Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
16-11-2015
VIJF JONGE TOPTALENTEN CENTRAAL IN EUROSONG 2016
urosong staat sindsjaar en dag voor spetterende liveshows en de selectie van de Belgische inzending voor het Eurovisiesongfestival. Dit jaar is Eurosong 2016 meer dan dat. Het is een muzikaal traject voor vijf jonge toptalenten die begeleid worden in hun artistieke ontwikkeling. De VRT werkt hiervoor samen met specialisten uit verschillende domeinen.
Eurosong 2016: vanaf 3 januari op Eén.
Investeren in de toekomst van jong muzikaal talent
Voor de editie 2016 van Eurosong kiest de VRT resoluut voor een nieuwe aanpak. De VRT is zelf op zoek gegaan naar vijf jonge, muzikale talenten en wil meer dan ooit inzetten op een intensief traject met deze uitverkorenen. Een traject dat Eurosong en het Eurovisiesongfestival overstijgt, maar waarin beide momenten wel belangrijke mijlpalen zijn. Het Eurovisiesongfestival is sinds enkele jaren opnieuw een bron van nieuw talent en nieuwe topsongs. De vorigewinnaars hebben allemaal Europese hits gescoord. De VRT wil een sterke kandidaat, met een goede stem en een overtuigend lied afvaardigen.
Olivier Goris, netmanager Eén: De VRT wil niet alleen met een topact naar Stockholm trekken. We willen ook de kandidaten helpen om een grote stap te zetten in hun artistieke ontwikkeling. Eurosong 2016 wordt een volledig nieuw project. Het wordt een investering in een hopelijk langdurige en succesrijke toekomst van jong muzikaal talent in Vlaanderen en misschien wel ver daarbuiten."
Vijf winnaars
De jonge talenten worden ook niet zomaar losgelaten in een wedstrijd. Uit de shows van Eurosong 2016 komen vijf winnaars, waarvan er één naar Stockholm gaat. Het is een bewuste keuze om de vijf jonge talenten professioneel te begeleiden in hun muzikale en artistieke ontplooiing: op verschillende fronten, zoals zang, performance en act, én voor een langere periode. De intensieve coaching is al veel eerder begonnen en het verder opvolgen en adviseren van de talenten loopt ook door na Eurosong.
Een intensief parcours
Eurosong 2016 werkt met een vast team van muzikale specialisten. Het zogenaamde A&R-team (Artist and Repertoire-team) bestaat uit muziekexperten van de VRT (Gerrit Kerremans algemeen muziekcoördinator, Els Germonpré muziekverantwoordelijke Eén, Hans Snijders muziekverantwoordelijke MNM, e.a.), die begeleid worden door Christoffel Cocquyt die de rol van A&R-consultant op zich neemt. Dat team is een jaar geleden op zoek gegaan naar jong talent. Ze spraken hun eigen netwerk aan, werden getipt en onderzochten spontane sollicitaties. Uiteindelijk stelden zij een groep van vijf jonge toptalenten samen, vijf beginnende artiesten waarmee de VRT een muzikaal project opstart. Dat project is een traject dat verder reikt dan Eurosong, maar waar Eurosong een belangrijk onderdeel van uitmaakt.
De vijf jonge talenten volgen een intensief parcours. Ze werken samen met schrijvers en producers uit binnen- en buitenland. Christoffel Cocquyt, manager van onder andere Gabriel Ríos, Novastar en Selah Sue coördineert hun muzikale parcours. Zangcoaching krijgen ze van Lady Linn, mediatraining van Geena Lisa. Hun act werken ze uit met Ish Ait Hamou. Van songwriting en zangtechniek tot podiumprésence en omgaan met de media: het hoort er allemaal bij als je goed wil scoren in de extreem veeleisende omstandigheden van het Eurovisiesongfestival.
Vijf jonge toptalenten
Ze hebben alle vijf een stem als een klok, een sterke persoonlijkheid en muziek tot in de vingertoppen: Adil Aarab, Astrid Destuyver, Tom Frantzis, Laura Tesoro en Amaryllis Uitterlinden. Het team van muziekexperten selecteerde deze vijf talenten als kandidaten om ons land te vertegenwoordigen op de eenenzestigste editie van het Eurovisiesongfestival in Stockholm. Ze zijn geëngageerd om zichzelf, maar ook elkaar klaar te stomen op de belangrijkste muziekwedstrijd in Europa en ver daarbuiten.
Adil Aarab (° 1990)
Deze geboren en getogen Berchemnaar deed als kleine jongen niets liever dan samen met zijn drie broers The Jackson 5 imiteren. Zijn liefde voor muziek leverde hem op zeventienjarige leeftijd een plek op in de top tien van Idool 2007. Een jaar later nam hij deel aan Can You Duet, waar zijn optredens ook niet onopgemerkt voorbijgingen. Na enkele jaren studeren, werken en gitaarlessen in Barcelona begon Adil met Abdel Kariem Asselman aan de groep Adil & A.K.A. Hun muziek omschrijft Adil zelf als Rhythm & Soul, en what you see is what you get is hun motto wanneer ze op een podium staan. Onlangs bracht hij samen met Slongs Dievanongs Doeda ogen dicht uit.
Adil vond zijn eigen stem en sound door in Barcelona met singer-songwriters aan de slag te gaan. In zijn teksten wil hij het graag hebben over de energie en kracht van mensen. Zijn nummers zijn dan ook soulful, met een inslag van R&B en pop. Hij houdt ervan om op het podium een dialoog aan te gaan met zijn publiek tot iedereen kippenvel krijgt. En naast dat podium, betrap je hem maar al te vaak met een kop lekkere koffie die hij als ervaren barista liefst zelf gezet heeft.
Astrid Destuyver (° 1992)
Astrid komt uit een echt muzikaal nest. Haar mama studeerde af aan het Lemmensinstituut en gaf pianoles, haar papa speelt basgitaar. Midden jaren 80 namen haar ouders als Phase One zelfs samen deel aan Humos Rock Rally. Astrid zingt dan ook al zo lang als ze zich kan herinneren. Zangles heeft ze nooit gekregen, maar door zichzelf duizenden keren op te nemen en telkens te herbeluisteren, heeft ze een indrukwekkende stem ontwikkeld.
Verschillende artiesten botsten al op haar Soundcloud- & YouTube-kanaal en raakten betoverd door haar stem en verschillende keren leidde dat tot een samenwerking. Zo werd Astrid puur op basis van haar stem gecontacteerd door het Duitse D&B-duo Submatik. Ze heeft voor de heren een song ingezongen zonder ze zelfs maar te ontmoeten. Sinds 2012 is ze een van de vaste zangeressen van het collectief AKS (Addicted Kru Sound). Deze zomer stonden ze samen op Couleur Café, Dour en Feest in het Park. Toch is het vooral online dat Astrid al van zich heeft laten horen. In tegenstelling tot de opzwepende klanken van AKS, beschrijft ze haar eigen muziekstijl als eerder sober met een vleugje soul.
Tom Frantzis (° 1991)
Ook Toms muzikale wortels reiken diep. Zijn overgrootvader was cabaretier, zijn grootvader speelde in een band, en Toms vader en oom hielden het op hardrock. Ze hadden succes in de jaren 70 en 80 en traden onder andere op op Jazz Bilzen. Toms vader stichtte de muziekwinkel Puissance, een winkel gespecialiseerd in akoestische gitaren, die Tom nu uitbaat. Hij combineert dat met een master in de communicatiewetenschappen, en met muziek natuurlijk. Als er even geen klanten zijn in de winkel, pakt hij zijn gitaar en begint hij te oefenen. Als hij erop uittrekt om aan zijn songs te werken, heeft hij steeds vier gitaren, een keyboard en een loopstation bij.
Tom is geschoold in klassieke piano. Zijn vader coachte hem in zang en gitaar, en Tom heeft zichzelf vervolmaakt in pop, jazz en gospel. Hij is singer-songwriter en heeft een dozijn nummers zelf geproducet. Zijn teksten zijn vaak autobiografisch. De song waar hij zich het meest mee identificeert, is Grown.
Laura Tesoro (° 1996)
Laura is opgegroeid in het theater: haar beide ouders speelden in musicals. Vanuit de wieg zag ze haar ouders repeteren. Zo was ze al op jonge leeftijd vertrouwd met castings en audities. Als achtjarige speelde ze een gastrol in Witse en op haar elfde stond ze voor de eerste keer zelf in een musical waarin ze meteen de hoofdrol wegkaapte: Annie. Later evolueerde ze van musical naar pop,en daar zat KetnetPOP 2010 voor iets tussen: Bij KetnetPOP is de liefde voor popmuziek naar buiten gekomen zegt ze zelf. Het grote publiek heeft Laura vooral leren kennen via The Voice 2014 waar ze op een tweede plaats eindigde. Uptempo popmuziek met een laagje funk: dat is voor Laura het genre dat bij haar past.
Laura heeft een drukke zomer achter de rug. Met de partyband Level 6, waarvan zij de zangeres is, heeft ze een veertigtal optredens verzorgd, onder andere op de Gentse Feesten. Op het podium wil ze performen en energie overbrengen. Je zal haar niet vaak stil zien staan achter de microfoon.
Amaryllis Uitterlinden (° 1983)
Amaryllis is de meest ervaren rot van de vijf. Met een actrice als mama en een papa achter de schermen van de theaterwereld, heeft ook Amaryllis acteren in het bloed. Maar zelf is ze ook met een zangmicrobe geboren. Op haar zestiende trok ze haar stoute schoenen aan en deed ze mee aan De Grote Prijs Bart Peeters. Na een jaar studeren aan het Berklee College of Music in Boston rolde Amaryllis van de ene opdracht in de andere: van muziektheater tot musical, telenovelle, film en eigen nummers. Net als Laura speelde ze als kind Annie, en in 2009 was ze Pippi in de musical Pippi zet de boel op stelten! van Stany Crets. Ze kaapte de hoofdrol weg in de film Brabançonne en won daarvoor dit jaar een Ensor als beste actrice.
In 2009 bracht ze haar debuutalbum The beauty of it all uit. Ze zong ook samen met Ozark Henry. Muziek ligt haar even nauw aan het hart als theater: telkens opnieuw benadrukt Amaryllis dat beide een onlosmakelijk geheel vormen voor haar. Met elk lied wil ze een verhaal vertellen, en theatraliteit en dramatiek wil Amaryllis ook verwerken in haar muziek.
Drie grote liveshows op Eén
Het resultaat van al dat werk beleef je op Eén. Op zondag 3, 10 en 17 januari 2016 zullen de vijf hun kunnen tonen en hun song aan de kijkers voorstellen. Het is geen klassieke afvalrace: op zondag 17 januari start Eén de laatste liveshow met alle artiesten.
Om onze Belgische vertegenwoordiging op het Eurovisiesongfestival te kiezen, doen we een beroep op een internationale jury en het publiek. Tijdens de derde en laatste liveshow zullen tien jurys van experten uit tien deelnemende landen samen met de Vlaamse kijkers de uiteindelijke keuze maken.
Gastheer is Peter Van de Veire, officieel showkonijn van Eén en hét gezicht van Eurosong.
Volg de vijf online
Via de website van Eénen via de officiële Facebookpagina van Eurosong zal iedereen het parcours van de vijf artiesten online kunnen volgen. Van schrijfsessies en zangcoaching, werken aan de act en het zelfvertrouwen, repetities en try-outs tot de crisissen en de momenten waarop die overwonnen worden.
Volg de vijf op MNM en in Iedereen beroemd
In de week van 16 november 2015 komt er van maandag tot en met vrijdag elke dag een van de vijf artiesten langs in De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow op MNM.
Diezelfde week kan je in Iedereen beroemd de vijf jonge artiesten aan het werk zien in de rubriek De week van waar ze gevolgd worden in hun voorbereidingen voor Eurosong 2016.
Eurosong 2016: vanaf 3 januari op Eén.
16-11-2015 om 15:40
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIEUWE VIDEO VOOR HOOVERPHONIC!
Alex Callier en Raymond Geerts leggen momenteel de laatste hand aan een nieuw Hooverphonic album dat volgend jaar zal uitkomen.
In afwachting daarvan releasen ze nu de video van hun nieuwe single Badaboum, een duet tussen Franse zangeres Emilie Satt en Engelsman Litlo Tinz.
De video voor Badaboum werd geregisseerd door Jan Boon en in de clip zien we Charlotte Foubert, Andrew Williams en Jacob Ooghe.
Na de reeds aangekondigde extra show in Antwerpen, maakt STOMP zich nu ook op voor een bijkomend avondje Gent! Capitole Gent zal het internationale percussiefenomeen niet enkel op dinsdag 1 december ontvangen, maar opent ook op woensdag 2 december de deuren voor deze sensationeel gechoreochrafeerde show vol aanstekelijke ritmes, opzwepende acts en onweerstaanbare beats!
Al 24 jaar toert STOMP over de hele wereld en telkens weer is het publiek helemaal overdonderd door dit totaalspektakel. Meer dan 12 miljoen mensen, verspreid over 53 landen en 6 continenten, gingen reeds kijken naar STOMP. Onder hen ook heel wat celebrities, zoals Steven Spielberg, Jim Carrey, Jodie Foster, Michael Douglas, Demi Moore, Bruce, Springsteen, Oprah Winfrey, Denzel Washington, Woody Harrelson en Bob Dylan. Percussie, dans, muziek en theater, worden op een onnavolgbare wijze verenigd in een wervelende show. De cast laat daarbij geen enkel attribuut onbenut. Tijdens de meer dan 20.000 shows wereldwijd, gebruikte STOMP al ruim 50.000 luciferdoosjes, 30.000 bezemstelen, 20.000 vuilnisbakken, 10.000 drumstokjes en gooiden ze zowat alle mogelijke ledematen en attributen in de strijd om hun onweerstaanbare honger naar sensationele ritmes te stillen.
STOMP is een totaalbeleving voor jong en oud en moet je gezien hebben!
TICKETS EN INFO Tickets voor STOMP op 1 en 2 december 2015 in Capitole Gent en 4 en 5 december in Stadsschouwburg Antwerpen, kan je bestellen via www.sherpa.be of 070/25.20.20 (max. 0,30/min)
BEKEND VLAANDEREN VERZAMELD IN THEATER ELCKERLYC VOOR SMULLEN MET SNULLEN
Een feestelijke zondagmiddag in Theater Elckerlyc, dat mag De Komedie Compagnie zeker beamen. Een indrukwekkende lijst aan pers en genodigden kwamen opdagen om voor de allereerste keer Herbert Flack en Carry Goossens aan het werk te zien op één theaterpodium. Op het programma: de feestelijke voorstelling van een prachtkomedie van Francis Veber, Le dîner de cons, vertaald en bewerkt in het Nederlands tot SMULLEN MET SNULLEN.
Bovendien had producent De Komedie Compagnie goed nieuws voor cast én theaterpubliek in deze premièreweek. Nog voor de première mochten reeds extra voorstellingen ingepland worden. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er een spetterende zondagmiddag van te maken.
EEN DINER MET VRIENDEN LOOPT UIT DE HAND... Pierre Abeloos (Herbert Flack) een rijke uitgever. Wekelijks organiseert hij met zijn vrienden een diner. Tijdens dit etentje wordt dan eens goed de draak gestoken met een snul die uitgenodigd wordt. Daar is ook een wedstrijd aan verbonden, de persoon die de beste snul aanbrengt is de winnaar. Vandaag heeft Pierre een snul van wereldklasse uitgenodigd: Frans Verdonck (Carry Goossens), ambtenaar op het Ministerie van Financiën. Hij maakt maquettes van grote bouwwerken op schaal met lucifers. Pierre is er zeker van dat hij die avond zal winnen, maar ondervindt al vlug dat hij deze "snul" beter nooit had uitgenodigd.
DE KOMEDIE COMPAGNIE OP VOLLE TOEREN Aan de vooravond van het achtste theaterseizoen van De Komedie Compagnie kan de producent prat gaan op een goedgevulde agenda. Naast SMULLEN MET SNULLEN, loopt de reisvoorstelling van de komedie EEN PERFECT HUWELIJK die vorig jaar in première ging nog tot en met eind november in theaters en CCs door heel Vlaanderen. In totaal gaat het over 35 reisvoorstellingen. Vanaf 22 april 2016 gaat OSCAR in première waarin Jan Van Dyke zal schitteren aan de zijde van Dirk Van Vooren. Niemand minder dan Wendy Van Wanten, Fleur Brusselmans, Leen Dendievel, Peter Bulckaen, Karin Jacobs, Britt Van der Borght en Stef Poelmans vervolledigen deze cast. Dirk Lavrysen zal dit stuk regisseren. Om naar uit te kijken!
SMULLEN MET SNULLEN vanaf 13 november 2015 in Theater Elckerlyc. Een productie van De Komedie Compagnie. Regie: Walter Van de Velde, Cast: Herbert Flack, Carry Goossens, Peter Bulckaen, Dirk Lavrysen, Christel Domen, Anke Helsen en Rikkert Van Dijck. Tickets: www.dekomediecompagnie.be 070/691.002 en ook bij SHERPA Ticketbalie Media Markt De Keyserlei 58-60 Data: 13, 14, 20, 21, 26, 27, 28 november en 3, 4, 5, 11 en 12 december 2015 om 20u15, 15, 22, 28, 29 november 2015 en 6 en 12 december 2015 om 15u15, 3 december om 14 uur. Tarieven inclusief reservatiekosten: vanaf 17 Euro. Er zijn tevens VIP-arrangementen vanaf 38 Euro. Locatie: Theater Elckerlyc Frankrijklei 85-87 te Antwerpen.
16-11-2015 om 15:31
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIGHT OF THE PROMS BEGINT AAN NIEUW HOOFDSTUK
Vrijdagavond ging in het Sportpaleis de concertreeks van Night of the Proms van start. Met een gevarieerde affiche, kersvers presentator Kobe Ilsen en de Braziliaanse dirigente Alexandra Arrieche zet de organisatie dit jaar het vernieuwende karakter van de show extra in de verf. Een van de blikvangers op het podium vanavond is Regi Penxten, die met een dance-medley de apotheose van de avond op gang zal trappen.
De extra brede muzikale waaier is slechts één van de vele ingrediënten van Night of the Proms dit jaar. Met de hits van popicoon Joe Jackson, de Brits-Australische zangeres/actrice Natalie Imbruglia, de feestbende Basement Jaxx en de Amerikaanse singersongwriter Gavin DeGraw is zowel aan de liefhebbers van rock-, pop- en dance-muziek gedacht. De klassieke toets van de avond is weggelegd voor tenor Fernando Varela en indierockkoor Scala & Kolacny Brothers: meesters in hun vak die geregeld buiten de lijnen durven te kleuren.
Een stevige portie soul krijgen we dankzij het Nederlandse trio The Pretty Vanillas: ze behoren ondanks hun jonge leeftijd nu reeds tot de meestgevraagde backing vocals in eigen land, en maken vanavond dus hun opwachting op Belgische bodem. Verder op het programma prijkt ook Night of the Proms oudgediende John Miles. Hij is er op gebrand dit jaar te verrassen, onder andere met een cover uit onverwachte hoek. Het publiek is verwittigd!
Niet enkel vernieuwing op muzikaal vlak
Naast de solisten maken ook Kobe Ilsen en Alexandra Arrieche hun debuut. Zij volgen Night of the Proms-iconen Carl Huybrechts en Robert Groslot op, die zich respectievelijk 30 en 25 jaar op uitstekende wijze van hun taak gekweten hebben. Het enthousiasme en de frisse ideeën van Kobe en Alexandra staan ons toe nieuwe manieren te vinden om klassieke en moderne muziek met elkaar te verbinden, aldus Jan Vereecke, producent van Night of the Proms. Hun inbreng, en die van onze zogenaamde denktank, heeft als het ware een sneeuwbaleffect teweeggebracht. Zonder zomaar alles van tafel te vegen hebben we uiteindelijk over elk onderdeel van de show grondig nagedacht.
Regi geeft vorm aan de finale
Misschien wel de opmerkelijkste naam op de affiche is die van muzikale duizendpoot Regi Penxten. Hij is vooral bekend als multi-getalenteerde producer en bandlid van dance-sensatie Milk Inc, maar ook van de hit I Fail, die hij in 2007 met Scala uitbracht. Het vervolg op dat succesverhaal brengen ze vanavond op Night of the Proms.
Samen met orkest Il Novecento en de Electric Band speelt Regi ook in de finale van de show een grote rol, als drager van de slotmedley. Door het spelen van elektronische muziek voegen we een extra dimensie toe die het orkest van nature niet bevat. Het orkest geeft op haar beurt een zekere charme aan de dancehits, wat een erg warme sound als eindresultaat geeft, zegt Alexandra Arrieche, dirigente.
Muziekspektakel vol verrassingen
Met het gevarieerde programma van dit jaar wordt de toon gezet voor de volgende 30 edities van Night of the Proms: een centrale plaats voor een brede waaier aan muziekstijlen en ruime aandacht voor emotie en verrassing. De nieuwe Night of the Proms wordt een avond vol muzikale en andere ontdekkingen voor jong en oud. Een onvergetelijke ervaring om met familieleden, buren en collegas te beleven. Voor de late beslissers zijn de komende shows nog enkele plaatsen vrij.
Night of the Proms 2015, in het Antwerpse Sportpaleis nog op vrijdag 20 en zaterdag 21 november om 20.30 uur. Kaarten van 26 tot 49,50 euro via Tele Ticket Service 070/345.345 (max. 0,30/min.), vanuit Nederland: 0900-45.000.45 ( 0,45/min.) of www.notp.com. Groepsvoorwaarden en groepsboekingen (+10 personen) via groepen@sportpaleisgroep.be of 03/400.60.44. Relatiemarketingarrangementen voor bedrijven via www.notp.com/belgie/vip.
16-11-2015 om 15:20
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
13-11-2015
DVD-RECENSIE: RAF COPPENS â 25 X 25 JAAR
Sinds 23 oktober heeft Raf Coppens met '25 x 25 jaar eindelijk zijn allereerste eigen dvd.
Raf komt schijnbaar depressief op. Hij heeft geen zin om op te treden in de Belgica te Dendermonde, en oppert dat de zaal lijkt op een drugskot of een barak voor gepensioneerden. Zo belde hij laatst nog naar Robin Williams, maar die zei Ik heb geen tijd, ik ga ophangen.
Meteen daarna vuurt de komiek voetbalmoppen af en imiteert in sneltempo Georges Leekens, Lukaku, Johan Boskamp en Marc Wilmots.
Coppens is bekend vanwege zijn Museeuwgrappen. Hij schiet er de ene na de andere af: Waarom is Museeuw uien aan het snijden? Om iedereen uit de wind te zetten! En wat zegt Museeuw tegen een dwerg in een frituur? Je bent een kleine eter! Met zijn microstatief komen even later Arno, De Kreuners en Koen Wauters tot leven.
Ook nu staat de muziek centraal. Met zijn gitaar brengt hij persiflages van Avicii, Hooverphonic, Stromae, 2Fabiola, Ozark Henry en You dont know van Milow. Voor Niels Albert brengt hij een nieuwe versie van Banger hart en Laat Christoff uit je kont draagt hij op aan Sven Nys.
Eén ding is zeker: Coppens is hier meesterlijk!
De politiek kon uiteraard ook niet ontbreken. Coppens meent dat Maggie De Block met alles lacht en even groot is in liggende of staande positie. Zelfs op een congres van N-VA ontbrak de komiek niet!
Kris Peeters benoemt Raf als de George Clooney van Vlaanderen en Hilde Crevits als Meryl Streep en dan is er ook nog Herman Van Rompuy als de ET van Vlaanderen.
Ook enkele straffe verhalen uit 15 jaar in het onderwijs staan kwamen aan bod. Raf heeft maar liefst 13 interims gedaan. Zo was hij naast wiskundeleraar ook turnleraar in Syrië.
Coppens sluit af met de drie beste songs uit zijn 25-jarige carrière. In deze top drie vinden we o.a. De Vlaamse Kleinkunstmedley terug waarbij Raf imitaties neerzet van Yevgueni, Bart Peeters, Ann Christy en Raymond Van het Groenewoud. Op één stond met stip Lieve Kleine pyjama, een herwerking van Lieve kleine piranha van wijlen Luc De Vos.
Performer Raf Coppens staat reeds 25 jaar op de planken en daar mogen er gerust nog 25 bij.
Gedurende 75 minuten doet de compromisloze en onbevangen humor van Coppens het nog steeds!
Ilyas Baert
25 x 25 jaar Raf Coppens verscheen bij [PIAS] Comedy.
13-11-2015 om 16:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:[PIAS] Comedy
EERSTE SINGLE EN CLIP K3!
Vanaf vandaag kan je de eerste single van K3 downloaden!
De eerste clip zie je vanaf 18u op Studio 100 TV!
10.000 luchtballonnen, de eerste single van K3 dieal meteen de 1ste plaats verovert in de BelgischeiTunes charts, kan je hier downloaden.
De K3 shows, die op 28 november van start gaan, zijn alvast een gigantisch succes. En dat is niet enkel te danken aan de vele kleine fans
Ook heel wat meisjes die nu 16 jaar en ouder zijn, zijn groot geworden met de liedjes van Karen, Kristel & Josje. Zij willen afscheid nemen van hun jeugd en kopen ook massaal tickets voor de show.
Om zoveel mogelijk K3-fans de kans te geven om de show te beleven heeft Studio 100 beslist om nog 3 extra shows te brengen, op 15 januariom 17u en om 20u in de Lotto Arena in Antwerpen en op 13 april om 20u in de Ethias Arena in Hasselt.
Dat brengt het aantal shows nu op meer dan 100 en het aantal tickets op 300.000.
Glenn Claes stelt vandaag ook de tweede narrative video voor die bij het album hoort: Face In The Light.
Daarin vertelt hij o.m. over het zware gevecht dat hij met zichzelf heeft geleverd en zijn hoop dat mensen inspiratie uit zijn album gaan halen voor de uitdagingen in hun eigen leven.
19/11: 21u, Café Commerce in Leuven ism Bilbo Records
20/11: Fnac Antwerpen
Album release concert:
8/12: De Roma, Antwerpen
Een beperkt aantal tickets zijn HIER verkrijgbaar.
13-11-2015 om 15:51
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GERS PARDOEL LANCEERT NIEUWE SINGLE ENKEL VOOR VOLGERS OP SPOTIFY
Gers Pardoel zal op donderdag 26 november zijn nieuwe single Zonder Jou exclusief voor zijn Spotify-volgers lanceren. In een videobericht die hij deelde via Instagram maakt hij bekend dat hij al zijn volgers op Spotify uitnodigt voor een online releaseparty.
Met bijna 187.000 volgers is Gers Pardoel één van de meest gevolgde Nederlandse artiesten op Spotify. Wanneer men Gers Pardoel op Spotify volgt, krijgt men op donderdag 26 november toegang tot een online livestream die De Grote Gers Pardoel Show zal gaan heten waarin ondermeer bekende gasten langskomen, er grappen worden uitgehaald en hij zijn nieuwe single Zonder Jou live zal gaan spelen. De online releaseparty zal 30 minuten gaan duren. Het is de 1e keer dat een Nederlandse act zijn nieuwe single primeurt aan zijn Spotify-volgers.
Bekijk hier de persoonlijke aankondiging van Gers. Klik hier voor meer informatie.
Gers over zijn nieuwe single: Zonder Jou gaat over mijn relatie, over het samenzijn in harmonie. Over het besef van de waarde wat iemand voor mij betekent. Het nummer staat voor mij voor een nieuwe periode in mijn carrière. Een fris geluid!
Gers Pardoel bracht in 2011 zijn debuutalbum Deze wereld is van jou uit en verbrak daarmee meerdere records. De plaat stond meer dan een jaar in de Album Top 100 en behaalde de platina-status in Nederland en België. In 2013 mocht hij een Edison award in ontvangst nemen in de categorie Beste Nieuwkomer. Ook is de single Ik Neem Je Mee de grootste Nederlandstalige hit allertijden. In 2014 bracht hij het album De Toekomst Is Van Ons uit met daarop de single Louise waarmee hij in Nederland de platina-status kreeg en de gouden in Vlaanderen. In de tussentijd is er veel veranderd in het leven van de rapper annex zanger. Hij is vader geworden van zoontje Goud (2013) en dochtertje Rocci (2015).
13-11-2015 om 15:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
GEBROEDERS KO VIEREN FEEST BIJ HUN OMI'S
Op hun verjaardag, woensdag 11 november 2015 (18 jaar Gebroeders KO), lanceerden de Gebroeders Ko in Nederland hun aanstekelijke nieuwe feest-rock single 'Bij ons Omis'. Door jankende gitaren te combineren met hun welbekende partysound en een lekker complexloze tekst, zal deze single zeker ook weer een heel breed publiek aanspreken in Vlaanderen.
Het idee voor de single ontstond na een feestje bij wat Oostenrijkse collegas, waar een oma (omi) van één van hun collegas het middelpunt van het feest was met haar zelfgemaakte drankje. De Gebroeders Ko besloten om een soort van ode te maken aan die "omi" en dat werd dus 'bij ons Omis'. Ondertussen is er ook al een Duitse versie opgenomen, die zal begin 2016 uitkomen in de Duitstalige landen.
'Bij ons Omi's', de nieuwe single van Gebroeders Ko is HIER verkrijgbaar op iTunes!
Het werd al eerder aangekondigd: van 11 tot en met 27 maart loopt de versie 2.0 van de beklijvende musical Muerto in het sfeervolle stadstheaterTheater Elckerlyc te Antwerpen. Deze musical is een klacht tegen het wereldwijde misbruik van kinderen en jongeren in oorlogsconflicten. Geen evidente keuze. Regisseur James Cooke stond dan ook voor een moeilijke beslissing bij zijn zoektocht naar de ideale cast. Vanaf vandaag is het officieel: Eline De Munck, Bert Verbeke, Anne Mie Gils, Jan Schepens, Marleen van der Loo en Lander Depoortere spelen de hoofdrollen in deze musical.
mUERTO VERSIE 2.0 WORDT NOG INDRUKWEKKENDER
Producenten Judas TheaterProducties en Uitgezonderd. Theater! bereiden ondertussen alles voor om deze nieuwe versie nog indrukwekkender te maken. Auteur Tijl Dauwe en componist Sam Verhoeven herschreven zelfs enkele fragmenten uit de musical. Bovendien werden al twee groepen van 15 kinderen geselecteerd tijdens een auditiesessie met ruim 150 kandidaten. Met deze kids gaat een team van Jeugdtheater Ondersteboven nu al aan de slag om ze klaar te stomen tegen de repetities met de hoofdcast. Er worden ook nog een 20-tal figuranten geselecteerd. Producenten Judas TheaterProducties en Uitgezonderd.Theater! kozen doelbewust voor een productie op een vaste locatie zodat ze niet beperkt worden door de grootse omvang en de uitgebreide bezetting van deze voorstelling. MUERTO is daarom exclusief te zien in Antwerpen, en dit gedurende drie weken. Een unieke belevenis voor het theaterpubliek. Nadien valt het doek definitief over MUERTO.
Regisseur James Cooke van Uitgezonderd. Theater! getuigt over de samenwerking met Judas TheaterProducties:Een musical opvoeren als aanklacht tegen wereldwijd misbruik van kindsoldaten, dat is niet alledaags. Ik had het gevoel dat ons verhaal nog niet was uitverteld. Het was een plezier om samen met de scenarist en componist te werken aan de nieuwe versie van MUERTO. De feedback die we kregen van publiek en pers, enkele jaren geleden na de eerste versie van deze musical, heeft ons goed op weg geholpen. Bovendien ben ik ontzettend gelukkig met de hoofdcast. Ik kan al niet wachten om met hen in de voorbereidingen en repetities te vliegen. Het is immers ontzettend belangrijk dat onze cast ook mentaal goed voorbereid wordt op het thema. We vertellen binnenkort hoe we dit juist gaan aanpakken".
BRANDEND ACTUEEL
We volgen de strijd van een moeder tegen het grote, dreigende FARC. Een meeslepende, dynamische musical over straatratten in Bogotà, over moedige kindsoldaten in de jungle, over leven en overleven, over machtswellusteling en rebellenleider Raul in de onherbergzame wouden van Colombia, over de rijke Cataldo die van vreemde praktijken wordt verdacht en over Maria en haar kinderen. Een musical over de schrijnende situatie in Colombia.
Uitgezonderd.Theater! en Judas TheaterProducties slaan, met dit prestigieuze project, de handen in elkaar om zo meer aandacht te krijgen rond het steeds toenemende fenomeen kindsoldaten. Een musical waarin verdriet, hoop en humor worden gedragen door prachtige composities en opzwepende hits. Een absolute aanrader voor de hele familie. In 2013 werd deze musicalcreatie voor het eerst op de planken gezet. Hetzelfde creatieve team met regisseur James Cooke, schrijver Tijl Dauwe en componist Sam Verhoeven zet zijn schouders onder deze nieuwe versie.
Muerto" is een productie van Uitgezonderd. Theater! en Judas TheaterProducties
JOHAN VERSTREKEN EN IVANN BEEINDIGEN 'MAGNEET(ISCHE)' VIDEOCLIP MET WARME KUS
De voorbije week stond zanger Ivann (34) als gezicht van Esthetic Aerlines in het middelpunt van de belangstelling en deze week doet hij er nog een schepje bovenop met zijn nieuwe Nederlandstalige popsingle Magneet. Het nummer gaat over twee mensen die tot elkaar aangetrokken zijn, maar die door de afstand niet bij elkaar kunnen zijn. Dat verhaal vertellen we in de clip, waar bij aanvang een mysterieuze man mijn tegenpartij speelt, zegt Ivann. Wie naar de clip kijkt, ontdekt dat het gaat om Johan Verstreken (51), die als geliefde op het einde zanger Ivann op de mond kust. Beiden willen met de clip een statement maken en homoseksualiteit bespreekbaarder maken. Voor Verstreken is het de eerste keer dat hij meespeelt in een videoclip. De Vlaamse politicus kwam onlangs uit de kast bij de voorstelling van zijn biografie Met Gesloten Vuisten.
Gerard Joling
Na jaren wisselend succes, heeft Antwerpenaar Ivann eindelijk zijn muzikale draai gevonden. Sinds hij begin dit jaar zn eerste Nederlandstalige popsingle Ik Kan De Hele Wereld Aan uitbracht, zit zn carrière helemaal in de lift. Het liedje werd niet alleen zn eerste nummer één hit, het leverde hem ook een massa complimenten op, waarbij hij zelf die van "Vlaamse Gerard Joling" het mooiste vindt. Gerard heeft een sterke, uitgesproken persoonlijkheid waarmee hij opvalt. Hij is niet op zn mondje gevallen en durft ook buiten de normale vakjes te kleuren. Het zijn allemaal dingen waar ik mij volledig kan in vinden.
De voorbije week trok Ivann als gezicht van Esthetic Aerlines alle aandacht, maar toch ligt zijn focus in de eerste plaats niet op het agentschap voor plastische chirurgie en haartransplantaties, maar wel op de muziek. Muziek is mijn leven. Geef mij een podium, geef mij een publiek en dan ben ik de gelukkigste mens ter wereld.
Johan Verstreken
Dat muzikale geluk krijgt dezer dagen een verlengstuk met zijn 4de Nederlandstalige single Magneet, een vlotte popsong over twee geliefden die tot elkaar aangetrokken zijn, maar die door de afstand worden gescheiden. Het verhaal wordt verteld in een clip waar Vlaams Volksvertegenwoordiger Johan Verstreken de rol speelt van Ivanns partner. Toen ik de vraag kreeg om mee te spelen, heb ik onmiddellijk toegezegd. Waarom? Omdat ik gecharmeerd ben door het liedje, dat in het Nederlands wordt gezongen door iemand die al jaren een goede vriend van me is. Ik speel de mysterieuze, magnetische tegenpartij, die je doorheen de clip ontdekt.
Statement
Met een warme kus beëindigen de Vlaamse zanger en de politicus de clip van Magneet. Waarom zouden mannen elkaar geen kus of knuffel mogen geven? Het is inderdaad een statement, waarmee we duidelijk maken dat ook homoseksuelen zich magnetisch aangetrokken voelen tot elkaar. Gelukkig is de wereld geëvolueerd qua denken, maar mocht er nog een allerlaatste laagje bekrompenheid bestaan, dan willen we dat bij deze definitief laten verdwijnen, zegt de bambi van Vlaanderen enthousiast.
Ivanns nieuwe single Magneet is vanaf nu digitaal te koop via iTunes. De clip, die vorige week in Antwerpen werd gedraaid, gaat deze week nog in première bij MENT TV en anne.
Melancholie is een prachtige zonde. Zéker wanneer die zo mooi uitgepuurd wordt als in Billies nieuwe single Caught By The Tide of: hoe de tijd je soms inhaalt. Heeft de tijd Billie dan ingehaald? Figuurlijk alvast niet. Sinds ze in 2012 de vocals verzorgde op Netskys We Can Only Live Today is ze uitgegroeid tot de geprefereerde huurling van menig producer die er om bekend staat de muzikale lijnen uit te tekenen.
Kan ook moeilijker anders als zon killer stem en schitterende presence in een package deal komen met het doorzettingsvermogen en de ambitie van een workaholic met schijnbaar meer dan 24 uren in één dag. Haar eigen muziek en haar eigen songs had ze altijd al geschreven en wanneer ze op zomerkamp aangemoedigd werd om zich ook op haar zingen te gaan smijten was de stap naar het conservatorium snel gezet. Na de audities glansrijk te doorstaan stortte ze zich op jazz én pop beide invloeden hoor je vandaag nog in haast alles wat ze doet.
Maar daar stopte het niet. Nee, dit geestdriftige vogeltje had nog heel wat meer noten op haar zang. Bands en producers stonden en staan voor haar in de rij maar wanneer Netsky haar dan ook nog eens mee op tournee nam was het hek pas helemaal van de dam.
Billie de stem en Billie de zangeres werden Billie de artieste. News Records schoof haar meteen een solocontract onder de neus en fantastische shows op Pukkelpop, Play Festival, Lokerse Feesten en bij Jonas & Van Geel volgden snel. Haar eerste single Give Me The Knife groeide uit tot een van de meest gespeelde Belgische producties op de radio van het afgelopen jaar. Met 11 weken in de Ultratop en een half miljoen views op de video een erg geslaagd debuut dus.
En nu is er dus Caught By The Tide, single nummer twee, net zoals de eerste opgenomen met Bert Libeert van Goose. Nu al te horen op zenders als Studio Brussel en Qmusic.
Begin 2016 is de dramareeks Den elfde van den elfde te zien op Eén. Omdat het 11 november was, trakteerde Eén haar kijkers in primeur op de trailer van Den elfde van den elfde.
Het verhaal Op 11 november, den elfde van den elfde, wordt volgens de traditie in het gehucht Kerke de Prins Carnaval gewijd. Al 35 jaar is dat al even traditiegetrouw varkensboer Hubert Geunings. Tijdens de carnavalsweken zwaait hij de scepter in het dorp dat dan tijdelijk Knorrendonk heet. Er gelden dan enkel de wetten van het feesten en het zuipen. Maar dit jaar loopt het anders. Hubert krijgt een niet mis te verstane waarschuwing dat de jarenlange mateloosheid zijn tol begint te eisen; het wordt tijd om naar een opvolger uit te kijken. Zijn vrouw Marie-José vindt het erg belangrijk dat de titel van Prins Carnaval in de familie blijft. Maar niet alle dorpelingen denken daar zo over. Ook in de familie zelf ontaardt de opvolgingskwestie in een verregaande rivaliteit. Wonden uit het verleden dreigen open te barsten. Nieuwe schandalen kondigen zich aan. Een serie over liefde, varkens en zingen wanneer het al pratend niet meer lukt.
Den elfde van den elfde is een programma van Toespijs voor Eén.
12-11-2015 om 15:23
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
11-11-2015
STORMLOOP KAARTEN K3-SHOWS
Nu bekend is dat Hanne, Marthe en Klaasje voortaan door het leven gaan als K3, vliegen de tickets voor de K3 tour de deur uit. Voor het publiek zijn deze shows de allerlaatste kans om Karen, Kristel en Josje live te zien als K3. Tijdens de K3 tour nemen zij afscheid en stellen zij de Hanne, Marthe en Klaasje persoonlijk aan hun fans voor. Met zijn zessen bouwen zij dus een dubbel zo groot K3 feest! Vandaag maakt Studio 100 bekend dat er, wegens een stormloop op kaarten, extra K3 shows en zelfs extra dagen zijn ingepland in Eindhoven,Amsterdam en Groningen! Wie Karen, Kristel en Josje wil uitzwaaien en Marthe, Klaasje en Hanne live wil bewonderen en verwelkomen, moet snel zijn! Al 280.000 fans hebben een ticket kunnen bemachtigen.
Mis deze K3 show niet en ga voor tickets naar www.k3.be!
11-11-2015 om 15:27
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
WEGENS GROOT SUCCES REEDS VIJF EXTRA VOORSTELLINGEN VAN "SMULLEN MET SNULLEN"
Schitterend nieuws voor de liefhebbers van een leuke komedie. Nog voor SMULLEN MET SNULLEN in première gaat op vrijdag 13 november, mag producent De Komedie Compagnie vijf extra voorstellingen inplannen in de speelperiode.
Spanning en plezier in Theater Elckerlyc, de laatste repetities zijn aangebroken voor "Smullen met snullen". Deze week komt alles samen: spel, decor, kostuums en repeteren op de scène van Theater Elckerlyc...Op 13 november gaat De Komedie Compagnie immers in première met deze klassieker van formaat.Niemand minder dan ervaren acteurs Herbert Flacken CarryGoossensspelen de hoofdrollen in dit hilarische stuk. Peter Bulckaen, Dirk Lavrysen, Anke Helsen, Christel Domen en Rikkert Van Dijck maken de cast compleet.Regisseur Walter Van de Velde, de voormalige regisseur van de populaire tv-serie Lilly en Marleen, leidt zijn cast naar de première.
VIJF EXTRA VOORSTELLINGEN WEGENS GROOT SUCCES: Het theaterpubliek heeft duidelijk zin in deze komedie, gebaseerd op "Le dîner de cons" van Francis Veber. Producent De Komedie Compagnie kondigt dan ook graag vijf extra voorstellingen aan: zaterdag 28 november om 15u15 en donderdag 3 december, donderdag 10 december, vrijdag 11 december en zaterdag 12 december, telkens om 20u15 werden aan de speelkalender toegevoegd. Een mooiere start, zo vlak voor de première, kan de cast zich niet dromen.
Een diner met vrienden loopt uit de hand... Pierre Abeloos (Herbert Flack) een rijke uitgever. Wekelijks organiseert hij met zijn vrienden een diner. Tijdens dit etentje wordt dan eens goed de draak gestoken met een snul die uitgenodigd wordt. Daar is ook een wedstrijd aan verbonden, de persoon die de beste snul aanbrengt is de winnaar. Vandaag heeft Pierre een snul van wereldklasse uitgenodigd: Frans Verdonck (Carry Goossens), ambtenaar op het Ministerie van Financiën. Hij maakt maquettes van grote bouwwerken op schaal met lucifers. Pierre is er zeker van dat hij die avond zal winnen, maar ondervindt al vlug dat hij deze "snul" beter nooit had uitgenodigd.
Een productie vanwww.dekomediecompagnie.be Van: Francis Veber (Le dîner de cons) Met: Carry Goossens, Herbert Flack, Anke Helsen, Peter Bulckaen, Christel Domen, Dirk Lavrysen en Rikkert Van Dijck. Regie: Walter Van de Velde Dit kan via www.dekomediecompagnie.be of telefonisch bij Sherpa op 070 691 002. Er is ook nog de ticketbalie van Mediamarkt op de Keyserlei 58/60 te Antwerpen.
Data: 13, 14, 20, 21, 26, 27, 28 november en 4 en 5 november 2015 om 20u15, 15, 22, 28, 29 november 2015 en 3, 6, 10, 11 en 12 december 2015 om 15u15, 3 december om 14 uur.
Tarieven inclusief reservatiekosten: vanaf 17 Euro. Er zijn tevens VIP-arrangementen vanaf 38 Euro. Locatie: Theater Elckerlyc Frankrijklei 85-87 te Antwerpen.
11-11-2015 om 15:19
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
EXTRA VOORSTELLING DE GROTE SINTERKLAASSHOW MET K3!
Haast je voor de beste plaatsen op de EXTRA SHOW op 6/12 om 17u30!
Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten zetten het Sportpaleis weer helemaal op stelten met de enige echte Grote Sinterklaasshow!
Het belooft één groot feest te worden met al jouw Studio100-vrienden: Ghost Rockers, Prinsessia en Rox!
Maar ook met Mega Mindy, Bumba, Samson & Gert, Piet Piraat en zijn kornuiten, de Ploppertjes, Wickie de Viking, Maya en...K3!
De Grote Sinterklaasshow isdan ook de unieke gelegenheid om Marthe, Klaasje en Hanne dit jaar nog te zien! Zij zullen hun allereerste optreden in Antwerpen geven tijdens de Grote Sinterklaasshow!
Jelle Cleymans leefde als Jens De Belder bijna acht jaar volgens zijn motto "Pluk de dag" in THUIS, maar rondt deze periode nu af.
Na meer dan zeshonderd afleveringen nemen Jelle en de makers van THUIS in onderling overleg en in de beste verstandhouding afscheid van elkaar. Na bijna ach tjaar is voor Jelle de tijd rijp om zich meer te focussen op het presenteren en schrijven van muziek.
Jelle Cleymans: Ik ben dit jaar dertig geworden en vond dit het goede moment om even achterom te kijken naar wat ik al allemaal gedaan heb, maar ook naar wat ik nog wil gaan doen. Het verrast me dat ik ondertussen al meer dan zeven jaar meedraai in THUIS. Als het plezant is, gaat de tijd snel natuurlijk. THUIS was de perfecte overgang tussen mijn jeugdig televisiewerk op Ketnet en het meer volwassen televisiewerk dat ik nu doe. Ik vond het een eer deel te mogen uitmaken van het grote succes dat THUIS nu is. Ik zal altijd heel fier zijn dat ik heb kunnen meedraaien in zon prachtige reeks, met zoveel prachtige collegas, zowel voor als achter de schermen. Ik ben blij dat ik nooit tegen mn zin ben moeten gaan werken. Na bijna acht jaar voel ik dat de tijd rijp is om andere horizonten op te zoeken. Ik ga nu de tijd nemen om nog meer te schrijven. Je zal me ook meer in het theater vinden, maar misschien hoor je me ook wel op de radio, want ik presenteer momenteel afwisselend Middagpost op Radio 2, regio Antwerpen.
Elvira Kleynen, producer van THUIS neemt met veel trots afscheid van Jelle: Bijna acht jaar was Jelle eenvan ons, was hij thuis bij THUIS. Hij zorgde voor ambiance zowel op als naast de set. Zijn filosofische gesprekken aan tafel waren legendarisch. Bijna acht jaar was hij, tussen zijn kleine uitstapjes door, een vaste waarde bij de jonge garde. Hij was een voorbeeld van hoe het kan, de combinatie van muziek, theater, musicalen THUIS.Nu laten wij hem los, met pijn in het hart, maar het is tijd om op eigen benen te staan.Wij zijn fier Jelle bij ons gehad te hebben. Break a leg! Het ga je goed,Jelle.
Jens De Belder door de jaren heen
Een dikke zevenjaar geleden leerde de kijker Jens kennen als het vriendje van Paulien. De flierefluiter Jens wa sniet echt geïnteresseerd in zijn studies, des te meer in zijn eerste grote liefde, Paulien. Het verliefde koppel woont aanvankelijknog even samen, wanneer Jens een poging onderneemt om filosoof te worden. Tot Bram opduikt in het leven van Paulien en ze Jens verlaat. Hun relatie was dan wel afgelopen, maar de vriendschap bleef uiteindelijk tot op het laatste moment overeind. Fien zorgde ervoor dat Jens Paulien kon vergeten, tot het noodlot toesloeg. Fien werd vermoord door Guy. Na een poging om wraak te nemen op Guy, trekt hij naar het buitenland om er alles op een rijtje te zetten. Een paar maanden later keert hij als herboren terug en gaat hijaan de slag in de Noorderzon, de zaak die hij later overkoopt samen met Franky en doopt tot de Frens. Op professioneel vlak gaat het Jens voor de wind, op relationeel vlak daarentegen vlot het heel wat minder, tot de iets oudere Lena plots voor zijn neus staat. Zij is nog getrouwd en heeft een dochter, Olivia, maar ze kiest uiteindelijk wel voor Jens.Lena en Jens vormen een goedetandem. Wanneer Lena haar job verliest, steunt Jens haar tijdens de vele sollicitatierondes.
10-11-2015 om 13:20
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SEIZOEN 2 VAN SAFETY FIRST GENOMINEERD VOOR GOUDEN ROOS
Productiehuis Shelter is met het VTM-programma Safety First genomineerd in de categorie Beste Sitcom voor een Gouden Roos, het meest prestigieuze Europese festival voor amusementsprogrammas op televisie. Uit meer dan 377 tv-inzendingen weet Safety First deze nominatie in de wacht te slepen, een grote blijk van internationale erkenning. De uitreiking vindt op 9 december 2015 plaats in het British Museum in London, meteen de home town van Safety Firsts twee enige medegenomineerden, de Britse sitcoms Workaholics en Catastrophe.
Safety First brengt komische situatiehumor tussen security-agenten Dirk Porrez (Bruno Vanden Broecke), Ingrid Porrez (Ruth Beeckmans), Smos (Matteo Simoni) en Luc Turlinckx (Ben Segers). Ze blinken uit in onbekwaamheid maar vooral in een unieke vriendschap waarbij Discipline, Dedication and Friendship centraal staan. De sitcom werd ontwikkeld, geproduceerd en geregisseerd door Tim Van Aelst van Shelter en zijn team. Na twee succesvolle seizoenen bij VTM, zijn zowel de slagzin van de 4 veiligheidsagenten als hun persoonlijke trekjes en one liners intussen parate kennis in Vlaanderen.
De Safety First-acteurs en crew hebben sinds kort de opnames achter de rug van een bioscoopfilm rond de reeks. Daarin zal ook Tom Van Dyck één van de hoofdrollen in de wacht slepen. In de gelijknamige bioscoopfilm staat het Safety First-team in voor de bewaking van het wereldberoemde festival Tomorrowland. Ook de tot beste djs ter wereld gekroonde Dimitri Vegas & Like Mike zullen in de film een cameo spelen. De bioscooprelease is gepland op 10 december 2015, exact één dag nadat in London bekend gemaakt zal worden of het tweede seizoen van Safety First zijn nominatie als Beste Sitcom al dan niet zal weten te verzilveren.
Regisseur Tim Van Aelst : Zelfs in mijn stoutste dromen had ik dit scenario niet durven bedenken : dat worden twee stressy dagen, maar wat een rollercoaster en vooral met zn allen hier vereerd dat we genomineerd zijn én een film van de reeks mochten maken! Iedereen weet intussen dat ik evenveel waarde hecht aan een nominatie dan aan de award op zich, ook al maakt het dat natuurlijk nog mooier. Maar de timing van deze erkenning, zo kort voor de release van de film, geeft iedereen van ons team natuurlijk een ongelooflijke extra boost. De Gouden Roos is voor mij- naast een Emmy natuurlijk één van de meest prestigieuze awards uit de tv-sector. En we hebben het geluk er al een paar in onze kast te hebben staan met vorige producties. Of Safety First 2 het zal halen van de 2 Britse concurrenten? Daar durf ik niet om wedden. Maar als ik terugblik naar WAT ALS?2, dan liggen alle mogelijkheden open.
Tim Van Aelst verwijst hiermee naar de Gouden Roos voor WAT ALS?2 in 2013, waarbij de reeks zijn twee gevreesde Britse concurrenten het nakijken gaf. Safety First is voor het eerst genomineerd voor een Gouden Roos. Seizoen 1 werd wel al gelauwerd met de Vlaamse Televisie Ster voor Beste Comedy, won de Golden Intermedia Globe op het World Media Festival in Hamburg en was tevens genomineerd als beste sitcom op het BANFF World Media Festival in Canada.
Met Schlagerfestivaldebutanten Belle Perez en Lissa Lewis, vaste waarden Lindsay, De Romeos en Bart Kaëll en publiekslievelingen Roxeanne & André Hazes Jr., hebben al heel wat festivalgangers zich verzekerd van tickets voor Het Schlagerfestival 2016. De rush naar kaartjes voor de 11de editie zal de komende dagen alleen maar groter worden, zeker nu ook Christoff, Laura Lynn en Jan Smit toegevoegd worden aan de line-up. De eerste twee zijn met 10 deelnames aan het festival meteen ook de absolute recordhouders. Voor Jan Smit wordt het, op algemeen publiek verzoek, de 2de keer dat hij erbij is. Het Schlagerfestival vindt plaats tijdens het laatste weekend van maart en het eerste van april 2016. Tickets kan je bestellen via www.hetschlagerfestival.be
Stijging Ook al moet de winter nog beginnen, er zijn heel wat mensen die nu al vooruitblikken naar het voorjaar van 2016, en meer bepaald naar Het Schlagerfestival 2016. Onze 10de editie was het voorbije jaar niet alleen een feesteditie, ze was met een straatlengte voorsprong ook onze meest succesvolle. Een opvallend gevolg van de afgelopen succeseditie, is dat mensen massaal tickets bestellen voor volgend jaar. Er was al een stijging te noteren van 20 % betreffende de groepsverkopen. Diezelfde lijn wordt nu ook doorgetrokken naar de reguliere ticketverkoop. Meer dan ooit zit ons festival in de lift, zegt Jan Van Esbroeck namens mede-organisator PSE Belgium.
Recordhouders
Het publiek dat op vrijdag 25, zaterdag 26, Paasmaandag 28 maart en zaterdag 2 april afzakt naar de Hasseltse Ethias Arena, krijgt opnieuw waar voor zn geld, want de organisatoren hebben ook nu weer zorgvuldig hun huiswerk gemaakt. We blijven gaan voor een gezonde muzikale mix van nieuwkomers, waar Belle Perez en Lissa Lewis mooie voorbeelden van zijn, én vaste waarden, zegt Friedl Teirlinck van mede-organisator Medialaan. Christoff en Laura Lynn worden met 10 festivaldeelnames de absolute recordhouders. Na afloop van elke show houden we steekproeven en doen we rondvragen bij een deel van onze bezoekers. De vraag: Wie moet er volgend jaar opnieuw bij zijn?, wordt vaak beantwoord met Christoff, Laura Lynn en De Romeos. Drie voorbeelden van vaste waarden op Het Schlagerfestival, die we ook uitspelen in onze nieuwe tv-spot, zegt Friedl Teirlinck.
Jan Smit
Vier jaar na zijn eerste succesvolle doortocht op het Schlagerfestival, schrijft Jan Smit in 2016 het langverwachte vervolgverhaal en daar is hij best blij mee; Mijn eerste doortocht op Het Schlagerfestival was voor mij onvergetelijk. Het festival heeft ertoe bijgedragen dat mijn band met het Vlaamse publiek sterker en hechter werd. Ik voel mij zo thuis bij jullie, dat ik nu al uitkijk naar de festivaldagen samen met al die fijne collegas, waarvan er een aantal inmiddels vrienden zijn geworden.
Wie zijn jaarlijkse vaste afspraak op Het Schlagerfestival 2016 niet wil mislopen of wie het festival voor de eerste keer wil ontdekken, kan best tijdig zn tickets reserveren via www.hetschlagerfestival.be