Een jaartje Down Under
HIER wonen wij.
DIT is onze buurt.




Inhoud blog
  • The end
  • 6 weken na onze thuiskomst
  • Bijpraaten, eten en drinken.
  • De laatste vlucht en aankomst.
  • Het vertrek ...naar huis
  • De laatste dag in Sydney.
  • Afscheid van Sydney.
  • Einde van de Cruise en terugvlucht
  • Einde van de Cruise en terugvlucht
  • Ribbon Reef No5 and Escape Reef
  • Lizard Island and Ribbon Reef 9.
  • Cooktown en Two Isles.
  • De laatste dag in het resort, de eerste op de boot
  • Tennis en rust
  • Tjapukai (Aboriginal dorp)
  • Zwemmbad en DFO
  • The Tablelands
  • Zondag, rustdag
  • Rustdag in Cairns
  • Great Barrier Reef: Norman Reef.
  • Kuranda
  • Daintree en Port Douglas
  • Aankomst in het resort
  • Internet problemen
  • Joepie, we hebben internet in het hotel
  • De laatste dag op ons appartement...
  • De planning voor de volgende weken.
  • 1 februari op 1 augustus.
  • De laatste werkdag.
  • Afscheids drink
  • Alles moet weg!
  • Afscheidslunch voor Jess en mezelf.
  • Inpakken en wegen.
  • Disney on Ice en inpakken.
  • Bezoek uit België
  • De warmste dag in 19 jaar.
  • Kings Cross
  • De laatste BBQ...
  • Filippino restaurant
  • Mijn eerste V6.
  • De Blue mountains
  • Driving Range
  • Bezoek van de Jacksons 4
  • Appartment te huur.
  • Ragna haar laatste schooldag.
  • North Head en Manly.
  • Zaterdag, rust en blogdag.
  • Tasmania: Port Arthur en naar huis.
  • Tasmania: Eco Cruise en Wildlife park
  • Tasmania: Salamanca Market en Wildlife
  • Tasmania: aankomst en shoppen.
  • Wij zijn er effe niet.
  • De Humpback Highway
  • Mijn leven in één zin...
  • Het einde komt nader ...
  • Zondag, rustdag.
  • Sydney by Seaplane
  • Blue Mountains, dag 3: Lookouts en de terugrit.
  • Blue Mountains, dag 2: Rondleiding + Katoomba
  • Blue Mountains, dag 1: Leura
  • We nemen de Sushi Trein.
  • Ons Strand... of wat er van over blijft.
  • Graffiti op het Opera House
  • The Entrance
  • Lake Macquarie
  • A wet, wild night....
  • Olympisch Park in Sydney
  • De tijd vliegt... veel te snel!
  • De herfst is in het land.
  • Moederdag.

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    22-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.A wet, wild night....

    Wat een week... elke dag regen..

     



    Vorige nacht was er zoveel wind dat de stoelen op ons terras de ganse nacht aan het schuiven waren. Annick heeft dus niet veel geslapen.
    Iets ten noorden van hier (Brisbane -1000 km van hier- ) zijn er weer overstromingen. Het water niveau zou er 8 meter boven het normale peil staan.
    Ik ben daarnet nog even (door de regen en wind) naar het strand geweest, en er is nog eens een pak zand verdwenen...
    Alles is weg tot aan de duinen, en waar de duinen stoppen is nu een afgrond van 2 à 3 meter. Hopelijk kunnen we één van de volgende dagen daar foto's van laten zien.
    Annick en Ragna zijn eerder deze week naar de zee geweest en hebben wat foto's genomen.

    Op dit moment is Annick de valiezen aan het pakken voor ons weekendje naar 'The Entrance' (op ongeveer 2 uur hiervandaan).
    Hopelijk regent het daar iets minder, maar de laatste weerberichten zijn dat het regenweer van Brisbane naar ons komt...Maar volgende week woensdag zou het gedaan zijn met regenen.

    Stuur AUB eens wat zon op van België.  

     

    22-05-2009, 00:00 geschreven door De Aussies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lake Macquarie
    Weeral weekend, en bijna eind mei… Kan er iemand een Stella opsturen, wij willen de tijd stop zetten, zoals in de reclame. (toppunt is dat ze Stella een van de bieren is die hier het meeste op de kaart staan samen met Heineken).

    Vandaag vertrekken we naar Lake Macquarie, dit is een groot meer dat 4 maal zo groot is als de Sydney Harbour, en het grootse zoutwatermeer is (er stond niet bij van wat, van het dorp, NSW, Australië, het zuidelijk halfrond, de wereld,… maar het is wel het grootste).

    De ganse nacht heeft het geregend en was er veel wind. Net voor het vertrek zijn Ragna en ik nog eens naar het strand gaan kijken. We hebben enorm veel geluk dat de zomer voorbij is, het strand is echt weg. Waar we vroeger een 50 tal meter hadden om te liggen is er  nu enkel water… ik vermoed dat er nu al 3 meter strand is verdwenen. Ik heb tegen Annick gezegd dat ze foto’s moet trekken zodat we hier ook eens een verslag van kunnen maken. Maar het is echt ongelofelijk.
    De ganse weg heeft het geregend… Bij aankomst in het Rafferty Resort was het droog zodat we het zwembad (buiten en niet verwarmd) en onze woning voor het weekend konden inspecteren.


    Omdat Ragna al enkele maanden tennisles volgt, besloten we om eens wat tegen het balletje te kloppen. Tijdens de match hebben we nog één stevige regenbui, en dan was het gedaan voor het weekend.
    Over de uitslag van de tennismatch zal ik maar niets vertellen, enkel dat ik de zon in mijn ogen had… en dat ik nog wat moet oefenen.

     

    Daarna zijn we gaan picknicken lans het meer en kregen veel beziens van de Magpies (soort ekster). Toen ze doorhadden dat ze toch niets kregen zijn we weggevlogen.

    Om onze lunch te laten zakken zijn we een wandeling van een tweetal uurtjes gaan doen (aan Australische snelheid). Het begon allemaal vol risico op een brug die waarschijnlijk nog door de originele gevangenen 200 jaar geleden is gebouwd. Nadat Annick veilig aan de overkant was geraak was er voor mij zeker geen risico meer. Ragna echter besloot om over de gracht te springen.
    Hier en daar konden we nog duidelijk de plassen zien van de zondvloed van de vorige dagen. Ik weet niet of er meer water stond in het meer dan gewoonlijk, maar aan het bordje ‘Private beach’ was er minder dan 2 meter strand…

    Zoals gewoonlijk hebben we onze fototoestellen weer eens duchtig laten werken (450 foto’s op een weekend, ik weet niet of we die allemaal ooit gaan kunnen bekijken). Ook onze verrekijker heeft goed dienst gedaan om de vogels, parkieten, eenden, pelikanen,...  te bekijken. Ook hier zagen we weer zeer kleurrijke vogels, die serieus met onze voeten speelden en achter de takken bladeren kropen.


     

    Na de wandeling zijn we in het verwarmd zwembad gekropen tot het donker werd. In het begin was het water vrij koud, tot ik ontdekte waar al het warm water in het bubbelbad liep. Plots kwamen zowel vrouw en dochter heel dicht bij mij zitten.

    ’s Avonds heeft Ragna spaghetti gegeten op ons appartementje, en Annick en ik zijn Thai gaan eten.
    Toen we thuis kwamen pakte Ragna de schrik van haar leven omdat ze iemand aan de voordeur hoorde (terwijl we langs achter waren naar buiten gegaan).

     

    23-05-2009, 00:00 geschreven door De Aussies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Entrance

    Uitgeslapen tot 8 uur.

    Daarna een lekker stevig Engels ontbijt, inpakken en wegwezen.

    We nemen de weg terug naar huis maar langs de kust en niet via de autosnelweg.

    De eerste halte is Caves Beach. Dit zijn een reeks rotsen waar enkel grotten zijn die toegankelijk zijn bij laag water. Aan de andere kant ligt een gigantisch strand.

    Op dat strand kwam net een verse kwal (Blue Bottle) aangespoeld.

    We hebben er zo al honderden gezien, maar niet zo vers. De meeste liggen er al enkele dagen en zijn verdroogd. Bij deze konden we de prachtige kleuren zien, wat ik op de gevoelige plaat chip kon vatleggen. Ragna wilde alles van een beetje dichterbij bewonderen met de verrekijker.
    Helaas zijn op de blog de kleuren niet echt goed te bewonderen omdat de foto's met een kleinere resoluties zijn, maar als je goed kijkt kan je net onder de bovenste waaier wat groene vlekjes zien..

     

    Even verder op één van onze stops konden we Lake Macquarie bewonderen twee van de vele eilandjes die het meer rijk is. Annick kon nog net twee pelikanen in volle vlucht schieten (een kiekje schieten bedoelen we dan wel te verstaan).

    Even later in The Entrance vonden we een Sea Dragon. Dit is een soort zeepaardje dat beschermd is. Helaas (maar gelukkig voor ons, en jullie) was dit draakje op een stijger terecht gekomen bij hoog water, en niet meer de kans gehad om terug in zee te zwemmen.
    Ik weet dat dit diertje eerder uitzonderlijk is, maar heb prijzen op het net gevonden van 3000 to 5000$. Ik denk dat ik ga investeren in een handeltje van Sea Dragons en cockatoos.

    >

    Even later zijn we gaan wandelen langs The Entrance zelf, een smalle geul waar the water in en uit Lake Macquarie vloeit. Ook hier was er nog plaats voor andere mensen (nee we hadden het strand niet voor ons gereserveerd). Ragna vond een aangespoelde kokosnoot. Die spoelen overal aan op de stranden van Australië. Als iemand zich afvraagt waar die kokosnoten vandaan komen… Van de Coconut trees… (naar een grapje van de gids op Fraser Island).

    We hadden voor ons middageten gekozen voor een restaurant met een mooi uitzicht over het meer en de zee. Wat we echter niet voorzien hadden is dat die net naast de landingsbaan gelegen was …. Van de pelikanen.

     

    Na het eten, nog wat rondgewandeld in de buurt, en dan rustig naar huis gereden, waar we zelfs een kwartier file hebben gehad.

    24-05-2009, 00:00 geschreven door De Aussies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)




    Gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 28/09-04/10 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 28/07-03/08 2008


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs