SPORTUP
It's all in the mind !
Inhoud blog
  • SportUp looptrainingen
  • Vrijwilligers gezocht
  • Triathlontraining 1/2 en Long distance
  • 2011
  • Niets voor niets
    IK DANK DE SPONSORING VAN

    Running Planet


    Kijk ook even op:

    www.zurenborgsport.be

    www.SportUp.be

    Vragen i.v.m. doelen, trainingen, voeding, blessures?
    Mail ons info@sportup.be
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Mijn favorieten
  • Brasschaat triatlon club
  • Tv Athlete
  • DE Triathlonsite van Vlaanderen
  • Officiele Ironman site
  • Mijn trainer en zijn broer/ De Wolf brothers
  • Olivier Cornelis
  • Foto
    Laatste commentaren
  • Proficiat met je prestatie ! (wim)
        op Niets voor niets
  • BZ (Eva De Ridder)
        op Mijn verhaal, mijn kracht.
  • onder den indruk (hadewig)
        op Mijn verhaal, mijn kracht.
  • DIKKE PROFICIAT! (oli)
        op Het glazen huis 2009
  • proficiat (filip van craenenbroeck)
        op Het glazen huis 2009
  • Link naar mijn andere blog:

    WWW.BLOGGEN.BE/SPORT2HELP
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Archief per maand
  • 08-2011
  • 03-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 09-2005
    14-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ALMERE 2008

     

     

     

    Nog een kleine twee weken en onze laatste triathlon voor dit seizoen gaat van start.
    Na de IM Nice en de halve IM Antwerpen, tijd voor de long distance Almere.
    Deze wedstrijd was vorig jaar mijn eerste lange afstand en een zeer mooie herinnering. Het was toen schitterend zomerweer. Hopelijk krijgen we in dat weekend opnieuw een prachtige zonnige dag.

    Ik wil van mijn come back een tijdsverpulvering en eens een 10'... i.p.v. een 11'... op mijn eindtijd zien staan. Ik hoop dat het fietsen stukken vlotter gaat dan in Antwerpen. Ik ben toch van plan om in Nederland niet met vierkante wielen te rijden. Het lichaam en geest voelt goed.

    Ik ben opnieuw magnesium aan het slikken om krampen te vermijden tijdens het lopen en waarschijnlijk nog een cortisone spuit tegen de pijn in mijn knie.

    We kijken er in ieder geval naar uit en ook naar de 10 dagen rust in de Ardèche na de wedstrijd.

    Rust ?? Ach, ik heb gepland om op de laatste dag nog maar eens op de Mnt. Ventoux te lopen vanaf Bedoin  straight to the top.
    Dat kan ik toch niet zo maar laten links liggen, of wel?

    Tot binnenkort.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-08-2008, 14:23 geschreven door Serge  
    08-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.IT'S ALL IN THE MIND !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na -voor mijn doen slechte prestatie in Antwerpen had ik een triathlondipje. Na enkele telefoontjes met mijn trainer en nu ook bij deze -mental coach, zie ik het licht opnieuw branden in Almere.
    De mail die ik vandaag kreeg van Ben is zo mooi dat ik het niet kon laten deze aan jullie te laten lezen, misschien zijn er nog die hun motivatie hieruit kunnen putten.

    ...

    Dag Serge,
     
    In bijlage het schema voor volgende week. Hopelijk ben je tegen maandag terug hersteld. Lichamelijk maar zeker even belangrijk mentaal!! Na deze week volgt nog een halve week training en dan is het reeds opnieuw rusten geblazen richting Almere. Besef Serge, dat jij één van die paar duizenden gelukkige bent die op hun 40e nog de kwaliteiten hebben om een IM af te werken onder de 12h en misschien zelfs onder de 11h. Dit laatste heb je zelf in de handen. Ik herhaal Serge: onthou goed wat er op je shirt staat. It's all in the mind!! Natuurlijk moet je de signalen van je lichaam volgen igv vermoeidheid en blessure maar igv motivatiedip moet je weten dat het een voorrecht is om te mogen en kunnen afzien en genieten op training en wedstrijd . Weet dat er ergens in Wuustwezel ne wereldtopper woont die dezelfde leuze heel hoog in het vaandel draagt en die er miljoenen voor over zou hebben om jou schema van volgende week nog eens te kunnen afwerken!!
     
    Ga er nog voor, geniet van de trainingen en de voldoening in Almere zal enorm zijn!! Dan kan je met een smile tot achter je oren genieten van de wijn in Frankrijk.
     
    KOMAAN!!

    Ben.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-08-2008, 00:00 geschreven door Serge  
    05-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MARC HERREMANS CLASSIC
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik kwam, zag en onderging...het was niet wat ik verwacht had.

    Ik ging voor een tijd rond de 4h45. Bij het zwemmen won ik ten opzichte van vorige editie 5 minuten dus dit ging al de goede richting uit. Normaal gezien ben ik altijd super gemotiveerd als ik aan de fietsproef kan beginnen, dit was deze maal niet het geval. Al bij de eerste trap op mijn pedalen voelde ik dat het een vierkant draaiende tocht ging worden. Verzuring van begin tot eind met als gevolg een slechtere fietstijd dan vorig jaar en dit ondanks het nieuwe wegmonster.

    Dan is het schade beperken met het lopen. Na 4 km voelde ik in mijn bovenbenen pijnlijke krampen opkomen. Krampen die je beletten nog maar één stap te zetten. Zo heb ik er onderweg een 6-tal gehad met één valparij ( van de krampen ) tussenin. Mijn tempo tussen de krampen en het loopgevoel zat nochthans goed.
    Eén kilometer voor de laatste ronde en bij mijn laatste kramp net na de Groenplaats keek ik achterom en zag dat Kurt Van Riel, ook lid van Brasschaat Triathlonclub, op 50 m was genaderd.
    Dit gaf me de motivatie om een serieuze versnelling te plaatsen en deze laatste ronde aan een niet mis te verstaan tempo uit te lopen. Kurt zag en moest me lossen. Bedankt voor deze push!

    Mijn uitdagers -zoals Filip Meert en Marc De Ren- hadden een super tijd van 4h42 en 4h44. De tijden die ik nastreefde, maar helaas moet ik me tevreden stellen met een eindtijd van 5h03.
    Neen, niet tevreden en momenteel een triathlondipje.

    Reden??

    Misschien door mijn knieletsel? Ik heb de laatste 2 weken niet meer kunnen trainen.
    De krampen tijdens het lopen?
    Normaal gezien neem ik de laaste week voor een wedstrijd een dosis B Magnesium en dat heb ik deze keer niet gedaan.

    Tja, Rutger Beke had na 500m fietsen een lekke band en moest opgeven. Dan moet ik hier niet zitten zagen en klagen. Op naar de volgende en laatste: de LONG DISTANCE ALMERE!

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    05-08-2008, 10:22 geschreven door Serge  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.RESULTAAT ANTWERPEN
    SWIMMNG      TRANS 1                               BIKE                         TRANS 2                      RUNNING                    
    POS      TIME    POS       TIME        CUM     POS      TIME      CUM      POS       TIME      CUM   POS      TIME      TKM


    692      38:23                3:40          674     418      2:36:08    495      454        2:32       483    400       1:43:10 1:57    


    TOTAL TIME
    5:03:55              

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    05-08-2008, 09:56 geschreven door Serge  
    21-07-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Marc Herremans Classic
    Nog even en hij is er weer, de halve Iron Man te Antwerpen. Na Nice mijn tweede doel van dit seizoen. Bij mijn laatste looptraining op de piste begin deze week kreeg ik na 5 km pijn in mijn rechterknie. Ik heb nog getracht verder te lopen maar de pijn werd erger. Na een afspraak bij de kiné de dag nadien kon hij vast stellen dat de oorzaak bij mijn kraakbeen ligt.
    Het resultaat is dat ik niet meer mag lopen en vanaf a.s. dinsdag een sessie van alvast 9 dagen kiné moet volgen. Zwemmen en fietsen kan en mag wel maar zonder mijn knie te zwaar te belasten.

    En Antwerpen ?

    Ik hoop dat door de behandeling, de medicatie en het rusten ik toch nog klaar zal geraken voor Antwerpen. Starten zal ik zeker, het eindigen is momenteel onzeker.
    Na Antwerpen is er ook nog de long distance te Almere. We doen er alles aan om het seizoen met een goed gevoel en een progressie af te sluiten.

    Tot binnenkort.

    Serge

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-07-2008, 00:00 geschreven door Serge  
    30-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feiten & Cijfers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Nog een laatste bericht i.v.m. de IRON MAN NICE.

    Alle uitslagen zijn al een tijdje bekend maar ik heb nog geen tijd gehad deze op de blog te zetten.




    Bij deze:

    SWIM                     BIKE                           RUN                     OVERALL                     RANK                  DIV.POS

    1:17:25                  5:48:59                      3:51                    11:10:07                      365                        70

    Rank swim:       1527           
    Div. pos.            316

    Rank bike:        707            + 820
    Div. pos.            143       

    Rank run:           365           + 342
    Div. pos.             70

    BELGIAN ATHLETES RANKING

    Ranking:                                 24
    Age group Ranking:               3

    Calories lost during the race: 6787



    Grtz

    Serge







    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    30-06-2008, 00:30 geschreven door Serge  
    23-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nice was very Nice
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De eerste van het seizoen zit er op.
    Tot en met vorige dinsdag was het weer in Zuid Frankrijk bar slecht. Regen en koud.
    Woensdag is de zomer hier begonnen met op de dag van de Iron Man extreem warm.

    Met 2500 atleten de grootste van de wereld dus dat beloofde een waar gevecht tijdens het zwemmen. Bij elke draai rond een boei lag er een hoopje atleten te vechten om verder te geraken; Gevloek alom en ook ik kon bij momenten mijn *verdommes niet bedwingen.
    Rond de boeien ook tijd verloren, dat is opnieuw een ervaring bij om de volgende maal niet te dicht bij de boei te draaien. Zwemtijd slecht zoals ( nog ) altijd: 1:17, maar toch 5min. beter dan Almere.
    Ik kwam al bij al zéér fris uit het water en ik had er echt zin in.
    Na een vrij vlotte wissel mijn Planet X bike op en weg waren we. De temperatuur in de bergen viel goed mee. We zaten rond de middag ongeveer aan 24°, dus lekker fietsweer.
    De benen gingen goed en ik profiteerde na elke klim , en er zijn er veel, om de afdalingen zo snel als mogelijk te doen. Mijn rijervaring in de bergen heeft zeker zijn vruchten afgeworpen.
    Ik heb een vermoeden dat ik een 1000-tal atleten ben gepasseerd, dat zullen we deze avond zien bij de uitslagen.
    Terug in Nice na 5u42 liepen de temperaturen op tot 35°. Ik heb nog nooit zo véél stervenden bij elkaar gezien tijdens een marathon. Ambulances reden constant over en weer. De hitte woog zwaar door, zéér zwaar. Ik kon me niet inhouden om bij elke bevoorrading even te rusten, te drinken, te eten maar vooral me te verfrissen. Het nadeel is dat ik op deze manier telkens per ronde 6 min. verloor ( 6x bevoorrading per ronde, dat wil zeggen een meertijd van 24 min) .
    Mijn marathon was 40 min. te lang en dus was mijn te halen tijd van 10h30 voorbij.

    In ieder geval was dit mijn zwaarste marathon en ben ik al bij al toch nog 17 min. vlugger aangekomen dan in Almere.

    Totale eindtijd: 11h10
    Klassement: rond de 350ste plaats

    Content? 
    Absoluut zéér tevreden.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-06-2008, 00:00 geschreven door Serge  
    11-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Coke STEP of Quick STEP ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het Vlaamse wielercircuit staat opnieuw op zijn kop. Tom Boonen snuift ? En als het over Tommeke gaat zijn de ogen van gans de wereld op ons landje gericht.
    Wat mij opvalt is dat telkens er een nieuw opkomend talent is men jacht begint te maken op het vorige. Ik heb zo een gevoel dat achter dit soort zaken meer zit. In de wielerwereld gaat het over topprestaties en zijn er enorme geldbedragen mee gemoeid. Vallen de prestaties ietwat  tegen of zijn  die niet meer naar de zin van de sponsors, dan moet er werk gemaakt worden van vers bloed.
    Kijk naar de gedoodverfde VDB, ze maken hem kapot meneer.
    Enfin, hopelijk zit ik er helemaal naast en zijn het individuele uitschuivers.
    Feit is -als je alle reacties hoort en leest- zit de glamourrijke carrière van Tom er in België op, wat héél jammer zou zijn.
    Coke is geen doping, integendeel het tast je spieren aan. Hetzelfde geldt voor alcohol.
    Als den Tom, ondanks deze uitschuivers, nog steeds als de besten presteert, dan moet het toch een toptalent zijn??

    Wie is de volgende?


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-06-2008, 23:59 geschreven door Serge  
    07-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.It's the final count down
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De teller van de IM NICE gaat sneller en sneller naar 0 dagen, 0 minuten en 0 seconden. We zijn toe aan de laatste voorbereidingen van mijn uitdaging.

    Ondertussen draait het triathlonseizoen al op volle toeren, het mijne kan ook beginnen. Eerst de IM te Nice, daarna gaan we ons voorbereiden op de halve IM van Antwerpen en 2 weken later staan we in ALMERE voor de Long Distance.

    Drie kleppers kort na elkaar. Als Stefaan Engels er 20 kan zal ik er wel 3 aan kunnen, enfin dat hoop ik. Ik wil uiteraard ook nog mijn doelen bereiken.

    Op 15/6 vertrekken we richting Ardèche om daar nog een weekje tot rust te komen. Genieten van het 'niets'-doen. Materiaal op punt stellen, lezen, gezond eten en drinken, slapen, wat zwemmen en lichtjes de benen los gooien. Vooral het hoofd laten leeg lopen, als dat nog niet het geval was tenminste

    Ik wil hierbij vooral mijn vrouwke bedanken voor het vele geduld en de ongelofelijke steun om me dit te laten doen. Al de uren die een triatleet uit huis is om te trainen, wel chapeau vrouwke, You are the best ! Ik ken anderen die hun passie voor hun of door hun vrouw hebben moeten stop zetten en daarbij ook nog eens hun atleet-vrienden verloren. Dit is voor mij nog ondenkbaar. Triathlon is een ware passie, een levensvisie. Iets wat niet-triatleten moeilijk kunnen begrijpen.

    Het gevoel om die laatste 100 meter naar de finish te lopen, daarvoor doen we het. Het geluk de streep te halen. Een geluk dat enkel bij de atleet zelf leeft. Dat duurt een paar minuten, hoogstens een paar uur en dan is het weer voorbij. Maandenlange trainingen voor ...enkele minuten genot.

    Of zoals Bert Jammaer vertelde in zijn speech na zijn overwinning in Lanzarote: " ...volgende week moet ik waarschijnlijk terug toiletten poetsen in de brandweerkazerne." Zo groots, zo klein.

    Bij ons geen glitter, geen glamour, geen poepchique auto's met naast ons een stel benen van 2 meter, geen champagneknallen of decadente feestjes.

    Neen, dit is geen voetbal maar TOPSPORT !

    En uiteraard niet te vergeten: BEN, bedankt jongen, ik denk dat je goed werk hebt verricht!

    Tot de volgende en keep the spirit UP !

    Serge

    ps. waarschijnlijk op maandag 23/6 verslag IM NICE

     

     


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-06-2008, 00:00 geschreven door Serge  
    03-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BT6-kwarttriathlon
    Tot vorig jaar kon je tot op de dag zelf nog inschriijven voor een kwartriathlon. Twee maand geleden wou ik me als test voor Nice inschrijven in een wedstrijd die in mijn agenda paste. Alle kwarttriathlons zijn echter in een mum van tijd volzet ! De in populariteit vlugst steigende sport,  dit wordt hierbij nog maar eens bevestigd.
    Toch nog ééntje gevonden- de BT Kwarttriathlon die gepland stond op 1 juni te Wachtebeke. 800/44/10 en plaats.

    Ik had er zin in.
    Die 800m zwemmen in het zwembad zouden vlug voorbij zijn en dan de fiets en benen testen in een wedstrijd.
    Mijn doel was plaats 1.
    Ik kwam als 13de uit het water en voelde tijdens de wissel dat mijn benen goed zaten. Vooral héél veel zin om te lopen en vooral snel te lopen.

    Maar eerst de fiets.
    Ik reed me warm en begon net boven de 40 te rijden als ik het eerste 6 koppige groepje op 100m naderde en ik klaar was om ze te pakken. Door me op die gasten te concentreren kon ik een put in de weg niet meer ontwijken en hoorde een geluid dat ik absoluut niet wou horen.
    Zoiets als: " Pfffffff...", nog 500m gefietst en het was voorbij.

    Het voorliggende groepje zal ook " Pffff " gezegd hebben, een gevaar dat is geweken. Ik wou en zou op het trapje hebben gestaan maar heb het iemand anders gegund.

    Tja, Nice zal iets moeilijker zijn !

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-06-2008, 00:00 geschreven door Serge  
    Archief per week
  • 22/08-28/08 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 13/12-19/12 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 02/06-08/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 26/09-02/10 2005
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Foto
    DE HOOGSTE BIEDER VOOR HET GOEDE DOEL IS : RICOH
    Welkom op mijn blog!
    Startpagina !
    Inhoud blog
  • SportUp looptrainingen
  • Vrijwilligers gezocht
  • Triathlontraining 1/2 en Long distance
  • 2011
  • Niets voor niets
  • SportUp for Life
  • FOTOALBUMS
  • Voor wie, voor wat, waarom?
  • TWINTIG
  • Le Grand Trail du Nord
  • CR foto's
  • Mijn verhaal, mijn kracht.
  • 10 Miles
  • Rotterdam Marathon
  • TRAIL RUNNING
  • HERDEREN 2010
  • Het glazen huis 2009
  • 21/12/2009 Run for life
  • Sponsored by Running Planet
  • MUSIC FOR LIFE
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Sporten voor het goede doel
  • Bart Extreme
  • Blog als favoriet !
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    f10
    www.bloggen.be/f10
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    tlissewegenartje
    www.bloggen.be/tlissew

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs