Ik ben Gerard
Ik ben een man en woon in Almelo (Nederland) en mijn beroep is werktuigbouwkundige (gepensioneerd).
Ik ben geboren op 05/12/1931 en ben nu dus 93 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Muziek, fotografie, postzegels,atletiek.
Ik ben getrouwd met Iet, heb 2 kinderen en 5 kleinkinderen.
MIJN FOTOMUZIEKPOST
Mijn hobby's en activiteiten
01-05-2010
BADEENDJESRACE
Vanmorgen werd door de Lionsclub Almelo een Badeendjesrace georganiseerd. De opzet hiervan is om, in samenwerking met de Wilde Ganzen, geld in te zamelen voor het project "Fight for Sight". Dit is een project dat wereldwijd blindheid en visuele beperkingen wil voorkomen of wil genezen. In de Almelose AA of zoals de volksmond zegt de Lolee werden honderden genummerde badeendjes in het water gestort. Men kon een eendje sponsoren voor het bedrag van 2 euro. Het was de bedoeling dat de eendjes stadinwaarts stroomden tot aan de finish bij café België in het centrum.
Om voldoende stroom in het water te krijgen was aan het waterschap gevraagd een aantal stuwen te sluiten zodat tijdelijk het peil van de Lolee met 30 cm. werd verhoogd. Desondanks kwam er in het begin nauwelijks beweging in de eendjes. Een telefoontje naar het waterschap zorgde ervoor dat er meer stuwen stroomopwaarts werden geopend. Toen kwam er pas vaart in en.........
.......mede onder de klanken van "Alle eendjes zwemmen in het water" dat door het dweilorkest "De Dwarsliggers" ten gehore werd gebracht, zwommen de eendjes nu snel naar de finish.
Deze vier koplopers passeerden in nauwe samenwerking de finish onder het goedkeurende oog van een notaris. Kennelijk was er onderweg behoorlijk wat strijd geleverd want het kwartet ging, kennelijk door vermoeidheid, niet meer zo fier rechtop door de eindmeet.
Hier worden de winnaars uit het water gevist, de nummers worden opgelezen en genoteerd door de aankomstjury. Het was een prachtige gebeurtenis.
Vandaag nemen we afscheid van Benno, een zeer bijzonder mens. Hij overleed op 22 april j.l. door een noodlottig ongeval. Hij liet geen gezin na maar wel een hele grote schare aan vrienden en vriendinnen zowel hier in Nederland als ook in het buitenland. Benno is de zoon van goede vrienden van ons. Gisteren hebben we hem herdacht in een avondwake die werd bijgewoond door familie, vrienden, buren, collega's en verdere kennissen. Benno was spontaan en altijd opgewekt, behulpzaam voor iedereen, sportief maar vooral ondernemend. Reizen, de wereld verkennen was zijn lust en zijn leven. Wandelend, op de brommer, later per motor en op de fiets verkende hij alle windstreken van de wereld. Van de Noordkaap tot in Azië, van Zuid-Amerika tot Rusland, Afrika; Benno is daar geweest. Hij had al weer plannen om opnieuw Zuid-Amerika te verkennen en had al een nieuwe fiets hiervoor gekocht....... Naast reizen was atletiek één van de dingen die hij graag deed, met name kogelslingeren was zijn favoriete nummer. Van jongs af aan was hij ook zeer betrokken bij de scouting. Kortom: altijd druk bezig maar toch nam hij alle tijd voor iedereen. "Kan niet" kwam in zijn woordenboek niet voor, "Donders" was één van zijn gevleugelde woorden. Vanmiddag nemen we afscheid van hem.
Gistermorgen heb ik met een ensemble van Wilhelmina gespeeld in een kerkdienst van de Baptistengemeente "Het Venster" in Hengelo. Het was een hernieuwde kennismaking want vorig jaar speelden we daar ook al eens. Kennelijk is het goed bevallen want we werden opnieuw gevraagd door Jakob Fischer. Jakob is lid van deze gemeente maar tevens bastrombonist in mijn orkest. Enige tijd geleden vroeg hij of er orkestleden mee wilden werken aan een kerkdienst. Prompt reageerden weer een aantal muzikanten en zo begeleidden gistermorgen vijftien muzikanten de samenzang. Jakob heeft veel werk gemaakt met het uitzoeken en schrijven van de muziek maar daar is hij prima in geslaagd. We hebben nog geen geschikte muziekpartijen voor het begeleiden van kerkdiensten en onze wens is dan ook de muziek uit het Liedboek voor de Kerken op termijn aan te schaffen. Enig probleem is dat er een behoorlijk prijskaartje aanhangt. Mochten er kerken zijn die ons ensemble ook eens willen horen tegen een redelijke vergoeding, dan houden wij ons aanbevolen!
Hier is Jakob druk bezig met het geven van de laatste instructies.