Roemenië
Persoonlijke ervaringen in Roemenië
Inhoud blog
  • Ondertekening RO
  • Ondertekening BE
  • Ondertekening rouw
  • Praag
  • Van het goede teveel !
    Categorieën
  • Algemeen (61)
  • Bekende Roemenen (15)
  • Belgie (links) (20)
  • Berichten (20)
  • Constanta (28)
  • Er op uit (19)
  • Jobe (7)
  • Pescarie - Deel 1 (12)
  • Pescarie - Deel 2 (15)
  • Politiek (5)
  • Roemenië (31)
  • Roemenië (anders) (30)
  • SOS Romania (12)
  • Toerisme (8)
  • Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 12-2020
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
    31-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vergeetmijnietje
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een Kerstgeschenk voor Nederlandse en Belgische gedetineerden in Roemenië ! 25.12.2009

    Deze week ging de 4de editie van de Kerstactie Vergeetmijnietje van start.
    “Nog een of twee of meer kerstboompjes”. Zo tellen veel gevangenen de jaren van hun gevangenschap af. Het pijnlijke gemis aan de warmte en nabijheid van familie en vrienden geldt nog sterker voor gevangenen in het buitenland.
    Met Kerst bekruipt dan velen nog meer hen gevoel van eenzaamheid. Een brief, een kaartje, een bezoek is dan een bemoediging. Nog meer als gevangenen, in de bezoeken die we aan hen brengen, de ervaring opdoen dat ze – ondanks hun misstap, misdrijf en schuld- er toch nog bijhoren. Als we daarbij nog in staat worden gesteld om de gedetineerde medelander in de Roemeense gevangenis een Kerstgeschenk mogen aanbieden dat afkomstig is van iemand die ze niet kennen en toch aan hen denkt, dan wordt die pijn van eenzaamheid nog een beetje verzacht !

    Voor de vierde maal organiseren wij een inzamelactie om gedetineerde landgenoten in Roemenië een Kerstgeschenk aan te bieden. Gezien de vorige successen, zijn wij van oordeel deze actie te herhalen en de gedetineerde met Kerstmis weer eens aangenaam te verrassen. Ver van huis, vrienden en familie, eenzaam in een cel, wetend dat men buiten feest viert, dat het een dag van vrede en verdraagzaamheid is, ... ook voor hun is het Kerstmis. Een geschenk is misschien maar een magere troost, toch tonen we de gedetineerde hiermee dat hij/zij door de buitenwereld niet vergeten is. Wij zijn er dan ook vast van overtuigd dat, mede door uw steun, onze gedetineerde landgenoten weer wat hoop hebben met het uitzicht naar betere tijden.

    Vanaf nu tot 10 december 2009 zamelen wij bijdragen in. Het totaal bedrag zal verdeeld worden over het aantal Nederlandse en Belgische gedetineerden in Roemenië. Voor ieder zal een gelijkaardig pakket met voor hen zeer bruikbare spullen, etenswaren en natuurlijk een Kerstgeschenk worden samengesteld. Gezien er nog zeer weinig mag afgegeven worden aan de gedetineerden (vooral wat betreft voedingswaren), zullen wij een Kerstgeschenk afgeven en het resterende bedrag verdelen onder het aantal gedetineerden en dit op hun rekening in de gevangenis storten. Zij kunnen er dan zelf over beschikken en hun aankopen in de gevangeniswinkel doen. Net als in het verleden, mogen wij voor deze actie rekenen op de medewerking van de Belgische en Nederlandse Ambassades en Consulaten en deze van ANP (het Roemeens gevangeniswezen).
    Wij hopen dan ook op uw steun te mogen rekenen door uw bijdrage te storten op onze rekening bij UniCredit Ţiriac Bank - Constanţa :
    RON
    RO24 BACX 0000 0001 8224 3000
    EUR
    RO94 BACX 0000 0001 8224 3001
    BIC-code : BACXROBU
    Op naam van : SOS ROMÂNIA - Ţarile de Jos
    Adres : str. Pescarilor 61, Bl. FZ 23, Ap. 21, Et. 5 - 900581 Constanţa - ROMÂNIA
    Met vermelding : Actie Vergeetmijnietje 2009 (+ eventueel naam)

    Met dank van de gedetineerde medelanders in Roemenië,
    SOS ROMÂNIA - Ţarile de Jos

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:SOS Romania
    31-10-2009, 15:14 geschreven door Stan  
    30-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het vredegerecht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik was vandaag als bewonderaar in het vredegerecht van Medgidia (42 km van Constanta). In afwachting van het proces dat ik wenste te aanhoren, was er een proces over een erfeniszaak.
    De overleden persoon woonde in Medgidia, maar was afkomstig van het dorp Tepes Voda. De opbaring van het lijk was dus in Medgidia, maar de ter aardebestelling in het dorp. Het ging natuurlijk over een geldkwestie, dus ... alle getuigen zijn goed, als het mij maar goed uitkomt denkt de weduwe (die net naast mij stond en op alle vragen van de Vrederechter of de advocate stilletjes antwoordde, zodat ik wist wat zij wenste)

    1ste getuige - een buurvrouw uit Medgidia :
    - Wanneer is Mijheer Popescu overleden ? In januarie dit jaar.
    - Was u op de begroeting en bij de begrafenis ? Bij de begroeting wel, op de begrafenis in Tepes Voda niet.
    - Hoeveel mensen waren er op de begrafinis ? Een 100-tal.
    - Wie heeft de koffietafel betaald ? Mevrouw Popescu, zeker weten, ze heeft er zelfs geld voor geleend !
    - Hoe weet u dat allemaal, heeft u dat met eigen ogen gezien ? Neen, dat heb ik gehoord van de andere buren.

    2de getuige - een dorpelinge uit Tepes Voda
    - Wanneer is Mijheer Popescu overleden ? In de lente.
    - In de lente van dit jaar ? Ja, dit jaar.
    - In januarie ? Ja in januarie, dat kan !
    - Dus in januari in de lente ? Ja !
    - Was u op de begroeting en bij de begrafenis ? Bij de begroeting en op de begrafenis.
    - Hoeveel mensen waren er op de begrafinis ? Meer dan 100.
    - Ook aan de koffietafel ? Ja, in het dorp gaat iedereen mee naar de koffietafel (op enkele uitzonderingen na).
    - Waar vond de koffietafel plaats ? Bij de familie Popescu thuis, het vroegere huis waar ze woonden en dat van de familie is.
    (Mevrouw Popescu fluistert : "In een zaal")
    De vraag wordt nog 2 maal gesteld, maar het gefluisterd komt niet tot bij de getuige, dus het blijft "Bij de familie Popescu thuis"
    - Wie heeft de koffietafel betaald ? Mevrouw Popescu !

    Tarani si tigani ? Wel een slechte briefing en slecht geinformeerd!
    Zelfs de vrederechter kon haar lach niet bedwingen.

    Uiteraard heb ik hier niet het hele proces opgeschreven. Ik heb het enkel bij een paar zaken gehouden om aan te tonen dat getuigen, met hun hand op het kruis (ik zweer de waarheid te zeggen, ...), staan te liegen dat zelfs een leek in de zaal beseft dat er iets niet pluis is.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Roemenië (anders)
    30-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    26-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De oude Dacia
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik heb een oude Dacia die het niet meer doet. Dan, bijgenaamd de Ucraineanu’ (omdat hij uit Oekraïne afkomstig is), vraagt me om de auto over te kopen. Ik leg hem uit dat de auto in zeer slechte staat is, maar Dan wil absoluut de auto. Hij zou hem zelf volledig herstellen. Voor een prijsje verkoop ik –gelukkig met officiële papieren- het oud ijzer en de Oekraïner begint met de herstellingen. Als de wagen hersteld is, rijdt Dan er duchtig mee rond. Hij gaat ermee naar Năvodari uit vissen. Bij het terugkeren, rijdt hij achterwaarts tegen een betonblok die hij niet had gezien. De wagen is nu bij het kofferdeksel helemaal ingedeukt. Hij laat de wagen op de Pescărie achter. Ondertussen behaalt zijn echtgenote Nina haar rijbewijs en ze kopen een andere wagen aan. Op een dag laat Nina haar Oekraïner op de Pescărie achter. Hij gaat aan de boemel met andere vissers. Gezien hij geen vervoer heeft, besluit hij de oude wagen te nemen om huiswaarts te keren. Onderweg stopt de politie hem en zijn rijbewijs wordt ingetrokken wegens dronken besturen van een wagen. Ook blijken de papier van de wagen niet in orde te zijn. Er wordt mij een verklaring gevraagd en de aan- en verkoopbewijzen van de wagen. Ik heb er dus duidelijk niets meer mee te maken. Dan heeft de auto nu op de plaats van het voorval achtergelaten. De wagen is ondertussen totaal onbestuurbaar geworden. Na enkele maanden staat de politie (een andere afdeling) weer aan de deur. “Domnul Constant, wij hebben vannacht zigeuners opgepakt die uw wagen hebben gestolen! Wij willen de wagen terug naar de eigenaar geven.” Gezien Dan de eigenaar is verwijs ik de politie naar de Oekraïner. Ik bezorg ook deze politieman een kopie van het aan- en verkoopbewijs. Enkele dagen nadien is de politie op zoek naar Dan op de Pescărie. Het is 21 mei, de feestdag van Sf. Constantin si Elena. De politieman heeft me gezien terwijl ik met Mushi, Namichu en Broască (de kikker, zijn bijnaam is afkomstig van zijn familienaam Broscoiu) het remi-spel speel. Hij kent mijn voornaam uit het dossier en komt in mijn richting en zegt: “La Mulţi Ani, Domnule Constantin!” en meldt dat alles in verband met de auto geregeld is.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    26-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    19-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nadinu
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Nadinu is een oude man van 86 jaar. Het werd hem tal van keren gezegd dat hij niet alleen uit vissen mag gaan, maar Nadinu luistert niet. Bij een woelige zee is hij, zonder dat het iemand had gezien, weer alleen uit vissen getrokken. Als hij terug aan wal komt sta ik met Dan Rosu (de voorzitter van de Pescărie) en nog enkele vissers te praten. Dan Rosu maakt zich boos op Nadinu en roept hem toe: “Waar haal je het in het hoofd om bij dit weer alleen uit vissen te gaan? Als je jou boot alleen op het water kan laten, kan je hem er ook alleen uithalen.” Iets wat voor de oude man onmogelijk is. Uiteindelijk helpen we Nadinu bij de zware klus en zegt hij: “Ik kan toch even goed op zee sterven als thuis voor de kachel. Op mijn leeftijd verkies ik dan op zee te sterven.” We lachen er eens om en Nadinu haalt zijn hooguit 2 kilogram vis binnen.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    19-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    15-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10 Tulpen voor Betania !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag wordt er feest gevierd in Bacau !
    Asociatia Betania - Bacau
    Het opvangcentrum 'de Tulp', onderafdeling van Asociatia Betania, bestaat 10 jaar. De ondervoorzitter van SOS Romania - Tarile de Jos, Andre Muit, is voorzitter van de Asciatia Betania en heeft dus alle reden om feest te vieren.

    Het team van het opvangcentrum besteed aandacht aan msbruikte en verwaarloosde kinderen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan werd er een balans opgemaakt :
    - meer dan 160 kinderen werden voor kortere of langere termijn opgenomen in het centrum;
    - 350 kinderen waarvoor opvang niet nodig was werden begeleid
    - 54 kinderen werden ondergebracht in pleeggezinnen

    Naast het opvangcentrum 'de Tulp' doet Asociatie Betania :
    - Het sociale project (bureau voor sociale raad en bijstand)
    - Het project “Financiële noodhulp”
    - Projecten in de gezondheidszorg
    - Projecten tbv het onderwijs
    - Dagverblijf “Betania”, voor kinderen met lichamelijke en’of verstandelijke beperkingen.
    - Centrum “Lalelor” (De Tulp), opvangcentrum voor misbruikte en verwaarloosde kinderen.
    - Het centrum voor integratie van jongeren (Kamertraining)
    - Dagverblijf “Delfinul” (De Dolfijn), voor kinderen met autisme
    - Een groot aantal sociale projecten
    Voor 2 jaar was ik zelf in Bacau en bezocht ik Betania. Heel fier toonde Andre mij de hele werking van 'zijn' stichting. Hij mag er terecht fier op zijn. Ik heb het al meermaals gezegd : "Prachtig werk ! Proficiat aan Andre en alle medewerkers !"
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Berichten
    15-10-2009, 11:05 geschreven door Stan  
    14-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onzen BOC is dood !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Regering valt door motie van wantrouwen

    Gisteren in de namidag werd de motie van wantrouwen tegen de minderheidsregering van Emil Boc door het parlement aanvaard.
    De regering Boc is de eerste die valt door een motie van wantrouwen na de revolutie.
    President Bacescu ontving gisteren op het paleis van Cotroceni onmiddellijk de regeringspartijen om een nieuwe ministerraad trachten te vormen.
    De PD-L heeft Emil Boc (bij gebrek aan iets beter en met meer vertrouwen ?) terug voorgedragen als kandidaat Eerste Minister.
    De meeste andere partijen opteerden voor een onafhankelijke Eerste Minister. Klaus Johannis, de onafhankelijke burgemeester van Sibiu, zou hierdoor veel kans maken om de nieuw Eerste Minister te worden. Hij zou door de meerderheid van het parlement van PNL, PSD en UDMR gisteren zijn voorgesteld.
    Vandaag zijn er onderhandelingen tussen Klaus Johannis en de regeringspartijen.



    R.I.P. Emil

     
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Politiek
    14-10-2009, 09:43 geschreven door Stan  
    12-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De tarbot-duikers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Virgil gaat met duikers op zee. Zij vangen tarbot (calcan). Terwijl zij onder water zitten, blijft Virgil in de boot en om de tijd te doden, vist hij op de kleinere vissen, guvizi en hanusi (twee soorten grondel). Virgil vraagt me om mee te gaan zodat hij niet alleen in de boot zit. Aangekomen op de goede plaats, springt Costică, de duiker, in het water. Virgil en ik blijven achter. Na een uurtje komt Costică weer boven. We helpen hem met de uitrusting en de ongeveer 15 kilogram gevangen tarbot in de boot. Na 15 minuten rust, gaat Costică op een andere plaats weer voor een uurtje het water in. Hij komt weer met een vijftal kilogram vis boven. Virgil en ik hebben ondertussen een zestal kilogram kleinere vis gevangen. Aan wal gaan we, zoals gebruikelijk na een vistocht, samen aan tafel. Er wordt nagekaart over de visvangst en de plannen voor de volgende dag worden gemaakt.

    Virgil moet naar Boekarest en Costică wil gaan duiken. Ik stel voor dat ik met de boot van Virgil zou varen. Samen met Costică gaat ook Petrică duiken. Op de Pescărie is ook een politieman uit Arad, die tijdelijk in Constanţa werkt. In de zomer worden veel politieagenten uit het hele land naar Constanţa overgeplaatst om de drukte van de toeristen op te vangen. Hij bestuurt een moto, weermee hij de hele tijd op en neer in Mamaia rijdt. Op zijn vrije dag wil deze ook gaan vissen. Onderweg zien we een voorwerp drijven en ik vaar ernaar toe. Het is een dood haaitje dat in de visnetten heeft vastgezeten. Costică en Petrică halen ongeveer 35 kilogram tarbot boven en wij vangen ongeveer 10 kilogram kleinere vis. Ik geef alle vis aan de politieman, die er op zijn moto mee vertrekt.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    12-10-2009, 00:28 geschreven door Stan  
    10-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roemeense toestanden in de gevangenis van Brugge
    Via de web site http://www.prisoners.be/ geraakte ik met 3 gedetineerden in Belgie aan het pennen. Uiteraard vonden ze het alle 3 eigenaardig dat ik hen vanuit Roemenie met hen in contact kwam. Nadat ik hen uitleg had verschaft over SOS Romania - Tarile de Jos, was het hen veel duidelijker. De 3 zitten allen een zeer lange straft uit en klagen over de toestanden in de Belgische gevangenissen. Als ik hen vertelde over de Roemeense toestanden, waren hun klachten natuurlijk heel wat minder.
    In de 10-talle brieven geven ze steeds meer uitleg. Begin september kreeg op 2 dagen tijd een brief van 2 gedetineerden uit verschillende gevangenissen. De inhoud konden ze normaal dus niet van mekaar weten en toch was er een duidelijke overeenstemming tussen hun klachten over de gevangenis van Brugge. Hun verhalen gebeurden ook niet in dezelfde periode, maar met 2 jaar verschil (2007 en 2009). Als Belgische gevangenen ziek zijn of een operatie moeten ondergaan, worden die meestal naar Brugge overgeplaatst. De operaties worden dan uitgevoerd in het AZ van Brugge. Over het verpleegkundig personeel schrijven zij wel lof. Wat betreft de begeleiding van cipiers en politie is men echter vrij duidelijk en hun verhalen zijn erg vergelijkbaar.
    De twee deden duidelijk hun beklach over de toestand aldaar. De cipiers, bewaking, ... in de ziekenafdeling van de gevangenis zouden de gevangenen als 'uitschot' behandelen. Dit zelfs ook bij de begeleiding van de gedetineerde in het AZ van Brugge.
     

    Vandaag ontving ik van 1 van deze 2 een copy van een verslag van maar liefst 7 bladzijden aan zijn advocaat.
    Deze beweert er niets kunnen aan te doen daar er geen getuigen zijn.


    Ik ga niet het hele verhaal publiceren, maar de manier hoe gedetineerden in Brugge worden behandeld, is echt een ware misdaad !
    Enkele zaken kort samengevat :
    In het hospitaal
    - vastgebonden aan het bed met rechter been, want zo staat het in heb boekje. Ook al is men aan het rechter been geopereerd.
    - gedetineerden worden vernederd en krijgen ook geen hulp van de bewakers als zij bijvoorbeeld na een oparatie nichting WC moeten. De cipiers vatten dan post bij het raam (11de verdieping) en voor de deur, zodat de pas geopereerde toch niet zou ontsnappen.
    - een cipier gooit zijn boekentas op het pas geopererde been bij het nakijken of de voetboei nog wel vast zit
    - na verdoving wil de cipier, verkleed als verpleger, toch de operatie bijwonen, want het staat in zijn boekje dat hij de gedetineerde geen seconde mag alleen laten
    - de gedetineerde krijgt geen propere kledij of wasgerei
    - in het hospitaal liggen 's nachts de 2 cipiers te slapen en bewaakt de gedetineerde hen
    In de gevangenis
    - de cipiers dragen ook geen badge, zodat ze ongestoord kunnen doen wat ze willen. Een klacht indien is dus uitgesloten. Onderling gaan ze natuurlijk niet getuigen over hun misdaden.
    - de gedetineerde moet medegevangenen betalen (cigaretten) voor een beetje hulp (opmaken van zijn bed bijvoorbeeld)
    - gezonde gedetineerden mogen dagelijks douchen, zieken pas om de 2 dagen
    - cipiers zijn van mening dat ze gedetineerden fisiek hard moeten aanpakken, want daar hebben zij opleiding (gevechtsporten) moeten voor volgen
    - onmenswaardig vervoer tussen de gevangenis en het hospitaal
    - ...

    Individueel staan de gedetineerden dan ook erg zwak. Ik dacht onmiddellijk aan Roemeense toestanden.
    Ik heb de namen en adressen van de briefschrijvers weggehaald en de brieven doorgestuurd naar BE en NL gedetineerden in Roemenie.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:SOS Romania
    10-10-2009, 14:35 geschreven door Stan  
    09-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roemeense Holocaust
    President Traian Basescu heeft onder het motto "laat het ons niet vergeten, zodat het niet opnieuw gebeurd" een monument onthuld ter nagedachtenis van de Roemeense Holocaust.


    Jarenlang, tijdens het communistisch regime, werd de Roemeense Holocaust doodgezwegen.
    Een raport van Elie Wiesel uit 2005 zou echter aantonen dat er ongeveer 300.000 personen omwile van de Holocaust in Roemenie om het leven kwamen.
    Volgens opzoekingen zouden er in juni 1941 in de stad Iasi op 2 dagen tijd 8.000 joden zijn omgebracht.
    Ook vond ik veel informatie over de 'dodentrein' van Iasi naar Calarasi, die joden deporteerde, waarvan er tal van om het leven kwamen.

    Uiteraard komen de namen van fascistsche Roemenen oa. Ion Antonescu, Horia Sima, Corneliu Zelea Codreanu opnieuw in de kijker en wordt er weer aandacht besteed aan de fascistische organisatie de IJzeren Garde en de Echipa Mortii (de dodersploeg van verschillende politieke tegestanders van Codreanu).


    46 Foto's ivm. de gruwels die zich in Roemenie hebben afgespeeld vind men hier : Foto's

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Roemenië
    09-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    07-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cascaval de Parches
    Gisteren kreeg ik het tijdschrit Forbes (Nr. 15 - 5-18 oktober 2009), waarin ik een artikel vond over Belgisch-Nederlandse kaas, gemaakt in Dobrogea.
    De Antwerpse Christian Bekkers, kennis en vriend, maakt in Parches (nabij Tulcea) kaas 'dupa reteta olandeza'. Ik heb hem geproefd ... HEERLIJK !





    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Algemeen
    07-10-2009, 06:54 geschreven door Stan  
    05-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De familie Suspect
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dan, Suspectule (de verdachte), heeft een vriendin. Het is de 35-jarige Violeta, de tweelingzuster van Gaby, die vroeger al bij Dan was ingetrokken. Violeta heeft 2 kinderen en brengt ook nog het dochtertje van haar zuster Gaby (alcoholiste en prostituee in de haven) groot. In de kleine barak van Dan wonen ze dus met 2 volwassenen en 3 kinderen. In de zomer geen probleem, de kinderen spelen buiten tot laat op de avond. Net voor de winter maakt Suspectule het overdekte terrasje dicht, zodat zij er een gesloten ruimte bij krijgen. Hij plaatst er een houtkacheltje voor de verwarming. Vanop de aanpalende werf trekt hij stroom naar de barak om wat verlichting te hebben en een koelkastje te plaatsen.
    Gheorghe, het zoontje van Violeta, zit in de derde klas. Van school trekt er niemand zich wat aan, tot er resultaten komen. Dan krijgt het ventje onder zijn kont als de punten onvoldoende zijn. Ik kan niet erg veel doen, maar stel voor hem met rekenen te helpen. De vermenig-vuldigingstafels kent hij totaal niet. Op de Pescărie gaat de aandacht van de jongen vlug verloren, dus laat ik Gheorghe gedurende enkele weken dagelijks naar me thuis komen. Ik koop een zak seminţe (zon-nebloemzaadjes) die hij mag gebruiken voor zijn berekeningen te maken. Aan het eind van iedere les maken we oefeningen en mag Gheorghe de zaadjes houden. Na drie weken kent hij de vermenigvuldigingstafels (tot 10) perfect.
    Violeta, ondertussen Suspecta genaamd, heeft geen enkel gevoel voor waarden. Als ze geld heeft moet het meteen op. Zo koopt ze na ont-vangst van het kindergeld, dat de Primărie (gemeente) jaarlijks aan alleenstaande moeders geeft, een wasmachine van 500 RON (ongeveer 150 Euro). Deze wordt met de taxi geleverd en het geld is meteen op. Wat ze ermee aanvangt, blijft voor iedereen een raadsel, want ze hebben geen stromend water.
    Af en toe komt de familie Suspect, zoals ze de bijnaam hebben gekregen,  in de winter bij mij thuis om een douche te nemen. Dan vraagt me om wat geld te lenen zodat ze brood en sigaretten kunnen kopen, want Violeta heeft weer alle het geld gespendeerd aan zaken die ze absoluut niet nodig hebben. Dan krijgt van iemand een oud tv-toestel en hij koopt op de Russische markt ‘Gorbaciov’, waar alles veel goedkoper is, een kleine antenne van 30 RON (ongeveer 8,5 Euro) zodat ze ook wat televisie kunnen kijken. Maar Suspecta krijgt weer wat onderhoudsgeld voor de kinderen en koopt onmiddellijk een dvd-speler van 200 RON (ongeveer 60 Euro). Geld voor dvd’s is er echter niet.
    Vorig jaar verdween Violeta en de kinderen na een hevige ruzie met Dan. Enkele maanden later staat ze er weer: “Dan, ik ben zwanger van jou!” De familie Suspect wordt weer herenigd.
    Violeta gaat ondertussen uit werken, zo hoor ik van de kinderen. Waar ze werkt blijft wel heel onduidelijk. Tijdens een wandeling in de buurt kom ik er echter achter. Violeta zit voor de kerk met 2 kinderen en een dikke buik te bedelen om geld.
    Op 23 april (de dag van Sfânt Gheorghe) wordt de kleine Gheorgiana geboren. De flinke meid weegt bijna 4 kilogram en heeft prachtige blauwe oogjes, net als Dan. De vissers mompelen onder elkaar: “Zou Suspectule dan toch de vader zijn?” In de barak woont men nu met 6.
    In juni ontstaat er een nieuwe ruzie tussen Dan en Violeta. Weer verdwijnt Violeta met de kinderen. Enkele dagen later trekt een zigeunerin, die ook al in andere barakken heeft vertoefd, bij Dan in. Deze is op haar beurt ook hoogzwanger en op de Pescărie lacht men er nu mee dat de barak van Dan een kwekerij is geworden, niet van vis, maar van kinderen.
    Laat in augustus loopt Violeta weer op de Pescărie. Pronkend, de kinderwagen voorduwend, roept ze tot twee maal toe zeer luid: “Buna, …. Buunaaaaaaaa!” om aan mij te tonen dat ze weer terug is.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    05-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koning Albert II - Staatsbezoek van 08.07.2009 aan Roemenie
    Op 08 juli 2009 bracht Koning Albert II een Staatsbezoek aan Roemenie. Vandaag vond ik een filmpje op Youtube over dit bezoek.
    De reportage handelt over de tweed dag van het bezoek van de Vorst. Toen ik van de gevangenis van Rahova naar het centrum reed, zag ik aan het einde van Drumul Tabarei bij het stambeeld van Danny Huwe een mengte met ook militairen. Door de stadsdrukte kon ik echter niet stoppen, maar vanaan de verkeerslichten kon ik aanschouwen dat Koning Albert II  een groet bracht aan de tijdens de revolutie overleden reporter.

    Een tijdje later was ik ook getuige in de Cercul Militar van zang en dans van roemeense kinderen die in verschillende talen het Vorstelijk paar verwelkomden. Na het officiele gedeelte, weerklonk de Brabaconne en volgde de receptie. Zoals eerder op dit blog werd geschreven, had ik de gelegenheid om persoonlijk Koning Albert II de hand te schudden en met hem een praatje te maken.

    De beelden hieronder heb ik dus ook persoonlijk meegemaakt.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Belgie (links)
    02-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    01-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roemeens regering spat uiteen na ontslag minister
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Roemeense regering is vandaag uit elkaar gespat, nadat de ministers van de sociaaldemocratische partij PSD hebben beslist op te stappen.
     
    President schuldig voor politieke crisis
    Eerder op de dag had president Traian Basescu het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Dan Nica bekrachtigd en minister van Ontwikkelingssamenwerking Vasili Blaga benoemd als zijn voorlopige opvolger. Blaga is een politieke medestander van Basescu.
     
    PSD-fractieleider Mircea Geoana liet daarop weten dat alle ministers van de partij van Nica hun ontslag indienen en wees de president als schuldige aan voor de politieke crisis. Het komt nu aan de liberaaldemocratische premier Emil Bloc toe om dit ontslag al of niet te aanvaarden.
     
    Omstreden uitspraken
    Nica vloog de laan uit na omstreden uitspraken over een mogelijke poging tot fraude bij de presidentsverkiezingen van 22 november en omdat volgens Bloc de criminaliteit in Roemenië is gestegen.
     
    Blaga, die ook tot nieuwe vicepremier is benoemd, is de lijsttrekker van de burgerlijke partij PD-L, die bij de officieel partijloze Basescu aanleunt.
     
    PD-L en PSD besturen sinds begin dit jaar Roemenië.

    Bron : De Morgen - 01.10.2009 - 11u26

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Politiek
    01-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oost-Europa
    Het staat nu bijna volledig vast. Rond 5 november trek ik door Oost-Europa om op 15 november in België toe te komen.
    De reis ziet er als volgt uit :
    Vanuit Constanta via Boekarest tot Pitesti. Vanaf hier wordt afgeweken van de normale route.


    I.p.v. de Olt-valei trek ik langs Poienari en Vidraru door het Transfagarasan-gebergte (indien niet gesloten) richting Mamamures.
    Dracula-kasteel van Poienari

    Barage Vidraru

    Transfagarasan

    In de Maramures zal ik hopelijk Kris ontmoeten in Borsa en voor de 2de maal een bezoek brengen aan 'Het Vrolijke Kerkhof' van Sapinta. Verder bezoek ik de streek met zijn typische bezienswaardigheden.
    Het Vrolijke Kerkhof van Sapinta

    Via Satu Mare verlaat ik Roemenie richting Krakow. Ik hou halt in het bergstadje Zakopane, net na de Slowaakse grens, in het Poolse Tatra-gebergte.

    Zakopane

    Dan volgt een ongeveer 3 daags stasbezoek aan de cultuurstad Krakow om via Waldowice (geboortestad van Paus Johannes Paulus II) het reeds lang geplande Concentratiekamp van Auschwitz (Birkenau) te bezoeken.

    Krakow

    Auschwitz

    Via Wroclav (kort stadsbezoek) gaat het dan verder tot Berlijn. Ook hier denk ik een 3-tal dagen te verblijven, om dan het laatste bezoek te doen van de reis, nl. het Concentratiekamp van Bergen-Belzen (Anne Frank achterna, dus).
    Berlijn

    Gedenkteken van de zusjes Frank in Bergen-Belzen

    Uiteraard zullen er tal van foto's gemaakt worden en zal ik via dit blog verslag uit brengen van deze Oost-Europareis.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Er op uit
    01-10-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    28-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olteanu’
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Virgil, bijgenaamd Olteanu’ (omdat hij uit Oltvallei komt), is ondertussen een heel goede vriend geworden. We ontmoeten mekaar bijna dagelijks. Ook drinken we dikwijls wat samen in een bar in de buurt of we spelen met andere geburen een partijtje biljart. We doen heel veel samen en Virgil zal dus dikwijls in dit verhaal voorkomen. Virgil werkt in het visfabriekje van Bogdan. Het fabriekje bevindt zich achter de Piaţa de Peste (de vismarkt), even voorbij de Pescărie. Zij leggen er uit Griekenland ingevoerde ansjovis op voor de handel. Olţeanu’ heeft een heel vat vol opgelegde visjes en geeft mij wel meer dan 5 kilogram. Alle vrienden in Roemenië die ik in deze periode heb ontmoet, hebben een bokaal gekregen.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    28-09-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    26-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Inleiding - Deel 2
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Nadat ik in het vorige boek had geschreven over mijn ervaringen op ‘De Pescărie’, is er ondertussen weer heel wat gebeurd bij de zeevissers. Ik vond het dan ook de moeite om deze nieuwe ervaringen via dit boek over te maken. Pescărie is een baai tussen mijn woning en de badplaats Mamaia.

    Nafaic en Colonelu’(de gepensioneerde kolonel bij de marine) zijn ondertussen overleden. Ook Babă Caty (baba = oude vrouw) is niet meer. Rond Kerstmis waggelde zij scheelbezopen van de ene naar de andere kant van de Pescărie. Niemand die naar haar omkeek omwille van haar dronkenschap. De volgende morgen werd zij bij de bushalte in de nabijheid van de Pescărie doodgevroren aangetroffen. Kenan komt wegens ziekte nog zeer zelden op de Pescărie. Uit vissen gaat hij hele-maal niet meer. Gică heeft zijn barak verkocht en is zelf ook van het toneel verdwenen. Ion, de broer van Florin, rijdt met de vrachtwagen in het buitenland en komt enkel nog als hij wat vakantie heeft. Vampiru’ (de vampier) werkt ondertussen bij een kermisbedrijf. Hij heeft helemaal geen tijd meer om te vissen. Zo zijn er nog personen die zich niet meer op de Pescărie begeven, maar aan de andere kant komen er weer nieuwe gezichten bij en spelen zich andere taferelen af.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 2
    26-09-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    24-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SOS Nieuwsbrief 12
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De SOS Nieuwsbrief 12 is verschenen met lichte vertraging.
    Naast het voorwoord, vindt u er medewerkersnieuws, en interessante informatie over de werking van SOS România - Ţările de Jos.
    Neem alvast een kijkje SOS Nieuwsbrief 12.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:SOS Romania
    24-09-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tot slot ! (einde Deel 1)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het leven op de Pescarie is geen gewoon leven. Het is een hard leven voor de zeevissers, maar het heeft ook zijn mooie kanten. Alle facetten van het leven komen hier aan bod : lief en leed, plezier en verdriet. Maar wat hier vooral merkwaardig is, is de nog nooit geziene solidariteit onder de vissers, van allerlei pluimage. Een solidariteit die al dan niet eens doorbroken wordt met een fel oplopende ruzie. Maar aan het eind komt het erop neer dat het, van welke afkomst of klasse dan ook, allemaal vrienden onder mekaar zijn  : “DE VISSERS !!!”

     

    Belgianu’


    PS : Dit is het einde van het eerste deel over de Pescarie. Aanstaand zaterdag 26.09.2009 verschijnt de inleiding van Deel 2 en dan zal er weekelijks op maandag een nieuw stukje uit het tweede deel verschijnen en dit tot net voor Kerstmis. Tussen Kert en Nieuwjaar zal dan een langere tekst volgen die nooit eerder is verschenen met  de epiloog 'Het Einde !'

    Mogelijk volgt er in 2010 een fotoreeks.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Pescarie - Deel 1
    24-09-2009, 00:00 geschreven door Stan  
    23-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aardbeving - simulatie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Uit het nieuws van gisteren.
    Een aardbeving van meer dan 7 op de schaal van Richter, vergelijkbaar met die van 4 maart 1977, zou in Boekarest het leven kosten aan 6.500 mensen, 16.000 ernstig gewonden, 10.500 personen in het ziekenhuis, 13.000 licht gewonden en 95.000 zouden gevangen in blijven in gebouwen of onder het puin.
    Meer dan 800 huizen en tientallen openbare instellingen zou worden overstroomd en de weginfrastructuur in het midden en noorden van de stad zal volledig vernietigd zijn.
    In 1977 had  de aardbeving 7,3 op de schaal van Richter, het duurde 55 seconden en er kwamen 1.600 mensen om het leven.
    Hopelijk blijft het bij een similatie.
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Berichten
    23-09-2009, 10:47 geschreven door Stan  
    22-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsongeval
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisterenavond kreeg ik een SMS bericht van een vriendin uit Boekerest : "Sunt la terapie intensiva cu fiul meu. Astept Dr. Spart capul."
    (Ik ben op intensieve zorgen met mijn zoon. Wacht op dokter. Heeft hoofd verwond.)
    Ik stuur onmiddellijk een SMS bericht terug : "Wat is er gebeurd ? Kan ik met iets helpen ? Laat vlug iets horen !"
    Vanmorgen rond 10 uur had ik nog steeds geen bericht ontvangen, dus besloot ik zelf maar op te bellen.

    Gisterenavond heeft het zoontje van 10 jaar een fietsongeval gehad met een vriendje toen zij aan het spelen waren. Het zoontje is hierbij op zijn hoofd terecht gekomen en weggevoerd naar de dichtsbijzijnde kliniek. De vriendin werd hiervan op haar werk (apotheek) verwittigd en is in haar witte overjas (werkkledij) onmiddellijk naar de kliniek gegaan. Hoewel ze gezien haar kledij best een collega had kunnen zijn, werd haar de toegang geweigerd, infectiegevaar ! Haar zoon ligt op intensieve zorgen van een kliniek waar geen neurologie is voor kinderen. Dat hospitaal is de andere kant van de stad. Een dokter heeft ze gisterenavond niet meer kunnen spreken. Een hele nacht vol spanning en zonder enig bericht. Vanmorgen rond 10 uur wachtte zij nog aan het cabinet van de dokter om een resultaat te bekomen.

    Zonet telefoon (11u10). Het zoontje is net van intensieve zorgen overgebracht naar een gewone afdeling. Moeder is bij hem, hij stelt het goed, heeft wat gegeten, maar zal opgenomen blijven in het hospitaal gezien hij wat geheugenverlies heeft.

    Moeder klonk natuurlijk veel opgelichter aan de telefoon, maar hoe is het mogelijk dat men ouders in zo'n situatie meer dan 12 uur in het ongewisse laat. Medisch is er nog veel werk aan de winkel in Roemenië !


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Algemeen
    22-09-2009, 11:24 geschreven door Stan  
    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs