Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
26-02-2016
DVD-RECENSIE: KEET & KOEN â DE SPEURTOCHT NAAR BASSIE & ADRIAAN
De bioscoopfilm Keet & Koen en de speurtocht naar Bassie & Adriaan is vanaf nu eindelijk uit op dvd!
Het verhaal: Bassie & Adriaan krijgen als onderscheiding de gouden slagroompunten voor al hun heldendaden. Wanneer hun eeuwige vijand, De Baron, dit hoort roept hij de hulp in van zijn neef, Andreas 'Jonkheer' De Wet. Hij geeft hem de opdracht de clown en acrobaat te ontvoeren omdat ze hem steeds het leven zuur maakten. Met een list lokt De Jonkheer het duo weg en samen met zijn handlangers B1001 (opvolger van B1, B2 en B100) en Linke Leo neemt hij hen gevangen. Het nichtje van Bassie, Keet! (presentatrice en zangeres bij RTL Telekids), en haar vriend Koen zijn intussen aan de slag in een pretpark als animatoren. Wanneer er dure vogels gestolen worden krijgen zij de schuld en worden ontslagen. Keet! wil haar oom Bassie gaan bezoeken, maar wanneer er niemand thuis blijkt ruikt Koen onraad. Net op dat moment valt de politie binnen en arresteren hen. Keet! en Koen ontsnappen en het wordt een race tegen de klok om hun onschuld te bewijzen en Bassie & Adriaan terug te vinden
Naast Bas & Aad van Toor schitteren Janouk Kelderman en Patrick Martens, als Keet! & Koen. Andere rollen zijn er voor Kees Tol, Manou Kersting, Peter Sterk, Fedor van Rossem en Fabian Jansen als De Jonkheer.
Ook Vlaamse acteurs Günther Lesage, Sven Ornelis, Maarten Vancoillie en Nathalie Meskens als robotdokter Constantina duiken op. Tot slot figureren ook de Baron en Vlugge Japie (die nu niet meer zo vlug is en met een rollator loopt) in de prent.
Deze spannende en humoristische familiefilm duurt zon 76 minuten en werd geregisseerd door Annemarie Mooren.
De prent laat Bassie & Adriaan de fakkel doorgeven aan Keet! en Koen, die het ook nu keer op keer aan de stok krijgen met het boeventrio: De Jonkheer, B1001 en Linke Leo.
Het open einde doet nu al van een vervolg dromen
Ilyas Baert
26-02-2016 om 15:26
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Entertainment One
NIEUWE SINGLE VOOR DE STOEMPERS!
Het traject van De Stoempers begon iets meer dan een jaar geleden toen Annelies Winten en Johan Veugelers hun toenmalige samenwerking met hun platenmaatschappij en management beëindigden. Samen met Ive Rénaarts en Kurt Crabbé namen ze een single op, oorspronkelijk bedoeld als éénmalige samenwerking maar door het succes draaide het anders uit en werd beslist om in de toekomst als viertal verder te gaan. Van De Stoempers verschenen inmiddels al 3 singles, "Kom En Sluit Maar Aan", "Tsjakkiediekkie Boem Boem" en "Als Ik Nog Een Keer Zou Trouwen".
Op schrikkeldag, maandag 29/02 brengt het viertal van "De Stoempers" hun vierde single, "We Geven Gas" uit via het Vlaamse Sterren-label van CNR Records. Vlaanderen is ondertussen al vertrouwd met dit vrolijke viertal dat garant staat voor ambiance en plezier. De ingrediënten daarvan zijn ook nu weer volop terug te vinden in deze nieuwe singel.
26-02-2016 om 15:13
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MUSIC HALL PAKT UIT MET VLAANDERENS MOOISTE VOORJAARSKLASSIEKERS
Morgen, op zaterdag 27 februari, wordt in Vlaanderen het klassieke wielerseizoen op gang geschoten. Niet enkel de koers is van ons, want naast Tom Boonen & Co, maken ook de opera- en balletliefhebbers zich op voor hun klassieke voorjaar. Met 'La Bohème', 'Het Zwanenmeer' en 'Giselle' krijgen zij de komende maanden hun equivalent voor Milaan - San Remo, de Ronde van Vlaanderen en Parijs - Roubaix voorgeschoteld. Prachtige titels uit het klassieke repertoire, gebracht door internationale gezelschappen, met de crème de la crème onder de solisten. Kwaliteitsvolle, gereputeerde, maar toegankelijke klassieke producties, dat is waar Music Hall Classics ook dit voorjaar weer voor staat. Voor het volledige programma, surf naar: www.musichall.be LA BOHEME De melodramatische opera La Bohème behoort tot de absolute meesterwerken uit het Italiaanse repertoire en is anno 2016 nog steeds één van de populairste lyrische operas. La Bohème vertelt in een opeenvolging van prachtige scènes over levenslust en het leven nemen zoals het komt, van dag tot dag; genietend van vrienden en vrijheid. Aan de hand van de aangrijpende liefdesgeschiedenis van Mimi en Rodolfo een onmogelijke en tragische liefde beschrijft Puccini ook de harde levensomstandigheden van de arbeidersklasse en de pompeuze ontevredenheid van de bourgeoisie. La Bohème vertelt een passioneel en tijdloos verhaal; een ode aan de jeugd en de liefde.
HET ZWANENMEER Het Zwanenmeer is een onsterfelijk sprookje over liefde, en de eeuwige strijd tussen licht en duisternis; gesymboliseerd door de zwarte en witte zwanen Odette en Odile, die van elkaar verschillen als dag en nacht. Het sprookje voert ons naar een feeërieke wereld, waar de gedroomde liefde onmogelijk blijkt en de hoofdpersonages vluchten in hun fantastische verbeelding. Een geschiedenis waarin zowel melancholie als hoop vertegenwoordigd zijn. Liefhebbers beschouwen Het Zwanenmeer als een uniek ballet binnen de lyrische dans en één van de meestromantische verhalen die ooit op muziek zijn gezet. Dit meesterlijke stuk bevat alle rijke elementen van het romantische ballet uit de 19e eeuw en is een hoogtepunt van de klassieke dans zoals we die vandaag kennen.
GISELLE Giselle hoort in hetzelfde roemrijke rijtje thuis als Het Zwanenmeer, De Notenkraker en De Schone Slaapster. Dankzij de virtuoze choreografie biedt Giselle alles wat je van een aangename balletavond mag verwachten. Romantiek op haar best! Het ballet vertelt het verhaal van een jong boerenmeisje, Giselle, dat verliefd wordt op Albrecht. Albrecht is eigenlijk een heer van adel, maar hij komt vermomd als een boer. Hilarion, de aanbidder van Giselle, is jaloers. Op een feest met de hertog en de hertogin onthult Hilarion de echte identiteit van Albrecht. Giselles hart is gebroken en ze doodt zichzelf met Albrechts zwaard. Na haar dood wordt Giselle een van de "Wili's". Dit zijn geesten van bedrogen vrouwen die 's nachts mannen in hun val lokken en hen laten dansen tot de dood. Wanneer Albrecht Giselles graf bezoekt, wordt hij door de Wili's in de val gelokt. Giselle moet mee dansen met de Wili's, maar tracht Albrecht te redden.
Martin Heylen reist voor het programma Terug naar eigen land, samen met zes bekende Vlamingen, naar conflictgebieden en hij legt met hen de route af die vluchtelingen nemen om Europa te bereiken. Voor deze documentairereeks volgt VIER zes bekende Vlamingen, met een uitgesproken eigen mening over de vluchtelingenproblematiek, op hun reis naar de meest gevaarlijke uithoeken van de wereld.
Zuhal Demir, Bert Gabriëls en Veroniek Dewinter starten hun Terug naar eigen land in Erbil, Irak. Jean-Marie Dedecker, Margriet Hermans en Ish Aït Hamou starten hun vluchtroute in Mogadishu, Somalië. Ze worden ondergedompeld in een intense en emotionele reis waarin ze geconfronteerd worden met de harde realiteit waarmee vluchtelingen dagelijks te maken krijgen. Niemand van hen komt ongeschonden terug. Zijn ze na hun reis nog steeds overtuigd van hun oorspronkelijke mening over ons vluchtelingenbeleid? Blijft iedereen zwart-wit denken, wordt alles grijs of is er letterlijk en figuurlijk wel plaats voor meer kleur? Martin Heylen documenteert.
Terug naar eigen land. Een documentaire in de voetsporen van hedendaagse vluchtelingen. Vanaf donderdag 3 maart om 20.35 op VIER.
26-02-2016 om 15:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ROCK MUSICAL MURDER BALLAD KOMT NAAR VLAANDEREN!
Het jonge theatergezelschap proMITHEus brengt de rockmusical Murder Ballad naar Vlaanderen: Een rockthriller op het scherpst van de snede met o.a. David Cantens en Pieter Verelst in de hoofdrol.
Dit off-broadway toneelstuk uit 2013 ontketende al vanaf de eerste dag een ware sensatie in Amerika. De New York Times beschreef Murder Ballad als een stomende voorstelling, een driehoeksverhouding op het scherpst van de snede, strak en prikkelend.
Liefdesdriehoek In eerste instantie gaat het stuk over een volslagen misgelopen driehoeksrelatie. De succesvolle Sara lijkt haar leven op een rijtje te hebben, maar haar duistere verleden blijft haar achtervolgen en het gevaar loert verleidelijk om de hoek.
Onderliggend gaat dit stuk ook over het effect van schokkende televisiebeelden. Wat doet het met je als deze beelden, in een realistische theatersetting, zich voor je ogen afspelen?
Talent
ProMITHEus kan rekenen op straf talent: David Cantens (Marsman, Nieuw Texas, Brabançonne) en Pieter Verelst (Familie, Paradise Trips, De Bunker) vertolken de mannelijke rollen. Ariane Van Hasselt (Familie, De Kliniek) en de Nederlandse Wendy Briggeman (Flikken Maastricht, Moordvrouw) vervolledigen de vierkoppige cast. Het geheel wordt geregisseerd door Kristel Lamerichs en begeleid door een vierkoppig orkest.
Deze doorgecomponeerde rockmusical uit 2013 werd geschreven door twee gelauwerde artiesten: Julia Jordan schreef de tekst en Juliana Nash, een indie rock singer/songwriter, tekende voor de muziek.
Over ProMITHEus
ProMITHEus is een jong theatergezelschap met als missie succesvolle buitenlandse producties naar Vlaanderen en Nederland te brengen. Ze bewerken kleinschalige, theatraal uitdagende, zogenaamde fringe-producties. Rebels, jong en een tikkeltje koppig kiezen ze de weg buiten de geijkte paden. Na het succesvolle Thrill Me in 2015 is dit hun tweede project in Vlaanderen en Nederland.
Murder Ballad speelt vanaf 9 maart in verschillende locaties in Vlaanderen. Tickets en info via www.promitheus.be
26-02-2016 om 15:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DE WEGEN VAN NICK EN SIMON LEIDEN NAAR ROME
Loop je verloren, maak je dan geen zorgen, want alle wegen leiden naar Rome. Je kan de uitdrukking letterlijk en figuurlijk interpreteren, iets wat het populaire duo Nick & Simon gedaan heeft voor hun nieuwe single Rome. We steken onze liefde voor de Italiaanse stad niet onder stoelen of banken. Laten we zeggen dat er een match is. Het voelt goed aan wanneer je doorheen de pittoreske straatjes loopt. De sfeer die er hangt is uniek, vertrouwd..
Zowel letterlijk als figuurlijk, hebben Nick & Simon een sterke band met Rome. Het gaat erom dat je niet opgeeft en dat is precies hoe wij in elkaar zitten. Als wij doelen stellen, dan willen we die zoveel mogelijk realiseren. Het gevoel van er helemaal voor te gaan straalt onze nieuwe single Rome uit.
Speciaal voor iTunes en de digitalestreaming, hebben Nick & Simon een nieuwe versie opgenomen van Rome die niet terug te vinden is op hun album Open. De heren zorgen voor een primeur, want het is de eerste keer dat ze samen met 2 bekende dames een liedje hebben opgenomen. De gelukkigen luisteren naar de namen Yentl en de Boer, een Nederlands cabaret duo dat wereldberoemd is in eigen land. Wij hebben dit fijne duo leren kennen tijdens de opnames van ons SBS-programma Lekker Nederlands. Wij waren gecharmeerd van hun muzikale kwaliteiten en uitstraling. We zijn naar hen toegestapt met de vraag of zij een duetversie met ons, van de single Rome zagen zitten., zeggen de jongens enthousiast.
Nick & Simon concerteren op zaterdag 20 mei (Casino Kursaal,Oostende) en op zaterdag 11 juni (Stadsschouwburg, Antwerpen) opnieuw in ons land. Het worden bijzondere optredens, want de Nederlands populairste duo speelt naast de grootste hits, voor het eerst ook liedjes die afkomstig zijn uit het album Open. Wie erbij wil zijn, moet vandaag zn tickets reserveren via www.sherpa.be of op 070/25.20.20 (Max. 0,30/Min).
Ephraïm Cielen zingt, arrangeert en speelt reeds jaren muziek voor diverse groepen en artiesten, zoals Liesa Van der Aa, Ellen Schoenaerts Kwartet,'Aisikl en Pasmans. In deze bands ontwikkelde hij zijn expertise als muzikant, arrangeur en (backing) vocalist. Sinds 2009 maakt Ephraïm Cielen eigennummers, aanvankelijk onder de artiestennaam Ephi Ciel. Een aantal van zijn eerste songs werden opgemerkt: het nummer 'Fall' was Vi.be van de weekop Radio 1 en werd gekozen door Studio Brussel bij de keuze van de week op diezelfde Vi.be. 'Lips' en 'In Your Eyes' werden gebruikt in afleveringenvan 'Crimiclowns'.
Ondertussen gaat hij verder onder de naam Ephy. Met de debuutplaat 'Small Things And Bigger Nothings' levert hij een plaat af die symbool staat voorhet afsluiten van een periode waarbij het aantrekken/afstoten, leren omgaan met verlies en het loslaten van liefdes, dochters en verslaving centraalstonden. Belangrijke muzikale invloeden bij het maken van zijn debuutplaat waren Isbells, Agnes Obel, Bon Iver, Sigur Rós, Anthony and The JohnsonsJames Blake en vele anderen. De wijze waarop ze popinvloeden gebruiken voor alternatieve muziek, hun sferische geluid, het hoge register en demanier waarop ze een muzikale wereld creëren, inspireert hem in zijn eigen werk.
Liesa Van der Aa en Alex Fostier namen het producen van de plaat voor hun rekening. Liesa Van der Aa gooide hoge ogen met haar debuutplaat'Troops'. Ze bouwde ervaring op als producer door haar eigen platen te producen. Met het unieke evenwicht dat ze weet te bewaren tussencompromisloos experiment en het maken van vernieuwende, originele muziek die toch toegankelijk is voor een breed publiek, was ze de perfectemuzikale partner voor Ephy. Alex Fostier geniet internationale bekendheid voor zijn sounddesign en werkt voor het Ictus Ensemble en dansgroep Rosas.
'Small Things And Bigger Nothings' komt uit op 8 april in eigen beheer.
Ephy stelt zijn debuutplaat voor op 4 mei in de Arenbergschouwburg in Antwerpen.
26-02-2016 om 14:57
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BELGISCHE DANCE-ICONEN KLEUREN OP 9 APRIL I LOVE THE 90'S
De 90s zijn hotter than ever. In de week van 7 maart kan je op Q-music luisteren naar de Top 500 van de 90s én op zaterdag 9 april kan je in de Ethias Arena te Hasselt terecht voor de 9de editie van I love the 90s - The party. Dit jaar krijgt de affiche een extra Belgisch tintje, want na de aankondigingen van resident-dj Ward én The Bonzai All Stars, worden nu ook 2 Fabiola, Absolom en Astroline toegevoegd. Snap, 2 Brothers on the 4th Floor en Culture Beat , zorgen met N-Trance voor het internationale karakter. Begin maart maakt de organisatie ook nog de headliner bekend. Wie niet teleurgesteld wil zijn, reserveert best vandaag nog zn tickets via www.ilovethe90s.be
De kracht van I love the 90s is dat we een party aanbieden waar er alleen maar muziek wordt gespeeld uit de jaren negentig. Onze duizenden bezoekers weten dat jaarlijks te appreciëren en daardoor zijn we ook uitgegroeid tot de grootste 90s party van Europa. Ook voor de komende editie houden we die lijn aan, want we merken dat ons publiek blijft verjongen. Meer dan ooit herontdekken jonge mensen de muziek én de sfeer van de 90s, en daarvoor zijn ze bij ons aan het juiste adres., klinkt het bij de organisatoren.
Er is een goede reden waarom 2 Fabiola voor het 2de jaar op rij op de affiche staat. Wij vieren dit jaar ons 20-jarig bestaan en waar anders dan in Limburg, op I love the 90s, kunnen we zon feestjaar beter inzetten. We gaan twee speciallekes doen op het podium, maar uiteraard spelen we ook onze klassiekers van twingtig jaar geleden; Lift U Up, Freak Out, The Magic Flight, dat staat allemaal op onze setlist, zegt Pat Krimson enthousiast.
Battle
Er gaat op zaterdag 9 april ook gebattled worden in de Ethias Arena, want twee iconische groepen uit de jaren negentig komen samen om elkaar uit te dagen in een muzikaal gevecht. Absolom stapt de muzikale ring in met de hits Secret, Fucking Baby Boomers. Zij nemen het op tegen Astroline, die met o.a. Feel The Fire en Smiling Faces niet zullen onderdoen.
Internationaal
Uiteraard zet de grootste 90s party van Europa ook in op internationale kleppers. N-Trance (Staying Alive) is er voor het eerst bij. Zij krijgen het gezelschap van de dé ultieme 90s bands Snap (The Power, Rythm Is A Dancer), 2 Brothers onthe 4th Floor (Dreams) én Culture Beat (Mister Vain, Got To Get It).
We hebben nog een straffe headliner gestrikt die we voor het eerst verwelkomen in Hasselt. Wie luistert naar de 90s week op Q-music en ons volgt op Facebook, komt de naam als eerste te weten, zegt Kris Bloemen namens de organisatie.
TICKETS EN INFO
I love the 90's - The party vindt plaats op zaterdag 9 april 2016 in de Ethias Arena van Hasselt, met o.a Snap, Absolom Vs Astroline, 2 Fabiola, Bonzai All Stars, N-Trance, 2 Brothers on the 4th Floor, Culture Beat en Ward.
Filosoof, theaterauteur en romancier Eric-Emmanuel Schmitt en Kleine Robbe-tekenaar Janry hebben de handen in elkaar geslagen voor de buitengewone stripreeks De avonturen van Kuiken I. Het is dan ook geen normale gagreeks, maar eentje waarbij grappen en levenswijsheden blijgezind de bovenhand nemen. En dat is ook in het tweede deel niet anders!
Zo kijkt Kuiken in Een heerlijke nacht naar de sterren en denkt dat het graantjes zijn. Hij wil naar de hemel vliegen, maar dan kan ie niet. Gelukkig mag Kuiken op de rug van vleermuis gaan zitten, maar eenmaal boven wordt hij doodziek
Wanneer ooievaar Kuiken de wijde wereld laat zien, besluit hij dat hij niet enkel het middelpunt van de wereld is, maar er ook de oorsprong van is. Dankzij hem ontstaan dingen, veranderen ze en verdwijnen ze weer.
Kuiken is nogal koppig en is steeds overtuigd van zijn gelijk. Wanneer hij op de weg staat, weigert hij opzij te gaan voor een vrachtwagen die recht op hem afkomt en wanneer een vos hem wilt opeten besluit hij zijn gedachten op de vos te richten.
Als het kleintje met pijl en boog schiet komt de pijl in de bips van de boerin terecht en door op de grond te pikken laat hij het nacht worden.
Wanneer Kuiken tegen een telescoop aanbotst denkt de wetenschapper dat het een invasie uit Mars is: hij belt de brandweer en Wereldoorlog III is een feit!
Tot slot zit er ook een running gag in dit album: Kuiken ziet zichzelf in de spiegel en denkt dat het een vriendje is, helaas zegt dat vriendje nooit iets terug. Kuiken ziet maar één oplossing: de spiegel moet stuk!
Het stripalbum De avonturen van Kuiken I, met kleurrijke tekeningen, is gelardeerd met humor van een bijzonder hoog niveau!
Ilyas Baert
De avonturen van Kuiken I Deel 2 , telt 68 paginas, kost 8,95 en verscheen bij Dupuis.
25-02-2016 om 12:42
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Ballon Media
BABYBOOM IN DE ZOO: ACHTER DE SCHERMEN
Op zondag 6 maart neemt Eén de kijkersmee in de coulissen van de twee bekendste dierentuinen van het land inhet nieuweseizoen van De zoo:achter de schermen. We krijgen weer een blik achter de schermen bij Zoo Antwerpen en Planckendael envolgen een team van bijna vierhonderd medewerkers. Dagelijks halen zij alles uit de kast om zon 4000 dieren te verzorgen.
Dit vierde seizoen telt vele unieke momenten: een belangrijk ei bij de koningspinguïns, het overlijden van Siberische tijger Yessie, en de geboorte van olifantje Qiyo. Deze kleine zus van Kai-Mook is een van de hoofdrolspelers dit seizoen. De kijkers krijgen zelfs exclusieve beelden te zien van de bevalling van mama Phyo Phyo.
De dieren steken dit jaar bijna letterlijk hun snuit in de woonkamer. Dankzij speciale cameras komen ze nog dichter bij de kijker.
De zoo:achter de schermen: vanaf zondag 6 maart om 20.00 uur op Eén.
De zoo:achter de schermen is een programma van deMENSEN voor Eén, in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde van Antwerpen.
Lief en leed
De verzorgers van Zoo Antwerpen en Planckendael delen lief en leed met hun dieren. Zij laten ons graag mee genieten van de vele unieke gebeurtenissen. Het belooft dit seizoen alvast een vruchtbaar jaar te worden met de komst van een schattige neushoorn, het langverwachte ei bij de koningspinguïns en een kleine spruit bij de zeehonden.
Helaas liggenvreugde en verdriet dicht bij elkaar. Zo moeten de verzorgers ook afscheid nemen van enkele hartendieven.De zoo:achter de schermeniser bij wanneer de oude Siberische tijger Yessie zwaar ziek is en de verzorgers hierdoor een hartverscheurende beslissing moeten nemen.
Olifantje Qiyo is geboren
Dierentuin Planckendael moest vorig jaar lijdzaam toezien hoe baby-olifant Q overleed. Het verdriet bij de verzorgers was groot. Maar het team moest al snel de knop omdraaien, want de volgende olifantenbaby was al onderweg. Een bevalling waar iedereen vol spanning dagen en nachten op heeft zitten wachten.
Op 16 juni 2015 was het eindelijk zover. Mama Phyo Phyo beviel van haar vijfde jong: Qiyo.Olifantje Qiyo, de kleine zus van Kai-Mooi, steelt dit seizoen de show.Wevolgen het leven van deze kleine publiekslieveling en zien zelfs exclusieve beelden van de bevalling van mama Phyo Phyo, gevolgd door de grote blijdschap van dekudde.
Nog dichter bij de dieren
In De zoo: achter de schermen worden de dieren dit seizoen nog dichter bijde kijkers gebracht.Voor deze nieuwe reeks werden speciale, kleine cameras gebruikt om nog dichter bij de dieren te kunnen filmen, zonder hen te storen. Deze camera's kunnen tegen een stootje, een likje en zelfs tegen water, en leveren zo verrassende beelden op.
De verzorgers van ZooAntwerpen en Planckendael kennen hun dieren door en door enweten dusgoed welk dier nieuwsgierig en enthousiast reageert op een kleine camera voor zijn neus. Zo warende giraffen in Planckendael eerst een beetje cameraschuw, maar ze blekenna enkele uren snuffelen toch erg mediageniek te zijn.Nooit eerder waren dieren op het kleine scherm zo dichtbij: ze steken hun snuit bijna letterlijk in de woonkamer.Het beloven beestige zondagavonden te worden.
Bekijk hieronder al de generiek van De zoo: achter de schermen, waar beelden van de nieuwe, speciale camera's tonen hoe dichtbij de dieren komen.
De zoo:achter de schermen: vanaf zondag 6 maart om 20.00 uur op Eén.
De zoo:achter de schermen is een programma van deMENSEN voor Eén, in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde van Antwerpen.
Copyright foto's: Zoo Antwerpen en Planckendael
25-02-2016 om 12:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
UNIEKE DVD AWARD VOOR KEET EN KOEN EN DE SPEURTOCHT NAAR BASSIE EN ADRIAAN
Aan de beroemdste acrobaat en clown van Nederland, Bassie en Adriaan, is een unieke DVD Award uitgereikt. Alvorens de release zijn er al meer dan 25.000 DVD exemplaren voorgenoteerd van Keet & Koen en de speurtocht naar Bassie & Adriaan. De DVD is vanaf nu te koop.
We zijn ontzettend trots. Na een groot succes in de bioscopen is dit een bekroning op het werk dat voor Keet & Koen en de speurtocht naar Bassie & Adriaan geleverd is, aldus Bassie toen hij de award in handen kreeg. Het duo Keet & Koen ontvingen eerder al de Gouden Film award voor 100.000 bioscoopbezoekers.
In Keet & Koen en de speurtocht naar Bassie & Adriaan gaan Keet! en Koen, de entertainers van een pretpark, op zoek naar de vermiste Bassie en Adriaan. Bassie en Adriaan zijn ontvoerd in opdracht van hun eeuwige vijand, de Baron. Lukt het Keet! en Koen om het bekende duo te redden uit de handen van de schurken? Keet! en Koen blijken volwaardige opvolgers van Bassie en Adriaan in dit spannende familieavontuur.
De film wordt geproduceerd door Sjef Scholte van Mountain Road Entertainment Group en Yoshi Aesaert van Marmalade België en gedistribueerd door Entertainment One Benelux.
25-02-2016 om 12:10
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIGHT OF THE PROMS DEBUTEERT IN HASSELT
Night of the Proms trekt voor het eerst met zijn spectaculaire muziekshow naar Hasselt. Op 12 november geven internationale popsterren en klassieke toptalenten het beste van zichzelf in de Ethias Arena. Kobe Ilsen en Alexandra Arrieche - de publiekslievelingen van de vorige editie in het Sportpaleis - tekenen alvast present. De artiestennamen worden later bekendgemaakt.
De eerste aankondiging over de nieuwe concertreeks van Night of the Proms is er direct een van formaat. Niet alleen wordt een extra zaterdagshow toegevoegd op de kalender van het Antwerps Sportpaleis, voor het eerst houdt de muziekkaravaan ook halt in de Ethias Arena Hasselt. Met een identieke show als in Antwerpen trekt Night of the Proms in november naar Limburg: internationale popartiesten spelen hun grootste hits begeleid door symfonisch orkest Il Novecento, electric band en koor. Tussen de popsongs zorgen klassieke meesterwerken uit het collectieve geheugen voor adembenemende intermezzos. De spectaculaire lichtshow en haarfijne audiokwaliteit waarvoor Night of the Proms bekend staat tillen het geheel naar een hoger niveau.
Ook Kobe Ilsen en Alexandra Arrieche op de première in Hasselt
Op de meest recente editie van Night of the Proms in het Antwerps Sportpaleis ontpopten de nieuwe dirigente Alexandra Arrieche en kersvers presentator Kobe Ilsen zich tot ware publiekslievelingen. Ook zij zullen er bij zijn op de allereerste editie in Hasselt. Het is een absolute eer om dit speciale moment te mogen meemaken, aldus Kobe Ilsen. Elke show van Night of the Proms is al een uniek gegeven op zich, maar om nu ook de eerste editie in een nieuwe arena te presenteren voor een bijna compleet nieuw publiek, dat is echt wel kicken. Alexandra Arrieche beaamt: Het publiek in België weet de diversiteit van een Night of the Proms-show echt wel te appreciëren. Ik kijk er enorm naar uit om de mensen in Hasselt omver te blazen met onze sterke show. Het is een absoluut voorrecht dit als jonge dirigente te mogen doen.
Artiestennamen worden later bekendgemaakt
Reeds meer dan 30 jaar weet Night of the Proms met een verrassende mix van populaire en klassieke muziek jong en oud te boeien, in binnen- én buitenland. Wie de show in Hasselt of Antwerpen graag van dichtbij meemaakt bestelt best nu al tickets. Via de kanalen van Night of the Proms worden later de artiestennamen en ander nieuws bekendgemaakt.
Night of the Proms 2016, in het Antwerps Sportpaleis op zaterdag 5 (NIEUW!), donderdag 10 en vrijdag 11 november om 20.30 uur, in Ethias Arena Hasselt (NIEUW!) op zaterdag 12 november om 20.30 uur. Kaarten van 26 tot 49,50 euro. Bestellen via Tele Ticket Service 070/345.345 (max. 0,30/min.), vanuit NL: 0900-45.000.45 ( 0,45/min.) of www.notp.com. Groepstarieven en groepsboekingen (+20 personen) via 03 400 60 44 of groepen@sportpaleisgroep.be.
25-02-2016 om 12:07
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
24-02-2016
NIEUW ALBUM VOOR BARBARA DEX
Ook al dacht Barbara als dochter van een zingende vader in het begin van de jaren 90 niet meteen aan een eigen zangcarrière, toch staat deze Kempense zangeres ondertussen al meer dan 22 jaar mee aan de Vlaamse top. En al die tijd onderscheidde Barbara zich met een prachtige stem, maar ook door een verscheidenheid aan muziekstijlen. Dat bewijzen haar negen full albums, met daarop Nederlandstalige parels, gospelnummers en een greep stevige country-rock, steeds gezongen met overtuiging en met veel aandacht voor een goeie song.
Ook op het podium staat Barbara steeds heel overtuigend. Ze voelt zich overal thuis: in het theater, op een festivalpodium of tijdens een sfeerrijk feest. En of het nu met haar eigen band is of als gastzangeres van een klein of groot orkest, Barbara staat er telkens opnieuw, vol passie.
Haar zangtalent en de muzikale goesting van Dex zijn onuitputtelijk, de hoogste tijd dus voor wat nieuw eigen werk. Met Dex, drugs en rock & roll duikt Barbara onder in een sfeer van jazz & lounge, gecombineerd met pop muziek, en dat samen met DJ en producer Buscemi.
Resultaat: een warm bad met jazz, exotische ritmes, elektronische popmuziek en Barbaras veelzijdige stem.
"Lief Meisje", zo heet de nieuwe single van Paul Severs, de man die voor eeuwig in ons geheugen staat gegrift met superhits als 'Little Darling', 'Geen Wonder Dat Ik Ween' en 'Ik Ben Verliefd Op Jou'. Met z'n nieuwe single "Lief Meisje" heeft Paul opnieuw een echte oorwurm van formaat te pakken en dat bedoelen we uiteraard positief, eens je de melodie hebt gehoord raak je ze voor't eerst niet meer kwijt! "Lief Meisje" is trouwens een ouder nummer van Paul dat hij voor de gelegenheid helemaal in een 2016-jasje stak, de perfecte opvolger voor z'n vorige single "Jouw Ogen", opgedragen aan z'n vrouwtje Paulette.
Vorige week blikte Paul een erg ludieke videoclip in voor z'n nieuwe single waarin we hem te zien krijgen als treinbegeleider.
24-02-2016 om 11:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
23-02-2016
HET GROOTSTE CERA CAFE TRAKTEERT OP NATALIA EN JONAS VAN GEEL
Wat Cafébazen Peter Van de Veire en Miguel Wiels hebben uitgespookt blijft een raadsel, maar ze zijn er wel in geslaagd om ook nog diva Natalia en duivel-doet-al Jonas Van Geel te strikken voor Het Grootste Cera Café op zaterdag 30 april in de Ethias Arena te Hasselt. Alleen nog maar door de combinaties van de artiesten, gaan er straks dingen gebeuren in ons Café die mensen niet voor mogelijk houden. We verwelkomen op onze toog Ian Thomas, Free Souffriau en Café Flamand collega Niels Destadsbader. We zwaaien Laura Tesoro uit voor ze naar het grote Songfestival vertrekt in Stockholm. We vieren 20 jaar Zaterdag met Krapoel In Axe (K.I.A.) én met The Dinky Toys hebben we nu al de meest besproken éénmalige reünie van de eeuw te pakken. Je moet al een heel goed excuus hebben om ons tweede Caféfeestje te missen, zegt Peter Van de Veire met een big smile op zn gezicht. Wie nog geen tickets heeft voor Het Grootste Cera Café van zaterdag 30 april, kan best nu actie ondernemen en bestellen via www.hetgrootstecafe.be. Voor groepen zijn er speciale voorwaarden.
Het was voor Natalia weer een Glamorous weekend, want samen met haar Ladies of Soul heeft ze het Antwerps Sportpaleis alweer op zn kop gezet. Met haar krachtig, doordringend stemgeluid, blaast ze iedereen omver, vraag maar aan Shaggy, Lionel Richie, The Pointer Sisters of En Vogue, waarmee ze heeft samengewerkt. Als Natalia haar klep openzet, vergeet je dat het een meisje is van bij ons uit De Kempen.Haar aanwezigheid in ons Café is uniek. Het gaat de eerste keer zijn dat ze met de Café Flamand-band optreedt én het wordt haar enige optreden dit voorjaar, want pas in juni start haar zomertour., zegt Miguel Wiels.
Over de laatste straffe Caféganger Jonas Van Geel is Peter Van de Veire nu al lyrisch: We zijn blij dat Jonas aan zijn doortochten bij Café Flamand een paar jaar geleden geen letsels heeft overgehouden, maar wel een massa goede herinneringen. In de hoedanigheid van zichzelf, wat toch niet vanzelfsprekend is in zijn geval, gaat hij ons Café trakteren op een paar muzikale speciallekes, maar wat die precies zijn, blijft voorlopig een goed gewaard geheim.
De line-up is met Ian Thomas, Milk Inc., Laura Tesoro, Free Souffriau, Jonas Van Geel, The Dinky Toys, K.I.A.,Natalia, DJ Dimi én de Café Flamand-band van Peter Van de Veire, Miguel Wiels en Niels Destadsbader, compleet. Wil je al die artiesten aan het werk zien en duetten meemaken waar je alleen maar kan van dromen, dan moet je nu je tickets kopen voor Het Grootste Cera Café via www.hetgrootstecafe.be. Telefonisch reserveren kan ook via 070/345.345 (Max. 0,30/Min).
Voor groepen zijn er speciale voorwaarden.
23-02-2016 om 15:07
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
MEER DAN 250.000 BEZOEKERS VOOR MEGA MINDY VS ROX
Al meer dan 250.000 mensen gingen in België en Nederland naar de bioscoopfilm Mega Mindy VS. ROX kijken.
De film heeft dan ook een plekje veroverd in de top 10 van de meest succesvolle Studio 100 films!
Wie de film nog niet heeft gezien, kan nog een tijdje terecht in de bioscoop!
In de spannende avonturenfilm Mega Mindy versus ROX komen de 2 Studio100-superhelden tegenover elkaar te staan door de sluwe trucs van nog een andere superheld: Waterman.
Ooit was Waterman een goede held, maar door zijn honger naar macht raakte hij op het slechte pad. Nu wil hij kostwat kost de Gouden Helm in handen krijgen, een magische helm met superkrachten waarmee hij het eiland Malta wil vernietigen.
Zal Mega Mindy het halen van Team ROX of zijn zij toch sterker? En zal Waterman het eiland kunnen vernietigen? Dat ontdek je in Mega Mindy versus ROX
Gastrollen: Jim Bakkum (Waterman, Achiel), Jeron Dewulf (Jones) en Liliana de Vries (Anita).
JAN VERTONGHEN KRIJGT EEN MAGISCHE BREAK TIJDENS ZIJN VOETBALTRANING
Nicholas raakte op zijn twaalfde besmet met het goochelvirus en sindsdien heeft hij beetje bij beetje een sterke reputatie opgebouwd in de goochelwereld. In de laatste aflevering op donderdag 25 februari 2016 zoekt hij enkele vrienden-goochelaars op in Antwerpen, Luik en Keulen. In Londen heeft Nicholas ook een magische afspraak met Rode Duivel Jan Vertonghen.
Jan Vertonghen is één van Nicholas grote helden. Naast Rode Duivel is hij ook één van de sterspelers bij Tottenham Hotspurs. Daar wordt hij na een intensieve voetbaltraining getrakteerd op een magische break die hij niet snel zal vergeten. Vertonghen is zo onder de indruk van Nicholas goochelkunsten dat hij hem voorstelt aan een ploeg van Spurs TV.
In België en in het buitenland brengt Nicholas ook een bezoekje aan zijn vrienden-goochelaars, elk met hun eigen specialiteit. De Amerikaans Tyler D. Erickson is zowat Nicholas mentor en heeft een vingervlugheid met kaarten waarmee hij elke croupier overtroeft. De Duitse busker Roland Henning treedt steevast op in een koetsierskostuum en verzamelt mensen op straat om uit te pakken met een straffe goochelshow. Nicholas heeft ook een afspraak met Laurent van Trigt. Deze Vlaamse bio-ingenieur probeert in Londen zijn passie voor goochelen met wetenschap te combineren.
Bij elke ontmoeting van Nicholas met zijn vrienden pakken zij uit met hun nieuwste trucs en laat Nicholas uiteraard ook zelf zien wat hij in zijn mars heeft. In Luik geeft Nicholas bovendien een gastoptreden in de show van Luc Apers, een door de wol geverfde goochelaar die vooral in Wallonië en Frankrijk optreedt. Dat blijkt geen evidentie, want Nicholas' kennis van het Frans staat niet echt op punt
De volledige afleveringen van Nicholas kunnen na uitzending 4 weken lang gratis worden bekeken op vtm.be en via de VTM-app.
23-02-2016 om 14:50
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIEUWE SINGLE VOOR MAARTEN COX
In sommige landen doen ze aan neuzenwrijven om hun genegenheid te tonen. Maar in zowat 90% van de wereld wordt er gekust.
En uit onderzoeken blijkt dat dit niet enkel lekker en prettig is, het is ook nuttig: volgens psychologen is zoenen een uitstekend middel om diegene met wie je zoent te screenen. Onbewust testen we via de zoen of die andere een geschikte partner is.
Laten we over dit aangename onderwerp maar eens een liedje maken, dacht Maarten Cox. Samen met Charlotte Therssen schreef hij de tekst. Marc Cortens en Wim Claes zorgden voor de muziek.
Als ze me kust is voor Maarten Cox de 7e single op rij. Alle singles kwamen erg veel aan bod op radio en tv en haalden mooie posities in de charts. En als je Als ze me kust beluistert, dan zal je ongetwijfeld tot de conclusie komen dat ook dit nummer over alle ingrediënten beschikt om een hit te worden.
Bij Als ze me kust hoort ook een clip. Die werd gemaakt door Frank Molnar.
In de clip zie je naast Maarten ook de voormalige Miss Limburg kandidate Kim Poelmans en de geweldige "Benidorm Bastard" Rosita Huybrechts.
23-02-2016 om 14:30
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
3J'S ZIJN OP KRUISTOCHT MET NIEUWE SINGLE
Ook op het 7dealbum en in hun 7de theatertour, is 'de liefde één van de basisbestanddelen waar de 3JS gretig gebruik van maken. De troubadours van het Nederlandstalige lied, weten wat ze willen; Als wij mensen kunnen raken met onze liedjes, dan is onze missie geslaagd. Voor het eerst sinds hun ontstaan werkten de 3JS samen met een externe producer. Attie Bauw (Racoon, The Scorpions, The Nits) gooide al zijn ervaring in de schaal tijdens de albumopnames. Het effect hoor je ook tijdens hun pure, onversneden 7de theatertour, waarmee de 3JS op donderdag 28 april te gast zijn in de Antwerpse Arenbergschouwburg.
Sinds ze doorbraken met Kamers van mijn hart, genieten Jan Dulles, Jaap Kwakman en Jan Schilder van hun groeiende bekendheid in Vlaanderen. Bart Herman is uitgesproken fan en loopt hoog op met de Volendammers. De beste beslissing die wij de laatste jaren hebben genomen, is een externe producer aantrekken. Atti Bauw is in deze de juiste man op de juiste plaats. Hij heeft ervoor gezorgd dat ons recentste studioalbum 7 niet alleen beter klinkt, maar vooral ook een visitekaartje is geworden van waar wij voor staan. Chique, toegankelijke Nederlandstalige popmuziek, gebracht door drie kerels die zich goed amuseren, maar met een hoog knuffelgehalte, zegt Jaap Kwakman.
Bij hun talrijke Vlaamse fans, zullen de 3JS met Pas dan laat ik je gaan nog meer in de gading vallen, zeker nu ze het liedje alleen maar bij ons uitbrengen en promoten. Een romantisch, positief liefdesliedje, zo zou je het rustig kunnen noemen. In eerste instantie klonk het midtempo, maar tijdens de productie is het dan toch uitgemond in een uptempo danstrack. De twijfel sluipt binnen in de relatie. Als koppel twijfel je over de toekomst, over elkaar en of het ook allemaal weer goed gaat komen. De kunst is om elkaar op die momenten gerust te stellen en dat mag dan wel eens met heel romantische woorden. Je bent trouwens een sukkel als je geen moeite doet voor de liefde, maar dat is mijn persoonlijke mening, zegt Jan Dulles.
Op donderdag 28 april trekken de 3JS voor de 3dekeer naar de Antwerpse Arenbergschouwburg, nu met hun gloednieuwe theatertour 7. Tegen die tijd zijn we echt gerodeerd en op kruissnelheid. We staan met 7 muzikanten op het podium, er hangen 7 banners achter ons die de 7 kleuren van de regenboog symboliseren, we praten over de 7 wereldwonderen en ga zo maar door. We spelen onze nieuwe cd bijna integraal, maar uiteraard is er binnen de voorstelling ook ruimte voor het oudere, bekende 3JS repertoire. De toeters en bellen hebben we thuisgelaten en ingeruild voor de basis van de muziek. Mooie liedjes en sterke teksten die je raken tot in het diepste van je ziel, zegt Jan Schilder.
De nieuwe single Pas dan laat ik je gaan , is terug te vinden op het 3JS album 7 dat fysiek en digitiaal verschenen is op het Artist & Company label. De song en het album zijn ook te beluisteren op Spotify.
Op donderdag 28 april staan de 3JS in de Arenbergschouwburg van Antwerpen. Tickets kan je reserveren via www.ntk.nl
In 2015 genoten meer dan 40.000 toeschouwers van de dynamische, succesvolle show Junior Musical Kadanza. Reden genoeg voor Studio 100 en Ketnet om de handen opnieuw in elkaar te slaan voor Ketnet Musical Kadanza T2gether.
Het verhaal: Kampleider Coenraad Bolders van Camping De Zeebries organiseert iedere zomer acht verschillende kampen gedurende acht weken. Dit jaar zijn het er uitzonderlijk negen. Dus moest Coenraad twee kampen samen plaatsen: dat zijn ZAMU en Danz Up. Volgend jaar moet één van de twee echter plaats maken voor een paardenkamp. Tijdens een toonmoment moeten beide kampen een show opvoeren. De kampleider zal dan beslissen welk kamp volgend jaar mag terugkeren en welk kamp definitief huiswaarts moet keren. De beide teams kunnen elkaar niet uitstaan, maar wanneer Ruben en Simon na een gevecht als straf van kamp moeten wisselen besluiten ze samen te werken en één show te geven tijdens het toonmoment. Wanneer echter blijkt dat Pipa en Ruben een relatie hebben is het hek van de dam en lijkt een samenwerking finaal uitgesloten
Peter Van de Veire maakt overtuigend zijn musicaldebuut als de overenthousiaste maar ook overbezorgde kampleider Coenraad Bolders. Zijn motto is Zelf gevonden, goed hé! en samen met het meisje Fleur (Poppie Pilar De Beul), dat aan alles en nog wat allergisch is, vormt hij een komisch duo. Hij gebruikt zelfs haar puffer om tot rust te komen. Met Go go go mag hij ook zijn zangkunsten etaleren.
Tatyana Beloy typeert de stoere zangjuf Margot Williams en Matthew Michel (bekend van Ghost Rockers en binnenkort te zien in Grease) schittert als de hippe dansleraar Vince Petrelli. Terwijl Tatyana zangtechnisch overtuigt in Alles geven en Lets do this together is het vooral Matthew die demonstratief performt als danser.
Net als vorige keer zijn ook nu weer tal van songs uit 10 jaar Junior Eurosong de rode draad doorheen het verhaal. Zo passeerden Music and me, Yakalee Yakalea en De vriendschapsband van X!nk de revue. Maar er is ook ruimte voor nieuwe liedjes, speciaal voor deze musical geconcipieerd. Droom de muziek, Kadzana Together en Lets do this together werden geschreven door Tijl Dauwe, Hans Bourlon & Gert Verhulst en gecomponeerd door Johan Van den Eede. Droom de muziek was overigens het hoogtepunt uit de musical. Onder een sterrenhemel bezingt Ruben, een rol van Arne Decock zijn liefde voor Pipa, sterk vertolkt door Maud Verstraeten.
Tijl Dauwe herwerkte het verhaal van Anja Van Mensel, Gert Verhulst & Hans Bourlon tot een ijzersterk scenario en stond ook in voor de regie. De choreografie was in handen van Ijvi Hagelstein.
Het concept, een prachtig spektakel vol dans en zang, aangevuld met een prachtige love story met als rode draad de songs uit 10 jaar Junior Eurosong, is zeker nog niet uitgezongen. Dus een derde Kadanza-musical behoort zeker tot de mogelijkheden.
Ilyas Baert
Ketnet Musical Kadanza T2gether speelt nog in Antwerpen, Gent, Oostende & Hasselt.