Inhoud blog
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (20)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (19)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (18)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (17)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (16)
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Geestig Vlissegem

    04-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wereldtop paardendressuur in Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Ruiterclub De Haan vzw had begin mei een zeer bijzondere gast op bezoek. Claudia Fassaert was op 3 mei in ons dorp en gaf er een demonstratie dressuur. Ze behoort tot de wereldtop in de paardenwereld en maakte ook deel uit van de Belgische selectie tijdens de jongste Olympische Spelen… Het evenement vond plaats in stal Pegasus, Vijfwegestraat 19.

    www.ruiterclubdehaan.be


    03-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gele schoen duikt nu ook op in Le Havre
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Onlangs reisden Vlissegems orgeldraaier Dirk Senesael
    en zijn vrouwtje Hilde naar Le Havre in Frankrijk.

    Dirk wou er toch eventjes poseren in Geestig Vlissegem-outfit
    en met gele schoen zeker … Een opgemerkt bezoeker !


    02-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Camiel Wouters en Lisette Geleleens 65 jaar gehuwd
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Camiel is geboren op 22 mei 1927.

    Hij woonde in een landelijk huisje die verscholen zat

    langs de Grotestraat.

    Naar school ging Camiel in de gemeenteschool te Vlissegem en

    hij ging reeds vroeg werken bij hovenier "Muyshondt" die niet ver

    gelegen was van zijn ouderlijke woning.

    Wanneer Camiel op "traveau" werkte ging hij soms mee naar

    verschillende boerderijen met de dorsmachine.

    Het is bij aannemer "Vercruyse" uit De Haan dat hij begonnen

    is met leren "plakken"en is dan ook later "Stukadoor" geworden.

    Een werkgever en goede vriend van hem was René Van Belleghem

    en zijn allerlaatste was aannemer "Van Ovenberghe" waar Camiel

    op 58 jarige leeftijd gestopt is met werken en kon beginnen genieten

    van zij pensioen.

     

    Lisette is geboren op 2 oktober 1930.

    Zij woonde in de Driftweg tussen De Haan en de Vosseslag

    en ze liep school in De Haan.

    Reeds van haar 13,5 jaar deed ze het huishouden bij Paula Wouters

    of beter bekent als café "De L'Ancien Coq" en in de volksmond

    "Stichels" en die Paula was ook een tante van Camiel.

    Later werkte Lisette dan bij slagerij "Buysse" in de Stationstraat,

    eerst voor Martha en later voor Fernand Buysse.

    In totaal heeft zij 26 jaar in deze slagerij gewerkt.

    Ze werkte dan ook nog vele jaren mee voor de traiteur van

    Jacky Van de Briele waar ze meehielp met het rondvoeren

    van de menu's van het OCMW.

     

    Zoals ik reeds vertelde was die Paula Wouters van die café

    van "Stichels" een tante van Camiel en het is op de één of andere

    manier zo een beetje gebeurd doordat Camiel met zijn ouders

    soms naar de café van "Stichels" kwamen.

    Dus moet ik nu nog meer vertellen want van het één kwam het

    ander en het is in de periode dat Camiel bij Vercruyse werkte

    dat ZE MOESTEN TROUWEN…..ja hup het was van moeten!!!

    Camiel wist hem goed hangen maar hij wist niet goed hoe hij

    Lisettje moest vangen…!!!

     

    Na hun huwelijk hebben ze dan ingewoond bij haar ouders

    langs de Driftweg waar hun eerste zoon Danny is geboren

    Wanneer Danny 5 jaar was zijn ze gaan wonen in Vlissegem dorp

    in de oude "Gendarmerie" in de toenmalige "Kerkstraat"

    waar hun tweede zoon Hervé is geboren.

    Na bouwgrond te hebben gekocht en gebouwd in de Bredeweg

    zijn beiden nog steeds gelukkig samen en wonen ze nu ook reeds

    42 jaar in De Haan.

    Met hun 2 zonen hebben Camiel en Lisette ook nog 4 kleinkinderen

    Ilse, Kenneth, Kevin en Joshi en 3 achterkleinkinderen van

    Ilse en Ives , de tweeling Sander en Nelle en Nina

     

    Tekst : Hervé Wouters


    01-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste damesvoetbalderby De Haan-Wenduine gespeeld
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Tijdens de maand april werden nog enkele rommelmarkten ingericht
    ten voordele van KSK Ladies Wenduine en KE Girls De Haan.
    Op 1 mei was er een groot damesvoetbaltornooi in Wenduine
    waar er voor de laatste keer een derby werd gespeeld, gewonnen door De Haan met 0-1.

    Beide damesvoetbalteams bundelen voortaan de krachten en zullen hun wedstrijden spelen onder de naam Ladies De Haan aan sprothal 't Haneveld. Er is wel vervoer voorzien tussen tramstation en sporthal voor de speelsters.


    30-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oxfam Verdeelpunt in Vlissegem ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Ann Maes woont aan de Dorpsplaats 11 te Vlissegem
    en zou met de hulp van de Werkgroep Geestig Vlissegem
    e.a. enthousiastelingen willen starten met een verdeelpunt
    voor Oxfam Wereldwinkelproducten (Fairtrade) annex proeverij met tafeltjes en stoelen, …

    We houden jullie uiteraard op de hoogte.


    29-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Camiel Wouters gelauwerd voor Vlissegem Sportief
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Veloclub “Sportief” Vlissegem

    De velosport was al vroeg populair in het dorp en in de streek werden al omstreeks 1910 velokoersen ingericht. Zo was er op zondag 31 mei 1908 een "groote velokoers van Brugge naar Oostende langs de groote route" en reeds in augustus 1911 werd aan de leden van de veloclub op Vlissegem een toelage van 25 frank toegekend voor het geven van "velofeesten".

    Veel fietsen waren er nog niet in omloop op dat ogenblik en enkel de begoede klasse kon zich de aankoop van zo'n duur machine permitteren. August Vermeersch van het “Morzeelehof”  leert in juni 1898 reeds met de velo rijden en Pieter Vermeire van Ter Biest leert fietsen bij valavond. Niemand ziet hem dan vallen ! (G. Claeys)

    Vlissegem gestart met een echte wielerclub. En dat heeft alles te maken met de opkomst van een jeugdig Vlissegems wielertalent. We hebben het over de jonge Arsène Keirsebilck, die in de naoorlogse jaren 1947- 50 vele overwinningen mocht boeken. Dit succes van een plaatselijk fenomeen zette de wielerfanaten er wellicht toe aan een wielerclub op te richten.

    Stichtende leden waren Germain Vandaele, Louis Casier en René Van Houtte. In de beginjaren '50 kwamen o.m. Camiel Wouters en Arsène Keirsebilck zich als bestuursleden aansluiten.

    Eén van de pioniers van de wielerevenementen in Vlissegem en zeer gedreven bestuurslid van het eerste uur, is Camiel Wouters die zich al 60 jaar inzet in om van het jaarlijkse wielersportgebeuren een feestdag te maken. Hij werd dan ook passend gevierd en kreeg een mooi souvenir.

    Foto : Enige uitleg betreffende de huldiging: Reeds van 1953 is Camiel Wouters bestuurslid van Wielerclub Vlissegem Sportief. De schaal werd uitgereikt in feestzaal Aan de toren na de wielerwedstrijd voor juniores op zondag 28 april 2013. Gezien het grote aantal jaren dat Camiel Wouters deel uitmaakt van het bestuur (reeds 60 jaar) en waar wij nog steeds op kunnen rekenen voor zijn hulp bij wielerwedstrijden die plaatsvinden in Vlissegem. Daarom vonden wij het gepast om dit niet zomaar te laten voorbijgaan. Namens het bestuur.



     


    28-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Minicrèche De Drie Biggetjes fors uitgebreid in Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Minicrèche De Drie Biggetjes van zaakvoerder Els Lust breidt uit met 17 plaatsen.
    Els Lust opende op 1 september 2009 haar minicrèche en kon er 24 baby’s tussen 0 en 3 jaar opvangen. Sinds kort is er bijna een verdubbeling van de capaciteit.


    Info : De Drie Biggetjes, Brugse Baan 14 in Vlissegem >
    info@dedriebiggetjes.com

    059/23.34.44 en 0494/58.34.63


    27-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlissegemse locaties op Kunst- en Muziekroute '13
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Naast Tuincentrum De Groene Haan, Warvinge 51, waar Jules Van de Weyer exposeert zijn er nog twee andere locaties in Vlissegem op deze Kunst- en Muziekroute ’13 : Emiel De Wilde stelt tentoon in Bistro ’t Molenhuys en Véronique Tanghe in Kapsalon Charisma, allebei aan de Vijfwegestraat.

    Foto : Véronique Tanghe van ’t Klein Idee schopte het tot edelsmid en maakt unieke juwelen van geitenhoorn en zilverklei. Nu gaat ze nog verder, ze experimenteert momenteel met paardenhaar.


    26-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ook Jules Van de Weijer uit Vlissegem op Kunst- en Muziekroute'13
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hallo daar …

    Zomaar, als je per toeval in de gebuurte, ergens aan het mooie zeetje, zou zijn en niet weet wat te doen!!!!!

    Van 26 april tot 20 mei worden er in een aantal handelszaken, in De Haan en Wenduine, kunstwerken tentoongesteld. Via een stratenplan met aanduiding kan u een mooie wandeling of fietstocht maken, of met de wagen en zelfs gedeeltelijk al trammend! Infofolders zijn te verkrijgen bij de dienst toerisme, de deelnemende handelszaken of via Kunst.muziekroute2013@gmail.com

    Waar vind je onze werken? Wel in volgende fijne en uitstekende zaken;

    + Hotel en tea-room ASTEL, Koninklijke Baan 17 in De Haan.

    Uiterst sympathiek, mooi, aangenaam en een uitstekende bediening, en niet te vergeten een aanrader voor ons mooie badplaatsje!

    + Fietshuis CATTRYSSE, Leopoldlaan 16 in De Haan.

    Sportief ??? Voor je naar het strand gaat eerst even alles gaan verkennen op de fiets of met de “billenkarretjes”. Zeker doen!

    + Tuincentrum DE GROENE HAAN, Warvinge 51 in Vlissegem (De Haan).

    Wil je iemand in de bloemekes zetten? Wil je jezelf verwennen? Hier vind je het zeker. Eén adres, het bezoeken waard!

    + Tea-room PERGOLA, De Bruynehelling 1, Wenduine (De Haan).

    Toplocatie vlakbij tramstation en toerismekantoor. Na een lange wandeling of een bezoekje aan het strand, zeker te genieten!


    25-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunst- en muziekroute in De Haan en deelgemeenten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wanneer?

    Van 26 april 2013 tot en met 20 mei 2013

    Waar?

    De Haan - Wenduine
    8420 De Haan
    Bekijk op kaart / routebeschrijving

    Wat?

    Een wandel- en fietsroute die loopt langs 120 verschillende handelszaken in De Haan, Wenduine en Vlissegem.

    Deelnemende kunstenaars zijn o.m. de bekende kunstenaars Rik Van de Walle, Lieven Demunter en Linde Ergo. Naast deze en andere grote namen komen ook vele lokale kunstenaars aan bod in dit unieke concept.

    Gekoppeld aan deze route is er ook een evenementenkalender. Op tal van leuke adresjes vinden verscheidene gebeurtenissen plaats. O.a. comedians William Bouva en Johnny Trash zijn te bewonderen, maar men kan ook deelnemen aan een uniek aperitiefconcert.
    Kortom, voor ieder cultuurliefhebber wat wils.

    Plannetjes zijn te bekomen bij de Dienst Toerisme en bij de deelnemende handelaars.


    24-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over Geestig Vlissegem [Bij ons in de wijk]
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Foto: Het is niet om te lachen: het team Geestig Vlissegem met van l. naar r. Dora Formesyn, Trees Kerckhove, krak Ronny Vandaele, Ives De Bruycker, Hervé Wouters, Francine Van Haecke, Kevin Wouters, Pieter De Smet en meter Christiane Knudde. (AV)

     

    Geestig Vlissegem: rijk aan geest en verstand

     

    Sommige dingen hebben maar een klein vonkje nodig om te branden. In Vlissegem sloeg de vlam in de pan met een krantenartikel en een zot idee van Kevin Wouters. Zo werd het project Geestig Vlissegem geboren. Onlangs stelde de groep voor de derde keer haar nieuw programma voor, op 1 april uiteraard.

     

    De jaarlijkse kermis was in 1991op sterven na dood. Toen  Michel Willaert die langs Warvinge woont er zijn schouders onder zette werd de kermis opnieuw een feest. Hij richtte een rommelmarkt in die jaar na jaar meer standhouders en bezoekers trok. “Het begon met 40 standhouders en groeide uit tot 200. De computer was nog niet zo ingeburgerd en ik trok met een lintmeter door het dorp om alles op te meten. Daarna werd alles uitgetekend op papier”, glundert Michel nu hij eraan terugdenkt.

     

    Fakkel doorgegeven

    Michel en zijn vrouw zijn nog steeds fervente fans van rommelmarkten. Maar jammer genoeg moest hij een paar jaar geleden de organisatie stop zetten omdat hij problemen kreeg met zijn hart. Hij gaf de fakkel door aan Hervé Wouters en ook zijn zoon Kevin kwam meehelpen. Het was ook de rommelmarkt die Ronny Vandaele, Hervé en Kevin Wouters samenbracht. Een lumineuze ingeving lag aan de basis van het project Geestig Vlissegem. De eerste aanzet was een artikel in deze krant: een reportage over de teloorgang van de verenigingen in Vlissegem met als titel : ‘Vlissegem is dood. Leve Vlissegem!’. “Toen we samenkwamen in de aanloop naar de 20ste editie van Vlissegem prondelmarkt broedden we op ideeën om dit jubileum passend te vieren”, blikt Ronny Vandaele terug. “Op een bepaald ogenblik zei Kevin tegen zijn vader Hervé: ‘we zouden eens iets komieks aan onze deur moeten zetten’. Al vrij vlug werd het idee van Kevin gekoppeld aan het getal 20 en de kiem voor Geestig Vlissegem was gelegd.”

     

    Een Vlissegemse Blonde

    Dat was de start voor tal van ludieke activiteiten. Er werd een attribuut aan het toerismekantoor gezet in De Haan. Want Geestig Vlissegem koppelde een Geestige fietstocht langs 40 ludieke attributen aan het initiatief. Burgemeester Christine Beirens kwam onder grote publieke belangstelling het lint doorknippen. Het plaatselijk zangkoor zong het toepasselijke lied ‘Dit is Geestig Vlissegem’. Christiane Knudde die decennia hoofd was van de dienst Toerisme aanvaardde het meterschap. Padre Jan werd peter. “We organiseren vooral activiteiten in de periode voor, tijdens en na Vlissegem kermis”, legt Kevin Wouters uit. “Die kermis valt midden juni. Zo zetten we het eerste jaar een luchtige en kluchtige dialectquiz met Roland Desnerck op. In de pastorietuin kwamen 60 deelnemers die een grap en grol wel konden smaken. We gingen ook voor een damesvoetbalmatch precies 40 jaar na de oprichting van de memorabele Dolle Mina’s. Die kwamen op het veld om te spelen tegen de Ladies Wenduine.” En vader Hervé Wouters vult aan: “Niet te vergeten ons nieuw bier. Samen met Bieren Den Haene uit Wenduine gingen we op zoek naar een Geestige Vlissegemse Blonde, een nieuw lokaal bier dat meer dan het genieten waard is.”

     

    Betere benenwerk

    Het maken van de ludieke attributen maken was een kolfje naar de hand van Hervé Wouters. “We gebruikten daarvoor allerhande recyclagemateriaal. De gele schoen is ondertussen onze mascotte geworden. Er waren mensen uit het dorp die een locatie ter beschikking stelden anderen gingen zelf aan de slag. Zo kreeg iedereen de gelegenheid om zijn of haar steentje bij te dragen voor dit ludiek, laagdrempelig en bovendien leuk initiatief. Dit is een mooi voorbeeld van sociale samenhang.” De attributen luisteren naar de naam ‘het betere benenwerk’, ‘de vier spa’s’ en een formidabele keukenrobot. Geestig Vlissegem viert ook ‘Vlaanderen Feest’ met ‘Vlissegem Feest’. Dat feest werd geopend met Stuut’n in den hof, een gezellig ontbijt. Daarna mochten de Mugge van Brugge en andere rechtstaande komieken hun ding doen in de stand up comedy. Maar ook een boerenmarkt, volksspelen en een doortocht van Walk De Haan werden in elkaar geknutseld. Vorig jaar oogstten ze veel lof met de expositie in open lucht ‘Vlissegemse dorpsgezichten’. Werk van de Vlissegemse fotograaf Bart Michiels.En nog vorig jaar werd de eerste boekenbeurs boven de doopvont gehouden. Onlangs stelde de groep hun programma voor het jaar 2013 voor. Net als andere jaren is het gevuld en heel divers.


    Rijk aan geest en verstand

    De uitdrukking ‘geestig’ in de naam van het project staat niet alleen voor ludiek of humoristisch maar ook voor gezellig en warm. “In die context wil ik graag Willem Vermandere citeren”, aldus nog Ronny Vandaele. “Over het woord geestig zei hij ooit: ‘Het schoonste West-Vlaamse woord dat er bestaat is geestig: rijk aan geest en verstand’.” Ronny Vandaele werd samen met het project vorig jaar tot krak van het jaar gekozen. De initiatiefnemers waken er dus voor dat iedereen van de deelgemeente en bij uitbreiding de hele gemeente, zoveel mogelijk betrokken wordt en ze zetten ook samenwerkingsverbanden op met verenigingen en gemeentediensten. Zo werken ze samen met Stalhille om ook daar een ‘geestig project’ op te zetten. Niet te vergeten is de Geestige Blog www.bloggen.be/geestigvlissegem  met nieuwtjes en berichten en veel beelden, soms uit een oude doos. De blog bestaat sinds 2011 en telde al 37.000 bezoekers. Op de blog staat ook het volledige jaarprogramma.

    (AV)


    23-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van Fleskengem in Flandris
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vlissegem zou één van de oudste nederzettingen zijn langs de kust. Vanaf de zevende en achtste eeuw werden de schorren en veengronden als schaapweiden gebruikt.

    Zo kwamen er kleine nederzettingen tot stand en zag ook Vlissegem het levenslicht.

     

    De oudste eigenlijke nederzettingen langs onze kust worden vermeld in 988 dat zijn Leffinge en Vlissegem. Vlissegem werd toen Fleskenhem genoemd of ook Fleskengem in Flandris. In 1072 was dat Flissigehem en in 1242 komt de naam Vlisseghem voor het eerst voor in een Latijnse tekst. Die naam zal nog blijven hangen tot 1930 hoewel er in 1620 al sprake was van Vlissegem. Die oude nederzettingen zijn kleine kernen meestal op een heuvelrug neergepoot.

     

    Vlissegem telt heel wat bijzondere vrouwen. Om er twee te noemen: zangeres Marva en professor Magda Devos. Marva 70 jaar geleden geboren op de hoek van de Molendreef en de Grotestraat. Ze werd een paar jaar geleden uitbundig gevierd. Ook professor op rust, Magda Devos heeft Vlissegemse roots. Zij was was hoogleraar Nederlandse Taalkunde aan de UGent. De werkgroep gebruikte eerst de titel Vlissegem, ‘plezantste polderdorp aan de kust’ maar werd door de professor terechtgewezen. Plezant is niet West-Vlaams maar Antwerps-Brabants liet ze weten. Gemeenteraadslid en parlementair Wilfried Vandaele woont langs de Warvinge. Zijn ouders hadden er een café en kolenhandel. Nog een belangrijk man is dichter Hervé Casier. Hij werd vorig jaar tot Ridder in de Leopoldsorde benoemd voor zijn bijdragen aan de literatuur.

    Wat soms vergeten wordt, is dat de deelgemeente tot aan de zee reikt. Een strook Vlissegem loopt vanuit het dorp tot aan het strand. Vlissegem kreunde een hele tijd onder de werken. De hoofdstraat Warvinge werd helemaal heraangelegd. Afwerking met een toplaag gebeurt één dezer dagen. Dan kan de straat officieel terug geopend worden. 8421

    (AV)

     

     


    22-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tweede overlegvergadering Vlissegem Kermis'13
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    AAN DE LEDEN VAN DE WERKGROEP VLISSEGEM KERMIS:

     

    Hierbij nodigen wij u vriendelijk uit op de vergadering van de werkgroep Vlissegem, op donderdag 25 april ’13 om 20u00 in lokaal 3 van het O.C. D’Annexe (achteraan het gemeentehuis, Leopoldlaan 24, 8420 De Haan).

    Op de agenda o.a. : expo 1025 jaar Vlissegem: inwoners in beeld
    boerenmarkt en damesvoetbal op zaterdag, ... 


    21-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In Vlissegem koersen nieuwelingen door zonnig polderdorp
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Mooi weer in Vlissegem

    Eindelijk eens een prachtige dag, bijna geen wind en een stralend zonnetje. De 69 nieuwelingen genieten er duidelijk van en de zweep wordt er van bij de start, meteen goed opgelegd.

    Wedstrijduitslag

    21/04/2013 VLISSEGEM (W)

    1.17.3 Nieuwelingen - Open Omloop 60 km - 500 EUR. - I: Zaal De Keine Gare, Dorpsplaats 8, 8421 Vlissegem - U: 13:00/14:45/15:00 - K: Huis Nr. 5, Dorpsplaats 5, 8421 Vlissegem - Contact: Demarest Marcel, Nieuwesteenweg 152, 8420 De Haan (marcel.demarest@skynet.be) - Extra info: 10 x 6 km

    Nieuwelingen 1.17.3
    # deelnemers: 69 - # opgevers: 6 - Afstand: 60.000 km - Tijd: 1:33´00" - Gem. snelheid: 38.710 km/h

    1/ CLICTEUR Arne  BEL19970123 1H33´00" C.T.- DJ.MATIC-KORTRIJK NIEUW
    2/ FARRAZIJN Daan  BEL19970605  KON. BALEN B.C. V.Z.W. NIEUW
    3/ VANDROMME Alessandro BEL19981229  C.T.- DJ.MATIC-KORTRIJK NIEUW


    20-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Radiodokter Louis Vanhoucke in Alles Goed!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wie vaak naar FocusTV kijkt, herkent de heren vast wel. Het zijn Louis, Jimmy en Roger, de mannen achter het Kerklommer Herstelatelier Lampenradio’s en inmiddels vaste gast in het weekendprogramma Alles Goed! Louis Vanhoucke woont aan de Grotestraat waar je zijn ‘atelier’ kunt aanschouwen.

    Een tijdje geleden gaf Caroline haar oude radio mee aan 'radiodokters' Jimmy Denys, Roger D’Hondt en Louis Vanhoucke. Zij organiseerden een radioworkshop. Vandaag zijn ze terug in Alles Goed, met de herstelde radio.

    Kijk : http://www.focus-wtv.tv/video/radiomakers-louis-jimmy-en-roger-herstelden-caroline-haar-retroradio


    19-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lezen vroeger, nu en morgen!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Openbare Bibliotheek Canticleer do 25 april om 19.00 u.

    Erwin Taets is zelf auteur en ook docent en onderzoeker aan de

    Leuvense Universiteit. Deze lezing kadert in de Digitale Week 2013.

    In deze meeslepende causerie vertelt hij het boeiende verhaal over de

    geschiedenis van het lezen en de invloed van nieuwe, digitale leesmogelijkheden

    op ons leven. Van leestekens tot smileys, van pers tot

    pixel en van boeken tot e-readers. Niet te missen voor wie houdt van

    het geschreven woord in de 21e eeuw!

    Deze lezing is gratis. U kunt zich inschrijven in Canticleer of in de

    uitleenposten, of via bibliotheek@dehaan.be of op 059-34 10 80.


    18-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zeewacht rapporteert over 1 april in Vlissegemse pastorie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de Vlissegemse pastorie was het op 1 april weer een gezellige drukte tijdens de drink van Geestig Vlissegem.

    Wie een gele schoen, een trouwfoto of communiefoto meebracht kreeg gratis drankjetons. En iedereen was ook benieuwd naar het jaarprogramma 2013.

    1025 jaar Vlissegem wil de werkgroep niet onopgemerkt voorbij laten gaan en reeds in februari werd een oproep gelanceerd ter attentie van de inwoners om foto's te bezorgen van "De schoonste dag van hun leven". Een oproep die niet in dovemansoren viel want in een mum van tijd werd de pastorie overspoeld met kiekjes uit de oude doos die enthousiaste Vlissegemnaars hadden meegebracht.

     

    Op de foto:

    de Werkgroep Geestig Vlissegem met v.l.n.r. Kevin Wouters, Hervé Wouters en Ronny Vandaele die hier geen aprilvis aan de haak proberen te slaan maar wel in de eigen vijver (of ton) naar Vlissegemse foto's willen vissen bij hun dorpsgenoten!


    17-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgisch Kampioen Orgeldraaien komt naar Vlissegem Kermis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Op kermiszaterdagnamiddag 15 juni 2013
    zal Vlissegems orgeldraaier Dirk Senesael
    voor de muzikale noot zorgen
    tijdens de (boeren)markt in het dorp.


    Dirk kwam ook reeds draaien
    tijdens de officiële doop
    van het project Geestig Vlissegem in april 2011.


    16-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lachende haan verovert Facebook
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    'The Laughing Rooster', een filmpje waarin het gekraai van een witte haan verbazend veel op een lachbui lijkt, is een echte hit op de sociale netwerksite Facebook.

    De video van de lachende haan werd vorige maand op YouTube gepost. Gisteren kreeg het ludieke mannetje ook een plaats op Facebook en sindsdien klikten al meer dan 10.000 mensen op de 'vind ik leuk'-knop onder het filmpje.

    Kijkers vragen zich af of het gedrag van het dier veroorzaakt wordt door drank of drugs en vergelijken hem met de Britse komiek Ricky Gervais. Anderen herkennen er dan weer de lach van hun vrouw in.

    http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20130414_021


    15-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zangeres Marva is 70 geworden en De Zeewacht was er bij
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Marva's terugblik op haar 70ste...  “Voor 99% genieten”

    De media hing massaal aan haar telefoon voor haar 70ste verjaardag. Maar ze was niet bereikbaar. Want aan het genieten in Benidorm. “Maar ook daar spraken de mensen me aan. Het is bizar maar ik ben nog steeds niet vergeten. Dat doet wel deugd.”

     

    Welke periode uit je carrière zou je nog willen overdoen?

    Het toppunt van mijn carrière situeerde zich in de jaren ’70. Zo tussen mijn 25ste en 35ste waren de mooiste jaren. Ik was niet meer piepjong en beleefde die periode intens. Veel intenser dan toen ik jonger was, toen werd ik meer geleefd. Het was meer iets dat mij overkwam maar vanaf mijn 25ste was het 99% genieten van alle succes.

     

    Nu ben je 70 jaar en nog steeds een mooie vrouw. Vind je schoonheid belangrijk?

    Ja absoluut, dan heb ik het over je goed verzorgen. Ook als je ouder wordt is aandacht voor je uiterlijk belangrijk. Ik wil er elke dag piekfijn uit zien en ook eens iets nieuws kopen, dat doet veel met een mens. Het is goed om respect te blijven opbrengen voor jezelf. Ouder worden is niet prettig, er is niet echt iets positiefs aan. Als ik in de spiegel kijk dan vraag ik mij dikwijls af: ben ik nu echt al 70 jaar? Ik voel mij geen 70. Mijn vriendinnen zijn allemaal jonger. Soms vind ik het bangelijk omdat ik nu tussen de 70 en 80 jaar ben. Meer dan 80 jaar, dan ben je echt oud. Het is ook niet altijd gemakkelijk om alleen oud te worden. Ik moet alles alleen doen, of vragen aan vriendinnen. Maar ik blijf uitjes plannen, naar toneel, optredens.

     

    Je was een echte globetrotter. Reis je nog steeds veel?

    Ja, zeker. Reizen is een passie. Ik heb ooit nog drie weken in de Andes gewoond, naar Alaska en langs Kaap Hoorn gereisd, indrukwekkend! Ik ben nog door het Amazonegebied getrokken, de canyons van de Verenigde Staten gedaan. Nepal maar ook Europa, Rusland. Ik heb al heel veel gezien, ik kies voor natuur tijdens mijn reizen, die is overweldigend en ik kan daar heel erg van genieten. In het Midden –Oosten wil ik ook nog meer landen bezoeken maar voorlopig is het daar niet overal veilig. Jemen wil ik zeker ook nog bezoeken.

     

    Wat is gelukkig zijn? Ben je zelf gelukkig?

    Tevreden zijn met jezelf, dat is gelukkig zijn. Een goede gezondheid is primordiaal. En ja, ik ben gelukkig, ik ben heel tevreden met wat ik ben. Uiteraard heb ik ook mijn slechte dagen, net zoals iedereen, maar over het geheel genomen ben ik tevreden met mijn leven en zoals het gelopen is.

     

    Volg je de Eurocrisis en de bankencrisis?

    We, mijn zoon en ik, volgen het met een angstig hart wat er nu aan het gebeuren is. We zijn bang voor het sneeuwbaleffect van de financiële crisis in andere landen. Waar zal België volgend jaar staan? Onze groothandel Fantasia Verlichting is een familiaal bedrijf, met vestigingen in Blankenberge en in Oostende. We doen vooral zaken met Europese landen. Als de economie niet draait dan zullen we er nadeel van ondervinden. Nu valt het allemaal mee. Vorig jaar zijn we niet gestegen in omzet maar ook niet gedaald. Dit jaar is niet slecht begonnen maar we volgen de economische situatie met een bang hart. We weten niet wat ons te wachten staat.

     

    Volg je ook de toestand in Syrië, Palestina of Congo?

    Ik heb eerlijk gezegd schrik om het nieuws op te zetten. Er gebeuren vreselijke zaken in die landen. Maar ook de toestand in Griekenland is zeer penibel. Ik heb vrienden in Griekenland en die weten zich geen raad. Maar je kunt je niet het lot van iedereen aantrekken. Op mijn manier draag ik een steentje bij door Artsen Zonder Grenzen te steunen. Ook hier in de regio steun ik een organisatie die zich inzet voor familie van mensen die in de gevangenis zit. Al jaar en dag steun ik ook het blindentehuis Licht en Liefde in Varsenare.

     

    Wat vind jij, is de betekenis van het Nederlandstalige lied voor Vlaanderen?

    De liedjes zijn een deel van onze identiteit. Als we alles in een andere taal zouden zingen : waar staan we dan? De Fransen zingen toch ook in het Frans, de Spanjaarden in het Spaans. Niet alle Nederlandstalige nummers zijn smartlappen hé. Er is heel veel variatie. De Nederlandse taal is wel niet zo eenvoudig om er teksten mee te schrijven, de woordenschat is beperkter dan bijvoorbeeld in het Frans.

     

    Wat moet er gebeuren om de Nederlandstalige muziek te promoten?

    Op de radio moeten ze deze muziek blijven draaien. In mijn tijd was het een luxe, elke week kwam je wel op TV. Er was Tienerklanken, Dolle dinsdag en een wekelijkse Top tien. Dat is er niet meer.

     

    Hoe wil je als zangeres herinnerd worden?

    Hoh, dat is een moeilijke vraag. Weet je, ik was in Benidorm de dag van mijn verjaardag. ’s Morgens stond ik aan te schuiven voor het ontbijt en er kwam mij iemand feliciteren. ‘Gelukkige verjaardag’ zei ze, ‘je hebt ons altijd gelukkig gemaakt met je muziek en nu wil ik jou geluk toewensen’. Wel, dat is voldoende. Ik was een populaire zangeres, geen vamp, meer het meisje van naast de deur. Daardoor werd ik ook aanvaard door het hele gezin. Het beeld van de zangeres klopte ook met de stem en de muziek. Het plaatje zat goed in elkaar. Dat ik nu nog zoveel gelukwensen krijg voor mijn verjaardag doet wel goed. Via Vlissegemnaar Ronny Vandaele die een boek over mij schreef kreeg ik mails van Paul Severs, Will Ferdy en Will Tura en van fans uit alle hoeken van Vlaanderen, uiteraard ook uit onze gemeente! Al hun wensen werden verzameld op een reuzenverjaardagskaart.

    (AV)

     

    Marva, Biobox

    Marva werd geboren op 23 maart 1943 in De Haan (Vlissegem). In 1966 nam ze deel aan Canzonissima. Ze won toen de wedstrijd met het lied ‘Een eiland in groen en blauw’. Ze was gehuwd met Walter Vanden Bussche († 1990) en heeft één zoon Filip. Haar zangcarrière situeerde zich vooral tussen 1967 en 1980. Op de Nederlandse webstek www.zingzing.nl staat een discografie van Marva. Het boek ‘Marva, Onvergetelijk!’ is nog steeds beschikbaar, info Ronny Vandaele 0496/307261.

    (AV)



    Archief per week
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 07/02-13/02 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs