Klik hier onder voor de laatste nieuwe artikels!
Inhoud blog
  • PER ANKH - De Egyptische kalender
  • EGYPTE MUSEA - Het Pand te Gent.
  • FEESTDAG - 31 januari 2012
  • FEESTDAG - 28 januari 2012
  • FEESTDAG - 25 januari 2012
  • FEESTDAG - 24 januari 2012
  • FEESTDAG - 23 januari 2012
  • FEESTDAG - 21 januari 2012
  • SITE - International Network of Kemetics
  • EGYPTE FUN - Zonder woorden
    Over mijzelf
    Ik ben William
    Ik ben een man en woon in Gent (België) en mijn beroep is Magazijnier.
    Ik ben geboren op 26/12/1969 en ben nu dus 55 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Egyptologie, geschiedenis, cultuur, architectuur, muziek, lezen, citytrips, .....
    Als Ranoferhotep,It-Neter van Ra, dienaar van de Oude Egyptische Goden.
    Klik hier onder op een categorie om alle artikels van die categorie te lezen!
    Categorieën
  • Bloginfo (6)
  • Bouwkunst (2)
  • Cultuur & Kunst (4)
  • Dagelijks leven (1)
  • De Godenwereld (2)
  • De Oude Religie (3)
  • Downloads (1)
  • Eg. Symbolen (3)
  • Egypte Creatief (7)
  • Egypte Elders (5)
  • Egypte Fun (2)
  • Egypte Musea (4)
  • Egypte Nieuws (4)
  • Feestdag (73)
  • Geschiedenis (1)
  • N. Ontdekkingen (3)
  • Per Ankh (14)
  • Samenleving (4)
  • Site / Forum / Blog (8)
  • Tempel van Ra (11)
  • Varia (4)
  • Video (2)
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Rondvraag / Poll
    Is deze blog nuttig voor u?
    JA
    NEEN
    MATIG
    Bekijk resultaat

    Het volgende Egyptische Nieuwjaarsfeest is binnen….
    FORUM
  • effect of 25 mg viagra
  • viagra tienda online
  • generico de viagra en espana
  • low cost fast cialis
  • eeefdti4353

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum

    Laatste commentaren
  • Collectie (Amenrehotep Meryamon)
        op TEMPEL VAN RA - Een voorlopig album
  • Foutje in het artikel (Ranoferhotep)
        op EGYPTE CREATIEF - Meeneembaar Schrijn
  • Rustgevende
     muziek

    Terwijl u de blog leest kan u hier luisteren naar rustige muziek !
     Godenbeelden behorende tot
    DE TEMPEL VAN RA
    De plaatjes zijn aanklikbaar voor een grotere afbeelding!
    Foto
    Hoofdaltaar van De Tempel van Ra
    Foto
    Ra Harachti - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Chepri - De Opkomende Zon - Beeldje van het hoofdaltaar
    Foto
    Atoem - De Ondergaande Zon - Beeldje van het hoofdaltaar
    Foto
    Osiris - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Isis - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Seth - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Nepthys - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Horus - Beeldje voor de viering van de Epagonema
    Foto
    Foto
    Maat - Godin van Orde en Gerechtigheid
    Foto
    Triade van Osiris - Oorspronkelijk Goud - Osorkon II - 26ste dynastie
    Foto
    Foto
    Isis & Horus Harpocratis - Origineel brons - Ptolemaïsche Tijd
    Foto
    Amon - Origineel goud - Derde Tussenperiode
    Foto
    Bastet - De zgn. Gayer Anderson Kat - Origineel brons - Late Tijd
    Foto
    Osiris - Heerser van het Dodenrijk
    Foto
    Anubis - Gids van de doden
    Foto
    Isis - Godin van Magie
    Foto
    Isis als beschermster - Origineel verguld hout - schat van Toetanchamon
    Foto
    Sachmet - "De Machtige" - Dochter van Ra
    Foto
    Montoe - De Valkgod - "Sterke arm van Horus"
    Foto
    Ptah - Heer van Memphis en de ambachtslieden - origineel verguld hout - schat van Toetanchamon
    Foto
    Hathor - "Huis van Horus " - Dochter van Ra
    Foto
    Horus - De Hemelse Koning
    Foto
    Thoth - Heer van het Schrift en de Wetenschappen
    Foto
    Ra als Goddelijke Kater
    Het Levenshuis van Ra - Per Ankh Ra
    Em Hotep - Welkom in Vrede
    DEZE BLOG GAAT OVER HET OUDE EGYPTE & HET GELOOF IN DE OUDE EGYPTISCHE GODEN. HET LEVENSHUIS VAN RA IS GEEN VERENIGING, STICHTING, KRING OF SEKTE DIE SAMEN KOMT. DE BLOG IS LOUTER BEDOELD ALS INFORMATIE EN INSPIRATIEBRON !
    06-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EG. SYMBOLEN - Ankh

     ANKH

    Het meest gekende symbool van het Oude Egypte is hoogst waarschijnlijk wel de Ankh, of levensteken. Alhoewel velen dit als symbool zien van het eeuwige leven is dit niet geheel correct. Dit zien we in volgende hiëroglifische teksten:

    Het Ankh-teken in het schrift betekent dus gewoon "leven". In spirituele context symboliseert de Ankh het Eeuwige Goddelijke Leven. De Ankh is één van de vier Goddelijke Elementen (Leven, Gezondheid, Kracht en Stabiliteit of duurzaamheid) die de Goden aan stervelingen kunnen schenken. Dit “schenken” van Goddelijk Leven, ook soms Goddelijke Adem genoemd vinden we terug in tal van reliëfs.




    Zelfs Achnaton liet zich afbeelden terwijl hij het Goddelijke Leven ontving van Aton.

    Alhoewel we weten dat het Ankh teken, “leven” symboliseert, is er tot op heden nog geen enkele consensus wat het teken nu precies voorstelt. De theorieën gaan van dat het een afgeleide is van een onderdeel van een sandaal tot een voorstelling van het vrouwelijke en mannelijke. De oude kennis wat betreft het ontwerp van de Ankh is verloren gegaan. De moderne theorieën laten we voor wat ze zijn en aanvaarden de ANKH als Goddelijk Element.

    06-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Eg. Symbolen
    05-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOGINFO - AANKLIKBARE PLAATJES

    In sommige artikels zullen jullie “aanklikbare plaatjes” vinden. Aanklikbare plaatjes herken je wanneer de muisaanwijzer veranderd van een pijltje naar een handje. Deze plaatjes zullen meestal in de linkerbovenhoek van een artikel staan. Zoals in het voorbeeld hieronder.

    Aanklikbare plaatjes zullen meestal een link verbergen naar een andere URL of internetadres. We gebruiken deze optie omdat we deze functie handiger vinden dan de klassieke weergave van een onderlijnde URL in een tekst.




    05-10-2011 om 22:29 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bloginfo
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOGINFO - BIJLAGEN

    Op deze blog maken we regelmatig gebruik van “Bijlagen” Als bijlage kunnen we aan een artikel, Word of Excel bestanden toevoegen, PDF bestanden, maar ook tekeningen in JPEG, GIF, maar ook andere zoals TTF bestanden.

    Afhankelijk van het soort bijlage en de programma’s op jullie eigen computer zal de bijlage automatisch openen of hebben jullie de mogelijkheid de bijlage op te slaan.

    Voor tekstbestanden gebruiken we standaard bijlagen in PDF bestand. Zo blijft de opmaak, zoals tekstindeling, lettertype, tekeningen, enz…van de bijgevoegde documenten gelijk aan het origineel op onze computer. Voor PDF bestanden dien je wel Acrobat Reader op de pc te hebben.

    Bijlagen vind je altijd onder aan het artikel en zijn aanklikbaar.


     

    05-10-2011 om 20:35 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Bloginfo
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DOWNLOAD - Egyptische TT Fonts


    Om zelf documenten in Word of Excel te kunnen maken die teksten in hiërogliefen bevatten dient men over een aantal extra TTF (Treu Type Font) lettertypes te beschikken. Standaard zal je deze op geen enkele computer vinden.

    In bijlage geven we tien TTF lettertypes die jullie kunnen downloaden. Eens gedownload dien je deze wel toe te voegen aan de map “lettertypen” op jullie computer. Bekijk de online help op jullie computer hoe dit precies moet omdat dit afhankelijk is van besturingssysteem tot besturingssysteem.

    Hier zien jullie alvast een voorbeeldje van hoe de verschillende fonts er uit zien.

    NOTA: Deze TTF bevatten natuurlijk niet alle hiërogliefen die gebruikt worden in de Oude Egyptische taal. Maar geven een mooie selectie om zelf korte teksten te schrijven.

    Bijlagen:
    EGYPT0__.TTF (45.1 KB)   
    Glyph1.ttf (202.8 KB)   
    Glyph2.ttf (189.2 KB)   
    Glyph3.ttf (103.7 KB)   
    Glyph4.ttf (85.4 KB)   
    Hieroglify.ttf (86.6 KB)   
    MERO_HIE.TTF (59.2 KB)   
    NAHKT___.TTF (47.4 KB)   
    SAMPLER.TTF (97.2 KB)   
    yiro.ttf (93.7 KB)   

    05-10-2011 om 19:17 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Downloads
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EGYPTE NIEUWS - Straks bikini en alcoholverbod?

    Met verbazing lazen we deze week dit artikel in de krant!

    Bikini- en alcoholverbod voor toeristen in Egypte?

    Boven de Egyptische toeristische sector, die al erg te lijden had onder de Arabische Lente, hangt een nieuw zwaard van Damocles. Als de Moslimbroeders na de verkiezingen hun zin krijgen, zal een vakantie in het land van de farao's nooit meer hetzelfde zijn. Een bikini- en alcoholverbod loert immers om de hoek.

    In november zijn er verkiezingen in Egypte. Men verwacht dat de Partij voor Vrijheid en Gerechtigheid, de politieke vleugel van de Moslimbroederschap, de stembusslag vlot zal winnen. Nieuwe gedragsregels voor toeristen staan hoog op het lijstje van deze conservatieve politici. "De strandtoeristen moeten rekening houden met de waarden en normen van onze samenleving", aldus de secretaris-generaal van de partij.

    Gescheiden stranden

    De Moslimbroeders pleiten naast een bikini- en alcoholverbod ook voor gescheiden stranden voor mannen en vrouwen. Zij willen bovendien piramides, sfinxen en andere monumenten die versierd zijn met on-islamitische afbeeldingen aan het publieke oog onttrekken.

    Toch zal het volgens sommige bronnen zo'n vaart niet lopen. Bij gebrek aan grote olie- en gasvoorraden is Egypte immers veel te afhankelijk van het toerisme waardoor de Moslimbroerders het zich niet kunnen permitteren om deze sector droog te leggen. Bovendien zouden miljoenen Egyptenaren opnieuw de straat opgaan als hun voornaamste inkomstenbron wordt afgepakt. Afwachten maar welke weg Egypte zal inslaan na de verkiezingen van november. (kve)

    Bron: http://www.hln.be

    05-10-2011 om 08:19 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Egypte Nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOG - Kemet – Het Zwarte Land
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een nieuwe rubriek die we op deze blog gaan opstarten is “SITE / FORUM / BLOG”. In deze rubriek zetten we een bepaalde site, forum of blog even extra in de kijker.

    In eerste instantie zullen we de voorkeur geven aan Nederlandstalige sites, forums of blogs. Maar mettertijd zullen ook sites in andere talen aan bod komen.

    Een eerste blog die we even in de kijker willen zetten is Kemet – Het Zwarte Land. Deze blog behandelt diverse aspecten over het Oude Egypte, maar ook de Oude Egyptische religie. Net als onze blog, vertrekt de schrijver van deze blog vanuit zijn geloof in de Oude Goden. Wij vonden dan ook dat deze blog de spits mocht afbijten voor onze nieuwe rubriek. Om deze blog te bekijken dien je op het plaatje te klikken.

    De sites, forums en blogs die wij hier bekend maken, krijgen in de rechter kolom > een vaste link.

    05-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Site / Forum / Blog
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestdag - 5 oktober 2011

    Festival van Het-Hert (Hathor).

    05-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Feestdag
    04-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TEMPEL VAN RA - Schrijn van Ra



    Het meest belangrijke voorwerp van de tempel van Ra, het houten schrijn voor het cultusbeeld van Ra-Harachti.

    04-10-2011 om 23:13 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Tempel van Ra
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NIEUWE ONTDEKKINGEN - Tombe in Ain Shams uit de 26ste dynastie ontdekt


    Grotere kaart weergeven

    Arbeiders stootten tijdens graafwerken voor een nieuwe woning in de Mansheyet Al-Tahrir straat in Ain Shams per toeval op een muur beschreven met hiërogliefen. Een archeologisch team van de Oudheidkundige Dienst ging daarop op onderzoek uit en ontdekten dat de muur deel uitmaakte van een graf uit de 26ste dynastie. De eerste opgravingen brachten reeds aan het licht dat het graf in de oudheid reeds geplunderd werd. Niettemin zal men het graf volledig onderzoeken en nagaan of er toch nog artefacten kunnen aangetroffen worden. Nadien wordt het graf ontmanteld en het land wordt dan terug aan de eigenaar gegeven.

    Bron: http://english.ahram.org.eg/




    04-10-2011 om 20:11 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:N. Ontdekkingen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE OUDE RELIGIE - De Ogdoade van Hermopolis

     

    De Ogdoade ofwel de "Acht Grote Namen van Khemu", letterlijk “achtstad” (Hermopolis Magna) is een groep van acht oergoden en één van de oudste theologische dogma’s van het Oude Egypte. Deze goden vertegenwoordigden de aspecten van de oorspronkelijke kosmos.

    Volgens de Hermopolitische visie bestonden de acht oergodheden in vier paren van twee, elk met een mannelijke en een vrouwelijke vertegenwoordiger. Ieder paar was geassocieerd met een specifiek aspect of element van vóór de schepping. Zij bevatten het potentieel voor het ontstaan van het universum. Daarom werden deze oergoden ook de vaders en moeders van de Zonnegod genoemd.

    De vier mannelijke oergoden van de Ogdoade, werden voorgesteld met een kikkerhoofd of als een kikker terwijl de vier vrouwelijke met slangenhoofd of als slang worden afgebeeld.

    De Ogdoade bestond uit volgende Goden:

    Noen en Naunet – De Oerwateren – het ontbreken van vaste materie

    Heh en Hehet – Eindeloosheid, oneindigheid – het ontbreken van tijd

    Kek en Keket – Duisternis – het ontbreken van licht

    Amon en Amaunet – De Verborgen Kracht – het ontbreken van zicht (= gebrek aan perceptie)

    In sommige teksten worden Amon en Amaunet vervangen door Tenen en Temenet – De Leegte – het ontbreken van “ruimte”

    Samen met Toth vormde de Ogdoade de Enneade of “Negenheid” van Hermpolis Magna. Een Negenheid die ouder is dan deze van Ioenoe (Heliopolis)

     

    De Zonnegod Ra gezeten op een Lotusbloem in het Messer Meer in het gezelschap van de Ogdoade.



    04-10-2011 om 18:46 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:De Oude Religie
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestdag - 4 oktober 2011

    Feest van Amon dat op het Opet Feest volgt - Aankomst van de Grote Namen der Netjer in Abydos - Klaagzang van Aset (Isis)en Nebet-Het (Nephthys) voor Wasir (Osiris).

    04-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Feestdag
    03-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestdag - 3 oktober 2011

    Dag van het verschijnen van de acht Grote Namen van Netjer (Oergoden)

    03-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Feestdag
    02-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TEMPEL VAN RA - Oogst

    In Egypte is het momenteel de voorlaatste maand van de overstroming, maar hier is het oogstseizoen. En wat voor een oogst, lekkere druiven van een 10 jaar oude wijnstok die uit Cochem (de Moezelstreek, Duitsland) komt en verse hazelnoten dankzij onze buur die zijn boom niet snoeit zodat de vruchtbare takken over onze muur groeien. Sommige zaken krijgt men gewoon van de natuur, en daar moeten we dankbaar voor zijn.

    Een offergave en ochtendgebed aan Chepri:

    “Heil U, Chepri, Gij die rijst in schittering aan de Oostelijke Horizon, geborene uit Noet, na uw nachtelijke reis doorheen de Onderwereld. Uw vijanden zijn voor U verslagen opdat Gij een nieuwe dag kunt aankondigen. Aanvaardt de giften die Geb ons schenkt, gevoed door het water van Noet en gerijpt door de stralen van Aton. Moge deze gaven U tot spijs dienen en u voeden iedere dag opnieuw”

     

    02-10-2011 om 07:44 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:Tempel van Ra
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestdag - 2 oktober 2011

    Bezinning rond de vruchtbaarheid van Min

    02-10-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Feestdag
    01-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOGINFO - CATEGORIEËN

    U kan deze blog natuurlijk van dag tot dag lezen. Onthoud dat het welkomstartikel steeds bovenaan staat, dit kan je echter makkelijk over slaan door op het eerste item te klikken in de sectie “INHOUD BLOG” in de linker kolom <




    Maar om de blog gemakkelijk te gebruiken en enkel specifieke artikels te lezen hebben we het systeem van categorieën ingevoerd. Dit laat jullie toe de verschillende artikels in een bepaalde categorie te bekijken.

    Bijvoorbeeld, de categorie “Per Ankh” behandelt alle artikelen, rituelen, gebeden, instructies,… van het moderne Kemetisme. De categorie “De Godenwereld, alle berichten betreffende de diverse Goden uit het Oude Egypte. De categorie “Tempel van Ra” de berichten over onze persoonlijke beleving en rituelen aangaande de verering van de Oude Goden en Ra-Harachti in het bijzonder. De categorie “Bloginfo” waaronder dit artikel staat, is een speciale categorie om wat uitleg te geven rond de blog zelf en een hulpmiddel om de laatste nieuwe toevoegingen op de blog te weten te komen.

    Wie dus alles wil lezen van één bepaalde categorie, klikt in de linker kolom < op de gewenste categorie en dan verschijnen al de berichten van de gekozen categorie in volgorde van plaatsing volgens datum op het scherm, met weglating van eventuele andere berichten die op een zelfde datum geplaatst zijn.

    Momenteel hebben we volgende categorieën op de blog. Bloginfo – Bouwkunst – Cultuur – Dagelijks leven – De Godenwereld – De Oude Religie – Egypte Nieuws – Feestdag – Geschiedenis - N. (nieuwe) Ontdekkingen – Per Ankh – Tempel van Ra – Varia & Video.

    Het kan zijn dat wanneer u een bepaalde categorie aanklikt, bijvoorbeeld “Feestdag” waar nu 12 berichten in staan, dat je niet alle berichten ziet. Dit is geen fout van het systeem. Bloggen.be laat immers toe artikels in de toekomst te plaatsen. Bij feestdagen bijvoorbeeld, plaatsen we iedere feestdag op de juiste datum en om 00.00 uur verschijnt dit artikel dan automatisch op de ingegeven datum. Beschrijving: http://www.bloggen.be/Images/Skin/6/pixel.gif

    01-10-2011 om 12:30 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Bloginfo
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VARIA - Zelf hiërogliefen schrijven
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op het internet, hebben we een leuke toepassing gevonden waarmee je op eenvoudige manier zelf teksten kan schrijven gebruik makende van het basisalfabet van de Oude Egyptenaren. Hier schrijf je natuurlijk geen echt Oud Egyptische teksten mee, want om dit te kunnen dien je jaren studie te volgen en ca. 800 hiërogliefen te kennen, alleen al om de teksten van het Middenrijk te kunnen vertalen. Rond de Ptolemeïsche periode bestond het hiërogliefenschrift zelfs uit ongeveer 3000 tekens.

    Het plaatje hier rechts toont het uitzicht van de site. Eens je een tekstje gemaakt hebt kan je dit afdrukken en zelfs naar iemand mailen via outlook.

    Om naar de site te gaan klik je op het plaatje.

    01-10-2011 om 09:12 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Varia
    30-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VIDEO - Egyptes oude glorie

    Wie Egypte vandaag bezoekt, ziet er nog vele overblijfselen van hun beschaving. Sommige monumenten hebben de tand des tijd al beter doorstaan dan andere. Maar wat vooral verloren gegaan is, is de fantastische kleurenpracht van deze monumenten. Aan de hand van kleurfragmenten die her en der nog bestaan, maar ook de muurschilderingen in de oude tombes, heeft men geprobeerd deze kleurenpracht te reconstrueren. Deze video geeft in ieder geval een mooi idee hoe sommige monumenten er vroeger moeten hebben uitgezien.


    Dubbelklik op de video voor in volledig scherm te bekijken

    30-09-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (5 Stemmen)
    Categorie:Video
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOGINFO - EEN FORUM
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nieuw op de blog is een forum. Op het forum kunnen jullie jezelf voorstellen, jullie favoriete God of Godin kenbaar maken, een berichtje plaatsen in de categorie “geloven” of “algemeen”.

    Momenteel is het forum nog wat beperkt wat betreft onderwerpen, doch dit kan veranderen naarmate meer mensen gebruik maken van deze mogelijkheid.



    De knop om naar het forum te gaan vinden jullie terug in de linker kolom of door hier op het plaatje van de schrijver te klikken.

    30-09-2011 om 00:00 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Bloginfo
    29-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestdag - 29 september 2011

    Einde van het Opet Feest - Wasir (Osiris) gaat uit in Abydos - Reiniging van de harten v/d Netjeru - Feest van Hapi: Schepping van de Nijl.

    29-09-2011 om 20:38 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Feestdag
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Per Ankh - De Vier Basiselementen

    In de artikels hier onder behandelen we heel wat ceremonies die in het Oude Egypte uitgevoerd werden en heden ten dage ook nog kunnen uitgevoerd worden. In de Oude Egyptische religie en ook de moderne vorm ervan, het Kemetisme, zijn er vier basis elementen die bijna in iedere ceremonie gebruikt worden: natron, wierook, wijwater en licht.

     

    Zij hebben allen ongeveer hetzelfde doel: Zuiveren en bescherming afroepen. Bij wierook komt daar nog een element bij, de opstijgende rook heeft tot doel de Goden op te roepen om op aarde te verblijven. In tegenstelling tot veel andere religies waar de opstijgende rook tot doel heeft de gebeden bij de Goden in de “hemel” te brengen, roepen wij de Goden op om op aarde te komen om onze gebeden te aanhoren en onze offers in ontvangst te nemen.

    Omdat deze vier basis elementen zo onontbeerlijk zijn, gaan we deze eerst één voor één bespreken in de hier volgende artikels.

    29-09-2011 om 20:30 geschreven door Ranoferhotep  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Per Ankh


    Klik op de tempel om naar het
    FORUM te gaan!

    Foto







    E-mail mij

    Hebt u een vraag over het Oude Egypte of de Oude Religie? Druk op de knop E-mail mij!


    EGYPTISCHE KALENDER

    DE EGYPTISCHE FEESTDAGEN


    Gastenboek
  • mooie website!
  • WELKOM

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het Gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik op de foto van de kaart van Egypte om een grotere afbeelding te zien

    Foto

    Interessante Blogs en Forums
  • Kemet - Het Zwarte Land (VL)
  • Het Oude Egypte Forum (NL)
  • Egypte Forum Pr kmt (VL)
  • Egyptian Dreams (GB)

  • Inhoud blog
  • PER ANKH - De Egyptische kalender
  • EGYPTE MUSEA - Het Pand te Gent.
  • FEESTDAG - 31 januari 2012
  • FEESTDAG - 28 januari 2012
  • FEESTDAG - 25 januari 2012
  • FEESTDAG - 24 januari 2012
  • FEESTDAG - 23 januari 2012
  • FEESTDAG - 21 januari 2012
  • SITE - International Network of Kemetics
  • EGYPTE FUN - Zonder woorden
  • FEESTDAG - 20 januari 2012
  • NIEUWE ONTDEKKINGEN - Nieuwe tombe ontdekt in Dal der Koningen
  • FEESTDAG - 15 januari 2012
  • FEESTDAG - 14 januari 2012
  • FEESTDAG - 12 januari 2012
  • FEESTDAG - 11 januari 2012
  • FEESTDAG - 9 januari 2012
  • FEESTDAG - 8 januari 2012
  • FEESTDAG - 7 januari 2012
  • FEESTDAG - 5 januari 2012
  • SITE - Tempel van Sethi I, Abydos
  • CULTUUR & KUNST - Het sistrum
  • FEESTDAG - 1 januari 2012
  • FEESTDAG - 28 december 2011
  • FEESTDAG - 27 december 2011
  • FEESTDAG - 26 december 2011
  • FEESTDAG - 24 december 2011
  • FEESTDAG - 22 december 2011
  • FEESTDAG - 19 december 2011
  • FEESTDAG - 18 december 2011
  • FEESTDAG - 17 december 2011
  • EGYPTE ELDERS - Kasteel Bunneghem-Sloor (B)
  • FEESTDAG - 16 december 2011
  • EGYPTE CREATIEF - Zelf een schrijn maken
  • FEESTDAG - 15 december 2011
  • FEESTDAG - 14 december 2011
  • FEESTDAG - 9 december 2011
  • FEESTDAG - 8 december 2011
  • EGYPTE MUSEA - Museum van Mariemont (B)
  • DE OUDE RELIGIE - Hymne voor Aton
  • FEESTDAG - 7 december 2011
  • FEESTDAG - 6 december 2011
  • TEMPEL VAN RA - Alternatieve offerande
  • FEESTDAG - 4 december 2011
  • EGYPTE ELDERS - Los Angeles Public Library
  • TEMPEL VAN RA - Nieuwe aanwinsten (1)
  • FORUM - Egypte forum Pr Kmt
  • TEMPEL VAN RA - Mummiekist voor een poes
  • EGYPTE MUSEA - KMKG te Brussel
  • FEESTDAG - 29 november 2011
  • EGYPTE MUSEA - The Royal Pump Room Museum.
  • TEMPEL VAN RA - Moderne projectie
  • CULTUUR & KUNST - Egyptische maskers
  • SAMENLEVING - Oude “moderne” ziekten
  • FEESTDAG - 25 november 2011
  • EGYPTE FUN - Film - Cleopatra
  • SAMENLEVING - Oudste prothese in de wereld
  • DAGELIJKS LEVEN - Brood maken
  • EGYPTE NIEUWS - Geen problemen voor Belgische toeristen in Egypte
  • DE OUDE RELIGIE - Stele van Horus de Jongere
  • FEESTDAG - 21 november 2011
  • BOUWKUNST - Obelisken
  • FEESTDAG - 18 november 2011
  • TEMPEL VAN RA - Offergaven voor de Goden
  • FEESTDAG - 17 november 2011
  • SAMENLEVING - Handschoenen
  • FEESTDAG - 16 november 2011
  • FEESTDAG - 15 november 2011
  • EGYPTE ELDERS - Egyptisch paviljoen, zoo van Antwerpen
  • FEESTDAG - 14 november 2011
  • FEESTDAG - 13 november 2011
  • FEESTDAG - 12 november 2011
  • FEESTDAG - 11 november 2011
  • TEMPEL VAN RA - Huisaltaar voor Osiris
  • FEESTDAG - 10 november 2011
  • EGYPTE CREATIEF - Kleine metalen stele
  • FEESTDAG - 9 november 2011
  • VIDEO - De Mondopening
  • FEESTDAG - 8 november 2011
  • FEESTDAG - 7 november 2011
  • TEMPEL VAN RA - Een voorlopig album
  • CULTUUR & KUNST - Oudste gekende projectie
  • FEESTDAG - 6 november 2011
  • TEMPEL VAN RA - Inventaris
  • NIEUWE ONTDEKKINGEN - 15.000 jaar oude rotstekeningen nabij Qurta
  • FEESTDAG - 4 november 2011
  • FEESTDAG - 3 november 2011
  • FEESTDAG - 1 november 2011
  • Artikel in opmaak
  • Feestdag - 31 oktober 2011
  • SITE - Description de l'Égypte
  • Feestdag - 30 oktober 2011
  • EGYPTE ELDERS - Westerbegraafplaats Gent
  • Feestdag - 29 oktober 2011
  • Feestdag - 28 oktober 2011
  • TEMPEL VAN RA - De zegelring
  • BOUWKUNST - De eerste natuurstenen gebouwen?
  • SITE - ULB Halle -Richard Lepsius
  • EGYPTE CREATIEF - Meeneembaar Schrijn
  • EGYPTE NIEUWS - Uit Sakkarah gestolen reliëfs terug gevonden
  • Feestdag - 24 oktober 2011
  • FOTO ALBUM - Gary Todd
  • BLOGINFO - HYPERLINKS
  • Feestdag - 22 oktober 2011
  • EGYPTE CREATIEF - Een wapenschild
  • Feestdag - 21 oktober 2011
  • SAMENLEVING - Goddelijke Koningen
  • VARIA - Documentaire
  • Feestdag - 19 oktober 2011
  • GESCHIEDENIS - De eerste koningen
  • EGYPTE CREATIEF - Eigen miniatuurtempel
  • Feestdag - 18 oktober 2011
  • Feestdag - 17 oktober 2011
  • Feestdag - 16 oktober 2011
  • Feestdag - 15 oktober 2011
  • SITE - Honderden Goden en Godinnen
  • Feestdag - 13 oktober 2011
  • EGYPTE NIEUWS - Uit Abusir gestolen reliëf terug gevonden
  • BLOGINFO - PHOTOBUKET
  • EG. SYMBOLEN - Shen
  • Feestdag - 11 oktober 2011
  • CULTUUR & KUNST - Miniaturen
  • Feestdag - 10 oktober 2011
  • VARIA - King Tut tentoonstelling
  • FEESTDAG - 8 oktober 2011
  • VARIA - Moderne miniatuurtempel
  • Feestdag - 7 oktober 2011
  • EGYPTE ELDERS - Horus House
  • EG. SYMBOLEN - Ankh
  • BLOGINFO - AANKLIKBARE PLAATJES
  • BLOGINFO - BIJLAGEN
  • DOWNLOAD - Egyptische TT Fonts
  • EGYPTE NIEUWS - Straks bikini en alcoholverbod?
  • BLOG - Kemet – Het Zwarte Land
  • Feestdag - 5 oktober 2011
  • TEMPEL VAN RA - Schrijn van Ra
  • NIEUWE ONTDEKKINGEN - Tombe in Ain Shams uit de 26ste dynastie ontdekt
  • DE OUDE RELIGIE - De Ogdoade van Hermopolis
  • Feestdag - 4 oktober 2011
  • Feestdag - 3 oktober 2011
  • TEMPEL VAN RA - Oogst
  • Feestdag - 2 oktober 2011
  • BLOGINFO - CATEGORIEËN
  • VARIA - Zelf hiërogliefen schrijven
  • VIDEO - Egyptes oude glorie
  • BLOGINFO - EEN FORUM
  • Feestdag - 29 september 2011
  • Per Ankh - De Vier Basiselementen
  • Per Ankh - Gebruik van natron
  • Per Ankh - Gebruik van wierook
  • Per Ankh - Gebruik van wijwater
  • Per Ankh - Gebruik van kaarsen
  • Per Ankh - Ritus – Inwijden Huisgoden
  • Per Ankh - Ritus – Inwijden Tempelbeelden
  • Per Ankh - Ritus – Inwijden offerdranken
  • Per Ankh - Ritus – Inwijden offerspijzen
  • Per Ankh - Ritus – Inwijden offerplanten
  • Per Ankh - Ritus –Inwijden geschenken
  • Per Ankh - Ritus -De Ochtendritus
  • Per Ankh - Ritus -Egyptisch Nieuwjaar
  • De Godenwereld - De Egyptische Goden (deel 1)
  • De Godenwereld - De Egyptische Goden (deel 2)
  • Welkom in het Levenshuis van de tempel van Ra

    Foto

    Enkele beelden van Farao's behorende tot
    DE TEMPEL VAN RA


    Foto

    Koning Hor Ka - Pre-dynastieke periode
    Foto

    Chefren - Oude Rijk
    Foto

    Foto

    Ammenemes II - 12de dynastie
    Foto

    Mentoehotep II - 11de dynastie
    Foto

    Foto

    Hatsjepsoet - 18de dynastie
    Foto

    Nefertiti - 18de dynastie
    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Toetanchamon - 18de dynastie
    Foto

    Foto

    Ramses II - 19de dynastie
    Foto

    Psammetichus I - 26ste dynastie

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs