Inhoud blog
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (20)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (19)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (18)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (17)
  • De schoonste dag van de Vlissegemnaar (16)
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Geestig Vlissegem

    06-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rebus voor nieuw Vlissegems bier
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het Horeca-Bierfestival gaat door op zaterdag 2 juni in het Astridpark van Wenduine. Naast de traditionele degustatie van streekbieren wordt er ook animatie voorzien.

    Merho en zijn Kiekeboes staan dit jaar in de kijker tijdens vele gemeentelijke evenementen. Zo zal tijdens  het Horeca-Bierfestival  het Kiekeboe-biertje voorgesteld worden en is er een stand met Kiekeboestrips.

    Iedereen wordt uiteraard uitgenodigd op de opening van de feesten. Om 11.30u wordt gestart met een happy hour. Na de middag kunnen we ons verwarmen aan een petanquewedstrijd voor lokale mandatarissen.

     

    Bier Geestig Vlissegem

    Over een viertal weken wordt een nieuw bier aan het assortiment van Bieren Denhaene toegevoegd. Wordt het een heerlijke frisse pint ? Blond ? Ruim 4 graden ? In elk geval : het heerlijke gerstennat wordt op zaterdag 2 juni boven de doopvont gehouden in het Astridpark. Wie wil proeven komt zeker eens langs !

    Vandaag publiceren we reeds de rebus van Bieren Denhaene in de vorm van een poster. Zo kan iedereen nu al beginnen gissen (en niet gisten) naar de naam van dit nieuwe lokale bier dat refereert naar Geestig Vlissegem.

    Ook dit nog: “Het etiket is zeer geslaagd maar er rust een embargo op tot 2 juni 2012”,  zo vertelde ons een enthousiaste Sylvia Hallemans, die samen met David Meesters het nieuwe bier op de markt brengt.


    05-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandelaars overspoelen Vlissegem tijdens Tweedaagse
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Parcours

    De deelnemers kiezen tussen 4 afstanden: 6 km, 15 km, 24 km of 42 km.

    Zaterdag 5 mei 2012

    Op zaterdag 5 mei werd de regio ten zuidwesten van Blankenberge aangedaan: Wenduine, De Haan, Vlissegem, Houtave, Meetkerke, Zuienkerke en Uitkerke.

    Weergoden krijgen Tweedaagse niet klein

    De slechte weersomstandigheden en -voorspellingen ten spijt, kan de eerste dag van de Tweedaagse toch geslaagd genoemd worden. Gedreven wandelaars laten zich immers niet afschrikken door wat druppels en we telden dan ook net geen 5.000 wandelaars op deze eerste wandeldag. Toch waren het niet alleen de routinewandelaars die men op het parcours kon terugvinden, ook veel jeugdbewegingen waren paraat en lieten zich maar al te graag gaan in het Funpark De Voetjes, het kinderdorp dat speciaal voor onze jongere deelnemers werd ingericht in park De Craene. Heel wat van de jonge stappers kwamen dan ook terug met een 'gek' kapsel of een geschminkt gezicht.

    Qua nationaliteiten konden we op deze dag al deelnemers uit 26 verschillende landen ontwaren. Zo kwamen naast de ondertussen gekende nationaliteiten als Japanners, Chinezen en Taiwanezen ook mensen uit Armenië, Bosnië en Canada aan de streep voorbij. De delegaties uit onze buurlanden Nederland (622) en Duitsland (603) kunnen vanzelfsprekend ook niet genegeerd worden.

    Ook nationaal was het deelnemersveld heel divers, wat ook blijkt uit het feit dat de grootste wandelclub op deze eerste wandeldag uit het Waalse landgedeelte komt, met name de club "Marcheurs de l'Amitié" uit Landenne in de provincie Namen.


    04-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Militair hondenopleidingscentrum vertrekt uit Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In 2013 zal de volledige infrastructuur van de militaire site, gelegen in de Clemensheulestraat in Oudenburg, worden gerenoveerd. Dat antwoordde minister van Landsverdediging Pieter De Crem (CD&V) op een parlementaire vraag van Open VLD-Kamerlid Roland Defreyne, lid van de commissie landsverdediging. Bovendien zal de site vanaf 2013 beschikken over een hondenopleidingscentrum dat voorheen was gevestigd in Vlissegem.

    In het verlengde van deze werken zal worden geïnvesteerd in de radioinstallaties van de Radio Communication Service (RCS). De site van Oudenburg doet dienst als zend- en ontvangststation voor de high frequencyverbinding (HF) van de RCS en van de marinecomponent, en als zend- en ontvangststation voor de medium frequency (MF) en de very high frequency-verbindingen (VHF) van Defensie.

    Scheepvaart

    De RCS staat eveneens in voor het leveren van communicatiediensten ten voordele van de scheepvaart. Deze omvatten: de communicatie en luisterdienst voor schepen op zee, zowel voor koopvaardijschepen die noodberichten uitsturen als voor andere schepen in nood; de communicatie- en luisterdienst voor de binnenvaart; het uitzenden van veiligheidsberichten voor de zeevaart; nood-, spoed- en veiligheidsberichten; dringende berichten; weers-, storm- en ijsmeldingen en medische adviezen. Verder omvatten ze: het uitzenden van veiligheidsberichten voor de binnenvaart; berichten van het ministerie van het Vlaamse en het Vlaamse Gewest; en de communicatie met de beweegbare bruggen en sluizen van de binnenwateren. Het personeelseffectief van de RCS bedraagt 23 personeelsleden, waarvan drie militairen en 20 burgers.

    Hondenopleidingscentrum

    De intermachten kynologische eenheid, IKE, verhuist van Vlissegem naar Oudenburg. Alle personeelsleden verhuizen mee. Een eerste luik bestaat uit de noodzakelijke werken voor de honden. Die werken zijn voorzien voor de tweede helft van 2012 en bestaan uit de egalisatie van een hondenkennel, loopweide en een trainingszone. Kostenraming: 260 000 euro. Het tweede luik bestaat uit de aanpassingswerken van het gebouw zelf. De raming voor dat project bedraagt 1.200.000 euro. De uitvoering van die werken is voorzien voor de eerste helft van 2013. Na herstructurering in het leger zijn er in het Belgische leger nog 410, in 2008 waren er nog 500. Honden worden ingezet bij patrouilles in de kazernes, maar ook als speurhond naar explosieven. Enkele honden worden ingezet in de Afghaanse steden Kaboul en Kandehar.

    03-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fototentoonstelling “Vismijn Oostende 1974“ in Bredene
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op 19 mei maakt Standaard Boekhandel Bredene een speciale tafel met regionale boeken, voornamelijk rond de visserij, maar ook het boek over "Vlissegem" zal er naar verluidt in het oog springen.

     


    Standaard Boekhandel

    Shopping  Bredene

    Brugsesteenweg 21

    8450     Bredene                                                         Bredene, mei 2012

     

    Geachte Mevrouw,

    Geachte Heer,

     

     

    Met veel plezier nodigen wij u uit voor de opening van de fototentoonstelling van  “Vismijn Oostende 1974 “

     

    Na het grote succes van het boek, kan u nu de foto’s komen ontdekken in een totaal ander dimensie, dit tijdens het openingsweekend, op 19 en 20 mei a.s.  in Standaard Boekhandel Bredene. Met een drankje en een hapje kennis maken met het tentoongestelde werk van Guy David en met hem van gedachten wisselen.

     

    U bent van harte welkom op de openingsreceptie op zaterdag 19 mei 2012 om 16.00 uur. Openingswoord door Dhr Jacques Deroo, 1ste schepen en schepen voor cultuur van Bredene. Vervolgens een korte uiteenzetting door de fotograaf, Guy David, over zijn werk.

     

    De tentoonstelling loopt van 19 mei 2012 tot en met 03 juni 2012.

     

    Hopende u te mogen begroeten,

    Met vriendelijke groeten,

    Standaard Boekhandel Bredene

     


    02-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Macarel Ter Lepelem en ... Hoeveijs Macarel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Behalve Macarel Ter Lepelem aan de Brugsebaan 16 in Vlissegem is er ook nog ... Hoeveijs Macarel

     

    Hoeve-ijs Macarel is vanaf deze meimaand opnieuw een ideale stopplaats voor fietsers om te genieten van een welverdiend ijsje, maar dit is niet steeds zo geweest. Doordat vele gronden van het bedrijf in natuurgebied kwamen te liggen, werden Marc en Caroline in 2002 genoodzaakt een alternatief te zoeken. Zo begonnen ze met hoevezuivel, het verwerken van melk tot ijs en was Macarel een feit Het hele gezin werkt mee aan de bereiding en verkoop van hoeve-ijs verrijkt met CLA en Omega 3. Van Pasen tot oktober toveren Marc, Caroline en dochters Elke, Eline en Ellen de tuin om tot een sfeervol terras waar passanten kunnen genieten van hun zelfgemaakte producten. Het aanbod is ruim: van hoeve-ijs in 15 verschillende smaken, tot verwenkoffie met zelf bereidde zoetigheden als advocaat, chocolademousse en speculoosmousse. En als het iets meer mag zijn, kunnen de klanten ook proeven van vlees- en kaasplanken aangeboden met producten van lokale collega-hoeveproducenten. Op bestelling maakt Macarel ook prachtige ijstaarten.

    Na een reportage gezien te hebben op de  bierblog van William Roelens WWW.blog.seniorennet.be/bierblog weten we dat er nu 2 huisbiertjes te verkrijgen zijn die gebrouwen worden bij brouwerij Alvinne. "Briekebakker" is het blond biertje met als moederbier Alvinne Tripel(8,7%)."Darinckdelver is het donker biertje met als moerderbier Podge Belgian stout(10,5%).

    Hoeveijs Macarel
    Klemskerkestraat 3
    8460 Ettelgem Oudenburg
    Tel:050/81.11.34
    www.hoeveproducten.be


    01-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En ... in mei leggen alle vogels hun ei
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Weidegebied Vlissegem/Klemskerke

     

    In mei leggen alle vogels een ei is een oud gezegde dat betrekking heeft op de lente, die officieel eind april begint. De maand mei is dus de lentemaand, waarin veel vogels hun nest bouwen en eieren leggen. Hoewel de kieviet [zie foto] als eerste zijn eieren al in april legt.

     

    Tussen de polderdorpen Vlissegem en Klemskerke ligt een gebied met nog vrij gave, permanente en halfnatuurlijke graslanden. Hoewel ook hier de natuur te lijden heeft onder het kunstmatig lage waterpeil, vinden we er nog steeds een aantal broedende watervogels als kievit, grutto, scholekster en een enkele maal ook tureluur. In de rietkragen komen ook kleine karekiet en rietzanger tot broeden, hier en daar ook een blauwborst. In de winter is dit één van de beste gebieden voor overwinterende kleine rietganzen en ook bij roofvogels zoals buizerd, torenvalk, sperwer en zeldzamer blauwe kiekendief, is het dan in trek. Het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB) van het Vlaamse gewest is reeds een aantal jaren gestart met de aankoop van graslandpercelen om het verder te beheren als weidevogelreservaat. Nu liggen de reservaatspercelen nog vrij versnipperd, maar hopelijk kan op termijn een meer aaneengesloten gebied worden gerealiseerd. In 2009 werd op de reservaatspercelen tevens een natuurinrichting uitgevoerd, in het kader van natuurcompensaties voor de uitbouw van de haven van Zeebrugge. Dit was er vooral op gericht om terug, laaggelegen stukken met open water en zilt grasland te creëren.

     

    Meer op : www.natuurpuntbrugsommeland.be


    30-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maria door Vlaanderen gedragen in ... Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Met het project "Maria door Vlaanderen gedragen" inventariseren de initiatiefnemers de historische gegevens en achtergrondinformatie over de Mariabeelden en die plechtigheden waarbij Maria door Vlaanderen wordt gedragen in gebedstochten, ommegangen, processies en stoeten.

    Enerzijds zijn er de plechtigheden waarbij de toeschouwers even stilstaan bij de betekenis van de geëvoceerde taferelen en de figuur van Maria. Anderzijds zijn er de talrijke gebedstochten en kaarskensprocessies waarbij de deelnemers mee opstappen achter het Mariabeeld en zo actief hun persoonlijke intenties uiten in gebed en samenzang.

    Het project wordt gerealiseerd met de steun en medewerking van:
       • Vlaamse Gemeenschap
       • Provincie Antwerpen
       • Gemeente Boom
       • Centrum voor Religieuze Kunst en Cultuur
       • VCM Contactforum voor Erfgoedverenigingen
       • Heemkunde Vlaanderen
       • Volkskunde Vlaanderen.

    Enkele initiatieven van Maria door Vlaanderen gedragen vzw maken dit cultureel (im)materieel religieus erfgoed zeer toegankelijk voor het brede publiek en staan op de website  www.mariadoorvlaanderen.be
    Deze website geeft een zo volledig mogelijke kalender van alle plechtigheden over gans Vlaanderen t.e.m. 2012. Een korte beschrijving van elke plechtigheid is eveneens opgenomen.

    Contactpersoon is Carl Deckers, Snoekstraat 18 te 8421 Vlissegem
    Tel:          059 25 01 59
    GSM:       0477 91 03 72
    E-mail:   carl@mariadoorvlaanderen.be


    29-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tweedaagse Voettocht brengt hulde aan Vlissegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Tweedaagse Blankenbergse Voettocht brengt komend weekend op 5 en 6 mei 2012 een bijzondere hulde aan deelgemeente Vlissegem.

    De talrijke moedige stappers die die kiezen voor een flinke wandeling, komen traditioneel door Vlissegem dorp.

    Dit jaar brengen de organisatoren een bijzondere hulde aan het dorp Vlissegem door zowel op de badge als op de medaille die elke deelnemer aan de Tweedaagse ontvangt - indien hij aankomt -, een afbeelding van de kerk van Vlissegem te zetten.

    De badge is voor eendagswandelaars, de medaille voor de tweedaagse stappers.

    Vlissegem is dus dit jaar, ondanks de wegenwerken, "het dorp in de kijker" van de Tweedaagse Voettocht. Vorig jaar stapten maar liefst meer dan 13.000 sportievelingen mee.


    28-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oproep Geestig Stalhille > 16 mei 2012 bij Addie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Beste inwoner,

     

    We kennen reeds het bloemendorp, boekendorp, witte dorp, …
    Maar zegt “Geestig Stalhille” jou iets ?

    Graag lanceren we deze oproep om Stalhille [samen met Vlissegem] in 2012 om te kunnen toveren tot “geestigste polderdorp”. Onlangs werd Geestig Vlissegem met dit project immers nog door de lezers van de Krant van West-Vlaanderen gekozen als Krak-project van het jaar 2011 in De Haan.

    Bedoeling is dat we een twintigtal ongewone voorwerpen proberen te vervaardigen en deze in het Stalhilse straatbeeld een plaatsje geven.

    Hiervoor willen we de ganse bevolking mobiliseren. We zijn ook op zoek naar locaties : boven je voordeur, achter je raam, aan je voorgevel of dakgoot, in je voortuin, je haag of ter hoogte van je oprit.

    Een gele schoen wordt geplaatst als herkenningspunt.

    Ben je creatief of heb je een lumineus ideetje ? Laat ons dan zeker iets weten.

     

    We doen deze oproep naar iedereen in Stalhille, jong en oud.

    Breng je voorstel of toffe ingeving mee op woensdag 16 mei om 19u30 naar 't Oud Gemeentehuis aan de Cathilleweg 86 bij Addie. Onze Werkgroep zal daar aan de hand van enkele voorbeelden een toelichting [powerpointvoorstelling] geven over Geestig Stalhille.

     

    Help mee om Stalhille in de kijker te plaatsen op een geestige manier. Tussen 15 juni en 15 september 2012 zullen onze polderdorpen opgefleurd worden met 20 ludieke attributen langs een toeristische wandel- en fietsroute waarin ook de twee openluchttentoonstellingen Kleur in Stalhille en Dorps-gezicht Vlissegem opgenomen worden.

     

    Met geestige groeten namens Werkgroep ‘Geestig Vlissegem’ [ronnyvandaele@telenet.be - 0496/307261] en Kermiscomité Stalhille [tanghe.a@telenet.be – 0478/612654]

    Bijlagen:
    Oproep Geestig Stalhille 2012.pdf (232 KB)   


    27-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werkgroep Vlissegem Kermis vergadert op 08/05/2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Niki Van Stichel (Dienst Toerisme De Haan) laat ons weten dan de leden van de Werkgroep Vlissegem Kermis vriendelijk worden uitgenodigd op de volgende vergadering op dinsdag 8 mei 2012 om 20u00 in lokaal 3 van het O.C. D’Annexe (achteraan het gemeentehuis, Leopoldlaan 24, 8420 De Haan). Indien je niet aanwezig kan zijn, gelieve te verwittigen : 059 24 21 35 of niki.vanstichel@dehaan.be

    Kermis in het dorp Vlissegem gaat door tijdens weekend van 16 en 17 juni 2012.


    26-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Christophe De Loore met KVO naar eindronde!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    "Toch was het een leerrijk seizoen"

    Een tiental jeugdspelers van KV Oostende begon dit seizoen in de A-kern.

    Onder hen verdediger Christophe De Loore (22-06-1993) die nog geen enkele selectie haalde. Maar toch is de inwoner van Vlissegem niet ontevreden over zijn seizoen. "Ik had eigenlijk niet verwacht dat ik in de A-kern zou zitten. Toch was dat super. Voor mij is het enorm leerrijk om mee te draaien met de A-kern, die straks dan ook nog eens de eindronde spelen [tegen Westerlo, Eupen en Waasland Beveren]. Het enige minpuntje is dat ik nog niet de selectie haalde, maar ik begrijp dat. De ploeg draait ook op volle toeren. Matchritme doe ik op bij de beloften, maar uiteraard is er een enorm niveauverschil tussen de beloften en de A-kern."

    "Volgend seizoen speel ik nog altijd bij KV Oostende. Ik zal dan al veel meer mijn draai gevonden hebben en ik wil dan ook de doorbraak forceren. Ik ga alles op het voetbal zetten. Nu ben ik nog maar achttien jaar, hé. Dit seizoen zag ik eerder als een overgangsjaar, een jaar om ervaring op te doen. Dat is belangrijk in het leerproces van een jonge speler."

    "Ik studeer ook nog rechten, en dus moet ik vaak op en af naar Gent. Dat maakte het dit seizoen soms erg lastig. Vaak was ik vermoeid door die autoritten. Soms sloeg ik een training over, maar meestal tekende ik wel present. Op maandag was het moeilijk om op training te zijn, maar 's avonds trainde ik dan mee met de beloften. Op woensdag sla ik meestal de fitnesstraining over.

    "Ik vind het in ieder geval super dat KV Oostende zoveel begrip toont voor mijn situatie. Het is niet evident om een jongere af en toe laten meetrainen met de A-kern, naargelang zijn studieprogramma. Chapeau. Op school zijn de resultaten ondertussen behoorlijk. Ik deed in januari vier van de zes examens mee en was er voor drie geslaagd. Dat gaf me heel wat voldoening en moed om door te gaan."


    25-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorjaarstocht De Hanestappers op zaterdag 28 april 2012
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    ZATERDAG 28/04/2012

    Het wordt opnieuw een schitterend parcours onder een stralend lentezonnetje met voldoende rustposten … Wees erbij komende zaterdag en ontdek De Haan anders bekeken. Met de spontane medewerking van team Geestig Vlissegem.

    Zaterdag 28 april organiseren de Hanestappers in samenwerking met Volley De Haan, de voorjaarswandeling met start en aankomst in gemeenschapshuis 't Schelpestik aan de Vosseslag. Wandelingen over 7, 14 en 21 kilometer, brengen de wandelaars langs bos, zee, strand en landelijke wegen doorheen het grondgebied van De Haan. Starten kan vanaf 8 uur 's morgens. De laatste wandelaar moet binnen zijn om 18.30u. Leden van Aktivia betalen 1,10 euro inschrijvingsgeld, niet-leden 1,50 euro. Spijs en drank is te verkrijgen aan de startplaats en in de controleposten. 

    Met onze wandelingen proberen we de meeste typische zichten en gebouwen met elkaar te verbinden door verschillende wandelroutes van diverse afstanden in te leggen. Wat kan je allemaal zien tijdens de wandelingen? Het tramstation, gebouwd in 1902-1903, en ons gemeentehuis die voor 1982 andere bestemmingen had dan nu. Niet ver van het gemeentehuis hebben we de dijk met zijn recent vernieuwde verlichtingspalen en het strand. Voor grotere afstanden worden we getrakteerd op de zichten en bezienswaardigheden van de deelgemeenten. Wenduine met het oude gemeentehuis en nu OCMW-gebouw, de rotonde met de spionkop is er een van. Vervolgens hebben we Harendijke, Vosseslag, Klemskerke met zijn molen, en Vlissegem met een prachtig zicht op de kerk. Sinds enkele jaren hebben we het Duinbossen-wandelpad die werd uitgestippeld en aangelegd door de Provincie West-Vlaanderen. Dit zijn in een notendop onze bezienswaardigheden maar het is toch beter om hier te komen wandelen en zelf te genieten van de pracht van landschap en gebouwen.

     

    De Haan (West-Vlaanderen) 08.00-15.00u

    12de Voorjaarstocht 7-14-21 km

    Een Aktivia organisatie

    Organisator: De Hanestappers (393)
    Van Wonterghem V. - 059/23 54 52 -
    eric.van.den.broucke@telenet.be

    Start:

    't Schelpestik
    Vosseslag 131
    8420 De Haan

    De club streeft ernaar om de drie parcours door of langs strand, dijk, bos, duin, polders en concessie te laten lopen.

    Bereikbaarheid: Auto: E40 afrit Jabbeke-Bredene-De Haan, richting De Haan, Marspijlen en 'Vosseslag' volgen. Bus: De Lijn 46 Oostende-Bredene-Klemskerke halte de Haan-Vosseslag.
    Kusttram: halte De Haan-Vosseslag.

     


    24-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geslaagde derde Commeere Comedy Cup
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Kevin Rombaux verrassend tweede

    BRUGGE - Ruim driehonderd toeschouwers zagen tijdens de derde editie van de Commeere Comedy Cup Bruggeling Kevin Rombaux optreden.

    Podiumvast

    Verrassend tweede werd Kevin Rombaux alias De Mugge van Brugge, die leuke jokes koppelde aan podiumvastheid. Het was zijn derde deelname en hij heeft de voorbije twee jaar heel wat vooruitgang geboekt.

    "Ik ben zelfkritischer geworden en test nieuw materiaal veel langer uit", verklaart Rombaux (29) zijn merkbare progressie. "In tegenstelling tot tal van andere stand-upcomedians heb ik geen boekingskantoor. Ik regel nog altijd alles zelf. En ik ben blij dat mijn winkel steeds beter begint te draaien. Twee weken geleden heb ik opgetreden voor de facteurs in Oostende. Vandaag ben ik hier en in mei moet ik naar Bissegem. Je hebt ooit geschreven dat mijn materiaal te streekgebonden is, maar dit blijkt dus niet te kloppen. Onlangs werd ik in Vlissegem zelfs gevraagd om repertoire van Willy Lustenhouwer te spelen."

    En straks zien we de Mugge van Brugge terug op ons podium tijdens de Eerste Vlissegemse Pastoriefeesten. Noteer zaterdag 30 juni alvast in je agenda.


    23-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Monique Van Dormael kwarteeuw dirigent van Parochiaal Vlissegems Zangkoor

    Het volledige artikel uit de Krant Van West-Vlaanderen editie Zeewacht - 20-04-2012 kan je hieronder lezen


    'Muziek is het zout in mijn leven'

    VLISSEGEM - Vijfentwintig jaar geleden begon Monique Van Dormael als dirigente bij het Parochiaal Vlissegems Zangkoor. Ze staat nog steeds begeesterd vooraan.
    Die begeestering staat in contrast met haar bescheidenheid.
    Op de foto zien we de dirigente helemaal links terwijl het zangkoor 'Dit is Geestig Vlissegem' brengt.



    Monique wil liever niet veel zeggen. 'Het kan in één zin', bezweert ze ons. 'Ik ben blij en dankbaar dat ik dit kan doen voor de parochie! En dan nog met muziek, want muziek is het zout in mijn leven.'

    Maar na die zin volgt nog een zin en nog één. Als Monique over haar muziek spreekt dan is ze niet te stoppen. 'Het is een plezier om met niet-professionelen te werken die er zelf iets aan hebben en ook iets kunnen geven aan de luisteraars. Ik zie dat als een geschenk.'

    Muzikale familie

    Monique Van Dormael is van Heverlee afkomstig. Haar vader heeft als architect het schooltje nog getekend waar de kinderen die betrokken waren in het busongeval in Zwitserland school liepen. Het heeft haar duidelijk geraakt. 'Het is waar ik vandaan kom en nog familie heb, dan zit het dicht op je vel.'

    'In mijn familie was muziek nooit ver weg. Ook nu nog zingen we als we samen zijn, al was het maar 'Bim bam Beieren...' Er waren ook wel enkele muzikale talenten, zoals mijn tante die prachtig kon zingen', herinnert Monique zich. 'Ook de jongere generatie heeft haar talenten. Kleinzoon Thomas Rudberg die in Stockholm woont, zat al een paar keer aan de piano voor de begeleiding van het koor. In Zweden speelt hij samen met twee muzikanten in TRIO91. 'Door de muzikale voorbeelden uit mijn jeugd ben ik zeer sterk beïnvloed en van in de jeugdbeweging dirigeerde ik al.'

    Aan het conservatorium in Oostende volgde Monique les als vrije leerling piano en legde examen muziekgeschiedenis af. Daarnaast volgde ze heel veel cursussen voor koorwerk en alles wat daarmee te maken heeft. Ze leerde ook enorm veel door andere dirigenten te observeren. Ook nu nog, ze is senior plus, is ze ingeschreven voor een cursus in Brugge.

    Voorbeelden

    'Ik heb een paar goede voorbeelden, die mij blijvend inspireren; dat zijn ondermeer Michaël Scheck, Juliaan Wilmots, Stephan Dombrecht en Ludo Claesen. Arnold Flamant is mij zeer dierbaar want hij is een grote hulp. Hij schreef als componist voor ons koor, net als Stephan Dombrecht trouwens. Arnold komt zelfs ons koor versterken als het nodig is en voor het voorbereiden van de partituren is hij van onschatbare waarde. Van hem kan ik nog veel van leren', lacht ze.

    'Het koor in Vlissegem is niet mijn verdienste. Het werd destijds opgericht door pastoor Vanhaecke. 25 jaar geleden vielen ze zonder dirigent, ik heb toen zelf aangeboden om die taak op mij te nemen. En eerlijk, ik ben nog steeds blij dat ik het mag doen, ik ben nog steeds even gemotiveerd.'

    Dat zien we ook aan de stapel partituren die ze liggen heeft. 'Ach ja, meiske, zie hoeveel werk ik nog heb want ik zou al die partituren nog willen uitvoeren (lacht).'

    Kerstconcert

    Meermaals vraagt ze of het wel 'nodig' is dat zij in de krant komt. 'Ik ben wel de dirigent maar zonder de steun van Trees en Christiaan Beirens zou het nooit lukken', weet Monique. 'Christiaan als voorzitter is er altijd geweest op moeilijke en mooie momenten.

    Trees, de vrouw van orgelist en onze begeleider Guido Beirens, zingt mee maar ze is ook secretaresse van dienst.'

    Monique ziet zeker nog toekomst voor een parochiekoor. 'Het blijft inderdaad een parochiekoor, dat is een bewuste keuze, ter afwisseling brengen we profane liederen. De bedoeling is dat het zingen aanzet tot het beleven van de liturgie, maar ook dat we gewoon plezier beleven aan de zang. Het is ook van ontzettend groot belang dat de kern van de leden uit de parochie zelf komen, daar waar er gestart werd.'

    Eind vorig jaar stond ze met haar koor samen met Koen Crucke, Tenor Fréderic Sempels en gitarist Sjoerd Van Mol, pianist Pietro Raman in een kerstconcert in de Monicakerk in De Haan. 'Dat was een van de hoogtepunten. Dat is iets wat ik zeker nog eens wil doen, misschien geen kerstconcert het mag gerust iets anders zijn. Dat geeft ons een duw in de goede richting, je kunt altijd net iets meer voor zo'n gelegenheid', besluit Monique ons gesprek filosofisch.

    Door Ann Vanneste

     





    22-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Muziek is het zout in mijn leven'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    VLISSEGEM - Vijfentwintig jaar geleden begon Monique Van Dormael
    [°1929, Wenduinesteenweg 131] als dirigente
    bij het Parochiaal Vlissegems Zangkoor.
    Ze staat nog steeds begeesterd vooraan.
    Die begeestering staat in contrast met haar bescheidenheid.

    Lees gans het artikel van 20/04/2012 in Het Brugsch Handelsblad / De Zeewacht.


    21-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitgeweken spoorman Deleersnyder vierde huwelijksjubileum
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    HENDRIK IDO AMBACHT – Onlangs  vierde het echtpaar Deleersnyder en Blondiaux hun 50-jarig huwelijksjubileum in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht (Nederlandse provincie Zuid-Holland). Burgemeester Stoop bezocht het bruidspaar namens de gemeente.

    De heer Deleersnyder (spoorman) is op 21 mei 1939 geboren in Vlissegem. Mevrouw Blondiaux is geboren op 31 januari 1962 in Ukkel en heeft in een slagerij gewerkt. Het echtpaar heeft 3 kinderen en 7 kleinkinderen. Wie weet over welke spoorman Deleersnyder het hier gaat, stuurt een berichtje naar ronnyvandaele@telenet.be


    20-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vakantiehuis Den Olijfboom aan de Lepelemstraat 20
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Den Olijfboom is gelegen aan de Lepelemstraat 20 in het rustieke, landelijke dorpje Vlissegem op 3 km van het centrum van De Haan


    Er zijn twee afzonderlijke, volledig ingerichte studio's/appartementen te huur. Bij aankomst in Den Olijfboom wordt u hartelijk ontvangen door de gastvrouw/heer. Met specifieke vragen kunt u ook steeds bij hen terecht en u geniet er van een goede service. Kortom, er staat u een aangenaam vakantieverblijf te wachten!


    Alle informatie omtrent verhuur en accomodatie is op deze website terug te vinden. Klikt u gerust verder en bekijk de foto's van het modern ingerichte vakantiehuisje : http://denolijfboom.vakantiehuiskust.be/index.php

    Veel plezier!


    19-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lepelemstraat verbindt samenwerkende polderdorpen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Straks, vanaf medio juni 2012, gaat een nieuwe editie van de Geestig Vlissegemroute van start. Ditmaal participeren Vlissegem en Stalhille. De Lepelemstraat verbindt deze twee polderdorpen als het ware met elkaar.

     

    Lepelemstraat

    ‘Lepelghem’ was een herberg en tevens een wijk tussen Stalhille en Vlissegem. In 1768 spreekt men van ‘Lepelghem langs de Noord-thée’ (Noord-Ede). Ook is er sprake van ‘Lepelghem-brug’ over de Noord-Ede tussen Stalhille en Vlissegem (zie onderaan kaart in bijlage uit 'Dit is West-Vlaanderen, toen Vlissegem nog zelfstandige gemeente was).

    De naam Lepelem is nauw verbonden met de naam Femelaersbrugge en werd als een plaats­aanduiding gebruikt tot 1850. Femelaers was een familienaam en ‘Brugge’ slaat op de duiker over de Noord-Ede.

    [Bron: gemeentelijk infoblad dec. 2008]


    18-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deelname team Geestig Vlissegem aan Quiz Volley De Haan
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    Op zaterdag 12/05 neemt team Geestig Vlissegem
    deel aan de quizavond van Volleybal De Haan.

    Ons team zal bestaan uit de Drievuldige Heiligheid
    Francine Van Haecke, Trees Kerckhove en Dora Formesyn
    aangevuld met Krak 2011 Ronny Vandaele.



     

    ZATERDAG 12 MEI 2012

     

    QUIZ-AVOND

     

    Vanaf: 20.00u

     

    Zaal: Haneveld, Nieuwesteenweg 74 – De Haan

     

    Inschrijving: eric.van.den.broucke@skynet.be

    Of: Eric Van den Broucke, C. Buysselaan 6 – 8421 De Haan

     

    Deelname: Groepen van 4 personen

     

    Deelnameprijs: 15 euro per groep

     

    Mooie prijzen te winnen!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Organisatie: Volley De Haan


    17-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlissegemse garageverkoop werd voltreffer

    Op zaterdag 14 april 2012 namen in de Vlissegemse Concessie een tiental inwoners deel aan de eerste editie van een garageverkoop. Tevredenheid alom over organisatie en promotie. Iedere deelnemer zette zijn gele schoentje in het straatbeeld als herkenningspunt. Vanop de Oude Loskaai werden gele pijlen geplaatst en permanent kregen rommelmarktbezoekers een plannetje mee waarop de straten en huisnummers van de garageverkopers opgelijst stonden.

    Iedereen had het zonder onderscheid over een verkoop tussen de twee- en vijfhonderd euro per garage. Van een succes gesproken en dus zeker voor herhaling vatbaar.

         

    Wie suggesties heeft voor de organisatie kan contact opnemen met de Werkgroep Geestig Vlissegem: ronnyvandaele@telenet.be
    Ook als je bereid bent om in de toekomst een garageverkoop in je woonbuurt mee te helpen promoten. Dat kan via mond-aan-mond reclame, flyers en affiches


     

    En de zowat 100 rommelmarktstanden zorgden dan weer voor vers geld in het laadje van het damesvoetbalteam Koninklijke Eendracht Girls De Haan.



    Archief per week
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 07/02-13/02 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs