gisteren onder de botscan geweest . Blijkbaar zit dit er niet slecht uit , er is een minimale waarde van artrose . Dit is aan de hand van mijn leeftijd ( 40 ) geruststellend . Meer uitsluitsel zal er komen door de MRI scan met contrastvloeistof volgende week . Het enige die dan nog mogelijk is , zou kunnen zijn dat ik geen gepaste begeleiding krijg voor de revalidatie . Alvast vandaag ook een echo gehad voor de schouder , een ontstoken slijmbeurs . Maar toch eind november een ct scan laten nemen om uit te sluiten of er geen pees is beschadigd . Daarna kan ik een revalidatie periode aangaan voor de schouder om de spieren te versterken. Er is weer een periode van revalideren op komst en dit is toch ontzien als je weet dat een mens al zo lang bezig is zonder resultaat.
vandaag terug op consultatie geweest . Ik moet een reeks van onderzoeken ondergaan daar mijn genezing niet goed verloopt. Een MRI met contrastvloeistof een botscan . Ook komt er nog eens mijn schouder bij die ook zijn grillen heeft . Daarvoor moet ik naar de echo en naar een andere chirurg dit kan al volgende week . Het houd niet op blijkbaar . Alweer thuis tot 14/11 Hopelijk vinden ze iets of niet zou beter zijn natuurlijk . Toch weer bang afwachten naar al de resultaten. Hopelijk zijn we snel 3 november .
na 3 dagen stage ( vrachtwagenbestuurder ) ben ik al weer 10 dagen thuis . Mijn knie is terug overbelast en ontstoken . Weer een goed begin . Is dit dan het scenario voor de rest van mijn " carrière " ? Na al deze ellende had ik toch liever een nieuwe knie aan- gemeten gekregen . Mocht ik alles geweten hebben voor de transplantatie , dan had ik er ZEKER niet aan begonnen . Dat de trans- plantatie goed is verlopen , dit vind ik nu toch voorbarig . Is dit dan normaal dat patiënten zoals mezelf nog iedere dag ijs moeten leggen , bandage aan moeten doen om de dag door te komen ? Ik denk toch maar eens om een expert aan te spreken om mijn knie te laten onderzoeken .
zo na 3 dagen stage bij een transportfirma kan ik terug de dokter opzoeken. Ik kan terug bijna niet meer stappen . Gisterenavond is mijn knie terug beginnen gloeien en pijn doen , zodat ik bijna weer niet kon steunen . Mijn droom om terug met de vrachtwagen te rijden mag ik dus weer in de kast bergen . Wat een ellende weer ! 1,5 maand scholing om terug weer te hervallen , dit had ik ALWEER niet verwacht .
Binnen 2 weken zijn we 31 maand verder na mijn transplantatie en waar staan we nu ? Volgens mij even ver als voor de transplantatie . Ik heb op 12 juli zo'n gel ingespoten gekregen en die zou resultaat moeten geven 3 maand na de inspuit- ing . Maar het was in het begin dat ik precies minder last had dan nu . Ik ben terug op de sukkel en zal dit blijkbaar voort moeten zetten tot de dag komt ik een nieuwe knie zal hebben . Dus kan ik wel concluderen dat heel die periode van reval- idatie en afzien toch " verloren " tijd begint te zijn. Als ik op consultatie moet , blijkt alles in orde en is de operatie geslaagd. Sporters worden als goden behandeld , " Jan met de pet " daarentegen wordt letterlijk aan zijn lot overgelaten . zoals bij T..... , die sturen ieder jaar een vragenlijst , waarom moet ik die invullen , er komt toch geen reactie op ! Ik mag concluderen dat ze je liever kwijt dan rijk zijn . I.p.v mensen te helpen bij het herstel en kunnen uitblinken achteraf , neen .
Zo het is ondertussen een eind geleden , maar we zijn geslaagd in onze opleiding CE bij de Vdab . Vorig jaar heb ik mijn opleiding moeten staken i.v.m mijn knie . Er is dus een vooruitgang , maar toch niet van die aard dat mijn knie hersteld is. Iedere avond heb ik toch last en leg ik ijs . Bij deze kan ik toch concluderen dat van volledig herstel geen sprake kan zijn . Dit is dan het eindresultaat van een lange revalidatie periode . Het is toch niet de bedoeling geweest dat ik na mijn operatie , wat nu een 30 tal maand is geleden , ik nog iedere dag een bandage of patellapees bandje moet dragen om de dag door te komen . Ik ga het nog moeten geloven dat ze me vertelden dat ik aan mijn 50 ste een nieuwe knie zal nodig hebben. Ik had me toch een andere toekomst voorgesteld.
Zo , we zijn ondertussen een week of 4 verder , en de ene dag gaat beter of de andere . De opleiding verloopt goed , toch als ik moet rijden met een vrachtwagen bv 1H45 zonder cruise control dan voel ik dit toch in de knie . Hopelijk vindt ik een job met een vrachtwagen die een automatisch versnellingsbak heeft en cruis control . Ondertussen ga ik nog 1 X per week naar de kiné om wat de doorbloeding te laten behandelen . Toch merk ik dat het dagelijks leven niet meer zal zijn als ooit te voren. Genezen zal ik nooit , ik schat dat mijn capaciteit op 60 % zal uitkomen , zoals het nu is . Dag per dag laten komen en zien wat er komt . Er moet mij toch niemand meer komen vertellen dat alles in orde komt , want na 30 maand sukkelen weet ik onder- tussen wel wat ik kan en niet kan . Mochten er mensen zijn die mijn Blog lezen en ook een transplantatie ondergaan hebben , dan had ik graag eens contact gehad via mail , om te zien waar anderen staan . Mijn letsel was 3 cm2 femur condyl lateraal.
morgen begin ik aan de opleiding voor CE ( vrachtwagen ) bij de vdab incl stage tot eind september. Ik kijk er alvast naar uit . hopelijk lukt het nu wel om deze opleiding te beëindigen . Met de gel inspuiting die ik nu een week of 3 in mijn knie heb ge- kregen , lijkt het mij toch wat beter te gaan inzake pijn . De inspuiting had al veel eerder moeten gebeuren , zo zie je maar dat je niet enkel op 1 chirurg moet voortgaan . toch straf dat de ziekenbond hier niet in tussenkomt .De inspuiting kost 180 , dus voor mensen die dit niet kunnen betalen , moeten die maar verder sukkelen . Geneeskunde moet voor iedereen toegankelijk zijn ondanks welke klasse van de bevolking . Toch moet ik nog altijd met een patella bandage lopen of een lichte knieband , voor te wandelen , dit heeft mij een veilig gevoel . Door de dagelijkse taken terug op te nemen , zal de spiermassa rond de knie ook toe- nemen , en zal het genezingsproces wel bevorderen . Bij de vorige scan werd slijtage van het kraakbeen aan de achterkant van mijn knie vastgesteld . Bij vermoeidheid van de knie voel ik dit toch wat branden , de slijtage zou geen invloed mogen hebben op het dagelijks leven . Hopelijk is dit ook zo , want ik ga toch of van mijn gevoel .
terug gestart met kiné ( alweer ) , hopelijk gaat de gel inspuiting me daar mee helpen om eens pijnvrij te kunnen trainen . Gisteren vertelde ik al dat de spuit voorzeker helpte , maar dit is nog wat te voorbarig , gisterenavond had ik toch weer wat last door oefen- ingen te doen bij de kiné . De kinesist is Tom Du Prez zie link http://www.tomduprez.be . Hij weet van aanpakken en maakt er zijn werk van en je word er niet behandeld zoals velen doen , 2 patiënten samen , wat impulsen plaatsen en dat is het . De genezing die niet goed is verlopen zal wal van de vele kinesisten zijn die ik heb bezocht . Wat is het toch erg tegenwoordig om een goede kiné te vinden , en die nog iets afweet van kraakbeentransplantaties. Tom ken ik al van voordien en ik heb het er voor over om naar Aalter te rijden . Hopelijk komt het nu wel in orde en kan ik 4 augustus verder doen met mijn opleiding bij de VDAB en dan hopend een ge- paste job vinden.
Zo , ik ben daarnet op consultatie geweest bij Dr. Verdonk in Gent . Die heeft eens mijn scans en knie onderzocht. Ook hij komt tot de conclusie dat de operatie goed is geslaagd , maar dat de genezing niet optimaal is verlopen . Daardoor ondervind in nog veel last en is mijn knie veel koud of heet. Ik heb nu een gel inspuiting gehad en nu een 3 tal maand wachten voor dit begint te werken . Zo'n spuit is niet goedkoop 180 , maar als men daar bij geholpen is dan is dit maar pineuts natuurlijk . Hopend op een goede afloop nu . Toch vindt ik het raar dat dit niet eerder werd voorgesteld , dan was ik misschien al eerder genezen .
Ik zit terug in de fase van overbelasting . Terug serieus last om niet te spreken van niet te kunnen steunen op sommige momenten . Ik wou toch eens een oproep doen naar lotgenoten die ook een kraakbeentransplantatie laten uitvoeren hebben , om mij eens te contacteren met jullie herstel. Ik vraag mij af of er mensen zijn die zijn genezen , want het kan zo niet meer verder . mailen kan naar
op het zicht lijkt de spieropbouw toe te nemen , helaas moet ik toch vaststellen dat daarmee niet mijn knie geneest . Vooral de binnenkant baart mij toch zorgen . Gisteren 15 km gaan fietsen en daarna op 1 been door de knie buigen . Reeks van 4 X 10 . Dit was er terug teveel aan . Na een half uur kon ik bijna niet meer steunen op de knie van de stekende pijn . Dit zijn toch allemaal geen normale vooruitzichten inzake herstel . De dokters en chirurgen kunnen wel zeggen het ziet er goed uit , ze zouden beter eens rekening houden met wat ik voel .Ik begin eindelijk te geloven dat ze denken dat ik lieg inzake de vooruitgang . Het thuis zitten is ook nog niet alles ik zou ook het liefst terug aan de slag gaan , maar als een mens geen volle dag normaal door het leven kan hoe moet ik dan terug aan de slag !
Zo vandaag eens een afspraak gemaakt bij professor Verdonk . Na wat opzoekingswerk ben ik terecht gekomen op de site van deze professor. Die lijkt mij toch gespecialiseerd in de knie , alsook kraakbeen problemen . Benieuwd wat hij mij kan bijbrengen. In de situatie waar ik nu in zit kan het niet verder en moet men nieuwe kanalen proberen. Gelukkig kan ik al op 12 juli , want tegenwoor- dig moet je anders toch wel vrij lang wachten eer men wordt geholpen . Ik deel alvast de sit van professor Verdonk met jullie . http://www.verdonk.be
Maandag en dinsdag eens geprobeerd om wat lichtjes te (joggen ) in de tuin . reeks van 1 X 7 min en dan zijwaartse bewegingen alsook achterwaarts stappen . Woensdag was het terug veel minder , de irritatie in de knie stak weer de kop op als gevolg 2 dagen last . Er werd mij verteld dat dit kan komen doordat de gewrichten op elkaar komen en daar de irritatie van komt . Dit zou een deel van het proces van de revalidatie moeten zijn . 'T ja , wat komt er dan nog allemaal ? Bij het checken op het internet i.v.m kraakbeentransplantaties kom ik toch niet veel tegen . Wonder verhalen van de ingreep , maar over de revalidatie en 2 jaar na een ingreep is er niets terug te vinden . Mochten er mensen zijn die ook een kraakbeentransplantatie achter de rug hebben , zou ik toch graag ook eens jullie verhaal horen . Mailen kan je via deze site .
vandaag naar de adviserend geneesheer moeten gaan . volgens hem zijn mijn spieren toegekomen en ben ik klaar voor een nieuwe periode in mijn leven en dat is terug aan de slag gaan , ik zie alvast een serieus verschil tussen beide benen en ook de pijn draag je iedere dag mee. Ik heb altijd zwaar werk gedaan , ik ben dan ook maar tot het 5de middelbaar naar school geweest en heb dus geen ervaring om bureauwerk te doen. Mocht ik in staat zijn om te werken dan had ik dit al lang gedaan. Spijtig dat veel mensen niet op de hoogte zijn van kraakbeentransplantaties . Wat ik voel is het zelfde als voor mijn transplantatie . Wat kan een dokter dan voelen in mijn plaats ? Als patiënt ben je toch maar een nr . Wat ik weet is dat ik niet zal genezen , mocht ik een topsporter zijn dan ging ik al veel verder staan . Als een mens naam en faam heeft dan kan je genezen. Veel kinesisten beloven veel maar er komt niets van in huis . Elektroden , veel babbelen en met 2 patiënten bezig zijn , met een 1/2 uur kiné mag je al blij zijn dat je 20 min wordt behandeld !
Zo , daar stopt het dan mee zeker ? Verleden week op consultatie geweest en rooskleurig ziet dit er toch niet uit. Revalidatie in de fitness is niet meer aan de orde , daar ik toch meteen last heb . Verdere agressieve behandelingen zitten er ook niet aan te komen . Dus moet ik op mijn tempo verder doen ,... Toch straf de de betrokken instanties geen contact opnemen met hun patiënten waarvan het herstel niet lukt. Om de 6 maand een vragenlijst invullen and that's it !!!! Toch teleurgesteld in dit alles. Als hun maar niets overkomt , dan is het ok blijkbaar. Mooie verhalen zonder happy end blijkbaar !
Zo ondanks poging ( ik weet het zelf niet meer ) , kan ik weer spreken van een tegenslag . fitness toestellen zijn ook niet goed om te gebruiken . Altijd ondervind ik last vanaf er druk wordt gestoken op de knie . Maar blijkbaar interesseert het niemand hoe je je voelt. En het leven gaat gewoon verder voor de patiënt. Alvast 1 lichtpuntje is dat ik verhuis naar een woning met 1 verdiep in tegenstelling tot mijn huidige woning met 4 verdiepingen , zal dit al veel minder belastend zijn voor mijn knie. Ook heb ik al een week of 5 last van een verdikking bovenop mijn voet . Op blote voeten lopen was voordien al bijna onmogelijk en nu is dit nog slechter. Net of ze met een naald constant prikken . Dit kan misschien komen van de positie van de knie en ook het feit dat mijn bekken scheef staat . Dinsdag op controle , benieuwd wat dit zal geven . Weer hetzelfde liedje , geduld het komt in orde . .. Hoe moet het nu verder ?
zo , even een balans opmaken na 2 weken trainen. 3 X per week trainen in de fitness en de rest van de week iedere dag thuis . Lijkt het mij voorbarig om te zeggen dat ik mij beter voel. De omtrek van mijn spieren is misschien toegekomen , maar het probleem in de knie blijft hetzelfde . Komt in orde zeggen ze . Maar wie voelt zijn lichaam beter aan de jezelf. Wat ik voel is dat het niet in orde komt . De pijn voel ik iedere dag , nu loop ik met een patellapees brace en smeer ik Reparil Gel , wat het vocht en de ontsteking heeft weggenomen , maar daar blijft het bij . Ik heb alvast mijn huis met 4 verdiepingen verkocht en een nieuwe woning met 1 verdiep gekocht . Ik hoor om de 3 maand op consultatie , dat de operatie is geslaagd . Dan stel ik mij de vraag , waarom ben ik dan niet genezen ? Ik blijf erbij , als patiënt ben je een nummer ! De impact op mijn leven is dus enorm. De leuke dingen in het leven moet een mens nu laten . Maar wie maalt daar om uitgenomen jezelf en je partner !
Patellapees is nog altijd ontstoken , de kinesist behandeld dit door erop te duwen voor de bevordering van de bloedcirculatie. Dit is toch serieus pijnlijk . Ik heb vandaag achter een bandage geweest sociaal voor de patella . Hopelijk helpt dit de vooruitgang een beetje , zodat ik terug kan starten met revalideren . De dag dat mijn revalidatie geslaagd zal zijn , zal toch wat vreugde met zich meebrengen. Gisteren was het een mooie dag , even naar het strand gegaan om te stappen in het zand en zo wat beweging te hebben , wat goed is voor de opbouw van de spieren. Resultaat 's avonds weer helse pijn aan de voorkant van de knie. Ik zie nu toch weer een lichtpuntje doordat de pijn misschien niets te maken heeft met het kraakbeen . Ik hou me nog altijd aan vast dat de transplantatie is geslaagd en dit is dan ook te zien op de scan .
Zo , het begint weer goed , de pees in mijn knie is terug ontstoken en dit zal wel ook te maken hebben met het botoedem waar ik nu mee zit . Wat mij betreft kan ik duidelijk zijn " mijn knie komt niet meer goed ". Het minst dat ik druk steek op mijn knie is er irritatie . Ze kunnen al veel , maar blijkbaar kan dit mij niet behelpen . Na bijna 2 jaar sta ik nog altijd van waar ik begonnen ben. Als je niet kan revalideren , door iedere X de irritaties , dan kan dit niet goed komen. Toch een serieuze ontgoocheling .