was ook vrij fris. We zijn dat precies niet meer gewend.
Er waren niet zoveel deelnemers, maar wel een sterke bezetting met mannen als Luc Van Asbroek (die de wedstrijd ook won), Joost Dewaele, Filip Vanwijnsberghe, Mario Vanacker, Patrick Soetaert, ... kortom een kopgroep van 5 waarmee ik zowiezo niet van plan was van mee mee te lopen.
Ik had me voor de wedstrijd voorgenomen om het spoor van dorpsgenoot Tom Tanghe te volgen. De laatste weken heb ik zijn resultaten gevolgd : in Kuurne was hij voor mij, en in Tiegem heeft hij ook goed gepresteerd. We hebben in feite de ganse wedstrijd samen gelopen, op plaats 6 en 7. Ik heb gans de wedstrijd de kop getrokken, maar kon rekenen op een sportieve Tom Tanghe, die mij mijn 6e plaats liet behouden. Ik heb het al vaak anders meegemaakt !!
Ik finishte in een tijd van 45min en ben tevreden over mijn wedstrijd. Geen zwakke momenten, constant hetzelfde tempo kunnen aanhouden. Alleen wat last gehad van stijve bovenbenen... misschien door de plotse koude ??
Mijn volgende wedstrijd zal hoogstwaarschijnlijk in Avelgem zijn op 7 november 2009.
Ik had gisteren al een verslag geschreven, maar net op het einde was de verbinding verbroken en was ik natuurlijk alles kwijt. Nu dus een nieuwe poging.
Vrijdagavond heb ik deelgenomen aan de halve marathon in Kuurne. Ik heb in feite pas een 3tal weken geleden beslist om Kuurne te lopen. Normaal was ik van plan om vandaag in Deerlijk te lopen, maar dochtertje Laure werd vandaag 6 jaar en er was een familiefeestje gepland, vandaar...
Mijn trainingsschema diende dus plots aangepast te worden, om wat meer kilometers in de benen te krijgen. Spijtig genoeg viel de wedstrijd van vorige week in het water door een lichte kwetsuur die ik opliep op het werk. Zo kon ik niet testen hoe het met het wedstrijdritme gesteld was.
Vrijdagavond dus naar Kuure, op van de zenuwen.. wat natuurlijk niet ideaal is, want dan heb ik krampachtige spieren, maar ja, zo'n wedstrijd maakt me toch altijd een beetje nerveus.
Het weer was in ieder geval beter dan vorig jaar !! Ideaal loopweer.
Na de eerste kleine ronde kwam ik door in 3min38sec, en na een 6tal km 21min38sec. Ik zat toen een 50tal sec voor op het schema van 1u18min. Ook op het 10km-punt liep ik nog behoorlijk. Maar toen voelde ik al dat de benen niet goed waren, en als je dan nog de helft van de wedstrijd moet lopen..... Bij het ingaan van de laatste ronde kwam ik door in een tijd van 59min40sec. , maar de laatste ronde was er echt teveel aan. Ik heb puur op karakter de wedstrijd uitgelopen, maar ik heb afgezien. Dit is duidelijk zichtbaar op de finishfoto op de site van de organisatie... (foto 122 denk ik). Mijn eindtijd was 1u20min20sec;
Na de wedstrijd was ik nogal ontgoocheld, maar zaterdagmorgen vond ik het al bij al niet zo slecht, gezien de korte voorbereiding.
Maar ik zal toch in de komende weken eens terug een grondig bloedonderzoek laten uitvoeren. Ik vind nl. dat de prestaties niet altijd in verhouding zijn met de training.
Een verslagje over mijn wedstrijd vorige zaterdag in Harelbeke zal je niet lezen, neen, door een stom werkongevalletje heb ik moeten passen
Vorige week donderdag ben ik aangereden geweest op het werk door een heftruck met een container op. Niet zo erg, maar ik heb de slag vol op mijn bovenbeen gekregen en het deed behoorlijk wat pijn.
Ik heb dan ook wijselijk de training rustig aangepakt, en de wedstrijd voor alle zekerheid geschrapt. Ik kon toch niet doorlopen en ik heb dan ook meer deugd gehad van een trage duurloop zaterdag.
Wel spijtig, want ik had toch graag nog een testje gedaan voor Kuurne vrijdag.
Deze morgen ben ik terug gaan lopen in de Gavers, de pijn is bijna volledig weg en de training verliep vlot. Onzen Bjarne heeft meegefietst op training deze morgen.
Vrijdag dus Kuurne. Ik zou graag onder 1u20 minuten lopen, maar ja, 't zal ervan afhangen welk een dagje ik heb. Naar mijn normen heb ik de laatste weken goed getraind, maar dat is natuurlijk geen garantie voor een halve marathon vooral. En de voorgeschiedenis in Kuurne is ook niet zo goed, maar ik loop er graag, vandaar....
Na een goede trainingsweek zonder rustdag stond gisteren de wedstrijd in Peronnes op het programma.
De dag begon alvast rampzalig 's Morgens was ik mijnen kanarie aan het kuisen toen de wasmachine plots heel veel lawaai begon te maken, en vervolgens, gelukkig was ik erbij, kwam de trommel los en het deksel hefte op. Ik heb vlug het stopcontact uitgedaan ,en kon zo voorkomen dat de wasmachine door het dak vloog.... Maar dan zag ik dat mijn kanarie van het verschot buiten westen was 'k Heb dan geprobeerd om de kanarie te reanimeren, 'k heb zijn kopje onder het koud water gehouden, en hem dan terug in zijn kooitje gelegd. En wonder boven wonder, mijn reanimatie was gelukt Na een half uurtje zat de kanarie terug op zijn stok. Het beestje is wel al bijna 12 jaar ....
Daarna dan naar de zwemclub met de kids.Daar een beetje gebabbeld met Lieven Demeestere wiens zoontjes Robin en Kevin ook in de zwemclub actief zijn.
Na de zwemclub dan vlug huiswaarts, maar eerst een tussenstopje gedaan om een nieuwe wasmachine te kopen, want ja, vrouwtje Eveline kan niet zonder wasmachine, en zeker niet op zaterdag... Weeral pech, want de verkoper is de wasmachine nog komen leveren diezelfde namiddag, maar nu werkt ze niet !!
Wat de wedstrijd dan betreft : ik had goed opgewarmd gedurende een half uurtje en de benen voelden redelijk aan. De eerste kilometer kwam ik door aan 3min21sec. , op zich niet zo snel voor de aanvangskilometer. Maar ik voelde me toen nog goed. Ik liep tussen de kopgroep en de achtervolgers. Toen de achtervolgers bij mij kwamen heb ik even met hen aangepikt, maar na een 5tal kilometer heb ik moeten lossen. Mijn benen voelden plots zwaar aan en ik kon het tempo niet meer aanhouden. Op dat landweggetje van 3 kilometer lang was de batterij helemaal plat en stuikte ik in elkaar Na een tijdje vond ik mijn tempo terug en finshte ik als 19e in een tijd van 49min30sec (ik zou toch moeten anderhalve minuut sneller lopen). Jaja, 't is niet alle dagen kermis heé
Deze morgen om 08u15 stond ik in de Gavers met mijn nieuwe persoonlijke begeleider ...., zoontje Bjarne , die meerijdt met de fiets ! We hebben er 14 kilometer afgelegd en het ging vrij goed.
Al bij al heb ik een zeer goede trainingsweek achter de rug van 100 km. 't Zal wel ergens goed voor zijn zeker
Volgende week geen wedstrijd. Volgende wedstrijd is normaalgezien Harelbeke op 26.09.2009.
Oh ja, nog iets : als er liefhebbers zijn van dwergkonijntjes : 't is bij Steven Hocedez dat ge moet zijn !! Gratis te verkrijgen : we hebben net een nieuwe bevalling achter de rug van 5 konijntjes. Maar nu is het uit met de pret ! We zijn met het mannetje naar de dierenarts geweest...
Zaterdag zal ik mij terug eens wagen aan een loopwedstrijdje. Ik trek naar de Walen in Peronnes. Daar waar dat een aantal jaren geleden nog mogelijk was om daar in de top 5 te eindigen is dat momenteel niet meer mogelijk met de sterke bezetting van onze Flamands Delombaerde, Vanlede... Ook de Walen zijn ondertussen op een hoger niveau aan het lopen heb ik de indruk. Enfin, wat ik me ervan herinner , is dat het meestal mooie parcours zijn (mooie uitzichten, niet teveel ronden, veel deelnemers).
Ik doe deze wedstrijd mee omdat het 13 km is, en omdat ik onlangs besloten heb om toch Kuurne mee te lopen ('k zal wel een ezel zijn zeker....). Bijgevolg moet ik dus toch wat meer kilometers in de benen krijgen...
Hopelijk valt het een beetje mee zoals in Grysloke.
En hopelijk kan ik deze week nog voldoende slapen... Ik heb deze week den vroegen, maar als ik naar Clijsters begin te kijken op TV, dan heb ik echt niet het karakter om op tijd in mijn bed te kruipen... Dus hopelijk speelt ze deze week niet meer te laat... (zoals de wedstrijd van vorige zondagavond tegen Williams)
Ge zult waarschijnlijk wel zeggen, Hocedez schrijft niet veel op zijn loopblog... maar ja, de laatste maanden een beetje tijdgebrek gehad, vandaar...
Sedert mijn laatste berichtje zijn we deze zomer op vakantie geweest voor 2 weken in Vallon Pont d'Arc , in de Ardêche. Prachtige streek !! Ik ga heel graag naar Frankrijk, waar daar komt een mens pas tot rust. Ik heb er ook veel getraind (allez naar mijn normen dan), zo'n 170 km. telkens 's morgens vroeg want we hadden schitterend zomerweer, alle dagen zo rond de 36° !
Ondertussen heb ik al een wedstrijdje gelopen, Dwars door Mariakerke. Dat was een regelrechte ramp ! Ge zou denken, gans de tijd in de bergen getraind en dan zo vlak aan de kust, dan zou je verwachten dat je vliegt hé ! Maar neen, hoor, ik was vermoeid en had zware benen. Ik heb zelfs gedacht om gewoon te stoppen, maar ik heb dan toch de wedstrijd maar uitgelopen... Vóór de wedstrijd in Mariakerke was ik nog van plan om de 10 mijl te lopen in Grysloke, maar trainer Johan, en ook wel ikzelf, vonden het dan toch maar aangewezen om de 7 Km te lopen in Grysloke.
Met de slechte wedstrijd van Mariakerke nog in mijn achterhoofd, wist ik totaal niet wat ik kon verwachten in Grysloke. Want op training loopt het goed, maar blijkbaar is dat geen garantie voor een goede wedstrijd.
Maar ik ben heel tevreden over mijn prestatie in Grysloke . Toen ik zag wie er allemaal meedeed op de 7 KM wist ik al vlug dat een plaats in de top 10 onmogelijk zou zijn. Ik had me voorgenomen om op het gemak te starten, maar ja, dat is niet gelukt. Er werd heel snel gestart en ik kon natuurlijk niet anders dan meelopen. Gelukkig is me dat achteraf niet zuur opgebroken... Ik heb de ganse wedstrijd mijn ritme en plaats gehouden en heel tevreden ben ik 11e geëindigd in een tijd van 23min52sec.
Mijn gelukwensen voor trainingsmakkers Dieter Van De Walle (die 1e eindigde) en Fredje Van Den Heede (die 2e eindigde) ! Ook onzen Carlo deed het niet slecht met een sterke 15e plaats. Jammer dat trainer Johan omwille van beroepsomstandigheden er niet bij kon zijn. Ook knappe prestatie van Joost Dewaele en Dimi Delombaerde !! Smetje ook niet vergeten ! Lode Schamelhout zette ook terug een knappe prestatie neer .
En aan allen die ik zou vergeten hebben... want ja, in feite verdient iedereen een dikke proficiat , elk op zijn niveau !
Groeten en hopelijk duurt het volgende verslag geen 2,5 maanden hé! Steven
Zoals in mijn vorig berichtje reeds vermeld, ben ik vorige vrijdag gaan lopen in Zwevezele (loopkoers van het Houtlandcriterium - 10 km).
Gelukkig op tijd vertrokken , want mijn GPS van Tomtom had me natuurlijk naar het marktplein in Wingene gestuurd, Zwevezele kon ik gewoon niet ingeven ! Jaja, de moderne technologie laat ons soms in de steek Met enige vertraging kwam ik dan aan op het juiste Marktplein in Zwevezele , met behulp van de wegwijzers !!... Het parcours was dan ook nog afgesloten zodat mijn auto zeker een kilometer van de start/inschrijvingen stond. Ik had zo al de nodige dosis adrenaline..... (en zenuwen ) om de wedstrijd te beginnen
Ik zag ook al vrij vlug dat het deelnemersveld goed bezet was (is ook meestal zo in het Houtlandcriterium) met lopers als Jurgen Dereere, J. Toulouse, Karl Moerman en streekgenoten Filip Vanwijnsberghe, Bert Deschodt , .....
Na het startschot ben ik wijselijk niet met de grote mannen meegelopen , had al een drukke week achter de rug , en ik weet ook wel dat ik best niet met die mannen meeloop... De ganse koers kon ik goed mijn tempo aanhouden . Ik kwam aan rond de 20 e plaats (denk ik, ik had geen tellers mee en de uitslag kon ik nog niet terugvinden) in een tijd van 35min30sec. Ik was dan ook best tevreden over mijn prestatie
Deze morgen ben ik gaan lopen in De Gavers, allez, dat was het plan alvast.... Mijn vrouw Eveline loopt eerst en daarna zou ik met Carlo, Fredje en Dieter een stukje meelopen om dan al lopend naar Otegem terug te keren. Maar helaas, met de vrouwen niets dan last zeggen ze soms,... na een 25tal minuten kwam Eveline vanuit de andere richting terug , ze had blijkbaar teveel naar het mooie natuurlandschap gekeken en was gevallen Gevolg : 2 kapotte knieën en een wonde in haar rechterhand. Ze was blijkbaar in de steentjes gevallen aan de cafetaria... Zodoende kon ze zelf niet naar huis rijden (kon het stuur niet vasthouden en kon de koppeling niet induwen) en is den dezen zo lief geweest om vrouw en kinderen naar huis te rijden... Dan heb ik in Otegem en omstreken mijn training afgewerkt.
Ik hoop deze week een goede trainingsweek af te werken. Het is mogelijk dat ik vrijdagavond ga lopen in Harelbeke, maar dat is nog helemaal niet zeker. Ik zal zowiezo mijn training afwerken alsof ik geen wedstrijd zou doen. Maar ik voel toch aan dat ik wat meer wedstrijdritme nodig heb....
Ondertussen is het weeral een maand geleden dat ik nog eens van mij laten horen heb Het zijn drukke tijden geweest en de komende maand zal nog superdruk zijn , vrouwtje Eveline heeft het in juni op professioneel vlak altijd superdruk waardoor ik dan wat meer huiselijke taken op mij zal moeten nemen... (jaja, den deze kan zelfs een beetje strijken !!)
Sedert mijn laatste bericht heeft onzen Bjarne dus op 9 mei zijn eerste communie gedaan. Het was een mooi feest, mooie viering in de kerk : de kinderen deden alles zelf, zingen, voorlezen e.d. Het zat echt goed in elkaar en ze hebben er hard aan gewerkt. Onzen Bjarne moest met de kinderen van zijn klas het welkom verzorgen. 'k Had toch een krop in mijn keel .. Jaja, de man met de grote mond heeft op zulke momenten een heel klein hartje Ik ben een beetje een 'softie'.
Op sportief vlak heb ik sedert mijn laatste slechte wapenfeit in Bavikhove een veel betere koers gelopen in Zandvoorde bij Oostende. Afstand was 9 km in 31min50. Komende vrijdag loop ik in Zwevezele, hopelijk reikt de zeelucht tot daar en loop ik terug een goede wedstrijd. Op trainingsgebied loopt het momenteel niet slecht, maar ja, dat wil zeker niet zeggen dat dit in goede wedstrijden resulteert ! Enfin, we zien wel.
Een beetje met vertraging, maar hier toch een kort verslagje van mijn slechte wedstrijd van vrijdag 1 mei 'k Had al een klein voorgevoel van in de namiddag, en had in feite ook niet zoveel zin om te gaan lopen, maar ja, het was gepland en ik dacht dat de goesting wel zou komen als ik er aankwam.
'k Was beter thuis gebleven want ik eindigde op de 8e plaats in een slechte tijd van 38min36sec voor 10,5 KM Ik had me voorgenomen om niet te vlug te starten, en dat heb ik ook gedaan, samen met Hans Detavernier en Frederik Creupelandt. Maar al aan het einde van de eerste ronde moest ik lossen. De rest van de wedstrijd heb ik helemaal alleen verdergelopen. Ik liep helemaal niet soepel zoals de vorige weken . Ontgoocheld ben ik dan ook vlug naar huis getrokken, maar ik heb mezelf eerst getrakteerd op een grote pak frieten met 2 viandellen Het was een wedstrijdje om vlug te vergeten.
Zaterdag zag ik het niet zitten om te gaan lopen , heb mezelf "strafrust" gegeven. Zondag was ik aan zee, maar zelfs daar zag ik het niet zitten om te gaan lopen. Maar ge moet niet ongerust zijn hoor, vandaag ben ik terug met nieuwe moed en uitgerustte benen gestart. Ik moet zeggen, het liep al een stuk beter vandaag.
Jaja, zou het al aan de leeftijd te wijten zijn, die minder goede dagen ??
Volgend weekend loop ik geen wedstrijd, want ik zit volop in de communiefeesten (zaterdag doet onzen Bjarne zijn eerste communie en zondag doet het neefje van Eveline zijn vormsel).
Weekendje Molenheide + loopkoers Oostende 10 KM 19.04.2009
Beste,
Geloof het of niet, het is voor de derde keer dat ik dit berichtje intik Ik wou wat foto's toevoegen, maar die waren blijkbaar veel te groot, waardoor alles blokkeerde...
Hopelijk gaat het deze keer beter.
Sedert mijn vorig bericht zijn we in het paasweekend met het gezinnetje naar Molenheide in Limburg (Houthalen - Helchteren) geweest. We hebben een heel leuk weekend gehad : schitterend weer, mooie omgeving, mooi nieuw huisje (comfort plus type) en ook het zwembad en het groots opgezet indoor speelterrein waren echt de moeite waard Onzen Bjarne heeft hem zo geamsueerd dat hij de laatste avond in zijn bed lag te wenen omdat hij 's anderendaags naar huis moest. Maar ja, niets aan te doen hé. We hebben er ook veel gefietst : het fietspadenetwerk is echt heel aangenaam : alleen fietspad, geen auto's, midden in de natuur. Heel veilig voor de kinderen. Dat pad was natuurlijk ook ideaal om te lopen. Ik heb er dus ook mijn kilometertjes kunnen afmalen...
Vorige week , als voorbereiding voor Oostende, was het wel wat minder. Het was nog paasvakantie en dus moest ik 's morgens gaan lopen, vooraleer Eveline ging werken, en zo 's morgens vroeg, het is precies niet meer aan mij besteed.... Draaide niet te soepel.
Zondagmorgen dan in een schitterend lenteweertje vertrokken naar Oostende voor de wedstrijd in de namiddag. Echter toen we aan zee aankwamen was dat lenteweertje heel wat minder !! Er stond een strakke koude wind. Wat de wedstrijd zelf betreft : ik ben rustig gestart, wetende dat de laatste 2 kilometer op de zeedijk wij de wind pal op kop zouden hebben. Ik heb een rustige wedstrijd gelopen, geen zwakke momenten gehad. Ik ben tevreden over mijn wedstrijd : 25e in een tijd van 35min45sec.
Ook knappe prestaties van Dieter Van De Walle (9e in 31min 50) en Fredje Raketje (15e in 33min)
Mijn volgende wedstrijd zal vermoedelijk op 1 mei zijn, maar dat zie ik nog wel.
Ik ben Steven Hocedez
Ik ben een man en woon in Otegem (België) en mijn beroep is Wever van tapijten.
Ik ben geboren op 25/11/1970 en ben nu dus 54 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lopen en Voetbal kijken .
Mijn vrouwtje is Eveline Vandenbogaerde en wij hebben twee lieve kindjes Bjarne en Laure