Charly #9: Berichten uit vervlogen tijden. (HC) (Dupuis) (2000)
Tekst: Denis Lapiere --- Tekeningen: Magda.
Als kind leek Charly niet op zijn leeftijdsgenoten. Als opgroeiende jongen is hij nog steeds anders. In Krakau, waar hij met zijn familie de kerstvakantie doorbrengt, wordt Charly bestookt door vreemde visioenen. Bloederige beelden, oorlogstaferelen, beelden van mensen die lijden. Al die beelden komen uit het verleden. Uit het smartelijke verleden van de stad. Op één na! Een hallucinatie? Een voorgevoel? Hoe dan ook, het zijn de signalen van een stad in nood. Een stad waar groot gevaar dreigt.
Charly is ouder geworden en heeft de angsten uit zijn jeugd achter zich gelaten. Kapitein Bliksem, zijn bondgenoot van weleer, is uit zijn leven verdwenen. Hij is nu een opgroeiende jongen, maar... Het eerste dat Charly ziet in Bretagne, waar hij voor een paar dagen met zijn moeder heen trekt, is een kruis. En onder het kruis bloemen. Onmiddellijk schieten er beelden voor zijn ogen. Vlammen. Een brandend lichaam. Gruwelijke beelden. Later springt een jong meisje van de omloop van een vuurtoren. De twee gebeurtenissen zijn nauw met elkaar verweven en ze maken de vakantie van Charly tot een nachtmerrie.
De man en het kind. De moordenaar en Charly. Wanneer over de stad de avond valt, jaagt de moordenaar de jongen op. Zijn laatste hindernis! Charly is op zoek naar kapitein Bliksem, het duivels speelgoed, zijn laatste hoop op redding. De man wil verlost raken van de dreiging die hem verteert, het kind van zijn nachtmerries. De confrontatie is hard en huiveringwekkend. De onschuld is na Nachtmerries en De moordenaar het laatste deel waarmee Magda en Lapiere deze beklemmende trilogie afsluiten.
Vijf steden, vijf plaatsen waar wordt gemoord, één moordenaar. Bij de slachtoffers steeds één jongen van acht jaar. Welke band bestaat er tussen de moordenaar en Charly die in zijn dromen de moorden ziet voor ze gepleegd worden? In zijn laatste nachtmerrie zag Charly een jongetje, het volgende slachtoffer, staan bij Manneken Pis in Brussel. Catherine neemt haar zopontje mee naar de Belgische hoofdstad. Ze is vastbesloten de moordenaar uit te schakelen. Zodra ze zijn gearriveerd voelt de moordenaar de aanwezigheid van Charly. Hij zoekt hem, vindt hem, volgt hem en jaagt hem op. Charly is doodsbang.
Charly hoort doden spreken; de doden die beweren dat hij hun heeft vermoord. Hij is bang; een nachtmerrie. Catherine wil sterk zijn. De jongen is nog steeds onder de indruk van de dood van zijn vader en van het verlies van kapitein Bliksem, zijn moordend speelgoed. Maar wanneer Charly de moorden ziet plegen door een seriemoordenaar, nog voor ze echt gebeuren, raakt Catherine in paniek: ze wil de moordenaar vinden! Het moet! Om Charly van zijn waanideeën te verlossen!
De jacht is open. Het wild is een kind en een moeder. Maar op hun vlucht krijgen ze een verrassende bondgenoot: kapitein Bliksem, een stuk speelgoed, een ruimteschip met een ongekende agressie. Dit trio vlucht de bergen in, maar het onderschat het leger, dat dit ruimteschip tot elke prijs in handen wil krijgen. Er worden dan ook jachtvliegtuigen ingezet. En als een opgejaagde hond zijn prooi ruikt, gaat er snel bloed vloeien. De val klapt vroeg of laat toch dicht.
Charly en kapitein Bliksem, een kind en een stuk speelgoed. Een levendig kind en een dodelijk stuk speelgoed. Charly is met vakantie, kapitein Bliksem wordt bewaard bij het leger. Maar kapitein Bliksem ontwaakt plotseling weer. Hij ontsnapt uit het gebouw, en vliegt naar Charly toe. De jongen voelt de haat in zich opwellen en kan hem niet onderdrukken! De sfeer wordt beklemmend, de situatie verontrustend.
Charly #2: Het verloren eiland. (HC) (Dupuis) (1992)
Tekst: Denis Lapiere --- Tekeningen: Magda.
Charly trekt met zijn ouders voor een rustige vakantie naar Vlieland. Maar dat pakt verkeerd uit. Nietsvermoedende vakantiegangers worden door de politie van het strand gejaagd. Dol geworden meeuwen vallen alles aan wat beweegt. Een onweer slaat plotseling om in een heuse orkaan. De stroom valt uit, het eiland zakt weg in zee en wordt van de wereld afgesneden. En die nacht gilt een mens.
Iemand verbrandt zijn hand, een hond huilt van angst. Eén man wordt vermoord, een andere wordt blind. Dan wordt er één neergebliksemd, en nog één en nog één! In de stad heerst uiteraard een paniekstemming. Als blijkt dat Charly en kapitein Bliksem hiervor verantwoordelijk zijn, kan niemand dat geloven! Een kind en een speelgoedvliegtuig! Een duivels stuk speelgoed.