Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
27-08-2019
YANINICK JOZEFZOON NIEUWE PARTNER VAN DE COCK
Vanaf 5 januari 2020 is Yannick Jozefzoon te zien in de nieuwe Videolandserie Baantjer het Begin.
Jozefzoon speelt de rol van de 30-jarige Andy Ruiter, de nieuwe partner van De Cock (Waldemar Torenstra).
Baantjer het Begin komt in navolging van de gelijknamige speelfilm, die dit jaar werd bekroond met een Gouden Film en zeer goed ontvangen is in de bioscoop.
De serie is bovendien geselecteerd voor het prestigieuze TV-Festival Festival de la Fiction in La Rochelle, waar de serie op 14 september zijn wereldpremière beleeft.
Amsterdam, 1980. Het is de tijd van grote maatschappelijke verandering. Te midden van de krakersrellen en demonstraties begint de idealistische jonge rechercheur Jurre de Cock op bureau Warmoesstraat. Zijn partner, de rasechte Amsterdammer Tonnie Montijn, maakt hem wegwijs in de stad. Het duo stuit gaandeweg op een criminele samenzwering, die onderdeel blijkt van een groter plan. Dan krijgt De Cock een nieuwe partner toegewezen: Andy Ruiter, overgeplaatst vanuit de Bijlmer. Ondertussen wordt Amsterdam overspoeld door zware wapens en is de politiemacht nog niet opgewassen tegen georganiseerde misdaad. Bureau Warmoesstraat blijkt zo lek als een mandje en het wordt De Cock snel duidelijk dat hij niet iedereen blindelings kan vertrouwen. De criminaliteit is hard, de druk ligt hoog en een verkeerde beslissing is snel gemaakt.
Naast Yannick Jozefzoon en Waldemar Torenstra bestaat de cast o.a. uit Tygo Gernandt, Robert de Hoog, Lisa Smit, Ruben van der Meer, Horace Cohen, Ryanne van Dorst, Jelka van Houten en Loes Luca. Zij waren tevens te zien in de gelijknamige film.
De serie Baantjer het Begin, geproduceerd door Rachel van Bommel van Millstreet Films, is geregisseerd door Arne Toonen en Lourens Blok.
De serie is vanaf 5 januari in zijn geheel te zien bij Videoland en wekelijks bij RTL 4.
Het scenario is geschreven door Willem Bosch, Reint Schölvinck, Wolter Muller, Carl Joos en Judith Goudsmit, naar een idee van Thijs en Peter Römer.
Baantjer het Begin wordt gecoproduceerd door FBO en in België uitgezonden door VTM.
Festival de la fiction, La Rochelle Vandaag is tevens bekendgemaakt dat Baantjer het Begin als enige Nederlandse serie is geselecteerd voor de internationale competitie voor het prestigieuze Franse Festival 'de la Fiction' in La Rochelle, Frankrijk. De serie beleeft zijn wereldpremière op het festival op 14 september in aanwezigheid van scenarist Willem Bosch.
Speelfilm De film Baantjer het Begin ging op 17 april 2019 in release en behaalde al binnen drie weken de Gouden Film status (100.000 bezoekers).
Tijdens de komende editie van het Nederlands Film Festival komt Baantjer het Begin 18 keer in aanmerking voor nominaties voor de Gouden Kalveren.
De speelfilm is vanaf 3 september te zien bij Videoland.
Baantjer het Begin is gebaseerd op de werken van A.C. Baantjer, uitgegeven door De Fontein. Van de Baantjer-boeken zijn meer dan 7 miljoen exemplaren verkocht.
27-08-2019 om 13:37
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
26-08-2019
VERJAARDAGSSHOW 20 JAAR K3 IN PREMIERE IN DEN HAAG
De verjaardagsshow 20 jaar K3 is in het World Forum Theater in Den Haag in première gegaan.
De show die helemaal in het teken staat van 20 jaar K3 muziek.
Hanne, Marthe en Klaasje zingen hit na hit in nieuwe hedendaagse medleys.
Dit afgewisseld met bruisende dancebreaks, grote ledwalls en een echte Rainbow Mobiel maken deze show een echt totaalspektakel.
Met bekende nummers als Tele-Romeo, Kusjesdag, Alle Kleuren, 10.000 luchtballonnen, Hippie Shake, Pina Colada en MamaSé!en heel veel andere liedjes, is deze show niet alleen leuk voor de huidige, maar zeker ook de vroegere K3 fans!
100.000 tickets
Dat K3 nog altijd ontzettend populair is blijkt wel uit de cijfers.
Voor de 20 jaar K3 show zijn op dit moment al 100.000 tickets verkocht en de tour in Nederland is pas net begonnen.
De show heeft begin dit jaar al in het Studio 100 Pop-Up Theater in Puurs gestaan en zal de komende maanden in verschillende steden in heel Nederland te zien zijn.
20 jaar K3 muziek
Het is inmiddels 20 jaar geleden dat de hit Heyah Mama uitgebracht werd door Karen, Kristel en Kathleen.
Sindsdien heeft de populaire meidengroep heel wat teweeggebracht in Nederland: niet alleen zijn ze 2 keer van samenstelling veranderd, de groep heeft ook duizenden kinderharten doen smelten met hun liedjes.
Tijd voor een bijzonder feestje dus!
De show zal o.a. nog te zien zijn in Amsterdam, Den Bosch, Groningen en Rotterdam.
Klik hier voor kaarten en meer informatie over de shows.
26-08-2019 om 15:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BELGA SPORT: GOUDEN TIA EN ANDERE STRAFFE SPORTVERHALEN
Belga Sport is terug.
Tussen 2007 en 2018 werden bijna 70 afleveringen gemaakt van de onvolprezen reeks sportdocumentaires.
En daar komen er nu nog eens vijf bij.
Het format blijft ijzersterk en dus onveranderd: aan de hand van archiefbeelden en interviews met betrokkenen en kroongetuigen gaat Belga Sport op zoek naar nieuwe inzichten, de volledige waarheid en de juiste toedracht van verhalen uit de (Belgische) sportgeschiedenis.
De nieuwe reeks brengt dit najaar documentaires over:
De fusieploeg KRC Genk tijdens de eerste tien jaar van haar bestaan (1988-1998)
De weg naar de top van Tia Hellebaut
Het Franse avontuur van Raymond Goethals in het begin van de jaren 90
Sean Kelly, de laatste Flandrien
Roland Liboton en de schaduwkant van het succes
Deze nieuwe reeks van Belga Sport is opnieuw een productie van Woestijnvis.
Het commentaar is nog altijd van voormalig VRT-sportjournalist Carlos De Veene.
Vanaf maandag 2 september om 21.20 u. op Canvas en VRT NU.
KRC Genk. Het decennium van de Feniks Aflevering 1 maandag 2 september
Aan het einde van de jaren '80 loopt er een tijdperk ten einde in Limburg. De steenkoolmijnen gaan één voor één dicht. In 87 sluit de mijn van Waterschei haar poorten. Winterslag volgt in 1988.
Winterslag en Waterschei zijn natuurlijk ook het voetballend hart van Genk. Nu de mijnen dicht gaan, moet voetbal een belangrijke schakel worden in het Reconversieplan van de Kempense Steenkoolmijnen, de KS. Er wordt al jarenlang over en weer gepalaverd over een eventuele fusie, over één grote Genkse club. Maar nu smelten Winterslag en Waterschei eindelijk samen. Het is een verstandshuwelijk, ingezegend door de KS, met als bruidsschat een nieuw stadion.
Maar de relatie is in het begin wantrouwig. In de bestuurskamer moeten mensen met hun vroegere rivalen samenwerken, de supporters tellen na 'hoeveel er van Waterschei en hoeveel er van Winterslag op het scheidsrechtersblad staan. Na één seizoen degradeert de fusieclub naar tweede klasse.
Het decennium dat volgt wordt er een van vallen en opstaan. Van culthelden als Carmel Busuttil en Frane Bucan. Van toppers als Branko Strupar en Philippe Clement. Van excentrieke trainers als Enver Alisic en van succesman Aimé Anthuenis. En uiteindelijk ook van het succes waar iedereen al tien jaar op wacht en de eerste prijs van de club: de Beker in 1998. De topclub die iedereen in 88 voor ogen had, is een decennium later eindelijk uit de as van de mijnen verrezen.
Getuigen: Pier Denier, Domenico Oliveiri, Frane Bucan, Carmel Busuttil, Branko Strupar, Aimé Antheunis, Albert Bijnens, Jan Vandermeulen, Philippe Clement, Enver Alisic
Reporter: Thomas Liekens / Regie: Kristof Van Den Bergh
Tia Hellebaut. De grote sprong voorwaarts. Aflevering 2 maandag 9 september
Wanneer Tia Hellebaut in 2006 Europese kampioene hoogspringen wordt, is heel België verrast. Eigenlijk was alleen Kim Gevaert een Europese titelkandidaat, maar op die warme zomeravond in het Zweedse Göteborg bezorgen Kim en Tia de Belgische atletiek een dubbel delirium.
De weg naar de top was niet evident voor Hellebaut. Tot haar 16de heette Tia Hellebaut nog Tia Van Haver. Een moeilijke gezinssituatie met een hardwerkende moeder maar toch heel wat financiële problemen. Tot stiefvader Joris Hellebaut in haar leven komt en mee voor stabiliteit zorgt. Er is ook een parallel met haar atletiekcarrière. Ze heeft talent, maar niet de juiste trainingsmentaliteit. Tot ze bij coach Wim Vandeven terecht komt. Wim is de tweede man in haar leven die voor stabiliteit zorgt. En meer. Naast coach wordt Wim al snel ook de levenspartner van Tia.
Geen evidente maar wel een gouden combinatie, Tia en Wim. Dat leidt tot ongekende hoogten, letterlijk. Een maand voor het EK van 2006 springt Tia voor het eerst over 2 meter. En op het EK klopt ze de torenhoge thuisfavoriete Kajsa Bergqvist. Amper vijf minuten later pakt ook Kim Gevaert goud op de 200 meter. Twee vriendinnen op het hoogste schavot.
De titel van Europese kampioene is niet genoeg voor Tia. Ze wordt in 2008 indoor Wereldkampioene op de vijfkamp, haar andere grote liefde en plaatst in Peking de kroon op het werk: Olympisch hoogspring-kampioene. En alweer een andere topfavoriete verslagen, de Kroatische Blanka Vlasic. De ijzersterke mentaliteit van Hellebaut heeft nog maar eens het verschil gemaakt.
Vanaf dat moment moet alleen die andere wens nog worden vervuld: de kinderwens. En ook dat wordt een succesverhaal
Getuigen: Tia Hellebaut, Tine Eyckmans, Joris Hellebaut, Wim Vandeven, Kim Gevaert, Wilfried Meert, Yannick Tregaro.
Reporters: Dirk Van Nijverseel en Tim Wielandt / Regie: Guillaume Graux
Raymond Goethals. De laatste truc van de tovenaar. Aflevering 3 maandag 16 september
Wanneer Raymond Goethals in de zomer van 1989 beslist om België te verlaten, heeft hij een volle rugzak mee. Een rugzak gevuld met successen, bij Standard, Anderlecht en de nationale ploeg. Hij heeft zelfs al een bijnaam: den Tuveneir. Maar in die rugzak zit ook controverse omwille van zijn betrokkenheid bij de omkoopaffaire Standard-Waterschei van vijf jaar eerder. De nieuwe lucht van Zuid-Frankrijk moet een oplossing bieden, en tegelijkertijd geeft het Goethals de kans om zich te bewijzen op een hoger niveau. Het hoogste doel voor een coach, het winnen van de Europacup, is de uitdaging.
Goethals belandt bij Bordeaux, waar de excentrieke voorzitter Claude Bez de plak zwaait. Maar Goethals doet zoals altijd zijn eigen zin, want hij heeft meer voetbalinzicht dan wie ook. Het zal op zijn manier zijn, of niet. Hij leidt de Girondins naar een onverhoopte tweede plaats, net achter die andere Franse grootmacht, Olympique Marseille.
Dat Bordeaux plots Marseille weer het vuur aan de schenen heeft gelegd, gaat ook bij de voorzitter van Marseille, Bernard Tapie, niet ongemerkt voorbij. Tapie, die niet moet onderdoen voor Bez qua excentriciteit, stuurt zijn trouwe luitenant Jean-Pierre Bernès naar Goethals om hem te overtuigen voor lOM te komen werken. De expliciete opdracht is: het winnen van de Champions League. Goethals aanvaardt de opdracht en smeedt stilaan een team dat kan wedijveren met de Europese groten. In zijn eerste seizoen is er nog de ontgoocheling van een verloren Champions League finale tegen Rode Ster Belgrado. Dat zorgt voor onenigheid met grote baas Tapie, maar die kan en wil Goethals toch niet loslaten. Twee seizoenen later krijgt Goethals met zijn Olympique een tweede kans. In het Olympisch Stadion van München bekroont Goethals zijn carrière met de hoogste Europese eer: hij pakt de Champions League, de allereerste voor een Franse club, en dat als allereerste Belgische coach. Spelers als Boli, Deschamps, Desailly en Barthez zullen Goethals voor altijd dankbaarheid verschuldigd zijn.
Raymond Goethals zal altijd bekend blijven om zijn eigenwijze, en soms wat vreemde gedrag, geliefd door zowat iedereen die onder hem speelde. Maar hij wilde enkel herinnerd worden als de grootste tacticus uit de voetbalgeschiedenis, meer interesseerde hem niet. En daar is hij in geslaagd, Raymond la science, de Tovenaar.
Getuigen: Guy Goethals (zoon), Jean-Philippe Durand (ex speler), Piet Den Boer (ex speler Bordeaux), Jean-Pierre Bernès (ex bestuurder Marseille), Jean-Pierre Papin (ex speler Marseille), Basile Boli (ex speler Marseille), Alain Ronsse (journalist).
Reporter: Tim Wielandt / Regie: Robin Vandenbergh
Sean Kelly. De laatste Flandrien. Aflevering 4 maandag 23 september
Eind jaren zeventig, toen het wielrennen gedomineerd werd door Italianen, Belgen en Fransen, trok een jonge Ierse boerenzoon naar het vasteland om er zijn geluk te beproeven als profrenner. Sean Kelly vond onderdak bij de Belgische Flandria ploeg van Briek Schotte, waar hij moest knechten voor Freddy Maertens en Michel Pollentier. De stille ingetogen jongeman met het rode haar leerde al snel hoe zwaar het leven van een wielerprof kon zijn, maar klagen deed hij nooit. Kelly deed zelden zijn mond open aan de ontbijttafel of tijdens de tactische bespreking. Sean sprak liever met de pedalen. Onder de vleugels van oer-Flandrien Briek Schotte ontbolsterde het jonge Ierse wielertalent. Daarna volgde Kelly Michel Pollentier naar Splendor. En hoewel hij daarna nooit meer voor een Belgische ploeg zou rijden, toch bleven Belgen de rode draad vormen doorheen de rest van zijn carrière.
Hij vond een warm nest in Vilvoorde bij de familie Nys. Herman en Elise namen de wat stuurse Ier in huis en zagen hem uitgroeien tot één van de beste klassieke renners aller tijden. Zijn eerste klassieke zege behaalde hij in 1983. Kelly won een beklijvende Ronde van Lombardije, dankzij een vriendendienst van Claude Criquelion. Een jaar later was hij de laatste renner die Parijs - Roubaix én Luik - Bastenaken - Luik in hetzelfde jaar kon winnen.
Toen hij in 1977 de deur van de familieboerderij in Curraghduff achter zich dicht trok, droomde hij van een bescheiden wielercarrière. Wanneer hij 15 jaar later, in 1992, zijn fiets aan de haak hing stonden er naast ontelbare ereplaatsen, een zege in de Vuelta, zeven overwinningen in Parijs Nice én negen klassieke monumenten op zijn palmares. Toch gaapte er een gat in zijn erelijst. Kelly strandde drie keer op de tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen (1984, 1986, en 1987).
Belga Sport ging op zoek naar de ziel van de laatste Flandrien en waarom het hem toch niet lukte om Vlaanderens mooiste te winnen. Want drie maal was hij de beste man in koers en toch glipte de zege in de Ronde van zijn tweede vaderland hem door de vingers. Een wonde die vandaag nog steeds niet geheeld is.
Getuigen: Sean Kelly, Michel Pollentier, Adrie Van der Poel, Pat McQuaid, Eddy Planckaert, Eric Vanderaerden, Gustave Nys (vriend).
Reporter: Dirk Van Nijverseel / Regie: Kristof Van Den Bergh
Roland Liboton. Alles gewonnen en toch te weinig Aflevering 5 maandag 30 september
Na de dominantie van Eric De Vlaeminck belandt het Belgisch veldrijden in de tweede helft van de jaren zeventig in een serieuze dip. De Zwitsers domineren de sport en Albert Zweifel is de nieuwe koning van het veld. Hij wordt vier maal op rij wereldkampioen en moet daar in 1980 in zijn eigen Wetzikon vijf op een rij van maken. Maar daar steekt Roland Liboton een stokje voor.
Het nieuwe Belgische supertalent blijft het best overeind in de Zwitserse sneeuw en pakt in het hol van de leeuw zijn eerste wereldtitel bij de profs. Liboton is op dat moment amper 22 jaar. Een bitse rivaliteit met de norse Zwitser is geboren.
Maar Liboton is al snel oppermachtig en domineert op zijn beurt het veldrijden in het begin van de jaren tachtig. Hij wordt vier keer in vijf jaar wereldkampioen met als hoogtepunt het WK in het Nederlandse Oss in 1984. Daar houdt hij ondanks een slag van een toeschouwer thuisrijder Stamsnijder en Zweifel achter zich.
De wereld ligt aan Libotons voeten en dat mag iedereen weten. De Roel dweept om de haverklap met een nieuwe sportwagen, investeert in paarden, duikt op in allerlei programmas en showt in Extra Time zijn kunsten op de dansvloer in het gezelschap van een horde vrouwelijk schoon.
In 1986 gaat Liboton voor een vijfde wereldtitel, maar op het verzopen parcours van Lembeek gaat het helemaal fout. Liboton gaat ten onder aan stress en de druk om te blijven presteren en draait al na twee rondjes af. Een iconisch beeld van een superkampioen die voelt dat hij niet meer de allerbeste is.
