Inhoud blog
  • bijna Allerheiligen
  • Stormachtige dagen
  • 13
  • Twee jaar na de dood van Douwke
  • I’ll be looking at the moon, but I’ll be seeing you
    Informatie Aplastische Anemie (PNH/AA)
  • Stichting Zeldzame Bloedziekten Nederland
  • Foto
    Foto
    Foto
    Douwke's aplastische anemie

    01-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euh, hoeveel juist ?

    xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> 



    Kinderen vormen de toekomst.

    Het zijn zij die deze aarde zullen bevolken als wijzelf  er niet meer zijn. Zo zou het althans toch moeten zijn…

    Wat op een zomerse vrijdagavond begon met een telefoontje vanuit een ziekenhuis in Bree zou het leven van de Bende ingrijpend veranderen en een jaar later tot het verlies van onze dochter Douwke leiden.

    Haar dood veroorzaakte een deining rondom, bij de mensen die haar gekend hadden. Maar het stopte daar echter niet.

    Wanneer je een dierbare persoon verliest word je gevloerd. Wanneer het gaat om je kind of je zus (in Rienske haar geval) dan houdt de wereld op met draaien en blijven alle klokken over de ganse wereld letterlijk voor je stilstaan.

    Om het verlies een plaats te geven besloot de meter van Douwke een tocht te maken en hieraan een goed doel te koppelen. Er werd gekozen voor Mobile school, een organisatie die kinderen die op de straat leven hun eigenwaarde probeert terug te geven. Met mobiele schooltjes trekken ze de straat op in steden verdeeld over verschillende continenten.

    Kinderen zijn de toekomst en dat mag niet vergeten worden!

    De fietstocht die Marleen maakte leidde haar naar Santiago de Compostella, meer dan tweeduizend kilometer van haar huidige woonplaats: Lier.
    Toen dit alles begon had de Bende geen idee gehad waartoe dit zou leiden. Over de ganse tocht van België naar Santiago werden ballonnetjes gehangen met Douwke haar naam erop. Douwke reisde eigenlijk zo op deze manier ook mee.

    Bij haar vertrek kwam een medewerker van Mobile School, Saskia, haar een voorspoedige reis wensen. Saskia zou zelf naar Albanië gaan om daar mee een mobiel schooltje op te starten. Ze volgde de reis via de blog van Marleen en wij volgden het nieuws vanuit Albanië op via de webstek van Mobile School.

    De school van Douwke, de school waar Krisje les geeft, de gidsen van Rumst, vrienden van vrienden van... en zoveel mensen meer brachten een cent in het zakje en het resultaat… liet iedereen stomverbaasd achter.

    Gisteren op 30 september kwamen een dertigtal van deze mensen bij elkaar. Ze hadden het project mee gesteund en het een warm hart toegedragen.

    Na een diavoorstelling over de reis en de lotgevallen van Marleen werd een cheque overhandigd aan Saskia.

    De cheque die “Fietsen voor en door Douwke” mocht overhandigen aan Mobile School bedroeg 9500 euro.

    Meer dan voldoende voor de oprichting van een mobiel schooltje!

    Rond “ Fietsen voor en door Douwke” hangt een aura van licht.

    In het verdriet en verlies schijnt hier de inherente goedheid van de mens door. Het verlies van een mens en in dit geval een kind droeg er toe bij dat er ergens anders op deze wereld andere kinderen geholpen kunnen worden.

    Probeer positieve oorzaken te scheppen die kunnen leiden naar gunstige gevolgen, wordt er in somige religieuze tradities gesteld. 

    Niets meer en niets minder, maar wel bijzonder krachtig.

    Hier klinkt geen theatrale “Yes, we can” , hier klinkt de kracht van stilte en de gedachte: “ Onze kinderen zijn de toekomst”

     

     

     

     

     

     

     







                                                  



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (4)

    10-10-2011
    Geweldig!
    Een geweldige prestatie. Marleen die deze grote tocht, helemaal op de fiets heeft ondernomen, maar ook de vele mensen die haar daarbij hebben ondersteund.
    Douwke zou trots op jullie zijn en vele kinderen zullen door de mobiele school een betere kans krijgen in het leven. Mijn complimenten!

    10-10-2011 om 10:23 geschreven door Jannie


    09-10-2011
    Tof
    heey Douwke

    Sorry dat ik er niet zo lang was , huiswerk enzo ...
    Ik zat in de Gidsen ik ben er jammer genoeg uitgegaan maarja ik vind het keigoed wat de familie van Douwke allemaal voor haar doet dus respect!! :) Groetjes , Nina ps ; ik zat vroeger 1 jaar bij Douwke haar groep en daar herrinner ik soms nog iets er van :)

    09-10-2011 om 11:09 geschreven door Nina


    05-10-2011
    Proficiat
    Beste bende,
    Hartelijk proficiat met het resultaat.
    Luc, Ann, Robin en Sam

    05-10-2011 om 14:43 geschreven door Papa Sam


    03-10-2011
    een warme avond
    Hoi
    Het was warm vrijdagavond, maar niet alleen wat de temperatuur betrof. Het was vooral een warm verhaal dat gebracht werd, het heeft me enorm geraakt en voel heel veel respect voor Marleen!
    Nogmaals een dikke chapeau en het is ook zo mooi dat er nu zoveel mensen kunnen genieten van jullie inzet!
    Douwke is nooit ver weg en dat ze fier zou zijn op jullie staat als een paal boven water!

    03-10-2011 om 19:24 geschreven door Hermans Nicky



    Laatste commentaren
  • 5 jaar (Jannie)
        op Op naar Santiago!
  • De tijd (Jannie)
        op Stormachtige dagen
  • Decembermaand (Jannie)
        op Stormachtige dagen
  • Niet vergeten (Vanderbiesen Monique)
        op Stormachtige dagen
  • Misschien laat maar toch RIP (Nina)
        op 13
  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Foto

    Archief per maand
  • 10-2016
  • 10-2013
  • 06-2013
  • 08-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 12-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs