Zaterdag namiddag om vijf uur met de camper vertrokken naar Blankenberge. In de gietende regen. Ik was in mijn nopjes. Niet dus.
Sinds Brigit denkt dat we een relatie hebben moet ik van tijd optreden als haar eigendom. Zoals in de congé een weekend naar haar moeder gaan.
'Om te bewijzen dat het nog dezelfden is als verleden jaar.' Zei haar ma.' 't Is een tijd anders geweest.' Voegde ze er aan toe. ' Weet ge....' 't Cornetje liet haar niet uitspreken. Ik keek gekwetst. Weer een specialleke te goed.
Verleden jaar was 't de zaterdag Bbq en de zondag apero in Blankenberge met Roger. Vandejaar viel de bbq in't water, letterlijk, en de apero stuitte aanvankelijk op een veto. Roger was verleden jaar nipt ontsnapt aan een delirium. En het was mijn schuld. Wist ik veel dat èm die voormiddag meer pinten gedronken had dan anders in een hele maand?
't Is nochtans een geschikte kerel. Werkt voor de plaatselijke visserij en prutst in zijn vrije tijd aan een oude moto. Kan er nie over zwijgen en moet hem aan iedereen tonen. Om mij te interesseren heeft dat ding twee wielen te kort maar 't is nog altijd beter dan voetbal. En! Er staat een frigo in zijn garage.
Twee uur naar die moto kijken later, kwam m'n ros geval ons bevelen om te komen eten. Roger had nie veel honger meer.
Nog twee uur later vertrokken we naar de camper. De sfeer is altijd iets speciaal in zo'n ding en ik had nog iets te goed. 't Beste van de zaterdag moest nog komen.
|