Inhoud blog
  • Despedida
  • Y por esto que hoy vengo a verte, Sevillista seré hasta la muerte.
  • Vamos a la feria
  • Información
  • Quedamos boquiabierto
    Zoeken in blog

    Foto
    Mijn jaar in Sevilla

    23-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fin de la semana: Lisboa

    Het had heel wat voeten in de aarde, maar uiteindelijk konden we vrijdagmiddag vertrekken naar Portugal. Aan het stuur en tevens eigenaar van de auto: Karin, nog niet helemaal overtuigd om mee te gaan, maar al te ver heen om nog te kunnen weigeren. Maakten gretig gebruik van deze opportuniteit: Thomas, Chris, Julian en ikzelf. Nu was dit wagentje veel te klein voor ons maar de zon scheen hard en we waren optimistisch. Vier uur later was het wagentje nog steeds te klein, de zon vervangen door regen en wij bezweet en verkrampt, maar wel nog steeds optimistisch, en belangrijker, in Lissabon.

    Kasper verwelkomde ons met een zelfbereide spaghetti. Zijn huisvrouw Sandra was iets minder gastvrij, maar Thomas’ regalo (een pot met olijven die al half gekraakt was door zijn allesvretende kotgenoot) brak heel wat ijs. De Germanators installeerden zich in Kaspaars woonstee, en even later vertrokken we naar Alesios casa, waar Thomas en ik zouden overnachten.

    Een eerste zicht op Lisboa by night viel ons ten deel tijdens de wandeling, en gaf een glimp van wat ons nog te wachten stond. Na een gin-tonic en een onderlinge kennismaking, trokken we richting Barrio Alto. Dat is waarlijk een prachtig doolhof van straatjes, met barretjes in alle geuren en kleuren, in alle stijlen en genres. Je stapt gewoon ergens binnen, drinkt een goedkoop biertje, en als het niet geweldig is, wandel je naar een ander, ondertussen palaverend met iedereen die je maar tegen het lijf loopt. Maar natuurlijk kwamen we ook naar Lisboa voor The Luxe, beter bekend als Kaspers huisdiscotheek. Een boîte van drie verdiepingen, erg knap ingericht, met terrassen en dakterrassen die uitkijken over de Taag en Lisboa. Het was de volgende stop en tevens eindpunt, vanwaar we taxigewijs weer naar huis gebracht werden.

    Zaterdag bezochten we Lisboa centrum. We namen het trammetje dat door de stad rijdt, wandelden van uitzichtpunt naar uitzichtpunt, verkenden de grote winkelstraten in het centrum en doken zelfs een sessie wijnproeven binnen. Later op de avond zetten we Chris aan het werk in de keuken, en liet hij wederom zijn klasse zien, zodat we goed gevuld konden vertrekken naar een concert in de buurt, wat Kasper geregeld had. Het speelde zich af in de sporthal van een lokale school, dus qua uitzicht erg leuk, maar de muziek viel eerlijk waar wat tegen. En laat nu dat meestal de reden zijn om naar een concert te gaan. De blikken werden dus wederom naar Barrio Alto gericht, al hadden we een hele beklimming nodig om er te geraken. Lisboa is voortdurend bergop en bergaf. In Barrio Alto deden we nog enkele cafétjes aan, alvorens via de lokale nachtbakker weer huiswaarts te keren. Ook zondag was het weer vroeg dag. Het klooster en de toren van Belem stonden op het menu. Wondermooi, allebei. En de lokale koekjes met geheim recept vielen ook best te pruimen. Maar waar het zondag allemaal om bleek te draaien, was de surfsessie. Om drie uur werden we verwacht aan de Atlantische oceaan, en de aanblik van al dat aanrollend geweld deed de laatste grote bek wel degelijk verstommen. Dit ging geen lachertje worden. De wetsuites werden aangetrokken (Tip om geen belachelijk Thomas&Tom figuur te slaan in een surfkeet: de ritssluitingen horen wel degelijk op je rug te zitten) en de boards uitgedeeld. Daarna richting strand, waar de monitor meteen een spartaanse opwarming startte om de kijklustige toeristen te plezieren. Nu dacht hij ook dat omdat hij meer spierballen had dan de gemiddelde gorilla, wij afgebeuld moesten worden. Ik had al een kramp in mijn beide tricepsen en kuit voordat ik het water in kon, en was aan het zweten als een rund met mijn wetsuit in de zon. Maar de aanblik van Chris, voor wie sport een vies en warming-up een onbekend woord is, was werkelijk hilarisch. Die leek, echt waar, stervende op dat strand. Net toen we ons geld al wilden terugvragen mochten we het water in. De golven waren perfect, en het surfen lukte aardig, maar dat kwam waarschijnlijk omdat ik een hele grote plank had. Elke keer ik rechtstond, moest ik echter mijn board inruilen met iemand die een kleiner exemplaar en meer moeite had, en uiteindelijk wat het meer golfworstelen dan surfen wat ik deed. Ook leuk, daar niet van. Maar ongelooflijk uitputtend. Na een half uur heb je het beste echt al gehad. Maar uit dat water wil je nooit. Uiteindelijk liep de sessie ten eind, aten we iets en genoten van de ondergaande zon. Daarna weer richting Sevilla, met opgeladen batterijen na een zalig weekendje.

    23-11-2006 om 00:22 geschreven door Tom  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)


    Archief per week
  • 25/06-01/07 2007
  • 21/05-27/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 26/03-01/04 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 26/02-04/03 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 18/12-24/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 13/11-19/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 11/09-17/09 2006
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Hoofdpunten blog thomas_in_sevilla
  • Y ya está!
  • Valencia
  • La Línea Y Gibraltar
  • Corrida
  • Despedida Marco


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs