Inhoud blog
  • Home sweet home
  • Het zit er bijna op!
  • De laatste loodjes (gevonden aan een visdraad aan onze schroefas)
  • Het lek is gedicht!
  • Alles komt goed!
    Zoeken in blog

    Mira-Ceti
    Met ons varend woonschip op de Franse wateren
    16-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag van licht

    Dag beste lezer,

    Op naar onze nieuwe bestemming, voorlopig nog altijd geen behoefte om aan wal te gaan, erger nog, we liggen nu aan een eilandje in een eiland. Onze stek de volgende dagen is de Zwarte Brekken (of Swerte Brekken zoals ze hier zeggen).  De dichtstbijzijnde plek is Duinterpen, die dan weer een wijk is van Sneek. Voilà toch een beetje duiding op onze blok 😊.

    Rond een uur of half negen vertrokken, deze keer voor een tocht van ongeveer 25 kilometer,  door sloten en kanalen en een meer, het  Heegermeer.  Deze plas hebben we al een keer of 4 overgestoken, maar helaas hebben we nog nooit het genoegen gehad om dit in mooi weer te doen.

    Op het Prinses Margriet kanaal was er een zeiljacht dat plots rechtsomkeer maakte en aan de verkeerde kant van het kanaal recht op ons af kwam. We hebben afgeleerd om dan aan ons stuur te beginnen sleuren om het te ontwijken, we blijven gewoon koers houden (in een vaarwater tenminste, in open water geven we ze uiteraard wel voorrang).  Het ziet er maar vies uit als het jacht juist in tijd rakelings langszij vaart, maar toen de schipper verontschuldigend zijn hand opstak, keek hij in het gezicht van iemand die echt vies was 😊.

    Wat een weertje hier, we zagen al direct dat we onze stoelen en tafel niet moesten vrijmaken op het achterdek, de donkere wolken kwamen langzaam maar zeker onze richting uit.  En we hebben de volle laag gekregen ook zulle, stortregens, hagelbuien … we hadden een cdÿtje opgelegd, maar we konden er niets van horen door het geroffel op ons dak.  En omdat we niet buiten kunnen, hebben we ons scrabblespel nog eens bovengehaald. Ik denk dat het al een jaar of tien ongebruikt was.  Voorlopig is de stand 1-1 😊.

    Uiteindelijk hebben we toch nog een uurtje een Marinaatje gedaan (dit is met onze stoel midden op de steiger gaan zitten 😊), maar we hinderden niemand, de steiger is maar een 25 meter, er kan niemand meer bij. Dit was het enige plaatsje dat min of meer uit de wind was.

    Ik vermoed dat het vanavond nog eens Scrabblen wordt, om de ultieme winnaar van de dag te bepalen, anders kunnen we niet slapen 😊.

    EVIEL GESRJOTE (scrabblegewjis afscheid 😊),

    Peter & Conny

    PS we moeten iedere dag een titel verzinnen voor de blog, gedaan ermee ... we gebruiken vanaf nu de info van de scheurkalender ... we zijn tenslotte in congé héLaughing












    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per maand
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 11--0001



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs