Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
23-03-2021
HUNTER FALLS LAAT ALLES LOS IN 'AIN'T NO LOVE'
Hunter Falls, de Leuvense singer-songwriter met koerdische roots die elementen van commerciële popmuziek weeft in zijn eclectische en gevierde internationale sound, kondigde deze week enthousiast aan dat hij op 19 maart 2021 een nieuwe single uitbrengt.
De nieuwe single, getiteld Aint No Love, is een nummer over het gevoel dat je ervaart wanneer je de persoon met wie je in een relatie zit niet kunt vertrouwen.
"Iedereen heeft wel eens het gevoel gehad dat diegene die we geacht worden ons leven te kunnen toevertrouwen, net niet kunnen vertrouwen", zegt Hunter.
"In dit nummer, in plaats van te doen alsof er niets aan de hand is, kunnen de teksten de andere persoon vertellen dat het tijd is om te gaan omwille van de gezondheid van beide partijen."
Het is een liefdeslied met een gebroken hart, dat zich zal verhouden tot luisteraars overal, terwijl mensen over de hele wereld werken om een gezonde en vertrouwensvolle relatie met hun partner te creëren.
Hunter Falls is synoniem geworden voor het gebruik van multiculturele benaderingen in zijn muzikale producties, waardoor hij de traditionele genre-grenzen kan verleggen.
Door zijn levendige herinneringen van begin tot einde om te zetten naar naadloze verhalen in zijn liedjes, is de muziek van Hunter een directe weerspiegeling van zijn geest en hart.
"Muziek zit in mij en zal daar altijd zitten", aldus Hunter. "
Ik hoop dat 'Aint No Love 'mensen overal zal inspireren om naar buiten te gaan om de liefde te zoeken die ze verdienen., want we verdienen allemaal echte, gezonde liefde."
Check zeker ook Hunter Falls zijn veelgeprezen singles 'Alone', 'Feeling Good' en 'Starshine'.
'Ain't No Love', de nieuwe single van Hunter Falls, kan u HIER beluisteren op alle grote streamingplatformen.
23-03-2021 om 13:50
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VRAAG NAAR VLIEGTUIGTICKETS VOOR DE ZOMER VERDRIEVOUDIGD
Het aantal geboekte vliegtickets voor de zomervakantie is de afgelopen weken verdrievoudigd.
Dat blijkt uit data van Vliegtickets.nl.
In week 11 (15 t/m 21 maart) werden er drie keer zoveel vliegtickets geboekt voor de zomervakantie ten opzichte van de maand ervoor (15 februari t/m 21 februari).
Het aantal boekingen voor de zomerperiode staat op dit moment op 40% ten opzichte van de zomerboekingen die gemaakt werden in dezelfde periode in 2019.
De vijf populairste bestemming voor de zomer zijn voorlopig Malaga, Faro, Ibiza, Mallorca en Barcelona.
Meivakantie
Waar de stijgende lijn voor het aantal boekingen voor de zomerperiode duidelijk te zien is, blijft deze voor de meivakantie uit, mede door het negatieve reisadvies van de overheid dat nog even van kracht blijft.
Voor de meivakantie ziet Vliegtickets.nl slechts 13% aan boekingen ten opzichte van 2019.
Goede hoop
Sander van Veen, Manager Marketing & Yield: Door het negatieve reisadvies van de Nederlandse overheid zit een vliegreis er voor de meivakantie helaas nog even niet in. De goede hoop lijkt gevestigd op de komende zomerperiode. Dit zien we ook terug in de boekingen, die de laatste weken weer een stijgende lijn vertonen.
23-03-2021 om 13:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BABA YEGA MAAKT EEN VUIST TEGEN HAAT
Afgelopen weekend verscheen er op het Instagram-account van dansfenomeen Baba Yega een nogal vreemde foto: we zagen het gezicht van een Baba dat zwaar was toegetakeld met daaronder de boodschap: Genoeg is genoeg.
Dit is niet onopgemerkt voorbijgegaan, de vele online reacties waren een mengeling van medeleven, ongeloof, verbijstering en spijtig genoeg zelfs leedvermaak.
Nu blijkt dat dit onderdeel is van een statement van de groep tegen haat en zinloos geweld.
De Babas maken een vuist tegen internetpesten, homofobie, racisme, en alle andere vormen van onverdraagzaamheid.
Volgens Baba Yega is de bewuste foto trouwens niet écht fake.
De make-up is fake, maar de wonde hebben velen misschien niet vanbuiten maar wel vanbinnen.
Of slachtoffers van haat nu moeten afrekenen met fysieke pijn of niet, de mentale schade is er steeds.
Baba Yega benadert iedereen met liefde en kiest resoluut voor de weg van verbinding en verzoening want het universum van Baba Yega laat immers geen haat toe
23-03-2021 om 13:35
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GEEN REISVERSOEPELINGEN: NEDERLANDERS BOEKEN WEER MASSAAL VAKANTIEWONING IN EIGEN LAND
Met het uitblijven van reisversoepelingen kiezen Nederlanders tijdens de meivakantie massaal voor een vakantiewoning in eigen land, zo blijkt uit cijfers van vakantiehuizenspecialist Belvilla.
Van de gasten die in de week van 15 t/m 21 maart een vakantiewoning geboekt heeft, koos ruim 85% voor een binnenlands verblijf.
Van alle boekingen die dit kalenderjaar al gemaakt zijn voor de meivakantie, kiest 69% voor een vakantiewoning in eigen land.
Van de informatie die voor de persconferentie van aanstaande dinsdag uitgelekt is blijkt dat het strenge advies om niet naar het buitenland te gaan van kracht blijft. Dat betekent dat we ook in de meivakantie in eigen land moeten blijven. De binnenlandse boekingen zijn iets gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar (12%). Ten opzichte van het pre-coronajaar 2019 worden er 25% meer vakantiehuizen in Nederland geboekt.
Last-minutes
Hanita van der Meer, Director PR and Communication van Belvilla: Het viel te verwachten dat het advies om niet naar het buitenland te reizen van kracht zou blijven. Toch wilden mensen graag een bevestiging voordat ze in eigen land vakantiehuizen gingen boeken. Dat zien we nu ook terug in de boekingen. Naast de huidige boekingen verwachten we ook dat er nog veel last-minute vakantiehuizen vastgelegd zullen worden nu een reis naar het buitenland afgeraden wordt.
Zomer
Een zomervakantie in het buitenland behoort hoogstwaarschijnlijk wel tot de mogelijkheden. Ruim 55% van de boekers kiest deze zomer voor een vakantiewoning in het buitenland. De populairste buitenlandse zomerbestemmingen zijn voorlopig België, Frankrijk en Oostenrijk.
Het aanbod van Belvilla, sinds 2019 onderdeel van OYO Vacation Homes, bestaat uit ruim 40.000 vakantiehuizen in 20 Europese landen.
23-03-2021 om 13:32
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIEUW SEIZOEN DERTIGERS: DE TERUGKEER VAN SAARTJE ZORGT VOOR DEINING IN DE VRIENDENGROEP
Vanaf maandag 5 april laat Eén het derde seizoen van Dertigers zes weken langlos op zijn kijkers. Pieter, Nora, Tinne, Bart, Alex en Saartje zijn al bevriend sinds hun studententijd in het bruisende Antwerpen, maar de eens zo hechte groep dertigers heeft het moeilijk. De vrienden krabbelen recht na het onverwachte vertrek van Saartje. Zonder veel uitleg verbrak ze haar relatie met Pieter en keerde, onder dwang van Pieters ex An, terug naar Londen. Omdat niemand de ware reden van haar vertrek kent, stuit Saartje natuurlijk op veel onbegrip. Maar ze zal er alles aan doen om haar geheim te bewaren en zo Pieter en zijn zoontje Lucas te beschermen.
Ook Tinne kreeg een opdoffer: net nu zij en Bart beslist hadden om uit elkaar te gaan, blijkt ze zwanger te zijn. Uiteraard heeft Tinne schrik om dit nieuws aan Bart te vertellen. Hoe zal hij reageren? Tinnes onverwachte zwangerschap zorgt ook voor verdeeldheid in de groep. Want zelfs al zijn Alex en Elias volop hun trouwfeest aan het voorbereiden, hun kinderwens steekt steeds feller de kop op. En bij hen is dat natuurlijk niet zo vanzelfsprekend.
Voor Nora lijkt het allemaal goed te gaan, ze is dolverliefd op Hans en het contact met haar plusdochter Claire loopt perfect. Maar Nora het leeftijdsverschil tussen haar en Hans blijkt toch een struikelblok: ze hebben elk andere verwachtingen van het leven...
Dertigers: vanaf 5 april van maandag tot en met donderdag om 21.25 uur op Eén en meteen volledig te bekijken via VRT NU.
Voor wie zijn geheugen nog even wil opfrissen: seizoenen 1 en 2 zijn nu te (her)bekijken via VRT NU.
De personages
SAARTJE DE SMET (Kim Van Oncen) - 36 jaar - Freelance fotografe
Saartje moet leven met de gevolgen van haar drastische keuze. Ze heeft haar relatie met Pieter beëindigd zodat An zou stoppen met de strijd om zoontje Lucas. De job in Londen die Saar als excuus gebruikte, blijkt helemaal niet te bestaan en ze wordt geconfronteerd met de harde realiteit: in Londen zit niemand te wachten op Saartje de fotografe.
Een terugkeer naar Antwerpen dringt zich op. Maar dat stuit natuurlijk op heel wat onbegrip bij haar vrienden en bij Pieter. Hoe kan ze dit uitleggen zonder haar afspraak met An te schenden? Lukt het om dit geheim te houden of neemt ze toch iemand in vertrouwen?
PIETER LEIRS (Yannick de Coster) - 37 jaar Combineert een job als tuinier bij PAKT met een job in de horeca.
Gescheiden van AN (Katrijn Govaert) - heeft een zoontje LUCAS (8 jaar)
Pieters leven werd helemaal omgegooid toen Saartje besliste om terug naar Londen te vertrekken. Hij begrijpt er uiteraard niets van, hij heeft zo hard gevochten voor hun relatie. Hij heeft Saartje verdedigd, zelfs toen hij daardoor dreigde zijn zoon veel minder te kunnen zien. En net nu An de strijd voor Lucas staakt, laat Saar hem in de steek.
Als Saar dan opeens opduikt in Antwerpen, eist Pieter een verklaring. Maar omdat ze hem geen duidelijke uitleg geeft, raakt hij erg gefrustreerd. Steeds meer begint hij te beseffen dat er iets niet klopt, dat Saar hem de waarheid niet vertelt.
BART VAN ROELENBOSCH (Tom Dingenen) - 38 jaar - Marketingmanager
TINNE DEJAEGHERE (Evelien Van Hamme) - 37 jaar Directrice van een lagere school
Samen ouders van LOUISE (13) en ROBBE (9)
Tinne en Bart zijn tot het besluit gekomen dat hun huwelijk niet meer te redden valt. Tinne kan Bart zijn ontrouw niet vergeven, en zij is verliefd geworden op een collega. Iets wat Bart haar uiteraard kwalijk neemt. Maar dan blijkt Tinne zwanger te zijn. Moet ze het aan Bart vertellen? Wil ze het houden? Zorgt dit onverwachte nieuws ervoor dat ze hun huwelijk toch nog een kans geven? Of drijft het hen onherroepelijk uit elkaar?
ALEX HUDDERS (Kristof Goffin) - 37 jaar - Verpleger
Verloofd met ELIAS SEFA (Yemi Oduwale) - 31 jaar - Personal coach
Alex en Elias leven heel hard mee met de relatieproblemen van hun beste vrienden. Maar ze vinden het moeilijk om geen kant te kiezen. Ook de ongeplande zwangerschap van Tinne zorgt voor wrevel. Alex en Elias willen ook graag kinderen, maar bij hen zal enige gezinsuitbreiding zorgvuldig gepland en uitgezocht moeten worden. Kiezen ze voor adoptie, pleegzorg of gaan ze toch op zoek naar een draagmoeder?
NORA DUSHKU (Ellen Verest) - 37 jaar - Pedagoge bij het Centrum voor leerlingenbegeleiding Samen met HANS (58).
Mama van INA (7 maanden) en plusmama van CLAIRE (24)
Nora heeft eindelijk rust gevonden in de liefde. Hans blijkt alles wat ze nodig heeft, maar zijn verwachtingen voor de toekomst wijken toch erg af van de hare. Zal het leeftijdsverschil een struikelblok voor hun relatie worden? Wie zal zijn plannen moeten aanpassen?
Dertigers: vanaf 5 april elke maandag tot en met donderdag om 21.25 uur op Eén en meteen volledig te bekijken via VRT NU.
Dertigers is een programma van Warner Bros voor Eén.
De reeks kwam opnieuw tot stand met de steun van de stad Antwerpen, Scio en de Belgische Tax Shelter. Stad Antwerpen ondersteunt de serie Dertigers al sinds het eerste seizoen zowel financieel als logistiek vanuit het stadsmarketingfonds. Met dit fonds ondersteunt stad Antwerpen organisaties met een interessant project dat kan bijdragen aan het imago van de stad. Dertigers toont Antwerpen als een bruisende, creatieve en innovatieve stad, waar het voor dertigers aangenaam is om te wonen, te werken en een leven uit te bouwen.
23-03-2021 om 13:30
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WAT ALS JE MAN VASTSTELT DAT HIJ ZICH VROUW VOELT?
In Kat zonder Grenzen ontmoet Kat deze week transgender personen en hun partner, en ze is vooral benieuwd hoe hun partners omgaan met de nieuwe situatie. Kat gaat op bezoek bij Winne en haar vrouw. Winne woont met Liesbeth in Mechelen en heeft een verantwoordelijke functie bij de federale overheid. Winne en Liesbeth hebben een moeilijke tijd achter de rug: ze zijn al 26 jaar getrouwd, maar na tien jaar huwelijk besefte Winne - die als man werd geboren - dat ze zich als vrouw identificeert. Winne en Liesbeth besloten getrouwd te blijven, maar voor Liesbeth blijft deze nieuwe realiteit vallen en opstaan.
Kat spreekt ook met Laura en Mats: zij gaan binnenkort trouwen. Mats werd geboren in het verkeerde lichaam: Mats was vroeger een vrouw en is bezig met zijn transformatie tot man.
Kat gaat ook langs bij Fleur, bij hun geboorte kreeg Fleur de naam Karel van hun ouders. Fleur is genderfluïde. Fleur is al 14 jaar getrouwd met Sandra: ze kennen elkaar al van kinds af aan. De outing van Fleur gebeurde nog niet zo lang geleden en mede dankzij hun vrouw.
Sandra herinnert zich nog goed de eerste keer dat ze naar buiten kwam met Fleur, en niet met Karel
Kat zonder Grenzen, woensdag om 21u35 bij Play4
23-03-2021 om 13:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VIKTOR VERHULST EN MONICA GEUZE PRESENTEREN DIT NAJAAR EEN COMPLEET VERNIEUWDE EDITIE VAN TEMPTATION ISLAND
Viktor Verhulst en de Nederlandse Monica Geuze zijn de presentatoren van een geheel vernieuwd seizoen Temptation Island: Love or Leave.
Na het gigantische succes van de talrijke seizoenen van Temptation Island komt Play5 dit najaar met een compleet vernieuwde editie.
In Temptation Island: Love or Leave is de vraag niet of de koppels de verleiding kunnen weerstaan, maar of ze met de ware zijn.
De opnames van dit vernieuwde seizoen vinden deze zomer ergens in Europa plaats.
Wie zich wil inschrijven kan dat via goplay.be.
Viktor Verhulst:Temptation Island is al sinds jaar en dag een iconisch programma op de Vlaamse televisie, een programma waarvan ik alle voorgaande reeksen op de voet heb gevolgd. Uiteraard ben ik blij de honneurs te mogen waarnemen van deze bijzondere versie van het liefdesspel waar een nieuwe rol voor de singles is weggelegd. In de vorige Temptation Island versies waren het de verleiders die een relatie moesten proberen uit elkaar te drijven, nu zijn het singles die zelf ook op zoek zijn naar een serieuze relatie. Samen met de ravissante Monica plannen we er een mooi seizoen van te maken."
Monica Geuze:Het is een eer om het tweede seizoen van Temptation Island: Love or Leave te presenteren. Dit keer is het samen met ons buurland België en ik kijk ernaar uit om met Viktor samen te werken. Vorig jaar zag alles er zo romantisch uit, ik verheug me nu al op de plek waar we gaan filmen en natuurlijk op het seizoen zelf.
Over Temptation Island: Love or Leave Is hij/zij de ware? Of is er toch iemand die beter bij mij past? is de grote vraag in de vernieuwde editie van Temptation Island: Love or Leave. In Temptation Island: love or Leave geven vier koppels op een zonnige locatie elkaar de vrijheid om te ontdekken of ze met de ware zijn of dat er toch iemand is die beter bij hen past. De partners worden van elkaar gescheiden en komen in contact met singles die op zoek zijn naar een serieuze relatie. Tijdens meerdere dates krijgen ze de kans een diepere connectie aan te gaan en te groeien als persoon. Gaan de deelnemers na het experiment weer terug naar hun vaste partner? Deze keer dus geen verleiders, maar singles op zoek naar een serieuze relatie.
Temptation Island: Love or Leave wordt geproduceerd door SimpelZodiak in samenwerking met Zodiak Belgium en is later dit jaar te zien bij Play4 en Videoland.
23-03-2021 om 13:23
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RODE DUIVELS OPNIEUW IN ACTIE IN EERSTE DRIE KWALIFICATIEWEDSTRIJDEN VOOR WK 2022
Vanaf morgen, woensdag 24 maart, is er weer duivels goed voetbal bij VTM.
De Rode Duivels maken zich op voor hun eerste drie kwalificatiewedstrijden voor het Wereldkampioenschap van 2022.
Morgen, woensdag 24 maart, staat het elftal tegenover Wales in het King Power at Den Dreef Stadium in Leuven.
Nu zaterdag 27 maart gaan Kevin De Bruyne en co. voor de overwinning tegen Tsjechië in het Sinobo Stadium in Praag.
En de derde kwalificatiewedstrijd tegen Wit-Rusland staat volgende week op dinsdag 30 maart gepland, opnieuw in Leuven.
Tijdens deze drie wedstrijden neemt Stef Wauters, samen met vaste analisten Marc Degryse en Jan Mulder, plaats in de studio van Vandaag is Rood.
Elke keer schuift er ook een derde voetbalkenner mee aan. Morgen, woensdag 24 maart, is dat voormalig Rode Duivel Jan Ceulemans.
Nu zaterdag 27 maart komt Zulte Waregem-speler Olivier Deschacht langs.
En op dinsdag 30 maart is Nicolas Lombaerts, die vorig jaar nog afscheid nam van het profvoetbal, te gast.
De drie wedstrijden van de Rode Duivels zijn die dagen vanaf 20.25 uur live te volgen bij VTM en op HLN.be.
Stef Wauters: "We hebben ons de afgelopen maanden goed geamuseerd met de UEFA Nations League, maar nu wordt het nog iéts belangrijker: drie kwalificatiematchen voor het WK van volgend jaar. En die matchen zijn ook nog eens cruciaal in de voorbereiding op het EK in juni en juli. Veel stof om over te praten dus met Jan en Marc, en telkens een derde voetbalgast. Het wordt spannend én gezellig!"
23-03-2021 om 13:19
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
JANE BIRKIN OP WOENSDAG 8 DECEMBER 2021 IN HET KONINKLIJK CIRCUS
In juli 2020 voltooit Jane Birkin de opnames van "Oh! Pardon, tu dormais .
Een historisch moment.
Omdat Jane op het hoogtepunt van haar lange carrière, van een leven vol romantiek en tragiek, op het kruispunt van alle kunsten en kunstenaars, met haar extreme gevoeligheid, altijd een muze en performer is geweest, en zichzelf zelden als auteur heeft getoond...
Tot Étienne Daho, overtuigd door haar talent als auteur met zoveel kracht en diepgang, er eindelijk in slaagt haar te overtuigen om haar eigen teksten op te nemen, te beginnen met de tekst die ze twintig jaar geleden schreef.
Het album "Oh! Pardon, tu dormais is een muzikaal project bedacht door Etienne Daho, geschreven door Jane Birkin en Etienne Daho voor enkele van de teksten, en gecomponeerd en geproduceerd door Etienne Daho en Jean-Louis Piérot.
Jane Birkin stelt haar nieuwe album voor op woensdag 8 december 2021 in het Koninlijk Circus in Brussel.
Een uitgelezen kans om te genieten van een bijzondere artiest of haar te (her)ontdekken tijdens een concert dat je zeker niet mag missen!
Tickets zijn onmiddellijk verkrijgbaar via livenation.be.
23-03-2021 om 13:16
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
POLO & PAN OP DONDERDAG 24 MAART 2022 IN LA MADELEINE: NIEUWE DATUM!
Naar aanleiding van de genomen maatregelen door de Belgische regering om het coronavirus (COVID-19) in te dijken, kunnen veel evenementen niet plaatsvinden op de voorziene datum.
Het concert van Polo & Pan, dat zou plaatsvinden op 21 april 2021 in La Madeleine (Brussel), wordt hierdoor uitgesteld naar donderdag 24 maart 2022.
Tickethouders worden persoonlijk via mail gecontacteerd.
Er zijn nog tickets te koop voor deze nieuwe datum, meer info via livenation.be.
De gezondheid en veiligheid van artiesten, fans en medewerkers is onze grootste prioriteit.
Blijf de richtlijnen van de overheden opvolgen.
Zorg voor jezelf en elkaar.
23-03-2021 om 13:15
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
22-03-2021
LIMBURGSE INFLUENCER CAMILLE SCHUERMANS DOOR CORONA AL 3 MAANDEN VAST OP CYPRUS BIJ VRIEND/PROFVOETBALLER JENS TEUNCKENS
Opgesloten op Cyprus: het overkwam beauty influencer en WAG Camille Schuermans (19, Zepperen, + 45K volgers op Instagram).
Wegens de strenge lockdown kan ze het eiland, waar haar vriend Jens Teunckens (23, Geel, ex-KVC Westerlo, Club Brugge, Royal Antwerp FC) het doel verdedigt bij eersteklasser AEK Larneca, al ruim drie maanden niet verlaten.
Vluchten worden last minute gecanceld en inwoners moeten eerst een sms sturen voordat ze de deur uit mogen.
Camille: Ik mis de gewone dingen, zoals kleine discussies met mijn familie.
Een uitgestorven eiland Reizen, feesten en vrijuit bewegen: veel normale dingen zijn dankzij de coronacrisis niet meer vanzelfsprekend.
Camille is één van de Belgen die dankzij Covid-19 vastzit in het buitenland.
Nog voor de huidige besmettingsgolf besloot Camille met Jens mee te reizen om hem in zijn carrière te ondersteunen.
Inmiddels zijn er op Cyprus sinds de nieuwe uitbraak van het virus strenge maatregelen genomen om het aantal besmettingen te beperken.
Het eiland, wat normaal gesproken leeft van toerisme, is nu een stuk leger.
Camille vertelt: Bijna alles is gesloten; er is weinig te doen.
Even een frisse neus halen? Ook dat kan niet zomaar.
Voordat je hier naar buiten mag, moet je eerst een sms sturen om toestemming te vragen.
Camilles dagen bestaan nu vooral uit online lessen (Schuermans studeert Communicatiemanagement aan Hogeschool Gent, red.) en het shooten van content voor haar socials.
Mijn vriend is mijn fotograaf.
Het is alsof je op een andere wereldbol zit - Camille Schuermans
Skypen met vrienden en familie Het eiland verlaten is niet zo simpel als het lijkt.
België hanteert tot 1 april 2021 een reisverbod.
Daarnaast worden vluchten in Cyprus regelmatig last minute gecanceld.
Dit kan zelfs één uur van tevoren nog gebeuren.
Inmiddels is Camille al ruim drie maanden niet in België geweest. Camilles ouders en zus kunnen haar wegens de reisbeperkingen ook niet
bezoeken.
Om toch in contact te blijven met haar familie appt, skypet en belt ze veel.
Bijvoorbeeld met haar goede vriendin en mede-influencer Amy Sonck.
Camille:
Ik mis de gewone dingen. Kleine discussies, mijn hart luchten bij mijn mama en de veranderingen thuis. Het is alsof je op een andere wereldbol zit. Jens en ik zijn nu elkaars uitlaatklep.
Desondanks heeft de situatie ook positieve gevolgen.
Camille:De band met mijn zus is heel erg verbeterd.
Over twee maanden is het voetbalseizoen van Jens bij AEK Larnaca afgelopen.
Camille hoopt dat ze dan weer terug kan naar België.
Ik kan niet wachten tot ik mijn familie weer mag zien."
22-03-2021 om 15:12
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TINNE OLTMANS SCOORT TOP 10 HIT MET THEMALIED 'LISA'
Het themalied 'Op een dag' van 'Lisa' blijkt twee weken na release al erg populair te zijn bij de vele fans.
De single van Tinne Oltmans komt vandaag de Top 10 binnen van de Ultratop Vlaamse 50 op 7.
Tinne zorgt met 'Op een dag', dat ze samen schreef met componist/producer David Poltrock, voor een feel good song met veel hoop en positiviteit.
Vorige week was 'Op een dag' alvast de hoogste nieuwe in de Ultratop Vlaamse 50 op 14.
Tinne Oltmans heeft hiermee sinds haar muzikale solodebuut met 'Verdrijf me' in 2020 meteen haar tweede Top 10 single op zak.
22-03-2021 om 14:56
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
INSTRUMENTALIST YVAN GUILINI NAM IN LILLO DE CLIP OP VOOR 'WINTER MEMORIES'
Op de wandeldijk in het unieke havengebied vanLillo-Fort, nam Yvan Guilini de videoclip op voor zijn wereldhit Winter Memories.
In de zomer is het precies 45 jaar geleden dat het nummer al een eerste keer goed was voor wereldwijd succes en de internationale doorbraak betekende voor The King of Hammond.
In eigen land verkocht Guilini meer dan 100.000 plaatjes en van het gelijknamige album gingen er alleen al bij ons meer dan 50.000 stuks over de toonbank.
Misschien herhaalt de geschiedenis zich wel, want door de buitenlandse belangstelling Yvans recente album Music Forever verschijnt dit voorjaar in meer dan 132 landen en de jeugd, die dankzij het internet en de sociale media het nummer herontdekt, verschijnt het nummer opnieuw maar nu wel met een bijhorende videoclip.
Rond mijn 65ste heb ik hier nog een tijdje verbleven op de Cartouche, het yacht van mijn schoonzoon. Met veel bewondering keek ik toen naar de activiteiten die zich toen op en naast het water afspeelden. Aan de overkant van de dijk zag je de containerkranen van het Deurganckdok. Lillo is voor mij een pittoresk dorpje dat charme en klasse uitstraalt. Ik kom hier graag. Met de cameraploeg mochten we gebruikmaken van yachtclub Scaldis, waardoor we in alle rust de clip konden opnemen, bij nota bene min 8 graden. Het was koud, maar ik ben dat gewoon. Overdag werk ik nog steeds als sloper op een bouwwerf, dus ik weet perfect hoe je de koude moet trotseren. Chantal, mijn vriendin die je ook ziet in de clip, vond de temperatuur iets minder (lacht). Gelukkig kon ze zich regelmatig binnen wat gaan opwarmen. Ik ben heel blij met het eindresultaat en super gelukkig dat Winter Memories eindelijk voorzien werd van beelden, gedraaid in het sneeuwlandschap van Lillo, zegt Yvan enthousiast.
Winter Memories van Yvan Guilini vind je terug op zn recentste album Music Forever dat fysiek en digitaal is verschenen op Game Records.
22-03-2021 om 14:52
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BINNEN EEN MAAND STAAN K3 LIVE-AUDITIES REEDS VOOR DE DEUR
Wie wordt de vervanger/vervangster van Klaasje bij K3?
Na 22.690 inschrijvingen is Studio 100 begin vorige week gestart aan het selectieproces.
Vanaf eind april - begin mei zullen zowel in Vlaanderen als in Nederland de live-audities voor het nieuwste K3-lid plaatsvinden.
Uit de 22.690 inzendingen maakte Studio 100 begin vorige week al een eerste selectie.
Aan die geselecteerden werd gevraagd om extra gegevens en materiaal in te sturen tegen zondag 21 maart om middernacht.
Iedereen die dit gedaan heeft moet de komende weken goed zijn mailbox, ook zijn spambox, in de gaten houden.
Mocht iemand geselecteerd zijn voor de live-audities dan ontvangt die persoon hierover voor eind april bericht.
Net als in 2015 vinden de live-audities zowel in Nederland als Vlaanderen plaats, deze keer rond eind april - begin mei.
Hoeveel deelnemers er in totaal worden uitgenodigd voor de live-audities, is nu nog niet te zeggen.
Studio 100 zorgt ervoor dat alle audities coronaproof zullen verlopen.
De jury zal op gepaste afstand van elkaar zitten en de kandidaten zullen onderling niet met elkaar in contact komen.
Een selectie na de live-auditie ronde van mei geeft de kandidaten een plaats in het geplande TV programma,
VTM onderzoekt immers samen met SBS6 of ze samen een mooi programma kunnen maken over de zoektocht naar de nieuwe K3, net zoals 5 jaar geleden.
Maar er is nog niets inhoudelijks over het eventuele gezamenlijke programma bekend en er is ook nog niets definitief.
Daarover volgt binnenkort meer nieuws!
Na meer dan vijf jaar zal Klaasje in het najaar van 2021 K3 verlaten.
Hanne en Marthe zullen uiteraard bij de selectie van het nieuwe K3-lid nauw betrokken worden.
22-03-2021 om 14:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
STUDENTEN LERARENOPLEIDING GETRAIND IN MENTAAL WELBEVINDEN
De lerarenopleiding van de Karel de Grote Hogeschool (KdG) bouwde al enkele jaren ervaring op in een vak rond mentaal welbevinden, en onderstreept vandaag het belang ervan.
Drie jaar geleden lanceerden we het vak Focus op persoon, en daar zien we nu de eerste resultaten van. Dit vak stimuleert het mentaal welbevinden van onze studenten én het stelt hen in staat om rond mentaal welbevinden aan de slag te gaan met de leerlingen in hun klas, vertelt Katrien Hens, docente in de opleiding.
Directe aanleiding toen waren de cijfers voor uitval door burn-out bij leraren. Met corona wint het vak uiteraard nog aan belang.
Welbevinden is een kernwoord geworden, niet enkel in het onderwijs, maar in de hele maatschappij. Inzetten op sociaal-emotionele vaardigheden is een absolute must en zou een plaats moeten krijgen in elke opleiding, stelt Katrien Hens.
We willen onze studenten leren inzetten op hun eigen emotioneel welzijn en bijgevolg ook op dat van de leerlingen in hun klas.
Dat het mentaal welbevinden van studenten door corona erg onder druk staat, lijdt geen twijfel.
Maar we merken wel dat er studenten zijn die nu de vruchten plukken van de technieken die ze de voorbije jaren aangeleerd kregen. Ze hebben als het ware voor de storm al ontdekt hoe ze bepaalde tools kunnen inzetten om aan hun mentaal welzijn te werken, aldus de docente.
De studenten lager onderwijs krijgen het vak in hun eerste en tweede jaar.
Ze zijn vaak nog erg zoekend in wie ze zijn en waar ze naartoe willen.
Dit vak helpt hen om hierover te reflecteren en antwoorden te zoeken bij zichzelf.
Katrien Hens: We zoomen in op communicatie, feedback, de groep, henzelf en veerkracht. Zeker nu ervaren ze veel druk door corona, door de maatschappij, door hun studies die anders verlopen en hun verwachtingen die ze vaak noodgedwongen moeten bijstellen. Daar moeten ze mee leren omgaan.
Tweedejaarsstudent Caro Van de Vyver (22) vertelt: Vanuit het vak ga je op een heel andere manier naar dingen kijken. Je staat stil bij jezelf en je eigenwaarde. Er zijn heel veel mensen die om je geven! Vaak zie je dit zelf niet, maar als je eenmaal roept voor hulp tijdens je obstakels, zal je zien dat er altijd mensen zijn om je op te vangen. Durf hulp te vragen en te aanvaarden.
Eerstejaarsstudente Anne Van Gilse (19) vult aan: Wat we in Focus op persoon meekregen, is dat het belangrijk is om erkenning te krijgen persoonlijk, maar ook in het professionele leven. In deze bizarre tijden is het nog belangrijker om zelf de kans te krijgen om te spreken en te luisteren én om gehoord te worden.
Het vak focust eerst op het niveau van het welbevinden van de student, in het tweede jaar op het niveau van de leerlingen.
Het is een combinatie van theorie, casussen en een intensieve flexweek met workshops en groepswerk.
De eerstejaarsstudenten nemen deel aan dit vak in kleine klasgroepen:
Zo voelen ze zich veilig om over kwetsbaarheid in gesprek te gaan. Het geeft hen extra kracht om daarna de onderwijswereld in te stappen en een verschil te kunnen maken voor het emotioneel welbevinden van kinderen. Feel good to do good, stelt de docente.
Katrien Hens: We zijn blij dat we met dit vak al de eerste stappen gezet hebben in het broodnodig werken aan het langetermijngeluk van onze jongvolwassenen en hun toekomstige leerlingen.
De docente werkte het vak uit samen met Cathy Crabbe en Annelies Van Santvliet.
Ook andere hogescholen toonden al interesse om met dit vak aan de slag te gaan in de lerarenopleiding.
22-03-2021 om 14:47
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
LISA-ACTRICE FEMKE VERSCHUEREN WERKTE VOOR DE VIDEOCLIP VAN HAAR NIEUWE SINGLE 'HOE KEN JIJ MIJ?' SAMEN MET EEN 16-JARIGE STUDENT
Kijkers van de populaire VTM-telenovelle Lisa weten inmiddels dat Zoë, die ondertussen Elke is geworden in de serie, houdt van zingen, iets waar actrice Femke Verschueren in het echte leven ook mee bezig is.
Op jonge leeftijd nam ze voor ons land al deel aan het Junior Songfestival.
Ondertussen is er de release van Hoe ken jij mij?, een nieuwe single die het bijzonder goed doet en waarmee ze verder schrijft aan haar solocarrière.
Zingen en acteren zijn twee dingen die mij nauw aan het hart liggen en die ik heel graag doe. Naast mijn studies zijn dat de dingen waar ik mijn creativiteit in kwijt kan, zegt de bijna 21-jarige studente Wiskunde aan de Antwerpse Universiteit.
De mooie kansen die Femke krijgt, geeft ze ook aan anderen.
Zo werkte ze voor de videoclip van Hoe ken jij mij? samen met de 16-jarige Robbe Rutten uit Hasselt.
Robbe studeert Audiovisuele Vormgeving aan de Hasseltse kunsthumanioraPikoh en binnen die opleiding was dit een uit de hand gelopen opdracht die hij tot een goed einde bracht.
Eind februari hebben we gefilmd op een groot grasveld recht tegenover het hoofdgebouw van de Antwerpse Universiteit. Je ziet verschillende tekenaars die op papier tekenen hoe ze mij zien, elk op een andere manier. Dat vertrekpunt past ook perfect bij hoe mensen op een verschillende manier naar andere mensen kijken, wat ook de ondertoon en boodschap is van mijn nummer. We kennen allemaal elkaar, maar op een andere manier en das net het mooie aan het leven, zegt de Morkhovense enthousiast.
Femke bedacht het scenario, zocht mee naar de invulling en keek over Robbe zn schouders mee naar het eindresultaat.
Ik ben heel blij met het eindresultaat, want het is een leuke clip geworden. Hij heeft nog een weg af te leggen, maar chapeau wat Robbe op zijn jonge leeftijd al realiseerde. Ik sta er zeker voor open om in de toekomst opnieuw samen te werken met jongeren, want ik weet hoe fijn het is wanneer je zelf zon mooie kansen krijgt.
Hoe ken jij mij van Femke verscheen op het label House of Entertainment en is digitaal beschikbaar.
22-03-2021 om 14:38
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
METRONOMY OP ZONDAG 3 APRIL 2022 IN DE ANCIENNE BELGIQUE
Volgend op de release van hun zesde plaat Metronomy Forever (2019) en in afwachting van de herwerking van hun tienjarige en nu al haast mythische album The English Riviera later dit jaar, bevestigt het Engelse vijftal zijn terugkeer naar het podium!
Metronomy zal op 3 april 2022 optreden in de Ancienne Belgique in Brussel.
Tickets zijn verkrijgbaar vanaf vrijdag 26 maart om 10u.
Met zes langspelers op dertien jaar tijd, zijn Joseph Mount en zijn bende er wonderwel in geslaagd om zich in de hoogste regionen van de Engelse elektroscene te nestelen.
Dansvloeren gaan spontaan in vuur en vlam bij hun onnavolgbare en moeilijk te definiëren sound, en duizenden fans gingen al overstag voor hun aanstekelijke disco-, funk- en popmelodieën met nét de juiste dosis aan synth-lijnen erdoorheen.
Waar de band zich in eerste instantie op de kaart zette met talloze gesmaakte remixes (Gorillaz, Lykke Li, Klaxons, Charlotte Gainsbourg), duurde het niet lang voor ze hun bekendheid ook aanwakkerden met tijdloze tracks als The Upsetter, Love Letters, Call Me, of vooral The Look en The Bay.
Metronomy, dat is avant-garde, subtiliteit en een verbluffend talent, dat pas live volledig tot zijn recht komt.
Een must!
22-03-2021 om 14:35
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
CAST SPEELFILM ANNE+ COMPLEET
Thorn Roos de Vries, bekend als de non-binaire Lesley uit Spangas, is toegevoegd aan de cast van de film ANNE+.
De opnames starten deze woensdag in Amsterdam.
De speelfilm, gebaseerd op de succesvolle dramaserie, wordt eind september in de Nederlandse bioscopen uitgebracht door Dutch FilmWorks en zal later wereldwijd te zien zijn op Netflix.
Thorn Roos de Vries gaat de rol van Lou spelen, een non-binair persoon die in korte tijd een belangrijke rol gaat spelen in het leven van Anne. Die is hiermee de eerste non-binaire karakter in een Nederlandse speelfilm. Eerder werd al bekend dat Hanna van Vliet de rol van Anne weer gaat vertolken. Verder keert de bestaande cast ook terug, waaronder Jade Olieberg als Jip, Eline van Gils als Lily, Jouman Fattal als Sara, Ayla Çekin Satijn als Maya, Huib Cluistra als Teun, Jesse Mensah als Max, Jacqueline Blom als moeder Liesbeth en Hein van der Heijden als vader Jos. Een nieuwe rol is die van Romana Vrede als Jill. De film ANNE+ is, net als de serie, geschreven door Maud Wiemeijer, wordt geregisseerd door Valerie Bisscheroux en geproduceerd door Millstreet Films.
De serie ANNE+ kreeg zowel binnen Nederland als in het buitenland lovende kritieken door onder andere de verfrissende stijl en queer representatie.
De serie werd meerdere keren genomineerd voor onder meer de Gouden Kalveren en de Prix Europa en werd geselecteerd door diverse prestigieuze internationale filmfestivals.
Sinds maart is de serie ook in zn geheel te zien op Netflix in Nederland en voor het eerst ook in België.
"Ik vind het geweldig dat ik mijzelf mag toevoegen aan de cast van ANNE+. Niet alleen vanwege het team, dat voelt als een warm bad, maar ook omdat de serie ANNE+ zoveel heeft gedaan voor de LGBTQ+community. De serie heeft zoveel taboes doorbroken. Het is fantastisch dat er nu een film komt en nog leuker dat ik er in mag spelen", aldus Thorn Roos de Vries.
De film ANNE+
Net voordat Anne gaat emigreren naar haar grote liefde Sara in Montréal, keurt haar uitgever het manuscript dat ze heeft ingediend voor haar eerste boek af. Wat heeft Anne nou eigenlijk te vertellen? En hééft ze überhaupt wel iets te vertellen? Noodgedwongen gaat Anne op zoek naar wat ze wil in het leven, want niet alleen het hoofdpersonage uit haar boek lijkt te zijn afgedwaald. Dan ontmoet ze de non-binaire Lou die anders in het leven staat. Langzaam vindt Anne al struikelend richting in haar leven. Ze herschrijft haar boek en realiseert zich dat ze keuzes moet maken.
Over de productie
ANNE+ is een initiatief van Maud Wiemeijer (scenario), Valerie Bisscheroux (regie) en Hanna van Vliet. De film ANNE+ wordt geproduceerd door Rachel van Bommel en Suzan de Swaan van Millstreet Films, in coproductie met BNNVARA. De film komt tot stand met steun van de Netherlands Film Production Incentive en CoBO.
Dutch FilmWorks brengt ANNE+ in september uit in de bioscoop.
22-03-2021 om 14:34
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ANDY PEELMAN HERBELEEFT ZIJN JEUGD, MET EEN LACH EN EEN TRAAN
Op dinsdag 23 maart keert eeuwige speelvogel Andy Peelman terug naar gemeenteschool De Puzzel in Lebbeke. De school waar van studeren weinig in huis kwam, maar waar hij grootste onderscheiding haalde in Lichamelijke Opvoeding. Behalve turnen was er geen enkel vak dat mij kon boeien, aldus Andy. Turnjuf Regine herinnert het zich levendig: De manier waarop hij zich inzette was heel mooi. Hij staat in mijn top 5 van favoriete leerlingen. Haar collegas waren dan weer minder veilig voor de kleine deugniet van toen. Andy vertelt over de juf die ooit in brand stond. We hadden naast haar bureau een grote kaars doen branden. Juf Van de Moortel zette zich aan het bureau en haar kleed begon plots te smeulen. We hebben moeten ingrijpen, want anders Zon apenkuren haalden wij uit.
Van leren kwam op school dan ook niet veel in huis. Als het maar amuseren was bij Andy, in plaats van leren. Ik moest altijd naar het oudercontact, maar het was nooit goed, weet mama Lisette. Andy: Ik heb geen negatief gevoel bij mijn schooltijd. Integendeel, ik had altijd plezier. Zo ook met boezemvriend van toen tot nu Kevin, die terugblikt op hun jeugd.
De onbetwiste hoofdrol in Andys jeugd was weggelegd voor mama Lisette, nog steeds zijn rots in de branding. En dat maakt hem emotioneel. Je hebt maar één moeder en we komen van ver. Het was niet altijd evident. Het gezin had het financieel niet breed. Ik had geen boekentas van Kipling en mijn Buffalos waren fake. Als kind was ik me daar zeker van bewust. Maar ik had nooit het gevoel dat ik niet mee kon. Want ik hád het wel, weliswaar met witte producten. Dat heeft er zeker toe geleid dat mijn moeder en ik één en ondeelbaar zijn. Dat bewijst ook een misdaad uit Andys jeugdjaren die eindelijk wordt opgehelderd. Ik had een batterij nodig om een radio in te bouwen in mijn brommer. Maar dat kostte ook weer geld. Ik passeerde langs straatwerken met gele knipperlichten en daarin zitten batterijen, vertelt Andy. Hij kon dat toch niet pikken en daarmee te voet naar huis komen? Dus ja, ik heb toen gezegd: Kom, ik zal er met u naartoe rijden, lacht partner in crime Lisette.
Het schooltheater ruilde Andy in voor De Buurtpolitie, de school voor een ingangsexamen om politieagent te worden. Zonder succes. Ze vroegen of hij zijn mama zou beboeten mocht die fout geparkeerd staan, vertelt Lisette. Hij was toen nog te eerlijk. Van een korte carrière als - jawel - leraar ging het toch weer richting politieschool, deze keer mét succes. Mijn stok achter de deur, aldus Andy. Ik had een leven vóór tv en zal een leven hebben ná tv.
22-03-2021 om 14:33
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MAXIME EN MONTANA STRALEN IN TROUWJURK IN CHATEAU MEILAND
Martien en Erica zijn weer terug op het Chateau en doen er alles aan om de boel daar een beetje op orde te krijgen voor verkoop.
De paar weken die ze in Nederland spendeerden resulteren in nogal wat achterstallig onderhoud.
Het opknappen gaat alleen helaas niet zonder slag of stoot...
"Is het al wijntijd?"
Gelukkig brengt Maxime uiteindelijk bij iedereen een glimlach op het gezicht.
Martien moet voor zijn boekpresentatie weer terug naar Nederland en het hele gezin wordt daarom in het nieuw gestoken.
Ook Maxime wil een verpletterende indruk achterlaten en kan het niet laten om even een trouwjurk te passen.
Martien heeft bij het zien van zijn dochters in het wit meteen een zakdoek nodig.