Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
01-10-2021
ROCKER WILK ONTROERT DE JURY MET EEN ZELFGESCHREVEN NUMMER VOOR ZIJN MOEDER
Dat het talent nog lang niet is uitgeput, blijkt uit de vijfde auditieaflevering van Belgiums Got Talent op vrijdag 1 oktober om 20u35 bij VTM. Saar en Ruslan van Moving fire Arts warmen de zaal op met een spectaculaire vuuract, de jury wordt overdonderd door een hedendaags gospelkoor met live band en ruige rocker Wilk (41 jaar uit Gent) ontroert iedereen met zijn zelfgeschreven nummer en zijn bijzonder verhaal. Mijn moeder kampt met een ernstige reumatische aandoening en heeft veel pijn. Met dit lied probeer ik haar gerust te stellen, vertelt Wilk. En dat raakt An meteen recht in het hart: Ik was eigenlijk al verkocht nog voor je een noot had gespeeld. Dit is het soort muziek waar ik van hou en jij bent het soort man waar ik verliefd op zou kunnen worden, lacht ze. Dit katapulteert me terug naar de jaren 60! Je hebt een prachtige stem, gaat Bart verder.
En Wilk is niet de enige die de aandacht van de juryleden weet te trekken. Swapnil(35 jaar uit Gent) zorgt met zijn Indische volksdans voor een stevige portie amusement en Bollywood vibes. Vooral Davy zal zich deze act nog lang herinneren...
Dat in Belgiums Got Talent alle talenten welkom zijn, wordt nu vrijdag nog maar eens duidelijk. Klassiek pianiste Tylaine (50 jaar uit Heist-Op-Den-Berg) schreef een muzikaal sprookje met zeemeerminnen in de hoofdrol. Samen met celliste Christelle en violiste Rebecca brengt ze het verhaal tot leven. En ze hebben nog een speciale verrassing voor de jury in petto: We hebben twee echte zeemeerminnen meegebracht die vanuit een bassin live een choreo zwemmen op onze muziek.
Deze kandidaten maken hun opwachting op het podium van Belgiums Got Talent:
Wik Oostende, Oostende, 14 18 jaar. De tieners van Willen Is Kunnen springen het podium op om de spits af te bijten. Met hun explosieve trampoline-act proberen ze de jury omver te blazen.
Vaqa, Diest, 23 jaar. Rapper Vaqa is in the building en dat zal de jury geweten hebben. Geflankeerd door zijn twee bodyguards maakt hij zijn debuut op het grote podium.
Cyber Control, Poelkapelle, 20 en 25 jaar. In deze dansact brengt de mysterieuze professor Nicolas zijn prototype Kjaran tot leven in een originele choreografie.
TeamStart2RC, Lier, 19 en 26 jaar. De modelvliegtuigen van Ignace en Timen scheren rakelings langs het publiek.
Moving fire Arts, Antwerpen, 38 jaar. Saar en Ruslan zijn partners in crime op elk gebied. Laura haalt er tijdens deze spectaculaire act alvast het brandblusapparaat bij, want deze twee artiesten zetten de studio letterlijk in vuur en vlam.
Flauwine, Beverst, 48 jaar. Flauwine zorgt vrijdag voor de komische noot. Als ambtenaar van festiviteiten en positiviteit beschouwt ze het als haar plicht om het publiek aan het lachen te krijgen.
PE Live, Brussel, 25 37 jaar. Gospelkoor PE Live wil iedereen betoveren met hun energie. Hun samenzang in combinatie met hun live band zorgt alvast bij An voor kippenvel. Gospel met attitude oordeelt ze.
Jill, Jitse en Iebe, Aalst, 16 18 jaar. Broer en zus Jitse en Iebe brengen hun vriendin Jill mee voor een ruige hiphop-act. Iebe staat zijn mannetje tussen deze 2 straffe madammen.
Ook dit keer kan de kijker één Golden Buzzer uitdelen via VTM.be. Daarnaast hebben juryleden Ruth Beeckmans en Bart Peeters hun Golden Buzzer nog niet gebruikt. Kan één van de acts hen nu vrijdag verleiden om te duwen?
01-10-2021 om 14:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
28-09-2021
NA DE EXCLUSIEVE FAN 10-DAAGSE GAAT 8ERAF! VANAF 8 DECEMBER IN ALLE ZALEN
Meer dan 50.000 fans kunnen beginnen aftellen naar hun film want vandaag lanceren MNM en Ketnet de allereerste beelden van de W817-fim: 8eraf.
Vorig jaar lanceerden de acteurs de oproep dat de film enkel gemaakt zou worden indien 50.000 fans op voorhand een ticket kochten.
Dat gebeurde op minder dan een maand tijd.
Op 26 november is het eindelijk zo ver, dan gaat de langverwachte film in première.
Maar de W817-fans zonder tickets hoeven niet langer treuren, ook zij zullen de kans krijgen om de film in de bioscoop te bekijken.
Want op massale aanvraag komt de film ook vanaf 8 december in de zalen.
Die vraag komt trouwens niet alleen van fans van de reeks.
Ook voor wie de reeks helemaal niet kent of hier niet mee opgroeide, is 8eraf! een heel leuke Vlaamse comedy met sterke personages en veel brede humor.
De komische jongerenreeks W817 liep van 1999 tot 2003 op Ketnet, maar wordt tot op vandaag nog steeds herhaald. Verschillende generaties groeiden op met de immens populaire reeks. W817 speelt zich af in een studentenhuis waar een aantal jongeren samen wonen. De reeks bracht een originele mix van absurde humor met vaak vrij ernstige themas. De film zal niet anders zijn. De geliefde kotgenoten zijn inmiddels 20 jaar ouder. Maar zijn ze ook 20 jaar wijzer?
8eraf! - het verhaal
De vrienden hebben elkaar na hun studies uit het oog verloren. Ze volgden elk hun dromen en passies en staan op een kantelpunt in hun leven. Op een dag ontvangen ze een mysterieuze videoboodschap van tech-geek Carlo. Hij nodigt zijn oude kotgenoten uit op een heel speciaal feest voor een 'bijzondere gelegenheid'. Tijdens een zeer geanimeerd weekend ontdekken Steve, Birgit, Zoë, Tom, Ellen en Jasmijn dat er in al die jaren veel en tegelijkertijd ook weinig veranderd is. Maar waar is Akke? En wat is Carlo eigenlijk echt van plan?
Cast
De film brengt de originele vaste cast van de reeks terug in een nieuw verhaal. Jenne Decleir (Carlo), Govert Deploige (Steve), Kadèr Gürbüz (Birgit), Britt Van Der Borght (Zoë), Danny Timmermans (Tom), Aron Wade (Akke), Machteld Timmermans (Ellen) en Aagje Dom (Jasmijn) spelen de hoofdrollen.
Naast de vaste W817-cast vinden we Clara Cleymans, Sofie Van Moll en Yemi Oduwale terug in belangrijke nevenrollen.
Het scenario is geschreven door Bram Renders en Bart Vaessen, (samen met Steve De Wilde de bedenkers van de originele reeks).
Pietje Horsten keert terug als regisseur en debuteert hiermee in de bioscoop.
Peter Bouckaert en Nathalie Van Schelvergem produceren voor Eyeworks in samenwerking met MNM, Ketnet en Kinepolis.
8eraf! is een productie van Eyeworks Film & TV Drama, in coproductie met MNM en Ketnet, met de steun van Screen Flanders, de Belgische tax shelter voor filmfinanciering en in samenwerking met SCIO Productions en Kinepolis.
'WINTERCIRCUS VLAANDEREN' PRESENTEERT EXCLUSIEVE WERELDACTS IN SINT-NIKLAAS
Exclusieve, spraakmakende wereldacts, gepresenteerd in de grootste circustent van Europa, op de grootste markt van het land.
Dat is wat 'Wintercircus Vlaanderen' op 25 en 26 november tijdens de eerste editie van dit gloednieuwe showproject serveert in Sint-Niklaas.
Wintercircus is een creatie van de makers van het bejubelde circusfestival 'Sint in de Piste', dat behoort tot de grootste circusfestivals in Europa en traditioneel, ook dit jaar, de laatste 2 weekends van november neerstrijkt op de Grote Markt van Sint-Niklaas.
Dat het grote publiek al meteen de weg weet te vinden naar het jongste broertje van 'Sint in de Piste' (elk jaar 30.000 toeschouwers), mag blijken uit het feit dat de show van 'Wintercircus' op vrijdag 26 november reeds volledig uitverkocht is!
Wie dus nog wil komen genieten van het unieke spektakel, wacht best niet te lang om tickets te bestellen voor de show op donderdag 25 november (20u00).
'Wintercircus Vlaanderen' - Jouw afspraak met de wereld
'Wintercircus' is werkelijk een uitzonderlijk event voor Vlaanderen, want nergens vind je zoveel kwaliteit in een circuspiste.
Wereldrecordhouders, internationale prijswinnaars, Europese premières, spraakmakende acts ze zijn allemaal te zien in het megagrote circusdorp in Sint-Niklaas.
Indrukwekkende klasse met ALAN SULC (Tsjechië), wereldrecordhouder jongleren.
Een piste vol paarden in een unieke vrijheidsdressuur, gebracht door FRANZ RENZ JR, telg van het gerenommeerde Duitse circusgeslacht.
Hoog in de lucht: THE FLYING MENDONCA (Brazilië), een grote groep acrobaten in vrije vlucht.
Zittend op een stoel of zwevend aan een mast, niets is voor ANTONIN NAVRATIL (Tsjechië) en DIANA BOIACHIN (Moldavië) gevaarlijk genoeg om al vliegend indruk te maken.
De gulle lach van publiekslieveling JIMMY FOLCO (Italië)mag natuurlijk ook niet ontbreken.
NICOL NICOLS (Spanje) die letterlijk op de strakke draad door het vuur zweeft.
ROBI BEROUSEK (Tsjechië) imponeert met zijn ongeziene trucs op een vrijstaande ladder.
De CATWALL-helden (Canada) met het grootste trampoline-nummer in Europa.
Elegante souplesse van TRIO PRIME (Rusland), net als alle anderen live begeleid door THE BRAZIL JACK BAND, het orkest van het Zweeds Nationaal Circus, onder leiding van MAKSIM PIERTSEV.
Dit bonte internationale gezelschap en de show worden in goede banen geleid daar de Belgische ringmaster MARC BOON.
Zijn passie en vakkennis voor de magische cirkel van zand en zaagsel, flair, humor en charme, maken van hem de perfecte gastheer voor uw volmaakte circusbetovering!
Praktisch: 'Wintercircus Vlaanderen' Donderdag 25 november 2021 - 20u00
Vrijdag 26 november 2021 - 20u00 (UITVERKOCHT!!)
CIRCUSTENT Grote Markt Sint-Niklaas
De show van 'Wintercircus Vlaanderen' duurt 120 minuten (+ pauze) en is geschikt voor iedereen vanaf 12 jaar.
I LOVE THE 90'S VERRAST 16 OKTOBER MET 2 VLAAMSE ARTIESTEN!
Op zaterdag 16 oktober 2021 kan je in de Hasseltse Trixxo Arena op Park H opnieuw terecht voor I love the 90s The party.
Blikvangers op de muzikale hoogmis van de jaren negentig zijn ondermeer Fiocco (Afflito), dat na 21 jaar in originele bezetting opnieuw samenkomt, de Britse boyband East 17 (Its Allright), Culture Beat (Mr. Vain) en Corona (The Rythm of The Night).
Nieuw dit jaar én voor het eerst in de festivalgeschiedenis, zijn de 2 verrassende Vlaamse topartiesten die straks op één van de grootste 90s indoor-partys van Europa hun opwachting maken.
Als we kijken naar het onverwacht grote succes dat de Tien om te Zien-revival de voorbije zomermaanden teweeg bracht, dan weten we bij voorbaat dat ons publiek deze verrassingen gaat appreciëren, zegt Kris Bloemen namens organisator Houseof Entertainment.
Een luidkeels aangemoedigde gitaarsolo of een Nathalie Meskens die als onverwachte gaste met een stevige 90s hitmedley haar opwachting maakte, dat hebben we de voorbije jaren wel al eens meegemaakt op het podium van I love the 90s The party.
Dit jaar gaat organisator Houseof Entertainment nog een creatief stapje verder, want op zaterdag 16 oktober worden er 2 Vlaamse topartiesten voor de leeuwen gegooid, met enkel hun grootste hits uit de jaren negentig.
Het leuke aan een cadeautje is de spanning en het raden naar de inhoud. Wat zit er onder de verpakking. Dat gevoel gaan we nog even vasthouden tot half oktober. Iedereen heeft zwijgplicht (lacht), maar het gaat de moeite zijn. Beiden zingen in het Nederlands, wat inderdaad een primeur is voor I love the 90s The party. Hiermee spelen we inderdaad in op het onverwacht grote, nostalgische succes van Tien om te Zien, dat de voorbije zomermaanden een absolute voltreffer was, met vele duizenden bezoekers op het strand van Middelkerke die er hun favoriete artiesten kwamen aanmoedigen. Het is in die vijver van populaire, Vlaams-Nederlandstalige artiesten dat we twee topnamen hebben opgevist, die zonder meer een verrijking zijn voor onze affiche. Voor de Nederlanders en de dit jaar beperkte delegatie internationale bezoekers, zal het even wennen worden wanneer iedereen straks luidkeels meezingt wanneer zij op het podium verschijnen. Hoe dan ook worden dat twee bijzondere, extra sleutelmomenten in de show, zegt Kris Bloemen.
I love the 90s The party vindt plaats op zaterdag 16 oktober 2021 in de Trixxo Arena op Park H in Hasselt, met optredens van o.a. Corona, East 17, Fiocco, Bonzai All Stars, Furax, Twenty 4 Seven, Alice DJ, 2 Brothers on the 4the Floor, D-Devils, Culture Beat, Q-djs Maarten & Dorothee, resident-DJ Ward en de verrassende optredens van 2 Vlaamse topartiesten.
Vanaf 41,90 eur (inclusief reservatiefee) heb je al een ticket.
'BAD BOY' JEBROER STRIKT EVA SIMONS VOOR EEN NIEUWE KNALLER!
Met Eva Simons, bekend van o.a. de wereldhits Policeman, Take Over Control en This Is Love dat ze uitbracht met Will i am (The Black Eyed Peas), strikte Jebroer voor zijn nieuwste single Bad Boy opnieuw een wereldartieste.
Met deze pop-dance knaller wakkert het duo het vuur aan en komen de innerlijke bad boys naar boven.
De internationaal toegankelijke radio- en partytrack staat garant voor instant good vibes.
Bad Boy is een song die je meteen toevoegt aan je Spotify-lijst en dan hebben we het nog niet gehad over de bijhorende videoclip.
Bad Boy gaat over jezelf blijven, want hoe hard je ook je best doet, iedereen heeft wel een slecht kantje dat af en toe komt bovendrijven. Ik weet niet of je een slechte jongen kan veranderen, want slechte karaktertrekjes zijn moeilijk te verstoppen, zegt Jebroer geamuseerd.
Jebroer
België was het eerste land waar Jebroer als artiest doorbrak en een hit scoorde met Banaan, een single die bij ons inmiddels met goud en platina werd bekroond. Ook in Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland is Jebroer nog steeds bijzonder geliefd en één van de meest succesvolle artiesten. Met de lancering van zijn internationale drievoudige album Zes Sechs Six, dat hij vorig jaar uitbracht, zette de artiest ook nog eens een stevige voet aan grond op Engelse bodem. Zijn rijtje hits, gouden en platina onderscheidingen oogt ondertussen indrukwekkend: Met Engeltje, Kind van de Duivel, maar ook met Symphony en Mutter' scoorde hij stevig en domineerde hij de voorbije jaren de internationale hitlijsten. Jebroer staat en stond inmiddels op de meest legendarische podia en met 400 miljoen streams en 2 miljoen maandelijks trouwe volgers, staat hij stevig op de internationale muziekkaart.
Eva Simons
Voor zijn nieuwste single Bad Boy strikte Jebroer niemand minder dan superster en wereldartieste Eva Simons. Met wereldwijde megahits als 'Take Over Control', 'Policeman' en 'This Is Love ft. Will.I.Am', is het etiket internationale superster meer dan terecht. Bad Boy is een song die je laat bewegen, maar die ook erg lekker klinkt als hij voorbijkomt op radio of wanneer je hem streamt. Met haar geweldige looks, haar kenmerkende hanenkam én bijzondere stemgeluid, zorgt Eva Simons voor een enorme meerwaarde. De combinatie met Jebroer is goddelijk om te zien en te horen, want deze Bad Boy heeft werkelijk alles in zich om een grote hit te worden.
Bad Boy van Jebroer ft. Eva Simons verschijnt op ROQ N Rolla Music en is vanaf vrijdag 24 september 2021 digitaal beschikbaar.
28-09-2021 om 15:22
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MET 'FIRE' VIERT PETER LUTS DE HEROPENING VAN DE CLUBS!
Op de dag dat de populaire Hasseltse club Versuz na anderhalf jaar opnieuw de deuren opende voor een testevent, lanceerde de Limburgse resident-dj en producer Peter Luts zijn nieuwe single Fire.
De timing is eerder toevallig, maar de puzzelstukken passen perfect.
Op het testevent speelde ik voor 1500 mensen en vanaf 1 oktober mag er weer gedanst en gefeest worden in de clubs. Na anderhalf jaar is het inderdaad tijd dat we weer kunnen losgaan en knallen. Als dj is het fijn om extra energie te krijgen wanneer je een dansende massa urenlang bespeelt met vette songs. Het is die flow, die energetische stroom die je terugvindt in de nieuwe single Fire.
Hunter Falls
Na hun succesvolle eerste samenwerking rond Coming Home, werkt Peter Luts voor zijn nieuwe single Fire opnieuw samen met zanger Hunter Falls.
Omdat we elkaar ondertussen ook al blindelings aanvoelen ging het er in de studio, tijdens de opnames, bijna telepathisch aan toe. We zaten allemaal op dezelfde lijn en dan krijg je inderdaad een vet resultaat. Fire heeft inderdaad een sterke drive, een goede vibe én vooral ook een massa positiviteit en energie waar mensen na de voorbije maanden echt nood aan hebben. Ik hoop echt dat iedereen in de clubs binnenkort volop meedanst en beweegt op Fire. Die song verdient dat, net zoals hij perfect gedraaid kan worden op de radio of kan worden gestreamd. We zijn goed vertrokken, want we zijn met Fire op de releasedag al opgenomen in heel wat Spotify-lijsten, waardoor hij meteen de juiste doelgroep bereikt. Ook op het testevent was de song een voltreffer, merkte ik achter de draaitafels. Het was inderdaad een topavond en het voelde zo goed om terug te zijn, na zo 'n lange tijd. Het was zon fijn gevoel om al die lachende gezichten te zien.
Fire van Peter Luts ft. Hunter Falls verscheen op VOYAGER Records en is vanaf nu digitaal beschikbaar.
28-09-2021 om 15:20
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ELLA LEYERS KRIJGT HOOFDROL IN SPEKTAKEL-MUSICAL 40-45!
Na een lange gedwongen pauze herstarten vanaf half oktober de voorstellingen van de Spektakel-Musical 40-45 in het Studio 100 Pop-Up Theater in Puurs.
Nadat eerder deze zomer reeds de voorstellingen van Daens de musical werden hernomen, beleeft nu ook deze succesproductie haar reprise.
Studio 100 is verheugd om te kunnen aankondigen dat Ella Leyers de rol van Marie op zich zal nemen.
Met deze rol maakt zij haar musicaldebuut.
Daarnaast zijn er ook nog enkel andere nieuwkomers: zo zal Ruben van Keer te zien zijn als Staf Segers, Ianthe Tavernier als het joodse meisje Sarah en Ludo Hoogmartens als Emiel Segers.
Omwille van het hoge aantal voorstellingen dat wordt gespeeld, blijft ook de huidige cast op post en zullen deze nieuwkomers met hen afwisselen.
Ruben Van Keer zal voor zijn rol als Staf Segers afwisselen met Jelle Cleymans en Jo Hens.
Ella Leyers deelt de rol van Marie met Line Ellegiers.
Ludo Hoogmartens zal als Emiel Segers alterneren met Peter Van de Velde en Bert Cosemans.
Ianthe Tavernier deelt haar rol met Daphne Wellens.
Ella Leyers: Toen ik de spektakel musical 40-45 voor de eerste keer zag was ik zwaar onder de indruk. Het is een bijzonder spectaculaire voorstelling en de thematiek blijft intrigeren. En dat ik nu zelf deel mag uitmaken van de cast vind ik heel spannend!"
Gert Verhulst, bezieler: Voor een prestigieuze productie als 40-45 heb je voor elke rol steengoede acteurs nodig. Ik ben dan ook bijzonder trots dat we vandaag Ella Leyers, Ruben Van Keer, Ianthe Tavernier en Ludo Hoogmartens kunnen toevoegen aan de cast. We kijken er naar uit om deze krachtige productie opnieuw los te laten op het publiek."
Verhaal
40-45 speelt zich af in Antwerpen, vlak na de eerste wereldoorlog. Staf en Louis Segers worden met een jaar verschil geboren. Ze groeien op in een warm nest. De broers zijn hartsvrienden en niets lijkt hun band te kunnen breken Tot het onvermijdelijke gebeurt: de Tweede Wereldoorlog breekt uit en dat laat sporen na in iedere huiskamer, in elk gezin. Ook in het gezin van Staf en Louis
28-09-2021 om 15:15
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
JAMES BLAKE OOK OP VRIJDAG 13 MEI 2022 IN HET KONINKLIJK CIRCUS
Zijn concert op 4 mei is zo goed als uitverkocht!
Gezien de enthousiaste reacties op zijn terugkeer, voegt James Blake nu een tweede Brusselse show toe aan zijn agenda.
De Londense artiest staat ook op vrijdag 13 mei op de planken in het Koninklijk Circus.
Een tweede kans om de uitzonderlijke muzikant live aan het werk te zien!
Tickets zijn meteen verkrijgbaar.
28-09-2021 om 15:12
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MANESKIN OP 10 FEBRUARI 2022 IN VORST NATIONAAL
Måneskin heeft zopas zijn LOUD KIDS ON TOUR '22 aangekondigd.
Deze tournee staat gepland voor februari en maart 2022 en zal de grootste Europese steden aandoen; belangrijk voor de Belgische fans is het optreden van 10 februari 2022 in Vorst Nationaal in Brussel.
Met zijn rauwe, energieke en verwrongen sound brengt Måneskin rock-n-roll weer naar de top van de hitlijsten dankzij een perfecte mix van hedendaagse stijlen.
De twintigjarige Victoria (bassiste), Damiano (zanger), Thomas (gitarist) en Ethan (drummer) begonnen in 2015 als buskers in de straten van Rome. Nauwelijks enkele jaren later veroveren ze de wereld en zijn ze goed op weg om een van de populairste rockbands van de nieuwe generatie te worden.
Echt beroemd werden ze pas toen ze de 71e editie van het muziekfestival van San Remo wonnen met hun nummer ZITTI E BUONI, waarmee ze Italië mochten vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Rotterdam! De rest is geschiedenis!
Na meer dan 3,4 miljard streams op alle digitale platformen en meer dan 43 miljoen maandelijkse luisteraars op Spotify zijn Victoria, Damiano, Thomas en Ethan helemaal klaar voor een Europese tournee met 16 tourdata. LOUD KIDS ON TOUR 22 gaat op zondag 6 februari 2022 van start in de O2 Academy Brixton in Londen (VK). (*Alle tourdata zijn hieronder terug te vinden.)
Een wist-je-datje
Måneskin is heus niet aan zijn proefstuk toe in België.
Gracia Live promootte de band immers al op 19 februari 2019 in een uitverkochte La Madeleine Box in Brussel.
Het werd die avond meteen duidelijk dat de band nog potten zou breken.
Een uitgelaten publiek kreeg toen al een voorsmaakje van wat er nog zat aan te komen.
PARCELS OP ZONDAG 25 SEPTEMBER 2022 IN DE ANCIENNE BELGIQUE
De vijf leden van Parcels staan garant voor een retro-esthetiek in zowel hun muziek als hun kleding, maar ze aarzelen niet om er een verrassend modern tintje aan te geven.
Voor de release van hun nieuwe album Day/Night dit najaar, kondigen ze een tournee aan die hen naar de Ancienne Belgique zal brengen op 25 september 2022!
Parcels is een band van licht en schaduw. Ze komen oorspronkelijk uit Byron Bay, een surfmekka in Australië, maar verschuilen zich al jaren in de utopie van het Berlijnse nachtleven. Het is hier dat ze hun unieke geluid samenstellen, een mix van hedendaagse elektronica en disco funk, met synths, electro beats en dartele gitaren, gedragen door hun ongelooflijke vocale harmonieën. Nadat ze een eerste EP uitbrengen op het legendarische Kitsuné label, kruist hun pad met Daft Punk met wie ze samenwerken op de elegante single "Overnight". In 2018 brengt Parcels hun titelloze debuutalbum uit, dat laveert tussen pop en dance, en hun status bevestigt als ware estheten die hun invloeden en ervaringen met talent weten te kanaliseren. Met meer dan 300 miljoen streams op Spotify, en opmerkelijke optredens op de podia van de grootste festivals (Glastonbury, Coachella, Pukkelpop), staat de band te popelen om een nieuw hoofdstuk te schrijven in een veelbelovende carrière.
28-09-2021 om 15:04
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
OSCAR AND THE WOLF OP ZATERDAG 30 APRIL 2022 IN SPORTPALEIS ANTWERPEN
Oscar And The Wolf, het indie-popster alter-ego van Max Colombie, laat morgen met Livestream een nieuwe song op de wereld los.
Het sensuele nummer is de nieuwe single van zijn langverwachte derde album The Shimmer, dat uitkomt op 22 oktober.
En er is meer.
Colombie kondigt namelijk ook zijn terugkeer naar het podium aan.
Op zaterdag 30 april concerteert hij in het Sportpaleis.
Tickets voor dat concert zijn beschikbaar vanaf vrijdag 1 oktober om 10u.
Oscar And The Wolf behoeft nauwelijks nog een introductie. Wie Colombies wereld betreedt, treft een unieke en eigenwijze mix van hedendaagse R&B en electro-pop aan. Een combinatie van duistere, zweverige melodieën en tegelijkertijd dansbare beats. Zang die doordrenkt is van drama, maar ook overloopt van sensualiteit en verlangen. Max Colombie omschrijft zijn muziek als een schemerzone waar het noch triest, noch vrolijk is. Het is zoals de naam Oscar And The Wolf. Een balans tussen licht en donker, een perfect samenspel van de zon en de maan. Het is mooi en eng tegelijk.
28-09-2021 om 15:01
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
CHIPPENDALES® OP WOENSDAG 2 NOVEMBER 2022 IN CAPITOLE GENT & DONDERDAG 3 NOVEMBER 2022 IN STADSSCHOUWBURG ANTWERPEN
Als gevolg van de genomen maatregelen om het coronavirus in te dijken, werd de 'Get Naughty! World Tour' tot tweemaal toe uitgesteld.
In 2022 keren de begeerlijke mannen van Chippendales® eindelijk terug naar ons land.
Twee opwindende dagen, met entertainment van de bovenste plank, op woensdag 2 november in de Gentse Capitole en donderdag 3 november in de Antwerpse Stadsschouwburg.
Verwacht je aan een gloednieuwe show, met een aloud concept: sensuele danspassen, uitgekiende choreografieën en ophitsende muziek, samengevoegd tot één kolkend geheel, waarbij de toeschouwers nauw betrokken worden.
Met de licht erotische shows weten de Chippendales® het uitzinnige publiek als geen ander in vervoering te brengen.
Wie reeds in het bezit was van een ticket voor één van de geplande shows dit najaar, in het Kursaal of de Stadsschouwburg, wordt persoonlijk via mail gecontacteerd.
28-09-2021 om 15:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WHITE LIES OP VRIJDAG 8 APRIL 2022 IN VOORUIT GENT & ZATERDAG 9 APRIL 2022 IN TRIX ANTWERPEN
Na 2 uitverkochte AB shows in 2019 en recent nog op het podium van Rock Herk koestert het Londense indiepoprock trio White Lies, met de nieuwe plaat As I Try Not To Fall Apart in het vooruitzicht, nieuwe tourplannen die hen op vrijdag 8 april 2022 naar de Vooruit in Gent en op zaterdag 9 april 2022 naar Trix in Antwerpen brengt.
De ticketverkoop start donderdag 30 september om 11u via livenation.be.
As I Try Not To Fall Apart (release voorzien 18/02/2022) belooft een album te worden met explosieve rock, electro-pop knallers, prog-geïnspireerde invloeden, funk-getinte grooves, enkele van hun meest onuitwisbare hooks en donkerste humor tot nu toe. Zonder de hen zo typerende melancholische synth poprocksound dankzij het unieke stemgeluid van de charismatische zanger/gitarist Harry McVeigh ooit te verloochenen. White Lies blijft een onaantastbaar succesrecept. Weldra live in Gent en Antwerpen!
28-09-2021 om 14:58
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TOOL OP VRIJDAG 13 MEI 2022 IN SPORTPALEIS
Lets finish what we started. Shall we? Maynard James Keenan
TOOL komt voor het eerst sinds de release van het album Fear Inoculum in 2019 naar Europa!
De tourkaravaan vertrekt op 23 april in Kopenhagen en doet op vrijdag 13 mei 2022 het Sportpaleis in Antwerpen aan.
It is with great pleasure I get to announce our return to the road, zegt drummer Danny Carey.
These past 18 months have been trying to say the least but from great trials come great lessons and great rewards. We are genuinely looking forward to sharing them with you.
De ticketverkoop start vrijdag 1 oktober om 10u via livenation.be.
Leden van de TOOL Army kunnen op 28 september vanaf 10u gedurende 24 uur deelnemen aan een presale.
TOOL tourdata:
April 23 Copenhagen, DK Royal Arena
April 25 Oslo, NO Spektrum
April 26 Stockholm, SE Avicii Arena
April 28 Hamburg, DE Barclaycard Arena
April 29 Frankfurt, DE Festhalle
May 2 Manchester, UK AO Arena Manchester
May 4 Birmingham, UK Resorts World Arena
May 6 Dublin, IE 3Arena
May 9 London, UK The O2 Arena
May 12 Paris, FR AccorHotels Arena
May 13 Antwerp, BE Sportpaleis
May 15 Berlin, DE Mercedes-Benz Arena
May 17 Cologne, DE Lanxess Arena
May 19 Amsterdam, NL Ziggo Dome
May 21 Krakow, PL Tauron Arena
May 23 Prague, CZ O2 Arena
May 24 Budapest, HU SportAréna
Enkele weken nadat de band Rock Werchter 2019 headlinede, verscheen in augustus van dat jaar Fear Inoculum (http://smarturl.it/TOOLFIa). De toegewijde TOOL-fans hadden er vele jaren naar uitgekeken. De verwachtingen werden ruimschoots ingelost met het album dat wereldwijd hoge toppen wist te scheren in hitlijsten, records verpulverde en warm onthaald werd door de pers.
TOOL, opgericht in 1990, bracht tot nu toe vijf studio-albums uit: Undertow (1993), Ænima (1996), Lateralus (2001) ,10,000 Days (2006), en Fear Inoculum (2019); twee EPs: 72826 (1991) en Opiate (1992), en de gelimiteerde boxset Salival (2000). De band won vier GRAMMY Awards®: Best Metal Performance (1998, Ænima), Best Metal Performance (2002, Schism), Best Recording Package (2007, 10,000 Days) en Best Metal Performance (2020, 7empest). TOOL is Danny Carey (drums), Justin Chancellor (bas), Adam Jones (gitaar) en Maynard James Keenan (vocals).
28-09-2021 om 14:56
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SPLINTERNIEUWE VERSIE VAN DE ICONISCHE REGENBOOG-OUTFIT VAN K3 ONTHULD!
Vrijdagavond presenteerden Hanne en Marthe de nieuwe versie van de regenboog-outfit in de Nederlandse talkshow HLF8 met Johnny de Mol. De verrassing van de avond was dat dit iconische regenboogpakje in twee varianten bestaat. Zo is er zowel een jurkje als een ensemble bestaande uit een broek en een T-shirt. De outfit zal de kroon op het werk zijn voor de eindwinst van K2 zoekt K3, en de kans bestaat dat het deze keer geen meisje is.
Naast het feit dat er meteen twee versies werden voorgesteld, werd ook gekozen voor een intense blauwe kleur.
Deze derde generatie van de iconische outfit stapt voor het eerst in zijn geschiedenis af van het klassieke wit.
Maar de regenboog, die een typerend element is voor K3, blijft natuurlijk wel behouden.
Een team van designers heeft gewerkt aan de creatie van deze twee nieuwe modellen die werden vervaardigd in een blauwe fluwelen stof.
De regenboog bevat één extra kleur, paars, meer dan de versie die Klaasje, Hanne en Marthe bij het winnen van K3 zoekt K3 in 2015 mochten aandoen.
Met deze onthulling komen we opnieuw een stapje dichter in de zoektocht naar een nieuw K3tje.
Die spannende wedstrijd is momenteel te zien in Vlaanderen op VTM en in Nederland op SBS6.
Pas wanneer het nieuwe Ktje gevonden is, zal de groep in zijn nieuwe samenstelling in deze outfit te zien zijn.
Het is dus nog even wachten tot de grote finale van K2 zoekt K3 over enkele weken eer we K3 ook effectief in deze outfit te zien zullen krijgen.
28-09-2021 om 14:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PANO: IDENTITEIT GEHUURD
Kan je als persoon zonder papieren een identiteit huren en daarmee legaal een job vinden? Dat is de vraag waar Pano mee aan de slag is gegaan voor de unieke reportage Identiteit gehuurd.
Het antwoord op die vraag komt na maanden undercover-onderzoek en is zonder meer: ja.
Alles begint met het verhaal van John, een Afrikaan zonder papieren die naar de Pano-reporters Wim Van den Eynde en Laura Niclaes is gestapt. Met een verborgen camera kan hij drie maanden lang registreren wat niemand op een andere manier had kunnen vaststellen.
Pano toont zo een clandestiene markt waar mensen zonder papieren zich uit de naad werken, hoe ze worden betaald en vaak uitgebuit, in ruil voor een bestaan in de schaduw, zonder rechten, zonder zekerheid, zonder toekomst.
(Europese) Identiteitsfraude is - volgens het Pano-onderzoek - niet moeilijk én het is wijdverspreid.
Reportage: Wim Van den Eynde en Laura Niclaes Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve
Een programma van VRT NWS voor Eén.
Identiteit gehuurd in Pano: woensdag 29 september om 21.25 u. op Eén
28-09-2021 om 14:48
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
KLEINZOON VERMIST TIJDENS WANDELING IN DE DUINEN
De spannende interventies van de Oostendse politie vorige week werden ondertussen gevolgd door 524.000 kijkers (38% marktaandeel VVA 18-54, live+uitgesteld). Nu woensdag 29 september om 20u40 in Helden van Hier: Politie Oostende krijgen inspecteurs Jerry en Fabrice meteen een ernstige case op hun bord. Een opa die met zijn kleinkinderen ging wandelen in de duinen is zijn jongste kleinzoon al drie kwartier kwijt. Hij is ten einde raad en heeft de politie gebeld. "Als je zo'n klein kindje kwijt bent, dan is het direct paniek. Er gaan duizend vragen door je hoofd als grootvader in dat geval", vertelt Fabrice. Maar verdwalen in de duinen kan vermeden worden weet Jerry: "Ouders die naar de kust komen, geven hun kind best altijd een oriëntatiepunt waar ze naartoe kunnen als je ze kwijt geraakt."
Eerste inspecteurs Wim en Jörgen houden 's nachts een wagen met Franse nummerplaat staande aan een tankstation. De vier inzittenden beweren dat ze een vriend komen depanneren. "Een depannage doen voor een vriend, komende uit Frankrijk om vier uur 's nachts, terwijl die vriend daar niet is en er ook geen adres van die vriend gekend is. Bon, dat verhaal klopt dus niet", vertelt Jörgen. En het gaat van kwaad naar erger: de papieren van de wagen blijken niet in orde, het voertuig is niet verzekerd en twee passagiers hebben ook geen geldige papieren op zak. Op de achterbank vinden de agenten een lege fles wodka en lachgas ampules. De chauffeur zal nu ook nog moeten blazen voor een alcoholtest.
Niet alle appartementsgebouwen op de dijk van Oostende huisvesten inwoners of toeristen. Eerste inspecteurs Els en Wim onderzoeken een pand met zicht op zee waar krakers zouden zitten. "Je gaat ergens binnen en je weet niet waar je wie gaat tegenkomen. Dat geeft redelijk wat zenuwen en spanningen. Maar spanning moet er zijn, dan ben je alert", zegt Wim. En het lijkt erop dat ze zeker iemand gaan tegenkomen. "Het ruikt hier nog naar parfum", roept Els. "Dus ze zijn hier zeker nog maar juist geweest."
28-09-2021 om 14:47
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
AFTRAP ZESDE EDITIE RODE NEUZEN DAG: LEERLINGEN VERDIENEN EEN SIDEKICK
Vandaag geven VTM, HLN, Qmusic en Belfius de aftrap voor Rode Neuzen Dag 2021. Dit jaar krijgen leerkrachten een glansrol, want corona heeft duidelijk gemaakt hoe belangrijk zij voor leerlingen zijn. Uit Generation Now, de recente bevraging van HLN, VTM NIEUWS en iVOX bij meer dan 7.000 jongeren tussen 12 en 24 jaar, blijkt dat één op drie jongeren zich ongelukkig voelt. Rode Neuzen Dag wil daar verandering in brengen door leerkrachten nog meer te versterken in hun rol als sidekick. De organisatoren willen een Rode Neuzen Academy voor leerkrachten oprichten. Om dat mogelijk te maken, roepen ze Vlaanderen op om acties te organiseren en geld in te zamelen.
"Ik heb een zwaar schooljaar achter de rug, maar mijn praktijkdocent heeft me erdoor gesleurd", getuigt Gwen, 23 jaar. Zij is een van de jongeren die een luisterend oor vond bij haar leerkracht. En dat is nodig, blijkt uit het onderzoek Generation Now. Ongeveer de helft van de jongeren geeft aan dat leerkrachten niet altijd voldoende tijd of ervaring hebben om naar hen te luisteren. Het afstandsonderwijs maakte de afgelopen periode nog extra duidelijk hoe waardevol een goede band tussen leerlingen en leerkrachten is.
Een Sidekick Sam in elke school
Reden genoeg voor VTM, HLN, Qmusic en Belfius om leerkrachten een glansrol te geven in deze nieuwe editie van Rode Neuzen Dag.
Dit jaar willen we leerkrachten een extra duwtje in de rug geven, zodat zij nog meer een sidekick kunnen zijn voor hun leerlingen. Want jongeren zijn helden in problemen verbergen. En we durven ambitieus te zijn: we zouden graag minstens één leerkracht per school opleiden tot een Sidekick Sam, vertelt Birgit van Mol, ambassadeur van Rode Neuzen Dag.
Een Sidekick Sam is iemand bij wie leerlingen hun hart durven te luchten. Een soort schakel die jongeren na alle lockdowns en digitale contacten weer vlot met elkaar laat omgaan binnen én buiten de schoolmuren. Iemand die antennes heeft om problemen tijdig op te merken en die onze jongeren bijstaat, zodat ze leren sterker in hun schoenen te staan.
Krachten bundelen in de Rode Neuzen Academy voor leerkrachten
Leerkrachten hebben al veel hooi op hun vork. Om hen maximaal te ondersteunen, gaat Rode Neuzen Dag een heuse Rode Neuzen Academy ontwikkelen, een uniek en vernieuwend concept waar we de krachten van alle scholen in Vlaanderen willen bundelen. Via deze community krijgen de leerkrachten die binnen hun school als Sidekick Sam zijn geregistreerd snel en eenvoudig exclusieve toegang tot allerlei tools om jongeren nog beter te ondersteunen. Van workshops op maat tot handige lespakketten.
Er schuilt ongelooflijk veel potentieel in onze jongeren. De Rode Neuzen Academy en de Sidekick Sams zorgen ervoor dat leerlingen zich opnieuw goed gaan voelen en hun talenten ten volle kunnen ontwikkelen. Zon betekenisvol en inspirerend initiatief steunen wij dan ook graag ten volle. Het sluit naadloos aan bij ons DNA, legt Marc Raisière, CEO van Belfius, uit.
Om dit te realiseren, roept Rode Neuzen Dag de hulp van Vlaanderen in.
Iedereen kan bijdragen
Birgit Van Mol legt uit: Iedereen mag zich aangesproken voelen om mee te doen met Rode Neuzen Dag. Niet alleenscholen dus, maar ook verenigingen, families, bedrijven, steden en gemeenten,... noem maar op. Echt iédereen kan zijn steentje bijdragen door acties te organiseren om geld in te zamelen. Je kan je actie heel makkelijk registreren via rodeneuzendag.be. Op onze website kan je ook rechtstreeks geld doneren. Dat komt allemaal in het Rode Neuzen Fonds terecht. De Koning Boudewijnstichting beheert dat. In de loop van oktober zullen er in heel Vlaanderen ook Rode Neuzen Pins te koop zijn. Al het geld dat we dit jaar inzamelen gaat naar de ontwikkeling van de Rode Neuzen Academy.
Registreer nu een Sidekick Sam voor je school
Leerkrachten die zich binnen hun school willen engageren, kunnen zich nu al registreren als Sidekick Sam. Alleen zo krijgen ze later toegang tot de Rode Neuzen Academy. Ook leerlingen kunnen een leerkracht nomineren. Alle aanmeldingen verlopen via rodeneuzendag.be.
Rode Neuzen Dag op 26 november: plezier voorop
Het onderzoek van HLN, VTM NIEUWS en iVOX toont meer dan ooit het belang aan van onze Rode Neuzen Dag. Na de afgelopen corona periode is de nood aan een luisterend oor bij jongeren duidelijk heel groot. We gaan met DPG Media dan ook alles uit de kast halen om van deze zesde editie een knaller te maken, zodat we de nodige middelen kunnen verzamelen om een verschil te maken met een eigen Rode Neuzen Academy. We willen Vlaanderen mobiliseren met de kracht van entertainment. Plezier en verbinding staan voorop, vertelt Kris Vervaet, CEO DPG Media, het mediabedrijf boven VTM, HLN en Qmusic.
Veel kan ik nog niet verklappen, maar we hebben de komende maanden enkele leuke verrassingen in petto. En we hopen uiteraard dat ook heel wat mensen ons verrassen met leuke acties om Rode Neuzen Dag te steunen!
28-09-2021 om 14:45
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BART PEETERS COVERT ULTIEME OPENINGSDANS IN THE BEST OF AXELLE RED
De hele wereld denkt dat ze Française is, maar in het dagelijkse leven is Axelle Red gewoon de Limburgse Fabienne Demal. De roodharige wereldster trad op voor miljoenen mensen in uitverkochte zalen. Deze grande dame wordt op dinsdag 28 september gevierd in The Best Of, waar ze haar vijf grootste hits hoort gecoverd worden door vijf straffe collega-artiesten. Eén van Axelles allergrootste hits en dé openingsdansen bij uitstek is Parce Que Cest Toi. Die wordt in een Nederlandstalig jasje gestoken door niemand minder dan Bart Peeters, die het zo muisstil krijgt in de Ancienne Belgique. Daar is liefde in gestoken, ik ben er echt niet goed van, aldus Axelle.
Wat weinigen weten is dat de roodharige Axelle haar carrière begon als blondine. Ze lanceerde haar eerste single Little Girls in 1983 onder de naam Fabby. Nadien ruilde ze het blond voor rood, het Engels voor Frans en voegde ze een flinke dosis soul toe aan haar songs. Ondertussen staat er al 30 jaar op haar carrièreteller en dat terwijl ze eigenlijk voor juriste studeerde. Ik wist op mijn 6 jaar dat ik zangeres wilde worden, aldus Axelle. Maar ik wou een soort van zekerheid. Ik had heel gelukkig kunnen zijn als advocate en mensen kunnen verzoenen. Dat had ik in mij van toen ik kind was.
Collega en vriend Daan brengt één van Axelles allergrootste hits: Sensualité. Axelle en haar man Filip hebben mij mijn eerste cowboyboots cadeau gedaan. Dat schept een band, lacht hij. Axelle verklapt nadien dat de song bijna Sexualité had geheten Maar dat was een beetje te direct. Ik heb altijd delicate termen gevonden om iets heel seksueel te vertellen. Mijn album Jardin Secret kan je eigenlijk helemaal als een seksplaat zien als je dat zou willen. Je kan je bij de tekst inbeelden wat je maar wil.
Isabelle A groeide als kind op met Franstalige muziek en zag een voorbeeld in Axelle. Zij waagt zich ook zelf aan het Frans en steekt de wereldhit Je tattends in een heel eigen jasje. Stef Kamil Carlens koos een nummer uit de debuutplaat van Axelle: Elle Danse Seule. Hij maakt er een zwoele, sensuele versie van. Eén van de grootste verrassingen op het podium is misschien wel Tessa Dixson, de Brusselse singer-songwriter en winnares van De Nieuwe Lichting in 2019. Tessa voelt zich vereerd op Rouge Ardent te zingen voor haar grote idool en blaast iedereen weg met haar stem.
An Lemmens praat met Olivia Trappeniers in podcast The Best Of - Next Generation
Elke week breit An Lemmens online nog een vervolg aan The Best Of. Via vtm.be pakt ze uit met een unieke podcast waarin ze met een jonge artiest praat die al heel wat op zijn of haar palmares heeft staan. Na Mathieu Terryn van Bazart, Emma Bale, Slongs en Laura Tesoro is het deze week de beurt aan Olivia Trappeniers. De podcast The Best Of - Next Generation is te beluisteren op alle podcastplatformen én ook te bekijken op YouTube via deze link: https://vtm.be/the-best-of/beluister-en-bekijk-de-podcast-the-best-of-next-generation-hier.
28-09-2021 om 14:43
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
24-09-2021
STERKE KWALIFICATIES VOOR STIENES LONGIN
Dit weekend staat het hoogtepunt van het Belcar Endurance Championship op het programma: de 24 Uur van Zolder.
De kwalificaties voor de Limburgse etmaalrace werden al op donderdag afgewerkt, en daar wist Stienes Longin met #TheRocket11 Krafft/PK Carsport Norma absoluut te schitteren, door een tweede kwalificatietijd te laten optekenen.
126.903.
Dat was de rondetijd die Stienes Longin tijdens de Superpole voor de 24 Uur van Zolder liet klokken.
Goed voor de tweede tijd algemeen, op amper een handvol tienden van de tijd van Gilles Magnus en duidelijk sneller dan alle andere prototypes.
En daar ben ik ontzettend blij mee, stelde Stienes Longin met een brede grijns.
Ik kreeg één rondje in de Superpole en dat is mijn allersnelste rondje Zolder met een Norma ooit geworden. Ik denk dat ik zeven of acht tienden van mijn vorige besttijd heb weten af te doen. En op de startgrid plaats nemen tussen Gilles Magnus en Sam Dejonghe, toch twee referenties op dat gebied, dat doet altijd deugd.
Ik weet ook wel dat de startpositie voor een 24 uurs-race maar een relatief belang heeft, maar je staat bij de start toch beter wat meer vooraan, vervolgt Stienes Longin.
Hoe verder op de grid je staat, hoe groter de kans is dat je bij een incident in de aanvangsfase betrokken geraakt. Al hoop ik dat alle rijders die zaterdag de start nemen er het hoofd zullen bijhouden. Een 24 uurs-race win je niet in de eerste twee ronden.
Samen met vader Bert, Christoff Corten en de Zwitser Giorgio Maggi begint Stienes Longin zaterdagmiddag om 16 uur aan de 24 Uur van Zolder.