94 km - 645 HM - 17,6 km/h gem - 24 gr bewolkt/zon
Klaar voor een nieuwe uitdaging: een rondje Zwitserland
Een nieuwe start is altijd een beetje spannend, maar vandaag is toch wel extra spannend omdat ik na een twintig tal jaren mijn Koga geruild heb voor een Santos. Doel is hier ook nog twintig jaar mee te fietsen als de gezondheid het toelaat:-).
Deze fiets komt met een Rohloff naaf en ik was bang dat de kleinste versnelling niet zou volstaan. Na een 640 HM en een mooie trip van 94 km, heeft ze in elk geval de verwachtingen ingelost. Zalig om, al stilstaand, naar eender welke versnelling te kunnen schakelen en ik merk dat ik ook meer schakel omdat het echt wel vlotjes gaat. De allerkleinste versnellingen heb ik nog niet veel nodig gehad, die gaan vooral van pas komen op de langere klimmen binnen een dag of 3.
De eerste wegwijzer met de Santos gepakt 
Frequent werd het asfalt vervangen door een fijne grind ondergrond. Bolde op zich ook wel goed. Het zicht op de Rijn is vaak niet mogelijk door bomen, maar af en toe komt ze er toch doorpiepen 
De prachtige houten brug uit de 17e eeuw van Bad Sackingen en met 204 m, de langste houten brug van Europa. Hier ben ik een paar km voor omgereden, echt wel de moeite: ook binnenin prachtig 
Hoogspanningslijnen zijn alom vertegenwoordigd hier aan de Rijn. Er wordt immers op verschillende plaatsen energie gewonnen door dammen te plaatsen. Maar dit punt spande toch wel de kroon: het is het verdeelcentrum voor Zwitserland voor de hele hoge spanning (220kV) 
Gewoonweg prachtig toch.. 
Blik op de Rijn met de ondergaande zon op mijn overnachtingsadres Eglisau
|