Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
02-11-2018
POKEMON TRADING CARD GAME SUN & MOON UITBREIDINGSSET N NU VERKRIJGBAAR!
Met ingang van vandaag kunnen fans van het Pokémon Trading Card Game beschikken over de nieuwste uitbreiding, Sun & MoonLost Thunder, die verkrijgbaar is in boosterpakketten, themadecks en speciale collecties.
Nieuwe elementen worden samengevoegd met traditionele in Sun & MoonLost Thunder met Prism Star-kaarten voor Celebi en Ditto, plus nieuwe Pokémon-GX inclusief Blacephalon-GX, Lugia-GX, Tyranitar-GX en de nieuwste Mythische Pokémon, Zeraora-GX.
Zeven krachtige Prism Star-kaarten, inclusief drie Stadium-kaarten
13 Pokémon-GX en vier Ultra Beasts
Meer dan 20 Trainer-kaarten
Ga voor meer informatie over Pokémon TCG: Sun & MoonLost Thunder naar pokemon.com/nl.
02-11-2018 om 12:19
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RICO VERHOEVEN KRIJGT HOOFDROL IN INTERNATIONALE ACTIEFILM
Kickbokser Rico Verhoeven maakt zijn debuut als hoofdrolspeler in de internationale actiefilm THE BLACK LOTUS.
Daarnaast is Verhoeven coproducent van de Engelstalige productie.
Deze week is hij in Los Angeles om te praten met mogelijke schrijvers en regisseurs.
De opnames van staan voor volgend jaar gepland in Amsterdam, Londen en Sofia.
De achtvoudig wereldkampioen zwaargewicht speelt in THE BLACK LOTUS een oud-militair, die op een wraakmissie is om de vrouw van wie hij houdt te redden.
De film is geïnspireerd op actiefilms als Man on Fire en Taken.
Verhoeven: "Ik vind het fantastisch om een hoofdrol te gaan spelen in deze internationale actiefilm. Dit nieuwe avontuur is een grote uitdaging voor me en ik ben dankbaar dat ik de kans krijg om deze droom te verwezenlijken. Net als voor mijn gevechten zal ik mij optimaal voorbereiden en zal ik het beste uit mijzelf halen om een topprestatie op het witte doek neer te zetten. Ik kan niet wachten om een te gekke film te maken voor al mijn fans over de hele wereld.
De internationale coproductie is in handen van Tom de Mol Productions en Interstellar Pictures, met Rico Verhoeven als coproducent.
Blue Box International, onderdeel van Capstone Group, is verantwoordelijk voor de internationale verkoop.
Dutch FilmWorks verzorgt de distributie in Nederland.
02-11-2018 om 12:06
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIELS DESTADSBADER OP VRIJDAG 6 EN ZATERDAG 7 DECEMBER 2019 IN HET SPORTPALEIS
Begin dit jaar kondigde Niels Destadsbader aan dat hij zijn dertigste verjaardag in stijl zou vieren met zijn publiek.
Een tweede album, een drukke festivalzomer, tal van hits en vele repetities later was het woensdagavond eindelijk zo ver: een groots verjaardagsconcert in het Sportpaleis!
En dat deed hij donderdag 1 november nog eens over!
Voor het podiumbeest pur sang is dit een jongensdroom die in vervulling gaat.
De vraag naar tickets was enorm.
In een mum van tijd waren beide concerten compleet uitverkocht.
Wie naast een ticket greep kan echter opgelucht ademhalen, want Niels Destadsbader keert eind 2019 terug naar de Antwerpse muziektempel.
Dat maakte hij vol trots zelf bekend op het podium van het Sportpaleis.
Twee splinternieuwe shows, op vrijdag 6 en zaterdag 7 december!
Het Sportpaleis is altijd mijn allergrootste droom geweest. Het afgelopen half jaar heb ik met ongelofelijk veel goesting naar deze concerten toegewerkt. Nu ik weet dat we hier volgend jaar terug mogen staan, gaat het feest deze dagen alleen maar groter zijn. Ik ben ongelofelijk dankbaar en trots, aldus Niels.
Tickets voor de twee najaarsconcerten van volgend jaar zijn vanaf nu beschikbaar.
02-11-2018 om 12:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
31-10-2018
CAMPUS 12 STELT EERSTE ALBUM VOOR!
Voortreffelijk nieuws voor de nu al talrijke fans van de nieuwe Ketnet-reeks Campus 12!
Vandaag werd het allereerste album "Campus 12" exclusief voorgesteld bij Studio 100 in Schelle.
De cd ligt vanaf vrijdag 2 november in de winkel en zal dan ook beschikbaar zijn op alle streamingdiensten.
Op de cd komen nummers uit de reeks aan bod in verschillende versies.
Ook heel fijn voor de iets oudere generatie, want de nummers in de serie én op de cd zijn bekende Studio 100 nummers in een Engelstalig jasje:
Give it all - Vrije Val van Spring: bij dit nummer werd eerder dit najaar al een clip uitgebracht en is ook de titelsong van de reeks
The bomb - Jij bent de bom van K3
So in love - Zo Verliefd van Prinsessia
Only human - Tijd voor Mega Mindy uit de gelijknamige reeks
Magic - Engeltjes van Amika
Fly away - Geef me vleugels uit de musical De Kleine Zeemeermin
Daarnaast staan op de cd ook de volgende tracks uit de reeks:
Well be there - Wij komen naar jou van Samson & Gert
We can make it - Ruim baan van Mega Mindy
Campus 12 is een spannende reeks vol muziek, over de wereld van het boksen en het mysterieuze universum van de alchemie.
De serie ging op 3 september van start op Ketnet en is dagelijks te zien van maandag tot en met donderdag, met marathons in het weekend.
Stoere bokser Noah De Smidt ziet zijn tweelingzus Bo op mysterieuze wijze verdwijnen. Hij lijkt de enige te zijn die zich Bo nog herinnert, maar dat is buiten Sam gerekend; een jonge DJ die ook in boksclub Campus B vertoeft, maar niet bepaald Noahs beste vriend is. Samen gaan de twee op zoek naar het uitgewiste meisje. Hun zoektocht leidt naar het theater van de rivaliserende familie Vincke en de jongens kunnen niet anders dan het koor te infiltreren. En dat is slechts het topje van de ijsberg...
Cast
Noah De Smidt - Jasper Heyman
Ward De Smidt - Mathias Sercu
Louise Vincke - Nina Rey
Celeste Vincke - Hilde De Baerdemaeker
Sam - Lennart Lemmens
Emilie - Jelisa van Schijndel
En ook nog: Hanne (Naomi Janssens), Frederik (Pieter Casteleyn), Bo (Lisa Gerlo)
en Dante (Bünyamin Yürük)
31-10-2018 om 16:57
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RECENSIE: HANS & GRIETJE, DE SPROOKJESMUSICAL
Op 28 oktober vond er een exclusieve perspreview van 'Hans & Grietje, de sprookjesmusical' plaats in de Antwerpse Stadsschouwburg.
De ouders van Hans (Wout Verstappen) en Grietje (Ianthe Tavernier) hebben geldzorgen en kunnen hun houtzagerij maar moeilijk draaiende houden. Daarop besluit het duo om op zoek te gaan naar de wensput met als doel de financiële problemen van hun ouders definitief op te lossen. Ze laten een spoor achter met stukjes van het glazen muiltje dat Grietje heeft stuk gegooid, aangezien haar prinsessenperiode al lang achter haar ligt, om zo de weg naar huis terug te vinden.
Intussen is de Prins (Matthew Michel) op zoek naar zijn ware liefde: de prinses die om middernacht plots het prinsenbal verliet. Het enige wat hij van haar bezit is een glazen muiltje, de dame die het schoentje past wordt zijn vrouw. De Prins wil gedurende de hele voorstelling steeds zijn schlagernummer 'Ik hou van jou' inzetten maar zijn twee lakeien verhinderen dit.
Whoppie en Floppie (Charline Catrysse en Michaël Zanders) - de hilarische, kibbelende konijntjes met West-Vlaamse tongval die uitgroeiden tot absolute publiekslievelingen van jong en oud in 'Roodkapje, de sprookjesmusical - zijn weer van de partij. 'Dikbil' Whoppie volgt een shakedieet, wat alleen maar haar eetlust stimuleert, waardoor ze zelfs trek heeft in haar beste vriendje 'asperge' Floppie.
De Boze Heks (Ilse La Monaca) is inmiddels haar kookpot aan het oppoetsen. Wanneer Hans van haar peperkoekenhuisje smult, wordt hij samen met Grietje door middel van een list naar binnen gelokt en gevangen genomen. De Heks gaat Hans vetmesten, zodat ze hem dik en sappig in haar pot kan koken.
Wanneer ook Whoppie, Floppie, de Prins en zijn lakeien aan het peperkoekenhuisje arriveren is het hek helemaal van de dam...
Zal Grietje haar broer Hans weten te bevrijden? Zullen ze hun ouders uit de nood kunnen helpen? Zal de Prins zijn ware liefde vinden? En wordt de Boze Heks finaal uitgeschakeld?
De songs in deze musical verweven - geschreven door Brigitte Derks, die tevens instond voor script en regie, en gecomponeerd door Chris Van Tongelen & Paul Vermeulen - bevatten een vleugje folk, gospel en dance. Zo wordt het heerlijk aanstekelijke 'Zo gaan wij op pad' feilloos geperformed door een sublieme Ianthe Tavernier & een verrassende Wout Verstappen en gaan Whoppie & Floppie helemaal loos op 'Gij zijt de max' en hun hit 'Ik doe mee, jij doet mee', uit de vorige sprookjesmusical 'Roodkapje.'
Topper van de setlist is echter de pop- en rocksong 'Echt echt, ik ben slecht echt' waarin Ilse La Monaca haar vocale kunsten excellent etaleert.
Het eeuwenoude gekende verhaal werd in een modern jasje gestoken en kreeg een frisse, interactieve, eigentijdse adaptatie met verwijzingen naar o.a. Nicole & Hugo, Jani Kazaltzis, maar ook naar andere sprookjes als Assepoester en Roodkapje.
'Hans & Grietje, de sprookjesmusical' is een sprankelende, originele voorstelling met aanstekelijke songs, indrukwekkende choreografiëen, verrassende personages en meerlagige humor!
Ook nu wordt de mooie Music Hall-traditie behouden en kunnen de kinderen na afloop van de voorstelling op de foto met hun favoriete sprookjesfiguren, tijdens een geanimeerde meet & greet.
Ilyas Baert
'Hans & Grietje, de sprookjesmusical' speelt nog tot 6 januari 2019 in Antwerpen, Hasselt, Gent en Oostende.
Tickets & info: www.30jaarmusichall.be
31-10-2018 om 16:28
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Music Hall
TORENHOOG SHOWGEHALTE IN TWEEDE BATTLES
889.000 kijkers, goed voor 35,6% marktaandeel (VVA 18-54, live+4), zagen tijdens de eerste Battle-aflevering tranen van ontroering bij de coaches en van geluk bij de allereerste halve finalisten van The Voice Kids.
Op vrijdag 2 november wordt er duchtig verder gebatteld.
Coaches Sean, Laura, Gers en K3 sturen hun kandidaten de ring in met punchy popsongs en willen rasechte performers zien.
Welke kids stelen de show?
Noa (13, Assebroek), Kato (14, Sinaai) en Sari (14, Sint-Job-in-t-Goor) trappen de Battles af met een liedje dat volgens hun coach Gers perfect bij hen past: Youngblood van 5 Seconds of Summer. Het is een popnummer over prille liefde. Het verschil kan je maken door te weten wat je zingt, voegt Gers daaraan toe. Wie kan de boodschap het best overbrengen?
Ook Jade (14, Oostakker), Laura (13, Mol) en Lotte (11, Kaster) van team Gers worden verwacht in de battle-ring. Zij mogen de populaire Post Malone achterna met Better Now. Lukt het Gers om van deze verlegen meisjes echte madammen met attitude te maken?
Een battle om goed gezind van te worden, vindt Laura over haar battle-trio. Dat krijg je als je rasartiest Kyle (14, Ledeberg), powermeid Silvie (13, Minderhout) en de enthousiaste Evi (13, Beveren) samen zet. Energie en plezier hebben deze kids op overschot, maar hun grootste uitdaging wordt om ook sámen straf te performen. Deze showbeesten moeten leren om rekening te houden elkaar, zegt Laura.
Show verkopen kunnen ook Amber (13, Diepenbeek), Aja (13, Tielt) en Maëlle (12, Ottenburg) uit team K3 als de beste. We hebben deze drie krachtige stemmen dan ook bewust samen gezet, zeggen de coaches. Om de pittige dames een beetje in te tomen, begint K3 de repetitie wijselijk met enkele ontspanningsoefeningen. Nadien mogen de energiebommetjes zich uitleven met The Middle van Zedd. Dit wordt één van onze spannendste battles, zegt Marthe. Anders kiezen jullie alle drie eentje?, probeert Amber.
De immer vrolijke Jolien (11, Hooglede) wil het eigenlijk tegen niemand van team Sean opnemen. Maar ze wordt door haar coach toch gekoppeld aan Helena (12, Tielt-Winge) en Emma (12, Berchem). Deze drie vriendinnenkrijgen het toepasselijke Friends van Anne-Marie als uitdaging. Ze verrassen iedereen met een eigenzinnige versie mét een duidelijke boodschap voor de andere coaches
31-10-2018 om 16:25
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DE KOMEDIE COMPAGNIE IN DE LAATSTE RECHTE LIJN MET DE VOORBEREIDINGEN VOOR JUBILEUMVOORSTELLING "ENE GAST, TWEE BAZEN"
ENE GAST, TWEE BAZEN is de Vlaamse bewerking van een gigantisch West-End en Broadway succes met destijds Carpool Karaoke presentator James Corden in de hoofdrol.
Op 10 november is er de feestelijke première voor pers en genodigden in Theater Elckerlyc te Antwerpen.
Maar nu wordt er nog volop gerepeteerd aan dit muzikaal en komisch huzarenstuk.
De Komedie Compagnie nam voor deze jubileumvoorstelling regisseur Stany Crets onder de arm om de internationaal gelauwerde theaterkomedie "Ene gast, twee bazen" van Richard Bean naar Vlaanderen te brengen.
Acteur Sven De Ridder speelt de hoofdrol als "ene gast" in deze muzikale komedie.
Stany Crets stelde een topcast samen met naast Sven De Ridder ook Walter Baele, Koen Van Impe, Ludo Hellinx, Kevin Bellemans, Anouck Luyten, Laurenz Hoorelbeke, Shana Pieters, Ludo Hoogmartens, Sven Tummeleer en Jasmine Jaspers.
Bovendien gaat het om een muzikale komedie waarbij ook een live band aantreedt op het podium. Dit onder leiding van Ben Mouling.
In 2011 ging "One man, two guvnors" van auteur Richard Bean in première in Londen, gevolgd door een internationale tour.
In 2012 kwam deze komedie ook voor het voetlicht op Broadway, opnieuw met de originele hoofdrolspeler, nl. James Corden.
Theaterrecensenten waren wereldwijd laaiend enthousiast over dit stuk.
"One man, two guvnors" kreeg talloze nominaties en prestigieuze theaterprijzen. Een veelbelovend vooruitzicht voor het Vlaams theaterpubliek...
En een uitgelezen uitdaging voor Stany Crets en De Komedie Compagnie.
Theatertainment staat in voor de productie van deze voorstelling in opdracht van De Komedie Compagnie.
ENE GAST, TWEE BAZEN vanaf 9 november
Eigenlijk is deze komedie gebaseerd op Carlo Goldonis theaterklassieker uit de achttiende eeuw, Knecht van twee meesters. Een typisch stijlvoorbeeld van de Commedia dellArte. Theaterrecensenten waren wereldwijd laaiend enthousiast over deze eigentijdse versie. One man, two guvnors kreeg talloze nominaties en prestigieuze theaterprijzen en is nu eindelijk in Antwerpen te zien in een Vlaamse bewerking.
Onze versie speelt zich af in de vroege jaren 60 op Linkeroever in Antwerpen waarbij een jonge gast werkt voor twee totaal verschillende bazen die dit niet weten van elkaar. Wat volgt is een heerlijke komedie waarin allerlei bizarre personages opduiken tot grote verwarring van het sympathieke hoofdpersonage. Het publiek krijgt een hilarische, feestelijke voorstelling voorgeschoteld, vol humor, prachtige decors en vrolijke muziek.
PRAKTISCHE INFORMATIE
TICKET INFO
'ENE GAST, TWEE BAZEN
vanaf 9 november tot en met 8 december, voorstellingen om 20u15 of om 15u15
www.elckerlyc.be of bij Ticketbalie op 070 691 002 (max. 0,30 euro/minuut).
Ook aan de ticketbalie van Mediamarkt op de Keyserlei
Ook aan de infobalie cultuur in de Wisselstraat
Ook aan de ticketbalie van Theater Elckerlyc 1 uur voor aanvang van de voorstelling
Tarieven vanaf 21,5 euro (inclusief reservatie, exclusief verzending)
31-10-2018 om 16:22
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
REGIEDEBUUT ISH AIT HAMOU OPENT KORTFILMFESTIVAL LEUVEN
Al meer dan een jaar wordt er halsreikend uitgekeken naar het regiedebuut van Ish Ait Hamou.
Nu is het eindelijk zover: op 1 december opent Klem, met Veerle Dobbelaere en Nasrdin Dchar in de hoofdrollen, de 24ste editie van het Internationaal Kortfilmfestival Leuven.
De film maakt deel uit van de officiële selectie van het festival, binnen de Vlaamse Competitie Fictie.
Ish baseerde zich voor zijn kortfilm op de novelle Als je iemand verliest die je niet kan verliezen, die hij in 2016 schreef voor de campagne van Te Gek!?.
Al tijdens het schrijven speelde Ish met het idee van een film.
De vele reacties van de lezers gaven de doorslag om zich voor het eerst achter de camera te wagen.
Klem is een verhaal over identiteit en de positieve kracht van conversatie tussen mensen.
Of zoals Ish het zelf verwoordt: De medemens zien als opportuniteit en niet als een bedreiging.
Ish Ait Hamou (1987) schrijft van jongs af aan verhalen. Zijn liefde voor dans, choreografie en beelden gaat hand in hand met die voor woorden. In 2014 debuteerde hij met het boek Hard Hart, waarvan ondertussen meer dan 25.000 exemplaren verkocht werden. Zijn tweede boek Cécile is momenteel al aan zijn twaalfde druk toe, met meer dan 35.000 verkochte exemplaren op de teller. Van Als je iemand verliest die je niet kan verliezen zijn er al meer dan 20.000 verkocht.
Klem is een productie van Potemkino, in co-productie met Belga Productions en één, dat de film later ook zal uitzenden en vertonen op vrt.nu.
De film wordt in de bioscoop verdeeld door Dalton Distribution.
Samen met JEF wordt er een pakket voor het onderwijs uitgewerkt.
De film kwam tot stand met productiesteun van het Vlaams Audiovisueel Fonds en de Tax Shelter via Belga Film Fund.
Ze werd gemaakt in samenwerking met Te Gek!?, Sabam For Culture en de NMBS.
31-10-2018 om 16:15
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WIL DE ECHTE EMLY STARR OPSTAAN?
Koen Wauters, Nathalie Meskens en Jonas Van Geel halen 20 verschillende Delilahs in de studio van Wat een Jaar! Verkleed als Griekse godin, in het wit, met een uitdagende split.
Want in 1981 stuurde ons land Emly Starr naar het Eurovisiesongfestival, met Samson, de held die op zoek was naar zijn Delilah.
Hoe zit Emly er 37 jaar nadien uit? En wordt ze door gasten Herman Brusselmans en Jan Leyers herkend?
Want als je de fotos van Jan en Herman uit 1981 ziet, wordt duidelijk dat de tand des tijds flink kan doorbijten.
In dat jaar was Jan 23 en deed hij burgerdienst in een bibliotheek. Ondertussen speelde hij gitaar.
Herman was 24, en werkte aan zijn eerste roman die het jaar daarna zou uitkomen. Hij gaat in de studio meteen op zoek naar een asbak, want in 1981 mocht er nog gerookt worden in televisiestudios.
Verder was 1981 het jaar dat de Bicky Burger in de Belgische frituren verscheen, voormalig acteur Ronald Reagan president van de VS werd en de Prins van Wales trouwde met ene Lady Diana Spencer.
De Space Shuttle Columbia ging de ruimte in en na een maandenlange gijzeling werd het personeel van de Amerikaanse ambassade in Iran eindelijk vrijgelaten.
Muziek was er van eendagsvlieg Joe Dolce met zijn wereldhit Shaddap You Face, van Blondie met Rapture en The Human League met Dont You Want Me.
Koen, Jonas en Nathalie gieten verschillende nummers in een medley.
Welke artiesten herkennen Jan en Herman?
31-10-2018 om 16:13
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
Q LANCEERT QWISTET: DE ALLEREERSTE LIVE ONLINE QUIZ IN VLAANDEREN
Een live online videoquiz waar heel Vlaanderen gratis aan kan meedoen via de Q-app.
Dat is Qwistet, de eerste quiz van zijn soort in Vlaanderen.
Het concept is simpel: host en Qmusic-dj Vincent Fierens heeft elke werkdag een prijzenpot van 500 euro en vuurt telkens 10 meerkeuzevragen af op de spelers.
Het prijzengeld wordt verdeeld onder de quizzers die alle 10 vragen van de dag juist hebben.
Iedereen die zijn kans wil wagen, kan vanaf maandag 5 november 2018 elke werkdag om 12.30 inloggen in de Q-app op een smartphone, Vincent live bezig zien en zijn vragen beantwoorden.
Host en Qmusic-dj Vincent Fierens: Tijdens de testfase kreeg ik élke dag tweets van spelers die lieten weten hoe ongelofelijk tof Qwistet is. Het is een persoonlijk spel en eens je begint, ben je verslaafd. Je middagpauze zal dus nooit meer hetzelfde zijn.
Directeur radio An Caers: We lanceren met Qwistet een primeur in België: een live video quiz, online, waar alle Vlamingen tegelijk aan kunnen deelnemen. Quizshows zijn normaal gezien nooit live. Laat staan dat je heel Vlaanderen kan laten deelnemen.
1 HOST, 10 MEERKEUZEVRAGEN EN 500 EURO: ZO GAAT HET IN ZIJN WERK
Host Vincent stelt live 10 meerkeuzevragen over o.a. actualiteit, film, muziek, series en sport en zorgt voor heel wat interactie met de spelers.
Want alle spelers staan rechtsreeks in contact met Vincent en met elkaar via een chatfunctie.
De quiz zelf is een afvalrace waarbij de deelnemers telkens 10 seconden krijgen om elke vraag te beantwoorden.
De quizzers die binnen de tijd een juist antwoord geven, gaan door naar de volgende vraag.
Wie fout antwoordt valt af, maar kan het verdere verloop van de quiz wel op de voet blijven volgen.
QWISTET
VANAF MAANDAG 5 NOVEMBER 2018
ELKE WERKDAG OM 12.30 VIA DE Q-APP
Voor Qwistet werkt Q samen met het Gentse digitale bureau Small Town Heroes.
31-10-2018 om 16:11
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
30-10-2018
PARLEMENTSLEDEN FOCUSSEN OP BRONNEN DIE EIGEN STANDPUNT ONDERSTEUNEN
Bij het vormgeven van onderwijsdecreten richten de commissieleden uit de Commissie voor Onderwijs (Vlaams Parlement) zich tot die empirische bevindingen die aansluiten bij het eigen (partij)standpunt.
Zo concludeert Dries Verhelst (Universiteit Antwerpen) in zijn masterscriptie over de invloed van empirische evidenties in het Vlaamse onderwijsbeleid.
Verhelst, ondertussen gestart als doctoraatsstudent aan de Universiteit Antwerpen, bevroeg voor zijn masterproef meer dan de helft van de vaste leden van de Commissie voor Onderwijs naar hun gebruik van empirische evidentie bij hun decreetvormende werk.
Uit zijn onderzoek blijkt dat empirische evidentie op een erg selectieve wijze benaderd wordt.
Vrijwel alle bevraagde commissieleden geven aan dat men voornamelijk aandacht schenkt aan die bronnen die de eigen standpunten ondersteunen.
Een van de respondenten stelt dat er niet uit citeren, er niet naar verwijzen en doen alsof ze niet bestaan manieren zijn om om te gaan met die evidenties die niet aansluiten bij het eigen standpunt, legt Verhelst uit.
Hoewel het merendeel van de commissieleden op een selectieve manier met empirische evidentie omspringt, vindt geen van de bevraagde parlementsleden dat ze zelf niet voldoende rekening houden met de empirie. Men zegt vooral te ervaren dat collegas hier onvoldoende rekening mee houden.
Selectief omspringen met informatie is eigen aan het politieke debat.
Verhelst stelt in zijn onderzoek echter ook vast dat bepaalde commissieleden zich laten ontvallen dat men wetenschappelijke bevindingen van bepaalde onderzoekers of wetenschappelijke stromingen links laat liggen omdat men ervan uitgaat dat ze niet aansluiten bij het eigen standpunt.
Uitdaging voor academische wereld
Verder komt in Verhelsts onderzoek naar voren dat tal van aspecten het gebruik van empirische evidentie belemmeren.
Verhelst: Naast veeleer evidente hindernissen zoals tijdsgebrek blijkt ook dat de academische wereld een tandje moet bijsteken wil ze doelgericht bijdragen aan een empirisch onderbouwd onderwijsbeleid. Zo worden het ontoegankelijke format en het ontbreken van een link naar de praktijk vaak aangegeven als twee elementen die het gebruik van empirische evidenties belemmeren.
In het algemeen zijn de bevraagde commissieleden van mening dat er meer naar evidentie gekeken dient te worden.
Het feit dat men zelf dan op een selectieve wijze naar evidentie gaat kijken waardoor een deel van het wetenschappelijke spectrum buiten beschouwing blijft, roept wel enkele vragen op.
Om evidentie op een verantwoorde wijze te hanteren in het beleid, dient men rekening te houden met het hele spectrum van empirische evidentie, besluit de Antwerpse wetenschapper.
30-10-2018 om 15:46
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NEDERLANDERS HOUDEN VAN GEZELLGHEID, MAAR NIET MET COLLEGA'S
Hoewel Nederlanders een goede relatie met hun leidinggevenden en collegas op de werkvloer ongeveer net zo belangrijk vinden als andere Europeanen, kiezen we er toch voor om werk en privé meer gescheiden te houden, zo blijkt uit de Working life study, een recent onderzoek naar de werkprivé-balans van recruitment- en wervingsspecialist Page Personnel onder 5.197 Europese werknemers.
Slechts 16,8 procent van de ondervraagde Nederlandse werknemers spreekt bijvoorbeeld wel eens met zijn manager af buiten werktijd.
Dat ligt aanzienlijk onder het Europese gemiddelde van 20,3 procent.
Ook onze collegas zien we veel minder vaak buiten werktijd (29,6 procent) dan werknemers in andere Europese landen (44,2 procent).
Hoewel het woord gezelligheid een typisch Nederlands woord is, en daardoor moeilijk vertaalbaar, beleven we die gezelligheid het liefst exclusief met onze familie en met vrienden buiten de werkkring.
Slechts 43,8 procent van de Nederlanders zegt bijvoorbeeld echte vrienden op het werk te hebben. Dat is maar liefst 27 procent onder het Europees gemiddelde.
In Turkije loopt het percentage mensen met echte vrienden op het werk zelfs op tot 83 procent.
Wat is de oorzaak van dit significante verschil? Is het onze arbeidscultuur die afwijkt van de Europese norm, of is het eerder onze volksaard die ten grondslag ligt aan deze striktere scheiding van werk en privé?
Het is hoogstwaarschijnlijk cultureel bepaald, maar het heeft een keerzijde, zegt Joost Fortuin, Managing Director van PageGroup Nederland.
Echte vriendschappen op de werkvloer mogen dan zeldzamer zijn dan in de ons omringende landen, maar we gaan in Nederland wel erg vriendschappelijk om met onze collegas en leidinggevenden, door alle hiërarchische lagen van een organisatie heen. We leven in een genivelleerde maatschappij, waarin we iedereen min of meer als gelijke beschouwen. Dat zorgt ervoor dat we onze werkzaamheden ook prima kunnen uitvoeren als we minder investeren in de vriendschappelijke relatie met onze werkgever buiten werktijd.
Een koude kermis Wellicht heeft onze afwijking van de Europese norm ook te maken met wat we verwachten van het contact met onze collegas en leidinggevenden.
Zo vindt slechts 51,9 procent van de Nederlandse werknemers dat een goede relatie met de manager de productiviteit kan verbeteren, versus het Europese gemiddelde van 76,3 procent.
Dat geldt ook voor de relatie met onze collegas: 64,4 procent vindt dat een goede relatie met collegas de productiviteit kan verbeteren, versus een Europees gemiddelde van 85 procent (in Duitsland loopt dit zelfs op naar meer dan 90 procent).
Daarnaast voelen werknemers in andere Europese landen een hogere sociale druk om beschikbaar te zijn voor activiteiten buiten werktijd: mensen zijn banger dat de werkgever wel eens minder positief over hen zou kunnen oordelen als ze niet participeren.
In Nederland ervaart 23,8 procent deze druk, maar met name in Zuid-Europese landen ligt dit percentage aanzienlijk hoger.
In Spanje is dit zelfs 39,5 procent van de ondervraagden en het Europese gemiddelde komt uit op 31,5 procent.
Hoe hiërarchischer een maatschappij is ingesteld, hoe meer afhankelijk je bent van een goede relatie met je baas of collegas, stelt Fortuin.
We hebben in Nederland wel borrels buiten werktijd, maar dat wordt niet als een verplichting ervaren. Vergelijk dit bijvoorbeeld met een land als Japan, waar het gezins- en privéleven ondergeschikt zijn aan het zakelijk leven: als je niet meedoet aan activiteiten buiten werktijd, dan ben je geen goed onderdeel van het team. Als je dit soort verplichtingen in Nederland door wil voeren, dan kom je van een koude kermis thuis.
We scoren lager op vrijwel alle gezamenlijke activiteiten Wanneer werknemers naar specifieke activiteiten wordt gevraagd, zien we dat de afwijking van de Europese norm redelijk consistent blijft.
We scoren lager dan het Europees gemiddelde op vrijwel alle gezamenlijke activiteiten buiten werktijd.
Minder dan een derde van de Nederlandse werknemers stuurt bijvoorbeeld wel eens berichten over privézaken naar collegas of leidinggevenden.
Afspreken met collegas buiten werktijd doet een enkeling (17 procent), en samen de weekenden doorbrengen (3 procent) of samen op vakantie gaan (1 procent) zijn zelfs een grote uitzondering.
Bijna twee-derde (59 procent) bewaakt de grens door privé helemaal geen contact te onderhouden.
Toch zijn we bovengemiddeld tevreden Ondanks, of misschien juist wel dankzij deze scherpere scheiding van werk en privé, zijn Nederlanders bovengemiddeld tevreden over hun algehele werk-privébalans: 78,2 procent versus 64,7 procent voor Europa.
Ik denk dat dat voor een groot deel te maken heeft met het feit dat we op het gebied van flexibel werken tien jaar vooroplopen, in vergelijking met andere Europese landen, stelt Fortuin.
In landen waar de hiërarchische verhouding wat sterker is en de flexibiliteit minder, moet je veel meer ter beschikking van de werkgever staan, ook buiten kantooruren. De flexibiliteit op onze arbeidsmarkt geeft ons een gevoel van vrijheid en de tijd om ons op zaken te richten die voor ons van belang zijn. Die flexibiliteit heeft ons bovendien geleerd dat je door vertrouwen te geven, ook vertrouwen krijgt. En dat zorgt voor tevreden werknemers, die privé genoeg tijd overhouden voor die typische Hollandse gezelligheid zonder onze collegas.
30-10-2018 om 15:44
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HANNE, MARTHE EN KLAASJE OPENEN HUN ROLLER DISCO
Woensdag 31 oktober is het zover.
Dan openen Hanne, Marthe en Klaasje officieel de deuren van hun K3 Roller Disco.
In hun allereerste fictiereeks, die volledig werd opgenomen in een indrukwekkende 360-graden studio, rollen Marthe, Klaasje en Hanne de zotste avonturen tegemoet.
En dat doen ze niet alleen, want in de reeks zijn heel wat bekende gezichten te gast.
Naast vaste bijrollen van Jacques Vermeire, die opnieuw de rol van de buurman Marcel vertolkt, en Nederlander Samir Hassen, de huis-dj én vriend aan huis van de meisjes, brengen ook Sven De Ridder, Gunther Levi, Dina Tersago, Andy Peelman, Sean Dhondt en vlogger Enzo Knol een bezoekje aan de disco van K3.
K3 Roller Disco is een humoristische reeks die zich afspeelt in een rollerdisco. D
ie runnen de meisjes volledig zelf: Marthe doet de bar en schenkt de zaligste pina coladas, Hanne verhuurt de rolschaatsen en Klaasje is de redder in nood op de rollerschaatsbaan.
Maar dat gaat niet altijd zonder slag of stoot, want grappige misverstanden of ongelukken zorgen af en toe voor chaos.
En dan is er ook nog Marcel, die er letterlijk voor zorgt dat niet alles op wieltjes loopt
Naast humor zit de reeks ook boordevol muziek.
Zo begint elke aflevering met het nieuwe swingende nummer K3 Roller Disco en wordt er steeds afgesloten met een optreden van K3 in de disco.
Zowel de grote klassiekers als enkele nieuwe hits komen aan bod.
AFLEVERING 1: ROLLING DINNER
OP WOENSDAG 31 OKTOBER OM 13.35
Hanne, Marthe en Klaasje organiseren een rolling dinner in hun disco, een etentje op rollende tafels. Speciaal voor deze gelegenheid heeft Marthe de beroemde chef-kok Van Kleef (Sven De Ridder) ingehuurd, die het eten verzorgt. Maar wanneer Hanne per ongeluk de rat van Guus laat ontsnappen waarop ze stiekem past, staat de rollerdisco helemaal op zijn kop. Wordt hun rolling dinner toch nog een succes?
30-10-2018 om 15:41
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GIRL STEVENT AF OP 100.000 BEZOEKERS
Girl, het ondertussen met prijzen overladen filmdebuut van Lukas Dhont, verwelkomt op woensdag 31 oktober zijn 100.000ste bezoeker.
En dat na amper twee weken in de Belgische bioscopen.
Deze indrukwekkende opkomst is ook in Frankrijk kenmerkend, waar al meer dan een kwart miljoen bezoekers de film sinds 10 oktober hebben gezien.
Na Frankrijk heeft Girl dus ook zijn afspraak met de Belgische bioscoopbezoeker niet gemist.
Zeer uitzonderlijk daarbij is het feit dat een film van bij ons zowel in Vlaanderen, Brussel als Wallonië weet te scoren, en een zeer ruim publiek bereikt.
In Nederland komt Girl in de zalen vanaf donderdag 1 november en dit op 55 prints (!).
Dat een Belgische film sterk scoort in zowel Brussel, Vlaanderen als Wallonië is voor bijzonder weinig producties van eigen bodem weggelegd, zeker als het daarbij ook nog om een speelfilmdebuut gaat.
Girl slaagt hier wel in.
Verder is het ook opmerkelijk dat de film zowel sterk draait in de multiplexbioscopen als in de arthouses.
Het goede nieuws gaat verder in België, want het is uitzonderlijk dat twee Vlaamse films, Niet Schieten en Girl, de eerste en tweede plek innemen in de Belgische box office.
Sinds de wereldpremière in Cannes, waar Girl bekroond werd met vier prijzen waaronder de Caméra dOr voor beste debuut, is Girl bezig aan een indrukwekkende internationale festivalcarrière, met selecties voor de festivals van o.a. Karlovy Vary, Telluride, Toronto, San Sebastián, Londen en Zürich.
De teller van internationale filmprijzen klimt stilaan naar de 20.
Girl mag als officiële Belgische Oscarinzending ook een gooi doen naar de Academy Award voor Beste Niet-Engelstalige Film.
De film is bij de zes genomineerden voor de European Discovery Award, de prijs voor het beste speelfilmdebuut op de European Film Awards.
Daarnaast staat Girl ook op de shortlist voor de categorie Beste Speelfilm van de European Film Awards.
Het scenario van Girl werd door Lukas Dhont en Angelo Tijssens geschreven. Frank van den Eeden stond achter de camera en Alain Dessauvage deed de montage. De originele muziekscore is van Valentin Hadjadj.
De film werd geproduceerd door Dirk Impens voor Menuet, in coproductie met het Belgische Frakas Productions (met steun van het Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel) en het Nederlandse Topkapi Films (met steun van het Nederlands Filmfonds).
Distributeur Lumière bracht Girl op 17 oktober in de Belgische bioscopen.
Ondertussen is ook bevestigd dat Girl vanaf 16 januari in de Amerikaanse bioscopen komt.
Girl kwam tot stand met de steun van het VAF/Filmfonds van Vlaams minister van Cultuur Sven Gatz.
30-10-2018 om 15:39
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
LIVING STONE | BIZ PAKT LEEGSTAND HANDELSPANDEN EN INDUSTRIEEL VASTGOED AAN
De afgelopen 10 jaar is de leegstand van winkels verdubbeld.
Ook de verhuur en verkoop van logistiek vastgoed loopt moeizaam, met heel wat leegstaande panden tot gevolg.
Daar wil vastgoedmakelaar living stone, met hoofdkantoor te Leuven, verandering in brengen.
Met living stone | biz richt de speler zich nu ook op de b2b-sector.
Kantoorruimtes, winkels en vastgoed voor industrie en logistiek worden hiermee aan het gamma toegevoegd.
Telkens met de focus op een degelijke ondersteuning voor de eigenaars.
Leegstand tegengaan
De verkoop en verhuur van logistiek vastgoed staat in België op een laag pitje, het laagste sinds 2010.
Zelfs in de populaire gebieden staan heel wat panden leeg.
Wat de winkelruimtes in steden betreft, is het hetzelfde verhaal.
Daarom besliste vastgoedbedrijf living stone zich vanaf nu ook op de b2b-sector te richten.
Het is opvallend hoeveel prachtige panden niet benut worden. En dan heb ik het niet enkel over handelsruimtes, maar ook over kantoren en panden voor industrie en logistiek. Daar willen we met onze nieuwe afdeling living stone | biz wat aan doen. Door de eigenaars goed te ondersteunen en de nodige tips en tricks aan te bieden, willen we deze leegstand aanpakken, aldus eigenaar Koen Hoste.
Living stone | biz zal zowel focussen op winkelpanden als op kantoorruimtes en vastgoed bestemd voor logistiek en industrie.
Eigenaars ondersteunen
De aanpak die living stone | biz vooropstelt, is er eentje waarbij de eigenaar centraal staat.
Hoste: We vinden het belangrijk mensen te ondersteunen in hun zoektocht naar een geschikte huurder of koper. En ook om huurders en kopers correct te informeren. Want het juiste handelspand vinden of verkopen is niet steeds evident. Zo zijn er bijvoorbeeld heel wat mensen die deze panden via een erfenis in handen krijgen en hier totaal geen ervaring mee hebben. Wanneer zij zich geen raad weten met deze panden, staan wij hen bij om een geschikte bestemming te vinden. Ons motto is dan ook gas geven: gemakkelijk, aangenaam en snel.
Living stone | biz hanteert daarom een unieke en vernieuwende aanpak die de klant centraal stelt en gericht is op het vinden van oplossingen.
Zo voorzien ze advies voor verschillende profielen.
Want iedere potentiële huurder of verhuurder, koper of verkoper heeft een andere informatiebehoefte.
Van opticiens over schoonheidsinstituten tot kapperszaken.
Elk zitten ze met andere vragen.
En het is op die informatiebehoefte dat living stone | biz zal inspelen.
De website van living stone | biz zal daarom bijvoorbeeld voorzien zijn van een reeks blogberichten om eigenaars en potentiële kopers of huurders wegwijs te maken.
Van tips om te investeren in vastgoed tot zaken waar je op moet letten wanneer je je winkel wil verhuren, het komt allemaal aan bod.
30-10-2018 om 15:33
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
AMERIKAANSE SUPERSTER KHALID ONTDEKT âFAMILIEâ-ACTRICE SARAH-LYNN CLERCKX
De Amerikaanse superster Khalid, bekend van onder meer Location en zijn song met Martin Garrix Ocean, heeft zijn support geuit op Facebook voor de Belgische Sarah-Lynn Clerckx.
Sarah-Lynn kennen we als Louise Van den Bossche in de vtm soap Familie, maar naast actrice is ze ook zangeres.
Op YouTube brengt ze onder meer covers van Taylor Swift en Kygo samen met de groep 27 On The Road.
Het is haar cover van Better, de lead single van Khalids EP Suncity, die nu door de Grammy-genomineerde zanger opgemerkt werd
Sarah-Lynn reageert enthousiast: Omg wauw! Amai, ik ben gewoon sprakeloos. Ik had nooit verwacht dat hij die cover zou opmerken. Ik heb letterlijk gegild toen ik dat zag, want ik ben zelf super grote fan van Khalid
30-10-2018 om 15:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
'GHOST ROCKER' WOUT VERSTAPPEN OPENT EIGEN ESCAPE ROOM IN THUISGEMEENTE ZOERSEL
Wout Verstappen heeft er een erg drukke periode opzitten en daar lijkt niet meteen verandering in te komen.
Na een intense repetitieperiode, stond de 25-jarige acteur afgelopen zondag in Stadsschouwburg Antwerpen op de planken tijdens de eerste try-out van Hans en Grietje, de sprookjesmusical.
Wout vertolkt in deze productie de rol van Hans, zijn eerste hoofdrol in een musical.
Alsof dat nog niet genoeg werk op de plank en de nodige spanning betekende, was hij in de vrije dagen en uren die hem de voorbije maanden restten, volop bezig met de oprichting en voorbereidingen van een eigen zaak.
Op 1 november opent Wout in zijn thuisgemeente Zoersel de deuren van zijn eigen escape room.
Een spannend avontuur voor de jonge acteur-ondernemer die, zeker in de opstartfase, zelf Escaperoom Antwerp zal uitbaten.
Het is inderdaad een erg hectische periode geweest de voorbije maanden", aldus Wout Verstappen.
"Naast het repeteren voor Hans en Grietje, de sprookjesmusical', was er ook nog de afscheidstournee van Ghost Rockers en werk ik sinds kort als presentator bij Nickelodeon Benelux. Ondertussen wilde ik dus ook 'Escaperoom Antwerp in de steigers zetten. Hoe ik het allemaal heb klaargespeeld weet ik eigenlijk niet. Het kostte me naast uiteraard tijd en geld, ook heel wat slapeloze nachten, maar met een geweldig team is het gelukt en op 1 november open ik dus mijn eigen zaak.
Een escape room is ideaal als groepsuitje of teambuilding. Je wordt met je team opgesloten in een verhaal en door het zoeken naar aanwijzingen en oplossen van puzzels, moet je binnen het uur zien te ontsnappen.
Zon twee jaar geleden speelde ik voor het eerst zelf een escape room, ik was meteen verkocht. Met mijn dichtste vrienden heb ik er nu al tientallen gespeeld en op die manier ideeën opgedaan over wat leuk is, en wat beter kon. Dat leidde tot een geheel wat nu mijn eigen escape game Hunting Season is. Ik ben voluit voor kwaliteit gegaan, zowel wat mijn concept als de inrichting betreft. Je moet je in je eigen film wanen en achteraf nog uren nakletsen over een fantastische ervaring, zoals ik dat zelf ook vaak gedaan heb. Als artiest staan beleving en verhaal centraal voor mij, en ik denk dat dat met mijn volautomatische en spannende kamer zeker het geval zal zijn. Ook ben ik heel blij dat ik Escaperoom Antwerp kan openen in mijn thuisgemeente Zoersel en zo misschien wat kan bijdragen aan de plaatselijke economie", besluit Wout.
'Hans en Grietjes' en 'Buurtpolities' ontsnappen en sparen lof niet!
Wout nodigde zijn sprookjesmusical-collegas Ianthe Tavernier (Grietje), Ilse La Monaca (Boze heks) en Charlotte Verduyn (Vertelster) uit om Escaperoom Antwerp al eens te komen testen voor de grote opening.
De dames lieten zich door hun Hans gewillig opsluiten en hadden met Buurtpolitie-actrices Nicoline Hummel en Dorien Reynaert ervaren speurders meegebracht om hen te assisteren.
Erg nuttige hulp zo bleek, want de gezonde mix van Hans en Grietjes en Buurtpolities, wist na 57min32sec te ontsnappen uit de escape room.
Meteen hebben de toekomstige bezoekers van Escaperoom Antwerp een richttijd om te verbeteren.
De dames waren na afloop laaiend enthousiast over het concept en spel dat Wout creëerde, de superlatieven vlogen dan ook in het rond.
Charlotte Verduyn en Ilse La Monaca, die beiden ervaren escape room-spelers genoemd mogen worden, gingen zowat uit hun dak en loofden de inventiviteit en originaliteit van Hunting Season.
Ianthe stak haar bewondering voor wat haar Hans met Escaperoom Antwerp neergezet heeft ook niet onder stoelen of banken en Dorien en Nicoline informeerden bij Wout al meteen naar cadeaubonnen om met Kerstmis aan vrienden en familie te geven.
Het moge duidelijk zijn: Zoersel heeft er met Escaperoom Antwerp een fantastische, spannende attractie bij!
SYNCHROON DANSEN ZORGT VOOR SPEKTAKEL IN DANCE AS ONE
Vlaanderen heeft er na So You Think You Can Dance even op moeten wachten, maar vanaf woensdag 31 oktober schotelt VTM een nieuwe, spectaculaire dansshow voor.
In Dance As One gaat Niels Destadsbader samen met zijn Nederlandse evenknie Nicolette van Dam op zoek naar de beste dancecrew in één van de moeilijkste takken: synchroon dansen.
De crews gaan de strijd aan met elkaar in krachtige battles en dat in alle mogelijke stijlen.
Enkel wie over de perfecte choreografie, perfect teamwork en perfecte timing beschikt, wint 50.000 euro.
Welke dansgroep is het best op elkaar ingespeeld en houdt het hoofd koel in álle omstandigheden?
In de jury van Dance As One blinken enkele nieuwe gezichten.
Internationaal dansfenomeen Laurien Decibel (30, Vilvoorde) zetelt naast Timor Steffens en Jan Kooijman.
Laurien veroverde België als professionele danseres en maakte nadien haar American Dream waar. Ze danste met wereldsterren Dua Lipa, David Guetta, En Vogue, Taio Cruz, Icona Pop en Maroon 5.
Timor Steffens deelde eveneens het podium met de groten der aarde: van Madonna tot Michael Jacksonen van Beyonce tot Whitney Houston.
Ook Jan Kooijman is een grote naam in de danswereld. Hij verdiende zijn sporen als moderne danser en choreograaf en zat achter de jurydesk bij So You Think You Can Dance.
20 CREWS, 1 WINNAAR
In Dance As One strijden in totaal 20 dance crews 10 Vlaamse en 10 Nederlandse van het hoogste niveau tegen elkaar, in alle mogelijke stijlen.
De Vlaamse dansers brengen niet alleen hiphop en modern, maar verrassen ook met cheerleading, disco, stepping, afrohouse en ballet.
Het doel is telkens hetzelfde: zo synchroon mogelijk dansen.
In de eerste 5 afleveringen vinden de audities plaats, waarin telkens 4 groepen hun kans wagen.
Eerst neemt de jury hun prestatie als groep onder de loep, nadien gaan de crews een stapje verder.
Hoe synchroon dansen ze op hetzelfde opgelegde nummer? En wat gebeurt er als ze het tegen hun eigen evenbeeld moeten afleggen in de ultieme synchroondanstest?
De optredens worden vastgelegd met een speciale super slowmotion camera, die de jury ten allen tijde kan raadplegen en die elke imperfectie in het synchroon dansen genadeloos aan het licht brengt.
Die fouten kunnen de crews belangrijke punten kosten.
Tegelijk toont de camera ook hoe indrukwekkend synchroon dansen kan zijn wanneer íedereen zich aan de strakke choreografie en timing houdt.
Per auditieaflevering stoot slechts 1 groep door naar de kwartfinale.
Daar gaat de afvalrace verder, want in de finale op woensdag 19 december 2018 is er maar plek voor 3 crews en 1 winnaar.
EERSTE AUDITIEAFLEVERING OP WOENSDAG 31 OKTOBER OM 20.35
In de eerste auditieaflevering blinken 4 crews alvast uit in originaliteit.
DDC Company uit Sint-Truiden brengt moderne dans, in een explosief jasje. Veel energie, lenigheid, sprongkracht en expressie, dat is waarmee de dansers zich willen onderscheiden. Captain Davinia (24, Hasselt) schopte het in 2012 tot de halve finale van So You Think You Can Dance, maar hoopt nu op meer. Mocht haar crew de 50.000 euro opstrijken dan trekt ze met de dansers op stage in Los Angeles.
De Brusselse crew The Revolutionary danst niet zomaar hiphop, maar probeert met elke choreo een boodschap te brengen en emotie op te roepen. Ook met hun auditie. We zijn soldiers, maar we zijn niet happy met hoe het er in de wereld aan toegaat op dit moment. We willen de boodschap verspreiden dat freedom het allerbelangrijkste is, zeggen captains Aurel (33, Elsene) en Max (30, Brussel). Met deze boodschap de overwinning in de wacht slepen is hun allergrootste droom.
De Nederlandse crews pakken in de eerste auditieaflevering uit met latin en hiphop met een vleugje Americain Football. De Quarterbacks uit Eindhoven moeten het normaal van hun explosiviteit hebben, maar zullen in Dance As One vooral extra op hun cleanness en synchroniciteit moeten letten. Double V uit Hoorn brengt latin formatiedans. De crew is kampioen van de Benelux en heeft tal van internationale awards in de prijzenkast staan. Maar hoe strak loopt een latindans met 8 verschillende koppels?
29-10-2018 om 14:59
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WIE WORDT DE MAN VAN LYN KERKHOFS?
Of het nu op babyborrels, communiefeesten, trouwfeesten of op begrafenissen is, overal krijgt alcohol een soort van ereplaats.
In de tweede aflevering van Tipsy onderzoeken Kat en Lyn Kerkhofs daarom hoe belangrijk alcohol is voor ons sociaal leven.
Zo is alcohol tijdens het daten vaak hét sociale glijmiddel bij uitstek.
Om dat te testen heeft Kat een leuke verrassing in petto voor haar single zus: ze regelt in alle geheim drie vrijgezellen voor een spannende date.
Van een nuchtere babbel tot zat gebrabbel, wat werkt nu eigenlijk het best?
En vindt Lyn haar prins op het witte paard?
Kat: Lyn haat daten. Ze is altijd kei zenuwachtig, maar ze moet eens dringend een lief vinden! Om miss controlefreak te verrassen, gaan mama en ik haar daarom stiekem laten daten en vooral ook veel laten drinken.
Alcohol maakt mensen ook vlotter, vriendelijker en socialer.
De zussen trekken met een tent, veel drank en een groep wildvreemden naar het muziekfestival Crammerock.
En kan je mensen zat voeren zonder alcohol? Kat en Lyn zetten een experiment op in een café met 40 studenten om erachter te komen of ze alcohol echt nodig hebben om zich te amuseren en zich verbonden te voelen. Dat doen ze door hen stiekem non-alcoholisch bier te serveren ...
Tipsy - Elke dinsdag om 20.35 op VIJF
29-10-2018 om 14:29
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ZES BRENGT VIJF DAGEN LANG DE BESTE HALLOWEEN-FILMS
Sidder en beef, want ZES staat in de herfstvakantie volledig in het teken van Halloween.
De liefhebbers krijgen op vijf dagen tijd maar liefst tien huiveringwekkende horrorfilms voorgeschoteld.
Elke dag staan er telkens twee films op het programma.
Zo zijn er onder meer drie tv-premières om op te griezelen: The Gallows (30/10), Annabelle (31/10) en The Apparition (1/11).
Ook de Halloween-klassiekers ontbreken niet op de lijst.