Ik ben Gerard
Ik ben een man en woon in Almelo (Nederland) en mijn beroep is werktuigbouwkundige (gepensioneerd).
Ik ben geboren op 05/12/1931 en ben nu dus 93 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Muziek, fotografie, postzegels,atletiek.
Ik ben getrouwd met Iet, heb 2 kinderen en 5 kleinkinderen.
MIJN FOTOMUZIEKPOST
Mijn hobby's en activiteiten
28-06-2009
VOORSPEELAVOND - DEEL 3
Na de pauze traden nog weer een aantal muzikanten voor het voetlicht. Diverse solisten passeerden de revue en de avond werd afgesloten met zowaar een klein orkest, waarin bijna alle instrumenten uit een fanfareorkest vertegenwoordigd waren. Het was al met al een mooie afsluiting van een prachtig muziekseizoen.
Om te beginnen konden we luisteren naar de groep "The Friends For Life"
Ze speelden het bekende nummer van componist Dizzy Stratford.
Jan Veenaas en Stefan Blaak speelden de "Menuet"van W.A. Mozart.
Rob Hulshof schoof zijn partij op de trombone met het mooie "The Men of Harlech", waarbij Stefan de pianopartij voor zijn rekening nam.
Floris Muller speelde een jazzy nummer op zijn trompet.
Jarno Fietje haalde alles uit zijn longen om De Olifant uit "Carnaval des Animaux" van C. Saint-Saens goed tot zijn recht te laten komen.
Natuurlijk moest muziekdocent Henk van Faassen ook zijn steentje bijdragen op hoorn. Hij speelde een "Romance".
Als laatste solist liet Henk Blaak op zijn euphonium horen hoe "Old Folks" (Air Varie) van John Hartmann gespeeld moet worden.
De avond werd afgesloten met een Latin Party.
Dit orkestje speelde een potpourri van Latijns Amerikaanse muziek: de samba "Mas Que Nada", de rumba's "Frenesi" en "Besame Mucho" en als laatste de samba "Quando,Quando, Quando". Na afloop van het officiële deel werd nog spontaan geimproviseerd op "When the Saints Go Marchin' in".
Wilhelmina geeft al jaren de mogelijkheid om instrumentaal muziekonderwijs te volgen. Je kunt muziekles volgen voor trompet, cornet, bugel, hoorn en euphonium. Tijdens de muziekles komen tal van aspecten en verschillende soorten muziek aan bod. Bijvoorbeeld etudes (oefenstukken) om de techniek te verbeteren, maar ook populaire stukjes; denk aan popmuziek, filmmuziek etc. Ook is het mogelijk om bij Wilhelmina examen te doen. Dit bestaat uit een praktijkgedeelte en een theoriegedeelte. Voor de theorie worden 10 lessen van ongeveer een half uur ingeroosterd (klassikaal) en aansluitend vindt er een toets plaats. De praktijktoets vindt individueel plaats. Gemiddeld kan een leerling na twee jaar les al op voor een A - examen. Ook dit jaar werden er weer 5 diploma's uitgereikt.
Voorzitter René Benneker reikt onder het toeziend oog van muziekdocent Henk van Faassen het A-diploma uit en feliciteert Britt Westra.
Allemaal tevreden en lachende gezichten.
Jorick Pinkster wordt door René gefeliciteerd met het behalen van zijn B-diploma.
Hetzelfde geldt voor Wilma Pleiter. Ook zij mag het diploma in ontvangst nemen.
Henk van Faassen vertelt tot zijn genoegen dat Hannely Zandt voor haar B-diploma is geslaagd met lof!!!!!!
Ook de voorzitter is natuurlijk in zijn nopjes met zulke muzikanten!
Het is zo langzamerhand traditie geworden bij mijn fanfare orkest van Wilhelmina dat de laatste avond vóór het begin van de vakantie gereserveerd wordt als voorspeelavond. Elke muzikant - beginner of gevorderde, als solist of met meerderen - mag een stuk naar eigen keuze spelen. Het mag een klassiek nummer zijn maar ook moderne muziek, een popnummer of filmmuziek, het doet er niet toe. Het belangrijkste is dat je er zelf een goed gevoel bij hebt. Sommige muzikanten vinden het "eng"om alleen voor publiek op te treden. Als je goed en geconcentreerd bezig bent vergeet je dat er publiek in de zaal zit en ga je helemaal op in je muziek. Bovendien vergroot het spelen voor publiek - al is het maar een klein gezelschap - het zelfvertrouwen. Afgelopen vrijdagavond was het weer zover, we kunnen terugkijken op een mooie en gezellige muziekavond!
Een viertal leerlingen uit het jeugdorkest opende de avond het toepasselijke "Haal Het Doek Maar Op" van Jacob de Haan om daarna 3 nummers te spelen van Fons van Gorp: "Blue Tulip", "Romance" en tot slot "Clog Dance".
Martijn Blaak zorgde ervoor dat alles in goede banen werd geleid. Hij kondigde de muzikanten aan en gaf een toelichting op het te spelen nummer.
Britt Westra beet het spits af en het is altijd een spannend ogenblik als je alleen moet beginnen als solist. Ze deed dat perfect zonder een zweem van zenuwen! Ze speelde op de bugel het nummer "My Heart Will Go On" van Celine Dion.
Dit zijn de handen van Britt!
Wilma Pleiter was de volgende solist op hoorn en speelde het Allegro moderato uit "Ten Duo's". Ze werd begeleid door haar muziekleraar Henk van Faassen. Zo te zien stond ze daar heel ontspannen te blazen.
Trompettist Jurrien Witvoet had een drietal nummers op zijn lessenaar staan. Hij begon met de traditional "Halleluya", vervolgde met "Festival Song" en beëindigde zijn optreden met een vrolijke klezmer "Uri Tzion".
Toen was het beurt aan een trombone trio, bestaande uit Henk Blaak, Rob Hulshof en Bas Pleiter. Ze speelden "Über den Sternen" van Franz Abt en sloten hun optreden af met "Frühlingslied"van Otto Fuchs.
Hannely "Hortensius" Zandt blies een fraaie "Across the Stars" uit haar bugel. Het is een nummer uit de bekende film "Star Wars".
Hierna was het mijn beurt. Ik had een nummer uitgezocht uit de vijftiger jaren met de titel "I'm Gettin'Sentimental over You". Ik hoorde het voor 't eerst toen ik de film over het leven van de bekende clarinettist Benny Goodman zag. Kennelijk heeft dat diepe indruk op mij gemaakt want ik had snel een keuze gemaakt uit de muziekstukken die ik in mijn bezit heb.
Stefan Blaak was de laatste solist vóór de pauze en speelde op virtuoze wijze, met pianobegeleiding van Martijn, het prachtige "Carnaval de Venice" van Jean-Baptiste Arban. Ooit heb ik de legendarische Harry James dit nummer horen spelen en het was net of Harry daar stond. Hulde Stefan!!
Vanmorgen werd ik geïnterviewd bij radio Almelo over de volkstuinen in de Haghoek voor het programma Seniorentijd. Enige tijd geleden werd de penningmeester van de Volkstuinen Haghoek hiervoor gevraagd maar aangezien hij overdag werkzaam is als docent, vroeg hij mij of ik dit als secretaris van de vereniging niet wilde overnemen. Dus vanmorgen om ongeveer kwart voor tien naar de studio van Radio Almelo aan de Haven NZ. Ik werd daar allerhartelijkst ontvangen met koffie, waarna een inleidend gesprek volgde met de interviewer. Om kwart over tien was het dan zover: na een inleidend woord werd me van alles gevraagd over het tuinieren. Wat verbouw je, waarom heb je een volkstuin, wat kost het houden van een tuin, wat is er zoal nodig om een volkstuin te beginnen, enz. Wat erg grappig was dat tussen het gesprek een aantal keren een korte pauze werd ingelast met toepasselijke muziek. Vooraf werd me al verteld dat het moeilijk was hiervoor iets te vinden maar dat was hen toch gelukt. Begonnen werd met het liedje: "Ik heb een huis en een tuintje gehuurd, daar in een hele gezellige buurt, en als ik zo naar mijn bloemetjes kijk, voel ik mij net als een koning zo rijk!" Dat liedje kende ik nog uit vroeger tijden en verder op in het programma werd nog een bekende song gedraaid en wel "In an English Country Garden". Al met al een leuke ervaring. Morgenavond om 21.00 uur wordt het programma herhaald.