Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
02-03-2018
ISABELLE BEERNAERT BIST MET 'TABULA RASA' IN CAPITOLE GENT
Tabula Rasa, de achtste theaterproductie van choreografe Isabelle Beernaert, is wederom een schot in de roos.
Op algemene vraag en na uitverkochte voorstellingen in Capitole Gent, Ethias Theater Hasselt, Concertgebouw Brugge en vorige maand nog in Stadsschouwburg Antwerpen, krijgt 'Tabula Rasa' een extra voorstelling op vrijdag 9 maart 2018 in Capitole Gent en is deze aangrijpende productie ook op woensdag 14 maart nog te bewonderen in de grote zaal van C-Mine te Genk.
In deze dansvoorstelling, waarin Isabelle ook haar persoonlijke zoektocht verwerkte, probeert ze om schoon schip te maken, het verleden te vergeten en terug te keren naar een situatie waarin alles weer mogelijk is. Tabula Rasa is een samenspel van verschillende muziekstijlen en pure dans, met muziek van o.a. Muse, Armand Amar, Max Richter en Damien Rice.
Het is ook de eerste voorstelling waarvoor Isabelle intensief samenwerkte met haar dochter Manon (22), die haar bijstond als assistent-choreografe en co-creator.
Isabelle Beernaert wist het grote publiek te raken met de aangrijpende choreografieën die ze maakte voor de televisieprogrammas The Ultimate Dance Battle en So You Think You Can Dance. Sinds 2011 verwezenlijkt ze haar droom en brengt ze unieke dansvoorstellingen naar de Belgische en Nederlandse theaters. Na het enorme succes van haar zeven voorgaande theaterproducties, pakt de choreografe nu uit met Tabula Rasa, een dansvoorstelling waarvoor Isabelle diep in zichzelf en haar eigen ervaringen ging graven.
Tabula Rasa betekent voor mij: Met een schone lei opnieuw beginnen, zegt Isabelle Beernaert. Ik heb zelf zoiets meegemaakt. Het tapijt onder mijn bestaan werd weggetrokken. Ik wilde doorgaan, maar ik kon niet meer vooruit. Ik moest stilstaan en opnieuw leren kijken, luisteren en voelen. Ik zat in het midden van een draaikolk, waar het stil is. Ik kon niets doen. Gelukkig wist ik mezelf tijdig uit die situatie te bevrijden.
Water en vuur, zwart en wit, positief en negatief, mannelijk en vrouwelijk... het één kan niet zonder het ander bestaan. Kun je dat aanvaarden en de balans vinden, dan heelt je ziel en word je sterker dan voorheen. Dan ervaar je harmonie en echte schoonheid. En zo is het denk ik ook in de liefde. De liefde die ik momenteel ook opnieuw mag ervaren en die me enorm inspireert!, zo besluit Isabelle Beernaert.
Tabula Rasa Wie wil er niet weleens helemaal opnieuw beginnen en alles achterlaten? Onze geschiedenis, onze beslissingen, onze fouten in één beweging van tafel vegen en als een onbeschreven blad weer doorgaan. Het verleden vergeten, de toekomst wacht De staat van zuiver potentieel, alles is wederom mogelijk. Opgeruimd na een hevige storm, een louterende brand, een nieuwe start.
In Tabula Rasa verwerkt Isabelle Beernaert haar persoonlijke zoektocht en probeert ze de gewoontes met veel geweld te kenteren, de vrijheid op te zoeken en te voorkomen dat we klein blijven.
Tabula Rasa wordt wederom een samenspel van verschillende muziekstijlen en pure dans, met muziek van o.a. Muse, Armand Amar, Max Richter en Damien Rice.
Praktisch
'Tabula Rasa' van Isabelle Beernaert Vrijdag 9 maart - 20u30 in Capitole Gent Woensdag 14 maart - 20u30 in C-Mine (grote zaal) Genk Tickets & info: www.teleticketservice.com
02-03-2018 om 14:56
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BABA YEGA LANCEERT FILMSOUNDTRACK 'AI AI AI'
Het is nog enkele weken geduld hebben tot de langverwachte release van de Belgische film Baba Yega The Movie (vanaf 28 maart in de Vlaamse bioscoopzalen) maar vandaag al dropt de gemaskerde danssensatie de officiële titeltrack van de film.
Ai Ai Ai feat. Soufiane Eddyani is beschikbaar op alle streaming en downloadplatformen via volgende link https://babayega.lnk.to/AiAiAiFA
Voor de vocal doen de stembandloze Babas beroep op urban stream- en youtube sensatie Soufiane Eddyani . Hij heeft immers een stem die gehoord wordt. Op eigen houtje zette hij zichzelf in 2017 stevig op de kaart van het (urban) muzieklandschap. Met slechts een handvol songs scoorde hij meer dan 50 miljoen streams over alle streamingplatformen heen en zijn videoclips werden al meer dan 50 miljoen keer bekeken.
In de film Baba Yega - The Movie verdwijnt één van de vijf Babas van de aardbodem en moeten zijn vrienden hem terugvinden. Daarbij nemen ze het op tegen de kwaadaardige Cordelia Zen, die alle kinderen van hun spontaniteit en levensvreugde probeert te bestelen. Naast de Baba Yegas, spelen onder anderen Barbara Sarafian, Rik Verheye, Tom Audenaert, Joke Devynck, Ludo Hoogmartens, Stefaan Degand en Sam Louwyck mee.
02-03-2018 om 14:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
COMPONIST FRITS CELIS IS EERSTE LAUREAAT VAN DE PRIJS PETER BENOIT
Op 6 maart dit jaar zal componist Frits Celis de eerste editie van de Prijs Peter Benoit ontvangen. Hij krijgt de prijs voor zijn bijzondere bijdrage aan het Vlaamse creatieve muziekleven en ter bekroning van zijn rijk gevulde carrière. De nieuwe prijs is een initiatief van het Peter Benoitfonds en bekroont componisten, uitvoerders en onderzoekers die zich onderscheiden in het bevorderen van Vlaamse klassieke en hedendaagse muziek. De winnaar ontvangt een geldprijs, dit jaar ten belope van 5.000 euro, en mag zich Laureaat van de Prijs Peter Benoit noemen.
Met deze prijs willen we een vernieuwende en actieve bijdrage leveren tot de uitvoering en de creatie van Vlaamse muziek en tevens onderzoek naar ons muzikaal erfgoed stimuleren, zegt Patrick Verhoeven, voorzitter van het Peter Benoitfonds en tevens juryvoorzitter.
De jury kwam snel tot het besluit dat Frits Celis de geknipte laureaat is voor deze eerste editie van de prijs, die het oeuvre van een componist bekroont. Zijn composities, zowel kamermuziek als symfonisch werk, leverden een grote creatieve bijdrage aan het Vlaams muziekpatrimonium. Daarnaast had de jury waardering voor de carrière van Frits Celis als dirigent en muziekdirecteur bij de Vlaamse Opera, zijn kwaliteiten als muziekpedagoog die vele jonge generaties inspireerden en zijn blijvende, diepe artistieke belangstelling voor het Vlaamse muziekleven.
De Prijs Peter Benoit zal uitgereikt worden tijdens de jaarlijkse Peter Benoit Herdenking op dinsdag 6 maart om 20.00 in de Blauwe Zaal van deSingel te Antwerpen. Het Symfonieorkest en Kamerkoor van het Conservatorium Antwerpen brengen onder leiding van Frank Agsteribbe en Luc Anthonis en met solist Aldo Baerten het Concerto voor Fluit en Orkest van Peter Benoit, naast werk van August De Boeck, Joseph Ryelandt en Paul Gilson. Tickets zijn verkrijgbaar via de website van de Stichting Conservatorium Antwerpen: www.stichtingconservatorium.be
Naar aanleiding van de huldiging geeft het Peter Benoitfonds een monografie over haar stichter Edward Keurvels, die Frits Celis in 1968 schreef, opnieuw uit. In het najaar van 2018 zal het Peter Benoitfonds een hedendaags concert organiseren met werk van Frits Celis.
De Prijs Peter Benoit kwam tot stand met de steun van Sabam, Vlaanderen-Europa en de Componisten Archipel Vlaanderen.
02-03-2018 om 14:50
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MATCHFIXING IN VLAANDEREN: HOOFDZAKELIJK OM 'SPORTIEVE 'REDENEN
Matchfixing of vervalsing van sportwedstrijden is ook in Vlaanderen een probleem dat meer aandacht verdient.
Els De Waegeneer onderzocht de risico-inschatting, het vóórkomen en verloop van matchfixing in voetbal, tennis en badminton.
Gokgerelateerde en sportieve matchfixing
Uit haar onderzoek komt naar voren dat twee soorten matchfixing populair zijn. Enerzijds is de gokgerelateerde matchfixing, waarbijde uitslag van een wedstrijd of bepaalde elementen in het spel afgesproken worden, waarna er grof geld kan verdiend worden door met deze voorkennis in te zetten op de wedstrijd.
Daarnaast is er ook sprake van matchfixing om sportieve redenen. Hierbij worden vooraf afspraken gemaakt rond winst en verlies om bijvoorbeeld degradatie te voorkomen of om een bepaalde tegenstander in een volgende ronde te ontwijken.
Beide vormen komen voor in het Vlaamse sportlandschap, zij het in verschillende mate. Van de 138 meldingen rond matchfixing die onderzocht werden, bleek het in 90% van de gevallen om sportieve fixing te gaan en in 10% om gokgerelateerde matchfixing.
De uitslag van de wedstrijd (winst of verlies) vormt in meer dan 80% van de gevallen de inzet van de wedstrijdvervalsing, eerder dan het bepalen van een exacte score of het organiseren van zogenaamde spotfixing (het verloop van een specifiek wedstrijdelement beïnvloeden, bijv. de eerste set verliezen of de timing van de eerste rode kaart). In het merendeel van de cases biedt de tegenpartij de spelers geld aan om de wedstrijd te verliezen, maar soms worden ook materiële zaken, zoals vaten bier aangeboden.
614 spelers, trainers en scheidsrechters werkten mee aan het onderzoek. Maar liefst 23% van hen is al in contact gekomen met matchfixing, rechtstreeks of onrechtstreeks. Toch schatten ze de kans dat hen persoonlijk een aanbod wordt gedaan eerder laag in. De grote meerderheid van de spelers (66%) meldt zijn of haar vermoedens of ervaringen met matchfixing niet.
19% van de spelers getuigt dat matchfixing al aan bod gekomen is in hun eigen team, los van het feit of er al dan niet op werd ingegaan. 6,5% van de spelers getuigt dat er gevolg werd gegeven aan het voorstel om een match te fixen.
Twee soorten fixers
Parallel met de twee soorten matchfixing blijken er ook duidelijk twee fixersprofielen te bestaan. Enerzijds is er de sportieve fixer, die zich vaak van geen kwaad bewust is en het niet erg vindt om een wedstrijd op een akkoordje te gooien. In dit geval is preventie nodig in de vorm van sensibilisering, bijvoorbeeld door het verbod op matchfixing op te nemen in de ethische code of door als sportclub het voorkomen van sportieve fixing duidelijk te veroordelen.
Daarnaast is er de gokgerelateerde fixer, die zich wel degelijk bewust is van de verkeerde handeling, maar voor wie andere belangen zwaarder doorwegen (bijv. het financiële aspect) of die uit angst toch toegeeft aan de eisen van de gokmaffia. Deze vorm van wedstrijdvervalsing vraagt een heel andere aanpak, zoals het verbod op het gokken op de eigen match en het duidelijk kenbaar maken van de geschikte kanalen om matchfixing te melden en eventueel bescherming te krijgen.
02-03-2018 om 14:48
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TOPCHIRURG MET COMPLICATIES IN THE GOOD DOCTOR
VTM brengt The Good Doctor naar Vlaanderen, een Amerikaanse topreeks die al kijkcijferrecords deed sneuvelen in de Verenigde Staten en ook in o.a. Canada, Australië, het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Nederland grote indruk maakte. Vanaf morgen, 2 maart 2018, staat er bij VTM elke vrijdag om 22.25, na Belgiums Got Talent, een aflevering op het programma. Hoofdrolspeler Freddie Highmore stak voor zijn rol al een Golden Globe-nominatie op zak. Het brein achter de reeks is David Shore, bedenker van de ook al atypische ziekenhuisserie House M.D.
Sociaal onbekwaam, zwijgzaam en extreem eigenwijs. Niet meteen eigenschappen van een topchirurg. De jonge Shaun Murphy heeft het zogenoemde savantsyndroom, een autistische stoornis. Ondanks zijn beperking probeert hij het te maken aan de prestigieuze chirurgische eenheid van het St. Bonaventure-ziekenhuis in San José. Terwijl hij zijn weg zoekt in een voor hem volledig nieuwe wereld, moet hij samen met zijn enige aanhanger, Dr. Aaron Glassman, het sceptische bestuur en zijn medewerkers overtuigen dat zijn buitengewone manier van denken levens kan redden.
Freddie Highmore is een ex-kindster die mooi de overgang maakte naar volwassen rollen. Hij begon zijn acteercarrière als 12-jarige knaap naast Johnny Depp en Kate Winslet in het bekroonde Finding Neverland. Nadien was hij te zien in onder Charlie and the Chocolate Factory en Bates Motel. Highmore was meteen verkocht toen hij het script van The Good Doctor onder ogen kreeg: Ik hou van het optimisme van Shaun, zijn hoopvolle kijk op het leven en het feit dat hij steeds probeert het goede in mensen te zien. Dat is verfrissend in een ziekenhuis, waar dagelijks zoveel verdriet is.
Naast Highmore schittert in The Good Doctor o.a. ook Nicholas Gonzalez (Pretty Little Liars; The Flash), die in de huid kruipt van Dr. Neil Melendez, de hoofdchirurg van St. Bonaventure. Hij is een kei in zijn vak, maar weigert de vaardigheden van Shaun te erkennen en zet hem liefst op een zijspoor. Beau Garrett (Tron; Criminal Minds) werkt in het ziekenhuis als juriste en hoopt te kunnen bewijzen dat ze meer is dan alleen de kleindochter van de oprichter. Antonia Thomas (Misfits; Lovesick) speelt chirurge Claire Browne. Beetje bij beetje leert ze Shaun kennen en neemt hem onder haar vleugels.
AFLEVERING 1 OP VRIJDAG 2 MAART 2018 OM 22.25
De jonge autistische dokter Shaun Murphy verhuist van het platteland van Wyoming naar San José om daar in een prestigieus ziekenhuis zijn specialisatie tot chirurg af te ronden. Enkele nieuwe collega's zijn zeer sceptisch over zijn komst vanwege zijn autistische stoornis. Op weg naar het ziekenhuis stuit Murphy op een spoedgeval en krijgt hij meteen de kans om zijn uitzonderlijk medisch inzicht te tonen.
The Good Doctor, elke vrijdag om 22.25 bij VTM, na Belgiums Got Talent
02-03-2018 om 14:28
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
01-03-2018
HERBERT KAART TOEBOE AAN MET NIEUWE SINGLE 'LAAT ONS VERBONDEN ZIJN'
Als er over Herbert Verhaeghe één ding kan gezegd worden, is dat hij zingt over zaken die recht uit het leven gegrepen zijn. De West-Vlaamse zanger schrijft al zijn teksten zelf en haalt daarvoor inspiratie uit het leven van elke dag. Voor zijn nieuwe single Laat Ons Verbonden Zijn die op 1 maart 2018 verschijnt, durft Herbert heilige huisjes intrappen.
Vorig najaar bracht zanger en presentator Herbert Verhaeghe zijn vijfde studio-album Verbonden uit. Die titel koos hij niet toevallig en is naadloos door te trekken naar de nieuwe single die vandaag verschijnt.
Mensen kunnen zich door heel wat zaken verbonden voelen, zegt Herbert. Muziek, liefde, verdriet horen bij de dingen des levens die een band smeden tussen mensen. Maar verbondenheid is niet altijd gelijk aan gebondenheid. Laat dat nu net het uitgangspunt zijn voor mn nieuwe single Laat Ons Verbonden Zijn.
Iedereen heeft in zijn of haar vriendenkring wel een koppel dat in ieders ogen het ideale paar vormt; voor de buitenwereld dan toch, want de werkelijkheid is anders. Door het leven en de beslommeringen van elke dag heeft de liefde tussen de twee stilaan maar zeker plaats gemaakt voor iets anders: een vriendschap die ervoor zorgt dat de twee verbonden blijven, maar niet meer gebonden zijn aan elkaar.
Dat liefde een facet van het leven is dat elk koppel voor zich invult, is anno 2018 nog steeds iets waar weinig over gepraat wordt, zegt Herbert. Met mn nieuwe single wil ik aantonen dat het perfecte koppel niet bestaat, en dat liefde of in dit geval de vriendschap tussen een koppel verschillende invullingen kent. Het is iets waar je alleen maar respect voor kan hebben.
Verjaardagsconcert én nieuw album!
Binnenkort wordt Herbert 44 en die verjaardag wil hij samen met zn fans vieren. Want Herbert beseft als geen ander dat zij de motor van zn succes zijn.
Daarom nodigt hij hen uit op een sfeervol verjaardagsconcert. Twee uur lang de mooiste liedjes van Herbert, met de New Bis Band, Dansgroep Dançar en twee gastartiesten... hun namen worden vooraf niet bekend gemaakt. Wie er op 24 maart 2018 bij wil zijn in Salons Mantovani in Oudenaarde vindt de allerlaatste tickets op www.herbertverhaeghe.be/shop .
Maar er is méér nieuws te melden. Hoewel het album Verbonden nog steeds goed verkoopt, denkt Herbert nu al aan een opvolger. Op dit moment is hij samen met producer Peter Keereman druk bezig met het selecteren van nummers die op de nieuwe plaat komen te staan. Die CD wordt in november van dit jaar verwacht! De fans hebben dus één en ander om naar uit te kijken!
Laat Ons Verbonden Zijn, de nieuwe single van Herbert Verhaeghe kan je als single downloaden via iTunes en kan je ook terugvinden op het album Verbonden verkrijgbaar op iTunes, aan de fanstand of in de webshop!
01-03-2018 om 16:26
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BOEF HERKANST OP 28 APRIL ALS HEADLINER OP HET REPLAY FESITVAL
Na zijn veelbesproken, kortstondige passage in ons land het voorbije weekend, maakt de populaire rapper Boef (Habiba) op zaterdag 28 april zijn opwachting als headliner op het Herentalse Replay Festival.
Wie Boef kent, weet dat hij een perfectionist is. Hij doet alleen maar optredens in optimale omstandigheden, omdat hij vindt dat zijn fans recht hebben op een topperformance. Zaterdagavond liet de techniek hem in de steek, waardoor hij zijn terugkeer op de Belgische podia, na zijn vrouwonvriendelijke uitspraken, maar daarvoor heeft hij zich inmiddels uitvoerig geëxcuseerd, moest uitstellen. Iedereen maakt fouten, maar je moet ook de kans krijgen om ze op te lossen en die kans krijgt Boef op 28 april op het Replay Festival, zegt festivalwoordvoerder Jelte.
Naast headliner Boef, strikte het Replay Festival ook Jebroer, MC Mota ft James Marvel, Kenn Colt, DJ Yolotanker en Lowriderz voor de mainstage (De Serre), Franky Kloeck (Ravebos), Coone en Mark with a K (Hardzone), Nora en Pure en Yves Deruyter (Clubunit) e.v.a.
Het Replay Festival opent het festivalseizoen en vindt plaats op zaterdag 28 april in het Herentalse Netepark. Snelle beslissers bestellen de laatste tickets op www.replayfestival.be/tickets
Vandaag, op zijn 25ste verjaardag, kondigt het Replay Festival de komst aan van de controversiële, maar razend populaire rapper Boef, als festival-headliner voor de komende editie van 28 april.
Boef staat al een paar jaar op ons verlanglijstje, in de eerste plaats voor zijn muzikale kwaliteiten. Hij staat bekend om zijn punchlines die elkaar in duizelingwekkend tempo opvolgen. Hij slaagt erin om mensen te laten nadenken over wat hij zegt. Hij heeft een rijke woordenschat, staat voor geloofwaardigheid en wat hij doet als artiest, doet hij met grote overtuiging. Het is fenomenaal wat hij heeft bereikt sinds de start van zijn carrière twee jaar geleden: Hij bracht twee albums uit (Boef (2016) en Slaaptekort (2017)), scoorde 10 gouden-singles (Weejoow (Lil Kleine), Fetty Wop, Cocaïne), platina singles (Salam (Soufiane Eddyani), Slapend rijk (Sevn Alias), Ik ga weg (Ali B) en Lauw) en een dubbel platina hitsingle Habiba. Boef staat aan de absolute top en is met zijn honderdduizenden volgers op de sociale media, één van de populairste en meest invloedrijke rappers van de Lage Landen. Hij kreeg binnen de 10 weken na de release van zijn album Slaaptekort de Multi Award voor meer dan 100 miljoen streams, een cijfer dat hij ondertussen al ruim heeft overschreden. Op basis van zijn talent en populariteit, hoort Boef thuis op ons hoofdpodium De Serre als headliner van ons festival. We beseffen dat hij controversieel is, maar hij heeft zich in de media én met zijn recentste song Antwoord, al herhaalde malen verontschuldigd voor zijn vrouwonvriendelijke uitspraken. Daar heeft hij spijt van en wie zijn wij om hem definitief te veroordelen? Wij geven hem graag een tweede kans op ons Replay Festival, omdat we weten dat hij ons én het publiek niet zal ontgoochelen, integendeel. In de beste omstandigheden zal iedereen kunnen meegenieten van zijn doortocht. Ons festival heeft 3 volwaardige overdekte stages, zegt festivalwoordvoerder Jelte namens de organisatie.
Het Replay Festival vindt plaats op zaterdag 28 april in het Herentalse Netepark, met o.a. Boef, Jebroer, James Marvel ft MC Mota, Kenn Colt, Yolotanker, Nina Black, TND, MISSK8, Franky Kloeck, Coone, Nora en Pure, Yves Deruyter e.v.a.
HET LOOPT STORM VOOR JUBILEUMCONCERT JAN SMIT IN ANTWERPS SPORTPALEIS!
Voor zanger Jan Smit wordt zaterdag 10 maart een nieuwe mijlpaal in zijn rijkgevulde carrière, want die dag staat hij voor het eerst met zijn live band in het Antwerpse Sportpaleis, waar hij zijn 20-jaar carrière in Vlaanderen viert.
Als kind droomde ik er al van om één keer te kunnen optreden in de bekendste concertzaal van Vlaanderen. Bryan Adams, Robbie Williams, Adèle en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan met ronkende namen op te sommen die allemaal hebben gespeeld in het Sportpaleis. Op 10 maart is het mijn beurt. Het eerste ticket kreeg ik van Sven Nys, die mij ermee verraste tijdens een concert in de Hasseltse Ethias Arena. Je hoopt dat je fans en je publiek er net als jij zin in hebben, maar dat het Jan & Alleman Sportpaleis-concert bijna uitverkocht is, overtreft al mijn stoutste verwachtingen. Hier kon ik alleen maar van dromen en dan moet het volksfeest nog beginnen. Mijn bandje is er klaar voor, ik ben er klaar voor en ook de gastartiesten K3, André Hazes, Ianthe Tavernier, Christoff, De Romeos én Lindsay, hebben er ongelofelijk veel zin in. Voor Lindsay wordt het bijzonder, want het is haar eerste officiële optreden na haar zwangerschapsverlof en dat vind ik helemaal geweldig, zegt Jan Smit enthousiast.
Concertorganisator House of Entertainment laat weten dat de laatste kaarten te koop zijn.
De productie was uitgetekend op 10.000 tickets. We hebben de capaciteit wat kunnen verruimen, waardoor er nu 12.000 plaatsen beschikbaar zijn. Er zijn nog tickets te koop, goede plaatsen ook, maar dan moet je snel handelen en beslissen voor het is uitverkocht, zegt Kris Bloemen.
Tickets voor het Jan & Alleman-concert van Jan Smit, op zaterdag 10 maart om 20.00 uur in het Antwerps Sportpaleis kan je reserven op www.teleticketservice.com of telefonisch op 070/345.345 (Max. 0,30/Min).
Het concert is een organisatie van House of Entertainment.
01-03-2018 om 15:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIEUWE VLAAMSE SERIE GROND ONTVANGT ONTWIKKELINGSSTEUN VAF
Het Mediafonds van het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF) heeft bekend gemaakt dat het gloednieuwe tv-serieproject GROND ontwikkelingssteun ontvangt.
GROND ontving eerder ook al scenariosteun van het VAF.
GROND is een nieuwe 8-delige serie (45') naar een idee van Zouzou Ben Chikha en geschreven door Dries Heyneman, Wannes Cappelle en Zouzou Ben Chikha. Wannes Cappelle en Dries Heyneman waren ook al co-scenarist bij de populaire tv-serie BEVERGEM uit 2015.
Het is de bedoeling dat Adil El Arbi en Bilall Fallah (BLACK, PATSER) de serie gaan regisseren. De schrijvers en de regisseurs zijn alvast erg enthousiast om op deze serie samen te werken.
De serie GROND gaat over twee broers die met een geniaal idee de begrafeniswereld op hun kop zetten.
Lunanime, de productietak van de Lumière Groep, is de hoofdproducent in samenwerking met VIER en met de steun VAF/Mediafonds. Lunanime heeft de ambitie om de serie als een internationale co-productie te financieren én te produceren. Zowel Nederland, Duitsland en Noorwegen hebben hun belangstelling reeds geuit.
Start van de opnames is gepland in 2019.
De serie zal te zien zijn op VIER in 2020.
01-03-2018 om 15:26
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DE EERSTE PERSCONFERENTIE VAN MARC COUCKE ALS KERSVERS VOORZITTER VAN ANDERLECHT
Marc Coucke koopt zowat alles wat hij tegenkomt, dus waarom ook niet voetbalclub Anderlecht? Op donderdag 1 maart wordt hij officieel voorzitter van RSC, dus daar moet Tegen de Sterren Op absoluut iets mee doen. Als kersvers voorzitter houdt de excentrieke Coucke (Jonas Van Geel) op zijn eerste officiële dag een persconferentie. Nu is het alleen nog een kwestie van onthouden voor welke ploeg hij ondertussen supportert.
Als de grootste patser van België die andere grote patser mag interviewen, krijg je sowieso dé shit van de eeuw. Alleen al omdat Adil El Arbi zelf onder de indruk is van stemmenimitator Guga Baúl die op ongelooflijke wijze in de huid van de Patser-regisseur kruipt. De shit, fucks en putains vliegen over en weer tussen de twee en zorgen voor een entertainend interview boordevol onthullingen over co-regisseur Bilall, het lonkende Hollywood en Will Smith, waarmee ze misschien zullen samenwerken in hun droomproject Bad Boys For Life.
Na de Boxys spelen Guga Baúl en Louis Talpe voor de tweede keer op rij een bekende tweeling bij Tegen De Sterren Op. De helden van de Belgische estafette Kevin (Guga) en Jonathan Borlée (Louis), geven op hun typische, hijgende manier een interview. Speciaal.
De kijker kijkt er al een week reikhalzend naar uit: bij Temptation Island krijgen we een nieuw kampvuur te zien. Kevin (Jonas Van Thielen) krijgt daar de beruchte beelden van zijn Megan (Ilse De Koe) te zien, die een wilde nacht beleefde met verleider Joshua. In Tegen de Sterren Op ziet de kijker in avant-première de eerste reacties op de kampvuurbeelden. Hoe reageert Kevin? Heeft Megan ondertussen schuldgevoelens? En ook Tim (Chris Van Espen) geeft zijn deskundige mening over de stomende beelden
01-03-2018 om 15:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
28-02-2018
DVD-RECENSIE: KETNET MUSICAL VERZAMELBOX
Sinds kort zijn de dvd's van de drie Ketnet Musicals verkrijgbaar in één coole verzamelbox.
1. Junior Musical Kadanza
De musical start op de laatste schooldag. Iedereen kijkt reikhalzend uit naar de vakantie, want iedereen gaat op danskamp.
Eenmaal aangekomen blijkt toch niet alles zoals men had voorgesteld. Het kamp staat immers onder leiding van Cornelia Blok. Ze wil orde, tucht, discipline en vooral géén lawaai. Blok is superstreng, drinkt overmatig veel alcohol en heeft liefdesverdriet. Haar geliefde Firmin Van de Walle heeft haar immers laten stikken op het perron, terwijl ze op citytrip naar Parijs gingen.
De eerste dag loopt het al goed fout. De kinderen trekken er s nachts op uit en Cornelia komt hier uiteraard achter. Als straf trekt ze de meisjes en jongens uit elkaar door de brug aan de rivier op te halen. Dit is erg jammer voor Jasper & Lisa, die al vanaf dag één verliefd zijn op elkaar. Dat is ook de gemene Samantha niet ontgaan, die ook gevoelens koestert voor Jasper én graag de solo wil dansen tijdens de eindvoorstelling. Zij vertelt aan Blok dat Lisa de aanstookster was van hun nachtelijke escapades. Cornelia beslist om Lisa onmiddellijk naar huis te sturen
Door de tv-wedstrijd op Ketnet ambieerden Jérémie Vrielynck (bekend van The Voice) en Emma Van Abbenyen de hoofdrollen. Zij spelen Jasper & Lisa. Hun lovestory vormt de rode draad doorheen het verhaal en beiden weten vocaal ook te overtuigen. Andere opvallende rollen zijn er voor de bitch Samantha (Charlotte Boudry) en haar gevatte kleine zus Lesley, een rol voor Oona Bossant.
Verder is er nog Oscar (Karel Schepers). Zijn vader is psycholoog en hij denkt dat Samantha een oedipuscomplex heeft. Oscar is het type: grote mond, klein hartje. Hij maakt enkele saltos en heeft een oogje op Lesley. Maar is hij dapper genoeg om zijn liefde op te biechten voor haar?
Ster van de voorstelling is Loes Van den Heuvel als Cornelia Blok. Op een segway rijdt ze steeds over de bühne en tot tweemaal toe raast ze - door toedoen van de andere acteurs - zelfs met een aanzienlijke snelheid over het podium. Van den Heuvel etaleert haar vocale kunsten in Zo verliefd. Verder jodelt ze en danst ze ballet op muziek van Boris Chocokoff (woordgrapje met chocotoff). Ze heeft het ook niet voor Bert De Wilde, hij heeft al veel kruisjes achter zijn naam staan. Cornelia Blok lijkt wel de rol van haar leven!
Danscoaches Lana en Paco, respectievelijk geacteerd door Ketnet-wrapster Charlotte Leysen en Nachtwacht-acteur Giovanni Kemper, hebben eerder een kleine rol in deze productie. Al is hun ontluikende liefde voor elkaar mooi om te zien en krijgen ze in Boom boom waka waka elk een solo zanglijn.
Naast gekende Eurosong-hits als Get up, Kei! Vet! Cool! en Een tocht door het donker werden er voor deze musical met de hitsingle Kadanza en het romantische duet Bouw een brug twee nieuwe songs geschreven door Hans Bourlon, Gert Verhulst & Johan Vanden Eede.
Frank Van Laecke en Allard Blom, die eerder al hun krachten bundelden voor Daens en 14-18, herwerkte het verhaal van Anja Van Mensel, Gert Verhulst & Hans Bourlon tot een ijzersterk scenario. Van Laecke tekende tevens voor de regie.
Kadanza duurt zon 80 minuten is een romantische musical geworden met zang, dans en humor als integrerende bestanddelen.
Als extra staan er nog twee videoclips op het schijfje en een terugblik van auditie tot première.
Verder zit er ook nog een gratis cd bij waarop - naast al de liedjes uit de musical - ook de radioversie van Kadanza, ingezongen door Charlotte Leysen, te horen is.
De setlist:
1. Kei! Vet! Cool!
2. Boom boom waka waka
3. Een tocht door het donker
4. Amazing
5. Bouw een brug
6. Zo verliefd
7. Get up!
8. Laat mij gerust
9. Get up! - reprise
10. Bouw een brug - reprise
11. Kadanza
12. Megamix
2. Ketnet Musical - Kadanza T2gether
Kampleider Coenraad Bolders van Camping De Zeebries organiseert elke zomer gedurende acht weken acht verschillende kampen. Dit jaar zijn het er uitzonderlijk negen. Dus moest Coenraad twee kampen samen plaatsen: dat zijn ZAMU en Danz Up. Volgend jaar moet één van de twee echter plaats maken voor een paardenkamp. Tijdens een toonmoment moeten beide kampen een show opvoeren. De kampleider zal dan beslissen welk kamp volgend jaar mag terugkeren en welk kamp definitief huiswaarts moet keren.
De beide teams kunnen elkaar niet uitstaan, maar wanneer Ruben en Simon na een gevecht als straf van plaats moeten wisselen besluiten ze samen te werken en één show te performen tijdens het toonmoment. Wanneer echter blijkt dat Pipa en Ruben een relatie hebben is het hek van de dam en lijkt een samenwerking finaal uitgesloten
Peter Van de Veire maakt overtuigend zijn musicaldebuut als de overenthousiaste, maar ook overbezorgde kampleider Coenraad Bolders. Zijn motto is Zelf gevonden, goed hé! en samen met het meisje Fleur (Poppie Pilar De Beul), dat aan alles en nog wat allergisch is, vormt hij een komisch duo. Hij gebruikt zelfs haar puffer om tot rust te komen. Met Go go go mag hij ook zijn zangkunsten etaleren.
Tatyana Beloy typeert de stoere zangjuf Margot Williams en Matthew Michel (bekend van Ghost Rockers) schittert als de hippe dansleraar Vince Petrelli. Terwijl Tatyana zangtechnisch overtuigt in Alles geven en Lets do this together is het vooral Matthew die demonstratief performt als danser.
Ook nu zijn weer tal van songs uit 10 jaar Junior Eurosong de rode draad doorheen het verhaal. Zo passeren Music and me, Yakalee Yakalea en De vriendschapsband van X!nk de revue. Maar er is ook ruimte voor nieuwe liedjes, speciaal voor deze musical geconcipieerd. Droom de muziek, Kadzana Together en Lets do this together werden geschreven door Tijl Dauwe, Hans Bourlon & Gert Verhulst en gecomponeerd door Johan Vanden Eede. Droom de muziek was overigens de apotheose uit de musical. Onder een sterrenhemel bezingt Ruben, een rol van Arne Decock, zijn liefde voor Pipa, sterk vertolkt door Maud Verstraeten.
Tijl Dauwe herwerkte het verhaal van Anja Van Mensel, Sven Duym, Gert Verhulst & Hans Bourlon tot een sterk scenario en stond ook in voor de regie. De choreografie was in handen van Ijvi Hagelstein.
Als extra staat ook de clip van Kadanza Together, hun performance op Het Gala van de Gouden Ks en een special waarin wordt teruggeblikt van auditie tot première op het schijfje.
De setlist:
1. Ouverture
2. Music and me
3. Rapklap
4. Alles geven
5. Op de radio / 3,2,1, Go!
6. Go go go
7. Droom de muziek
8. Yakalee Yakalea
9. De vriendschapsband
10. Lets do this together
11. Music and me - reprise
12. Kadanza Together
13. Megamix
3. Ketnet Musical Unidamu
Max (Junes Callaert) wordt zwaar gepest door Niels (Mats Proost) en zijn vrienden Dries & Thijs. Zelfs zijn broer Floris (Aaron Van Goethem) doet mee om indruk te maken op de knappe Amy (Chloé Van Reeth). Wanneer de pestkoppen hem op school in een kast opsluiten, wordt hij naar Unidamu - UNIversum voor DAns en MUziek - gezogen. Daar wordt hij opgewacht door Elvis, de koning van Unidamu. Hij heeft Max uitgekozen om, net als alle andere bewoners die gepest werden, het Unidamu-wonder te ervaren. Elvis wordt overigens vertolkt door F.C.De Kampioenen-coryfee Herman Verbruggen die hiermee op ongeziene wijze debuteert als musicalacteur.
Lang geleden vluchtte Josephus Antonius Wielewaal weg van de bewoonde wereld, omdat hij gepest werd en creëerde het universum van Unidamu. Daar hij de muziek enorm miste besloot hij deze uit de hele wereld te stelen. Maar eenmaal je over de gouden brug naar Unidamu bent, kan je nooit meer terug naar huis, omdat de energiestroom van de brug één richtingsveld is.
Wanneer Max aan de excentrieke Sterre (Merel Wagner) verhaalt hoe erg hij zijn thuis mist verklapt de flapuit dat je de spreuk 'Kom naar Unidamu' moet zingen en vervolgens de naam van de persoon benoemen die je naar het universum wilt halen. Max besluit dit meteen uit te testen en roept zijn broer Floris op. Maar per ongeluk komt niet alleen Floris, maar ook Amy, Dries & boekenwurm Fien (Caitlin Lauwers) naar Unidamu. Nu zit iedereen vast op deze plek en aangezien Elvis pesters haat, mag hij in geen geval hun aanwezigheid merken.
Maar helaas loopt het mis! Elvis ontdekt Floris en sluit hem op in een stiltebubbel. Dit is het teken opdat Max, Sterre, Amy, Dries en Fien in opstand komen. Fien ontdekt in een boek dat de energiestroom van de brug kan gekeerd worden, wanneer je zes noten speelt op de zes verboden instrumenten: met name een trompet, trombone, gitaar, dwarsfluit, saxofoon en viool.
Floris en zijn vrienden weten dat de juf van fysica - Monica Degryse (Ketnet-wrapster Sien Wynants) alias Grijs Moniqueske - deze zes instrumenten in de klas bewaart in een vergrendelde kast. Ze besluiten Monica via de radio op te roepen met de bedoeling dat ze met de instrumenten naar Unidamu komt...
Kan Monica hen redden? Weten Max & co te ontsnappen uit Unidamu? Zullen Floris en Amy hun liefde voor elkaar uiten? Of kiest hij toch voor Fien? En uit welk diabolisch verleden kennen Elvis en Monica elkaar?
In tegenstelling tot de vorige twee musicals werd er voor de songkeuze geput uit het volledige oeuvre van Ketnet & Studio 100. Naast Ketnet-hits als 'Wereld vol muziek', 'Superidee', 'Move tegen pesten' en 'Kei! Vet! Cool', kwamen ook Studio 100-songs als 'Er zit meer in een liedje', 'Ik verlang zo naar huis' en 'Ruim baan' aan bod. Ook Ghost Rockers-nummers als 'Help mij' en 'De beat' passeerden de revue, net als 'Spring', K3's 'Jij bent de bom!' en 'Ad Inferos' van Nachtwacht. Voor deze musical concipieerde het gouden trio - Hans Bourlon, Gert Verhulst & Johan Vanden Eede - ook nog twee gloednieuwe songs. Met name de titelsong 'Unidamu' en het wondermooie duet 'Mijn allerliefste broer' waarin Max & Floris hun onvoorwaardelijke broederliefde bezingen.
Het verhaal van Gert Verhulst, Hans Bourlon en Anja Van Mensel werd door Tijl Dauwe herwerkt tot een ijzersterk scenario. Dauwe stond ook in voor de regie en de choreografie was als vanouds in handen van Ijvi Hagelstein.
'Unidamu' duurt zo'n 95 minuten en is een innemende en spetterende musical geworden boordevol zang, dans en prachtige decors gelieerd aan de mooie boodschap 'pesten is stom'!
Als extra staan ook de videoclips van de hitsingles 'Unidamu' en 'Mijn allerliefste broer' op het schijfje, net als hun performance op Het Gala van de Gouden K's en een exclusief verslag van de premièreweek.
De setlist:
1.Wereld vol muziek
2.Unidamu
3.Superidee
4.Unidamu - reprise
5.Ik verlang zo naar huis
6.Er zit meer in een liedje
7.Mijn allerliefste broer
8.Kei! Vet! Cool!
9.Spring
10.Help mij
11.Power aan de kids
12.Ik verlang zo naar huis - reprise
13.Grijs Moniqueske (aka Ruim Baan)
14.Move tegen pesten
15.Megamix (Oh la la la! - Samson en Gert / Hé doe maar mee - Tonya / Jij bent de bom! - K3 / Juf van fysica - Spring / Samsonrock - Samson & Gert / Piraten zijn niet bang - Piet Piraat / 100% - Ketnetband / De beat - Ghost Rockers / Ad Inferos - Nachtwacht / Kadanza - Kadanza / Kadanza Together - Kadanza Together / Unidamu - Unidamu)
16.Wereld vol muziek - reprise
Besluit
De 'Ketnet Musical Verzamelbox' staat garant voor drie dynamische musicals met een straffe cast, spectaculaire dansmoves en een leuk verhaal gelardeerd met tophits uit het rijke oeuvre van Studio 100 & Ketnet.
Bovendien is deze uitgave ideaal als voorbereiding voor de vierde Ketnet Musical 'Team U.P.', die op 3 maart in première gaat!
Ilyas Baert
28-02-2018 om 12:17
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Studio 100
"IK ZIT 'S NACHTS TE WACHTEN. TE WACHTEN OP DE DOOD."
Aflevering 8 van Alloo in de Nacht is er één van uitersten. Van de drukte op de eroticabeurs en het feestgedruis in een danscafé trekt Luk naar Antwerpen, waar hij om 02.30 uur de rust opzoekt bij Dirk. De 62-jarige man is zwaar ziek en kiest heel bewust voor euthanasie. Ik ben altijd een nachtmens geweest. Maar nu zit ik s nachts te wachten. Te wachten op de dood, getuigt hij. Waarom ik voor euthanasie kies? Ik wil mijn geest helder houden. De pijn is constant aanwezig. Ik moet me door de uren slepen. Mijn lichaam is op. Op 17 februari geef ik nog een afscheidsfeestje, op 25 februari gaat de arts mij een spuitje geven. Men zegt dat ik zeer jong ben, maar ik vind dat ik een rijk leven heb gehad.
Om middernacht heeft Luk in Brussel een afspraak met een graffiti-artieste. Antea doet aan street art en verkiest de nacht om haar creativiteit bot te vieren. Luk stapt ook binnen op de eroticabeurs, die anderhalve week geleden plaatsvond in Antwerpen. Hij praat er met organisatrice Nicole en enkele standhouders, maar ook met fanatieke swingers en voorzichtige nieuwsgierigen. Wat mij opvalt is de enorme openheid, aldus Luk. Tien jaar geleden was het nog taboe en nu is het zoals naar de Aldi of de Delhaize gaan.
In Berchem vervoegt Luk om 2 uur s nachts de feestvierders van danscafé The Memories. Ik ben grootgebracht in de nacht, vertelt de dj. Van mijn 16 draai ik in discotheken. Vroeger bleef ik 3 dagen wakker, nu probeer ik tussendoor te rusten. Ook feestvierder Mark houdt van het nachtleven. Er is altijd iets te beleven s nachts. Dan zie en doe je dingen die het daglicht niet mogen zien.
28-02-2018 om 12:14
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VLAAMSE CULTUURPRIJS VOOR COELY!
2018 was al goed begonnen voor Coely: Ze won 2 MIAs in de categorieën Urban en Solo Vrouw.
Ze kondigde een show aan op 12 april in de Roma in Antwerpen die vrijwel meteen uitverkocht en kondigde er daarom meteen een tweede aan op 11 april.
En nu krijgt ze ook een Ultima Award uit de handen van minister Sven Gatz. Ze krijgt die Vlaamse Cultuurprijs omwille van haar fantastisch parcours en haar unieke bijdrage aan de Vlaamse muziekindustrie. Coely wordt onder andere gelauwerd omwille van haar energetische live performances en haar down to earth attitude.
Coely is een voorbeeld voor al wie het probeert te maken als artiest en wordt daarbij ondersteund door haar straffe entourage: DVTCH Norris, Yannick Gaudeuille en Beatville.
Bescheiden, aimabel en vooral met veel passie bouwt zij voort aan haar carrière en volgt zij haar eigen pad.
Met een natuurlijke flow brengt ze rap én soul, zoals we dat in ons land nog niet eerder zagen. Schijnbaar moeiteloos brengt zij persoonlijke teksten met ritme en gevoel, zonder daarbij grofgebekt te worden. Gretig maar vastberaden laat zij zich inspireren door haar roots, door haar grote voorbeelden en door opkomende stemmen. Dat alles verwerkt zij in haar eigen muziek en daardoor creëert ze een heel eigen, frisse, herkenbare muziektaal.
De jury van de Ultima Awards wilt met deze bekroning haar vertrouwen in Coelys toekomst en carrière benadrukken.
Herbekijk hier nog eens Coelys optreden van op de MIAs.
28-02-2018 om 11:37
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RAKETKANON PLAYS OLDBOY
Het principe is even eenvoudig als aantrekkelijk: een artistiek uitdagende band componeert een nieuwe soundtrack bij een cultfilm.
Op vijf locaties presenteert Raketkanon voor Cult!Live tijdens het MOOOV Filmfestival hun nieuwe soundtrack bij de Koreaanse cultfilm Oldboy van Park Chan-wook.
De Gentse noiserockformatie Raketkanon staat bekend als de gevaarlijkste liveband des vaderlands. Met hun snoeiharde mix van metalgitaren, mokerende drums en overstuurde vocals herleidt de groep elk podium op haar weg tot een hoopje smeulende as. Maar evengoed kan Raketkanon dreigend slepen en zit hun complexe muziek vol scheve ritmes en crescendos. Hun tweede album 'RKTKN#2' werd overal enthousiast onthaald, met een drukke EU-tour en uitverkochte AB als hoogtepunt.
Op maar liefst vijf locaties tijdens MOOOV filmfestival presenteert Raketkanon hun nieuwe soundtrack bij de Koreaanse cultfilm 'Oldboy' van Park Chan-wook. Een existentiële nagelbijter boordevol Shakespeareaans geweld waarin Oh Daesu, na 15 jaar zonder reden gevangen te zitten, plots vrij komt. Ondertussen werd zijn vrouw vermoord, zit zijn dochter bij een adoptiegezin en mocht hij alles volgen op televisie, zijn enige contact met de buitenwereld. Hij trekt op een wraaktocht waar Hamlet een puntje kan aan zuigen en waarbij regisseur Park Chan-wook niet maalt om een spatje bloed meer of minder.
Raketkanon + Oldboy: a match made in hell.
Bekijk hier de teaser van Cult!Live: Raketkanon plays Oldboy
Cult!Live is een productie van Cactus Muziekcentrum, creatieve vrijhaven Het Entrepot en MOOOV.
28-02-2018 om 11:26
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
27-02-2018
NIEUWE SINGLE VOOR LUC STEENO
Na een paar erg gesmaakte bewerkingen van nummers van o.a. Frédéric François (Ik Hou Van Het Leven) en Alvaro Soler (Onder De Zon) vond Luc Steeno dat het weer eens tijd was om met gloednieuw eigen materiaal voor de dag te komen.
Net zoals hij het in het verleden al meermaals deed klopte Luc eind vorig jaar aan bij John Terra die voor hem een paar nieuwe nummers componeerde waaronder deze nieuwe single 'Ik Zal Wachten'.
Susy Baels vervolledigde het team en zorgde voor een passende tekst, producer Phil Sterman bracht het nummer tot leven en maakte een eigentijds arrangement.
'Ik Zal Wachten' is een erg aanstekelijk nummer geworden dat je meteen in de sfeer van de nakende lente brengt, een echt feel-good-nummer!
Voor Luc is het meteen de voorbode van z'n nieuwe album dat dit jaar zal verschijnen, een album dat op zijn beurt de voorbode zal worden van Luc's feestjaar 2019 waarin hij 30 jaar carrière viert.
'Ik Zal Wachten' verschijnt aanstaande vrijdag 2 maart als digitale download of via streaming.
27-02-2018 om 16:07
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PVRIS LANCEERT LIVE AKOESTISCHE VIDEO VOOR âHEAVENâ
Vandaag lanceert PVRIS de live akoestische video voor hun hitsingle Heaven.
De song staat op hun tweede full album All We Know of Heaven, All We Need of Hell (augustus 2017, BMG / Rise).
Het albumstond op # 5 in Billboard's Rock Chart en # 1 in de Emerging Artists Chart van Billboard en kreeg internationale lof van onder andere Kerrang !, Rock Sound en NME.
Na het headlinen van shows over de hele wereld, samen gespeeld te hebben met Fall Out Boy, Muse en Thirty Seconds to Mars, en opgetreden te hebben bij Jimmy Kimmel Live !, is PVRIS weer op pad met een nieuwe reeks Noord-Amerikaanse headline shows..
PVRIS werd ook bevestigd op het Rock Werchter festival op zondag 8 juli.
K3, MARIE VERHULST, LAURA TESORO, BAB BUELENS, TINNE OLTMANS, NACHTWACHT EN GHOST ROCKERS GENOMINEERD VOOR NICKELODEON KIDS' CHOICE AWARDS 2018
De genomineerden voor het grootste kidsfestijn en slime-spektakel van het jaar, de Nickelodeon Kids Choice Awards 2018, zijn bekend! Internationale kanshebbers dit jaar zijn o.a. Taylor Swift, Shawn Mendes, Beyoncé en Dwayne Johnson (The Rock). Worstel-superster John Cena presenteert de show die voor Vlaamse fans opzondag 25 maart om 19.00 uur wordt uitgezonden op Viacom-zender Nickelodeon.
Veel Vlaamse genomineerden
Ook dit jaar zijn er drie lokale categorieën waarin Vlaamse sterren kans maken op een award: Bab Buelens, K3, Laura Tesoro, Marie Verhulst, Sean Dhondt en Tinne Oltmans zijn genomineerd in de categorie Favoriete ster: België.
In de categorie Favoriete Internet Ster: Nederland en België zijn Bibi, Girlys Blog, Nina Houston, Nina Schotpoort, Shane Kluivert en Stien Edlund genomineerd.
In de categorie Favoriete TV-serie: Nederland en België, zijn de kanshebbers Brugklas, De Ludwigs, Ghost Rockers, Mees Kees, Nachtwacht en SpangaS. Fans kunnen vanaf nu hun stem uitbrengen via http://kca.nickelodeon.be. De Vlaamse winnaars krijgen hun prijs live uitgereikt in het lokale deel van de show die zondag 25 maart om 19.00 uur wordt uitgezonden op Nickelodeon. Dit deel wordt gepresenteerd door Nickelodeon-gezichten Stef Poelmans en Nienke van Dijk.
Race naar de KCA's
In de weken voor de uitreiking barst de strijd op Nickelodeon los als nooit tevoren met Race naar de KCAs. Nickelodeon-hosts Nienke van Dijk en Stef Poelmans nemen het tegen elkaar op in een spannende race vol vette en grappige challenges om de gestolen awards op tijd terug te vinden voor de grote show. Gelukkig krijgen ze hierbij hulp van vele genomineerden. Volg de strijd elke zondag om 19.00 uur bij Nickelodeon.
De Nickelodeon Kids' Choice Awards 2018 wordt mede mogelijk gemaakt door Heelys.
De volledige lijst met genomineerden voor de Nickelodeon Kids Choice Awards 2018 is als volgt:
Favoriete ster: België
Bab Buelens
K3
Laura Tesoro
Marie Verhulst
Sean Dhondt
Tinne Oltmans
Favoriete Internet Ster: Nederland en België
Bibi
Girlys Blog
Nina Houston
Nina Schotpoort
Shane Kluivert
Stien Edlund
Favoriete tv-serie: Nederland en België
Brugklas
De Ludwigs
Ghost Rockers
Mees Kees
Nachtwacht
SpangaS
Favoriete ster: Nederland
Kaj van der Voort
Maan
Ronnie Flex
Sarah & Julia
Vajèn van den Bosch
Vinchenzo
Favoriete Film
Beauty and the Beast
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Jumanji: Welcome to the Jungle
Pitch Perfect 3
Spider-Man: Homecoming
Star Wars: The Last Jedi
The Greatest Showman
Wonder Woman
Favoriete Film Acteur
Ben Affleck (Batman, Justice League)
Chris Hemsworth (Thor, Thor: Ragnarok)
Chris Pratt (Peter Quill/Star-Lord, Guardians of the Galaxy: Vol 2)
Dwayne Johnson (Dr. Smolder Bravestone, Jumanji: Welcome to the Jungle)
Kevin Hart (Moose Finbar, Jumanji: Welcome to the Jungle)
Will Ferrell (Brad, Daddys Home 2)
Favoriete Film Actrice
Anna Kendrick (Beca, Pitch Perfect 3)
Daisy Ridley (Rey, Star Wars: The Last Jedi)
Emma Watson (Belle, Beauty and the Beast)
Gal Gadot (Diana Prince/Wonder Woman, Wonder Woman & Justice League)
Zendaya (Anne Wheeler, The Greatest Showman & Michelle, Spider-Man: Homecoming)
Zoe Saldana (Gamora, Guardians of the Galaxy: Vol 2)
JOHAN VEUGELERS ZORGT VOOR EEN BEETJE TEMPTATION IN DE VLAAMSE SHOWBIZZ!
Johan Veugelers heeft een nieuwe song geschreven met een niet alledaags thema als onderwerp: een one night stand.
"Herkenbaar voor iedereen en ludiek," zegt sympathieke Johan. Op zijn nieuwe single One Night Stand, die vrijdag 2 maart uitkomt, laat hij alvast niet veel aan de verbeelding over!
Of Johan Veugelers zijn Anja ontmoet heeft tijdens een one night stand, weten we niet. Feit is dat Johan in de liefde van één nacht de nodige inspiratie vond voor zijn nieuwe single. Of wat dacht je van het volgende scenario: de avond voor je huwelijk beleef je een passionele nacht met een knappe man. Achter blijkt die man de burgemeester te zijn die je in de echt verbindt... Auwch!!
Zanger en accordeonist Johan Veugelers de liefde voor zijn accordeon is er allesbehalve één van één nacht - vond het onderwerp dankbaar genoeg om er een liedjestekst aan te wijden. Met een aflevering van Temptation Island op de achtergrond en zijn vriendin Anja in gedachten, kwamen de woorden als vanzelf en voor hij het wist, had Johan de tekst voor zijn nieuwe single bij elkaar gepend!
Misschien vloeide de tekst zo vlot uit zijn pen omdat Johan spreekt als ervaringsdeskundige.
Goh, ik was vroeger wel voor een one night stand te vinden, steekt de sympathieke Vlaamse Nederlander van wal. Maar laat het ons zo stellen. Sinds kort denk ik maar zo: waarom zou je een bloem voor één nacht plukken als je thuis een heel boeket hebt staan, besluit hij lachend.
In elk geval speelt Johans boeket (zoals hij zijn Anja zo lyrisch beschrijft) een prominente rol in de videoclip van het nummer. Maar in tegenstelling tot de clip, blijft Anja haar Johan in het dagelijkse leven ook na één nacht wel toegewijd en trouw.
Er zitten een paar verrassende wendingen in de video', zegt Johan. 'Maar dat zullen de fans de komende dagen nog wel ontdekken, lacht hij geheimzinnig
One Night Stand, de nieuwe single van Johan Veugelers is vanaf 2 maart 2018 als download verkrijgbaar op iTunes.
27-02-2018 om 14:58
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HET SCHLAGERFESTIVAL TRAKTEERT MET INGEBORG, WILLY SOMMERS, SAM GOORIS EN DE ROMEO'S
Het Schlagerfestival zit in de laatste rechte lijn naar haar 13de editie, die plaatsvindt op 23, 24, 25 en 31 maart 2018 in de Hasseltse Ethias Arena.
De affiche ziet er weer veelbelovend uit, met Schlagerfestival-debutanten Umberto Tozzi, Cocojr. (The Dinky Toys), Ingeborg en Margriet Hermans, maar ook met De Romeos, Willy Sommers, Bart Kaëll, Swoop, Sam Gooris, Ryan Ricks, Christoff en gastheer/presentator Kürt Rogiers.
Het Schlagerfestival trakteert, omdat we dankbaar zijn voor 13 mooie edities en ons trouw publiek. De komende weken kan je meespelen via de vernieuwde website van het festival, om unieke momenten te beleven met Ingeborg, Willy Sommers, De Romeos of Sam Gooris. Wie tickets heeft gekocht of wie nog van plan is om de laatste kaartjes te kopen, kan meespelen. Alle info vind je op www.hetschlagerfestival.be, klinkt het bij organisatoren Medialaan en PSE.
Stel je voor dat Willy Sommers voor jou iemand in de bloemetjes zet, of Ingeborg je persoonlijk ontvangt in haar centrum De evolutie, toelichting geeft bij Yoga, bewustzijn en dankbaarheid tijdens een exclusieve sessie.
Of wat zou jij ervan vinden om een unieke avond te beleven met Sam Gooris, of De Romeos maar dan wel op een aparte manier?
Met deze unieke belevenissen trakteert Het Schlagerfestival 2018.
Uit dankbaarheid en dankzij onze artiesten, kunnen wij onze Schlagerfestival-fans al een unieke beleving geven voor de start van ons festival. Wie tickets kocht voor het festival of wie de komende weken nog van plan is om de laatste kaartjes te kopen, maakt kans om één van de unieke ervaringen te winnen. Alle info over de wedstrijd vind je op onze vernieuwde website, www.hetschlagerfestival.be/trakteert. Nog voor de start van de 13de editie van Het Schlagerfestival, maak je kans op een unieke beleving. Zeker meedoen!, zegt Flor Boey namens medeorganisator PSE Belgium.
Voor tickets en info over Het Schlagerfestival, surf naar www.hetschlagerfestival.be of bel 070/345.345 (Max. 0,30/Min) voor telefonische reservaties.
Het Schlagerfestival 2018 is een organisatie van Medialaan en PSE Belgium.
27-02-2018 om 14:55
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIET PRATEN OVER #METOO, MAAR TRAINEN!
Afspraken maken, onderzoeken starten, en erover praten helpen niet om #MeToo-situaties te voorkomen.
We moeten met elkaar leren voelen waar onze grenzen liggen, volgens #MeToo-trainer Jan den Boer. "Dat betekent vooral veel oefenen".
Vrijdag verschijnt zijn boek #MeToo, over seks, macht en verandering dat hij samen schreef met Caroline van Wijngaarden. Ze deden onderzoek naar het ontstaan van #MeToo en ontrafelen in hun boek op basis van wetenschappelijk onderzoek, hoe seksueel grensoverschrijdend gedrag voorkomen kan worden.
Alleen praten en afspraken maken is onvoldoende om gedrag te veranderen, aldus Jan den Boer. Wat wel helpt is ander gedrag oefenen en leren voelen wat een gepaste afstand is tot de ander. Nadrukkelijke toestemming afspreken met een contract of een app is zinloos. Grensoverschrijdend gedrag komt namelijk vooral voor in situaties waar seks helemaal niet aan de orde zou mogen zijn, zoals tijdens een functioneringsgesprek met je baas of een auditie bij een regisseur.
Sinds het losbarsten van de #MeToo-discussie, traint actrice en regisseur Elles van Velzen meer mensen dan ooit in de filmwereld, zorg en op scholen in het bewaken van hun (seksuele) grenzen. En dat blijkt hard nodig
Ze vinden het moeilijk om nee te zeggen of weten vaak zelfs niet eens waar bij hen de grens ligt, vertelt Van Velzen. "Er komen heftige emoties naar boven als blijkt dat er iemand over hun grenzen is gegaan. Het is triest, maar de #MeToo-verhalen die we tot nu toe kennen uit de film- en theaterwereld zijn slechts het topje van de ijsberg.
Jan den Boer en Caroline van Wijngaarden hebben speciale #MeToo-trainingen ontwikkeld voor onderwijs- en werksituaties We oefenen onszelf in van alles: voetballen, piano spelen of autorijden, maar niet in seksualiteit en grenzen. Dat is toch raar? Oefenen in seksuele grenzen is juist zo belangrijk omdat we in een geseksualiseerde mannencultuur leven waarbij we elkaar zien als seksobject in plaats van als mens.
Het boek #MeToo, over seks, macht en verandering ligt vanaf vrijdag in de winkel.
De auteurs interviewden behalve vrouwen en mannen met hun eigen #MeToo-verhaal, ook professionals uit de theaterwereld en wetenschappers.