Op Belgisch niveau steekt Liboton er wél nog bovenuit, hij wordt tien keer op rij Belgisch kampioen, een unicum, maar internationaal lukt het niet meer op de kampioenschappen. Stress, ziekte, pech, het foute parcours en extra-sportieve zorgen, het is altijd wat. Na zijn 27ste zit een wereldtitel er niet meer in, zelfs een WK-podium haalt Liboton niet meer.
Het sportieve verval is ingezet en dan moeten de extra-sportieve problemen nog beginnen. In 1987 tekent Liboton een vet contract bij het razend ambitieuze ADR, maar op drie jaar tijd ziet hij amper centen. ADR blijkt een financiële luchtbel die er mee voor zorgt dat Liboton op het einde van zijn carrière compleet aan de grond zit. Gelukkig leert hij snel een nieuwe vrouw kennen die zijn leven weer op orde krijgt. Jammer genoeg ruimschoots te laat om van Liboton de eerste crosser te maken die na zijn carrière financieel helemaal binnen is.
Getuigen: Roland Liboton, Albert Zweifel, Hennie Stamsnijder, Klaus-Peter Thaler, Bertje Vermeire, Roger De Vlaeminck, Paul De Brauwer, Danny De Bie, Paul Herygers, Jef Van Springel (mecancien)
26-08-2019 om 15:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RUIM DE HELFT VAN DE VLAMINGEN KWAM VIA THUIS IN CONTACT MET HET THEMA SPOORLOPEN
Eind juni bracht Eén de bloedstollende verhaallijn in Thuis waarbij jongeren Joren, Stan en Boris over de treinsporen liepen, en Jorens vader Bill overleed aan de gevolgen van een treinongeluk. Deze verhaallijn uit Thuis bereikte 53% van alle Vlamingen. Dat is een van de meest opmerkelijke conclusies uit een onderzoek van de studiedienst van de VRT bij meer dan 1.300 Vlamingen. Een ander opvallend cijfer uit de enquête: 22% ondernam een actie naar aanleiding van de verhaallijn in Thuis. Voor die verhaallijn werkten Eén en Infrabel samen: Infrabel zorgde voor de knowhow, de productie van Thuis vertaalde het spoorlopen en het negeren van de slagbomen in krachtige verhaallijnen. Dit zorgde voor een spannende seizoensfinale van deze populaire fictiereeks, die duidelijk vele kijkers heeft geraakt.
Thuis en Infrabel sensibiliseren 1,2 miljoen kijkers
Op woensdag 19 juni bracht de populaire Eén-reeks Thuis een verhaallijn rond spoorlopen en het negeren van de verkeersregels aan overwegen - een samenwerking tussen het net en spoorinfrastructuurbeheerder Infrabel. De volgende dagen ontwikkelde deze verhaallijn zich verder. 1,2 miljoen kijkers zagen hoe Jorens vader Bill aangereden werd door een trein toen hij zijn zoon in veiligheid wilde brengen, en nadien aan zijn verwondingen overleed in het ziekenhuis. Ook de financiële, juridische en administratieve gevolgen kwamen uitgebreid aan bod. Het was de eerste keer dat twee overheidsbedrijven op deze manier samenwerkten om het grote publiek te sensibiliseren.
Na de seizoensfinale van Thuis deed de studiedienst van de VRT, tussen 25 juni en 3 juli, een onderzoek bij 1.320 Vlamingen om na te gaan hoeveel mensen er in contact kwamen met het thema spoorlopen en wat de gevolgen daarvan waren. Die resultaten zijn hieronder te vinden.
Meer dan de helft van Vlamingen bereikt via Thuis
Vooral bij vrouwen en jongeren speelde Thuis een belangrijke rol om het thema spoorlopen op de agenda te zetten. Uit de enquête blijkt dat 53% van de Vlamingen in contact kwam met het thema spoorlopen door de verhaallijn in Thuis. Meer nog, zonder Thuis zou bijna 1 op de 3 Vlamingen (31%) anders nooit in aanraking komen met het onderwerp. Door deze bijzondere samenwerking werd dus een heel nieuwe doelgroep bereikt.
Sensibiliseren zet aan tot actie
Daarnaast ondernam 22% van de Vlamingen een actie naar aanleiding van de verhaallijn in Thuis. Het gaat dan onder andere om praten over spoorlopen met familie, vrienden of collegas, actief zijn op sociale media rond het thema (berichten liken, plaatsen of delen), anderen aanraden om naar Thuis te kijken, of informatie over spoorlopen op te zoeken. 8% van de Vlamingen zegt ook dat ze bewuster zijn van de gevaren van spoorlopen door de verhaallijn in Thuis.
Extra voorzichtig zijn
60% van wie in contact kwamen met de verhaallijn van Thuis zegt extra voorzichtig te zullen zijn aan de treinsporen en ruim de helft (54%) zegt zich nu meer bewust te zijn van de problematiek.
Ten slotte vindt 84% van de mensen die in contact kwamen met de verhaallijn, het positief dat Thuis en Infrabel samenwerkten om te sensibiliseren over de gevaren van spoorlopen.
26-08-2019 om 14:59
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BESTE BENELUX HOUTHAKKERS STRIJDEN OM DE TITEL TIJDENS STIHL TIMBERSPORTS® BENELUX KAMPIOENSCHAP 2019
Wist je dat de Benelux zich kan meten met de wereldtop als het aankomt op houthakken?
Op zaterdag 21 september nemen de beste houthakkers het tegen elkaar op tijdens het STIHL TIMBERSPORTS® Benelux Kampioenschap 2019.
Ze strijden om de Benelux titel en een plaats inde finale van het wereldkampioenschap in Praag op 1 en 2 november.
De strijdarena ligt dit jaar in Oudenaarde waar op dat moment De Werktuigendagen plaatsvinden.
Dit tweedaagse openluchtevenement is ook gastheer van de European Trophy en een houthakwedstrijd voor rookies en eentje voor dames.
De wedstrijd in een notendop
De 14 beste Benelux houthakkers nemen het op zaterdag 21 september vanaf 15 uur tegen elkaar op in het STIHL TIMBERSPORTS® Benelux Kampioenschap 2019.
Ze strijden er om de Benelux titel en een plaats in de finale van het wereldkampioenschap in Praag op 1 en 2 november.
Felbegeerde plaatsen als je weet dat er slechts 4 plaatsen per landenteam te bemachtigen zijn, aangevuld met één rookie.
De atleten geven het beste van zichzelf in 6 zaag- en bijldisciplines.
Een zware opdracht waarbij een optimale combinatie van techniek, kracht en precisie noodzakelijk zijn om de snelste tijd neer te zetten.
Belgisch of Nederlands podium?
Is de Belg Koen Martens uit het juiste hout gesneden om zijn titel te verdedigen?
Hij werd vorig jaar voor het eerst Benelux kampioen en claimt dan ook de favorietenrol.
Dat het podium Nederlands of Belgisch gekleurd zal zijn, is nu al zeker.
Dit jaar treden er 7 Belgen en 7 Nederlanders aan.
Momenteel zijn er geen Luxemburgse sporters in topvorm. Ook de Belg Maarten Cuvelier, die vorig jaar zesde eindigde, is een topfavoriet. D
avid Bergen, die 8 Belgische en 3 Benelux titels op zijn naam heeft staan, neemt dit jaar niet deel.
Bij de Nederlanders is viervoudig Benelux kampioen Rik van Drielen een te duchten concurrent.
Ook Ben Terpstra, Martijn Harms en Edwin Dost zijn grote kanshebbers om een plek in de top 5 te bemachtigen.
Strijd tussen de Europese top
Ook de beste Europese sporters zullen het tegen elkaar opnemen.
En dat op zondag 22 september vanaf 14 uur tijdens de European Trophy.
De 6 beste atleten uit deze wedstrijd kwalificeren zich voor de Champions Tropy 2020 waar ze strijden tegen de beste sporthouthakkers ter wereld.
En dat in een loodzwaar parcours van 4 opeenvolgende disciplines: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck en Standing Block Chop.
Ook rookies en dames op het strijdtoneel
Voor het eerst in de geschiedenis van de Benelux competitie wordt er ook een wedstrijd voor rookies (nieuwelingen) en eentje voor dames georganiseerd.
De rookies geven het beste van zichzelf op zaterdag 21 september om 10u30 en proberen een ticket in het landenteam te bemachtigen.
Aansluitend is er de dameswedstrijd waarbij 2 Belgische en 2 Nederlandse vrouwen hun kettingzaag en bijl bovenhalen.
De Werktuigendagen
De Werktuigendagen zijn het ideale decor voor de houthakkerssport.
Tijdens dit tweedaags evenement kan het publiek verschillende landbouwteelten bewonderen en demonstraties met imposante machines voor akkerbouw volgen.
Ook wie actief is in de tuinbouw of groenbeheer kan dat weekend zijn hartje ophalen bij talrijke standhouders.
Als kers op de taart is er een oldtimerhappening en het Belgisch oldtimerploegkampioenschap.
26-08-2019 om 14:55
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HET SPIJT ME IS TERUG MET CAROLINE TENSEN
Het Spijt Me, het zijn maar drie hele kleine woordjes, maar soms van cruciale betekenis.
Spijt van dingen die nooit gezegd zijn of juist spijt van de dingen die wel gezegd zijn.
Vanaf woensdag 4 september om 20.30 uur presenteert Caroline Tensen het vernieuwde Het Spijt Me bij RTL 4.
Het welbekende bloemetje om de ruzie ter plaatse te helpen beslechten heeft plaats gemaakt voor een white room op neutraal terrein. Caroline brengt mensen in deze nieuwe Het Spijt Me samen in deze intieme ruimte. Hier kan eindelijk gezegd worden waar iemand al jaren lang mee rond loopt en spijt van heeft. Zonder afleiding, zonder beladen plekken of andere mensen om hen heen. Elkaar recht in de ogen kijken en zeggen waar je zoveel spijt van hebt.
De vraag is; gaat die ander in op de uitnodiging van Caroline om de spijtbetuigingen aan te horen in de white room? En de volgende vraag; is diegene bereid om te vergeven?
In de eerste aflevering zien we een net volwassen geworden dochter en een vader die elkaar in haar puberteit kwijt raakten en elkaar al jaren niet meer gezien hebben. En jeugdvrienden die elkaar al 36 jaar kennen en die door een domme verkeerd geïnterpreteerde app nu al zeven jaar geen contact hebben.
Het Spijt Me wordt geproduceerd door Endemol Shine, is vanaf woensdag 4 september om 20.30 uur te zien bij RTL 4.
26-08-2019 om 14:51
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VERNIEUWDE DE GROTE PETER VAN DE VEIRE OCHTENDHSHOW GELANCEERD OP MNM
Vanaf vandaag, maandag 26 augustus steekt De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow op MNM in een gloednieuw jasje.
Peter Van de Veire fungeert nog steeds als on air-piloot, maar wordt voortaan geflankeerd door Kawtar Ehlalouch (22, Dendermonde) en Wanne Synnave (22, Antwerpen).
Met hun drieën wekken ze de MNM-luisteraars elke weekdag vanaf 6.00 uur.
Dat maakten ze vanochtend zelf bekend.
Kawtar en Wanne vervoegen Peter als Wing DJ's: twee dj's die de pols voelen van de wereld vandaag, die andere dingen zien dan Peter, en die letterlijk kunnen uitvliegen.
Kawtar en Wanne staan met beide voeten in het (jonge) leven en trekken naar de luisteraar en de gasten toe om hen écht mee te nemen in de wereld.
Ze pikken bijvoorbeeld een bekende gast thuis op en geven hem een lift naar MNM, met onderweg tijd voor een goed gesprek.
Of ze gaan langs bij een luisteraar die iets bijzonders meemaakt.
Samen zorgen ze voor de ultieme connectie met de luisteraar.
De baseline blijft: De Beste Goeiemorgen van Vlaanderen.
Bij de presentatie van de ochtendshow werd er gekozen voor jong talent uit eigen huis: Wanne deed eerder al stage bij De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow, Kawtar werkt intussen een jaar bij MNM.
De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow is al meer dan tien jaar een vaste referentie dus de vertrouwde items blijven: Weer met Bram Verbruggen, Verkeer, Nieuws met Chaima SaySay op maat van MNM, Punto Punto en de beste muziek waarmee de MNM-luisteraar 's ochtends wil wakker worden.
De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow: van maandag tot en met vrijdag, elke dag van 6.00 tot 9.00 uur op MNM.
#GrotePet
Het najaar van MNM
Helemaal nieuw dit najaar op MNM is Boostmet Ann Reymen: een programma over gezondheid en sport. Van maandag tot en met donderdag, van 12.00 tot 13.00 uur.
Tom De Cock, van nature nieuwsgierig naar alles en iedereen, blijft tussen 16.00 en 18.00 uur de beste kameraad op weg naar huis. Op 2 september vliegt Planeet De Cock er meteen in; met een spectaculair openingsfestival voor het nieuwe schooljaar, live vanop De Strafste School 2019 in het Heilig Hartinstituut Heverlee.
InGeneration M blijft Dorianne Aussems doen waar ze goed in is: in gesprek en discussie gaan met jongeren. MNM-seksuologe Lotte Vanwezemael komt wekelijks langs in de rubriek Seksuolotte, iets daarvoor zal ze ook wekelijks op het gameplatform Twitch vragen van kijkers beantwoorden. Ook online blijft Generation M verhalen vertellen, zowel in video als op Instagram en Facebook.
Elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur krijgt Brahim nieuw gezelschap in Urbanice. MNM-dj Anushka Melkonian gaat in heel Vlaanderen on the road op zoek naar wat er leeft in de urban wereld. En iets verder in de wereld is ook DJ Lady S er weer bij, live vanuit New York. Samen met DJ Masai brengt Urbanice je elke week het hotste urban nieuws, live sessies van artiesten die je dringend moet leren kennen en urban dj-sets.
Tijdens Follow Friday geeft Bart De Raes de luisteraars twee uur lang de muzieklijst in handen. Elke plaat moet een duidelijke link hebben met de vorige, en zij beslissen wat die link is en welke plaat er dus bij hoort. Van 'Summer Life' van Regi over 'Summer Jam' van Underdog Project naar 'Who Let The Dogs Out' van Baha Men etc. Kortom: de ideale start van het weekend, elke vrijdag van 18.00 uur tot 20.00 uur.
Brahim maakt op zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Best Friends Forever, een nieuw programma waarin vriendschap centraal staat. Plaatje aanvragen voor je BFF, iemand laten weten dat je hem of haar mist, zelfs een serenade bestellen bij Brahim: het kan allemaal!
Tot slot neemt kersverse stem Yoren Linsen MNM Weekend voor zijn rekening in september en oktober.
26-08-2019 om 14:50
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
25 JAAR TERZAKE
Op maandag 5 september 1994 gingen bij de openbare omroep twee nieuwe programmas van start die zouden uitgroeien tot echte Vlaamse televisiemonumenten: Blokken op het toenmalige TV1 en Terzake op TV2. 25 jaar later vieren ze dus allebei hun zilveren jubileum.
Terzake doet dat begin september een hele week lang. Elke dag zal er wel een verwijzing zijn naar de rijke geschiedenis van het duidingsprogramma en op donderdag 5 september presenteren Kathleen Cools en Annelies Beck samen een extra lange uitzending mét publiek. De focus daarbij ligt op de relevantie van het programma vandaag.
Sterke, onthullende reportages uit binnen- en buitenland, kritische en scherpe interviews en debatten in de studio, en al even kritische en scherpe live-interventies vanop de plekken waar het nieuws zich voor onze ogen ontrolt. Dat blijven ook dit najaar en de volgende jaren de basisingrediënten van Terzake.
In 25 jaar tijd heeft Terzake een hele evolutie doorgemaakt met wisselende ankers, studios en decors, en aanpassingen in de structuur, vormgeving en uitzendmomenten. En toch is het programma in al die jaren fundamenteel niet veranderd. Terzake brengt in 2019 net als in 1994 duiding en analyse op maat van de kijker die wil weten wat er in de wereld gebeurt.
De eerste jaren
Goeienavond, dit is Terzake. De eerste aflevering van het nieuws- en achtergrond-magazine van TV2. (Dirk Sterckx, maandag 5 september 1994)
Oudere kijkers weten het nog: in 1994 begon Terzake pas om 22.00 uur. Een half uurtje duiding voor het slapengaan. Het was een flinke sprong vooruit voor het tweede televisienet van de VRT. Dat bestond toen al bijna 20 jaar (van in 1977), maar het was nooit de status van evenementennet ontgroeid. In het midden van de jaren 90 kreeg het geleidelijk toch een eigen gezicht. Terzake speelde daarbij een belangrijke rol.
Bij de grote VRT-herstructurering van 1996 werd besloten dat TV2 een volwaardig net moest worden. Het jaar daarop, in 1997, kreeg TV2 een eigen Journaal, om acht uur, in plaats van de overname van het TV1-Journaal van half acht. In die tijd vertoonde de kijkcijfercurve van een typische TV2-dag twee pieken: één om 20.00 u. (tijdens Het Journaal) en één om 22.00 u. (tijdens Terzake). Het was de bedoeling om dat grillige profiel te doorbreken en om te buigen tot een meer gelijkmatige curve. Dat werd een opdracht voor de mensen van Canvas, het net dat in december 1997 boven de doopvont werd gehouden.
Naar primetime
In 1998 werden het Journaal en Terzake aan elkaar geklonken en ontstond een hecht informatieblok tussen acht en negen. Het was eerst een experiment, tijdens het WK Voetbal in juni, maar het bleek zon succes dat in december 1998 definitief werd gekozen voor de informatieband tussen acht en negen. Die werd meteen de ideale startbaan voor de rest van de Canvas-avond.
In de beginjaren van Canvas waren Het Journaal en Terzake nog twee afzonderlijke, opeenvolgende programmas, maar in januari 2001 werden ze samengevoegd tot één groot informatieprogramma, met een eigen studio, een eigen vormgeving en een vernieuwde inhoudelijke invulling. Maar nieuws en duiding bleven ook dan nog twee aparte blokjes binnen Terzake.
Nieuws en duiding geïntegreerd
In januari 2008 verdween het onderscheid tussen het Journaal-gedeelte en het duidingsgedeelte. Terzake kreeg een nieuw decor. Er kwam ook een duo-presentatie, maar in het najaar van 2009 werd die piste verlaten en werd opnieuw gekozen voor één anker.
In 2012 kreeg Terzake net als de andere duidingsprogrammas andermaal een nieuw decor, in de gloednieuwe actuastudio van Canvas. De ankers hadden voor het eerst twee sets ter beschikking voor presentaties en debatten en eventueel nog derde voor schermpresentaties en duplex-gesprekken. Samen met de nieuwe cameramogelijkheden en een gevarieerde beeldregie zorgt dat voor een dynamische en flexibele flow van het programma.
In augustus 2015 kreeg Terzake er naast een nieuwe studio en styling ook een duidingsbroer bij: De Afspraak. Beide programmas vulden elkaar aan: Terzakebleef dicht bij de actualiteit van de dag, met duiding en diepgaande interviews, terwijl De afspraak verder ging dan de dagelijkse actualiteit, met opinies en debat. Terzake verhuisde tijdelijk naar de late avond, maar vanaf januari 2016 kreeg het opnieuw zijn vertrouwde stek om 20.05 u. Daarvoor zat nog een kort Journaal, maar dat viel weg vanaf januari 2017, zodat Terzake voortaan precies een half uur duurde.
De ankers
Aanvankelijk werd Terzake afwisselend gepresenteerd door Dirk Sterckx, Dirk Tieleman en AlainConinx. Later volgden ook Walter Zinzen (vanaf 1995), Ivo Belet (vanaf 1999), Phara de Aguirre (vanaf 1999), Frieda Van Wijck (vanaf 2002), Siegfried Bracke (vanaf 2004), Lieven Verstraete (vanaf 2006), Kathleen Cools (vanaf 2007), Tim Pauwels (vanaf 2007).
In januari 2008 kwam er een duopresentatie met een anker-team dat bestond uit drie vrouwen Katleen Cools, Annelies Beck en Lisbeth Imbo) en twee mannen (Lieven Verstraete en Emmanuel Rottey).
Vanaf september 2009 werd Terzake opnieuw gepresenteerd door één anker: afwisselend Lieven Verstraete en Kathleen Cools.
Kathleen Cools stapte in het voorjaar van 2014 over naar Reyers laat en werd als vaste Terzake-anker opgevolgd door Annelies Beck. Sinds de zomer van dat jaar springt ook Stef Meerbergen af en toe in als presentator.
Bij de vernieuwingen van het najaar van 2015 werden Kathleen Cools en Annelies Beck de vaste presentatoren en dat zijn ze ook vandaag nog altijd.
25 jaar ter zake
Zo heeft Terzake in de loop der jaren heel wat gedaanteverwisselingen ondergaan. Maar onveranderd zijn de snedigheid en de diepgang waarmee de actualiteit in Terzake wordt verslagen, geanalyseerd en geduid. Met verhelderende reportages en doortastende gesprekken, kritische en scherpe live-interventies, direct en diepgaand; de juiste vraag op het gepaste moment, het onbevangen interview dat naar de kern van de zaak gaat.
De scalpel uit de beginjaren is ondertussen allang uit de generiek verdwenen, maar ze snijdt nog altijd even scherp en diep: tot op het bot. Daaraan dankt Terzake zijn reputatie en daardoor blijft het programma een referentie inzake journalistieke kwaliteit en betrouwbaarheid.
26-08-2019 om 14:46
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
CHANTAL JANZEN VERRAST MET ONVERGETELIJKE PYJAMA PARTY IN CHANTALS PYJAMA PARTY
Verwacht het onverwachte in het RTL 4-programma Chantals Pyjama Party.
Chantal Janzen heeft uit alle hoeken van de Nederlandse entertainment uitnodigingen ontvangen om een dagje mee te lopen in het leven van bekende Nederlanders waaronder Gerard Joling, Corry Konings, Waylon, Alex Klaasen en Famke Louise. O
m deze dag des Chantals af te sluiten komt ze met een op maat gemaakte pyjama party voor haar gasten en verandert de avonduren in een totale, maar gezellige chaos.
Van slapen komt het nog lang niet.
Feest mee in Chantals Pyjama Party, vanaf donderdag 5 september om 20.30 uur bij RTL 4.
Zeven weken lang gaat Chantal langs bij veertien verschillende bekende Nederlanders. De gasten stellen hun huis en leven open voor Chantal. Ze doet er alles aan om ervoor te zorgen dat het na een mooie en interessante dag, een onrustige, maar onvergetelijke nacht wordt. Denk aan een flinke dosis stoute humor van Chantal, iets typerends uit het leven van de bekende gast, een snufje hysterie, een lekkere dosis emotie, het effect van de verrassing en dat afgetopt met heel veel plezier.
Zo staat Chantal aan het statige hek van Corry Konings, is het Alex Klaasen die haar van haar stoel laat vallen van het lachen, eindigt de nacht met Famke Louise in K3-regenboogjurkjes, raakt ze een gevoelige snaar bij Patrick Martens, zal ze een toiletbezoek in het huis van Waylon niet snel meer vergeten, walst er een fanfare binnen bij Gerard Joling, verandert de nacht voor Anna Nooshin in een ware nachtmerrie en is Trijntje Oosterhuis zeldzaam openhartig over haar liefdesleven.
Chantals Pyjama Party wordt afgesloten met een unieke seizoensafsluiter in de Ziggo Dome.
Op vrijdag 15 en zaterdag 16 november geeft Chantal daar de grootste pyjama party van het land.
En daar kan iedereen bij zijn.
Vele artiesten en bekenden van Chantal maken daar hun opwachting, waaronder Maan, Tony Junior, Famke Louise en Corry Konings.
THE SLOW SHOW OP MAANDAG 28 OKTOBER IN DE BOTANIQUE (ORANGERIE): WIJZIGING VAN ZAAL EN DATUM!
Door problemen in de tourplanning ziet The Slow Show zich genoodzaakt om hun concert van 14 oktober in La Madeleine te verplaatsen naar de Orangerie in de Botanique, op maandag 28 oktober.
Aangekochte tickets voor het concert in La Madeleine blijven geldig voor het concert in de Botanique.
NJAM!-CHEF BART DESMIDT STOPT MET TWEESTERRENRESTAURANT BARTHOLOMEUS EN KIEST VOOR NIEUW RESTAURANTCONCEPT
25 jaar na de start van Bartholomeus kondigen tweesterrenchef Bart Desmidt en echtgenote Sandra aan dat ze op 16 december 2019 definitief stoppen met Bartholomeus in de formule zoals die vandaag gekend is.
In 2020 begint Desmidt een gloednieuw restaurantconcept waar het product en de kunst van het koken centraal zullen staan.
In juni 1994 openden Bart Desmidt en zijn vrouw Sandra de deuren van hun restaurant Bartholomeus op de zeedijk van Knokke-Heist.
Al van bij de start hechtte Bart veel waarde aan het werken met de allerbeste basisingrediënten en het volledig zelf bereiden van álles wat op het bord komt.
Geleidelijk aan rolden Bart en Sandra meer in de topgastronomie wat gepaard ging met het winnen van allerlei culinaire prijzen.
De ultieme bekroning van hun harde werk zijn de Michelin-sterren die toegekend werden in 2001 en 2014.
Bart & Sandra Desmidt: Wij zijn zó dankbaar voor de voorbije 25 jaar Bartholomeus. Wij willen onze klanten bedanken voor het vertrouwen, de positieve kracht die ze ons gegeven hebben en de gemeende vriendschappen die ontstaan zijn. Uiteraard willen we ook onze oprechte dank uitdrukken aan de culinaire gidsen met in het bijzonder een diepe genegenheid voor de Guide Michelin die steeds in ons kunnen geloofd heeft en nu ook meedenkt aan onze toekomst.
Onze grootste dankwoord gaat uit naar ons team van medewerkers. Het is een voorrecht dat we dit alles hebben mogen beleven met ons fantastische topteam, met passie, met goesting, met veel werken maar bovenal met veel plezier.
Nieuw restaurantconcept
Restaurant Bartholomeus opent in het voorjaar van 2020 opnieuw zijn deuren met een visie die chef Bart Desmidt al jaren behartigt: simpel maar goed.
Sandra, Bart en diens rechterhand Philip kiezen voor een nieuwe formule in hetzelfde pand: koken voor een 10-tal gasten in een open keuken in het midden van de zaak. Met nog meer respect voor het product en de kunst van het koken.
Eenvoud, pure smaken en beleving zullen centraal staan.
Maar in eerste instantie willen Bart en Sandra zich nu focussen op het mooi afronden van dit culinair hoofdstuk en werken ze volop toe naar die laatste service op 16 december 2019.
Daarna volgen een paar maanden van rust en herbronning om in het voorjaar van 2020 van start te gaan met het nieuwe restaurant.
26-08-2019 om 14:28
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
24-08-2019
STRIPRECENSIE: NACHTWACHT - 2. DE ZWARTE STORMDEMON
Sinds kort is met 'De Zwarte Stormdemon' het langverwachte tweede stripalbum van de succesvolle tv-reeks Nachtwacht verkrijgbaar.
Wanneer in de buurt van Schemermeer overal bliksemschade wordt gesignaleerd gaat de Nachtwacht op onderzoek uit. Algauw ontdekken ze dat de Stormdemon ontsnapt is uit de Onderwereld. Dit type demonen beïnvloeden weersystemen en wekken zo vernietigende krachten op. Door andere wolken te verzamelen kunnen ze uitgroeien tot immense onweders. Mentor Vega geeft het trio dan ook de opdracht om de Stormdemon zo snel mogelijk terug te sturen naar de Onderwereld, voor hij volledig losbarst.
Keelin kan het echter niet over haar hart krijgen om de Stormdemon terug te sturen. Normaal gezien voelt ze bij demonen agressie, maar bij dit exemplaar is het meer een soort van gemis en eenzaamheid. De demon is oprecht ongelukkig en als ze hem terugsturen blijft hij in dat ongeluk hangen. Dat kan Keelin echt niet over haar hart krijgen!
Wanneer ranger Cooper en herberguitbaatster Helena een wandeling maken langs de windmolen krijgt Helena door een enorme windstoot bijna een wiek tegen haar hoofd. Gelukkig is Wilko in de buurt om haar te redden, want anders had ze het niet meer kunnen navertellen. Als Keelin bewusteloos wordt omdat ze bij de molen hetzelfde gevoel ervaarde als bij de Stormdemon, herinnert Vega zich een oude historie met die windmolen.
De molenaar was een jongeman die op het punt stond om te trouwen. Maar toen hij met zijn jonge bruid naar het gemeentehuis wilde vertrekken kreeg het meisje een wiek tegen het hoofd en was op slag dood. De molenaar liet de molen aan zijn lot over en stierf van verdriet. Sindsdien heeft de molen nooit meer gedraaid, tot nu toen Cooper aan Helena zijn liefde voor haar wilde verklaren en de molen plotseling begon te draaien. Dit is overduidelijk exact hetzelfde verhaal als in de legende.
Keelin vermoedt dat er ook een demon in de molen huist. Want zowel in de legende als in het verhaal van Helena en Cooper heeft de molen geliefden aangevallen. De toverelf meent nu ook de vreemde gevoelens te herkennen: de liefde. De Stormdemon & de demon uit de molen zijn verliefd op elkaar. Dit betekent dus dat de Nachtwacht dubbel werk heeft en ondertussen wordt de Stormdemon ook steeds maar groter.
Om haar hypothese te staven gaan Keelin & Vladimir bij de molen staan en doen ze alsof ze hartstochtelijk verliefd op elkaar zijn. Want als er echt een demon in de molen huist, zal hij zodanig jaloers zijn dat hij zeker tevoorschijn zal komen.
Het plan werkt! Er gebeurt exact hetzelfde als in de legende als met Helena en Cooper. Het is dan ook overduidelijk dat er iets huist in de molen dat er niet van houdt dat mensen elkaar graag zien. Aangezien de demon zelf maar niet tevoorschijn komt, kan de Nachtwacht hem onmogelijk terugsturen naar de Onderwereld. Het trio besluit Vega om raad te vragen.
Door een uitdrukking van Cooper kan Keelin het mysterie eindelijk oplossen. De Stormdemon werkt met regen, bliksem en wind. Maar hij laat het enkel bliksemen en regenen. Hij waait niet. De demon uit de molen doet dit echter wél. De demon uit de molen is dus gewoon de wind zélf. Dit verklaart meteen waarom Keelin liefde voelde bij zowel het onweer als bij de molen. De wind en de bliksem zoeken elkaar.
Vega herinnert zich plots een voorval uit het jaarverslag van de Nachtwacht van 1625. Cyclona was één van de grootste en gevaarlijkste donderdemonen aller tijden. Hij veroorzaakte in de Middeleeuwen heel wat rampen op aarde. De toenmalige Nachtwacht heeft deze toen ontdubbeld: wind en bliksem werden gescheiden waardoor hij zwak werd. Ze slaagden erin om de bliksem terug te sturen naar de Onderwereld. Maar de stormwind verdween spoorloos en heeft zich een schuilplaats - de molen - op aarde gezocht.
Keelin is er rotsvast van overtuigd dat ze de wind en het onweer bij elkaar moeten brengen. Omdat ze anders toch maar gaan blijven proberen om samen te komen. Als de Nachtwacht hen daarbij kan helpen zullen de demonen het trio eeuwig dankbaar zijn.
Omdat Wilko en Vlad hier ronduit tegen zijn verdoofd Keelin hen met ongevaarlijke slaapnevel en brengt ze in haar eentje Cyclona, de Stormdemon & Mistral, de wind, samen in ruil dat ze terugkeren naar de Onderwereld.
Maar Cyclona breekt meteen na de hereniging met Mistral zijn woord. Cyclona wil wraak nemen omdat de Nachtwacht hen eeuwen geleden uit elkaar heeft getrokken en in de eenzaamheid heeft doen storten. Daar zullen ze nu voor boeten! De Nachtwacht is verantwoordelijk voor Schemermeer dus zij krijgen de schuld als Cyclona dra alles vernietigd heeft.
Er is nog maar één oplossing: de Nachtwacht moet Cyclona afleiden, zodat deze Schemermeer niet kan bereiken. Maar dat is gemakkelijker gezegd, dan gedaan...
Zal de storm nog tijdig afgewend kunnen worden? Kan het trio Cyclona weer naar de Onderwereld terugsturen? En wie is de mysterieuze herberggast bij Helena?
'De Zwarte Stormdemon' werd geschreven door Peter Van Gucht (hoofdscenarist van het legendarische Suske & Wiske, maar ook de bedenker van Rafke de Raaf en Zwik & Zwak) en de tekeningen zijn van de hand van Steve Van Bael. Steve verdiende intussen ruim zijn sporen met eigen werk zoals Link, Figaro, Stam & Pilou, Iris en de inmiddels veelbesproken Baba Yega strip. Hij is nu ook terug aan de slag bij Merho als tekenaar voor De Kiekeboes.
Naast het hoofdthema - liefde - krijgt ook het pittoreske dorpje Schemermeer met extreme weersomstandigheden en verwoestende stormen te maken, wat tevens een brandend actueel onderwerp is.
De ontluikende romance tussen Cooper & Helena, die ook in de tv-serie en zelfs in de eerste film ruim aan bod komt, werd knap in het verhaal geïntegreerd.
Bovendien is er in de strip ook een cameo van de Nachtwacht uit 1625 - bestaande uit Vladimir zijn vader Graaf Roman, toverelf Juno en huidig raadsman Vega - weggelegd, die eveneens in de bioscoopprent 'De Poort der Zielen' te zien zijn.
'De Zwarte Stormdemon' overtreft moeiteloos eersteling 'De Absorbant' en doet nu al reikhalzend uitkijken naar het derde deel.
Dat zal 'Queen Halloween' heten en wordt verwacht op 1 oktober.
Ilyas Baert
Nachtwacht 2 De Zwarte Stormdemon, telt 32 paginas, kost 6,50 en verscheen bij Standaard Uitgeverij.
24-08-2019 om 16:17
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Standaard Uitgeverij
NA MAMMA MIA! CREEÃRT DEEP BRIDGE EEN NIEUWE VERSIE VAN THE SOUND OF MUSIC
Zelfs na het succes van films als The Greatest Showman en La La Land, blijft The Sound of Music met een straatlengte voorsprong de allergrootste musicalfilm.
Jong en oud zitten elk jaar tijdens de kerstperiode voor het scherm gekluisterd om opnieuw mee te genieten van de avonturen van de familie Von Trapp.
Maar de échte beleving van deze klassieker vind je in het theater.
In 2009 liepen de theaters vol voor Deborah De Ridder.
De winnares van het VTM-programma Op zoek naar Maria schitterde aan de zijde van een fenomenale Kapitein Von Trapp, neergezet door Peter Van de Velde.
Vijf jaar geleden was The Sound of Music opnieuw een voltreffer met o.a. Kürt Rogiers en Charlotte Campion.
We zijn al een tijdje bezig met de voorbereidingen en de komende weken maken we het creatieve team en de cast bekend. Het wordt een volledig nieuwe versie, zonder afbreuk te doen aan het verhaal en het unieke kader waarbinnen deze prachtige gezinsmusical zich afspeelt, klinkt het bij de theaterproducent.
The Sound of Musicvertelt het verhaal van Maria, die zich niet kan aanpassen aan het kloosterleven en de opdracht krijgt van Moeder Overste om als gouvernante te werken bij de Familie Von Trapp. Daar komt ze er al snel achter dat de zeven kinderen van Kapitein Von Trapp onder een te streng regime leven. Wanneer de Kapitein een tijd van huis is, laat Maria de kinderen weer opbloeien. Het hartverwarmende verhaal en liedjes als Do Re Mi, My Favorite Things en Edelweiss maken The Sound of Music tot een klassieker die je simpelweg niet mag missen
The Sound Of Music speelt try-outs in Capitole Gent vanaf 27 november 2020 en gaat in première op 6 december 2020 in Stadsschouwburg Antwerpen.
Tickets zijn te koop via www.deepbridge.be, en kosten tussen 29 en 74 euro.
24-08-2019 om 15:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PLOPSALAND DE PANNE NEEMT AFSCHEID VAN SAMSON EN GERT
Na twintig jaar eindigde op 23 augustus een fantastische traditie in Plopsaland De Panne.
Het iconische duo Samson & Gert stond voor de allerlaatste keer op het podium van het Plopsa Theater met de Samson & Gert Zomershow.
Begin april maakte Gert Verhulst tijdens een druk bijgewoonde persconferentie van Studio 100 zijn afscheid van Samson & Gert bekend.
Hiermee komt er een einde aan meer dan dertig jaar Gertje, de man met het rode hemd en trouwe vriend van de populairste viervoeter van het land Samson.
Gelukkig stond het duo deze zomer nog een laatste keer op de planken van het Plopsa Theater in Plopsaland De Panne met de Samson & Gert Zomershow.
Dit elke weekdag sinds 22 juli met twee shows per dag, goed voor vijftig shows in totaal.
20 jaar op de planken
De eerste Samson & Gert Zomershows in Plopsaland De Panne vonden plaats in een grote tent waar nu Wickieland gelegen is.
De opbouw van de show werd vergemakkelijkt met de komst van het Plopsa Theater in 2013.
In het bijzijn van de vele fans viel deze middag om 17 uur, na twintig jaar, het doek over de legendarische Zomershow.
We willen Samson & Gert heel erg bedanken voor de prachtige afgelopen twintig jaar!, klinkt het bij Plopsa-CEO Steve Van den Kerkhof.
De opkomst van de shows was altijd enorm, zeker nu met allerlaatste editie. We merkten dat iedereen afscheid wou nemen, van gezinnen met kinderen tot twintigers en dertigers die hun jeugdidolen voor een laatste keer aan het werk wilden zien., aldus Van den Kerkhof.
Kerstshow maakt plaats voor Assepoester
Eind dit jaar volgt er, in het verlengde van de traditionele Samson & Gert Kerstshow, nog een grote afscheidsshow in het Studio 100 Pop-up Theater in Puurs.
In Plopsaland De Panne maakt de Kerstshow plaats voor de familiemusical Assepoester met volledig Vlaamse cast in kleurrijke droomkostuums.
Met een ticket voor de voorstelling Assepoester krijgen bezoekers bovendien ook toegang tot Winter Magic in Plopsaland De Panne.
24-08-2019 om 15:02
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WILLY SOMMERS LANCEERT ZIJN GLOEDNIEUWE ALBUM SOMMERS OF '69
Willy Sommers toert al 5 jaar langs onze Vlaamse culturele centra met zn programma Het Erfgoed van , een programma dat na al die jaren nog steeds enorm aanslaat bij het publiek en waarvan het succes keer op keer bewijst dat de Vlaming het oude repertoire van Willy maar al te graag blijft omarmen.
Het aanhoudende succes van deze theatertour heeft Willy geprikkeld om op zoek te gaan naar het erfgoed waarnaar hij zelf zou willen gaan luisteren en dat bracht hem uiteindelijk terug bij zn eigen roots.
Willy begon zn carrière destijds bij The Yeats, een coverband die werd opgericht in 1969.
De nieuwe wereld die voor de jonge Willy De Gieter openging tijdens dat eerste jaar op de podia heeft vanzelfsprekend een blijvende indruk nagelaten op de man.
Toen Willy eerder vorig jaar begon na te denken over een nieuw album en een thema daarvoor was de link voor hem dan ook snel gelegd.
Willy ging opnieuw grasduinen in het coverrepertoire van The Yeats van het jaar 1969, dook met heel wat muzikale bagage uit 1969 en ideeën de studio in en het resultaat werd een album vol nostalgische popmuziek!
De sultan van Pukkelpop wil er zn jonge fans maar al te graag mee laten kennismaken met de popmuziek die dit jaar exact 50 jaar geleden uitgebracht werd en die destijds niet alleen op Willy een diepe indruk heeft gemaakt, maar ook de hele muziekindustrie blijvend heeft veranderd.
Naast de reeds verschenen single Eeuwige Dromers en de huidige single Je Brengt Me Van De Wijs herbergt het nieuwe album nog 10 pareltjes, magnifiek geproduced door Hans Francken (o.a. Clouseau) en allemaal opgenomen in grote muzikale bezetting.
Op Zigzag zingt Willy samen met de enige echte Helmut Lotti, Willy wist ook de bekende componist/toetsenist André Brasseur te strikken voor een virtuoze begeleiding op Hammond op t Seizoen Van De Liefde.
Sommers Of 69 verschijnt op vrijdag 23 augustus a.s. in de rekken en zal uiteraard ook beschikbaar zijn op de courante download- & streamingplatforms.
Op 4 januari 2020 concerteert Willy Sommers in Kursaal Oostende met een heus Nieuwjaarsconcert, onder begeleiding van het Golden Symphonic Orchestra. Hij zal er tevens z'n nieuwe album in symfonische bezetting brengen.
Tickets zijn te koop via www.ticketmaster.be, www.fnactickets.be en in alle FNAC-filialen in België.
24-08-2019 om 14:57
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
THE SCABS KIEZEN HET EERSTE NUMMER VAN RADIOZENDER WILLY
DPG Media lanceert dit najaar de nieuwe radiozender 'Willy', een digital only rockzender die zich richt op muziekliefhebbers onder het motto Music Matters.
Voor de naam werd inspiratie gehaald bij Willy Willy, de rockgitarist van The Scabs die dit jaar overleed.
The Scabs-frontman Guy Swinnen vindt het een groot eerbetoon voor Willy Willy.
Het Joe-avondspitsduo Raf Van Brussel en Rani De Coninck belde Guy op: "Ik denk dat het een hele leuke rockzender gaat worden. Toen we het nieuws hoorde, was Michel, de vrouw van Willy, toevallig bij mij. Ze vindt het een hele eer en heeft een traantje weggepinkt. Ik denk dat Willy zelf het ook heel leuk zou gevonden hebben", vertelde Guy.
"Als jullie Willy echt een groot plezier willen doen, moeten jullie als eerste nummer All the Young Dudes van Mott the Hoople draaien. Voor zijn begrafenis had hij zelf enkele nummers gekozen en dit nummer was zijn absolute favoriet."
Het is dus beslist: 'All the Young Dudes' van Mott the Hoople is de eerste plaat die op Willy gedraaid wordt.
24-08-2019 om 14:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NUESTRAS MADRES VAN CESAR DIAZ WORDT DE BELGISCHE INZENDING VOOR DE OSCARS
Op vrijdag 23 augustus heeft het nationaal selectiecomité Nuestras Madres van César Diaz uitgekozen om België te vertegenwoordigen op de Oscars in de categorie Beste Buitenlandse Film.
De jury, samengesteld uit zes Nederlandstalige en Franstalige filmprofessionals Jan Temmerman (voorzitter, filmjournalist), Hilde de Laere (producente van FBO), Malin-Sarah Gozin (scenariste), Dan Cukier (voorzitter van UniversCiné), Christelle Mahy (producente) en Nicolas Gilson (programmator van Cinema Palace) loofde niet alleen de cinematografische kwaliteiten van het langspeelfilmdebuut van de Belgisch-Guatemalteekse regisseur, maar ook de universaliteit van de thematiek en de maatschappelijke kwesties die de film met veel nederigheid en nauwkeurigheid weet aan te kaarten.
Nuestras Madres won eerder al de Caméra dOr op het voorbije Festival van Cannes. De film werd al voor talrijke festivals genomineerd en is aan verschillende landen verkocht. De film is ook geselecteerd voor de LOOK!-competitie op het komende Filmfestival Oostende.
Het verhaal speelt zich af in Guatemala in 2018. Het land leeft op het ritme van het proces tegen de militairen die verantwoordelijk waren voor de burgeroorlog. Getuigenissen worden afgenomen bij talloze slachtoffers. Ernesto, een jonge antropoloog van de medisch-juridische dienst, heeft als taak om de doden te identificeren. Op een dag, terwijl hij naar het verhaal van een oude vrouw aan het luisteren is, gelooft Ernesto een spoor te vinden dat hem naar zijn vader kan leiden, een guerrillastrijder die verdween tijdens de oorlog. Ernesto luistert niet naar de raad van zijn moeder en stort zich halsoverkop in het dossier, op zoek naar waarheid en veerkracht.
NUESTRAS MADRES, is een film van César Diaz met in de hoofdrollen Armando Espitia, Emma Dib, Aurelia Caal, Julio Serrano Echeverría en Victor Moreira.
Nuestras Madres werd geproduceerd door Need Productions (BE), Perspective Films (FR) en Cine Conception (GUA), met de steun van het Centre du Cinéma et de lAudiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles (steun voor ontwikkeling en productie), Proximus, Eurimages, lAide aux Cinémas du Monde van het Centre National du Cinéma et de lImage Ainmée en het Institut Français, Inver Tax Shelter, Tax Shelter van de Belgische Federale Overheid, en SACEM.
Nuestras Madres zal dit najaar uitgebracht worden in België door Cinemien en in april 2020 in Frankrijk (Pyramide). Pyramide is ook de internationale sales agent van de film.
De 92steOscaruitreiking vindt plaats op 9 februari 2020 in het Dolby Theatre in Los Angeles.
24-08-2019 om 14:52
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
23-08-2019
HET WORDT HEET ONDER DE VOETEN VAN MATHIAS
Spektakel op de kliffen van Cap Blanc-Nez, daarmee eindigde de meeslepende seizoensfinale van Familie in juni.
Het indrukwekkende beeld van Marie (Lien Van de Kelder) die door Mathias (Peter Bulckaen) de dieperik werd ingeduwd bracht heel wat teweeg.
En dat beeld blijft ook bij de start van het nieuwe seizoen op maandag 26 augustus nog nazinderen.
Heeft Mathias een moord op zijn geweten? En wordt Stefanie (Jasmijn Van Hoof) het tweede slachtoffer van de seizoensfinale? De kijker komt het snel te weten.
Het nieuwe Familie-seizoen wordt naar goede gewoonte ingezet met een dubbele dosis spanning, drama en intriges.
De extra lange startaflevering pikt in waar de seizoensfinale is geëindigd en toont ook hoe het de personages 2 maanden later vergaat.
Mathias voelt de grond onder zijn voeten wegzakken na de dood van Marie. Ook Lars (Kürt Rogiers) en Véronique (Sandrine André) blijven in shock achter. Welke gevolgen heeft Mathias impulsieve daad? En sleurt hij Véronique en Lars mee de dieperik in?
Ook Stefanie zweet het uit nu ze in handen is gevallen van pyromaan Elias (Ian Thomas). Sinds ze zijn geheim heeft ontdekt, lijkt haar lot bezegeld. Elias hield Stefanie gevangen in een loods en overgoot haar met benzine. Hij ziet maar één uitweg: zijn enige getuige uitschakelen. Steekt hij het vuur aan de lont?
Tussen Guido (Vincent Banic) en Emma (Bab Buelens) liep de temperatuur eveneens hoog op. Emma liet hem op de dag van hun huwelijk in de steek en vertrok met haar minnaar Lucas (Tom Viaene) en dochters Mila en Milou naar Afrika. Guido reisde zijn meisjes in de seizoensfinale achterna en achter gesloten deuren liepen de gemoederen hoog op. Maar met welk resultaat?
In afwachting van de spannende nieuwe afleveringen, wordt het geheugen van de kijker nog eens opgefrist met een heruitzending van de seizoensfinale.
Die is te zien op zondag 25 augustus om 19.55 uur bij VTM.
23-08-2019 om 14:33
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
CHRISTOFF IN GROOTS KERSTSPEKTAKEL IN DE LOTTO ARENA
Voor het 2de jaar op rij kan je in de Antwerpse Lotto Arena terecht voor The Christmas Show.
Producent Deep Bridge trekt op zondag 22 december 2019 opnieuw de kaart van de ultieme kerstbeleving voor het ganse gezin, inclusief randanimatie, spektakelmomenten, leuke acts en een live kerstband die topartiesten van verschillende pluimage begeleidt op het podium.
De eerste namen zijn nu bekend!
Naast The Voice-finalist Wannes Lacroix en musicalster Hans Peter Janssens, wordt het vooral ook uitkijken naar blikvanger en kerstfanaat Christoff: Ik overdrijf, maar als het kon vierde ik een gans jaar Kerstmis en bleef de versiering non-stop in ons huis hangen. Voor mij is dat inderdaad de mooiste tijd van het jaar en met glunderende ogen kijk ik nu al uit naar het grootse kerstspektakel The Christmas Show.
Tickets voor The Christmas Show bestel je op www.deepbridge.be en wie voor 1 september bestelt, geniet dezelfde gratis ticketupgrade die Deep Bridge ook al eerder succesvol lanceerde bij de hitmusical MAMMA MIA!
Kerstmis is een feest van tradities en verrassingen.
Naast de heruitzendingen van Mister Bean en Home Alone, zal u vooral uitkijken naar zondag 22 december wanneer jong en oud terecht kan in de Antwerpse Lotto Arena voor de 2de editie van The Christmas Show.
We brengen opnieuw het grootste indoor kerstspektakel voor het ganse gezin. Het publiek wordt meegezogen in een sprookjesachtig kerstverhaal met alle toeters en bellen, inclusief de warme kerstromantiek. Je zal lachen met de fratsen van de elfjes of ontroerd worden bij overbekende kerstmelodieën. Onze topcast en muzikanten bezorgen het publiek een onvergetelijke show, met een setlijst die bestaat uit de grootste kerstklassiekers: White Christmas, Jingle Bells, Last Christmas e.v.a. Wedden dat je ze moeiteloos meezingt, klinkt het bij theaterproducent Deep Bridge.
Wannes Lacroix Na Ibe werd hij 2de in de recentste reeks van The Voice, maar de 16-jarige Wannes Lacroix barst eveneens van het talent.
In een recent verleden speelde hij Marx in de Studio 100-reeks De Avonturen van Lolly Lollbroek, hij had een eerste rolletje in de musical 14-18 en werd door Mark Tijsmans in de succesvolle Deep Bridge-productie de Ridders van de Ronde Keukentafel gespot en opgepikt.
Met zijn stem, zijn sympathieke persoonlijkheid en kerstklassiekers, pakt hij straks moeiteloos de Lotto Arena in en laat hij de harten van de tieners, de mamas, en omas ongetwijfeld sneller slaan.
Hans Peter Janssens Met de populaire, gelauwerde musicalacteur Hans Peter Janssens heeft The Christmas Show opnieuw een grote naam gestrikt.
Hans Peter verdiende zijn sporen verdiende in o.a. Jesus Christ Superstar, Les Misérables, The Phantom of the Opera, Chess,e.v.a.
In 2006 kreeg Hans Peter een Vlaamse Musical Award voor Beste Mannelijke Hoofdrol en twee jaar later kreeg hij de Musicalprijs Bijzondere Verdienste.
In de musicalwereld staat hij nog steeds aan de absolute top en is hij één van de meest gevraagde, veelzijdige artiesten.
Hij weet als geen ander hoe hij het publiek moet bespelen, met staande ovaties en een massa kippenvelmomenten tot gevolg.
Christoff De grootste ambassadeur van kerstmis in Vlaanderen is zonder meer Christoff.
Zijn kerstconcerten zijn al jaren een succes en zijn kerstalbum Kerstmis met jou blijft vier jaar na de release doorverkopen, en wordt tijdens de feestdagen massaal gestreamd.
Voor The Christmas Show breidt hij zijn repertoire uit, want naast de mooiste kerstklassiekers, schittert hij ook met Een ster en zal hij mogelijk ook uw Zeven zonden vergeven.
Tickets voor The Christmas Show op zondag 22 december om 18.00 uur in de Lotto Arena, met onder andere Christoff, Hans Peter Janssens en Wannes Lacroix, bestel je op www.deepbridge.be
In de loop van de komende weken worden de andere namen bekendgemaakt.
Nu zondag 25 augustus komt Christoff naar de Antwerpse Cultuurmarkt en geeft hij tussen 16.00 en 16.30 uur, met pianobegeleiding, een voorsmaakje van wat hij op The Christmas Show zal brengen.
Wie voor 1 september bestelt, geniet dezelfde gratis ticketupgrade die Deep Bridge ook al eerder succesvol lanceerde bij de hitmusical MAMMA MIA!
23-08-2019 om 14:09
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DOWNTON ABBEY VERKOOPT MEER TICKETS IN VOORVERKOOP DAN MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN
Afgelopen week is in de VS de kaartverkoop gestart voor DOWNTON ABBEY.
Er zijn op de eerste dag meer kaarten verkocht dan Mamma Mia! Here We Go Again en Once Upon a Time... in Hollywood.
Erik Davis (Managing Editor bij de Amerikaans ticketingsite Fandango) zegt:
In its five-year TV run, Downton Abbey garnered an incredible global following. The first day sales are among the best weve seen for any movie this year. No doubt, fans have missed their favorite characters and are super-excited to see what new schemes arise in the upcoming film.
Deze herfst wordt het wereldwijde fenomeen DOWNTON ABBEY een speelfilm, waarin de geliefde Crawleys en hun onbevreesde personeel zich voorbereiden voor het belangrijkste moment in hun leven. Een koninklijk bezoek van de koning en koningin van Engeland zal schandaal, romantiek en intrige teweeg brengen die de toekomst van Downton doen wankelen. Geschreven door Julian Fellowes (Gosford Park, The Young Victoria), de bedenker van de serie, en met de originele castleden in de hoofdrollen. Geregisseerd door Michael Engler (Downton Abbey).
De succesvolle serie, waarvan het zesde seizoen in 2015 op televisie te zien was, werd bekroond met o.a. drie Golden Globe Awards en vijftien Emmy Awards. In totaal werd de serie 69 keer genomineerd voor een Emmy Award.
De hoofdrollen worden vertolkt door o.a. Hugh Bonneville (Robert Crawley, Earl of Grantham), Laura Carmichael (Lady Edith Crawley), Allen Leech (Tom Branson), Michelle Dockery (Lady Mary Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawley, Countess of Grantham), Joanne Froggat (Anna Bates), Jim Carter (Charles Carson), Matthew Goode (Henry Talbot) en Maggie Smith (Violet Crawley, Dowager Countess of Grantham).