Single mama in spe
Mijn poging om als single vrouw toch mama te worden!
Inhoud blog
  • Ik kan niet plannen!
  • De tweede inseminatiedag
  • Morgen al?
  • Vruchtbare week
  • Helaas...
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    24-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.What's in a name?

    ‘Vertel! Hoe was je gesprek!’ klinkt het uit de mond van de vriendinnen die allemaal even hard meeleven en nieuwsgierig zijn naar hoe het nu juist verder verloopt.  Ik leg maar al te graag de volledige procedure uit, blij dat ik op zoveel steun mag rekenen. Ook de vragen blijven niet uit.
    ‘Kan je dan zelf je donor kiezen?’
    ‘Voor zover ik weet kan je eigenlijk niets van je donor kiezen, je weet zelfs niet of het een Belg is of een buitenlander.’ Antwoord ik.
    ‘Ooh een buitenlander zou ook wel tof zijn hé, heerlijk exotisch.’
    ‘Ik denk niet dat men donors zoekt op exotische bestemmingen, maar dat die zich eerder in het noorden bevinden, zoals de Scandinavische landen.’
    ‘Ah, zo een blonde met blauwe ogen dan.’
    Het kan me eerlijk gezegd niet schelen welke kenmerken de donor heeft, zolang hij maar een goede gezondheid heeft en dus een gezond kindje kan schenken bent ik al overgelukkig.  Wat dan de kleur van de ogen zal zijn, dat doet er niet toe.

    Ook de mama zat nog boordevol vragen, al ging zij nog een stapje verder in het ‘kunnen kiezen’.
    ‘Kan je dan kiezen of het een jongen of een meisje wordt?’ vraagt ze vrolijk
    ‘Nee mama dat kan je niet’
    ‘Oh dat is spijtig’
    ‘Wat zou je dan willen?’ vraag ik
    ‘Ja dat weet ik niet, maar het zou tof zijn moest je kunnen kiezen hé.  Wat wil jij eigenlijk?’
    ‘Dat ik het zelf niet weet. Eerst dacht ik dat een meisje misschien wel leuk zou zijn, dan zijn we met 2 meisjes in huis en kunnen we samen typische meisjes-dingen doen.  Ik zie ons dan al later samen naar sex and the city kijken. Zalig!  Aan de andere kant is een jongen ook niet slecht.  Die trekken nogal hard naar hun mama en misschien is een jongen wel net wat ik nodig heb, zodat ik ook nieuwe dingen kan ontdekken en kan leren van een zoontje.  Alhoewel hij ook wel mee naar SATC zal moeten kijken, tenminste toch 1 keer!

    Het dromen van jongen/meisje brengt me automatisch naar de vraag ‘welke naam ik zou geven.’  In het verleden droomde ik daar ook vaak van. ‘Als ik kindjes ga hebben, zal ik ze zo of zo noemen.’  Geloof me… er zijn al heel wat namen de revue gepasseerd, de ene al erger dan de andere.  Op een bepaald moment wilde ik ‘Brandon’ voor een jongetje, en ‘Brenda’ voor een meisje…  Dat was op mijn vijftiende, toen ik fan was van Beverly Hills 90210. 
    Maar nu weet ik het eigenlijk niet meer zo goed.  Het is ook allemaal veel echter nu.  De naam die ik zal kiezen zal mijn kindje z’n hele leven dragen.  Het moet dus een sterke naam zijn, origineel ook, maar niet té speciaal.  Je moet het kunnen verkleinen met ‘tje, maar je moet het ook heel streng kunnen zeggen.  Er mag geen naamgenoot bestaan waar ik een slecht gevoel bij heb.  Het mag niet verkeerd uitgesproken worden in het West-vlaams, maar ook niet in het Antwerps.  En liefst ook een naam die niet verdraait wordt in het Engels of in het Frans.  Je weet nooit dat mijn kindje internationaal zal zijn hé.  Voor een meisje heb ik al een goed idee.  De jongensnamen veranderen nogal regelmatig.  Iedere naam die ik hoor en die ik mooi vind onderwerp ik nu kritisch aan het volledige lijstje.  Tot hiertoe geen succes…  Gelukkig dat ik nog even tijd heb dan ;-)

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, alleenstaande mama, vriendinnen, naam
    24-05-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    15-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste gesprek UZGent

    Ik kan het zelf soms moeilijk geloven, maar die afspraak met het UZGent, die was er vandaag.  Ken je dat gevoel?  Als er zo een belangrijke datum waar je naar uitkijkt gebrandt zit in je geheugen, die datum lijkt dan nog zo ver weg, maar zonder dat je het beseft komt die langzaam dichterbij tot het plots zo ver is.  Gisteren ging ik toch met de nodige zenuwen slapen, het was net de avond voor een belangrijk examen. Ik heb zowat de hele avond in mijn dressing doorgebracht, twijfelend wat ik juist zou dragen. Welke outfit zegt het beste ‘Ik heb mijn leven op orde en zal een hele lieve en zorgzame en plezante mama zijn.’  Ik besloot om een broek, blouse en een sjaaltje te dragen.  Jonge mama’s dragen vaak sjaaltjes heb ik al gezien. En schoentjes met een hak van 6 cm, niet te hoog, maar toch elegant.  Vervolgens heb ik wel 5 keer gecheckt of de gps nog werkt en 10 keer gecontroleerd of ik mijn wekker wel goed had gezet.

    Gelukkig was het vlot verkeer met als gevolg dat ik een uurtje te vroeg was.  Met de nodige zenuwen begaf ik me tot aan de balie, mijn brief stevig vastgeklemd.  Vervolgens maakten ze een UZGent patiëntenpas aan.
    ‘U bent hier voor de dienst reproductieve geneeskunde’ klonk het. ‘Is uw partner ook mee vandaag?’
    ‘Euh nee… geen partner, just me.  Ik zou graag alleenstaande mama worden.’
    ‘Super! Goed voor jou’ klonk het. 
    Waw… zo openminded.  Ze zijn hier natuurlijk wel wat gewend op dat vlak, maar toch… Het gaf me meteen een goed gevoel.

    De gynaecologe waar ik mijn gesprek mee had was ook supervriendelijk.  Het was nog een jonge vrouw en ik voelde meteen ‘een klik’.  Ze legde me uit hoe de procedure juist in elkaar zit.  Eerst volgt er een gesprek met de psychologe, gevolgd door een tweede gesprek met de psychologe.  Nadien houdt men een stafvergadering, waarbij de psychologe en de gynaecologe hun advies geven.  Is dit positief, dan mag ik aan de procedure beginnen.  Het sperma wordt dan besteld en dit gebeurt volledig anoniem. Je weet dus ook niet of het binnenlands of buitenlands is.  Dan is het de bedoeling dat je, als je een normale cyclus hebt, zelf test wanneer je eisprong juist is.  De dag ervoor zit er dan namelijk een bepaald hormoon in je lichaam dat je kan testen via je urine.  Als deze test positief is, bel je dan naar de kliniek en de volgende dag kan je komen.  Ook als het weekend is. Dan brengen ze het sperma in en dan is het wachten en hopen en duimen.
    ‘En wat is ongeveer het tijdsschema?’ vraag ik ‘Gaat hier allemaal veel tijd overheen?’
    ‘Goh, het langste waar je op zal moeten wachten is de afspraak met de psychologe.  Ja, dat kan toch wel een dikke maand duren.’
    Een maand… dat is eigenlijk niets!  Ik reken vlug uit.  Een maand wachten voor eerste gesprek, nog een maand voor het tweede gesprek, een week of twee voor goedkeuring en dan 5 weken voor de bestelling van het sperma… Dat is ongeveer een kleine 4 maanden.
    ‘Dus na de zomer zou ik in principe kunnen beginnen’. Vraag ik voorzichtig.
    ‘Inderdaad, de wachttijd is ongeveer 4 maanden.’
    ‘Dus als alles goed gaat, dan zou ik volgend jaar rond deze tijd al zwanger zijn.’
    ‘Dat is de bedoeling hé’ antwoordt de gynaecologe al lachend.
    Dat is inderdaad de bedoeling!

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor, uzgent
    15-05-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    08-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrokken!

    Ik ben gestart!  Het is zover.  Mijn eerste afspraak ligt vast. Halverwege de maand mei word ik verwacht in het UZGent voor een eerste verkennend gesprek met de gynaecologe daar.  Ik heb uiteindelijk gekozen voor Gent als kliniek om me te begeleiden op aanraden van mijn eigen gynaecoloog.  Brussel is goed voor als je problemen hebt om zwanger te worden, maar hij voorziet daarin geen problemen.  Gent is bovendien dichterbij dus eenvoudiger om naartoe te rijden.

    Nu wordt het allemaal een pak echter.  De afspraak ligt vast en iedereen die ervan moet weten weet ervan.  Nu is het gewoon aftellen en af en toe wegdromen...

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor, uzgent
    08-04-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    06-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De ouders

    Het is dus gelukt om het aan mijn ouders te vertellen, alhoewel ik er wel 3 uur over gedaan heb eer het daadwerkelijk lukte om erover te beginnen.  Telkens ik dacht van ‘nu is het de moment’, was het moment alweer voorbij en nam ik nog een slok wijn voor een beetje moed.  Een halve fles later zei ik gewoon
    ‘Er is nog iets wat ik eens met jullie wil bespreken’.
    Meteen was het precies alarmfase rood in huis.  Papa kwam er direct bijzitten en mama piepte angstig ‘Toch niks erg hé?’
    ‘Nee niks erg...’ Vervolgens vertelde ik kort en bondig van mijn plan.

    De reactie was echter verrassend.  Natuurlijk verschoten ze enorm, maar niet zoveel als dat ik had gedacht.  Ik ben er zelfs zeker van dat ik een glimlach bespeurde. Blijkbaar heeft de vriendin gelijk en is de wens om grootouders te worden groter dan de angst hoe dat allemaal zal uitdraaien.  Uiteraard zullen ze nog wat tijd nodig hebben om dit alles wat te plaatsen, maar ze staan er zeker niet negatief tegenover en dat is toch zo belangrijk.

     

    ‘Ik heb er toch van wakker gelegen hoor’ vertelt  mama me ’s ochtends.  Hoe dat je dat allemaal wil doen, en wat zal je baas er wel niet van zeggen en hoe moeten we dat in godsnaam aan iedereen gaan vertellen.
    ‘De mensen moeten zich er maar bij neerleggen’ antwoordt de papa. ‘En de baas ook, tenslotte is het je goed recht om zwanger te zijn.’
    ‘Maar wat als je eens ziek bent en je er niet voor kan zorgen?’ vraagt de mama
    ‘Alsof je er zelf niet vlug genoeg zult staan’ antwoordt de papa wederom
    ‘Ja natuurlijk, we zullen er ook goed mee voor zorgen hoor, we zullen goede grootouders zijn!’

    En daar twijfel ik niet aan...

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor, groutouders, nieuws vertellen
    06-04-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    04-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toeval

    Soms moet je wel geloven in het toeval, dat er zaken zijn die gewoon zo moeten zijn.  Want een andere verklaring bestaat er soms gewoon niet.  Zo sprak ik vandaag met een klant, die me heel openhartig begon te vertellen dat ze bezig was met de procedure om Bam-mama te worden.  Ze kon in niets vermoeden dat dit iets was waar ik ook mee in mijn gedachten zat. Haar hele verhaal kwam er op antwoord van mijn vraag ‘Wat is je adres?’  Toch was het tijdens dit gesprek dat ik begon te beseffen dat dit iets is waar ik écht voor wil gaan, en dat het nu de moment is om er mee te beginnen en om een afspraak te maken met het hospitaal.  Maar niet alvorens ik dit nieuws aan mijn ouders vertel.... morgen ga ik er op bezoek....

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor, toeval
    04-04-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    22-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De gynaecoloog

    Ik heb het verteld aan mijn gynaecoloog.  Best ook weer een spannend moment...  Maar gelukkig heb ik een plezante en ruimdenkende gynaecoloog.  Het gesprek ging een beetje als volgt.
    ‘Dag meid, gewoon een controle?’
    ‘Ja, en ook wou ik iets met je bespreken...  Ik zou namelijk een kindje willen... via donor.’
    ‘Ja, je bent bijna 33, het is normaal dat die kinderwens er is en tegenwoordig is het perfect mogelijk om dit via donor te doen, dat gebeurt zelfs meer en meer.  Is dat een nieuwe trend?  Ik ken ondertussen al heel wat vrouwen die via donor zwanger worden.  Hoe zou dat eigenlijk komen vraag ik me dan af.  Allé, je bent toch een knappe jonge vrouw, je zou toch aan een relatie moeten kunnen geraken?’  Vervolgens stopt hij even, draait zijn hoofd, kijkt nog eens naar me en vraagt ‘of ben je lesbisch?  Nee hé of wel?’
    ‘Nee ik ben niet lesbisch’
    ‘Allé, is het zo moeilijk geworden tegenwoordig om iemand te vinden?’
    ‘Het is niet dat ik niemand zou kunnen vinden’ antwoord ik ‘het is dat ik geen zin heb om zomaar een relatie te beginnen om aan een kind te geraken, want dan blijft dit toch niet duren.  De volgende relatie die ik begin zal er eentje zijn ‘voor altijd’.  En dan ligt de maatstaf nu eenmaal zeer hoog en neem ik geen genoegen met iets minder dan échte liefde.  Dan blijf ik liever alleen want tenslotte maken mannen het er ook niet echt gemakkelijker op in het huishouden hé, ze doen daar toch geen klop.
    Het was ongeveer op dit moment in het gesprek dat de gynaecoloog de slappe lach kreeg.
    ‘Ja stop maar al!  We gaan je eens onderzoeken’

    ‘Je zal geen problemen hebben om zwanger te worden’ luidt de conclusie na het onderzoek.  ‘En als het nodig is, wil ik je gerust een positieve aanbeveling geven.’
    Joepie!

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor, gynaecoloog
    22-03-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    25-01-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bam-mama

    Deze week had ik een afspraak met een Bam-mama (Bam = Bewust alleenstaande mama) in de buurt, best wel spannend om er zo met iemand over te spreken, dat maakt het allemaal wat echter en concreter.  Een vriendin van me bood aan om mee te gaan, wat eigenlijk wel heel lief was.  Ik ben dan misschien wel ‘alleenstaand’, maar ik voel me nooit alleen.  Voor het eerst voel ik me zelfs perfect hoe ik nu ben.  Ik ben blij met mijn leven en de mensen in mijn leven.  Ik heb lieve vrienden en als ik met een probleem zit kan ik steeds bij iemand terecht. Wat wil je dan nog meer?

    Het gesprek was eigenlijk heel gezellig en ik ben ook al heel wat wijzer geworden.  Het komt erop neer dat het wel wat tijd in beslag zal nemen, dat er toch een administratieve procedure bij komt kijken en psychologische gesprekken en dat je toch een tijdje al bezig bent vooraleer je echt met inseminaties begint.  Van je donor weet je niets, dat is volledig anoniem, maar die bam-mama verwoordde dat wel heel mooi.  ‘Best dat ik niet weet wie die donor is, want ik zou er op slag verliefd op zijn, want kijk eens wat voor een mooi kind ik heb!’  En inderdaad, aan de muur hing er een grote canvas foto van een super knoddige peuter.  Dat je goed georganiseerd moet zijn is ook belangrijk en dat je vaker een babysit nodig hebt is een feit werd er nog gezegd, waarop de vriendin die mee was meteen uitriep ‘Oh ik ben kandidaat!’.  En dat dit geen loze belofte is, dat weet ik.  Wat leuk toch dat er mensen zijn op wie je echt kan rekenen. 

    ‘En uiteraard is het ook belangrijk dat je familie, je ouders dus, volledig achter je staan, want hen ga je nog echt wel nodig hebben.’ Zei ze nog.  Inderdaad, dat is de nagel op de kop, maar hoe ik dát aan boord moet leggen dat weet ik nog niet.  Dat de keuzes die ik in mijn leven maak niet altijd vanzelfsprekend zijn, daar hebben mijn lieve, traditionele ouders zich al bij neergelegd.  Maar hoe ze op dit nieuws gaan reageren, daar heb ik zelfs het raden naar.
    ‘Ze gaan zeker tijd nodig hebben’ zegt een andere vriendin, die mijn ouders goed kent. ‘Maar laten we hopen dat het vooruitzicht om grootouders te worden gewoon té aanlokkelijk is.’  Ik besluit dat het best is dat ik eerst alle informatie heb ingewonnen die ik zelf nodig heb om een weloverwogen beslissing te maken, alvorens ik hen hierover inlicht.  Ik ben alvast een stap verder nu.

    ©, 2013, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama, donor
    25-01-2013, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    15-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vriendinnen

    Ik heb dus met de 3 beste vriendinnen gesproken.  En naast heel wat antwoorden heb ik er voornamelijk heel veel vragen bijgekregen.  Maar ja, daar zijn vriendinnen voor zeker?  Maar wat het belangrijkste is... ze staan alledrie volledig achter mijn beslissing.  Geen opgetrokken wenkbrauwen, geen ‘Wabliefs?!?’, geen onbegrijpende blikken, maar wel volledige steun.  Zoveel steun dat ze zelfs al heel ver gingen in de planning.  Ik heb zelfs nog geen idee wanneer en hoe juist ik zwanger zal geraken, maar ik werd al wel gevraagd of ik borstvoeding ging geven.  Zo kwamen er nog heel wat vragen bij, vandaar dat ik mijn lijstje wat heb aangevuld.


    ·         Ga ik borstvoeding geven?                   

    ·         Hoe zal mijn kat reageren op een baby?

    ·         Wie neem ik als meter en peter?

    ·         Wie wil ik bij me hebben als ik beval?

    ·         Welke karakteristieken qua donor zijn belangrijk?

    Ondertussen blijven de vragen in mijn hoofd zich ook opstapelen.  Maar de vraag ‘of ik wel zeker  een kindje wil?’ die is al beantwoord met een dikke vette JA.  De vriendinnen zeiden ook dat ik misschien eens moet gaan spreken met een andere BAM-mama.  Hier in de gemeente zouden er naar het schijnt al heel wat zijn.  Dus voila, dat is dan de volgende stap.

    ©, 2012, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, alleenstaande mama, vriendinnen
    15-11-2012, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    26-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Google-stress
    Help!  Ik ben aan't googlen.  Ik dacht dat het best was om eerst even alle informatie te hebben... Blijkt dat er zowel een overdosis als een tekort aan informatie is op het web.  Ik kom terecht in forums van jaren geleden met veel gedateerde informatie, op prachtige websites met veel foto's maar geen duidelijkheid en op dubieuze chatrooms waarin mannen maar al te graag hun zaad geven, zij het dan wel op de natuurlijke manier.  Oh help!  Mijn gemoedstoestand kent bijgevolg heel wat pieken en dalen.  Het ene moment zie ik het leven met een kindje letterlijk voor me, droom ik hoe we samen Sinterklaas zouden vieren, hoe we het zo gezellig zouden maken met zijn twee'tjes.  Het volgende moment lijkt dit een onmogelijke zaak.

    Zou ik toch maar moeten wachten op het perfecte gezinnetje?  Of bestaat perfect gewoonweg niet? En moet je eigenlijk wel alles in de juiste volgorde doen?  Waarom niet eerst een kindje en nadien pas een relatie? Moet ik eerst een volledige voorbereidende planning maken?  Of los je de meeste zaken op als ze zich voordoen?  Het liefst van al zou ik een glazen bol hebben, die me perfect kan tonen welke keuze de juiste is. Wachten of niet?

    Maar misschien dat ik eerst eens met de vriendinnen moet babbelen, eens kijken wat zij van dit idee vinden en hoe ze reageren.
     

    ©, 2012, bloggen.be/singlemama

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama
    26-10-2012, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    09-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Single mama in spe

    Ik ben 32, wat dus betekent dat mijn voorraad beschikbare eitjes zienderogen verdwijnt.  Nog 3 jaar tot mijn 35 en mijn vruchtbaarheid een duik neemt naar een diep en donker kinderloos gat.  Dat zeggen alle statistieken tenminste. Niet dat ik me daarmee bezighoud hoor, maar als je ‘vruchtbaarheid vrouw’ googled, dan blijven ze maar tevoorschijn piepen gelijk hardnekkig onkruid.  Maar ok, geen paniek, geen paniek…. Eerlijk gezegd heb ik nooit gedacht dat ik geen kinderen zou hebben.  In mijn toekomstbeeld zat er altijd wel een gezinnetje en tot voor kort maakte ik me ook geen zorgen dat dit niet zou komen.

    Toch is die kinderwens zo stilletjes aan mijn leven aan het overnemen, de vraag ‘wanneer zal ik mama worden?’ houdt me iedere dag bezig.  Moest ik vandaag weten dat ik binnen twee of drie jaar volledig gesetteld ben in een relatie en dan samen met die partner voor een baby zou gaan, dan zou ik wel kunnen wachten.  Maar die garantie is er niet, en als ik blijf wachten op die prins dan komt er misschien helemaal geen baby.  Het is niet dat ik tegen een relatie of tegen mannen ben, ik ben gewoon héél kieskeurig.   Dus waarom niet eens kijken of ik dit alleen zou kunnen?  De mogelijkheid eens onderzoeken en wat informatie inwinnen kan alvast geen kwijt.  Ik zit alleszins met vragen genoeg...

    Hoe werkt dat juist met donors?

    Hoeveel kost zo’n procedure?

    Hoe vertel ik dit aan mijn ouders?

    Hoe vertel ik dit aan mijn vrienden?

    Hoe regel ik dit met mijn job?

    Hoe doen andere single mama’s dat?

    Kan ik dit financieel aan?

    Dus dit is het dan, mijn plan, mijn vragen, mijn wens.  En dit deel ik graag met jullie.  Veel plezier met mijn blog!
    ©, 2012, bloggen.be/singlemama


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (8 Stemmen)
    Tags:bam, kinderwens, alleenstaande mama
    09-10-2012, 00:00 geschreven door single-mama-in-spe  
    Archief per week
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 12/11-18/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Laat gerust iets weten in mijn gastenboek!

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs