Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
09-04-2018
BOEF KOMT MET NUMMER 1-HIT NAAR HET REPLAY FESTIVAL: "DE INTERNATIONALE BELANGSTELLING GEEFT ONS EEN BOOST. WE ZITTEN OP KRUISSNELHEID!'
Met het Replay Festival, op zaterdag 28 april 2018 in het Herentalse Netepark, gaat het nieuwe festivalseizoen officieel van start.
Headliners op de drie volwaardig overdekte stages zijn o.a. Kenn Colt, Nore en Pure, Coone, Billy Kenny, Yolotanker en Lowriderz.
Een herkansing op het festival is er ook voor Boef, nadat hij begin dit jaar een optreden in Vlaanderen moest afbreken wegens technische problemen.
Boef komt naar Herentals met een nieuwe nummer één YouTube-hit, want zijn actuele single Sofiane verpulvert YouTube- en Spotify-records en is inmiddels goed voor drie miljoen views en meer dan 680.000 streams.
Het Daydream festival is vertrokken naar het buitenland, waardoor het Replay Festival de openingsplaats heeft ingenomen op de festivalkalender. Dat zorgt voor extra belangstelling, ook uit het buitenland, want dankzij onze brede programmatie verwelkomen we deze maand niet alleen Belgische bezoekers, maar ook Nederlanders, Duitsers, Fransen én Spanjaarden zijn op 28 april op de afspraak, zegt festivalorganistor Jelte.
Als je zeker wil zijn van je tickets en je plek op het Replay Festival, dan bestel je best vandaag nog je kaarten op www.replayfestival.be
We zitten op kruissnelheid en hebben nu al 30 % meer tickets in de voorverkoop gedraaid als het voorbije jaar. De winter is eindelijk voorbij en de mensen zijn blij dat ze weer kunnen genieten van frisse buitenlucht en goeie muziek, twee zaken die wij aanbieden. Overdekt, want ook als het regent gaan alle optredens door, maar staan de artiesten en ons publiek droog. Daar hebben we opnieuw voor gezorgd, zegt Jelte.
Blikvangers
Voor het publiek wordt het op het Replay Festival uitkijken naar de doortocht van Nore en Pure, een band die de voorbije weken nog op het Ultra Music festival stond in Miami. De Zwitserse met Zuid-Afrikaanse roots scoort momenteel een dikke hit met Sphinx. Andere hoogtepunten zijn de optredens van Billy Kenny, een Amerikaanse-dj die het vaste gezicht is van het beroemde Dirtybird-label.
Vorige maand stond hij nog op Snowbombing, het grootste Canadese winterfestival. Het is de tweede keer dat hij naar België komt. Eerder stond hij op Tomorrowland en wij konden hem nu strikken voor een exclusieve set. Het is een dj die je moet gehoord en gezien hebben, want hij ontgoochelt nooit, zegt Jelte.
Voor de Belgische Hardstyle-dj Coone deze zomer voor het eerst op de mainstage van Tomorrowland staat, draait hij 28 april op het Replay Festival.
Coone, de grondlegger van de Hardstyle, is van De Kempen, dus ver moet hij niet rijden om tot bij ons te geraken en hij heeft er goesting in, zei hij een paar dagen geleden nog toen ik hem tegen het lijf liep, zegt festivalorganisator Jelte enthousiast.
Boef
Op het Replay Festival wordt het vooral uitkijken naar healdiner en blikvanger Boef, die zijn comeback maakt op de Vlaamse podia, nadat hij begin dit jaar een optreden moest onderbreken wegens technische problemen.
Dat laatste zal in het Herentalse Netepark niet het geval zijn, want het festival staat erom bekend samen te werken met de beste licht- en geluidsbedrijven van België.
Boef keert niet met lege handen terug naar ons land, maar wel met een dikke nummer één-hit: Soufiane. Vorige week vrijdag kwam de single uit en deze week staat het op nummer één in de You Tube hitlijst met meer dan drie miljoen views en 680.000 streams op Spotify. Boef schrijf hiermee geschiedenis en noteert met Soufiane, een verwijzing naar zijn echte naam Soufiane Boussaadia, een nieuw persoonlijk record.
We zijn blijven geloven in Boef, toen we hem vastlegden, maar ook toen hij in het oog stond van een ware mediastorm. De cijfers bewijzen zijn populariteit en de enorme steun die hij geniet van zijn fans, zegt Jelte.
Ons festival groeit in bezoekersaantallen, dankzij Boef, maar ook dankzij de internationale en regionale line-up die wij programmeren. De artiesten zorgen dat wij mensen over de vloer krijgen uit Frankrijk, Nederland, Duitsland, Spanje en Engeland. Regionaal brengen topartiesten Yolotanker (de vaste partner van Gunther D., is van Herentals) én Lowriderz (het duo heeft eveneens Herentalse roots) volk op de been die hen in hun hometown nog eens aan het werk willen zien.
Eten
Niet alleen de muziek en de omgeving, ook eten op het komende Replay Festival wordt een beleving.
Jelte: Dit jaar hebben we de food in eigen beheer, wat wil zeggen dat we een echt, authentiek festivalaanbod hebben op de menukaart. De gerechten worden vers bereid door een chef die backstage met zijn kookteam achter de vuren staat. We geloven in een lekkere portie frieten met stoofvlees, een verse burger, een lekkere kebab of een vers gemaakte hotdog. Kwalitatief, vers voedsel tegen een aanvaardbare festivalprijs, dat is onze missie.
De laatste uitsmijter die we nog kunnen meegeven, is de circustent die op het Replay Festival opgesteld wordt rond de Dixi wcs. Een tent waar ReneOpSedee de leukste en meest passende beats zal verzorgen.
Het Replay Festival vindt plaats op zaterdag 28 april 2018 in het Netepark in Herentals.
HISTORISCHE ACHTERGROND BEPAALT MEE PUBLICATIETAAL
De culturele en historische achtergrond van hun land bepaalt mee in welke taal wetenschappers publiceren. Dat blijkt uit een onderzoek van het European Network for Research Evaluation in the Social Sciences and Humanities. In een studie vergeleken ze de publicatiepatronen in de sociale en humane wetenschappen in acht landen met elkaar.
De studie, die verscheen in het vakblad Scientometrics, is de grootste ooit in haar soort. Alle peer-reviewed publicaties binnen de economische wetenschappen, het recht, de filosofie en de theologie werden in rekening gebracht, en dat in Denemarken, Finland, Noorwegen, Polen, Slovakije, Slovenië, Tsjechië en Vlaanderen.
Samengeteld analyseerden de onderzoekers 272 376 publicaties uit de periode 2011-2014.
Uit ons onderzoek blijkt dat de publicatiepatronen in de West-Europese en Scandinavische landen stabiel en vrij goed vergelijkbaar zijn, zegt Tim Engels (UAntwerpen).
In de Centraal- en Oost-Europese landen ziet het plaatje er helemaal anders uit. Wel neemt het aantal artikels en publicaties in het Engels in alle acht onderzochte landen toe.
Engels vs. Russisch
In Denemarken, Finland, Noorwegen en Vlaanderen verschijnt de meerderheid van de publicaties in het Engels. Het aandeel Engelstalige publicaties ligt een stuk lager in Slovenië en Tsjechië, en veruit het laagst in Polen.
Engels:Het verschil in omvang van de wetenschappelijke gemeenschap in die landen is een van de mogelijke verklaringen, maar hun specifieke geschiedenis in de twintigste eeuw is van veel groter belang. Het Russisch was tot 1989 een verplicht schoolvak in Polen, Slovenië en Tsjechië. In het Engels communiceren over je onderzoeksresultaten was niet zo verstandig in die periode.
Die achtergrond weegt door tot de dag van vandaag. Wetenschappers uit de West-Europese en de Scandinavische landen zitten veel dieper geworteld in hun discipline en zijn bijgevolg veel nauwer verbonden met de wereldwijde onderzoeksgemeenschap.
Beleidsrichtlijnen
Ook het gevoerde wetenschapsbeleid speelt een belangrijke rol. Zo veranderden de publicatiepatronen in Polen, Slovakije, Slovenië en Tsjechië na de introductie van nieuwe evaluatiesystemen. In Denemarken, Finland, Noorwegen en Vlaanderen leidden de implementatie van nieuwe beleidsrichtlijnen ook tot andere patronen: ze zetten wetenschappers er toe aan meer internationaal te gaan publiceren.
09-04-2018 om 15:53
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
EEN LOST EERSTE EXCLUSIEVE BEELDEN VAN NIEUWE REEKS SECRETS
Zonet loste Eén de eerste exclusieve beelden uit de fictiereeks Secrets met een muziekvideo geregisseerd door Adil El Arbi en Bilall Fallah.
Deze nieuwe reeksvolgt een groep vrienden en jaargenoten van het Stedelijk Middelbaar Instituut Mechelen, wiens levens helemaal overhoop worden gehaald wanneer hun vriend Maarten op skireis sterft.
Gaandeweg ontdekken ze dat dit misschien geen ongeluk was. De geruchten die de ronde doen, hebben zware gevolgen voor de jongeren...
De eerste beelden uit Secrets zijn te bekijken in de videoclip van Let you go, het titellied van deze nieuwe Eén-reeks, die zonet werd vrijgegeven.
Deze titelsong werd gemaakt door de zangeres OT, MNM Rising Star 2017, en dj BVD KULT. Let you go werd vrijdag al gelanceerd op MNM en was er afgelopen weekend de Big hit. De videoclip is geregisseerd door niemand minder dan Adil El Arbi en Bilall Fallah.
Het verhaal van Secrets: een dramatische gebeurtenis haalt hun levens overhoop
Secrets draait rond een groep vrienden en jaargenoten van het Stedelijk Middelbaar Instituut Mechelen. Een dramatische gebeurtenis op hun skireis zet het leven van de laatstejaarsscholieren helemaal op zijn kop: hun vriend Maarten sterft op de reis na een val uit het raam. Volgens de school en het politie-onderzoek is het een ongeval, mede veroorzaakt door te veel alcohol en drugs. Maartens medeleerlingen zijn helemaal ondersteboven en niemand is nog dezelfde na deze dramatische gebeurtenis.
Wanneer iedereen na de paasvakantie terug naar school gaat, start de geruchtenmolen en wordt er een sociale media-pagina opgericht door de mysterieuze onbekende Jim Secret, die verdachtmakingen verspreidt. Jim beweert dat iemand van de klasgenoten Maarten bewust geduwd heeft. De pagina maakt verschillende mensen zenuwachtig, en de geruchten en verdachtmakingen hakken hard in op het dagelijkse leven van de scholieren. Stilaan wordt duidelijk dat er in de aanloop naar de bewuste avond dingen gebeurden waar niet iedereen van op de hoogte was, en dat Maarten een heleboel geheimen had...
Jong talent in de cast
In Secrets herkennen de Thuis-kijkers ongetwijfeld Elise Roels in de rol van Emma. Zij en Nicky (gespeeld door Annabet Ampofo) zijn samen met hun klasgenoten op de skireis met dramatische afloop vertrokken. Andere rollen zijn voor Eve van Avermaet (Lauren), Jaap van Veen (Maarten), Désirée Viola (Adina), Thijs Antonneau (Cedric), Jonas Vermeulen (Vincent), Lindsy Dias (Kato), Elias Vandenbroucke (Davy), Rob Van der Auwera (Julian), Brecht De Groot (Floris) en Circé Lethem (Hilde). Regie van de reeks is in handen van het jonge talent Sara van Oostrum.
Ontdek Secrets vanaf 16 april met extra lange aflevering
Secrets is vanaf maandag 16 april negen weken lang te volgen via één.be en MNM.be, via de Facebookpagina van Secrets, het YouTube-kanaal van Eén, via VRT NU en via televisie op Eén. Met deze aanpak wil het net iedereen de kans geven te genieten van de reeks waar en wanneer hij of zij wil. Op 16 april kunnen kijkers de reeks online meteen ontdekken met een extra lange aflevering die om 15.30 uur wordt gelost. Vanaf 23 april wordt elke weekdag om 15.30 uur een aflevering van vijf minuten online gelost, dit nog acht weken lang. Elke week beleven de kijkers het verhaal vanuit het standpunt van een ander personage.
Titelsong door OT en dj BVD KULT
Zangeres OT maakte het titellied van Secrets, Let you go, samen met dj BVD KULT. OT werd eerder al verkozen tot Rising Star 2017 door MNM, en ook nadien hield VRT haar carrière in de gaten. Met haar nieuwe song Let you go werd een ideale match gevonden voor een samenwerking rond Secrets. Ze figureerde zelf mee in Secrets en beelden uit de reeks werden in de videoclip van Let you go gebruikt.
Secrets: vanaf maandag 16 april te volgen via één.be en MNM.be, via de Facebookpagina van Secrets, het YouTube-kanaal van Eén, via VRT NU en via televisie op Eén. Op 16 april kunnen kijkers de reeks online meteen ontdekken met een extra lange aflevering die om 15.30 uur wordt gelost. Vanaf 23 april worden de afleveringen dagelijks online gelost om 15.30 uur. Vrijdagavond is telkens de volledige weekaflevering te zien om 23.25 uur op Eén.
Secrets is een programma van Haptic voor Eén.
De reeks kwam tot stand met de medewerking van de Stad Mechelen en met de steun van de Tax Shelter maatregel van de Belgische federale overheid.
09-04-2018 om 15:44
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
LEGENDARISCHE HOLLIES SPELEN 30 APRIL 2019 EENMALIG IN KURSAAL OOSTENDE
Een verrassing van formaat, zo omschrijven de talrijke fans van The Hollies het nieuws dat de legendarische band van o.a. The Air That I Breath, Bus Stop en Carrie Ann op dinsdag 30 april 2019 een éénmalig concert geeft in het Oostendse Kursaal.
De originele bandleden hebben weer goesting en besloten om tijdens hun nieuwe tournee ook één concert te geven op Belgische bodem. Voor wie hen ooit aan het werk zag, of wie ze ooit eens aan het werk wil zien, is het concert van The Hollies opnieuw een afspraak met de muziekgeschiedenis, zegt Sofie Vandenbroucke van organisator Concertevents.
Tickets voor het concert van The Hollies kunnen vanaf vandaag besteld worden op www.ticketmaster.be of telefonisch op 070/660.601 (Max. 0,30/Min). Je moet snel zijn, want er komt maar één concert en de plaatsen in het Kursaal zijn beperkt.
The Hollies zijn één van de meest succesvolle en geliefde bands uit de Britse Pop Invasie van de jaren '60. Hun stijgende onderscheidende harmonieën, briljant gemaakte liedjes en gecultiveerde muzikaliteit, heeft gezorgd voor de levensduur van één van de meest geliefde groepen sinds The Rock Revolution. Vooral in combinatie met de uitgebreide back catalogus van hits van The Hollies.
De band werd in 1963 opgericht door Bobby Elliott, Tony Hicks, Allan Clarke, Graham Nash en Eric Haydock. Tot midden van de jaren '70, hadden The Hollies meer hits dan The Beatles - in die periode hadden ze 15 top 10-hits in de Lage Landen en 18 top 10-hits in Engeland. Songs zoals 'Just One Look', 'Im Alive', 'Stop Stop Stop', 'Dear Eloise en 'Listen To Me, om er een paar te noemen.
In 1968 vertrok Nash uit de groep om zich aan te sluiten bij David Crosby en Stephen Hills, die ook wel bekend staan als Crosby, Stills and Nash. Maar The Hollies bleven doorbreken, niet alleen in Europa, maar overal in de wereld. Hun grootste hits kwamen later, zoals: 'The Air That I Breathe', 'He Aint Heavy, Hes My Brother, 'Bus Stop' of 'Sorry Suzanne'.
The Hollies stonden ook bekend als echte innovators. Ze gebruikten ongewone instrumenten bij hun opnames in Abbey Road te London. Instrumenten zoals de banjo, tubular bells, celeste, glockenspielof zelfs doedelzakken werden gebruikt. Ze waren ook één van de eerste rockbands die gebruikmaakten van driestemmige zang.
Tot op de dag van vandaag toert de band elk jaar door Engeland, Duitsland en Scandinavië. In België smeken de fans al jaren voor een concert, dus we zijn erg blij dat ze dinsdag 30 april 2019 toegevoegd hebben aan hun agenda, zegt de West-Vlaamse organisator Concertevents.
The Hollies, A Highway Of Hits is een 2 uur durende show, met de originele bandleden en hits zoals The Air That I Breathe, Just One Look,Stop, Stop, Stop, Long Cool Woman (In A Black Dress),Sandy, Im Alive, Bus Stop, Carrie Anne, He Aint Heavy, Hes My Brother ...en nog veel meer wereldberoemde nummers van een band die doorheen de geschiedenis wereldwijd miljoenen platen verkocht.
Formatie: Bobby Elliott - Drums en percussie Tony Hicks - Gitaar en zang Ray Stiles - Bass en zang Ian Parker - Keyboard en zang Steve Laurie - Gitaar en zang Peter Howarth - Gitaar en zang
Tickets voor The Hollies A Highway Of Hits op dinsdag 30 april 2019 in het Kursaal Oostende, bestel je op www.ticketmaster.be of telefonisch op 070/660601 (Max. 0,30/Min).
NIEUWSJAGERS: DE STRIJD OM HET NIEUWS VAN EEN KRANTENREDACITE
Vanaf morgen volgt Nieuwsjagers op VIER de dagelijkse jacht op primeurs door de redactie van een populaire krant.
Van gloriemoment tot dramatische gebeurtenis: voor elk verhaal staat een journalist dag en nacht paraat in een race tegen de tijd én de concurrentie.
Want Nieuwsjagers zijn de mensen die bepalen waarover u morgen zal praten.
Op 17 augustus 2017 wordt Las Ramblas in Barcelona opgeschrikt door een terroristische aanslag. Een bestelwagen rijdt er in op de menigte en maakt ook één Belgisch slachtoffer. Wanneer het nieuws de redactie bereikt, is het alle hens aan dek en schakelt het team een versnelling hoger. Redacteur Kim springt op de eerste vlucht richting Spanje om getuigenissen te verzamelen, Dirk gaat ondertussen op zoek naar de identiteit van het Belgische slachtoffer.
Ook het nieuws dichter bij huis maakt de krant. Gerechtsjournalist Pieter onderzoekt een dossier van twee verdwenen meisjes die mogelijks in de handen van tienerpooiers zijn gevallen. En regioreporter Peter trekt naar de jaarlijkse hoogmis van de West-Vlaamse beau monde: Waregem Koerse.
Nieuwsjagers - Vanaf morgen om 20u35 op VIER.
09-04-2018 om 15:32
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RECENSIE: ZOO OF LIFE
Op Paasmaandag 2 april ging het musicalspektakel 'ZOO of Life' t.g.v. 175 jaar ZOO Antwerpen in première in de Koningin Elisabethzaal.
De jonge Tim (Jelle Cleymans) lijkt een onbezorgd leven te leiden. Hij heeft een droombaan als gorillaverzorger en is smoorverliefd op de lieve, slimme en bovenal knappe schooljuf Ellen (Tinne Oltmans).
Maar achter de façade van dit jonge geluk schuilt het droevige verhaal over Tims gebroken familie wiens band met de ZOO zelfs teruggaat tot de jaren '90 in een okapireservaat in Congo. Daar deed zich schijnbaar een drama voor dat hen getekend heeft voor het leven en de onderlinge relaties zwaar verstoort.
Moeder Leonie (Janine Bischops) draagt nog steeds de littekens van dit drama met zich mee en vindt troost in de Vlindertuin en het Grote Aquarium. Daar ontmoet ze dagelijks de gepensioneerde Sinjoor Max (Warre Borgmans), die erg tactloos is en niemand spaart met zijn commentaar. Bloeit er iets moois tussen Leonie en Max?
Leonie heeft twee zonen. Allereerst is er Ludo (Ivan Pecnik) die de okapi's verzorgt met veel passie én met kennis van zaken. Haar andere zoon Guido (Peter Thyssen), heeft na het voorval in Congo het roer compleet omgegooid en is nu bedrijfsleider in de Antwerpse Haven. Hij wilt niets meer met de ZOO te maken hebben en is hertrouwd met Ilse (Barbara Dex). Ze hebben samen een dochter Bo, maar Guido besteedt niet veel aandacht aan haar opvoeding, aangezien zij zo nodig een kind wilde. Het feit dat Bo haar onvoldoende voor rekenen te wijten is aan dyscalculie, lacht hij weg met 'ik wil niet naar school niet'. Dat Ilse voornamelijk met Guido voor het geld gehuwd is bezingt Dex in haar solo 'Poen', waarin er in de strofes verwijzingen zitten naar o.a. Jani Kazaltzis en Lesley-Ann Poppe.
Het unieke aan deze feelgoodproductie is het concept. De hoofdlijnen worden vertolkt door veertien professionele acteurs en de overige rollen worden getypeerd door honderden figuranten die dit enkel doen uit pure liefde voor de ZOO.
Naast het centrale verhaal - dat geschreven werd door Peter Thyssen, Jan Geers, Glenn Demedt en Luc Stevens, die tevens regisseerde - zijn er ook tal van andere zijlijnen: de okapi die naar een andere dierentuin moet verhuizen, de verzorgers die er alles aan doen om het nijlpaard zwanger te krijgen, Tim die afscheid moet nemen van zijn favoriete gorilla,... Zo vermengen vreugde en verdriet zich in dit verhaal, net zoals dat ook dagdagelijks in de ZOO gebeurt. Nieuw leven en eeuwige dood liggen zeer dicht bij elkaar, zo blijkt.
Ook de verhaallijnen van de andere verzorgers zijn een leuke meerwaarde. Zo is er de bizarre knipperlichtrelatie tussen nijlpaardverzorgster Linda (Nele Goossens) en pinguïnverzorger Jimmy (Leendert De Vis), maken we kennis met de eeuwige op dieet zijnde Bram (Hannes Vandersteene) en zien we hoe Anouk (een excellente Lotte Stevens, die reeds furore maakte in The Sound of Music, Evita, Albert I en in de rol van Maya de Bij als alternate van Free Souffriau) heimelijk verliefd is op Tim, maar hem alle geluk gunt met Ellen en dus besluit niet voor haar gevoelens uit te komen.
Wanneer Tim schooljuf Ellen uitnodigt voor een nachtwandeling in de ZOO bij volle maan bezingen Jelle Cleymans & Tinne Oltmans hun liefde voor elkaar in het magnifieke duet 'Kijken naar de sterren' wat - mede door de strofe van derde soliste Lotte Stevens - uitgroeit tot de apotheose van de voorstelling. De solo van Oltmans in die andere topper 'Een roze wereld' is overtuigend, strak getimed en perfect gezongen. Bovendien genereert het scanderen van 'De Flamingo-o-o's' in deze song een regelrechte oorwurm.
Speciale effecten, filmische ingrepen en levensgrote videoprojecties van de Meir, de Vlindertuin, het Grote Aquarium, het Centraal Station, de Haven van Antwerpen en zelfs Congo kleuren bovendien de hele voorstelling.
'ZOO of Life' is een niet te missen topproductie die mede door de glansprestaties van gevestigde waarde Jelle Cleymans, jonge telg Tinne Oltmans en aanstormend talent Lotte Stevens resulteert in een innoverend spektakel met een treffende visualisering van de ZOO.
Ilyas Baert
'ZOO of Life' speelt tot 15 april in de Koningin Elisabethzaal.
Tickets & info: 070/79.00.13 of www.koninginelisabethzaal.be
De setlist:
Deel 1:
1.Proloog ZOO of Life
2.Een ZOO vol leven
3.Mama dimana nyaeta
4.Het nijlpaard en de pinguïn
5.Poen
6.Een roze wereld
7.Dat is mijn land
8.Radio Katanga
9.Kijken naar de sterren
PAUZE
Deel 2:
10.Zoveel dagen, zoveel uren
11.Troost bij u
12.Wonderland van kleuren
13.Onze Ben
14.Brand
15.Alleen een naam
16.Imani is zwanger
17.Matadi
18.De liefde
19.Vlinders
20.Dibadoe-wa
09-04-2018 om 15:27
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Luc Stevens Producties
AQUA, RIGHT SAID FRED EN DJ WARD KLEURDEN DE 11DE I LOVE THE 90'S
I love the 90s zorgde zaterdagavond in de Hasseltse Ethias Arena opnieuw voor een kleurrijke 11de editie.
Blikvangers waren Aqua (Barbie Girl), Right Said Fred (Im Too Sexy), Chesney Hawkes (The One and Only), Cherry Moon Trax en DJ Pat Krimson, die zijn AtmoZ-trukkendoos opende, inclusief steltenlopers.
DJ Ward was als Master of Ceremony opnieuw de man van de avond: Ik duik elk jaar weer, weken op voorhand, mijn platencollectie in om me voor te bereiden op de party. En platencollectie dat mag je voor de jaren 90 sectie echt letterlijk nemen! Het gaat hem in veel gevallen nog over maxi vinyls en lps, die ik dan in een digitale vorm omzet. Het kost me tijd, maar mijn sets moeten er boenk op zijn! Als ik de positieve reacties zie van het publiek, weet ik dat het de moeite waard was.
Op 13 april 2019 vindt de nieuwe editie plaats van I love the 90s en op www.ilovethe90s.be kan je daar nu al tickets voor bestellen.
Met een gemiddelde leeftijd tussen de 20 en 25 jaar én tienduizenden trouwe bezoekers, blijft I love the 90s de grootste ééndags indoor 90s-party van Europa, en het festival blijft groeien.
Begin dit jaar verkochten we het 250.000ste ticket aan Peter Claes, die in de toekomst levenslang gratis naar onze party mag komen. We blijven gefocust op de muziek en de sfeer van de jaren negentig en daarmee bereiken we ook de YouTube-generatie, die doorheen de jaren ingestapt is in ons verhaal. Jaarlijks is het een uitdaging om nationale en internationale kleppers op ons podium te hebben, die in de jaren negentig succesvol waren. We blijven slagen in ons opzet, want na Scooter, Five, Hanson en Steps, lukte het ons om dit jaar Aqua en Chesney Hawkes te strikken voor I love the 90s. De impressionante beelden van onze party en de vele getuigenissen van artiesten die bij ons al te gast waren, werken overtuigend en van die kracht maken we volgend jaar opnieuw gebruik om wederom uit te pakken met een sterke line-up.
Een positieve evolutie is dat de mensen steeds vroeger naar onze party komen, zegt DJ Ward. Om acht uur gingen de deuren open en stonden er al een paar duizenden klaar om te komen feesten. Ze weten ondertussen dat de introfilmpjes van de party boordevol 90s herinneringen zitten. Ik hoor de mensen vanachter mijn discobar soms echt gewoon keihard lachen en genieten in de zaal, zo van: ah ja, dat weet ik nog!. En die ervaring wil niemand missen.
Voor The One and Only Chesney Hawkes was dat om iets over negen een mooie opsteker. De Britse zanger ziet er nog steeds goed uit, net zoals in de jaren negentig toen hij als posterboy menige slaapkamermuur sierde. Na Chesney kwamen Maxx en de Nederlandse 2 Brothers on the 4th Floor, en vervolgens mocht DJ Ward een paar bezoekers gelukkig maken met enkele exclusieve 90s spullen.
Voor Jochen Leeten uit Tessenderlo werd het een onvergetelijke avond, want hij/zij ging naar huis met een fonkelnieuwe scooter. In de nineties deed de Belgische Eurodance het uitstekend. Natural Born Deejays, Astroline, Absolom en Virtual Zonehadden geen moeite om de aangegroeide massa voor het podium met hun hits te bespelen.
DJ Ward
En dan was het tijd voor een stevige portie DJ Ward. De Limburgse allround-dj is van editie 1 nauw betrokken bij het succesverhaal van I love the 90s, maar het blijft spannend, zegt hij.
Voor deze party beschik ik over een database van tussen de 5000 en 6000 nummers uit de jaren negentig. Ik beslis instant welke songs ik speel op de party, op basis van de live feedback van het publiek. De ganse avond kijk ik hoe de sfeer is in de zaal en hoe de mensen reageren op de muziek. Dat doe ik altijd als ik draai. Het publiek blijft verjongen, waardoor I love the 90s blijft groeien, maar de unieke sfeer blijft intact. Ik herinner mij nog hoe ik vorig jaar de mensen zo zot kreeg om een crowdtunnel te maken. Ik kon zo, door die opening, van aan het podium tot aan een toog en terug! En met een fris drankje in de hand, kon ik de volgende vette schijf starten. Dat soort beleving kleurt en typeert de sfeer van onze party, zegt DJ Ward, die in de coulissen en tussen het publiek de steun kreeg van zijn bijna 88-jarige bomma Irma. Ik ben vanavond de oudste, maar ook de meest trotse bezoeker, zeker als ik zie wat mijn kleinzoon weer presteert. Chapeau!
Exclusief
Met Right Said Fred en Aqua haalde I love the 90s opnieuw twee internationale kleppers naar Hasselt en die werden door het publiek bijzonder gesmaakt. Naast Im Too Sexy, was het vooral Aquas Barbie Girl dat luidkeels werd meegezongen. De avond evolueerde en na de hoofdset van DJ Ward, volledig geanimeerd met video, speelden Q-djs Dorothee Dauwe en Maarten Vancoillie hun vetste 90s-schijven. Het publiek zag dat het duo zich kostelijk amuseerde en deed gewillig mee. Met steltenlopers en een massa toeters en bellen, wekte DJ Pat Krimson de unieke AtmoZ-sfeer terug tot leven.
In de jaren negentig was het elk weekend volle bak in Club AtmoZ. In de Ritz, langs de kanaalkom in Hasselt, werd er geschiedenis geschreven. Wij zorgden toen al voor beleving met special acts. De mensen kwamen ogen te kort. Happy Music For Happy People was onze slogan en dat hebben we vanavond op I love the 90s opnieuw waargemaakt, zei Patje na afloop.
Met DJ Paul Elstak en het Belgische Cherry Moon Trax werd de avond stevig afgesloten. Vooral voor deze laatste was het een prima opwarming voor Tomorrowland.
Fantastisch dat we na onze eerdere doortocht op het I love the 90s-podium in Boom, deze zomer de kans krijgen om het op de mainstage waar te maken. Ja, das echt heel straf en we zijn daar iedereen, en I love the 90s in het bijzonder, dankbaar voor, omdat zij ons altijd al gesteund hebben. We staan hier graag en onze Cherry Moon Trax slaan hier goed aan.
Op www.ilovethe90s.be kunnen er vanaf nu tickets worden besteld voor de 12de editie, die plaatsvindt op zaterdag 13 april 2019 in de Hasseltse Ethias Arena.
09-04-2018 om 15:12
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
07-04-2018
FEESTJE VOOR DE 350.000 BEZOEKERS VOOR âPATSERâ
De derde film van Adil & Bilall heeft de kaap van de 350.000 bezoekers gehaald en dat werd gisteren uitbundig gevierd in de Carré van Willebroek in aanwezigheid van beide regisseurs, patsers Nora Gharib en Junes Lazaar, en heel wat fans.
De film staat in Vlaanderen nog steeds in de top 10 van de Vlaamse bezoekersaantallen, is inmiddels in zijn 11de speelweek en staat nog in heel wat Vlaamse bioscopen geprogrammeerd.
Indien we de bezoekersaantallen van Nederland en Frankrijk meerekenen, staat de teller op ruim 500.000 bezoekers.
Patser betekende een heuse rollercoaster voor het regisseursduo. Zij zijn ontzettend blij én fier met dit resultaat en blikken vol vertrouwen en goesting vooruit naar Patsers die in 2020 in de bioscopen verwacht wordt.
Patser is een productie van a team productions in coproductie met het Nederlandse Column Film en het Waalse 10.80 Films en wordt mogelijk gemaakt door de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds, Screen Flanders, Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel, Screen Brussels, Cobo Fonds, Netherlands Film Production Incentive, Stad Antwerpen, de Belgische tax shelter financiering, Casa Kafka, VTM, Telenet, VOO/BETV, RTBF, BNN-VARA, Kinepolis Film Distribution en Indie Sales.
Patser wordt sinds 24 januari 2018 in de bioscopen verdeeld door Kinepolis Film Distribution (KFD).
07-04-2018 om 12:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
06-04-2018
KLEINE BEN & KING B KEREN NA DRIE JAAR TERUG MET NIEUWE SINGLE 'LATEN WE'
Drie jaar heeft het geduurd voor De Toekomst Kleine Ben & King B weer een nieuw nummer uitbrachten, maar dat is niet zonder reden.
De broers uit Antwerpen hebben de tijd genomen om rijper te worden, niet alleen op muzikaal vlak maar ook op vlak van levenservaring.
Laten We bevat een catchy refrein en verses waar diepe emoties aan gekoppeld zijn. Met lyrics als De weg is nu vrij, naar mijn hart dus blijf en Zeg me wat is geld, als ik jou niet voor mij win tonen ze aan dat ze maar één uitkomst zien in hun liefdesverhaal, en dat is slagen.
Het nummer werd geproduced door Achitrackz die al gewerkt heeft met onder andere Josylvio, Jonna Fraser, Sevn Alias en SBMG.
De samenhang van tekst en beats wordt hiernaast nog eens versterkt door de visuals in de videoclip, die te danken is aan Frank Telli.
Krantenwijk van Lil Kleine klinkt bij velen bekend in de oren, als je de clip al eens hebt gezien, ben je al in contact gekomen met Frank Telli want ook deze videoclip heeft hij geschoten.
De video zal deze vrijdag verschijnen op het YouTube-kanaal van Top Notch.
Het Antwerps duo is opgegroeid in Linkeroever waar rapmuziek in de wortels zit. Zo delen ze dezelfde paden als Darrell Cole.
Kleine Ben & King B staan al sinds hun 11 en 12 jaar op de planken waardoor ze snel in het oog gehouden werden.
Willem van The Opposites werkte al met hen in de studio, ze deden een 101barz sessie bij BNN wat het grootste Nederlandse hiphopplatform is en verzorgden al veel voorprogrammas van internationale artiesten. Momenteel is er heel veel kwaliteitsvolle muziek vanuit de Belgische hiphopscene.
Maar KB&KB gaan toch weer een hele andere sound verzorgen waardoor ze hun steentje zullen bijdragen.
GUY NEVE EN LIA LINDA TREDEN IN DE VOETSPOREN VAN FRANK EN NANCY SINATRA MET DUETSINGLE 'TOEN IK JE TEGENKWAM'
De muzikale carrières van Lia Linda en Guy Neve vertonen zoveel gelijkenissen, dat het zelfs een beetje verwonderlijk genoemd mag worden dat ze met Toen ik je tegenkwam nu pas hun eerste duet uitbrengen.
Ze wonnen in het begin van hun carrière meerdere muziekwedstrijden, waaronder beiden de Baccarabeker (Guy in 1982 en Lia - met de Antwerpse ploeg - een jaar later in 1983), waren in de jaren 80 graag geziene gasten in TV- en radioprogrammas (In 1986 en '87 had Lia Linda zelfs haar eigen primetime TV-specials Lia Linda zingt Vera Lynn en Lia Linda in concert) en stonden vaak samen geprogrammeerd op de grote podia in Vlaanderen.
Na deze vliegende start, besloten ze beiden om, ietwat uit de schijnwerpers van de media, hun muzikale - en andere dromen verder te zetten.
Guy Neve trad in 2015 opnieuw op het voorplan met muzikaal werk en wist sindsdien de harten van vele fans te veroveren, met zijn sfeervolle Nederlandstalige versies van popcorn classics en oldies.
Guy liep al een tijdje rond met het idee om een Nederlandstalige versie van Something Stupid, het nummer waarmee Frank & Nancy Sinatra een nummer 1 scoorden in 1967, op te nemen en dacht meteen aan zijn vriendin en gewaardeerde collega Lia Linda.
Lia moest niet lang nadenken en nu presenteert het ervaren duo, met veel enthousiasme en een gezonde dosis spanning, hun meeslepende single Toen ik je tegenkwam.
Spannend blijft de release van een nieuwe single altijd, maar voor mij voelt het toch echt weer aan als een nieuwe start, zegt Lia Linda. Ik ben blijven optreden, zowel met de comedy shows Lachspirine, als met mijn 12-talig repertoire, op cruiseschepen en doorheen gans Vlaanderen, maar dit is weer even de spotlights in. Dat merkte ik al bij de opnames van De Vlaamse Top 10 van Ment TV, waar we de single brachten. Na afloop werd ik gevraagd voor tal van interviews en fotos, heel leuk allemaal!
Ik ben heel blij dat ik dit duet met Lia kan doen. Ik liep al een tijdje rond met het idee om een Nederlandstalige versie van Something Stupid te brengen, maar zon nummer staat of valt natuurlijk met de chemie tussen de duetpartners. Lia Linda is een vriendin en iemand die ik enorm waardeer als artieste, hopelijk kunnen we een fractie van het succes van Frank & Nancy Sinatra behalen met ons duet, besluit Guy Neve met een lach.
'Toen ik je tegenkwam', de nieuwe single van Guy Neve en Lia Linda, is HIER verkrijgbaar op iTunes en kan u HIER beluisteren op Spotify!
BESTSELLER SCHULD VAN MEL WALLIS DE VRIES IS KOMEND SEIZOEN TE ZIEN ALS THRILLERMUSICAL IN DE THEATERS
Schuld, het succesvolle spannende jeugdboek van Mel Wallis de Vries is vanaf komend najaar als thrillermusical te zien in de Nederlandse theaters, met in de hoofdrollen onder anderen Wieneke Remmers en Ridder van Kooten.
Na Vals en Shock is Schuld de derde bestseller van Mel Wallis de Vries die in de theaters te zien is, de voorstelling speelt van oktober 2018 tot en met maart 2019 door heel Nederland.
Mel Wallis de Vries heeft vorig jaar voor Schuld de Prijs van de Jonge Jury ontvangen, in totaal de vijfde keer dat zij deze prijs won. Met Schuld in het theater en de geplande bioscoopfilm rond haar boek Vals is Mel met recht de meest succesvolle jeugdschrijver van dit moment.
De cast van de thrillermusical Schuld bestaat uit Wieneke Remmers (Op zoek naar Evita, TheSound of Music, Hij gelooft in mij), Ridder van Kooten (Nieuwe Tijden, Spangas, Disneys Jonge Garde, Just Like Me!, Tina de musical), Anne de Blok, Jamie Kampinga en Sjors Arts. De voorstelling wordt geschreven en geregisseerd door Daniël Cohen (Rent, Spring Awakening),met muziek van Fons Merkies (Boy 7, Vals, Shock).
De kaartverkoop voor Schuld start in mei bij de Nederlandse theaters.
Op een school plegen drie jongeren kort na elkaar zelfmoord. Er lijkt geen enkele overeenkomst tussen de drie te zijn: ze zitten niet in dezelfde klas en ze kennen elkaar amper.Maar dan krijgt Tess een briefje dat alles verandert: 'Jij bent de volgende!'
Meer informatie
Mel Wallis de Vries is uitgegroeid tot de succesvolste jeugdthrillerschrijver van dit moment.Haar boeken zijn meermaals bekroond en staan hoog in de bestsellerlijsten. In 2012, 2014,2015, 2016 én 2017 won Mel de Prijs van de Jonge Jury met Vals, Klem, Wreed, Shock en Schuld. Mels boeken worden in diverse landen uitgegeven, in Nederland door Uitgeverij de Fontein. Schuld is na Vals en Shock het derde boek van Mel dat wordt bewerkt tot een theatervoorstelling. Van het boek Vals verschijnt eind 2018 bioscoopfilm
06-04-2018 om 15:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BOMMA IRMA (88) IS KLAAR VOOR I LOVE THE 90'S
Nu zaterdag, 7 april, vindt in de Hasseltse Ethias Arena de 11de editie plaats van I love the 90s.
Met 20.000 bezoekers per jaar, is het nog steeds de grootste ééndags 90s-party van Europa.
Blikvangers op de komende editie zijn o.a. Aqua (Barbie Girl), Chesney Hawkes (The One and Only) en Right Said Fred (Im Too Sexy).
De meest opvallende toeschouwer die je zaterdag in de massa terugvindt, is zonder twijfel de bijna 88-jarige Irma Nulens. De kwieke Limburgse bomma kijkt uit naar het feest van de jaren negentig.
Het is de derde keer dat ik te gast ben op I love the 90s en ik kom opnieuw supporteren voor mijn kleinzoon, DJ Ward. Ik vind het schitterend om hem bezig te zien. Ongelofelijk hoe hij de mensen meekrijgt. Ik sta met veel bewondering te kijken. Voor mij is dat werkelijk genieten en hij krijgt mij ook mee aan het dansen. Tussen de jonge mensen voel ik mij prima, zegt Irma enthousiast.
Het was mijn vader Jean die me op zeer jonge leeftijd mijn eerste draaitafels kocht. Mijn bomma zag het gebeuren en steunde mij van in het begin. Ik ben ook voor een groot stuk grootgebracht door mijn grootouders. Ondanks dat ze bijna 88 is, is mijn bomma nog steeds jong van geest. Wekelijks eten we samen en praten we bij over de dingen des levens. Ze wil graag weten waar ik moet spelen. Ja, dat volgt ze allemaal hé, zegt DJ Ward.
Enerzijds uit ze haar bezorgdheid, omdat ik vaak lange reizen heb voor dj-sets in België en daarbuiten, anderzijds is er die enorme fierheid en zolang haar gezondheid het toelaat, komt ze kijken en luisteren naar mijn dj-sets, en dat vind ik geweldig. Voor haar zijn dat unieke momenten. Afgelopen nieuwjaar was ze te gast in Genk toen ik er draaide op de Champagneparty. Deze zomer gaat ze speciaal op vakantie naar Oostende en komt ze kijken als ik draai op de Nacht van Oostende, en zaterdag staat ze tussen het publiek mee te genieten op I love the 90s in een bomvolle Ethias Arena. De gemiddelde leeftijd van onze partybezoekers zaterdag is 20 à 25 jaar, maar ons bomma bewijst dat er ook plek is voor, uiteraard de dertigers en veertigers, maar ook de tachtig-plussers. Iedereen die goesting heeft om te komen dansen op de muziek van de jaren negentig is zaterdag van harte welkom op I love the 90s. Snelle beslissers bestellen de laatste tickets online op www.ilovethe90s.be
I love the 90s vindt zaterdag 7 april 2018 plaats in de Hasseltse Ethias Arena, met o.a. Aqua, Right Said Fred, Chesney Hawkes en DJ Ward.
Kylie Minogue brengt haar album Golden vandaag uit via BMG, haar eerste voor het label. 'Golden' is Kylie's eerste studioalbum in vier jaar en haar veertiende studioalbum in een recordbrekende carrière. Het album werd voornamelijk opgenomen in Nashville, wat een primeur was voor Kylie, een feit dat niet anders kon dan het geluid te beïnvloeden - zij het in de overtreffende poppy trap van Kylie.
Het album opent met lead single 'Dancing', dat de toon zet voor wat er kan verwacht worden voor de rest van het album.
Kylie zegt: Youve got the lyrical edge, that Country feel, mixed with some sampling of the voice and electronic elements, so it does what it says on the label. And I love that it's called 'Dancing', it's immediately accessible and seemingly so obvious, but theres depth within the song.
De tweede single van het album is dan ook meteen het tweede nummer op de plaat, 'Stop Me From Falling'.
Vorige week konden we voor het eerst de videoclip voor deze single bewonderen. Deze video werd gefilmd in de Café de la Dance in Parijs, één van de reeks uitverkochte concerten in Europa. Geregisseerd door de Franse filmmaker Colin Solal Cardo, toont de video een luchtige Kylie die backstage danst voor haar show en zich klaarmaakt om op te treden met haar band. De video bevat ook ongeziene beelden van dat intiem concert van Kylie in Parijs, evenals haar enthouisiaste fans die buiten staan te wachten.
Deze plaat is één van de meest persoonlijke platen van Kylie tot op heden ze schreef mee aan elke song van de plaat. In Nashville werkte ze met 2 bepalende songwriters. Eén daarvan was de Britse songwriter Steve McEwan (hij schreef in het verleden countryhits voor Keith Urban, Kenny Chesney en Carrie Underwood), en de andere was Amy Wadge, een andere Brit (vooral bekend van haar werk met Ed Sheeran). Afrikaans-Duitse producer Sky Adams zat achter de knoppen en daarnaast waren er bijdragen van Jesse Frasure Eg White, Jon Green, Biff Stannard, Samuel Dixon, Danny Shah en Lindsay Rimes, en er is een duet met de Engelse zanger Jack Savoretti.
Tracklisting
1. Dancing
2. Stop Me From Falling
3. Golden
4. A Lifetime To Repair
5. Sincerely Yours
6. One Last Kiss
7. Live A Little
8. Shelby 68
9. Radio On
10. Love
11. Raining Glitter
12. Musics Too Sad Without You (with Jack Savoretti)
Later dit jaar zal Kylie Minogue touren in het Verenigd Koninkrijk en Ierland.
Het is dus nog even wachten op Belgische datum.
18/09 - Newcastle Metro Radio Arena
20/09 - Nottingham Motorpoint Arena
21/09 - Birmingham Genting Arena
22/09 - Bournemouth International Centre
24/09 - Cardiff Motorpoint Arena
26/09 - Londen The O2
27/09 - Londen The O2
30/09 - Glasgow SSE Hydro
01/10 - Manchester Arena
03/10 - Liverpool Echo Arena
04/10 - Leeds First Direct Arena
07/10 - Ierland Dublin 3 Arena
08/10 - Belfast De SSE Arena
06-04-2018 om 15:09
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GROEN SCHERM VOOR GERT EN JAMES
Het dek geschrobd, de romp in de was, olie voor de motor en schroefas proper, reddingsvesten geteld, visvergunning in aanvraag en zwembroeken gestreken.
Gert en James zijn helemaal klaar voor een nieuw seizoen Gert Late Night.
Vanaf maandag 23 april ontvangen ze elke week drie bekende gasten aan boord van de Evanna.
In het verfrissende water onder het Mas, maken ze een dagelijkse talkshow waarin alles mag en alles kan.
Nu hun kompas het nieuwe seizoen aanwijst, hijsen ze de zeilen voor verrassende ontmoetingen of bijzondere onthullingen en een originele blik op de actualiteit.
Gert Late Night start op maandag 23 april met een derde seizoen op VIER.
Het eerste seizoen werd uitgezonden in het voorjaar van 2017.
In september 2017 volgde ook een tweede seizoen en rond de kerstperiode werd de special Gert Last Year uitgezonden.
Waren al te gast: Rik Verheye, William Boeva, Cath Luyten, Bart De Wever, Kobe Ilsen, Erik Van Looy, Jani Kazaltzis, Kevin Janssens, Maaike Cafmeyer, Kristel Verbeke, Ingeborg Sergeant, Zuhal Demir, Herman Brusselmans, Natalia, Jef Neve, Willy Sommers, Hilde Crevits, Goedele Liekens, Dirk Draulans, Veronique De Kock, Sergio Herman, Astrid Coppens, Annelien Coorevits, Luc Haekens, Evi Hanssen, Pedro Elias, Jef Vermassen, Marc Coucke, Frances Lefebure, Katrin Kerkhofs, Stan Van Samang, Karen Damen en nog vele anderen.
Gert Late Night, vanaf maandag 23 april op VIER.
06-04-2018 om 15:05
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
05-04-2018
BOEKRECENSIE: OPSTAAN MET NIJNTJE + NAAR BED MET NIJNTJE
Sins kort zijn de twee nieuwe flapjesboeken 'Opstaan met Nijntje' en 'Naar bed met Nijntje' verkrijgbaar.
In 'Opstaan met Nijntje' is net de dag aangebroken. Maar wat doet Nijntje eigenlijk allemaal van zodra ze wakker is? Wassen, aankleden, ontbijten en dan doet ze haar jas aan. Wat gaat Nijntje daarna doen?
In 'Naar bed met Nijntje' is het bijna bedtijd voor Nijntje. Wat voert ze uit voor het slapengaan? Eten, pyjama aan, tandenpoetsen en een boekje lezen. En dan is het tijd om lekker te gaan slapen. Maar waar droomt Nijntje over?
Deze twee vrolijke uitgaven zijn erg leuk om het ochtend- en bedritueel met kinderen door te nemen, want ook Nijntje heeft haar rituelen bij het opstaan en slapen gaan. De boekjes zijn perfect om de kinderen voor te bereiden op het naar bed gaan en opstaan.
Op elke spread zit bovendien een flapje, dat ook door de allerjongste lezers gemakkelijk geopend kan worden. Want wat zou er achter elke spread verstopt zitten?
'Opstaan met Nijntje' en 'Naar bed met Nijntje' zijn twee kleurrijke boekjes die - mede door de herkenbare plaatjes van geestelijke vader Dick Bruna - erg leerzaam en nuttig zijn bij de ontwikkeling van de allerjongsten.
Bovendien kan je ze door het handzaam formaat overal mee naartoe nemen!
Ilyas Baert
Opstaan met Nijntje telt 12 pagina's, kost 6,95 en verscheen bij Mercis.
Naar bed met Nijntje telt 12 pagina's, kost 6,95 en verscheen bij Mercis.
www.mercispublishing.nl
05-04-2018 om 15:38
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Mercis Publishing
BILZEN MYSTERIES: "STERKE START VAN DE PAASVAKANTIE, DANKZIJ DE ZOEKTOCHT NAAR GOUDEN EN LICHTGEVENDE PAASEIEREN!"
Het eerste weekend van de paasvakantie was voor de Limburgse toeristische attractie Bilzen Mysteries een voltreffer, mede dankzij de lichtgevende en gouden paaseieren die de paashaas had verstopt in de heropende Franse tuin rond de Landcommanderij van Alden Biesen.
Met 90 deelnemende gezinnen, goed voor bijna 200 mensen, was ook de 2de editie van onze zoektocht een voltreffer. Lucas Vanoverberghe (8) uit Waregem en Gabrielus Matas (10) uit Sint-Truiden vonden de gouden eieren en keren binnenkort met hun gezin terug naar Bilzen, voor een exclusieve rondrit met een elektrische wagen door de stad en een overheerlijke picknick met streekproducten. Pasen en het paasweekend waren bij ons een voltreffer, met glunderende gezichten van de vele kindjes, die samen met de papas, mamas, opas en omas genoten van onze attractie. Anderhalf uur gingen ze op stap met een tablet en acteur Jan Decleir, die hen gidste door 800 jaar geschiedenis. De verwondering van onze wandelfilm, kan je zelf meemaken op Bilzen Mysteries. Tijdens de paasvakantie is de attractie elke avond geopend, vanaf zonsondergang. Meer informatie, openingstijden en reservatiemogelijkheden, vind je op onze website, www.bilzenmysteries.be, zegt coördinatrice Lore Swennen.
Bilzen Mysteries heeft de start van de paasvakantie niet gemist, want tijdens het voorbije paasweekend was het behoorlijk druk aan de kassas. Met een tablet trokken heel wat gezinnen erop uit, voor de anderhalf uur durende beleving van Bilzen Mysteries. Een wandeling met De Heer van Biesen (neergezet door een schitterende Jan Decleir), die afgesloten wordt met een uniek klank- en lichtspektakel.
Je beleeft onze attractie individueel, maar als gezin of in groep kan het ook en is het erg fijn om op te gaan in de verwondering, zegt Bilzers Schepen Guy Swennen.
Lichtgevende paaseieren
Het drukke paasweekend op Bilzen Mysteries kende zijn hoogtepunt op Pasen, toen de paashaas zondagavond 90 gezinnen, goed voor bijna 200 mensen, verwelkomde voor de 2de editie van de paaszoektocht naar lichtgevende- en gouden paaseieren.
Jongens en meisjes, neem jullie mandjes en ga op zoek naar onze verstopte eieren. Veel succes en hopelijk vinden jullie ook de gouden exemplaren!
Voor de Waregemse familie Vanoverberghe en de familie Matas uit Sint-Truiden was het dubbel feest, want zonen Lucas en Gabrielus vonden de gouden eieren.
We hebben ons met het ganse gezin geamuseerd tijdens onze daguitstap. Binnenkort komen we terug om te genieten van de rondrit in de stad en de picknick met streekproducenten. Das een mooie prijs, bovenop de Bilzen Mysteries-beleving, want die is uniek. Een aanrader om mee te maken met je gezin, zei papa Vanoverberghe enthousiast.
Je kan tijdens de paasvakantie, vanaf zonsondergang, elke avond Bilzen Mysteries meemaken rond de Landcommanderij Alden Biesen.
RAZEND POPULAIRE PAW PATROL-PUPS KOMEN NAAR PLOPSA INDOOR HASSELT
Op zaterdag 7 en zondag 8 april zet Plopsa Indoor Hasselt haar deuren open voor Chase en Marshall, de enthousiaste pups van de geliefde Nick Jr.-serie PAW Patrol.
Tijdens het weekend van 7 en 8 april laten Chase en Marshall hun heldhaftige brandweer en politietaken even achterwege en begeven ze zich naar Plopsa Indoor Hasselt voor twee dagen vol Meet & Greets. De allerkleinsten krijgen er niet alleen de kans om de dalmatiër Marshall en de Duitse herder Chase exclusief in levenden lijve te ontmoeten, maar ook om op de foto te gaan als souvenir van een avontuurlijke dag.
KABOUTER KLUS
Naar goede gewoonte is ook de echte Kabouter Klus van televisie tijdens dit weekend van de partij met een buitengewone show: Klus en Het Paasklokje. Hij staat nog tot het einde van de paasvakantie op het podium van Plopsa Indoor Hasselt. Zowel de Klus Show als de Meet & Greets met PAW Patrol zijn inbegrepen in de toegangsprijs.
UITVERKOCHT
Op 14 april is Plopsa Indoor Hasselt volledig uitverkocht. Bezoekers kunnen op deze dag terecht in één van de andere Plopsa-parken. Plopsa Coo ligt slechts op een uurtje rijden van Plopsa Indoor Hasselt en biedt avontuurlijke attracties in de prachtige omgeving van de Amblève-vallei en de Watervallen van Coo. Ook Plopsaland De Panne en Plopsaqua De Panne zijn geopend.
05-04-2018 om 14:50
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
04-04-2018
DE FAMILIE SLIM OP DVD EN VOD
Vanaf 17 april verschijnt de avontuurlijke familiefilm De Familie Slim op DVD.
Op Video On Demand is de film momenteel al beschikbaar.
In 'De Familie Slim gaat dit geniale gezin voor het eerst zonder de jongste telg naar het uitvindersfestival Inventicon. Max heeft namelijk besloten dat hij een jaartje overslaat. Want hij heeft nog nooit een prijs gewonnen en zijn uitvindingen mislukken altijd of ontploffen zelfs. Alleen blijkt de uitnodiging voor de 25ste editie van het Inventicon fake te zijn en belandt het gezin in Niemandsland.
In de hoofdrol o.a. Harry Piekema, Matheu Hinzen, Sara Dol, Tatum Dagelet en Najib Amhali en een rol voor de populaire YouTuber Onnedi.
De film is geregisseerd door Roy Poortmans en had ruim 90.000 bezoekers in de bioscoop!
Video On Demand
'De Familie Slim is beschikbaar op de volgende kanalen: iTunes, Ziggo, MovieMAX Online, KPN, Pathé Thuis, Tele2 en bij de KLM.
Max Slim is de jongste zoon van de Familie Slim, een echt uitvindersgezin. Max heeft het idee dat hij altijd in de schaduw staat van zijn grote zus en ouders. Alle drie super slimme uitvinders die elk jaar weer prijzen winnen op Inventicon, het grootste uitvindersfestival van de wereld. Max heeft nog nooit een prijs gewonnen en zijn uitvindingen mislukken altijd of ontploffen zelfs. Wanneer de familie een uitnodiging krijgt voor de 25ste editie van Inventicon, stelt Max voor om niet mee te gaan en alleen thuis te blijven. De uitnodiging blijkt alleen fake te zijn en de familie belandt ergens in Niemandsland. Collega-uitvinder en aartsrivaal Elon Teslison heeft de familie bewust ontvoerd naar een plek ver van de echte Inventicon af. Elon is vastbesloten dat hij dit jaar Inventicon gaat winnen en nu de familie Slim uit de race is, staat niets hem meer in de weg . Behalve Max dan. Gaat het Max lukken om zijn familie te redden met een door hemzelf gemaakte uitvinding?
Speelduur: 78 minuten Taal: Nederlands gesproken Beeldformaat: 16:9 Audio: Dolby Digital Surround 5.1 Kijkwijzer: AL CAP: 9,99 VERPAKKING DVD: 1 DVDAmaray Slipcase
04-04-2018 om 16:19
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VLIEGEN VOOR EEN PRIKJE: DE LOGICA VAN LAGE KOSTENMAATSCHAPPIJEN
De luchthaven van Zaventem voorspelt een recordaantal passagiers tijdens de paasvakantie. Zon 1,3 miljoen mensen zullen er met het vliegtuig vertrekken. Dat is 5% méér dan vorig jaar. Een van de oorzaken zijn de steeds goedkopere vliegtickets die luchtvaartmaatschappijen aanbieden. In het huidige reismodel staat de prijs voor passagiers centraal, wat de gevestigde luchtvaartmaatschappijen op hun beurt dwingt naar een ander verdienmodel te gaan kijken.
Het aantal vliegtuigreizigers binnen Europa zal in 2018 voor het eerst meer dan 1 miljard bedragen. Aan dit groeitempo worden in 2035 wereldwijd 7,3 miljard passagiers verwacht. Lage kostenmaatschappijen zoals Ryanair en EasyJet hebben de luchtvaartwereld de laatste jaren drastisch veranderd. Ze houden de prijzen voor een vliegreis laag en slagen er toch in elk jaar hoge winstcijfers te noteren.
Voor lage kostenmaatschappijen zijn nevenactiviteiten cruciaal om de prijzen laag te houden. Het grote geld komt vooral van de verkoop van voeding en dranken aan boord, deals met autoverhuurkantoren en reclame. Hoe lucratiever de nevenbronnen, hoe sneller de ticketprijs kan dalen. Sommige maatschappijen streven er zelfs naar gratis reizen mogelijk te maken.
Skúli Mogensen, CEO van de IJslandse lagekostenmaatschappij WOW Air:
Binnen tien jaar is je ticket gratis, daar streven we naar. We zullen je uiteindelijk betalen om met ons te vliegen.
De evolutie in de luchtvaartsector heeft echter een donkere keerzijde. Eerst en vooral zijn de gevolgen voor het milieu groot. De luchtvaart valt buiten de klimaatakkoorden van Parijs, waardoor momenteel geen taksen ingevoerd worden.
Geert Noels:
Ik vind het maar normaal dat de sector een soort CO2-taks zou invoeren. De sector zal daar niet aan ten onder gaan. De technologische ontwikkelingen bij de vliegtuigconstructeurs kunnen bovendien helpen om de strengere milieunormen te halen.
In ons land verhindert de organisatie van het luchtruim bijvoorbeeld een efficiënt en zuinig vliegverkeer.
De verdeling van ons luchtruim in civiele en militaire delen maakt dat veel luchtvaartmaatschappijen geen rechte lijn kunnen volgen tijdens hun vlucht van en naar België, zegt CEO van Belgocontrol Johan Decuyper. Brussels Airport ijvert voor een federale vliegwet en een algemene luchtvaartvisie in België.
Arnaud Feist, CEO van Brussels Airport:
"Tot nu toe hebben we geen luchtvaartvisie gezien. Ik denk dat het kan komen, maar we zijn er nog niet. Dat is waarschijnlijk de uitdaging voor de komende legislatuur.
Pano, woensdag 4 april om 21.25 uur op Eén.
Reportage: Steven Decraene en Riadh Bahri
Eindredactie: Jan Konings, Pascal Seynhaeve
04-04-2018 om 15:56
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
02-04-2018
HET MARTELARENPLEIN IN LEUVEN WORDT OOK HET PLEIN VAN DE BROCANTERIE-MARKTEN BIJ UITSTEK IN DE KOMENDE MAANDEN
Het seizoen van de brocantemarkten in Leuven start met een sfeervolle grote Lente Brocanterieop zondag 8 april 2018 op het Martelarenplein, één van de gezelligste openbare ruimtes van de Stad.
Dit jaar, valt het opnieuw samen met een koopzondag in het stadshart en zal een vijftigtal standen aanbieden met antiek, brocante, vintage, decoratie, design, kunst, verzamelingen, militaria, tweedehands, platen, boeken, enz.
U vindt er ook ambachten en tevens streekproducten naast een selectie van een paar lekkere foodtrucks.
Iedereen is welkom, iedereen vindt er wel iets
Iedereen, zelfs particulieren kunnen zelfs deelnemen tegen een zeer aantrekkelijke prijs van 5 euro per lopende meter.
Indien u komt shoppen, of gezellig naar de stad komt voor een wandeling of een etentje, kom langs het Martelarenplein, naast de stations van de NMBS en van De Lijn.
Ook zijn alle terrassen van de horecazaken van het plein open voor een gezellig moment.
De volgende 4 brocanteries op het Martelarenplein gaan door op:
·Zondag 1/7: Zomer Brocanterie
·Maandag 3/9: Brocanterie van de Jaarmarkt
·Zaterdag 29/9 en zondag 30/9 : Brocanterie weekend in het kader van het weekend van de klant
·Zaterdag 8/12 en zondag 9/12: Kerst Brocanterie