Gil Saint-André, nu CEO van de HRM, ziet zijn jeugdige omzwervingen weer opduiken samen met een naam waarvan hij dacht dat die tot het verleden behoorde: Hubert Darman. Deze jeugdvriend, een voormalig skinhead die zich bekeerde tot de sociaal-democratische politiek, vraagt hem om hem te helpen de volgende campagne van zijn partij te financieren. Terwijl hij weigert zijn ogen te sluiten voor hun zwavelachtige verleden, realiseert Gil zich niet dat hij zijn vingers al in een vreselijke spiraal heeft gestoken, waar zaken en politiek niet samengaan...
Onlangs benoemd als hoofd van GRH door de rijke erfgename Diane de Rochard-Haumont, vertrekt Gil naar de republiek van Malaki Massi in Afrika om de zaken van GRH waar te nemen. De multinational wordt ginds begeert door alle andere zakenmannen.
De dochter is van de Franse miljardair Gauthier de Rochard-Haumont, de eigenaar van het industriële en financiële imperium GRH, heeft na de aanslag op haar Gil in dienst genomen als beschermeling. Of dat echter volstaat om nieuwe aanslagen te overleven?
Gil St-André heeft het hard te verduren gehad de laatste tijd. Hij gaat op zoek naar rust tijdens een uitgebreide vakantie met zijn vennoot, maar het avontuur haalt hem in. Een luxe-jacht van een Frans indusrtiemagnaat ontploft op het moment dat Gil en zijn vrienden zijn weg kruisen. Slechts één vrouw, de dochter van de multimiljonair, overleeft de aanslag. De politie is zeker van z'n zaak: de jonge vrouw is één van de schuldigen. Het is aan Gil om de vrouw te helpen ontmaskeren.
Gil moet een keuze maken: moet hij zijn wankele huwelijk redden of moet hij zijn vriendin Djida helpen? Uiteindelijk stort hij zich in het gevecht tegen de Algerijnse Islamieten van de ambitieuze sjeik Jafer. Door grote risico's te nemen vindt Gil Djida weer, maar hij heeft niet door dat er in Frankrijk een nog groter gevaar voor zijn achtergebleven vrouw dreigt. En hij is zelf nog wel ten dele verantwoordelijk voor die dreiging. Het derde en laatste deel van de tweede cyclus van Spoorloos laat ons een Algerije zien dat tot op het bot verrdeeld is en gunt ons een kijkje achter de mooie faïaden van de Belgische hoofdstad Brussel.
Om te voorkomen dat ook haar leven als een doodlopende weg zou eindigen was Drissa bereid om de grootste gevaren te trotseren. Maar nu kwam het erop aan zich niet te snijden aan de flesscherven op de muur om de tuin van de woning van de familie Feschaoui.
Drissia en Viviane zijn beiden uit een verschillende generatie afkomstig. Ze komen vanuit een andere culturele achtergrond en hebben niet dezelfde interessen. Maar toch hebben ze iets met elkaar gemeen: ze hebben hun eigen leven niet meer in de hand. Daar hebben anderen wel voor gezorgd. Er bestaan namelijk nog mensen die geloven dat vrouwen geheel onderworpen moeten zijn aan mannen. Hoewel Drissia en Viviane elkaar niet kennen, zorgt hun lot ervoor dat ze toch in verbinding met elkaar staan. Ze worden zogezegd zusters in tranen.
Gil heeft zich aangesloten bij een esotherische groep, omdat hij op die manier hoopt verder te komen in de speurtocht naar zijn nog steeds niet teruggevonden vrouw. Maar veel vooruitgang lijkt hij aanvankelijk niet te boeken. Toch vindt hij bij toeval de witte Range Rover en ontdekt hij een vreemd laboratorium waar muizen, ratten en apen zijn opgesloten. Welke experimenten worden daar uitgevoerd? Ondertussen probeert de mooie Djida Feschaoui Gil terug te vinden. En dan is er ook nog professor Medjic, die beweert een manier te hebben gevonden om kanker uit te roeien en de mensheid het eeuwige leven te geven. Gil probeert haast wanhopig te ontdekken welk verband er tussen de verschillende gebeurtenissen is.
Als Gil -na aanvankelijk een paar valse sporen gevolgd te hebben- eindelijk de ontvoerders van zijn vrouw op het spoor komt, weten deze hem in een val te lokken. Alles lijkt erop te wijzen dat Gil zijn schoonmoeder vermoord heeft, waardoor hij nu bij zijn speurtocht ook nog gehinderd wordt door de noodzaak om uit handen van de politie te blijven. Toch blijft hij hardnekkig doorgaan met zoeken en lukt het hem de piloot van het vliegtuigje op te sporen. De politie zit hem echter op de hielen. Er volgt een vuurgevecht. De piloot wordt gedood, terwijl Gil in diens auto weet te ontsnappen.
Gil is ten einde raad want na zijn vrouw is nu ook zijn dochtertje ontvoerd! Omdat hij dit keer wat meer aanwijzingen heeft, lukt het hem de ontvoerders te vinden, maar die blijken niets met de eerste ontvoering te maken te hebben. Wel vindt hij een pornovideoband waar zijn vrouw op meespeelt. Of is het toch iemand anders?!
Gratis speciale uitgave voor Free Comic Book Day op 05-05-2012.
Tekst & tekeningen: Jean-Charles Kraehn.
Het is vrijdagavond en Sylvia en Gil verwachten gasten. Sylvia holt nog even naar de buurtwinkel voor een paar laatste inkopen. Ze verdwijnt spoorloos! Aanvankelijk is Gil radeloos, maar gedwongen door de lauwe reactie van de politie gaat hij zelf op zoek en vindt een spoor dat leidt naar een psychopaat die het voorzien heeft op meisjes met poppengezichtjes.