Inhoud blog
  • Home sweet home
  • Het zit er bijna op!
  • De laatste loodjes (gevonden aan een visdraad aan onze schroefas)
  • Het lek is gedicht!
  • Alles komt goed!
    Zoeken in blog

    Mira-Ceti
    Met ons varend woonschip op de Franse wateren
    20-07-2023
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bloopers

    Dag beste lezer,

    Op de morgen van de Franse Feestdag worden we verrast met verse croissants. Onze Franse buren brengen ze bij ons aan boord. We worden hier goed verwend!

    Het Canal du Centre verbindt de Saône met de Loire. Vroeger druk bevaren want er waren hier steenkoolmijnen, steenbakkerijen en metaalfabrieken. Ik vraag mij  af of die schippers het idee van de ingenieur en architect, ene Emile Gauthey naar waarde konden schatten. Hij vond rechte stukken vaarwater ongelooflijk saai en heeft het ganse kanaal voorzien van bochten waar ze aan de papierfabriek van Langerbrugge jaloers op zouden zijn.

    Het stuk tussen Fragnes en Saint-Julien-sur-Dheune is heel pittoresk, je vaart er dwars door de heuvels met hun Bourgogne wijngaarden. Door het bochtrijke (en soms smalle) parcours heb je wel niet veel tijd om opzij te kijken 😊.

    Er zijn verschillende jachtmensen die maar tot Saint-Julien varen (is trouwens ook de enige plaats waar je met een iets groter schip kan zwaaien) en dan terug naar de Saône varen. Ze bezoeken onderweg een wijnkelder en nemen dan een taxi (met de koffer vol wijn) terug naar boord. En dat gebeurt in stijl, de taxichauffeur rijdt hier met een Maserati!

    Klaar voor een paar anekdotes uit ons blunderboek?

    Blunder 1 – een sluisverhaal (lang geleden hé)

    Het eerste deel kunnen we niet aan doen 😊. We varen altijd heel langzaam een sluis binnen want dikwijls zijn de sluisdeuren en -muren begroeid met halve struiken (lichte dichterlijke overdrijving) en is het moeilijk te zien waar het groen eindigt en de muur begint. Deze keer zitten we met onze kop binnen maar dan varen we vast, de sluisdeuren zijn niet volledig open! VNF proberen bellen, maar we hebben geen bereik. Gelukkig is er een trap en kunnen we op de knop aan de sluis duwen. Snelle Eddie van het VNF kijkt naar ons en dan naar de sluis en zegt, vaar maar binnen. We antwoorden dat we dat allang zouden gedaan hebben moesten we niet vastzitten tussen de sluisdeuren. Hij opent ze ietsje verder (nog steeds niet volledig), maar we tuffen héééééééééééééél langzaam in de sluis. Te langzaam naar zijn goesting, we liggen nog niet stil of hij bedient de sluis al, ik leg de lus nog over de drijvende bolder, maar tegen dan zijn we bijna boven. Dan gaan we ons verhaal halen bij de brave man, hij kijkt ons spottend aan en zegt net niet dat we het VNF niets kunnen maken. Peter zegt tegen hem dat dit een triestige reactie is voor een ambassadeur van het VNF. Ik denk wat zegt hij nu? Blijkt dat de man een t-shirt draagt met die tekst. Hij zegt dat hij dat shirtje ook maar gekregen heeft. Dat vinden we dan weer grappig.  Enfin, ondertussen is de sluis open en varen we zonder verdere ongelukken uit. Om dan 500 meter in de volgende sluis te varen en te ontdekken dat ik mijn meertouw aan de bolder heb laten hangen!!!

    Fiets van boord, Peter alleen uit de sluis laten vertrekken  en ondertussen is onze ambassadeur ook aan de sluis gearriveerd. Hij probeert mij nog een beetje op stang te jagen met te zeggen dat het touw allang onder water is verdwenen. Maar ik heb blijkbaar goed gereageerd want ik mag aan de passagierszijde gaan kijken, om te constateren dat ons touw “gered” is. Ik moet het zelfs niet meenemen met mijn velooke, hij brengt het aan boord. Als dat geen ambassadeur van het VNF is 😊.

    Blunder 2 – een kortje

    We vertrekken in Saint-Julien-sur-Dheune, ik kijk opzij en zie weer iets zwart in mijn ooghoek. Deze keer geen meertouw, maar onze elektriciteitskabel, we liggen nog aan de walstroom.  Ook deze blunder loopt goed af!

    Blunder 3 – veel en veel korter

    Peter trimt zijn baard en besluit zijn bakkebaarden ook wat in te korten. Een ietsepietsie te kort, er staat geen opzetstuk op zijn tondeuse en hij heeft een stukje van zijn “coupe” kaal geschoren 😊😉.

    Ondanks alle blunders vinden we het hier fantastisch. Zoals hier in Génelard, lekker rustig in een kommetje van ’t kanaal, met ons smoeltje in de zon, een glas frisse witte wijn in de hand, de beelden van de Tour (zonder “Woet”) op de achtergrond, meer moet dat voor ons niet zijn! 😊

    Beste lezer, geniet alvast van het verlengd weekend!

    En voor de Gentse Feestenvierders: NIE PLEUJE! 😊

    Groetjes,

    Peter en Conny

    Datum  Vertrek  Aankomst  KM  HR  Sluis  Vaarwegen  Overnachting 
     14/07 Fragnes  Santenay  16,8  6u   11   Canal du Centre  Halte Fluvial, geen voorzieningen 
     15/07 Santenay  Saint-Léger-sur-Dheune  8,6  1u50  Canal du Centre  Halte Fluvial, water en elektra 
     16/07 Saint-Léger-sur-Dheune  Saint-Julien-sur-Dheune 11,3 5u15 11 Canal du Centre  Halte Fluvial, water en elektra, gratis
     17/07 Saint-Julien-sur-Dheune Blanzy 16,5 6u30 15 Canal du Centre  Halte Fluvial, water en elektra, gratis 
     18/07   Blanzy Montceau-les-Mines   3,3 1u15 2 Canal du Centre  Jachthaven in centrum van de stad
     20/07 Montceau-les-Mines  Génelard 17,6 4u50 7 Canal du Centre   Halte Fluvial, water en elektra, gratis 




















    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per maand
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 11--0001



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs