Inhoud blog
  • Einde van de blog
  • GPS uitgeprobeerd en goed bevonden
  • Conditie nog niet op peil, maar we werken eraan.
  • Fietsvakantie in de zomermaanden
  • Nieuwe plannen
    Categorieën
  • fietsvakantie naar Bordeaux (28)
  • fietsvakantie naar Praag (28)
  • fietsvakantie Nederland 2016 (2)
  • Jutlandroute (25)
  • ronde van Nederland (21)
  • routes in de rest van Vlaanderen (13)
  • routes in het Waasland (28)
  • routes in Zeeland (20)
  • Mijn favorieten
  • falk.nl
  • stichting landelijk fietsplatform
  • www.voetveren.nl
  • www.europafietsers.nl
  • fietsroutes.startpagina.nl
  • www.start.be
  • www.go2.be
  • Vlaanderen fietsland
  • Foto
    Foto
    Foto
    Recreatieve fietstochten
    met het Waasland als uitvalsbasis
    31-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 3: Hilvarenbeek - Helenaveen
    Deze morgen rinkelde de wekker ons al vroeg wakker, want we wilden op tijd vertrekken omdat er vanavond een tent opgezet moest worden.
    Jo had voor een prima ontbijt gezorgd en haar gezellig babbeltje zorgde ervoor dat we meteen goed wakker waren. Wat een praatvaar al van ´s morgens vroeg !
    Om half 9 stonden we reeds gepakt en gezakt en sprongen op onze koga en sparta.
    Al snel bolden we langs het Wilhelminakanaal. Met een beetje nevel net boven het water en enkele boten die we inhaalden was het plaatje compleet. Genieten !
    Dan kwam Oirschot in zicht, een gezellig dorpje in de schaduw van de romaanse Lieve- Vrouwekerk.
    Via de Nieuwe Heide en de Geneindsche Heide kwamen we in Nuenen terecht, een dorpje waar Vincent van Gogh nog twee jaar heeft gewoond.
    Rond de middag arriveerden we in Mierlo. Tijd om in de gasterij Mierle ons dagelijks bord soep te nuttigen met onze lekkere bokes.
    Voor Mierlo werden we al gecharmeerd door de schitterende langgevelboerderijen met rieten daken en die zouden nog heel wat kilometers langs onze route te bewonderen zijn.
    In Lierop werden we getroffen door de grootse koepelkerk.
    Daarna veranderde het landschap. De schoonheid van de Peel toonde zich in al zijn facetten. Het traject naast het kanaal van Deurne en de Helenavaart deed ons watertanden. Wat een prachtig stukje natuur !
    Uiteindelijk arriveerden we in Helenaveen op minicamping de Peelkant. Heel rustig gelegen, proper sanitair , maar voor de rest geen voorzieningen.
    Het opzetten van ons tentje gebeurde met wat hulp van een handige Harry redelijk vlot. Toch ontlokte dit bij Sandra de kreet: ´Ík vermeurd mijne vent´. Ze was er namelijk heilig van overtuigd dat de buitentent nog thuis lag. Gelukkig voor ons zagen we dat de binnen- en buitentent met elkaar verweven zijn.
    Opgelucht konden we onze dag afsluiten met een heerlijke maaltijdsalade in ´De Halte´.







    31-07-2012 om 23:58 geschreven door carine


    Categorie:fietsvakantie naar Praag
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2: Bergen op Zoom - Hilvarenbeek
    Vandaag stond de langste rit van de vakantie op het programma. Na een heel matig ontbijt zaten we om 9 uur als op ons stalen ros voor een prachtige rit. Vandaag hebben we kilometerslang door de bossen gestruind en zijn daarbij nauwelijks een wagen tegengekomen.
    Eerst reden we door de Wouwsche plantage waar we het grappige beeldje van de houthakker een passend eresaluut brachten. Daarna ging het richting Rutphense bossen, oude Buijsse heide, de Moeren en de statige Baronie.
    Alles verliep vlot tot we aan twee heidemeertjes kwamen en we moesten baggeren tot over onze enkels in de modder. Wij waren de enige ´zotten´die er ons aan waagden. Onze Nederlandse en Australische fietsmakkers met wie we onderweg een vrolijke babbel sloegen , keerden op hun stappen terug. Gelukkig konden we even verder aan een vistrap onze schoenen, sandalen en fietsen wat fatsoeneren, met hilarische foto´s tot gevolg.
    Na Ulvenhout doken we de Chaamse en Ulvenhoutse bossen in. Lange prachtige lanen deden de kilometers wegsmelten.
    Het landgoed Gorp en Roovert leidde ons tot aan de rand van Hilvarenbeek. Van ver kondigde de monumentale Sint-Petruskerk het eindpunt aan van onze rit. Op het idyllische Vrijthof lonkten de terrasjes naar ons. We konden het niet laten !
    Ons gastgezin moest nog maar even op ons wachten. Daar kregen we een hartelijke ontvangst bij Jan en Jo Van den Berg. Een lekkere maaltijd op hun terras sloot deze mooie dag af.


















    31-07-2012 om 23:51 geschreven door carine


    Categorie:fietsvakantie naar Praag
    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 1: De Klinge - Bergen op zoom: 64 km
    Deze morgen vroeg uit de veren , want we beginnen aan ons groot avontuur: Fietsen naar Praag.
    Sandra stond klokslag half negen voor de deur, gepakt en gezakt. Rustig alles op onze fietsen gemonteerd met de hulp van onze wederhelften, zodat we om negen uur de baan op konden.
    Met de wind in de rug peddelden we via de Clingse bossen naar Hulst toe. Aan het ´s Gravenhofplein wachtte ons een eerste verrassing´Hulst new look´en het moet gezegd worden :dit stukje van Hulst is echt een pareltje geworden.
    Via rustige wegen ging het richting Lamswaarde. Het gezellige dorpscentrum lieten we al snel achter ons en we fietsten naar Perkpolder toe. Daar zouden we het fiets- en voetveer nemen naar Hansweert. Toen we aan de steiger kwamen , merkten we dat de boot was vastgelopen op een zandbank. Tijd te over om een praatje te slaan met een local en 2 doorwinterde fietsers. Leuk toch om dezelfde interesses te delen.
    Al snel geraakte de boot weer vlot zodat we rond half 12 de atol op konden stappen. De overvaart naar Hansweert ging snel vooruit want op de Westerschelde is er heel wat scheepvaart. Toch wel indrukwekkend als je in de buurt van die mastodonten van zeeschepen vaart.
    In Hansweert namen we de LF13 op, een fietsroute die nog een tijdje onze gezel zal zijn.
    We peddelden langs dijken en polderlandschappen , met af en toe uitkijkpunten op de Schelde. Zalig ! In Woensdrecht namen we de tijd voor een gezellig terrasje. Hier geraakten we aan de praat met een mevrouw die de ronde van Nederland aan het fietsen was. Aan haar bagage te zien , leek ze voor zeven weken op stap !
    Van daaruit begonnen we aan onze laatste kilometers naar Bergen op Zoom, ons eerste Vrienden op de Fietsadres. We werden vriendelijk ontvangen door meneer Kamp.
    Een lekkere maaltijd op de Grote Markt sloot onze eerste dag in schoonheid af.












    31-07-2012 om 23:42 geschreven door carine


    Categorie:fietsvakantie naar Praag
    >> Reageer (0)
    03-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nogmaals onze planning
    Dag 1 : De Klinge - Bergen op Zoom: 64 km (vrienden op de Fiets)
    Dag 2: Bergen op Zoom- Hilvarenbeek: 84 km (vrienden op de Fiets)
    Dag 3: Hilvarenbeek - Helenaveen: 77 km (camping)
    Dag 4: Helenaveen - Groeningen: 77 km (camping)
    Dag 5: Groeningen - Emmerich am Rhein: 70 km (vrienden op de fiets)
    Dag 6: Emmerich - Gartrop Schermbeck: 74 km (camping)
    Dag 7: Schermbeck - Cappenberg: 71 km (jeugdherberg)
    Dag 8: Cappenberg- Bad Waldliesborn : 72 km (b&b)
    Dag 9: Bad Waldliesborn - Paderborn : 43 km (camping)
    Dag 10: Paderborn - Liebenau : 73 km (camping)
    Dag 11 : Liebenau - hann. Münden: 74 km (b&b)
    Dag 12: rustdag
    Dag 13: Hann. Münden- Probsteizella: 86 km (camping)
    Dag 14: Probsteizella - Berka/Werra: 70 km (camping)
    Dag 15: Berka/Werra - Meiningen: 85 km (b&b)
    Dag 16: Meiningen - Coburg : 75 km (b&b)
    Dag 17: Coburg - Bad Berneck: 75 km (b&b)
    Dag 18: Bad Berneck - Stebnice: 83 km (camping)
    Dag 19: Stebnice - Konstantinovy Lazne : 70 km (camping)
    Dag 20: Konstantinovy Lazne - Horovice: 85 km (b&b)
    Dag 21: Horovice - Dobrichovice : 36 km (b&b) Hier blijven we vijf nachten slapen. Dit dorpje ligt zo'n 20 km buiten Praag . Er is een rechtstreekse treinverbinding met de hoofdstad.

    03-07-2012 om 10:42 geschreven door carine


    Categorie:fietsvakantie naar Praag
    >> Reageer (0)
    01-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ons goed doel
    Sandra en ik vertrekken woensdag voor ons avontuur richting Praag. We willen graag een goed doel koppelen aan deze tocht.
    Sandra is enkele jaren geleden naar Thailand geweest en heeft in het elephant nature park de tijd van haar leven gehad. Dit park zet zich in voor de bedreigde Aziatische olifant. Hier worden olifanten opgevangen en verzorgd. De meeste olifanten zijn wees, gewond of vrijgekocht uit gevangenschap.

    U kan info lezen op : http://www.elephantnaturepark.org en www. worldoflife.nl/elephant-nature-park.html .
    Wie deze prachtige organisatie wil steunen kan dit op het rekeningnummer 3630333573-30 t.n.v. Bring the elephant home met vermelding van fietsen naar Praag of rechtstreeks op www.elephantnaturepark.org/howyoucanhelp.htm .

    Alvast bedankt voor jullie steun. Nieuws van ons komt uiteraard op de blog.

     

     

     

     

     

    Bijlagen:
    178-reportage-hartvoorolifanten.pdf (1.2 MB)   

    01-07-2012 om 20:38 geschreven door carine


    Categorie:fietsvakantie naar Praag
    >> Reageer (0)

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Archief per maand
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 10-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 01-2013
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 11-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs